سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / علمی کاربردی / آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟
آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

رشته های پیراپزشکی رشته هایی هستند که همیشه مورد استقبال داوطلبان گروه آزمایشی تجربی بوده و بازار کار خوبی نیز دارند، البته همیشه سوالاتی درباره این رشته ها مطرح شده که در این مقاله به بررسی برخی سوالات در اینباره از جمله سوالات زیر می پردازیم:

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟

رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی چه رشته هایی هستند؟

آیا رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی بدون کنکور هستند؟

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی 96 را چطور می توان دریافت کرد؟

دانشگاه های ارائه دهنده پیراپزشکی علمی کاربردی چه دانشگاه هایی هستند؟

همچنین اگر سوالی در ذهنتان وجود دارد که در مقاله به آن اشاره نشده است می توانید در بخش نظرات مطرح کنید.

 

در ابتدا پیش از هر توضیحی در خصوص اینکه آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد؟ یا خیر، می خواهیم به طور خلاصه به معرفی سیستم آموزشی دانشگاه علمی کاربردی بپردازم.آنچه که رابطه با دانشگاه جامع علمی کاربردی لازم است بدانید این است که این دانشگاه ها تحت نظارت وزارت علوم می باشند بنابراین هیچ گونه ابهامی در مورد میزان اعتبار مدرک این نوع دانشگاه نمی توان داشت و مدارک ارائه شده به دانشجویان این دانشگاه ها معتبر و قابل استفاده در سایر ارگان ها و سازمان ها خواهد بود.

پذیرش داوطلبان در سه مقطع کاردانی(بدون آزمون براساس معدل دیپلم)، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی) و در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون دانشجو صورت می گیرد.از دیگر موارد مهمی که لازم است بدانید این است که گزینش دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز صورت می گیرد.ضمن اینکه دانشگاه علمی کاربردی پنج نظام آموزشی کاردانی فنی ، کاردانی حرفه ای ،مهندسی فناوری،کارشناسی حرفه ای ارشد و مهندسی فناوری ارشد را در برمی گیرد.برای آگاهی از دیگر موارد مرتبط با دانشگاه علمی کاربردی از جمله لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی  کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 

  • داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم (چهار ساله،شش ساله نظری و هنرستان) و یا دیپلم سه ساله نظام جدید، دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کاردانش از شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی خواهد بود و  برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی نیازی به ارائه  مدرک پیش دانشگاهی نخواهد بود.
  • در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش داوطلبان بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین – متقاضیان بومی و ایثار گر صورت می گیرد.به عبارت دیگر منظور از داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد.

آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

طبق روال هر ساله شاهد پذیرش دانشجو در در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی هستیم که شرایط پذیرش داوطلبان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت نیمه متمرکز انجام می گیرد.ضمن اینکه دانشگاه های علمی کاربردی هم هر ساله در رشته هایی ازجمله تجهیزات اتاق عمل،تجهیزات پزشکی، کنترل و کیفیت دارو و رشته های دیگر پیراپزشکی اقدام به جذب دانشجو می نماید که شرایط پذیرش در موسسات علمی کاربردی نیز به صورت بدون کنکور و با شرط معدل می باشد.

امکان پذیرش داوطلبان در دانشگاه های علمی کاربردی به صورت بدون کنکور در رشته های مرتبط با پزشکی و پیرا پزشکی از جمله : تجهیزات فنی اتاق عمل – تجهیزات فنی آزمایشگاه -تشخیص پزشکی – تجهیزات آزمایشگاه پزشکی – تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون وجود خواهد داشت.که شما داوطلبان می بایست با مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع کاردانی اقدام نمایید و سپس برای مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام به ثبت نام کنید.

اما به این نکته توجه داشته باشید که در سال تحصیلی 96 – 97 در هیچ یک از دانشگاه علمی کاربردی ایران هیچ کدام از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری ، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، مامایی، علوم تغذیه، هوشبری، فیزیوتراپی،بینایی سنجی، شنوایی سنجی، دامپزشکی ، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و رادیولوژی به صورت بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند.

شرایط پذیرش در رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور 

1-بومی بودن داوطلبان. داوطلبان نظام جدید می بایست یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه  دهند و داوطلبان نظام قدیم هم باید یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.( امسال محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود).

2- امکان ثبت نام برای متقاضیان تحصیل مجدد شامل دانش آموختگان مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری حرفه ای و همچنین دکترای تخصصی وجود ندارد ولی دانش آموختگان در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را خواهند داشت .

3-لازم است که داوطلبان باید جهت پذیرش در این رشته ها، آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورند.توضیح در خصوص دلیل انتخاب رشته مورد نظر، میزان علاقه به رشته مورد نظر و هدف از انتخاب شغل و…  از جمله مواردی است که توسط مصاحبه کنندگان  مورد بررسی قرار می گیرد و باید برای موفقیت در این مرحله تسلط کامل را در این خصوص بدست آورید.

4-داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد را به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند.(البته این مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود).

5-پس از پایان دوره ی تحصیلی مدرک اعطا شده به داوطلبان مستقیما  از دانشکده علوم پزشکی صادر خواهد شد.

6-عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی توسط پزشک.

7- داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

حتما ببینید

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ملکان 96 – 97

 لیست رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ملکان 96 – 97 …

۳ نظر

  1. با سلام…
    شماره های که گذاشتید هرچی زنگ میزنم یا اشغاله یا نمیگیره…
    خواهش میکنم بگید ادرس این دانشگاه علمی وکاربردی کجاست که بیام برای ثبت نام….

    • با سلام. به هیچ عنوان رشته های طیف پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه نمیشن بجز تجهیزات پزشکی اتاق عمل. امکان تحصیل در رشته های علوم پزشکی فقط در دانشگاه های سراسری،آزاد و پردیس خودگردان وجود داره که حتی برای دانشگاه آزاد و پردیس هم داوطلبین باید از طریق کنکور سراسری رشته تجربی و با رتبه ی قابل قبول وارد بشن. شماره های تماس با ایران مشاوره: ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸_۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷ موفق باشید.

  2. سلام خسته نباشید.من دانشجوی کاردانی حسابداری بازرگانی هستم.درحال حاضر۱ترم دردانشگاه دولتی گذراندم.میخوام ببینم میتونم ادامه درسموداخل علمی کاربردی بخونم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *