پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97
انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

کنکور یکی از مهم ترین دغدغه برای داوطلبان در هر مقطع تحصیلی می باشد. همانطور که می دانید در این چند سال اخیر کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با هم ادغام شده اند و دیگر نیازی به ثبت نام جداگانه برای هریک از داوطلبان نمی باشد. تمامی داوطلبانی که در  کنکور سراسری  شرکت کرده اند در صورت پذیرفته شدن در رشته مورد نظرخود می توانند علاوه برانتخاب رشته سراسری درانتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند. یکی از رایج ترین اشتباهات داوطلبان هنگام انتخاب رشته می باشد که نمی دانند برچه اساس و اولویت باید انتخاب رشته کنند. ما سعی کردیم در این مقاله برای راهنمایی شما عزیزان در رابطه با زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، مشاوره انتخاب رشته کنکور ، زمان اعلام نتایج و تکمیل ظرفیت آزاد توضیحاتی ارائه دهیم.

زمان انتخاب رشته کنکور آزاد 97

زمان نتایج اولیه کنکور آزاد 97 در نیمه دوم مرداد ماه اعلام خواهد شد. بعد از اعلام نتایج مهم ترین موضوع برای داوطلبان انتخاب رشته می باشد. همانطور که می دانید انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور آزاد به صورت جداگانه می باشد. زمان انتخاب رشته آزاد 97 در مرداد ماه خواهد بود. داوطلبانی که در کنکور آزاد شرکت کرده اند و پس از اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند پس از زمان تعیین شده باید بعد از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزاد 97 شروع به انتخاب رشته کنند. داوطلبان باید قبل از انتخاب رشته آگاهی لازم در مورد ظرفیت رشته ها و تراز قبولی رشته های دانشگاه آزاد داشته باشند تا بتوانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 انتخاب درستی داشته باشند. برای اطلاع دقیق از دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 ،لیست رشته های دانشگاه آزاد 96 و میزان شهریه دانشگاه آزاد 96 می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

نحوه انتخاب رشته صحیح دانشگاه آزاد 97

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نکته بسیار مهم برای داوطلبان تراز قبولی می باشد. گام اول برای داوطلبان در انتخاب رشته این است که باید انتخاب های خود را براساس علاقه و ملاک هایشان در نظر بگیرند زیرا در سیستم انتخاب رشته اولین انتخاب شما ملاک است. تفاوت انتخاب رشته کنکور آزاد و سراسری در تعداد رشته های انتخابی می باشد. هر داوطلب بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته آزاد می تواند 20 کد رشته محل را انتخاب و در فرم تکمیل انتخاب رشته دانشگاه آزاد پر کند. پس تمام تلاش خود را بکنید تا با آگاهی کامل انتخاب رشته صحیح و درست داشته باشید تا این امر نتیجه مطلوبی برای شما داشته باشد. در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

تمامی داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده اند در نیمه دوم شهریور 97 می توانند با مراجعه به سایت نتایج و کارنامه قبولی خود را دریافت کنند. پس از اعلام شدن نتایج نهایی داوطلبانی که در انتخاب رشته مورد نظر خود قبول شده اند در زمان تعیین شده به صورت حضوری باید به دانشگاه قبولی مراجعه کرده و ثبت نام نهایی خود را تکمیل کنند.توجه داشته باشید داوطلبانی که موفق به قبولی در انتخاب رشته خود نشده اند و یا در جلسه کنکور سراسری حضور داشته اند و کارنامه برایشان صادر شده است هم می توانند در  تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده و شانس خود را دوباره امتحان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست رشته های دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور آزاد 97

سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد 97، برای متقاضیانی می باشد که می خواهند در دانشگاه آزاد شروع به تحصیل کنند. سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد می تواند در قبولی و ارتقاء رتبه به شما کمک کند. نحوه محاسبه سهمیه بسیج برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به این صورت می باشد اگر فردی 90درصد نمره ی آخرین فردی  را که از سهمیه عادی استفاده کرده را کسب نماید، بعنوان قبولی در آن شهر پذیرفته خواهد شد. و برای مثال اگر در شهری 30 نفر می خواهند در سهمیه شرکت کنند فرد بسیجی 90 درصد نمره نفر سی ام را کسب کند به عنوان قبولی در آن شهر پذیرفته خواهد شد و توجه داشته باشید که برای مقاطع بالاتر 95 درصد نمره آخرین فرد محاسبه خواهد شد. برای اطلاع دقیق از شرایط کلی تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲۱ نظر

 1. سلام با رتبه ۴۵۰۰۰ در سهمیه‌ و تراز ۵۶۰۰ در منطقه یک، شانس قبولی در رشته پرستاری دارم؟

  • با سلام . با توجه به رتبه و تراز شما در کنکور سراسری باید عرض کنم که شانس قبولی شما در رشته ای مانند پرستاری و در استان های کلان شهری مانند تهران و اصفهان و مشهد بسیار ضعیف میباشد ولی در استان هایی مانند شیراز و یزد و کاشان شانس نسبتا قابل قبول تری رابرای پذیرش در این رشته دارید .

 2. سلام
  چرا بسیج فعال رو حذف کردن؟!
  آخه تو سایت دانشگاه آزاد و سنجش چیزی ننوشته…..هیچ اطلاعیه ای هم ندادن
  ولی بعضی سایت ها نوشتن که سهمیه حذفه
  ما از کجا مطمئن بشیم؟میشه شما پیگیری کنید؟!

  • سلام امسال هیچ گزینه ای در پروسه ی ثبت نامی دانشگاه آزاد بابت اعمال سهمیه ی بسیج وجود ندارد و زمانی که اطلاعات سهمیه را دانشگاه از شما نخواسته است یعنی سهمیه ی بسیج حذف شده است و شما میتوانید با پشتیبانی دانشگاه آزاد تماس بگیرید و مطمئن شوید.

 3. سلام
  چرا بسیج فعال رو حذف کردن؟!
  آخه تو سایت دانشگاه آزاد و سنجش چیزی ننوشته…..هیچ اطلاعیه ای هم ندادن
  ولی بعضی سایت ها نوشتن که سهمیه حذفه
  ما از کجا مطمئن بشیم؟میشه شما پیگیری کنید؟!

  • سلام امسال هیچ گزینه ای در پروسه ی ثبت نامی دانشگاه آزاد بابت اعمال سهمیه ی بسیج وجود ندارد و زمانی که اطلاعات سهمیه را دانشگاه از شما نخواسته است یعنی سهمیه ی بسیج حذف شده است و شما میتوانید با پشتیبانی دانشگاه آزاد تماس بگیرید و مطمئن شوید.

 4. سلام……..میگن سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد حذف شده…..راسته؟؟لطفا زود جواب بدید…..ممنون

 5. سلام من وارد سایت دانشگاه ازاد میشم مثل انتخاب سراسری برام جدول برای وارد کردن انتخاب رشته نمیاره فقط اطلاعاتمو مثل نام پدر و شماره شناسنامه رو نشونم میده باید چیکار کنم؟

  • باسلام
   شما باید اطلاعات را دقیق وارد کنید تا صفحه انتخاب رشته برای شما باز شود و در صورت درست وارد کردن اطلاعات شما می توانید کدهای رشته های مدنظر را وارد کرده و ثبت نهایی کنید.

 6. سلام . در گزینش دانشگاه ازاد هم مثل دولتی به ترتیب رتبه هم ی رشته ها ی انتخاب شده برسی می شود یا مثل گذشته ابتدا رشته اول همه داوطلبین را بررسی می کندد ؟

  • با سلام. پذیرش دانشگاه ازاد بر حسب تراز می باشد.همه رشته های شما بررسی خواهد شد ، و در صورت کسب تراز حد نصاب در رشته مورد نظر پذیرش خواهید شد.

 7. با عنایت به سوالات مکرر داوطلبان در خصوص نحوه ثبت نام کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی به اطلاع می رساند در این روش معدل کتبی دیپلم داوطلبان واجد شرایط مـلاک و مبنای پذیرش قرار می گیرد

 8. سلام خسته نباشید. در قسمت انتخاب رشته ی کارشناسی سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد برای من همه ی رشته های موجود در دفترچه ی انتخاب رشته نمایش داده نمیشوند. چکار باید بکنم؟ خواهش میکنم جواب بدهید. ممنون

 9. سلام جایی برای ثبت کد بسیجی ندیدم میشه راهنمایی بفرمایید

 10. با سلام. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کارشناسی با سوابق تحصیلی در مرحله سوابق تحصیلی گزینه ای هست به این شکل(:معدل دیپلم) منظور معدل کتبی است یا معدل کل دیپلم؟ و منظور از تاریخ فارغ التحصیلی چیست؟

  • باسلام.معدل کل دیپلم مد نظر می باشد همچنین منظور از قسمت دوم سوال شما تاریخ فارغ التحصیلی مدرک دیپلم ملاک پذیرش است.

 11. با سلام و خسته نباشید. در دفترچه انتخاب رشته آزاد بعضی شهرها و کنار برخی رشته ها به رنگ قرمز نوشته شده: « پذیرش در این رشته/ محل منوط به تخصیص ظرفیت از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواهد بود. » منظور از این جمله چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !