سه شنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد

میزان تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد
تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد

در رابطه با تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد، برای آن دسته از داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند لازم است بگوییم که استفاده از سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه می تواند در قبولی آنان موثر باشد و از سهمیه بسیج جهت ارتقاء رتبه در کنکور بهره مند شد.به عنوان مثال اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج در مقاطع کاردانی و کارشناسی 90درصد نمره ی کسی را که از سهمیه عادی استفاده کرده را کسب نماید، در کنکور قبول خواهد شد.

فرض کنید دانشگاهی قصد پذیرفتن حدود 50 دانشجو را دارد در این صورت اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج، بتواند 90درصد نمره ی نفر 50 ام را کسب نماید، می تواند در آن دانشگاه پذیرفته شود ولی برای مقاطع بالاتر (مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری) 95 درصد نمره ی آخرین فرد در نظر گرفته خواهد شد.ضمن اینکه داوطلبان در صورتی که بسیج فعال باشند می توانند با کسب امتیاز مخصوص 100 به بالا که مربوط به منطقه سپاه پاسداران می باشد در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند که البته این امر فقط درصورت ادامه فعالیت در بسیج انجام پذیر خواهد بود که در ادامه مطلب به طور کامل به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخته ایم.برای استفاده از سهمیه بسیج فعال باید هر کس حداقل 100 امتیاز کسب کرده باشد.

نحوه کسب امتیازات به شرح زیر می باشد :

*به ازای هر ماه عضویت عادی : 1 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت فعال : 2/5 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه : 3/5 امتیاز

*به ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه : 4  امتیاز

* همچنین لازم به ذکر می باشد که جهت استفاده از سهمیه بسیج فعال حتی در صورت کسب 100 امتیاز باید حتما بسیجی فعال باشید.ضمن اینکه سابقه ی حضورحداقل 1سال در بسیج برای افراد الزامی می باشد و می توان باقی آن را از سابقه عضویت عادی تامین کرد.

نحوه ی دریافت کد 12 رقمی :

داوطلبان می بایست در صورت عضویت در بسیج محل به حوضه مقاومت شهرخود مراجعه و گواهی عضویت فعال را جهت شرکت در کنکور دانشگاه آزاد دریافت نمایند و سپس برای تایید نهایی کد 12 رقمی به سپاه پاسداران منطقه ی خود مراجعه کرده و از این گواهی جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند.همچنین لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلبانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند 10درصد نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند بیشتر خواهد بود.

 • داوطلبان باید به این مورد توجه داشته باشید که تنها در صورت فعالیت مستمر در بسیج کد 12 رقمی به شما تعلق خواهد گرفت و در صورت قطع ارتباط کد 12 رقمی به شما تعلق نخواهدگرفت.
 • افراد عادی نیر در صورت تمایل امکان شرکت در دوره های تکمیلی بسیج را خواهند داشت.ضمن اینکه می توانند پس از شرکت در دوره های تکمیلی به عضو فعال بسیج تبدیل شوند.
 • سهمیه بسیج تنها یک بار قابل استفاده می باشد، به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که از این سهمیه برای مقاطع بالاتر که به مراتب دشوار تر است استفاده نمایید.بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر داوطلبی قصد استفاده از سهمیه بسیج را در مقطع کاردانی داشته باشد در صورت قبولی،امکان استفاده مجدد از این سهمیه در مقاطع بالاتر را نخواهد داشت.
 • پس از دریافت کد 12 رقمی در صورت قبول نشدن داوطلب در کنکور، امکان استفاده از سهمیه بسیج وجود خواهد داشت به دلیل اینکه نام داوطلب به عنوان پذیرفته شده درج نشده است.
 •  آن دسته از داوطلبانی که کد 12 رقمی را دریافت نموده اند و در دانشگاه پذیرفته شده اند در صورت شروع تحصیل و یا در صورت انصراف از تحصیل بنا به هر دلایلی، به دلیل استفاده از سهمیه امکان استفاده مجدد از سهمیه را در مقاطع بالاتر نخواهند داشت.

آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیر دارد؟

یکی از سوالات متداولی که از مشاوران مرکز ایران مشاوره توسط داوطلبان پرسیده می شود این است که آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری دارد یا خیر ؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پاسخ منفی است البته به استثنای برخی از دانشگاه های نظامی از جمله دانشگاه بقیه الله که مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد .درغیر این صورت سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری نخواهد داشت.

 

سوالات خود را د بخش نظرات با ما در میان بگذارید …

حتما ببینید

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بشروریه 96 – 97

 لیست رشته های بدون آزمون کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد واحد بشروریه 96 – …

۱۹ نظر

 1. سلام.کد ١٢رقمی رو باید بعد اینکه کنکور رو دادیم اقدام به گرفتن کنیم؟

 2. سلام.اگرسال گذشته درتکمیل ظرفیت بااستفاده ازسهمیه بسیجی فعال پذیرفته شده باشیم ولی ثبت نام نکرده باشیم ایاامسال می توانیم دوباره از سهمیه بسیجی استفاده کنیم؟ایا میتوان از همان کد سال گذشته استفادهکرد یا باید کد جدید گرفت؟

  • سلام اگرقبلا استفاده کرده باشیدو پذیرفته شده باشید اما به هرنحوی با تصمیم خود نرفته باشید سهمیه شما قابل استفاده مجدد نیست.

 3. سلام، حتما باید خودمون بسیج فعال باشیم؟؟نمیشه از بسیج فعالی والدین استفاده کرد؟؟

 4. باسلام چقدر طول میوشه تا سپاه کد رو بده ؟همون روزمیدن؟

  • سلام. معمولا سه – چهار روزه میتونید کد رو بگیرید و حتی زودتر. مگر اینکه ارگان مربوطه کارتون رو دیرتر راه بندازه.

 5. سلام ببخشید من بسیجی فعال دارم و کد و هم وارد انتخاب رشته ام کردم‌ اگه با سهمیه بسیج قبول نشدم می تونم برم دانشگاه و سهمیه بسیج و با کد و بهشون نشون بدم. ممکنه منو برای رشته پرستاری قبول کنن؟؟

  • سلام. شما میتونید از سهمیه بسیجتون برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد استفاده کنید. وقتی از سهمیه استفاده کردید و قبول نشدید، دیگه نمیشه ببرید دانشگاه که قبولتون کنن.

 6. سلام اگه کد اشتباهی وارد بشه چه مشکلی در روند انتخاب رشته به وجود می اد؟

  • سلام. اگر کد اشتباهی که وارد کردید یکی دیگه از کدرشته های دفترچه باشه که شما مجاز به انتخاب اون بودید، قبولی تو اون کد رشته براتون بررسی میشه. ولی اگه این کد اشتباه، خطا در نوشتن عدد باشه و هیچ کدی از دفترچه نباشه، اون کد براتون چک نمیشه و میره سراغ انتخاب بعدیتون. که البته در صورت قبولی تو کد رشته ای که به اشتباه وارد کردید، میتونید از سیستم اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش استفاده کنید. موفق باشید.

 7. سلام روز بخیر
  من سهمیه بسیج فعال دارم اما با اینکه توی مشخصاتم نوشته شده !توی رتبه و نمره ی نهاییم تاثیر داده نشده و در اصل بدون در نظر گرفتن سهمیه بسیج فعال واسم محاسبه شده.{واسه دانشگاه ازاد}
  باید چکار کنم؟

 8. من برای گرفتن کد بسیج فعال برای تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ به سپاه پاسداران مراجعه کردم، گفتند که فقط زمانی این کد رو میدن که سنجش اعلام کنه.
  لطفا راهنمایی کنید،

  • سلام. شما هر زمان که بخواید از سهمیه بسیجتون استفاده کنید می تونید کد رو از سپاه یا پایگاه بسیج منطقتون بگیرید بگیرید.

   • سلام ..ما برای تکمیل ظرفیت مهرماه رفتیم سباه گفتن مهلت ارسال کدا به مرکز فقط تو مرداده الان نمیشه کدت رو بفرسیم چرا؟؟ کد رو هرزمان که بریم میدن ولی مهم فرستادن اون به مرکز هسش برای اعمال..برای بهمن ماه هم نمیشه کدو بگیریم؟؟ممنون میشم جواب بدید

 9. سلام ببخشید من بسیجی فعال دارم ولی در موقع ثبت نام کنکور دکترا جایی برای درج کد سهمیه فعال بسیج فعال نبود باید چکار کنیم…

 10. سلام
  من در دوره ارشد از سهمیه استفاده کردم
  میشه در دکتری هم استفاده کنم؟!

  • با سلام. شما از سهمیه ی بسیج فعالتون در دانشگاه آزاد فقط در یک مقطع میتونید استفاده کنید یعنی وقتی شما از این سهمیه در مقطع ارشد استفاده کردید دیگه نمیتونید در مقطع دکتری استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *