دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96
انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 و مشاوره انتخاب رشته با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مرحله انتخاب رشته همانطور که از نامش پیداست انتخابی است که رشته و آینده تحصیلی دانشجویان را مشخص می کند و بدون شک از اهمیت و حساسیت های بسیاری برخوردار است.داوطلبان معمولا پس از قبولی در کنکور بار دیگر استرس و نگرانی را در مرحله انتخاب رشته تجربه خواهند کرد که با توجه به این مسئله لازم دانستیم انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 را موضوع مقاله خود قرار دهیم و شما دانشجویان را در انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 که مقطع حساسی به شمار می رود یاری نماییم. بنابراین توجه شما را به مطالعه این مقاله که توسط مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره گردآوری شده است جلب می نماییم.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

چنانچه خواستار شرکت در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 هستید به اطلاعتان می رسانیم که زمان در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته ارشد  پس از اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد به طور دقیق تر یعنی 21 الی 25 خرداد ماه خواهد بود.اما در پاسخ به یکی از سوالات  متداولی که چه کسانی حق شرکت در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 را خواهند داشت باید بگوییم که آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرده اند و برای آنها کارنامه صادر شده است می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند.ضمن اینکه به دلیل ادغام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با یکدیگر داوطلبان ضمن شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری 96 این امکان را خواهند داشت که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 هم شرکت کرده و شانس خود را جهت قبولی امتحان نمایند.

راهنمای استفاده از دفترچه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که آگاهی از مواردی از جمله رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل)،کد رشته محل ها، ظرفیت رشته محل ها، معدل ، کد ضرایب گرایش ها و … که در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 گنجانده شده است بسیار ضرورت دارد. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده برای انجام انتخاب رشته ای آگاهانه و اصولی از تهیه و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 غافل نشوید.برای آگاهی در خصوص تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ کلیک نمایید.

نحوه صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری پرسش های بسیاری برای داوطلبان در خصوص نحوه چینش انتخاب ها بوجود می آید که مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در این مقاله پاسخگوی تک تک سوالات شما در زمینه انتخاب رشته خواهند بود.به شما داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد که با توجه به این تعداد می توانید در صورت بکارگیری موارد اصولی و کاربردی در انتخاب رشته انتخاب های خود را به بهترین شکل بچینید.بسیاری از داوطلبان در انتخاب رشته ارشد گمان می کنند که انتخاب های اولیه خود را می بایست بر اساس شانس قبولی خود انتخاب نمایند و یا انتخاب های میانی و نهایی مورد بررسی قرار گرفته نخواهد شد که لازم است بگوییم که  این تصور کاملا اشتباه است.بنابراین بدون در نظر گرفتن این موارد به شکل زیر اقدام به انتخاب رشته نمایید :

انتخاب های خود را در سه گروه خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه قرار دهید و انتخاب های اولیه خود را  در گروه انتخاب های خوش بینانه قرار دهید. امتیاز مثبت در این نوع انتخاب این است که شما شانس خود را برای پذیرش در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید.ضمن اینکه نگران تعداد انتخاب ها نباشید همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم شما در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 امکان انتخاب 100 رشته محل را خواهید داشت.

انتخاب های میانی یا واقع بینانه خود را با دقت و تمرکز بیشتری در گروه انتخاب های واقع بینانه قرار دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.اما در مورد انتخاب های نهایی سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 رشته محل  را انتخاب نمایید.

فاکتور های مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96

1-با توجه به 100 انتخابی که در پیش دارید توصیه می کنیم اولویت انتخاب رشته ها را بر اساس میزان علاقه قرار دهید.

2-از مطالعه دقیق کارنامه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 غافل نشوید و اطلاعات لازم را در خصوص گرایش های مختلف کسب نمایید. ضمن اینکه به این خاطر که شما متقاضیان می بایست در مقطع کارشناسی ارشد دروس تخصصی را بگذرانید ضمن اینکه احتمال قبولی شما هم در گرایش های مختلف متفاوت خواهد بود.

3-پیش از انتخاب گرایش مورد نظر سعی کنید از فرصت های شغلی و بازار کار گرایش مورد نظر آگاهی های لازم را کسب نمایید و متناسب با علاقه خود دست به انتخاب رشته بزنید.

4-در صورتی که از رتبه قبولی خود رضایت کافی را ندارید و نسبت به انجام انتخاب رشته خوش بین نیستید و با جمع زدن سهمیه ها و مقایسه با رتبه ی خود نا امید می شوید، به این نکته توجه داشته باشید که این طرز جمع زدن با توجه به علایق شما بوده است و دیگر متقاضیان ممکن است علایقی شبیه به شما نداشته باشند و همچنین باید این نکته را مد نظر قرار دهید که ظرفیت نوشته شده در دفترچه در بسیاری از موارد با ظرفیت واقعی دانشگاه ها متفاوت می باشد بنابراین ناامید نشوید و انتخاب رشته نمایید.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 ، 20 خرداد ماه خواهد بود

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 از 21 الی 25 خرداد ماه خواهد بود

برای مطالعه مقاله انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 کلیک نمایید

برای مطالعه مقاله مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کلیک نمایید

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۳۰ نظر

 1. سلام رتبه من در رشته عمران۶۵۷۳ شده که آخرین فرد مجاز روزانه ۷۷۷۹بوده
  جایی قبول میشم راه یا خاک وپی و یا سازه؟؟
  پردیس های دانشگاه های تهران چه طور؟

 2. لطفا شهریه های خود گردان و آزاد و غیرانتفاعی ها رو بفرمایید برای ارشد تبریز مهندسی کامپیوتر

 3. با سلام. بنده به ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات کنکور ارشد دادم که از روزانه غیر مجاز. ولی از نوبت دوم و آزاد مجاز هستنم برای مهندسی کامپیوتر ضرایب. اول ۶۶۰۹ و دوم ۱۴۳۴۴ و سوم ۸۰۳۳ که آخرین رتبه این گرایش ها ۲۵۲۵۴ میباشد
  و از فناوری اطلاعات اول ۱۲۳۳۹ و دوم ۱۲۱۲۰ و آخرین رتبه این ها ۱۹۰۰۹ میباشد لطفا درصد قبولی منو از غیر روزانه تبریز و آزاد و.موسسه غیر انتفاعی رو بفرمایید

  • سلام.چیزی که از کارنامه شما مشخص هست اینه که شانس قبولی توی کد ضریب ۱ از همه ی کد ضریب ها بیشتره.
   برای دانشگاه های آزاد پیام نور و غیرانتفاعی شانس قبولی بیشتری دارید.

 4. سلام..رتبه من در سهمیه مدیریت کسب و کار و امور شهری ۶۴۳۹ هست و آخرین رتبه مجاز در سهمیه روزانه ۵۸۹۵ و غیر روزانه ۱۵۱۳۵ می باشد. کجاها احتمال قبولی دارم. با تشکر

  • سلام.برای بیشتر دانشگاه های غیر روزانه شانس قبولی دارید.برای انتخاب رشته ابتدا از دانشگاه های شبانه اولویت بندی کنید

 5. با سلام با رتبه ۳۵ پژوهش هنر چه انتخابهایی در تهران میتونم داشته باشم؟ممنون
  چند روزه که نوشتم هنوز پاسخ ندادین ممنون

 6. با سلام
  شهریه مجازی پیام نور و مجازی غیر انتفاعی چقدره؟

 7. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من ارشد هوافضا شرکت کردم رتبم شده ۱۰۶۵ و اخرین رتبه مجاز در روزانه ۱۸۲۳ هست و در غیر روزانه ۲۳۰۳ هست. میخواستم ببینم آیا در روزانه شانس قبولی دارم و یا شبانه به راحتی قبول میشم
  ممنون

 8. با سلام با رتبه ۳۵ پژوهش هنر چه انتخابهایی در تهران میتونم داشته باشم؟ممنون

 9. سلام. با تشکر از پاسخگوییتون. میخواستم راجبه اینکه دانشجویان شبانه در دانشگاه امیر کبیر اگر خوابگاه بهشون تعلق نگیرد چرا راه هایی به جز اجاره خانه که هزینه ی کمتری داشته باشد دارند؟

  • سلام.خوابگاه معمولا تا جایی که برای دانشگاه مقدور باشه تعلق میگیره و برای دانشگاه الزام نداره.میتونید با دوستان خودتون یک منزل اجاره کنید

 10. سلام و خسته نباشید
  به نظر شما با رتبه ی ۳۵۷ حقوق بین الملل,شانسی برای قبولی دارم؟ کجا؟ چون روزانه فقط ۱۱۴ نفر میگیره و نوبت دوم ۴۵ نفر,حس میکنم قبول نمیشم.
  رتبه نفر آخر مجاز شده در دوره روزانه ۱۱۱۲ است

 11. سلام. خسته نباشید.
  من در روزانه مجاز نشدم . ولی رتبه من برای دوره دوم و آزاد در رشته روانشناسی ۲۷۵ است که رتبه نفر آخر مجاز شده ۲۵۲۹ است.
  آیا من دوره دوم دانشگاه تهران یا علامه و یا شهید بهشتی قبول میشوم؟
  دانشگاه آزاد کرج چطور؟
  سپاسگزارم

 12. سلام و خسته نباشید
  من فقط دانشگاه بیرجند رو میخوام
  شبانه یا روزانه فرقی نداره برام
  رتبه برنامه ریزی درسیم ۴۹۵هست ک آخرین مجاز روزانه ۱۷۷۸ و شبانه ۲۶۱۹۲
  و رتبه مدیریتم ۱۵۰۵ هست و اخرین مجاز روزانه ۲۷۰۰ و شبانه۲۶۱۹۲
  متاسفانه دانشگاه بیرجند فقط همین این دو گرایش رو داره

 13. سلام خسته نباشید
  برای ثبت نام ازمون ارشد امکانش هست انتخاب اول مجموعه مدیریت(کد ۱۱۴۲) و انتخاب دوم یا همون شناور مجموعه مدیریت کسب و کار و امور شهری (کد ۱۱۴۸) رو انتخاب کرد؟

 14. سلام.خداقوت .
  به نظر شما شبانه اصفهان بهتر است یا روزانه شهرکرد؟ با توجه به اینکه من ساکن اصفهان هستم.

  • سلام.باتوجه به اینکه ساکن اصفهان هستید و اگر از بابت پرداخت شهریه مشکلی ندارید ، دانشگاه شبانه اصفهان میتونه انتخاب بهتری باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس