چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از کنکور کارشناسی ارشد سراسری ،مهمترین گام مرحله انتخاب رشته است که به نوعی سرنوشت داوطلبان را رقم می زند.به همین خاطر در این مقاله به طور اختصاصی به مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته ایم. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 متقاضیان مجاز به انتخاب رشته امکان انتخاب 100 کد رشته محل را خواهند داشت.اما متاسفانه بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از نحوه چینش رشته ها در این مرحله ، نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند. بنابراین توجه داشته باشید که پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته که در ادامه مطلب به زمان دریافت آن اشاره کرده ایم می بایست رشته ها را بر اساس  میزان علاقه بچینید نه بر اساس شانس قبولی .برخی از داوطلبان هم هستند که به دلیل نارضایتی از رتبه خود، برای انجام انتخاب رشته اقدام نمی کنند که این کار اشتباه است! بنابراین در صورت نارضایتی از رتبه نیز به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید.توصیه می کنیم با توجه به 100 انتخابی که در اختیار دارید نوع تقسیم بندی رشته ها را بر سه شیوه  خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

 • توصیه می کنیم انتخاب های خوش بینانه را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید و با توجه به رتبه خود دست به انتخاب رشته بزنید.
 • توجه داشته باشید که تمرکز اصلی را باید بر روی انتخاب های میانی یا واقع بینانه بگذارید.به این دلیل که احتمال قبولی در این انتخاب ها بیشتر است.بنابراین سعی کنید تعداد انتخاب های میانی بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.
 • اما بهتر است انتخاب های بدبینانه را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و تعداد رشته های باقی مانده را به صورت بدبینانه انجام دهید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

در نیمه دوم خرداد ماه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 اعلام خواهد شد.پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در نیمه دوم مرداد ماه برای انجام  انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام نمایند.اما یکی از مواردی که داوطلبان خواهان آگاهی از آن هستند این است که آیا داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد هم شرکت کنند؟ یا خیر.در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پاسخ مثبت است و  داوطلبان در صورت حضور در آزمون کارشناسی ارشد سراسری امکان شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد را هم خواهند داشت.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.با عضویت در   کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 مطلع شوید.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 ، دفترچه انتخاب رشته را دریافت نمایند و از مطالعه دقیق آن غافل نشوند و پس از آگاهی از تمامی مواردی که در دفترچه انتخاب رشته گنجانده شده است؛ یعنی از مواردی چون {کد رشته محل ها، ظرفیت رشته محل ها، معدل ، کد ضرایب گرایش ها } نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام نمایند.پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید در  کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.برای اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ارشد سراسری ،شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون، میزان شهریه کارشناسی ارشد و میزان شهریه کارشناسی ارشد آزاد 98 – 97 بر روی لینک کلیک کنید.

چه کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 شرکت کنند؟

در خصوص زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که در مهر ماه داوطلبان می توانند برای شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری اقدام نمایند.اما به این نکته توجه داشته باشید که از شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ،شرکت در کنکور ارشد سراسری و صدور کارنامه برای متقاضیان می باشد.ضمن اینکه متقاضیانی که در انتخاب رشته خرداد ماه مجاز به انتخاب دانشگاه های روزانه نشده اند نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری را خواهند داشت.در واقع در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری هیچگونه تفاوتی برای داوطلبانی که انتخاب رشته انجام نداده اند و یا انجام داده اند وجود ندارد و هر دو امکان شرکت در این مرحله را خواهند داشت.پس از پست سر گذاشتن این مرحله و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  با توجه به صلاح دید دانشگاه داوطلبان پذیرفته شده در مهر ماه و یا بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۳۲ نظر

 1. سلام
  من با رتبه ۶٩۶٣ و اخرین فرد قبول شده ۵٩٧٨۶ در رشته حقوق بین الملل شانس پذیرش پردیس خودگردان های تهران و دانشگاه ازاد حومه تهران رو دارم؟؟

 2. سلام
  با رتبه ۸۴ شانس قبولى تهران یا شیراز یا مشهد رو دارم؟
  آخرین رتبه مجاز روزانه ۵۱۰

  • باسلام.شانس قبولی شما در تهران زیاد می باشد و در وضعیت خوبی قرار دارید برای شیراز و تهران براحتی می توانید قبول شوید.

 3. سلام و خسته نباشید. با رتبه ٨۶ مالکیت فکری شانس قبولی تقریبا قطعی میشه داشت در دانشگاه بهشتی روزانه ؟ دانشگاه تهران روزانه اش انتخاب اولم بوده. ممنونم

 4. با سلام با رتبه ۳۶۱میشه ارشد صنایع غذایی دانشگاه شیراز یا فردوسی مشهد قبول شد؟؟روزانه سهمیه آزاد.

  • با سلام شما ابتدا آخرین نفر مجاز در رشته خود را در نظر بگیرید . شانس قبولی شما برای شیراز بالا میباشد.

 5. با سلام خدمت شما الان میپرسم خدمتتون من رتبم در سهمیه ۱۲۹۳ هست و اخرین رتبه فرد ۱۴۲۴ قبولی در سهمیه میباشد و رتبم بدون اعمال سهمیه ۱۹۰۰۰ میباشد میخاستم بپرسم در تکمیل ظرفیت امکان قبولی در یکی از دانشگاه های بورسیه رو میتونم داشته باشم مث امام حسین یا مالک اشتر چون مرحله اول قبول نشدم و رشته من مهندسی عمران هست و دارای سهمیه ایثارگری ۵درصد میباشم

 6. سلام با رتبه در سهمیه ۵ درصدی مدیریت زیرگروه ۱ -۳۶۱ و نفر اخر ۸۴۲-زیر گروه ۳ -۲۸۶ و نفر اخر ۱۱۶۲ و زیر گروه ۴-۳۰۹ و نفر اخر ۱۰۳۶-و زیر گروه ۵ -۲۲۸ نفر اخر ۷۴۱ امکان قبولی روزانه هست ؟و شبانه با همین رتبه ها و نفر اخر ۳۴۲۹ دارم؟ممنون

 7. سلام با رتبه ۲۱۵۰ میشه ارشد روزانه فیزیک چمران اهواز قبول شد اخرین رتبه مجاز ۳۴۰۰ هست؟؟؟

 8. باسلام.
  آیا با رتبه ۸۰۰۰ میشه پیام نور علی اباد کتول رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی قبول شد؟
  آخرین رتبه مجاز در سهمیه ۶۴۰۰۰

 9. سلام خسته نباشید
  من رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی در رشته حسابداری ۲۳۴ شده و رتبه آخرین فرد قبولی هم ۲۴۲ هست
  رتبه ام بدون سهمیه هم ۴۴۱۷ هست
  احتمال قبولی در روزانه ارومیه چقدره؟
  ممنون

 10. باسلام واحترام
  خواستم بدونم بارتبه۴۸۸مهندسی پلیمرمشه روزانه قبول شد باتوجه به اینکه اخرین رتبه مجازدر دوره روزانه۶۲۰ میباشد

 11. سلام خسته نباشید من فقط مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد شدم و همینطور غیرانتفاعی و پیام نور هم مجاز به انتخاب رشته هستم میخواستم بدونم الان گه سامانه انتخاب رشته باز است و تا شنبه ۱۹ خرداد ۹۷ فرصت هست میتونم انتخاب رشته کنم و اینکه نوبت دوم و پردیس خودگردان شامل حال من میشه

 12. سلام با ۲۸۹ علوم کامپیوتر
  زنجان قبول میشم

  • باسلام. باید رتبه آخرین فرد قبولی مجاز به انتخاب رشته مشخص باشد تا بتوان نظر احتمالی را درباره درصد پذیرش در دانشگاه بیان کرد.

 13. سلام
  ببخشید من فقط مجاز ب انتخاب رشته در دانشگاه اراد شدم
  میخواستم بدونم انتخاب رشته برا دانشگاه ازاد چطوریه؟؟؟
  ممنون

  • باسلام. انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از سراسری صورت خواهد گرفت و از تاریخ ۹۷/۳/۲۰ به بعد دفترچه های آزاد منتشر خواهند شد.

 14. سلام. خسته نباشید. با رتبه ۱۵۷ امکان قبولی در رشته جامعه‌شناسی دانشگاه بوعلی سینای همدان وجود داره. چون بنده به دلیل شرایط شغلی که دارم، نمیتونم به شهر یا استان دیگه‌ای برم. ممنون

 15. باسلام وخسته نباشید.
  عذرمیخوام میخواستم بدونم برای گرایش های رشته ی دامپزشکی فقط باید مدرک لیسانس دامپزشکی داشته باشی یا بالیسانس رشته های علوم آزمایشگاهی دامپزشکی یا بهداشت موادغذایی منشا دامی یا دامپروری هم میشه تو گرایشای ارشد دامپزشکی شرکت کرد.ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس