دوشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96
انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

توضیحاتی درباره انتخاب رشته کنکور تجربی ، انتخاب رشته کنکور انسانی و انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور همیشه یکی از مراحل مهم در دوره تحصیلات هر فرد می باشد که اگر به درستی انجام شود می تواند باعت به ثمر نشستن زحمات داوطلبان شود.در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 باید به یک سری نکات توجه ویژه ای داشت تا انتخاب رشته ای صحیح انجام شود.

آیا می توان با انتخاب رشته معجزه کرد!؟

جالب است بدانید که دانش آموزان زیادی تصور می کنند که مثلا با رتبه منطقه 100000 تجربی می توانند در رشته پزشکی قبول شوند آن هم فقط توسط یک انتخاب رشته خوب و نکته جالبتر اینکه اینطور فکر میکنند که هر چقدر هزینه بیشتری برای این انتخاب رشته پرداخت کنند تاثیر بیشتری دارد… انتخاب رشته به خودی خود نمی تواند قبولی شما را تضمین کند پس سعی کنید در وهله اول گول حرف های بیهوده را نخورید. اگر هم چنین وعده ای به شما داده شد بدانید که دروغی بیش نیست و بهتر است در این مواقع به عقل خود رجوع کنیم و با یک حساب سرانگشتی میتوان به این نتیجه رسید که اگر بتوان فقط و فقط با یک انتخاب رشته به همه چیز رسید که دیگر درس خواندن و کنکور معنایی ندارد.

دانش آموزانی هستند که سوال می کنند: آیا امکان قبولی با این رتبه در رشته دندانپزشکی یا پزشکی حتی در دانشگاه پردیس کیش یا دانشگاه قشم یا هر کجای دیگری که ممکن باشد وجود دارد؟ در جواب می گوییم که اگر شما حاضر هستید به هر قیمتی در رشته مورد نظر تحصیل کنید ، مطمئن باشید افراد دیگری هم خواهان این دانشگاه ها حتی در نقاط دوردست هستند.البته قبولی در دانشگاه های پردیس با رتبه بالاتر هم ممکن است اما نه با هر رتبه ای.هدف از این صحبت فقط این است که بدانید با انتخاب رشته نمی توان معجزه کرد اما برای هر رتبه ای در کنکور گزینه های مناسبی وجود دارد که می توان به راحتی آنها را شناسایی کرد.در ادامه روش انتخاب رشته صحیح راخواهیم گفت.

نحوه انجام انتخاب رشته کنکور 96

در انجام انتخاب رشته 96 سعی کنید بدین شکل عمل کنید :

در ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور 96 را به دقت مطالعه کرده و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.از بین رشته های انتخابی اگر تعداد آنها بیش از 150 رشته است تعداد آنها را کاهش دهید و به 150 برسانید و اگر تعدادشان کمتر است رشته هایی که نسبتا مورد علاقه است به لیست خود اضافه کنید سپس رشته ها را به 3 دسته تقسیم کرده و نام دسته های را به ترتیب خوشبینانه ، معقول و بدبینانه قرار دهید.برای دسته خوشبینانه 40 رشته در نظر بگیرید و به ترتیب علاقه خود این 40 رشته را اولویت بندی کرده و بچینید و سپس 80 رشته متوسط یا معقول و مابقی رشته ها بدبینانه انتخاب شوند.
دقت داشته باشید که در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 مانند انتخاب رشته سال های گذشته، ترتیب اولویت شما باعث بیشتر شدن شانس قبولی شما نخواهد شد، برای مثال برخی تصور میکنند اگر رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب اول قرار دهند شانس بیشتری برای قبولی دارند در صورتی که به این شکل نیست و شناس قبولی برای رشته اولویت 1 تا 150 یکسان است، البته پیشنهاد ما به شما این است که نمونه کارنامه هایی که مربوط به سال گذشته می باشند را مطالعه نمایید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 96

روند افزایشی شرکت کنندگان رشته تجربی به خوبی نشان می دهد که رقابت در میان داوطلبان این رشته بسیار بیشتر از رشته های دیگر است.

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است اما باتوجه به انتخاب رشته در سال های گذشته، تاریخ آن در تیرماه خواهد بود.داوطلبان عزیز رشته تجربی حتما به این نکته توجه داشته باشند که رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دفترچه کنکور موجود نمی باشد مگر رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی که شرایط خاصی دارند و قبل از انتخاب آنها باید بسیار دقت کنید و شرایطشان را به دقت بررسی نمایید.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 96

سهمیه ها همیشه تاثیر گذار بوده و گاهی تاثیر مستقیم در قبولی شما دارند.اگر برای شما امکان استفاده از سهمیه های شهدا ، ایثارگران و… وجود دارد حتما برای کسب کد مورد نظر اقدام کرده و از آنها در انتخاب رشته استفاده کنید ، این سهمیه ها بر اساس شرایط مختلف تاثیرگذاری متفاوتی داشته و در هر صورت به شما کمک میکنند تا رتبه بهتری کسب کنید.
درباره سهمیه مناطق هم لازم است بدانید که این سهمیه برای تمام داوطلبان کنکور سراسری اعمال می شود و به هر کدام از داوطلبان یکی از سهمیه های منطقه 1 ، 2 یا 3 تعلق میگیرد.معمولا داوطلبانی که سهمیه منطقه 1 داشته باشند قبولی ستختری نسبت به داوطلبان منطقه 3 دارند.سهمیه منطقه 1 برای مناطقی که از لحاظ رفاهی در درجه بالاتری قرار دارد درنظر گرفته شده و سهمیه مناطق 2 و 3 هم به ترتیب برای مناطق با امکانات کمتر اعمال می شود.

تفاوت رتبه و تراز در انتخاب رشته کنکور 96

تراز در واقع نمره کل شما در کنکور می باشد ، و عامل اصلی قبولی در رشته های مختلف است.مانند نمرات کلاسی که از 0 تا 20 درنظر گرفته شده، اگر کسی در کنکور تمام درصد های خود را 100 بزند تراز 10000 خواهد گرفت و اگر کسی تمام درصد های خود را -33.3 بزند یا به عبارتی تمام تست ها را اشتباه پاسخ دهد تراز او 0 خواهد شد.رتبه در منطقه هم بر اساس تراز شما در میان تعداد داوطلبان در منطقه کنکور خود ( مناطق 1 ، 2 ، و 3) می باشد.

انواع سهمیه در کنکور 96

در کنکور 96 هرکدام از شرکت کننده ها از میزان سهمیه مشخصی برخوردار هستند که بر اساس تقاضانامه ای که ارسال میکنند برای آنها محاسبه میشود و در کارنامـه اولیه آنها ثبت خواهد شد.در جدول زیر میزان ظرفیت اختصاص یافته به هر سهمیه بر اساس نسبت شرکت کنندگان سهمیه مناطق است .درصد و تعداد افرادی که به آنها سهمیه های مناطق – خانواده شهدا – رزمندگان و ایثارگران تعلق میگیرد لحاظ شده است.

لطفا سوالات خود را در بخش نظرات مطرح بفرمایید. پاسخگوی نظرات شما هستیم…

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

۱۳۷ نظر

 1. سلام رتبه ی من در آزمون ارشد رشته ی مشاوره ۴۵۵ شده
  و آخرین رتبه ی مجاز به انتخاب رشته دردوره ی روزانه ۷۸۴ هست
  تراز من ۶۰۳۹ هست که برابر با تراز رتبه ی ۱۴۳ پارسال هست که این شخص ترازش با رتبه ی ۱۴۳ برابر با تراز بنده با رتبه ی ۴۵۵ هست
  ایا امکان قبولی من در دانشگاه روزانه وجود داره

 2. سلام. اگه کسی سهمیه ایثارگری داشته باشه، رتبه منطقه هم بهش میدن تو کارنامه؟ ینی هم رتبه ایثارگری میاد هم منطقه؟ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   اگر سهمیه ایثارگری داشته باشید رتبتون در سهمیه خودتون محاسبه میشه، یک رتبه مربوط به سهمیه ایثارگری هست و یک رتبه بدون سهمیه و یا همون رتبه کشوری

 3. سلام. من داوطلب کنکور ریاضی امسال هستم و مشمول این قانونی که جدیدا اضافه شده (۵% سهمیه برای فرزندان رزمندگان) میشم، اما قبل از اون سهمیه ام منطقه ۲ بود. خواستم ببینم الان یعنی من سهمیه ام عوض بشه فقط با بچه هایی که هم سهمیه ی من هستن رقابت میکنم دیگه؟ بعد سهمیه من رزمندگان محسوب میشه یا ایثارگران؟

  • سلام بله شما فقط بین افرادی که ازسهمیه۵درصدی استفاده میکنن قرارمیگیرید وجزو سهمیه رزمندگان هستید.

 4. کاهش تعداد داوطلب کنکور ریاضی۹۶ نسبت به قبل چقدر در اخرین رتبه قبولی رشته هاتاثیردارد؟

 5. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم آماری که برای تعداد ایثارگران در کنکور ۹۶ اعلام کردید با حساب کردن سهیمه ۵٪ ایثارگران بوده یا نه؟
  و اینکه برای انتخاب رشته ی آزاد ( اگه احتمال هم هس بگید)
  وارد کردن کد رهگیری بسیجی فعال تاثیر بیشتری داره یا ۵٪ ایثارگران؟
  ممنون
  خواهش میکنم جواب بدید

  • سلام تعدادی که اعلام شد تعداد کل داوطلبان کنکوری بود.
   از اونجایی که فقط یک سهمیه رو بایدانتخاب کنید قطعا سهمیه ایثارگران تاثیربهتری دارد.

 6. باسلام.با رتبه ۱۵هزار منطقه ۲ امکان قبولی توی رشته پرستاری وجود داره؟برای تهران چند درصد امکان داره؟آزاد چطور

  • سلام.احتمال قبولی در تهران وجود نداره اما برای شهرستان ها کمی احتمال داره.آزاد برخی استان ها کاملا شانس دارید

 7. سلامخسته نباشید
  توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز مهم تره یا رتبه؟

 8. با عرض سلام و خیته نباشید،بنده پارسال کنکور دادم،ایا چنین امکانی هست ک با رتبه پارسال دوباره امسال انتخاب رشته کنم؟یا تشکر از زحماتتان

 9. سلام
  من رتبه ام اومده ۶۰۰۰ ریاضی منطقه ۲
  بهترین انتخاب برای من چیه به نظر شما
  ترجیحا تهران و بابل روزانه
  لطفا فرق شبانه و روزانه رو هم بگید و میزان شهریه اش رو برای سال ۹۶-۹۷
  مرسی

 10. سلام
  با رتبه ۱۳۰۰۰ تجربی سهمیه ایثارگران ۵%، آیا امکان قبولی در رشته روانشناسی در دانشگاه دولتی وجود دارد؟
  با تشکر

 11. سلام من ترازم ۸۰۵۰ و رتبه کشوری ۳۵۵۲ در سهمیه ایثارگر۵درصد چقدر احتمال قبولی در پزشکی دارم نوع دانشگاه(ازاد پردیس) فرق نداره؟بومی تبریزم و امکان استفاده از سهمیه مناطق زلزله زده دارم به نظرتون کجاها قبول میشم

 12. سلام با رتبه ۱۱۷ هزار کشور شانس قبولی تو دانشگاه آزاد پرستاری خلخال وجود داره؟خیلی ممنون

 13. سلام
  با رتبه ۳۷۷۹ احتمال قبولی فیزیوتراپی شهید بهشتی یا تهران هست؟

 14. سلام،با رتبه ۴۰۰۰۰منطقه۳شانس قبولی در رشته پرستارى هست؟چه دانشگاههابی؟

 15. ببخشید رتبه کشوری ۳۵هزار هس

 16. سلام با رتبه ۵هزار احتمال قبولی مهندسی پزشکی سراسری تهران وجود داره؟

 17. سلام وخسته نباشید .من امسال با سهمیه ۵ درصدی اعمال شده تونستم رتبه ۵۳۰۰ در سهمیه رو بدست بیارم میخواستم بدونم با این رتبه احتمال قبول شدن من در بینایی سنجی و فیزیو تراپی و همچنین مامایی مشهد و شهرستان های خوب وجود داره؟ ممنون میشم از پاسختون

 18. ببخشید من با رتبه ۳۱۷۲منطقه۲داروساری روزانه کجا میتونم قبول شم؟

 19. سلام
  با رتبه ۲۸۳۷ منطقه یک پردیسهای پزشکی و دندانپزشکی میشه قبول شد؟

 20. سلام ببخشسد من یه سوال داشتم . من کنکور ریاضی دادم و سهمیه ۵٪ شامل من شده و رتبه در سهمیه ام ۶۴۷۵ اومده . میخواستم بدونم مهندسی شیمی دانشگاه زنجان که اخرین رتبه قبولی در منطقه ۲ حدود ۱۰ هزار است پذیرش میشم یا نه ؟

 21. سلام با رتبه ۹۸۰۰ منطقه ۱ گروه ریاضی میشه مهندسی برق علوم تحقیقات آزاد قبول شد و یا مکانیک

 22. سلام می خواستم ببینم کسانی که در دوره روزانه و شبانه غیر مجاز هستند حق انتخاب دوره روزانه و شبانه را ندارند .

 23. سلام
  با رتبه ی ۲۰۰۰۰ منطقه ی ۱ مامایی سراسری کجا میشه قبول شد؟

 24. سلام خسته نباشید
  من برای مشاوره تماس میگیرم
  ولی ی سوال من با رتبه افتضاحه۶٧٠٠٠میشه اصلا مدیریت آزاد خوند؟!توی تهران البته البته من رشته مورد علاقم نبوده تجربی به اجبار خوندم ولی به مدیریت علاقه پیدا کردم میشه تو تهران آزاد خوند بنظرتون؟!

 25. سلام با رتبه ی ۱۴۰۰۰منطقه ی شانس قبولی رشته برق برای دانشگاه روزانه دارم یا نه ؟؟؟؟ممنون

 26. سلام با رتبه ی ۱۴۰۰۰منطقه ی ۳ شانس قبولی رشته برق برای دانشگاه روزانه دارم یا نه ؟؟؟؟ممنون

 27. سلام
  من رتبم ۴۴۰۰۰ تجربی سهمیه منطقه ۱ شده
  فقطم میتونم توی تهران یا کرج انتخاب داشته باشم،چی قبول میشم؟
  غیرانتفاعی و پیام نور،و اینکه میخواستم بدونم تفاوت شهریه غیرانتفاعی با آزاد چقده؟

 28. سلام با رتبه ۸۰هزار منطقه سه پرستاری آزاد کجا قبول میشم؟؟

 29. سلام من رتبه ۸۰۰۰ گرفتم (نزدیک ۸۰۰۰) میخواستم بدونم رشته های محض مثل ریاضی یا علوم کامپیوتر مستونم روزانه تهران قبول شم
  برام دانشگاه خیلی مهم تره میشه دانشگا های خوب تهران برم ولی رشته پایین؟

 30. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من با رتیه ۱۰۰۰۰ سهمیه ۵ درصدی و تراز ۶۸۰۰ میتونم به حتمی پرستاری دانشگاه ازاد قبول بشم شهر های مثل تبریز ارومیه یا مامایی تهران؟

 31. سلام بارتبه ۸۲۱۹۵ کشوری توی رشته انسانی ورتبه سهمیه۴۱۰۱سهمیه جانبازی احتمال قبولی توی دانشگاه لرستانو دارم ؟من بومی لرستانم

 32. سلام .. در کنکور ۹۶ نوشته تعتداد کلا افراد در سهمیه که من سهمیه ۵% دارم نوشته ۴۹ هزار نفر این فقط کسایی که ۵% دارن یا کلا جانبازان شامل میشن؟

  من رتبه در سهمیه جانبازان ۲۰۰۰۰ شده ایا شانسع قبولی دانشگاه پزشکی ازاد یا پردیسو دارم ؟ خیلی ممنونم

 33. سلام من از اراک با رتبه ۷۰۵۶در کنکور زبان شانس قبولی دوره روزانه در کدام شهرها را دارم؟رشته ادبیات انگلیسی و مترجمی؟؟؟

 34. سلام خسته نباشید
  با رتبه۵۰۰۰۰ منطقه ۲ میشه پرستاری قبول شد؟؟؟آزاد یا بدون کنکور یا کاردانی پیوسته؟؟

 35. سلام
  به نظرشما با رتبه ۱۲۲۰ منطقه ۳ ناحیه ۱ پزشکی چه شهر هایی رو میتونم بیارم؟

 36. سلام
  من با سهمیه ایثارگری۳۰درصد دررشته تجربی کنکور دادم ورتبم در سهمیهدر زیر گروه یک۳۶۲۰ودرزیر گروهدو۳۴۰۰شد میخواستم بدونم به نظر شما من شانس قبولی در دندون ودارو وپزشکی حالا چه بین الملل وچه ازد یا ملی در هر شهری رو دارم؟؟؟

 37. سلام
  با رتبه ۸۱۸ منطقه ۲ امکان قبولی در مهنسی مکانیک یکی از دانشگاه های تهران در دوره ی روزانه رو دارم؟

 38. سلام کسی که مجاز به انتخاب رشنه روزانه و نوبت دوم نشده ، آیا مجاز به انتخاب رشته نیمه متمرکز هست.

 39. سلام مجدد
  اگر فردی برای استفاده از معافیت موقت سربازی یکی از رشته های پیام نور یا موسسات غبر انتفاعی را انتخاب کند ، برای انصراف و شرکت در آزمون کنکور ۹۷ حداکثر تا کی باید انصراف خود ار اعلام نماید. در ضمن انصراف از پیام نور راحت تر هست یا از غیرانتفاعی ها
  سپاسگزارم

  • سلام. میتونید تا زمان قبولی تو کنکور و قبل از ثبت نام تو دانشگاه جدید انصراف بدید. انصراف در هر دو دانشگاهی که گفتید امکان پذیره.

 40. سلام بارتبه۴۹۰۰منطقه۳ دندونپزشکی ازاد میتونم بیارم؟

 41. سلام با رتبه ۴۰۸۹ منطقه ۱ ریاضی لطفا شانس قبولی تو این ۲ تا رشته رو بفرمایید.
  مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان
  مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

  و اینکه با رتبه ۷۴۴ سهمیه ۵ درصدی حدود رشته و دانشگاه چیست؟
  میشه مهندسی کامپیوتر،علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع رو در دانشگاه های دولتی تهران مانند امیرکبیر و علم و صنعت خوند ؟؟

 42. سلام و خسته نباشید, دو تا سوال داشتم یکی اینکه در دانشگاه ازاد مثل دولتی برای رشته ای مثل پرستاری و اتاق عمل از رتبه و تراز زیر گروه ۱ استفاده میشه یا از رتیه ی کل؟
  ۲_با رتبه ۱۷۰۰۰ زیر گروه یک و ۱۹۰۰۰ کل در منطقه ۳ و ۷۱۰۰۰ کشوری شانس قبولی در رشته های اتاق عمل یا پرستاری رو در کجا ها (ازاد و علوم پزشکی)میتونم داشته باشم.ترازمم ۷۲۰۰ است.دمتون گرم.یا علی.

 43. سلام.خسته نباشید .با تراز ۵۴۰۰ سهمیه عادی احتمال قبولی در رشته مامایی یا هوشبری دانشگاه ازاد وجود داره

 44. با سلام و سپاس از محبت و وقتی که میگذارید. رتبه م توو رشته ریاضی منطقه دو ۸۵۰۵ و کشوری ۲۶۰۰۰ شده. شما مهندسی عمران رو پیشنهاد می کنین یا مهندسی پزشکی؟ بین مهندسی پزشکی صنعتی شاهرود و علوم تحقیقات کدوم رو؟ راهنماییم کنید لطفا…. با این رتبه علوم تحقیقات رو میارم؟
  ممنونم

 45. سلام. با رتبه ۱۴۰۴۰ منطقه سه پرستاری میتونم جایی قبول بشم؟

 46. سلام من رشته ریاضی هستم و رتبه در سهمیم ۲۱۰۹۰ شده و ترازم ۵۳۷۸ و رتبه در سهمیه ی زیر گروه یکم ۲۰۵۳۳.
  به نظرتون شانس قبولی توی دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران در رشته ی متالوژی مواد صنعتی رو دارم ؟

 47. سلام. با رتبه ۱۴۰۴۰ میتونم پرستاری دولتی قبول بشم؟

 48. سلام با رتبه ۶۰۴۲ سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد به بالا پرستاری آزاد هر شهری میتونم قبول بشم؟؟؟؟

 49. سلام با رتبه ۵۵۰۰ منطقه ۱ امکان قبولی تغذیه سراسری یا دامپزشکی وجود داره؟

 50. سلام من رشته ریاضی هستم و رتبه در سهمیم ۲۱۰۹۰ شده و ترازم ۵۳۷۸ و رتبه در سهمیه ی زیر گروه یکم ۲۰۵۳۳.
  به نظرتون شانس قبولی توی دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران در رشته ی متالوژی مواد صنعتی رو دارم ؟

 51. با رتبه ۱۰هزار تو سهمیه ۵%ی. بنظرتون امکانش هس پرستاری پردیس ایلام قبول شم؟ یا ازاد کرملنشاه؟. تورو خدا راهنماییم کنید. اگه پردیس میگیره کجا؟ بیشتر شهر خودم ایلام مد نظرمه.

 52. سلام بارتبه ۱۰هزار منطقه ۳تربیت معلم قبدل میشم؟؟

 53. سلام با رتبه ۱۰هزار منطقه ۳ رشته انسانی تربیت معلم قبول میشم؟بعد تا چندتا از رشته های تربیت معلم رامیتوانم انتخاب کنم؟

 54. سلام با رتبه ی ۱۹۰۰۰ منطقه ۲ امکان قبولی در پرستاری و علوم آزمایشگاهی و اتاق عمل و هوشبری سراسری وجود دارد؟

 55. سلام من رتبه ام ۵۵۰۰ در سهمیه ۵% رزمندگان هست, رشته ریاضی فیزیک , احتمالش هست دانشگاه هنر مهندسی معماری قبول شم؟ یا غیر انتفاعی علم و فرهنگ همین رشته ؟ یا آزاد تهران مرکزی همین رشته؟

 56. سلام
  من در سهمیه ۵٪ ایثارگران رتبه ۳۰۰۰ شدم
  آیا من میتونم مهندسی پزشکی دانشگاه تبریز قبول بشم
  رتبه‌ی کشوریم ۳۳۰۰۰ هست
  ممنون میشم اگه جواب بدید .سپاس

 57. سلام ببخشیدمن بارتبه۲۴هزار۵%سهمیه ایثارگری میتونم بهداشت یامامایی یاپرستاری مناطق محروم یاجنوب بیارم؟ازادیادولتی؟

 58. سلام ببخشیدمیخاستم بدونم بارتبه۲۴هزار۵درصدسهمیه ایثارگری میشه پرستاری یابهداشت یامامایی و..اورد؟ازادیادولتی؟

 59. سلام . به نظر شما رتبه۱۴۸ منطقه دو (پسر) غیر بومی ناحیه تهران،شانس قبولی پزشکی شهید بهشتی رو داره؟ ممنون.(رتبه کشوری۳۲۶)

 60. سلام با تراز ۷۳۰۰ دانشگاه ازاد مشهد واسه پرستاری قبول میشم ؟
  کجاها احتمال قبولیم بیشتره؟

 61. سلام خسته نباشید با رتبه در سهمیه ایثارگری ۱۵۶ و تراز ۹۱۵۰ میتونم پزشکی دولتی قبول شم؟چ شهرهایی احتمالش بیشتره؟

 62. سلام خسته نباشید رشتم تجربیه رتبه در زیرگروه یکم شده ۴۸۰۰ در ایثارگران پنج درصد با تراز ۸۰۰۵ در زیر گروه یک میخواستم بپرسم اصلا شانس برای رشته های پزشکی رو دارم؟فیزیوتراپی بینایی و شنوایی چطور؟ممنون میشم پاسخ بدین رتبه کشوریم ۳۶۰۰۰ شده است

 63. سلام با رتبه ی ۱۹۰۰۰ منطقه۲ میشه در یکی از رشته های پرستاری و اتاق عمل یا هوشبری قبول شد؟

 64. سلام. رتبه ها ی آخرین نفر قبولی در رشته های مختلف در دانشگاه های مختلف رو برای رشته ی ریاضی میخواستم. لطفا کمک کنید !

 65. سلام،ببخشید پ میخواستم بدونم با رتبه ی ۱۸۹۰۰ میشه مامایی پرستاری آزادقبول شد؟
  یا امور بانکی دولتی؟

 66. سلام ببخشید احتمال داره ک با رتبه ۴۱۰۰۰منطقه سه پرستاری ازاد قبول شد مثلا کازرون یا بهبهان یا گچساران و یاسوج اگه احتمالش هست بگین چقد احتمال داره

 67. سلام میخواستم بدونم با رتبه ۵۱۵۸ در سهمیه ایثار رشته علوم ازمایشگاهی روزانه تهران یا کرج قبول میشم؟

 68. سلام خسته نباشید…
  واسه انتخاب رشته اون رشته هایی که دوست داریم قبول شیم ولی خب احتمالش کمه رو اول باید بنویسیم ؟یااونایی که احتمال قبولیمون بیشتره؟

  • سلام. بر حسب علاقتون بچینید. تا زمانی که تو یه دانشگاه قبولی نداشته باشید انتخاب رشته شما چک میشه و به اولین قبولی که رسیدید متوقف میشه و میره سراغ چک کردن انتخاب رشته نفر بعدی که رتبه بدتری از شما داشته و از اولویت ۱ براش چک میکنه.

 69. سلام .به نظر شما علوم تغذیه وارستگان مشهد بهتره یا پرستاری سبزوار؟ در ضمن بومی نیشابور هستم

 70. سلام با رتبه ۴۰۰۰۰ منطقه ۳ چه رشته هایی را میتونم انتخاب کنم؟

 71. ۴۰۰۰۰ منطقه ۳ و ۱۴۰۰۰۰ کشوری هستم

 72. فاطمه عبدالعظیمی

  با سلام و احترام

  سهمیه ایثارگران۵% و رتبه ۹۲۰۰ در منطقه یک را دارم می خواستم سوال کنم
  ۱-احتمال قبولی در رشته کارشناسی هوشبری شهید بهشتی یا دانشگاه تهران چند درصد می باشد.
  ۲-ایا احتمال قبولی دندانپزشکی در پردیسها را دارم یا خیر

 73. سلام.با تراز۵۴۰۰سهمیه عادی منطقه ۳میتونم اتاق عمل شهرهای اطراف استان فارس دانشگاه ازاد یا دولتی قبول بشم؟

 74. سلام من سهمیه۵درصد دارم و رتبه در سهمیه ام ۳۹۰۰ شده در چه جاهایی احتمال قبولی بیشتری درسه رشته تاپ تجربی در آزاد و پردیس و دولتی دارم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

 75. سلام میخواستم بدونم با رتبه ۳۵۰۰ سهمیه ۵ درصد ایثارگری امکان قبول شدن در چه رشته هایی و در چه استان هایی هست

 76. سلام.با رتبه ی ۱۸۳۰۰۰میشه مامایی یا پرستاری اورد؟ کجا؟

 77. سلام من رتبم تو سهمیه ایثارگران ۵% زیرگروه ۱ شده :۸۱۹ زیرگروه ۲ : ۷۹۷ ایا شانس پزشکی یا دندون یا دارو سراسری دارم؟اگه اره کدوم شهرها؟پردیس چی ؟ترازم هم ۹۶۰۳ است

 78. سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

 79. سهمیه عادی هستم .به خاطر کم بینایی چشم چپ از طرف بهزیستی منطقه ۳ و رشته تجربی .رتبه ۴۰۰۰۰ منطقه و ۱۴۰۰۰۰ کشوری.میخوام بدونم چه رشته ای و در چ شهری میتونم قبول بشم؟ممنون

 80. شیمی کاربردی یا فیزیوتراپی و… میتونم قبول بشم ؟لطفا هم از نظر سراسری و هم آزاد راهنماییم کنید ک چ رشته ای میتونم بزنم ؟

 81. سلام با رتبه ۱۵۳۹۷ میشه رشته حقوق شبانه دانشگاه گلستان قبول شد؟

 82. سلام با رتبه ۴٣٠ زیرگروه پنج انسانی منطقه ٢ تهران آیا قبولی روانشناسی دانشگاهای به نام دولتی وجود دارد؟

 83. سلام
  با رتبه ۶۰۰۰ منطقه ۲ رشته معماری و شهرسازی کجا میشه قبول شد؟

 84. سلام و عرض ادب
  با رتبه ۱۶۰۰۰ ریاضی منطقه ۱ و ۳۸۰۰۰ کشوری برای رشته معماری در تهران بهترین گزینه دولتی یا نوبت دوم یا غیر انتفاعی یا پردیس و از بین دانشگاه ازاد در تهران کدام است
  باتشکر

 85. سلام با رتبه٣٠هزار منطقه سه پرستاری یا مامایی ازاد میارم؟؟

  • سلام. برای قبولی تو دانشگاه آزاد تراز زیر گروه ها و رتبه کشوری زیرگروه ها مهمه. نه رتبه منطقه. اما با تخمین حدودی که با توجه به رتبه منطقه تون میشه رو رتبه کشوریتون زد، احتمال قبولی تو بعضی شهرها رو دارید اما حتمی نیست.

 86. سلام،با رتبه۲۰۳۴منطقه۳چقدر احتمال داره پردیس دندان زنجان قبول شم؟

 87. با رتبه ی کشوری ۴۵۳۱۱ زبان انگلیسی
  میتونم از دانشگاه دولتی(روزانه)ارومیه(بومی هستم)قبول بشم؟
  رشته ادبیات

 88. سلام و خداقوت 🙂
  من رتبم توی سهمیه ایثارگران ۹۷۳ شد میخواستم بدونم احتمال قبول شدن توی رشته های پزشکی و دندانپزشکی رو دارم؟
  اگه دارم کدوم شهرا احتمال قبولیم بیشتره؟

 89. سلام
  رتبه ی من در زیر گروه یک در منطقه ۳ شده ۱۴۹۳۴ و کشوری شده ۶۱۸۳۰ و ترازمم شده ۷۳۲۰ اما رتبه کل منطقه ۳ شده ۱۰۴۵۵ و رتبه کشوری شده ۴۶۱۴۹ و تراز کلمم شده ۷۸۰۰ با این حال من رشته پرستاری دانشگاه روزانه قبول میشم؟؟ هرجایی که باشه مهم نیست.
  رشته مامایی چطور؟
  یک دنیا ممنون

  • سلام. بله امکان قبولی در رشته های پرستاری و مامایی رو دارید. و شانس قبولیتون در پرستاری بیشتر از مامایی است.

 90. سلام بارتبه ۹۳۵۰ منطقه۳ وسهمیه ۵ درصدی ایثارگران امکان قبولی در رشته پرستاری را دارم؟

 91. سلام
  من کارشناسی شبانه معماری در یکی از دانشگاه های دولتی میخواندم اما انصراف دادم و مدرک معادل فوق دیپلم گرفتم. اگر در کنکور سرایری شرکت کنم و قبول شوم ایا دوباره میتونم در دانشگاه دولتی تحصیل کنم؟

 92. سلام خسته نباشید.
  سازمان سنجش انتخاب رشته را چگونه انجام می دهد؟آیا از رتبه ۱ هرمنطقه شروع میکند وبه پایین می آید؟

  • سلام. با توجه به رتبه ها و سهمیه مناطق، تمام انتخابهای یک داوطلب تا زمانی که به اولین قبولی در انتخابهایش برسد چک می شود و در هر انتخابی که قبول شود، متوقف می شود. البته به استثنای رشته های نیمه متمرکز و دارای مصاحبه. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

 93. سلام من رشته ی ریاضی هستم با معدل دیپلم ۱۹ امکان قبولی بدون کنکور در دانشگاه آزاد دارم؟ البته کنکور هم دادم چون زیست نزدم ۲۵ هزار شدم بهرحال امکان قبولی پرستاری ازاد رو دارم؟

  • سلام. امکان قبولی در پرستاری بدون کنکور را ندارید زیرا ارائه نشده است. اما اگر رتبه ای که گفتید کشوری باشد شانس خوبی دارید و اگر رتبه منطقه باشد و نقاط مختلف ایران را در انتخاب رشته زده باشید، شانس قبولی دارید.

 94. با سلام می خواستم ببینم با رتبه ۲۰۰۰۰ریاضی منطقه ۱ روزانه احتمال قبولی داره ؟ کجا ؟

 95. هزینه دانشگاه آراد در رشته های مهندسی معماری چقدر است؟

 96. سینا
  مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۸:۲۲ ق.ظ

  سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزانه یا شبانه قبول می شوم

  • سلام. با توجه به اینکه سال اولی هست که این سهمیه اعمال میشه لطفا اطلاعات بیشتری اعم از تراز و رتبه کشوریتون رو هم بگید تا بهتر راهنماییتون کنیم.

   • سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزانه یا شبانه قبول می شوم
    سلام رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه۸۴۰۸۸ ماکزیمم نمره کل زیر گروه ها ۴۳۷۸

    آخرین رتبه مجاز در سهمیه ( دوره های روزانه ونوبت دوم ) ۸۱۲۳
    تراز در کارنامه نمی دانم کدام آیکون می باشد

    • سلام دوست عزیز ماکزیمم نمره کل همون ترازه .
     ولی در مورد مهندسی پزشکی با توجه به ظرفیت کمه این رشته در دانشگاه های دولتی شانسه قبولیتون پایینه و اگر حتما این رشته رو میخواین باید دانشگاه آزاد ثبت نام کنید پذیرش با آزمون مهلت ثبت نامش تموم شده ولی بدون کنکور در صورت داشتن ظرفیت میتونید ثبت نام کنید .

     • سهمیه دخیل نیست ممکن در تکمیل ظرفیت قبول بشم در ضمن هرچه شماره تلفن را می گیرم میگوید در شبکه موجود نمی باشد

     • سلام. امکان قبولی تو تکمیل ظرفیت رو دارید ولی صد در صد نیستش. باید کارنامه سبز شما بررسی بشه تا برای تکمیل ظرفیت بهتر بتونیم نظر بدیم.
      شما باید از خط ثابت با ما تماس بگیرید. اگه مشکل حل نشد، متاسفانه مخابرات شهرتون دسترسی به خطوط مشاوره رو بسته. و شما باید به مخابرات مراجعه کنید و ازشون بخواین این دسترسی رو باز کنن.

 97. من در ریاضی رتبه ۲۱۰۰۰۰آوردم آیا امکان قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر را دارم ممنون

 98. سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم با رتبه ۶۴۷۸ در زیر گروه ۱ منطقه ۳ چقدر احتمال داره کاردرمانی روزانه قبول بشم.
  با سپاس

  • سلام با توجه به اینکه این رشته در اکثر دانشگاه ها ارایه نمیشود و ظرفیت محدود دارد احتمال قبولی شما در این رشته پایینه

 99. سلام من با رتبه ۸۰۰۰ در منطقه یک احتمال قبولی علوم کامپیوتر در دانشگاه شهید بهشتی را دارم؟

 100. سلام خسته نباشید
  رتبه من تو منطقه ۳ رشته تجربی شده ۲۴۰۰۰ چند درصد شانس قبولی تو رشته پرستاری آزادرو دارم؟
  آیا بهداشت محیط روزانه شانس دارم؟تولدت را جواب بدین ممنون از سایت خودتون

  • سلام. سپاسگذارم.
   برای رشته پرستاری شانس قبولی تو بعضی از دانشگاه های ازاد و ظرفیت های مازاد رو دارید و بستگی به انتخاب رشته تون داره. برای رشته بهداشت محیط هم تو بعضی دانشگاه های دولتی شانس دارید. موفق باشید.

 101. سلام خسته نباشین با تراز۷۰۵۵باسهمیه پنج درصدی ایثارگران میشه به پزشکی روزانه امیدی داشت؟

  • سلام. چون سال اولی هست که این سهمیه اعمال میشه به اطلاعات بیشتری از کارنامه تون نیازه تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. اما در کل با اطلاعاتی که دادید تا حدی شانس تو پردیسها و آزاد دارید. برای راهنمایی دقیقتر با ایران مشاوره تماس بگیرید. موفق باشید.

 102. سلام با رتبه ۹۳۵۰ منطقه ۳ و سهمیه ۵ درصدی امکان قبولی در رشته پرساری رو دارم؟ واینکه کجا ممکنه بیارم؟

  • سلام بله احتمال قبولی دارین ولی بهتر بود ترازتون رو هم میگفتین تا دقیق تر راهنماییتون کنم ولی با این رتبه احتمال قبولی پرستاری شهرهایی مثل
   کاشان همدان زنجان کرمان سمنان و چند شهر دیگر رو دارید .

 103. سلام بارتیه ۷۷۵۲ سهمیه در رشته ریاضی فیزیک شانس قبولی درچه رشته هایی در تهران دارم البته رتبه کشوریم۱۲۶۰۰۰

 104. سلام حسته نباشید من سال ۹۷ تو رشته انسانی کنکور دارم میخواستم تربیت معلم قبول شوم معدلم زیر۱۵ ایا اگر تو کنکور رتبه ام خوب باشه ایا امیدی هست یا نه خواهشن راهنمای کنید منو

  • سلام. برای قبولی تو دانشگاه تربیت معلم، باید معدل کلتون بالای ۱۵ باشه. این شرط معدل تا امسال که اینطور بوده مشخص نیست سال بعد تغییر کنه یا نه و تو دفترچه سال بعد مشخص میشه. اما به احتمال زیاد همین معدل کل بالای ۱۵ ملاک هست. میتونید از طرح ترمیم معدل استفاده کنید. در صورتیکه اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ایران مشاوره تماس بگیرید. موفق باشید.

 105. سلام من رتبم ۲۹۰۰۰درسهمیه ۵درصدایثارگران اومده ایا تکمیل ظرفیت پرستاری برام میگیرهبه راهنماییتون احتیاج دارم لطفا کمکم کنید

 106. سلام‌ خسته نباشید
  میخواستم‌بدونم‌تکمیل ظرفیت سراسری‌شروع شده؟ به چه صورت هستش؟ میشه کمک‌ کنین لطفا؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *