یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / نمونه دولتی / برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برنامه ریزی برای آزمون نمونه دولتی پایه ششم و نهم 98 – 97

برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97
برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

بیشتر دانش آموزان تمایل دارند در بهترین مدارس تحصیل کنند و در آینده موقعیت اجتماعی خوبی در جامعه داشته باشند. به همین دلیل یکی از انتخاب هایشان مدارس نمونه دولتی است.برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی باید یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید در حالی که متاسفانه بیشتر دانش آموزان برنامه ریزی درستی برای درس خواندن ندارند مثلا یکی از ابتدایی ترین و در عین حال مهمترین اصل درس خواندن، خواندن هر درس در همان روز است. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله تمام اطلاعات لازم برای برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی و بهترین روش درس خواندن ، بهترین منابع کمک آموزشی و منابع اصلی آزمون پایه ششم و نهم را در اختیار شما دانش آموزان عزیز قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 کلیک کنید.

نکات مهم برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی 

مطمئنا بیشتر شما دانش آموزانی که میخواهید در آزمون نمونه دولتی شرکت کنید از این آزمون برای خود یک غول ساخته اید در صورتیکه این آزمون هم مانند همان آزمون هایی است که در مدرسه از شما گرفته می شود پس اولین پیشنهاد ما به شما دانش آموزان عزیز این است که است که استرس و نگرانی را از خود دور کنید. فقط برای موفقیت در این آزمون باید کمی با دقت تر درس بخوانید و از هر فرصتی برای درس خواندن استفاده کنید و زمان را از دست ندهید. برنامه ریزی در واقع به معنی حرکت گام به گام و در عین حال هوشمندانه برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما هم جزو دانش آموزانی هستید که همیشه از کمبود وقت شکایت دارند، بدانید که یکی از نتایج برنامه ریزی انجام دادن به موقع کارهاست. اگر برای کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید باعث می شود حرکت شما در مسیر درس خواندن بیشتر شده و سریع تر به موفقیت برسید. در ادامه ابتدا یکسری از نکاتی که هر دانش آموزی باید برای برنامه ریزی بداند را برایتان توضیح می دهیم و بعد از آنبه نکاتی درباره برنامه ریزی و نحوه ی درس خواندن صحیح برای قبولی شما در آزمون نمونه دولتی خواهیم پرداحت.

نکاتی که باید برای درس خواندن و برنامه ریزی درسی رعایت کنید. 

 • هیچوقت برای مدت زمان طولانی برنامه ریزی نکنید زیرا ممکن است در اواسط برنامه ریزی یک اتفاق غیرمنتظره برایتان پیش بیاید در نتیجه چند روزی نتوانید دقیقا به برنامه ای که نوشته اید عمل کنید در این صورت برنامه ریزیتان بهم می ریزد و رفته رفته ناامید و دلسرد می شوید. بهترین زمان برای برنامه ریزی یک هفته است. اگر برای یک هفته برنامه ریزی کنید ظرف مدت چند هفته براحتی متوجه نقاط ضعف و قوت خود می شوید و در نتیجه برای هفته های بعدی بهتر می توانید برنامه ریزی کنید.
 • شاید جمله ی هر درسی را همان روز بخوانید برایتان کلیشه ای و عادی شده باشد ولی لازم است بدانید یکی از ساده ترین در عین حال  مهمترین و موثرترین اصول یادگیری مطالعه ی هر درس در همان روزی است کهه در مدرسه یاد گرفته اید زیرا با این روش مطالب مدت زمان طولانی تری در ذهن باقی می ماند.
 • یکی از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی تصمیم به خواندن درسی می گیرند مدت زمان زیادی بدون وقفه درس می خوانند در صورتیکه که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند زیرا ذهن شما خسته می شود و کیفیت یادگیری به شدت کم می شود بنابراین بهتر است 1 ساعت مطالعه کنید و سپس 15 دقیقه استراحت کنید و سپس دوباره مطالعه را شروع کنید.
 • یکی دیگر از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی می خواهند برنامه ریزی کنند از اول صبح تا آخر شب برنامه درسی می نویسند و مطمئنا اگر یک روز بنا به دلایلی نتوانند مطابق برنامه ریزی درس بخوانند از برنامه هفتگیشان عقب می مانند. پس حتما برنامه ای که می نویسید انعطاف داشته باشد مثلا یک ساعات خاص یا یک روز خاصی را به جبران درس هایی که در مدت مشخص نتوانسته اید بخوانید، اختصاص دهید.
 • حتما حتما حتما در برنامه ریزیتان زمان هایی را هم برای تفریح و انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند اختصاص دهید تا در آن زمان ها از نظر انرزی و نشاط ریکاوری کنید.
 • یادتان باشد برای ذخیره اطلاعات در حافظه بلند مدتمان حتما باید یکم مطلب را چند بار مرور کنیم پس هنگام برنامه ریزی زمان هایی را هم برای مرور درس های خوانده شده در طول هفته اختصاص دهید.

برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی 

1 – اولین قدم قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی و نوشتن برنامه کنید این است که، برای خود هدف تعیین کنید و همیشه قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید به آن هدف فکر کنید.( مثلا اینکه برای قبولی در فلان رشته و فلان دانشگاه باید سطح علمی بالایی داشته باشید و بیشتر از بقیه درس بخوانید. مطمئنا بعد از مرور هدف با انگیزه بیشتری درس می خوانید.)

2 – در محیط آرام و به دور از شلوغی و هرج و مرج و بهم ریختکی مطالعه کنید تا حواستان پرت نشود.

3 – درس های هر روز را همان روز بخوانید تا درس های روی هم انباشته نشوند.

4 – در هر درس نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنید و هر چند روز یکبار نکات را مرور کنید تا فراموشتان نشود.

5 – امتحانات مدرسه به صورت تشریحی برای شما طرح می شود ولی سوالات آزمون نمونه دولتی تستی است بنابراین هر چند روز یک بار تست را تمرین کنید.( برای این کار می توانید از کتاب های تستی کمک آموزشی و یا نمونه سوالات آزمون های نمونه دولی سال های گذشته را حل کنید.) تا با نحوه ی حل کردن سوالات تستی آشنا شوید و در زمان آزمون اصلی دچار مشکل و کمبود وقت نشوید.

منابع آزمون نمونه دولتی ششم 98 – 97 

دقت کنید که برای پایه های ششم فقط از کتاب های پایه ششم سوال طرح می شود.

نام درس  تعداد سوال  ضریب 
هدیه های آسمانی و قرآن  10 2
فارسی 20 2
مطالعات اجتماعی 10  2
علوم تجربی 20 2
ریاضی 20 2

تعداد کل سوال های آزمون 80 سوال می باشد.

منابع آزمون نمونه دولتی نهم 98 – 97 

دقت کنید که برای پایه های ششم فقط از کتاب های پایه ششم سوال طرح می شود.

نام درس  تعداد سوال ضریب 
هدیه های آسمانی 10 2
ادبیات فارسی 15 2
عربی  1
مطالعات اجتماعی (تاریخ،جغرافیا،اجتماعی) 10 1
انگلیسی 7 1
علوم تجربی 25 2
ریاضی  25 3

تعداد کل سوال های آزمون 100 سوال می باشد.

دانش آموزان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر جهت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 و یا برنامه ریزی درسی با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

معرفی کتاب برای دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی ششم 98- 97 

 • ریاضی         اندیشمند
 • علوم           انتشارات سبز
 • فارسی       قلم چی و نشر الگو

معرفی کتاب برای دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم 98- 97 

 • ادبیات فارسی           مبتکران و خیلی سبز
 • عربی                      پرسمان گاج
 • ریاضی                     سیر تا پیاز گاج و اندیشمندان
 • علوم                       مبتکران

برای سایر کتاب ها هم می توانید از کتاب های جامع تیزهوشان، مبتکران و یا خیلی سبز استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

حتما ببینید

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرستان نظر آباد 97 – 98

آزمون نمونه دولتی شهرستان نظر آباد 97 – 98  مدارس نمونه دولتی نسبت به مدارس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *