سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا
شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

ایالات متحده آمریکا با دارا بودن سیستم آموزشی پیشرفته با بیش از 150 دانشکده پزشکی، متقاضیان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب کرده است.طول دوره تحصیل در رشته پزشکی,۷ سال می باشد که فرد متقاضی به دو طریق می تواند برای تحصیل در این رشته اقدام نماید.1- پس از دوره پیش دانشگاهی در ایران :متقاضیانی که نمرات عالی را در دبیرستان و پیش دانشگاهی کسب می نمایند می توانند مستقیما برای رشته پزشکی اقدام  و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال نمایند.2-پس از گذراندن یک دوره ۴ ساله علوم پایه : در این مورد برای دانشجویان بومی یا خارجی آمریکا تفاوتی وجود ندارد و فردی که قصد تحصیل پزشکی در آمریکا را داشته باشد،ملزم به گذراندن این ۴ سال می باشد، (حال چه در آمریکا و یا خارج از آن) این دوره 4 ساله در واقع 4 سال اول از دوره 7 ساله تحصیل پزشکی در آمریکا می باشد.

در خصوص تحصیل در رشته پزشکی در کشور آمریکا ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مدرک کارشناسی علوم پایه ای که در ابتدا اخذ مینمایید فقط و فقط باید در کشور های آمریکا و یا کانادا صادر شده باشد .(متقاضی نمی تواند با داشتن لیسانس علوم پایه ای که در ایران اخذ کرده در آزمون دانشگاه های آمریکایی شرکت نماید).

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم تحصیل در دانشگاه های پزشکی آمریکا 4 سال به طول می انجامد و به دو دسته تقسیم می گردد: پیش بالینی (که مستلزم شرکت در دوره های علوم اصلی می باشد) و بالینی (که مستلزم شرکت در دوره های کار آموزی در بیمارستان ها می باشد). این برنامه های در نظر گرفته شده برای پزشکان مغز و استخوان (D.O) یا پزشکان داروساز (M.D) بسیار مفید می باشد. پس از تکمیل دوره های تخصص، افرادی که موفق به اخذ این مدارک شده اند قادر به فعالیت در بخش هایی که مستلزم داشتن مدرک کارشناسی مانند : زیست شناسی، شیمی یا دیگر گرایش های مربوط به پزشکی است می باشند.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

بدون شک دانشجویانی که مدرک پزشکی و دندانپزشکی خود را از آمریکا اخذ می نمایند، با توجه به اینکه مدارک این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است می توانند این اطمینان را داشته باشند که در اکثرکشورهای دنیا این مدرک مورد تأیید است.تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا پس از گذراندن چهار سال مقطع کارشناسی و با شرکت در کلاس هایی که برای اخذ مدرک کارشناسی (BA) در هر رشته ای نیاز است صورت می گیرد.

برنامه های آموزشی و گرایش های موجود برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است اما همگی گرایش های زیست شناسی، شیمی و شیمی آلی را به عنوان علوم اصلی در نظر می گیرند. برخی از دانشگاه ها گرایش های علوم انسانی، زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم دیگر را در بر می گیرند. ضمن اینکه ا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی قادر به انتخاب صحیح قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی آمریکا هستند.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا

*متقاضیان می بایست از یک دوره کارشناسی پذیرش داشته باشند. 

*دارا بودن معدل بالا دیپلم و پیش دانشگاهی.

*سن متقاضی زیر 21 سال باشد.

*دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5.5 یا تافل.

*متقاضیان در صورت نداشتن مدرک زبان ، می توانند ابتدا در دوره های زبان به مدت یک تا دو ترم شرکت نمایند.

*دانشجویان داوطلب پزشکی آمریکا میبایست در آزمون MCAT ( آزمونی که برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آمریکا نیاز است) شرکت کنند. این آزمون توانایی تفکر انتقادی، حل مسائل، صریح نوشتن و میزان دانش افراد در مورد علوم مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهد. اخذ نمره خوب در این آزمون ورود به دانشگاه های پزشکی را میسر می سازد.

معرفی دانشگاه‌های علوم پزشکی آمریکا

 •  کالج پزشکی دانشگاه آمریکایی آنتیگوا
 • دانشگاه اموری
 • دانشگاه وندربیلت
 • دانشگاه واشینگتن
 • دانشگاه بهداشت و علوم اورگن
 • دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی
 • دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس
 • دانشگاه کالیفرنیا، ارواین
 • دانشگاه کالیفرنیا، دیویس
 • دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو
 • دانشگاه میزوری
 • کالج پزشکی بیلور
 • کالج پزشکی نیویورک
 • مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا
 • مرکز علوم درمانی دانشگاه اکلاهما

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

میزان شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

در رابطه با میزان شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا لازم است بدانید که با توجه به اینکه هیچ گونه حمایت مالی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نمی شود بنابراین هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا بیشتر از دیگر کشور ها می باشد.دانشجویان متقاضی جهت تحصیل در رشته های پزشکی  ملزم به اثبات داشتن 250000 دلار در سال هستند. ضمن اینکه بسیاری از دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را می پذیرند خصوصی هستند که شهریه آنان مبلغی حدود 40000 دلار در سال می باشد.

میزان مبلغ شهریه در دانشگاه های پزشکی دولتی و خصوصی آمریکا  بیش از 35000 و 50000 دلار در سال می باشد. علاوه بر شهریه سالانه دانشگاه، دانشجویان میبایست مخارج و هزینه زندگی در حین تحصیل را مد نظر داشته باشند.دانشجویانی که امکان زندگی و تحصیل با هزینه بالا در دانشگاه های پزشکی آمریکا را دارند، پس از اخذ مدرک پزشکی در آمریکا قادر به فعالیت در هر نقطه از جهان می باشند.برای کسب اطلاع از شرایط  پزشکی بدون کنکور و دندانپزشکی بدون کنکور کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا و ورود به دانشگاه های پزشکی آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • سابقه تحصیلی در مقطع کارشناسی (مدرک لیسانس)
 • نمره اخذ شده در آزمون (MCAT )
 • ارائه توصیه نامه
 • فعالیت های فوق برنامه
 • ویژگی های شخصی و تعهد به حرفه پزشکی

قوانین وزارت بهداشت برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور

 • شرکت در امتحان پیش کارورزی برای متقاضیانی که مدرک آنان توسط کارشناسان اداره کل دانش آموختگان تایید شده است الزامی می باشد.
 • جهت شرکت در امتحان کارورزی درصورتی که طول دوره تحصیلی (علوم پایه و بالینی) متقاضیان از 6 سال کمتر باشد،متقاضیان ملزم به طی کردن این دوره خواهند بود.
 •  طول دوره تحصیلی در مقطع دکترای پزشکی عمومی حداقل شش سال است که 2 سال مربوط به دوره علوم پایه و 4 سال مربوط به دوره بالینی می باشد.
 •  برخی از دانش آموختگان رشته پزشکی در خارج از کشور از گذراندن دوره کارورزی به مدت 18 ماه معاف می باشند البته به صورت مشروط .همچنین دانش آموختگان ملزم به گذراندن 3 ماه دوره کارورزی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران درصورت آشنایی با نظام آموزشی بهداشتی درمانی کشور ایران هستند.
 • باتوجه به اینکه کمیسیون ارزشیابی پزشکی بخش های آموزشی دوره تحصیلی را تعیین می کند،بدین ترتیب دانش آموختگان  رشته پزشکی عمومی در صورت قبولی در یکی از امتحانات زیر از شرکت در امتحان پیش کارورزی معاف می باشند .ضمن اینکه این امتحانات تعیین کننده ی مدت زمان لازم جهت حضور در دوره طرح میباشد .لازم به ذکر است که مدت زمان لازم در دوره کارورزی در مقطع پزشکی عمومی حداقل 18 ماه میباشد. 

         * قبولی در امتحانات ECFMG  یا USMLE  آمریکا و کانادا    *قبولی در PLAB رشته پزشکی انگلستان      

         * قبولی درکنکور انترنی فرانسه                                *قبولی در امتحانات نهایی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا کشور ایتالیا مرکز فرهنگ و آموزش و پرورش …

یک نظر

 1. با عرض سلام مىخواستم ببینم واسه کسانى که کلاس ١١دبیرستان شته تجربی هستند با سطح انکلیسى پایین ونمرات درسیه خوبه مدرسه توصییه شما جهت رشته داروسازى قبل از دیپلم برن یا بعد از دیپلم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *