یکشنبه , مهر ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / انتخاب رشته / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938 – برای کسب اطلاع از آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96 در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.برای عضویت کلیک کنید

روزهای پس از کنکور کارشناسی ارشد تا زمان صدور کارنامه و پس از آن انتخاب رشته مراحل چالش برانگیزی است و معمولا داوطلبان در این دوران به دلیل عدم آگاهی از نتیجه نهایی انتخاب رشته خود دچار استرس می شوند ، این وضعیت برای داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به داوطلبان کنکور کارشناسی بهتر است.برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی در مراحل انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پس از انتخاب رشته برخی از داوطلبان از رشته پذیرفته شده خود رضایت دارند و برخی دیگر نیز به دنبال فرصتی برای جبران هستند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فرصتی طلایی برای قبولی در رشته دلخواه داوطلبان است. تمامی داوطلبانی که شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 را داشته باشند می توانند در این مرحله انتخاب رشته مجدد کنند.

این انتخاب رشته بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها در رشته های مورد پذیرش انجام میشود و از این طریق هم ظرفیت دانشگاه ها تکمیل می شود و هم داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی موفق به قبولی نشده اند و یا از انتخاب خود رضایت کافی ندارند می توانند شانس خود را مجددا امتحان کند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

لازم به ذکر است که تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 96 این است که تمامی داوطلبان در کنکور سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 ثبت نام و شرکت کرده و کارنامه برایشان صادر شده باشد. داوطلبان دقت داشته باشند که تمامی داوطلبان در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ارشد شهریور ماه 96 و حتی آن هایی که قبول نشده اند می توانند با در دست داشتن مدارک شخصی ثبت نام و با توجه به لیست انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت که در سایت سازمان سنجش معرفی شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 شرکت کنند.

نکته ی مهمی که داوطلبان بایستی به آن توجه داشته باشند این است که با توجه به اینکه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2 بار برگزار می شود داوطلبانی که در شهریور ماه و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهرماه در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند (دقت داشته باشید که قبولی در انتخاب رشته شهریور ماه و مهرماه منعی در شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد ایجاد نمی کند.) دیگر نمی توانند در بهمن ماه در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

زمان و نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 هنوز اعلام نشده اما در سال های گذشته زمان ثبت نام در تاریخ 23 دی ماه بوده و به محض اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد مشاوران ما تاریخ انتخاب رشته را در همین صفحه درج خواهند کرد. همچنین می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا از طریق بخش نظرات سوالات خود را بپرسید. داوطلبان توجه داشته باشند که در سال گذشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 95 دو بار برگزار شد، یک بار در اوایل مهر ماه و بار دیگر در اوایل بهمن ماه.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 به این صورت است که در سایت سامانه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد فعال می شود و داوطلبان با ثبت اطلاعات فردی می توانند ثبت نام کنند.در مقالات تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ ، تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ نیز به توضیح درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دوره ها پرداخته ایم که با کلیک بر روی آنها می توانید به مطالعه انها بپردازید.

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 96

داوطلبان پس از مشاهده اعلام نتایج اولیه و قبولی در رشته ای که مورد علاقه آن ها نیست می توانند با مشاهده لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و بر اساس میزان علاقه بار دیگر انتخاب رشته کنند داوطلبان  بایستی توجه داشته باشند که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ترتیب انتخاب رشته ها بر اساس  علاقه باشد زیرا که پس از قبولی در تکمیل ظرفیت رشته قبلی شما لغو می شود و حق اعتراض وجود ندارد البته در سال 95 دانشگاه ازاد این اجازه را داده بود که داوطلبان میان رشته ای که در شهریور ماه و یا در مهرماه پذیرش شده اند یکی را انتخاب و ثبت نام کنند اما مشخص نیست که در سال 96 هم این حق انتخاب به داوطلبان داده شود.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت

از آن جایی که در سال 95 داوطلبان می توانستند 2 مرتبه در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مهرماه در اواخر مهر و در بهمن ماه اواخر بهمن ماه اعلام شد که به احتمال زیاد در سال 96 هم زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به همین صورت باشد و همچنین زمان شروع کلاس ها در بهمن ماه 96 می باشد..

.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 مرحله تکمیل ظرفیت برای داوطلبان دکتری دانشگاه …

۲۵ نظر

 1. سلام من در کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری مردود شدم و مجاز به انتخاب رشته نیستم، مدرک کارشناسیمم از دانشگاه غیر انتفاعی آیا میتونم در تکمیل ظرفیت مهر ماه دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سلام و خسته نباشید
  آیا دعوت نشدگان به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند . با توجه به اینکه مصاحبه متمرکز نبوده و طبق اطلاعیه نمره مصاحبه هر استانی فقط در واحد های استانی مورد قبول هست این احتمال بیشتر نیست که دعوت نشدگان بتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .

 3. سلام. کارنامه ارشد ۹۶ امسال ک اومده در لیست ازاد هایی ک زده بودم مردود شده ام.ایا امکان دارد ک در همان دانشگاه ها در تکمیل ظرفیت قبول شوم؟
  اگر اره..چه تاریخی و به کجا برای اینکار باید مراجعه کنم؟

  • سلام برای قبولیتون در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید ببینید با اخرین نفر قبولی در اون رشته چند نفر تفاوت دارین ک این اطلاعات رو میتونین از کارنامه ی نهاییتون بدست بیارین ک برای دانشگاه ازاد هنوز اطلاعاتی روی سایت قرار نگرفته و همینطور دفترچه ی تکمیل ظرفیت رو میتونید از طریق سایت سنجش و سایت دانشگاه آزاد که از اواخر شهریور ماه تا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره پیگیری کنید و برای اطلاعات دقیق تر حتما با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

 4. سلام بنده مهندسی نفت قبول شدم. ولی می خوام مهندسی شیمی بزنم. ایا امکان همچین کاری هست؟

  • سلام دوست عزیز شما نگفتین دانشگاهی که قبول شدین آزاد هست یا دولتی در دانشگاه دولتی با توجه به کارنامه نهایی که در سایت سنجش قرار داده میشه امکان تغییر رشته به اولویت های بعدیتون که در کارنامه نهایی قید میشه وجود دارد ولی نه از ابتدای شروع سال تحصیلی برای اطلاعات جامع تر حتما تماس بگیرین چون اطلاعاتی که نوشتین ناقصه . موفق باشین .

 5. لطفا جواب بدید سلام من خرداد سال ۹۷ فارغ التحصیل کارشناسی میشوم ازمون ارشد ۹۶ شرکت نموده ام ولی انتخاب رشته نکرده ام میتوانم در تکمیل ظرفیت شرکت بهمن ۰۶ شرکت کردم و در صورت قبولی امکان دارد ترم بهمن را مرخصی بگیرم و در مهر ۹۷ بروم؟؟؟/

  • سلام. بله شما می تونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. در صورت قبولی، اینکه مرخصی بگیرید یا نه، بستگی به دانشگاه قبولیتون داره، اما دانشگاه ها معمولا ترم اول رو مرخصی نمیدن. موفق باشید.

 6. سلام من پارسال از ازاد تبریز قبول شدم و به دلیل تمام نکردن دوره کارشناسی نرفتم
  امسال هم لاهیجان رو زدم که قبول نشدم
  میخوام دانشگاه ازاد تبریز که پارسال قبولی داشتم الان ثبت نام کنم
  ایا مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت امسال خواهم بود؟
  چون هدفم دانشگاه ازاد لاهیحان هست

  • سلام. چون پارسال ثبت نام انجام ندادید پس اسم شما تو لیستشون محفوظ نیست. اما تکمیل ظرفیت امسال رو که مهرماه خواهد بود رو میتونید شرکت کنید. موفق باشید.

 7. من امسال جایی قبول نشدم.از طرفی برام پیام اومد از دانشگاهی که سال ۹۴ قبول شده بودم که میتونم ثبت نام کنم برای اون واحد .پارسال هم یادگارقبول شدم رشته خوب ک نشد برم .میخوام بدونم امسال میتونم تو دانشگاهی که پارسال قبول شده بودم ثبت نام کنم؟ کما اینکه طبق بخشنامه شهریه پارسال و نمیگیرند. این امکانش هست یا صبر کنم تکمیل ظرفیت؟

  • سلام. باید به دانشگاه یادگار امام مراجعه کنید و ببینید که آیا ظرفیت برای رشته شما دارن یا نه. اگر داشته باشن و از اونجایی که هنوز انصراف ندادید امکان داره که بخوان پذیرشتون کنن. زودتر این کار رو انجام بدید تا اگر نخواستن پذیرشتون کنن بتونید تو تکمیل ظرفیت هم شانستون رو امتحان کنید. موفق باشید.

 8. سلام خسته نباشید من در جلسه کنکور ارشد حضور داشتم و تواولین نتایج غیرمجازشدم برای دانشگاه ها بازم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم ؟

 9. سلام.
  وقتی برای تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنیم میتونیم رشته ایی که امتحانشو دادیم رو کلا عوض کنیم و برای یک رشته دیگ شرکت کنیم با حتما باید همون رشته باشه ؟
  حدودا تاریخ شروع تکمیل رو میدونید ؟
  احتمال قبولی در تکمیل وجود دارد؟

 10. سلام.خسته نباشید.من امسال کنکور ارشد فقط تو دوره روزانه شبانه غیر انتفاعی شرکت کردم.شبانه و غیر انتفاعی مجاز شدم ولی بعد انتخاب رشته جایی قبول نشدم.برای آزاد هم انتخاب رشته نکرده بودم الان میخواستم بدونم میتونم برای تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا نه؟
  ممنون

 11. سلام.من رشته مدیریت آموزشی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد دماوند قبول شدم.وقتی کارنامه امو گرفتم، دیدم در رشته ی بهسازی منابع انسانی که رشته ی مورد علاقه ام بود با نفر آخر واحد یادگار امام ۴ نفر و با واحد های تهران شمال و تهران جنوب ۵۰ نفر فاصله دارم.به خاطر همین واحد دماوند رو ثبت نام نکردم.به نظر شما ، شانس قبولی من در تکمیل ظرفیت چقدر است و آیا قبول می شوم؟
  ممنون

  • سلام بله شانس قبولی در تکمیل ظرفیت این رشته در دانشگاه یادگار امام رو دارید اگر رشته ی بهسازی منابع انسانی در دفترچه ی تکمیل ظرفیت ارائه بشه .

 12. سلام من در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم . می خواستم بدانم می توانم در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنم؟ اگر می شه چه شرایطی داره؟

  • سلام بله در صورتی میتونید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید ک رشته ی قبولیتون در در دانشگاه آزاد رو ثبت نام نکنید . دفترچه ی تکمیل ظرفیت اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره و میتونید انتخاب رشته کنید .

 13. سلام
  من میخواستم رشته مدیریت کسب و کار استراتژیک شرکت کنم، در موقع ثبت نام کنکور ارشد مجموعه مدیریت رو انتخاب کردم. بعدا موقع انتخاب رشته معلوم شد که مدیریت کسب و کار زیرمجموعه مدیریت نیست. به اجبار از مجموعه مدیریت انتخاب کردم و حالا هم مدیریت بازرگانی شهر دیگری قبول شدم اما نمیخوام برم چون مدیریت کسب و کار در شهر خودمون هست. در تکمیل ظرفیت میتونم مدیریت کسب و کار انتخاب کنم؟ یا روش دیگری وجود داره که بتونم در مدیریت کسب و کار ثبت نام کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*