دوشنبه , تیر ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری

راهنمای تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری

دانشگاه هایی که ظرفیت پذیرش آن ها در یکسری از رشته ها در زمان انتخاب رشته اولیه سال جاری تکمیل نشده است، زمانی را برای تکمیل ظرفیت صندلی های خالی تعیین می کنند.طبق روال هرساله تمامی دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی و خودگردان در صورتی که در برخی رشته محل ها ظرفیت خالی داشته باشند اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل خواهند کرد. در واقع مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  یک فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که نباید این فرصت طلایی را از دست بدهند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  نسبت به مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری کمتر است و هر داوطلب فقط می تواند 20 رشته محل را انتخاب نماید.در ادامه مطلب به طور کامل در خصوص تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری و مسائل مربوط به آن پرداخته ایم.

زمان تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 

قطعا می دانید که دانشگاه ها پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سراسری شروع به تکمیل ظرفیت رشته محل های دارای ظرفیت خالی می نمایند. به طور معمول هر سال 2 هفته تا 1 ماه بعد از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد یعنی تقریبا از اواخر شهریور تا اوایل مهر ماه زمان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری خواهد بود.در واقع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری یک فرصت غیر قابل گذشت و چشم پوشی می باشد. جهت اطلاع از زمان دقیق شروع تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ، می توانید عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 

تمامی دانشجویانی که در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کرده باشند و حتی داوطلبانی که در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری مجاز به انتخاب رشته نشده باشند هم می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در رشته محل های روزانه انتخاب رشته نمایند. بنابراین تنها شرط ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت در آزمون و صدور کارنامه اولیه می باشد و حتی کسانی که در مرحله اول از انتخاب رشته بار مانده بودند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  ثبت نام نمایند. لازم است بدانید هر سال دانشگاه ها در رشته هایی که تکمیل ظرفیت نشده اند اقدام به تکمیل ظرفیت می کنند یعنی به احتمال زیاد هر سال این رشته ها به دلیل تقاضا یا عدم تقاضای داوطلبین تغییر می کنند.

نحوه ی ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97

با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و با وارد کردن اطلاعات شخصی کنکور سراسری کارشناسی ارشد و بدون پرداخت هزینه ای می توانید در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمایید. قبل از اقدام به ثبت نام دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری کارشناسی ارشد را از سایت سازمان سنجش دریافت و مطالعه کنید و سپس در رشته محل های مندرج در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری، اقدام به ثبت نام در تکمیل ظرفیت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد عضو کانال تلگرام انتخاب رشته مرکز ایران مشاوره شوید.برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری  با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

زمان و نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 

هر ساله اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری   در اواسط یا اواخر مهر ماه اعلام می شود که اگر دانشگاهی امکان ثبت نام از پذیرفته شدگان در ورودی مهر را داشته باشد از پذیرفته شدگان ثبت نام به عمل می آورد در غیر این صورت از داوطلبان برای ورودی بهمن ثبت نام خواهند کرد. پذیرفته شدگان به چند روش می توانند نتایج را در سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند.در جدول زیر روش های مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری را در اختیارتان قرار داده ایم.ضمن اینکه دقت داشته باشید که اگر از روش سوم برای مشاهده ی نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری استفاده کنید ممکن است به دلیل اشتباه تایپی در اسم هایی که به دو فرم نوشته می شوند و یا پسوند نام های خانوادگی با عدم نمایش نتایج کارشناسی ارشد سراسری مواجه شوید.

روش های مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری
روش اول با استفاده از شماره داوطلبی – شماره شناسنامه – کد امنیتی
روش دوم با استفاده از شماره پرونده – شماره شناسنامه – کد امنیتی
روش سوم وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس