شنبه , دی ۳۰ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور انسانی 97

انتخاب رشته کنکور انسانی 97

 

راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 97 

انتخاب رشته کنکور انسانی 97
انتخاب رشته کنکور انسانی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور انسانی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مهمترین دغدغه داوطلبان کنکور پس از پشت سر گذاشتن آزمون سراسری، انتخاب رشته کنکور است. در واقع این مرحله سرنوشت ساز ترین مرحله برای داوطلبان کنکور سراسری می باشد. توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است که به دلیل اهمیت زیاد انتخاب رشته، حتما برای داشتن بهترین انتخاب با یک مشاور با تجربه مشورت کنید چرا که اشتباه در انتخاب رشته باعث می شود که نتیجه مطلوب را کسب نکرده و پس از اعلام افسوس بخورید. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم در این مقاله به  انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 97 بپردازیم.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی

نتایج اولیه کنکور سراسری 97 در نیمه دوم مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان پس از آگاهی از رتبه خود وارد مرحله انتخاب رشته می شوند و در بازه زمانی اعلام شده توسط سازمان سنجش داوطلبان می بایست در ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی را تهیه و با آگاهی کامل از کد رشته محل ها اقدام به انتخاب رشته نمایند. برای اطلاع از اعلام نتایج کنکور سراسری 97 ، انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ،انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ، میزان تاثیر معدل در کنکور 97 و نحوه برنامه ریزی کنکور 97  بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری 

سهمیه مناطق، سهمیه ای است که برای تمام داوطلبان کنکور اعمال می شود. میزان این سهمیه بر اساس منطقه محل سکونت داوطلبان متغیر است. سهمیه منطقه 1 به داوطلبانی تعلق می گیرد که 3 سال پایان تحصیل خود را در کلان شهر ها گذرانده اند و به امکانات آموزشی بهتری نسبت به سایر مناطق دسترسی داشته اند. سهمیه منطقه 2 نیز به داوطلبانی تعلق می گیرد که به امکانات آموزشی نسبتا بهتری نسبت به دانش آموزان منطقه 3 دسترسی داشته اند و سهمیه منطقه 3 نیز به داوطلبانی تعلق می گیرد که نسبت به دانش آموزان مناطق 1 و 2 به امکانات آموزشی کمتری دسترسی داشته اند. در واقع میزان سهمیه به دانش آموزان مناطق 3 به دلیل بهره مند نبودن از امکانات آموزشی در دوران تحصیل، بیشتر از مناطق 1 و 2 تعلق می گیرد. یکی دیگر از سهمیه ها سهمیه بسیج است که این سهمیه فقط در انتخاب رشته دانشگاه آزاد موثر است. و میزان تاثیر آن به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال، بستگی دارد. یکی دیگر از سهمیه های موثر در کنکور سراسری سهمیه ایثارگران است که به جانبازان، فرزندان و همسران شاهد، جانباز و آزاده تعلق می گیرد که تاثیر این سهمیه نیز به میزان جانبازی و سنوات اسارت بستگی دارد.

داوطلبان می بایست 70 درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل را کسب کنند در صورت وجود ظرفیت پذیرش شوند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

در ابتدا بایستی دفترچه انتخاب رشته را تهیه و به دقت مطالعه کنید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب و یادداشت نمایید. از آنجا که فقط می توانید 150 رشته را انتخاب کنید بنابراین اگر تعداد انتخاب هایتان بیش از 150 است از بین رشته های انتخابی  150 رشته را انتخاب و آن هارا به 3 دسته ی خوشبینانه، معقول و بدبینانه تقسیم بندی کنید. مثلا 30 تا 40 رشته را که نسبت به رتبه ای که کسب کرده اید امید کمتری به قبولی در آنها دارید در اولویت 30 تا 40 خود قرار دهید و سپس حدود 80 تا 90 انتخاب خود را به رشته های معقول که نسبت به رتبه ای که کسب کرده اید احتمال قبولی بیشتری در آن ها دارید اختصاص دهید. و مابقی انتخاب های خود را به رشته های بدبینانه که فقط در صورت اجبار و قبول نشدن در رشته های دو دسته اول خود حاضر هستید به ادامه تحصیل بپردازید اختصاص دهید. جهت انتخاب رشته اصولی و افزایش شانس قبولی خود می توانید با مشاوران ایران مشاوره در بخش مشاوره تحصیلی انتخاب رشته تماس حاصل نمایید.

رشته های پرطرفدار داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی

در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما با رشته های پرطرفدار داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی، رشته های پرطرفدار را براساس حدود رتبه داوطلبان در سال های اخیر قرار داده ایم.

رشته های پرطرفدار بین داوطلبان با رتبه زیر 200 : حقوق – روانشناسی – علوم قضایی – مدیریت مالی – آموزش ابتدایی – اقتصاد 

رشته های پرطرفدار بین داوطلبان با رتبه زیر 1000 : حقوق – روانشناسی – علوم قضایی – مدیریت مالی – آموزش ابتدایی – زبان و ادبیات فارسی – مشاوره – حسابداری – مدیریت بازرگانی – فلسفه – علوم تربیتی – علوم سیاسی – مدیریت صنعتی – اقتصاد – آموزش کودکان استثنایی – دبیری علوم اجتماعی 

رشته های پرطرفدار بین داوطلبان با رتبه های 1000 تا 5000  : حقوق – روانشناسی – علوم قضایی – مدیریت مالی – آموزش ابتدایی – زبان و ادبیات فارسی – مشاوره – حسابداری – مدیریت بازرگانی – فلسفه – علوم تربیتی – علوم سیاسی – مدیریت صنعتی – اقتصاد – آموزش کودکان استثنایی – دبیری علوم اجتماعی – باستان شناسی – دبیری تاریخ – مدیریت دولتی – مدیریت بیمه – مدیریت امور بانکی – روزنامه نگاری – مردم شناسی – مدیریت جهانگردی 

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 97 

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 نیز طبق روال سال های گذشته در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد و نتایج را می توانید بر روی سایت سازمان سنجش مشاهده نمایید. پس از مشاهده نتایج در صورت پذیرفته شدن در رشته های انتخابی خود، برای ثبت نام می بایست به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید. داوطلبانی هم که در این مرحله پذیرفته نشده اند می توانند شانس خود را در مراحل تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد محک بزنند. درضمن جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب رشته کنکور 97 می توانید عضو  کانال تلگرام انتخاب رشته شوید.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت 

در پایان نیز جهت اطلاع شما داوطلبان گرامی به صورت مختصر به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می پردازیم. اگر پس از اعلام نتایج انتخاب رشته متوجه شدید که جزو پذیرفته شدگان نیستید نگران نباشید. چرا که دانشگاه های سراسری پس از انتخاب رشته اصلی و ثبت نام داوطلبان در صورت وجود ظرفیت، یک فرصت مجدد در اختیار داوطلبان قرار می دهند تا مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه خود امتحان کنند. از آنجا که زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت از اواسط مهر تا اوایل آبان ماه به طول می انجامد بنابراین پذیرفته شدگان در تکمیل ظرفیت در بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را نیز مطالعه نمایید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور انسانی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *