یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور تجربی 97

انتخاب رشته کنکور تجربی 97

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 97

انتخاب رشته ی کنکور تجربی 97
انتخاب رشته ی کنکور تجربی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته ی کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج کنکور سراسری، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید برای انجام  انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام کنند. اما متاسفانه هر ساله برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری و به دلیل اشتباه در انتخاب رشته یک سال دیگر باید برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد علاقه شان تلاش کنند. بنابراین عدم اطلاع داوطلبان از نحوه صحیح انتخاب رشته می تواند باعث از بین رفتن تلاش یک ساله آن ها شود. به همین خاطر در این مقاله به طور کاملا اختصاصی به بررسی تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته کنکور سراسری از جمله زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 97، و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 پرداخته ایم تا داوطلبان با آگاهی و آمادگی کامل برای انجام انتخاب رشته ی کنکور سراسری سال 97 اقدام کنند. برای آگاهی از موارد ذکر شده در بالا  ادامه مطلب را دنبال کنید.

زمان و نحوه برگزاری کنکور گروه تجربی 97

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری کنکور تجربی 97 همچون سال های گذشته در نیمه ی اول تیرماه خواهد بود. داوطلبان برای ثبت نام در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند درضمن لازم است به اطلاعتان برسانیم ثبت نام فقط غیرحضوری و به صورت اینترنتی انجام می شود پس از اطلاع از زمان دقیق ثبت نام، در سایت و کانال تلگرامی ایران مشاوره به اطلاعتان خواهیم رساند. برای اطلاع دقیق از زمان توزیع  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97  و  شرایط شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و اعلام نتایج کنکور سراسری 97 روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته کنکور تجربی97

براساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتخاب رشته ی گروه تجربی نیمه ی دوم مرداد ماه سال 97 خواهد بود. داوطلبان باید بعد از اعلام نتایج قطعی به انتخاب رشته در گروه خود بر اساس آن چه که در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش است، اقدام کنند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 97 هم چون سال های گذشته در نیمه دوم مردادماه خواهد بود و نتایج قطعی بعد از انتخاب کد رشته محل های مورد نظر در دهه ی سوم شهریور ماه خواهد بود. برای اطلاع دقیق در مورد انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 ، می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید. 

مشاوره انتخاب رشته

بعد از شرکت در کنکور و اعلام نتایج، نوبت به مرحله ای می رسد که یکی از مهم ترین انتخاب های دوران زندگی هر داوطلب محسوب می شود و آن انتخاب رشته است. انتخاب رشته تحصیلی یک تصمیم بزرگ در مورد مسیری است که در آینده می خواهید آن را دنبال کنید و قرار است سالها در آن فعالیت کنید. علاقه و اشتیاق شما مهم ترین گزینه در این انتخاب بزرگ است. اگر شما به شغلی که انتخابش می کنید علاقه داشته باشید درصورت بروز هرگونه مشکل در پی حل آن بر می آیید اما اگر به شغل انتخابیتان علاقه نداشته باشید به سرعت از آن دل سرد می شوید و با کوچک ترین مشکلی در پی تعویض آن شغل خواهید بود. در زمینه ی شناسایی میزان علاقه شما به شغل های متفاوت آزمون رغبت سنجی شغلی هالند، یکی از معتبرترین و بهترین آزمون ها برای کشف و دانستن علائق و تمایلات شغلی هر فرد است. خروجی این آزمون به شما لیستی از مشاغل و رشته های تحصیلی را پیشنهاد خواهد کرد که بیشترین تناسب و نزدیکی را با علائق و تمایلات شما دارد. در ادامه ای مطلب شما را با  انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و اشتباه در انتخاب رشته و پارامترهایی مثل نوع دوره های پذیرش  آشنا خواهیم کرد.

مهم ترین مطلب در انتخاب رشته صحیح، شناخت صحیح رشته ها و انتخاب رشته های مورد علاقه می باشد. برای انتخاب رشته در هر رشته باید به موارد زیر توجه کنید:

1- آشنایی با توانایی‌های‌ لازم‌ برای ورود به هر رشته

2- آشنایی با موقعیت‌ شغلی‌ شغل مورد نظر شما در ایران

3- آشنایی با درس‌هایی که باید در هر‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌ آن ها را بگذرانید.

4- گرایش های هر رشته و شرایط ادامه تحصیل در آن رشته در آینده

برای انتخاب رشته بهتر است سعی کنید با توجه به رتبه خود و آخرین رتبه های قبولی در رشته مورد نظر، عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را بر اساس علاقه در فرم انتخاب رشته مخصوص گروه تجربی وارد کنید. حتما می دانید که شما حق انتخاب 150 کد رشته محل را در کنکور سراسری دارید که این تعداد، هم شامل رشته های مربوط به دانشگاه آزاد و هم دانشگاه های سراسریمی شود.. سعی کنید اولین انتخاب های شما، انتخاب هایی باشد که امیدی به قبولی در آن ها ندارید که همان رشته های تاپ در دانشگاه های معتبر کشور هستند و به نظر محال می رسد ولی شما به آن ها علاقه دارید.انتخاب های میانی به ترتیب انتخاب هایی باشند که احتمال قبولی شما متوسط یا زیاد است. انتخاب های آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد مطمئن هستید که در آنها قبول می شوید که می تواند شامل انتخاب رشته هایی شود که صرفا با سوابق تحصیلی نیز می توانید در آن ها پذیرفته می شوید که بیشتر شامل کد رشته های دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مشاوره تحصیلی می توانید با مراجعه به لینک ایران مشاوره میتوانید با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید. و در خصوص مشاوره انتخاب رشته کنکور اطلاعات لازم را به دست آورید.

توجه : البته باید اطلاعاتی نیز در زمینه ی آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف در چند سال اخیر داشته باشید به این معنی که مثلا آخرین رتبه قبولی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، بینایی سنجی، حسابداری، مدیریت بازرگانی، هوشبری، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی ژنتیک و زیست شناسی سلولی و مولکولی و … حتما توجه داشته باشید که باید اطلاعاتی نیز در زمینه ی آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه مورد نظر داشته باشید.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمال قبولی دارید می توانید از نرم افزارهایی که به این منظور طراحی شده اند استفاده کنید.

نوع دوره های مورد پذیرش:

روزانه: در این نوع پذیرش شما هیچ هزینه ای در قبال تحصیل تان به عنوان شهریه نمی پردازید و هزینه های غذا و خوابگاه به صورت  تعرفه های بسیار ارزان قیمت در نظر گرفته می شود. اعتبار این نوع مدرک بالاترین اعتبار درمیان انواع دیگر پذیرش است.

نوبت دوم یا شبانه:  در این نوع از پذیرش شما هزینه ی تحصیل ، غذا و خوابگاه به عهده ی خود دانشجو است و دولت هیچ مسئولیتی در قبال تقبل هزینه های دانشجو ندارد. اعتبار این دوره نیز دقیقا مانند دوره های روزانه بالاترین و معتبر ترین مدرک در ایران است. حسنی که دوره نسبت به دوره ی روزانه دارد این است که دانشجو هیچ تعهدی نسبت به چند سال عدم خروج از کشور ندارد.

نیمه حضوری: به عبارتی این دوره، همان شکل پیام نوری برای دانشگاههای سراسری است. شما به صورت کاملا فشرده و در روزهای خاصی به کلاس می روید. در مدرک شما عنوان نیمه حضوری قید خواهد شد. در این نوع پذیرش نیز هزینه ی شهریه و خوابگاه و غذا به عهده ی دانشجو است و دولت تعهدی در قبال هزینه های تحصیل شما ندارد. اعتبار این مدرک از دوره های روزانه و شبانه پایین تر است.

نکته ی آخر این که حتما دقت داشته باشید که انتخاب رشته ی خود را با توجه به علایق و توانایی های خود انتخاب کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته ی کنکور تجربی 97با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس