یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 97 موفق به کسب نتیجه دلخواه نشده اند می توانند با شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظر خود امتحان کنند چرا که دانشگاه ها هر ساله پس از اعلام نتایج و ثبت نام دانشجویان در صورت تکمیل نشدن ظرفیت برخی از رشته ها آن کد رشته ها را مجددا جهت انتخاب داوطلبان اعلام می کنند. این کد رشته محل ها که شامل رشته های دارای ظرفیت دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه پیام نور است توسط سازمان سنجش اعلام می شود. به دلیل اهمیت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد تصمیم گرفتیم در این مقاله تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری اطلاعات لازم را در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

زمان انتشار دفترچه و شرایط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 

پس اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 در شهریور ماه، دانشگاه ها کد رشته های دارای ظرفیت را از طریق سازمان سنجش اعلام می کنند و یک فرصت مجدد طلایی را در اختیار داوطلبان قرار می دهند. در واقع آغاز انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اوایل مهر ماه آغاز می شود. جهت انجام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. از جمله شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری این است که داوطلب باید در کنکور ارشد شرکت کرده باشد و نتایج اولیه و کارنامه اولیه خود را دریافت کرده باشند. حتی داوطلبانی هم که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه نشده اند نیز می توانند از این فرصت استفاده کنند. داوطلبان در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت تنها مجاز به انتخاب 20 کد رشته خواهند بود که نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. پس از مشخص شدن زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری در سایت و  کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره به اطلاعتان خواهیم رساند. جهت اطلاع از لیست کد رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 کلیک کنید

(به محض انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 لینک بالا فعال خواهد شد)

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

همانطور که اشاره شد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 در اوایل مهر ماه آغاز می شود و چند هفته پس از آن یعنی در اواخر مهر ماه، نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اعلام می شود. جهت مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 باید به سایت سازمان سنجش ( sanjesh.org ) مراجعه کنید و در صفحه ی اول بر روی لینک کارشناسی ارشد کلیک نمایید و پس از آن بر روی لینک اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 کلیک کنید سپس با دو روش می توانید نتایج تکمیل ظرفیت را مشاهده نمایید:

1 – با استفاده از شماره پرونده و مشخصات فردی

2 – بر اساس شماره داوطلبی و مشخصات فردی

نحوه اعتراض به نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

چنانچه پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 نسبت به نتایج اعلام شده ( مثلا نسبت به اعمال سهمیه ) اعتراض داشتید می توانید در سیستم پاسخگویی دانشگاه سراسری اعتراض خود را ثبت نمایید. که جهت ثبت اعتراض می بایست مراحل زیر را انجام دهید. درضمن این امکان برای شما فراهم است که ثبت اعتراض جهت نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری را به مشاوران ایران مشاوره بسپارید.

1 – ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه و در منوی سمت چپ بر روی گزینه سیستم پاسخگویی کلیک کنید. 
2 – بر روی گزینه عضویت کلیک نمایید تا پس از وارد کردن اطلاعات فردی امکان ورود به سیستم برای شما مهیا شود. 
3 – پس از ورود به سیستم بر روی گزینه درخواست جدید کلیک نمایید و سپس با انتخاب گزینه کارشناسی ارشد در منوی بالا و 97 در منوی پایین و تایید آن، گزینه اعتراض به نتیجه قبولی برای شما فعال خواهد شد. 
4 – در مرحله آخر با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره پرونده می توانید اعتراض خود را ثبت نمایید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس