جمعه , اردیبهشت ۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور سراسری 97

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

انتخاب رشته کنکور سراسری 97
انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

انتخاب رشته کنکور سراسری یکی ازحساس ترین مراحل پس از کنکور سراسری می باشد که تاثیر بسیاری در زندگی داوطلبان دارد  و نحوه عملکرد داوطلبان در این مرحله سرنوشت ساز است و کوچکترین اشتباه در انتخاب رشته باعث می شود که داوطلبان نتیجه مطلوب را بدست نیاورند. همانطور که می دانید ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد  با هم ادغام شده اند اما انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه می باشد و این امر باعث سردرگمی بسیاری از داوطلبان شده است. ما سعی داریم در این مقاله برای راهنمایی شما داوطلبان عزیز در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری و اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری توضیحاتی ارائه دهیم.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

طبق روال سال های اخیر بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور و آگاهی داوطلبان از وضعیت رتبه خود، نوبت به انتخاب رشته می رسد. نتایج اولیه کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه اعلام خواهد شد. همان طور که گفته شد انتخاب رشته کنکور سراسری و کنکور آزاد با هم ادغام شده اند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در مرداد ماه 97 خواهد بود. انتخاب رشته به این دلیل که تعیین کننده سرنوشت داوطلبان خواهد بود از اهمیت بسیاری برخوردار است .پس لازم است داوطلبان کنکور سراسری اطلاعات کاملی در مورد انتخاب رشته کنکور سراسری بدست آورند و با آگاهی کامل نسبت به انجام آن اقدام کنند. برای اطلاع دقیق در مورد کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97 ، شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 ،انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید. 

نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری 97

  • تمامی متقاضبان در هر یک از گروه های آزمایشی که شرکت کرده اند در یک فرم می توانند 150 کد رشته محل انتخاب کنند.
  • بهتر است قبل از ورود به سامانه اصلی انتخاب رشته ، رشته های انتخابی خود را براساس علاقه وارد کنید.
  • رشته های مورد نظر خود را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوط به هرگروه آزمایشی، انتخاب کنید.
  • پس از اطمینان از  رشته های انتخابی خود آن ها را وارد سامانه اصلی سازمان سنجش کنید.
  • اولین انتخاب رشته شما نشان دهنده علاقه شما می باشد پس در رعایت ترتیب رشته ها دقت لازم را داشته باشید.
  • چنانچه پس از ثبت نام  نیاز به تغییر رشته و یا اولویت داشته باشید می توانید تا پایان مهلت ثبت نام حداکثر 5 رشته انتخابی خود را ویرایش کنید.
  • اگر در کنکور سراسری غایب بوده اید یا از ابتدا در کنکور ثبت نام نکرده باشید تا پایان مهلت انتخاب رشته می توانید از فهرست رشته های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) انتخاب رشته کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری به مرحله بعدی یعنی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97 می رسیم. معمولا هر چه به زمان اعلام نتایج نزدیک تر می شویم دلهره ی داوطلبان نیز بیشتر می شود.در حالیکه تمامی داوطلبان کنکور سراسری بایستی آرامش خود را حفظ کنند چرا که طبق سال های گذشته 79 درصد داوطلبان می توانند وارد دانشگاه شوند. امسال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در نیمه دوم شهریور ماه خواهد بود و هر داوطلب با وارد شدن به سایت سازمان سنجش می تواند کارنامه خود را مشاهده نماید. متقاضیان باید به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، میزان تاثیر معدل در کنکور 97 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

شرایط محرومیت در کنکور سراسری 97

محرومیت از کنکور سراسری و دوره های روزانه به کسانی تعلق می گیرد که در انتخاب رشته شرکت کرده و در دانشگاه و رشته روزانه پذیرفته شده اند ولی جهت ثبت نام به دانشگاه مراجعه نکرده اند و یا در دانشگاه ثبت نام کرده اند ولی در شروع ترم به دانشگاه مراجعه نکرده و مشغول به تحصیل نشده اند. این دسته از داوطلبان دیگر نمی توانند در کنکور سراسری سال آینده شرکت کنند. اگر شما جزء آن دسته از داوطلبانی می باشید که در کنکور سراسری شرکت کرده و در دانشگاه دولتی روزانه قبول شده اید و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه محل قبولی خود را ندارید می توانید در زمان تعیین شده با ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش کشور محرومیت خود را از کنکور سراسری 97 رفع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می توانید عضو کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

[/box]

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم