جمعه , شهریور ۳۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

علاوه بر پذیرش داوطلبان از طریق آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی،چند سالی است که شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در این دانشگاه نیز هستیم که همین اقدام سبب جذب داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه آزاد شده است. اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هم شرایط خاص خودش را دارد که داوطلبان می بایست پیش از اقدام به ثبت نام از مواردی چون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96، نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96، زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 و … آگاهی لازم را کسب نمایند که ما در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی تمامی موارد پرداخته ایم.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 96

دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به  دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود. نکته مهمی که لازم است بدانید این است که شرکت در کنکور سراسری از شرایط ثبت نام نخواهد بود. درخصوص تفاوت کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد و کاردانی پیوسته نیز لازم به ذکر است که تفاوت این دو در ارائه تعداد رشته ها می باشد یعنی لیست رشته های بدون کنکور دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون هستند.داوطلبان در 2 نوبت مهر و بهمن ماه به صورت دقیق تر،ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت انجام ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از تکمیل ثبت نام از دریافت رسید مربوط به ثبت نام خود غافل نشوید تا در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک به صورت حضوری جهت تکمیل ثبت نام نهایی به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد  96 چه شرایطی دارد ؟

خوشبختانه دانشگاه آزاد معدل را ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی قرار نمی دهد و سوابق تحصیلی داوطلبان هیچ گونه تاثیری در پذیرش داوطلبان نخواهد داشت و داوطلبان با هر معدلی امکان ثبت نام بدون کنکور را خواهند داشت.اما به خاطر داشته باشید که از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد، دارا بودن مدرک دیپلم  و از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود.

توجه داشته باشید که برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته رشته ی انتخابی شما می بایست مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. بنابراین با در نظر گرفتن محدودیت های موجود در انتخاب رشته دست به انتخاب رشته بزنید.اما متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96 را دارند می توانند بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی انتخاب رشته نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 96 

دوره های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 96 برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر خواهد بود. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود و  ورودی های مهر ماه می بایست در اواخر مرداد ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند و ورودی های بهمن ماه می بایست در آذر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از تکمیل ثبت نام پرینت مربوط به تکمیل ثبت نام را دریافت نمایید و در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه مربوطه با دارا بودن دیگر مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 96

در رابطه با شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد 96 و همچنین تفاوت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته باید بگوییم که تفاوت این دو در ارائه مدرک تحصیلی است. یعنی آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96 را دارند دارا بودن مدرک فوق دیپلم از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و همچنین دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96 می باشد.

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود، بنابراین تاریخ تشکیل کلاس ها به زمان ثبت نام متقاضیان در نوبت مهر و یا بهمن ماه  و صلاح دید دانشگاه مربوطه بستگی خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان پس از ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه نیز می بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه نیز مراجعه نمایند.برای دریافت آخرین اخبار درخصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در ارتباط باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید …

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 پس از اعلام نتایج اولیه کنکور …

۱۹ نظر

 1. سلام.می خواستم بدونم چه رشته هایی بدون کنکور هستن؟بهترین رشته های بدون کنکور رو اگر ممکنه معرفی کنید

  • سلام.هر ساله رشته های زیادی بدون آزمون ارائه میشه و بستگی داره دانشگاه در سال جاری چه رشته هایی رو ارائه بده.بستگی به علاقه داوطلب ها رشته های پرطرفداری ارائه میشه

 2. سلام…ببخشید برای اینکه ورودی مهر ماه باشیم هم بدون کنکور میشه ثبت نام کرد یا نه….؟؟؟؟

 3. سلام می خواستم بدونم برای ثبت نام در دانشگاه آزاد تهران رشته مهندسی نرم افزار بهتره کنکور بدیم یا نه؟یا تفاوتی نداره ممنون

  • سلام اگر دانشگاه های بدون آزمون هم این رشته را داشته باشند تفاوتی ندارد که با آزمون وارد شوید یاخیر. هردو یکسان هستند.

 4. رشته کامپیوتر دیپلومشو دار
  م همونو بخونم بهتره یا عوضش کنم مرسی

  • سلام.سوالتون خیلی کلی هست.عامل اصلی علاقه خودتون هست و عامل دیگه بازار کار.از لحاظ بازار کار اگر به سطح مناسبی برسید در ایران و جهان بسیار بازار کار مناسبی داره.با توجه به اینکه دیپلم این رشته رو دارید و پیش زمینه خوبی دارید اگر علاقه هم دارید همین رشته رو ادامه بدید

 5. سلام من با معدل کتبی نهایی ۱۳ رشته ی تجربی.چه رشته ای توی دانشگاه میتونم بدون کنکور بخونم؟؟

 6. سلام
  میخواستم بدونم با مدرک پیش دانشگاهی تجربی میتونم بدون کنکور برای رشته های مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنم؟

 7. سلام خسته نباشید.عذر میخوام من در پیش دانشگاهی درس افتاده دارم و باید شهریور پاس کنم.یعنی الان من نمیتونم رشته ی بدون و پیوسته ی کنکور ازاد رو برای ورودی مهرماه امتخاب کنم؟

 8. سلام،من خیلی تلاش میکنم باهاتون تماس بگیرم اما نمیشه،دانشگاه علوم و تحقیقات رشته مهندسی هسته ای پذیرش بدون کنکور داره؟؟؟؟خواهشا زود جواب بدین من میخوام مهرماه حتما وارد دانشگاه بشم

 9. سلام من میخوام رشته ی هوشبری بدون کنکور ثبت نام کنم کدوو دانشگاه ها در تهران یا کرج ثبت نام دارن ؟

  • سلام. متاسفانه امسال دانشگاه های سراسری تهران و کرج رشته بدون کنکور هوشبری نداشتن. برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات با مشاوران ما تماس بگیرین.

 10. با سلام
  من اشتباهابرای کارشناسی ناپوسته ۹۶ کارت اعتباری خریدم فکرکردم کارشناسی پیوسته است اگه کسی را می شناسید که می تونه استفاده کنه ازش به شماره۰۹۱۹۵۲۹۱۱۴۳ پیامک بدید ممنون

 11. سلام بخشید من یک واحد درسی دارم از سال پیش دانشگاهیو شهریور قبول نشدم میتونم تعهد بدم به دانشگاه که دی قبول میشم یا باید به خاطر این یک درس سال بعدی ثبت نام کنم؟

  • سلام. اگر دانشگاهی که قبول شدید قبول کنه امکان چنین کاری وجود داره. و یا ممکنه پذیرش شما رو تا بهمن ماه به تعویق بندازن. حتما به دانشگاه مراجعه کنید و موضوع رو مطرح کنید. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*