سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مقطع کارشناسی ارشد یکی از دوره های آموزش های عالی محسوب می شود که پیش نیاز ورود به این مقطع داشتن مدرک کارشناسی می باشد. مقطع کارشناسی ارشد به دو روش ناپیوسته و پیوسته ارائه می شود و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ، داوطلبان را با پرسش های بسیاری در خصوص انتخاب رشته و زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مواجه کرده است . بنابراین تلاش کردیم در این مقاله برای پاسخگویی به پرسش های داوطلبان در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، زمان انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و آگاهی بیشتر داوطلبان توضیحاتی ارائه دهیم. 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 97 تاریخ نتایج اولیه در نیمه دوم خرداد ماه اعلام خواهد شد. اما باید داوطلبان توجه داشته باشند که ثبت نام و زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 97 به صورت همزمان خواهد بود. اما مراحل انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه برگزار خواهد شد . زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 در نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود. متقاضیان باید قبل از  انتخاب رشته کارشناسی ارشد دفترچه راهنما را به طور کامل و دقیق مطالعه کرده بعد اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 کنند. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره برای آگاهی داوطلبان در زمینه کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ، کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آماده اند تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97

بدون تردید تمامی شما از اهمیت و میزان حساسیت مرحله انتخاب رشته به خوبی آگاه هستید. بنابراین به نکاتی که در رابطه با  انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 عنوان خواهیم کرد با دقت توجه کنید. یک مزیت عالی ادغام برای داوطلبان این می باشد که انتخاب رشته بعد از مرحله اعلام نتایج بوده و داوطلبان می توانند با آگاهی کامل از نتیجه ای که کسب کرده اند اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 کنند. داوطلبان در رابطه با انتخاب رشته باید توجه داشته باشند ترتیب انتخاب هایشان بایستی براساس علاقه باشد و این موضوع که انتخاب های اول باید به گونه ای باشد که شانس قبولی بیشتر شود را فراموش کنید زیرا این امر باعث نتیجه نامطلوب می شود.کلیه داوطلبان شرکت کننده در این آزمون اجازه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را دارند و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند حداکثر 100 رشته محل را انتخاب کرده و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند. در صورت تمایل برای آگاهی از مطالب شهریه کارشناسی ارشد آزاد 98 – 97 ، ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 97 می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

نحوه استفاده از کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97

در مرحله اول تمامی داوطلبان در انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97 نیاز به اطلاعاتی مانند رتبه کل بدون سهمیه ، رتبه در زیرگروه و نمره کل خود دارند که تمامی این اطلاعات در کارنامه کارشناسی ارشد آزاد هر داوطلب وجود دارد تا با استفاده از این درصدها و رتبه و تراز خود شروع به انتخاب رشته کند و همینطور تمامی متقاضیان باید توجه داشته باشند که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بین رتبه و تراز تفاوت چندانی وجود ندارد و متقاضیان می توانند بدون در نظر گرفتن تراز قبولی شان انتخاب رشته کنند. در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون بر روی لینک مود نظر کلیک کرده یا می توانید با عضو در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از تمامی شرایط کلی کارشناسی ارشد با خبرشوید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 97

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، دو بار در سال برگزار می شود. که یک بار در اوایل مهرماه و یک بار هم در اوایل بهمن ماه خواهد بود .روش پذیرش دانشجوی تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 97 به این روش می باشد که هر ساله بعد از مشخص شدن نتایج کارشناسی ارشد و دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش آن ها به مقدار تعیین شده نرسیده است را به بخش سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می کنند تا یک شانس دوباره به داوطلبان برای ثبت نام در رشته های مورد نظر خود داده شود. تمامی متقاضیان حاضر در جلسه کنکور ارشد 97 می توانند در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری 97 شرکت کنند. همچنین توجه داشته باشید که اگر داوطلبی در اعلام نتایج اولیه در یک رشته محل پذیرفته شده باشد و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کرده و پذیرفته شود رشته قبولی قبلی او باطل می شود. برای آگاهی شما داوطلبان مقاله هایی در مورد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ،شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون فراهم ساختیم که در صورت تمایل می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

[/box]

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم