چهارشنبه , خرداد ۲ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96

انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96

انتخاب رشته کنکور منحصرا زبان انگلیسی 96

انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96
انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از گذر از مرحله ی دشوار کنکور وارد قسمتی می شویم که به همان اندازه برایمان پر از استرس و اضطراب می باشد، انتخاب رشته. انتخاب رشته را می توانیم پر چالش ترین اتفاق در کنکور بدانیم زیرا که در بین علاقه مندی های خود بایستی انتخابی داشته باشیم که شانس قبولی بیشتری را برایمان داشته باشد و با انتظار تا زمان اعلام نتایج این دغدغه در وجودمان باشد که چه می شود؟ در کدام رشته قبول خواهم شد؟ آیا در دانشگاه مورد علاقه خود می توانم تحصیل نمایم ؟ و سوالاتی از این دست که مطمئنا همین حالا نیز در ذهن خود شما می باشد. ما در این مقاله سعی داریم به انتخاب رشته زبان انگلیسی در سال 96 بپردازیم و سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهیم ، سوالاتی نظیر چگونه باید انتخاب رشته کنم ؟ انتخاب رشته موفق ، آیا می توانم ؟ و … برای پاسخگویی به این سوالات تا پایان مقاله همراه ما باشید و همچنین می توانید هر گونه سوال خود را در زمینه ی انتخاب رشته کنکور انسانی 96 ، انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 ، انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ، انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶  و … با مرکز ایران مشاوره در میان بگذارید و پاسخ درستی دریافت نموده تا بتوانید با ذهنی آگاه دست به انتخاب رشته بزنید. برای آشنایی بیشتر به مطالبی که رد زمینه ی انتخاب رشته به شما کمک خواهد نمود می توانید روی لینک های زیر کلیک نمایید.

میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

معرفی رشته زبان انگلیسی و زیر شاخه های آن 

رشته ی زبان انگلیسی از رشته های بسیار محبوب در گروه آزمایشی علوم انسانی است و شاید یکی از دلایلی که باعث پر طرفدار بودن این رشته در کشور ما شده است تسلط کم ایرانیان در زبان انگلیسی می باشد. در هر حال این علاقه به هر دلیلی که باشد کنکوری های ما را به سمت این رشته سوق می دهد. رشته ی زبان انگلیسی را در ایران می توانید تا مقطع دکتری ادامه بدهید همچنین رشته زبان انگلیسی در کشور ما بیشتر در شرکت ها و در موسسات مورد استفاده قرار می گیرد تا شاخه های ذیگر کنکور زبان مانند فرانسه و، روسی و … بنابراین اگر در کنکور زبان ، رشته زبان انگلیسی را انتخاب نمودید می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

در مرحله ی انتخاب رشته در کنکور سراسری یک سوال را بایستی همه ی داوطلبان از خود بپرسند کدام رشته به درد من می خورد ؟ کدام رشته مورد علاقه من است و با توانایی های من همخوانی دارد؟ در رشته زبان انگلیسی نیز همینگونه است . از خودتان بپرسید این رشته برای چه کسانی مناسب است ؟ آیا من می توانم در این رشته موفق شوم ؟ در رابطه با این سوال که چه کسانی به درد این رشته می خورند بایستی بگوییم که در مقطع کارشناسی نیاز به سطح زبان انگلیسی عالی ندارد اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می بایستی سطح زبان انگلیسی شما عالی باشد. انتخاب رشته ای های عزیز توجه داشته باشید که چنانچه هدف شما از ادامه تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی رسیدن به سطح بالاتر ی در زبان انگلیسی است و یا صرفا جهت تقویت این زبان قصد واردشدن به این رشته را دارید بایستی بگوییم که اشتباه نکنید. زیرا که برای تقویت زبان انگلیسی نیازی به تحصیل در مقاطع مختلف این رشته ندارید و می توایند در منزل و موسسات آموزشی این کار را انجام بدهید. اما اگر شما  قصد دارید که به تدریس حرفه ای زبان انگلیسی در مدارس و دانشگاه و همچنین فعالیت های تجربی و تحقیقاتی در عرصه زبان در سطوح مختلف بپردازید و همچنین می خواهید به عنوان کارشناسی حرفه ای زبان انگلیسی که مدرک دانشگاهی دارد فعالیت کنید، این رشته و گرایش های آن را از کارشناسی تا دکترا به شما توصیه می کنیم. 

گرایش های رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و بازار کار آن ها 

1- گرایش آموزش زبان انگلیسی 

در این گرایش آموزش های لازم برای تدریس زبان انگلیسی رده های سنی مختلف به دانشجویان تدریس می شود. در رابطه با بازار کار این گرایش بایستی  بگوییم که مدرس زبان انگلیسی همیشه مورد نیاز است و دانش آموختگان این رشته در رابطه با موقعیت شغلی خود در اینده نگرانی نداشته باشند.

2- گرایش مترجمی زبان انگلیسی 

ابن گرایش سغی دارد تا دانشجویان را آماده نماید تا به صورت تخصصی بر روی ترجمه متون عمومی و تخصصی زبان انگلیسی تسلط یابند و همچنین بتواند مطالب ادبی و غیرادبی را ترجمه نمایند. شما می توایند این گرایش را تا مقطع دکتری ادامه دهید . بازار کار این رشته نیز بسیار مناسب است و فارغ التحصیلان می توانند به راحتی با مدرک مترجمی زبان خود در موسسات مختلف مشغول به کار شوند.

3- گرایش ادبیات زبان انگلیسی

در این گرایش دانشجویان شناخت ادبیات غرب و نقد ادبی و همچنین ادبیات کهن و جدید غرب را فرا می گیرند. توجه داشته باشید که اگر شما دارای حوصله و دقت کافی و صد البته اشتباق نسبت به متون ادبی دارید می توایند این گرایش را انتخاب نمایید زیرا که به دلیل اینکه از کلمان سنگین در این متون استفاده شده کسی که حوصله کافی نداشته باشد نمی تواند در این رشته موفق گردد. در این گرایش نسبت به دو گرایش دیگر بیشتر به وجوه ادبی زبان انگلیسی پرداخته می شود رد حالی که در دو گرایشی که برایتان نام بردیم روش تدریس ، آزمون سازی ، واژه شناسی و … اموزش داده خواهد شد. بازار کار این رشته مناسب است و فارغ التحصیلان این گرایش در بسیاری از مشاغلی که مربوط به گرایش های دیگر است مشغول به کار شوند.

تاریخ انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 

در رابطه با انتخاب رشته ، کنکوری های عزیز در سال 96 بایستی بگوییم که انتخاب رشته کنکور زبان نیز برای آن دسته از داوطلبانی که در اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند طبق روال هرساله از نیمه دوم مرداد ماه آغاز شده و تا اواخر مرداد ماه ادامه می یابد. و شما بایستی تا زمان عنوان شده دست به انتخاب رشته بزنید . چنانچه قصد انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد را دارید توجه نمایید که زمان در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد طبق روال هرساله در نیمه اول شهریور ماه می باشد. 

مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96

مهم ترین کاری که شما داوطلبان قبل از انتخاب رشته بایستی انجام دهید این است که با کارنامه و تمامی جزئیات آن آشنا شده باشید و اطلاعات دقیقی در زمبنه رتبه کشور ، رتبه در منطقه ، تراز و رتبه در زیرگروه را کسب نمایید تا در زمان انتخاب رشته با دیدی باز عمل نمایید. و چنانچه قصد دارید از یک مشاور کمک بگیرید تلاش نمایید تا مشاوری را انتخاب کنید که در این زمینه اطلاعات دقیقی داشته و سابقه کاری موفقی را در مشاوره ی خود داشته باشد. همچنین می توانید از مشاوران مرکز ایران مشاوره برای انتخاب رشته اصولی خود کمک بگیرید.

در ابتدا می بایست دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96 را تهیه نموده و مطالعه دقیقی داشته باشید و اگر قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را نیز دارید دفترچه انتخاب رشته با آزمون و بی آزمون آزاد 96 را نیز در دست داشته باشید. 

همچنین برای تجربه یک انتخاب رشته اصولی و موفق در کنکور زبان انگلیسی به این موارد توجه کنید 

 • می بایست از آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف اطلاع داشته باشید برای مثال آخرین رتبه قبولی مترجمی زبان انگلیسی ، اخرین رتبه قبولی زبان و ادبیات انگلیسی و … همچنین بایستی از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید ، آخرین رتبه قبولی رشته مترجمی زبان در دانشگاه تهران و …
 • در انتخاب رشته با توجه به رتبه خود اولویت بندی کنید در ابتدا سعی نمایید از رویایی ترین و بهترین انتخاب های خود در فرم انتخاب رشته آغاز نموده و سپس سعی کنید در انتخاب های بعدی انتخاب های خوشبینانه خود را قرار دهید که اگر خوش شانس باشید در آن ها قبول می شوید و سپس انتخاب های آخر خود را که صد درصد در آن قبول می شوید را قرار بدهید همچنین در این قسمت می توانید رشته هایی را که براساس سوابق تحصیلی می باشد را نیز انتخاب نمایید.
  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور زبان انگلیسی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲ نظر

 1. سلام
  آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد تعهدی نیست ؟؟!

  • سلام. خیر تو دفترچه دانشگاه آزاد فقط رشته ها اومده بودن و شرایط خاص نداشت. مگر اینکه دانشگاه به خودتون اعلام کنه که بعیده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *