جمعه , شهریور ۳۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / انتخاب رشته / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

زمان و شرایط تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938 – برای کسب اطلاع از آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.برای عضویت کلیک کنید

شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 فرصتی طلایی برای داوطلبانی است که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند اما موفق به قبولی در انتخاب رشته نشده و یا از رشته و یا دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند رضایت ندارند. هرساله سازمان سنجش اطلاعیه ای درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری در سایت اعلام کرده و پس از آن دانشگاه های کشور در رشته هایی که ظرفیت خالی برای جذب دانشجوی بیشتر را دارا می باشند اعلام آمادگی میکند. در این مقاله قصد داریم، تمامی مطالب مورد نیاز داوطلبانی که می خواهند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 شرکت کنند را بیان کند.با ما همراه باشید

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 

در حال حاضر تاریخ ثبت نام در سایت سازمان سنجش اعلام نشده است اما طبق روال سال های گذشته داوطلبان می توانند در تاریخ 5 مهرماه 96 به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه و با ثبت اطلاعات فردی در قسمت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و با توجه به لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 مشخص شده اقدام به انتخاب رشته نمایند.

امسال هم مانند سال های گذشته پس از اعلام زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری در مهرماه داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن لیست رشته محل های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 20 انتخاب به ترتیب و اولویت علاقه خود داشته باشند.در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نکته ی مهم این است که داوطلبان بایستی از آخرین فرصت خود نهایت بهره را ببرند و در عین حال دقت فراوان داشته باشند زیرا که پس از قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری حق اعتراض به رشته پذیرفته شده ندارند و رشته/محل قبلی آن ها لغو خواهد شد.

چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 هستند؟

شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 مانند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ، ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ارشد 96 و صدور کارنامه می باشد. بنابراین داوطلبانی که در انتخاب رشته خرداد ماه مجاز به انتخاب دانشگاه های روزانه نشده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 در رشته محل های روزانه انتخاب رشته کنند.توجه داشته باشید که شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری برای داوطلبانی که انتخاب رشته انجام نداده اند نیز با سایر داوطلبان یکسان است و آنان نیز می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

زمان برگزاری و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 هر ساله به مدت سه ماه یا یک ماه پس از کنکور سراسری کارشناسی ارشد است. از آن جهت که در چند سال گذشته زمان اعلام نتایج کنکور سراسری کارشناسی ارشد در شهریور ماه است زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 به احتمال بسیار زیاد در دهه اول مهر ماه می باشد.

طبق روال هرسال زمان اعلام نتایح تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 در اواخر مهرماه می باشد. پس از اعلام نتایج نهایی دانشگاه ها براساس ظرفیت های ایجاد شده می توانند در مهرماه ورودی بگیرند اما اگر دانشگاهی در مهرماه دانشجویان را پذیرش نکرد شروع تحصیلی آن ها در بهمن ماه می باشد.

نحوه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96

داوطلبان برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و در صفحه اول روی لینک سمت راست قسمت کارشناسی ارشد کلیک کنند و سپس بر روی لینک اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 کلیک کرده که صفحه ای باز می شود و داوطلبان از دو روش می توانند نتایج تکمیل ظرفیت را مشاهده کنند. 1) جستجو بر اساس شماره پرونده و مشخصات فردی (شماره پرونده هر داوطلب در فرم ثبت نام ارشد 96 و هم در کارت ورود به جلسه ارشد 96 مشاهده کند.) 2) جستجو بر اساس شماره داوطلبی و مشخصات فردی. سپس داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات در این قسمت می توانند نتیجه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری را مشاهده نمایند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در ارتباط باشید.

برای اطلاع از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کلیک کنید

آیا همیشه احتمال قبولی در انتخاب رشته های تکمیل ظرفیت بیش از انتخاب رشته اصلی است؟

به این سوال نمی توان بطور قاطع پاسخ مثبت داد ، اما بطور نسبی و برای اکثر رشته ها احتمال قبولی افزایش پیدا می کند.البته در نظر داشته باشید که رشته هایی که دارای رقابت بالا بوده و متقاضی برای آنها زیاد است شاید شرایط کمی هم سخت تر از انتخاب رشته اصلی شود.به عنوان مثال در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تفاوت زیادی بین احتمال قبولی در انتخاب رشته اولیه و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت وجود ندارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

حتما ببینید

کارنامه و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته روانشناسی 95 – 96

درصد و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته روانشناسی 95 – 96 رشته روانشناسی …

۱۰ نظر

 1. سلام
  ارشد ثبت نام کردم ولی بدلیل حضور در اموزشی سربازی نتونستم ازمون بدم واسه تکمیل ظرفیت ارشد میتونم اقدام کنم?

  • سلام . کسانی میتونن در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنند که حتما روز ازمون حضور داشتن و براشون کارنامه اومده یعنی شما نمیتونین در تکمیل ظرفیت شرکت کنین. موفق باشین

 2. سلام ببخشید ایا کسانی که رتبه خوب نیاورده اند امکان قبولی در تکمیل ظرفیت براشون هست یا ن

  • سلام. تعداد اونایی که تو تکمیل ظرفیت شرکت میکنن نسبت به کل داوطلبا کمه و ممکنه یه عده تو تکمیل ظرفیت شرکت نکنن و داوطلبایی که رتبه شون بد یا متوسطه هم شانس قبولی پیدا میکنن و این کاملا بستگی به ظرفیتهای خالی و همینطور انتخاب رشته ای داره که داوطلبای دیگه و خود شما انجام میدید. مثلا اگر تو انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، اونایی که رتبه شون از شما بهتره، دانشگاه و رشته هایی که شما انتخاب میکنید رو بزنن اولویت با اوناست. حتما تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید و شانس خودتون رو امتحان کنید. موفق باشید.

 3. سلام ببخشید یه سوال داشتم راجع به تکمیل ظرفیت من رشته ای که قبول شدم رو دوست ندارم و میخوام شانسم رو تو تکمیل ظرفیت امتحان کنم ، حالا واسه این کار من باید این رشته ای که دوست ندارم رو ثبت نام کنم و بعد در تکمیل ظرفیت هم ثبت نام کنم یا نه دیگه نباید ثبت نام کنم اون رشته ای که دوست ندارم رو ؟؟؟؟

  • سلام. اگر صد در صد این رشته ای که قبول شدید رو نمیخواید برید ثبت نام نکنید و اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت رو دارید. فقط توجه داشته باشید که در صورت ثبت نام نکردنتون و همینطور قبول نشدن تو تکمیل ظرفیت، قبولی فعلیتون لغو میشه.

 4. سلام
  من شبانه دانشگاه سمنان رشته ی بیوتکنولوژی میکروبی قبول شدم
  رتبه م در همین رشته در روزانه ی دانشگاه آمل ۸۷ بوده و آخرین رتبه ی قبولی در این رشته در دانشگاه آمل ۸۳ هست
  آیا امکانش هست اگه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آمل اعلام نیاز کنه در این دانشگاه ،روزانه قبول بشم؟
  آیا باید الان دانشگاه سمنان رو ثبت نام کنم و بعد منتظر زمان تکمیل ظرفیت بشم؟

  • سلام. شما میتونید از کارنامه سبز و سیستم اشتباه در انتخاب رشته هم استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ایران مشاوره تماس بگیرید. موفق باشید.

 5. این شماره رو هر چقدر با تلفن ثابت میگیرم میگه اشتباه است یا در شبکه نیس من نیاز به مشاوره شدیدا دارم

  • سلام. باید با خط ثابت با ما تماس بگیرید. اگر مشکل حل نشد، مخابرات منطقه شما اجازه دسترسی به خطوط مشاوره رو بسته و برای رفع مشکل باید به مخابرات مراجعه کنید و ازشون بخواین که خطوط رو باز کنن. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*