سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان
شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

دانشگاه های کشور انگلستان به دلیل سطح بالای آموزش از با کیفیت ترین و معتبرترین دانشگاه ها در دنیا محسوب می شود که تحصیل در دانشگاه های این کشور آرزوی بسیاری از دانشجویان می باشد.با تحصیل در دانشگاه های انگلستان اخذ بورسیه تحصیلی و یافتن شغل مناسب میسر خواهد بود و تسهیلات ویژه ای به دانشجویان و فارغ التحصیلان برای دریافت اقامت داده خواهد شد. همچنین این کشور به دلیل امکاناتی بسیار ویژه ای که در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد باعث شده که متقاضیان زیادی در بسیاری ازسایر کشور ها خواستار تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور شوند و یا برای اقامت دائمی در این کشور اقدام نمایند. ضمن اینکه دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان در مقایسه با کشوری چون ایالات متحده آمریکا راحت تر می باشد.

اما در رابطه با تحصیل در رشته ی پزشکی در انگلستان باید بگوییم که تمامی دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد و طول دوره تحصیل پزشکی در این کشور بر خلاف سایر کشورها 5 سال می باشد.در کشور انگلستان 31 دانشکده پزشکی وجود دارد که تمامی این دانشکده ها عضو شورای پزشکی انگلستان می باشند.هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در کشور انگلستان بصورت میانگین سالیانه 20.000 پوند می باشد.

شرایط پذیرش پزشکی در انگلستان

شرایط پذیرش پزشکی در کشور انگلستان برای آن دسته از دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان را دارندبه این صورت است که دانش آموزان می بایست ابتدا دوره ی 2 ساله ی A Level را در کالج های انگلستان بگذرانند.اما توجه داشته باشید که شرط اساسی اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی در انگلستان کسب نمرات عالی در دروس پایه مانند شیمی و زیست، موفقیت در آزمون های BMAT, UK CAT و آشنایی با زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

علاوه بر رشته پزشکی که طرفداران بسیاری در سراسری دنیا دارد، رشته دندانپزشکی هم از این قائده مستثنی نیست و با تحصیل در این رشته در دانشگاه های انگلستان که مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری هستند، بدون شک می توان به آینده کاری روشن و درخشانی امیدوار بود.طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی 5 سال می باشد که متقاضیان می بایست جهت تحصیل در این رشته یک دوره ۲ ساله به نام A_level  در کالج های انگلستان را بگذرانند.

داوطلبان پس از گذراندن این دوره دو ساله و کسب نمره عالی و پس از آن قبولی در آزمون UKCAT مجاز به انتخاب رشته دندانپزشکی خواهند بود.البته هر دانشگاه شرایط اختصاصی خود را نیز برای گزینش دانشجویان اعمال می نماید .این دانشگاهها همگی مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری بوده و مدرک آنها قابل ارزشیابی می باشد .برای آگاهی از شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی  کلیک نمایید.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان

1-اولین مزایایی که در خصوص تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می توانیم به آن اشاره کنیم این است که دانشگاه های انگلستان به دلیل دارا بودن امکانات بسیار پیشرفته، استانداردهای آموزشی بالا و مورد تایید بودن وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می تواند آینده کاری دانشجویان را تضمین نماید.

2-از ویژگی های دیگر تحصیل و زندگی در بین انگلیسی زبان ها می توانیم به این مورد اشاره کنیم که مهارت های زبانی شما تقویت می شود و شما این قابلیت را خواهید داشت تا بتوانید در کشورهای دیگر به راحتی مشغول به کار شوید.

3-همزمان با حضور در کلاس های درسی فرصتهای طلایی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد که آن جمله می توان به گذراندن دوره های عملی ادغام نمائید .

4-اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر،یافتن شغلی مناسب در تمام کشورهای دنیانیز از دیگر ویژگی های تحصیل در این کشور می باشد.

لیست تعدادی از دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی انگلستان

 • دانشگاه سالفورد University Salford
 • دانشگاه سیتی CITY University
 • دانشگاه برونل University Brunel
 • دانشگاه برادفورد University Bradford
 • کالج پزشکی سلطنتی Royal College of Medicine

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیل پزشکی در انگلستان

متقاضیان علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی می بایست برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلستان دانشجویان می بایستی از طریق وب سایت رسمی UCAS اقدام نمایند که در قسمت زیر مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیل پزشکی در انگلستان را شرح داده ایم.

 • اصل پاسپورت
 • اصل مدرک دیپلم-دیپلم علوم تجربی و ریاضی- در صورت گذراندن پیش دانشگاهی(اصل مدرک پیش دانشگاهی)
 • ریز نمرات دیپلم
 • داشتن نمره آیلتس حداقل 5 (مدرک آیلتس اخذ شده در ایران برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان معتبر نمی باشد)
 •  نامه تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • دو قطعه عکس رنگی

قوانین وزارت بهداشت برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور

متقاضیان گرامی برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید:

 • شرکت در امتحان پیش کارورزی برای متقاضیانی که مدرک آنان توسط کارشناسان اداره کل دانش آموختگان تایید شده است الزامی می باشد.
 • جهت شرکت در امتحان کارورزی درصورتی که طول دوره تحصیلی (علوم پایه و بالینی) متقاضیان از 6 سال کمتر باشد،متقاضیان ملزم به طی کردن این دوره خواهند بود.
 •  طول دوره تحصیلی در مقطع دکترای پزشکی عمومی حداقل شش سال است که 2 سال مربوط به دوره علوم پایه و 4 سال مربوط به دوره بالینی می باشد.
 •  برخی از دانش آموختگان رشته پزشکی در خارج از کشور از گذراندن دوره کارورزی به مدت 18 ماه معاف می باشند البته به صورت مشروط .همچنین دانش آموختگان ملزم به گذراندن 3 ماه دوره کارورزی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران درصورت آشنایی با نظام آموزشی بهداشتی درمانی کشور ایران هستند.
 • باتوجه به اینکه کمیسیون ارزشیابی پزشکی بخش های آموزشی دوره تحصیلی را تعیین می کند،بدین ترتیب دانش آموختگان  رشته پزشکی عمومی در صورت قبولی در یکی از امتحانات زیر از شرکت در امتحان پیش کارورزی معاف می باشند .ضمن اینکه این امتحانات تعیین کننده ی مدت زمان لازم جهت حضور در دوره طرح میباشد .لازم به ذکر است که مدت زمان لازم در دوره کارورزی در مقطع پزشکی عمومی حداقل 18 ماه میباشد. 

          * قبولی در امتحانات ECFMG  یا USMLE  آمریکا و کانادا    

          *قبولی در PLAB رشته پزشکی انگلستان      

          * قبولی درکنکور انترنی فرانسه                  

         *قبولی در امتحانات نهایی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا کشور ایتالیا مرکز فرهنگ و آموزش و پرورش …

۲ نظر

 1. عالی. فقط کاش شرایط تحصیل در خارج کشور برای رشته های مهندسی رو هم میذاشتید!

  • سلام.به زودی مقاله های بیشتری در اینباره روی سایت منتشر خواهد شد.میتونید بخش “تحصیل در خارج” این مقالات رو پیگیری کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *