شنبه , دی ۳۰ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

هر سال پس از اعلام نتایج کنکور سراسری فرصت مجددی با عنوان تکمیل ظرفیت در اختیار داوطلبان قرار داده می شود تا شانس خود را محددا برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر خود امتحان کنند. در واقع دانشگاه ها هر سال پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در صورتی که در بعضی رشته ها ظرفیت خالی داشته باشند به سازمان سنجش اعلام می کنند و سازمان سنجش و آموزش کشور در یک بازه زمانی این فرصت را مجددا در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا دوباره با توجه به کد رشته محل های دارای ظرفیت، انتخاب رشته نمایند. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، به زمان و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری خواهیم پرداخت.

 

زمان و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در شهریور ماه و ثبت نام داوطلبان در دانشگاه های محل قبولی، دانشگاه ها جهت تکمیل ظرفیت اقدام به تثبت نام می کنند. زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از مهر ماه آغاز می شود و در صورت تمدید، ممکن است تا آذر ماه نیز ادامه یابد. نکته مهم در رابطه با تکمیل ظرفیت این است که چون ثبت نام تکمیل ظرفیت ظرفیت در مهر ماه انجام می شود بنابراین داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند در بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد. جهت اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره شوید. جهت مشاوره انتخاب رشته نیز می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 لازم است دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را به طور دقیق مطالعه نمایید در این دفترچه اطلاعات مهمی همچون لیست کد رشته محل های دارای ظرفیت در گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان ، و شرایط ثبت نام در تکمیل ظرفیت ذکر شده است که ما لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را در ادامه قرار می دهیم.

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 کلیک کنید

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 کلیک کنید

(به محض انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 لینک بالا فعال خواهد شد)

عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب رشته 

  • ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه نمایید و از شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت ها کد رشته ها و… آگاهی لازم را کسب کنید.
  • بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آنها را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت نمایید.
  • در ابتدای لیست انتخاب رشته رشته هایی که به آن علاقه دارید و در واقع رشته هایی را که احتمال قبولی شما در آن پایین است را انتخاب کنید چرا که تکمیل ظرفیت شانس مجددی است که در اختیار شما قرار داده شده و انتخاب خوشبینانه ضرری ندارد و پس از آن در انتخاب های بعدی می توانید کد رشته هایی را که بر اساس رتبه احتمال قبولی شما در آن زیاد است را انتخاب کنید.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 

همانطور که می دانید دانشگاه ها برخی رشته ها را به صورت با آزمون و برخی را رشته ها بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می کند. داوطلبانی که قصد شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری را دارند رتبه و سهمیه آن ها در کنکور مورد سنجش قرار می گیرد و تنها داوطلبانی حق شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری را دارند که در کنکور 97 شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته گردیده اند ولی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در رشته های بدون آزمون کنکور سراسری را دارند پذیرش در تکمیل ظرفیت نیز تنها بر اساس سوابق تحصیلی انجام می پذیرد و داوطلبان می بایست دارای دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی باشند و حتی داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 ثبت نام و شرکت نکرده ان نیز می توانند در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند. جهت اطلاع از شرایط رشته های دارای تعهد خدمت روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

زمان اعلام نتایج و تاثیر سهمیه در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 

تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران برای خانواده های شهدا و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دقیقا برابر تاثیر این سهمیه در کنکور سراسری است و میزان تاثیر سهمیه مناطق 3 گانه نیز دقیقا مانند تاثیر این سهمیه در کنکور است. نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری چند هفته پس از اتمام ثبت نام تکمیل ظرفیت اعلام می شود. به طور تقریبی نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اوایل آذر ماه اعلام می شود زمان دقیق را می توانید از طریق تماس با مشاوران ما در مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره مطلع شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *