دوشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97

شرایط و زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97
ثبت نام کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

ثبت نام کنکور سراسری 97 در پنج گروه آزمایشی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زبان برگزار می شود داوطلبان علاوه بر گروهی که خود انتخاب نموده اند می توانند در یکی از گروه های هنر و زبان نیز ثبت نام نموده و آزمون دهند. در رابطه با کنکور که یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان دبیرستانی و داوطلبانی است که مدرک دیپلم خود را کسب نموده اند بایستی بگوییم که در سال 97 می توانند نسبت به سال های گذشته انتخاب های بیشتری در کد رشته محل های بدون آزمون خود داشته باشند. کنکور مسئله ی بسیار مهمی در زندگی تمامی دانش آموزان است که آن را می توانیم سکوی پرتاب به سمت آینده ای موفق بدانیم. دانستن تمامی نکاتی که بایستی در ثبت نام و مراحل کنکور انجام بگیرد یکی از مواردی است که اضطراب را تا حدود زیادی از داوطلبان دور نموده و می توانند با ذهنی باز به مطالعه کتاب های درسی  بپردازند و خود را برای یک کنکور موفق آماده نمایند. مرکز ایران مشاوره این مقاله را به جهت آماده سازی شما داوطلبان در کنکور سراسری 97 فراهم نموده است با مطالعه دقیق آن ما را تا پایان همراهی نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97

شرایط عمومی

 • داوطلب اعمالی برخلاف شئونات تحصیلی ، شغلی و اسلامی نداشته باشد.
 • داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد.
 • داوطلب بایستی معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی تصریح شده است باشد.
 • عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر
 • داشتن سلامت جسمانی مناسی با رشته ی درخواستی
 • هر داوطلب بایستی در جلسه کنکور مناسب با دین خود واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد.

شرایط اختصاصی

 • کلیه افرادی که از سال 64 به بعد 2 بار از در کنکور سراسری در سالهای مختلف شرکت کرده و در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور 97 را ندارند.
 • داوطلبی که در دوره ی روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می باشد دیگر نمی تواند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت نماید. تنها در صورتی می تواند شرکت شرکت نماید که تا 30 بهمن 96 از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهد.
 • داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور 97 هستند بایستی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند می توانند در ثبت نام کنکور 97 شرکت نمایند.
 • چنانچه داوطلبانی که در کنکور 96 در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است می تواند بدون انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند در کنکور 97 شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.
 • آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از رشته های علوم پزشکی دارند و قصد دارند که در ثبت نام کنکور سراسری 97شرکت نمایند بایستی حتما تا تاریخ 31 شهریور ماه 97 جهت ورودی بهمن ماه و 30 بهمن 97 جهت ورود بهمن ماه طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.
 • همه ی دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور 97 را دارند و می خواهند از دانشگاه فعلیشان انصراف دهند بایستی فرم شماره 3 انصراف را تکمیل نمایند. همچنین تاریخ انصراف قطعی دانشجو بایستی قبل از 1 اسفند 96 باشد. در رابطه با شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه می توانید روی لینک کلیک نموده و یا با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.
 • همچنین آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی باخبر شوند.
 • اگر اقایانی که قصد انصراف از دانشگاه فعلیشان را دارند و قبلا سابقه انصراف نداشته اند می توانند برای 1 سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.
 • فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری 97 شرکت نمایند

نحوه ثبت نام کنکور سراسری97

در ثبت نام کنکور سراسری 97 مانند سال های گذشته داوطلبان می توانند به وب سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در کنکور 97 ثبت نام نمایند. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و در دست داشتن آن از موارد مهمی است که در هنگام ثبت نام نباید فراموش شود. تمامی داوطلبان برای ثبت نام در ابندا بایستی کارت اعتباری را خریداری نمایند. به این صورت که برای شرکت در هر گروه ازمایشی یک کارت اعتباری و دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی یک کارت اعتباری به صورت جداگانه تهیه نمایند. و پس از وارد کردن اطلاعاتی که در سایت در خواست شده است ثبت نام خود را انجام دهید. پس از پایان مراحل ثبت نام سیستم یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می نماید که نگه داشتن آن کد تا زمان ثبت نام در دانشگاه به آن نیاز خواهد شد.

 • در رابطه با پرداخت هزینه کارت اعتباری بایستی بگوییم که به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب که پرداخت الکتریکی آن فعال می باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان میلغ 200.000 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کرده و می تواند کارت اعتباری یا همان شماره سریال 12 رقمی را دریافت نماید.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97 مانند سال گذشته به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. طبق روال سال های گذشته چند روزی داوطلبان زمان دارند تا بتوانند در کنکور 97 ثبت نام نمایند و همچنین احتمال دارد که در اسفند ماه برای افرادی که از ثبت نام جامانده اند زمان خاصی را در نظر بگیرند. توصیه می کنیم در زمانی که ارائه شده ثبت نام خود را انجام داده که مشکلی برایتان پیش نیاید. در رابطه با زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری 97 به محض اطلاع دقیق در همین صفحه به شما اعلام خواهیم نمود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

اعلام نتایج کنکور سراسری 97اعلام نتایج کنکور سراسری 97

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 پس از برگزاری کنکور سراسری 97 داوطلبان بی صبرانه …

۳۳ نظر

 1. سلام
  دانش اموزان کلاس یازدهم میتوانند کنکور شرکت کنند؟
  آیا اطلاعاتی در زمینه کنکور ۹۸ برای این دوره جدید که با مشکلات فراوانی در اولین دوره وجود داشته وجود دارد؟
  اگر دانش اموزی سال دوازدهم را در شهر قزوین بخواند ولی تا یازدهم تهران بوده چه سهمیه ای میباشد.
  سپاس

  • سلام. برای شرکت در کنکور رشته های تجربی، نیاز به مدرک دیپلم سه ساله همراه با مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم ۴ ساله دارید. برای سهمیه بستگی داره تو چه منطقه ای از قزوین یا تهران بوده باشید.

 2. سلاممن رتبه ی ۲۹۱ ایثارگری آوردم آیاحقوق دانشگاه گیلان قبولمیشم؟؟؟؟

  • سلام. احتمال قبولیتون وجود داره. هر چند سهمیه ی ۵ درصدی ایثارگری سال اولی هست که اعمال میشه و باید تجربه بدست بیاد. اما با توجه به کارنامه های امسال که مورد بررسی قرار گرفته شانس قبولی دارید. موفق باشید.

 3. سلام
  من دانشجوی ترم۵مهندسی هستم
  میخوام در کنکور ۹۷برای دبیری تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان اصفهان شرکت کنم
  چه کاری لازم انجام بدم؟
  ممنون

  • سلام. باید شرایط سنیش رو داشته باشید. شرایط سنی کنکور ۹۶ تا ۲۲ سال بود اما احتمالا برای کنکور ۹۷ زیر ۲۰ سال باشه. شرط معدل هم داره. اگر شرایطش رو دارا باشید باید اوایل بهمن ماه تو کنکور ثبت نام کنید و تیرماه کنکور بدید. موفق باشید.

 4. سلام
  من سال ۹۳ کنکور دادم با اینکه دانشجو بودم تو شرایط مطلبی درباره انصراف نبود ایا قانون جدیده؟ اگه هست میشه بعد از کنکور و اعلام نتایج انصراف داد؟
  لطفا جواب بدید ممنون

 5. سلام، من دانشگاه پیام نور پرند دانشجو بودم الان دوسال که نمیرم.از طرفیم انصراف ندادم، من میتونم تو کنکور ۹۷شرکت کنم؟

  • سلام. چون دانشگاهی که تحصیل میکردید پیام نور بوده هیچ محدودیتی برای شرکت تو کنکور سال بعد ندارین حتی اگه از دانشگاه انصراف داده باشین یا مشغول به تحصیل باشین. موفق باشید.

 6. سلام وقت بخیر من دیپلم هنرستان و پیش دانشگاهی هنر دارم.. آیا می تونم کنکور تجربی سراسری شرکت کنم ؟ در ضمن لیسانس گرافیک دانشگاه غیر انتفاعی هم خوندم ؟

 7. سلام. آیا این درسته از طریق کنکور تجربی هم میشه رشته ی مهندسی شیمی رو انتخاب کرد یا خیر؟
  اگر این امکان وجود داره چگونه پذیرش صورت میگیره؟ باتوجه به رتبه در زیر گروه تجربی یا با توجه به درصد دروسی خاص؟

 8. سلام،من کارشناسی ناپیوسته ترم ۳ هستم و دیپلم فنی دارم میتونم از دانشگاه انصراف بدم بعد کنکور ۹۷شرکت کنم

 9. سلام،من ترم ۳ارشد ریاضی هستم،میخواستم کنکور تجربی ۹۷بدم،اگه الان از دانشکاه انصراف بدم باید جریمه بدم؟اگه دانشگاه روزانه قبول بشم چطور؟

 10. با سلام و خسته نباشید. ببخشید من فوق دیپلم صنایع شیمیایی دارم که البته بهمن ۹۶ فارغ التحصیل میشم. خواستم بدونم میتونم تو کنکور دانشکده افسری شرکت کنم؟

 11. سلام.من سال ۹۶ کنکور دادم و اصلا دانشگاه نرفتم حالا برای کنکور سال ۹۷ باید چه کار کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. اگه شما در سال ۹۶ که در کنکور شرکت کردی دانشگاه روزانه قبول شده باشی و نرفته باشی از کنکور سال ۹۷ محروم میشی اما اگه در سال ۹۶ به دلیل اینکه رتبت خوب نبود و مجاز نشدی به هیچ دانشگاه و رشته ای بری خیلی راحت در کنکور ۹۷ میتونی شرکت کنی.همه چی در سال ۹۷ به تلاش شما بستگی داره. موفق باشید.

 12. سلام
  لیسانس برق قدرت از روزانه گرفتم. میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم. احتمال داره این قانون که دانشجویانی که مدرک روزانه گرفتند برداشته بشه؟

  • سلام. دانشجویانی که یک بار در هر مقطع به صورت زورانه و رایگان تحصیل کردن برای بار دوم در همان مقطع نمی تونن رایگان تحصیل کنند حتی اگه دانشگاه روزانه قبول بشن باید به اندازه شهریه شبانه اون رشته و دانشگاه شهریه پرداخت کنن.

 13. رویا(ریحانه)جباری

  سلام من دانشجوی مهندسی شیلات هستم و این ترم ترم آخره که دارم درس میخوانم و اگر خدا بخواهد در این ترم فارغ التحصیل می شوم خیلی میخواهم در کنکور سراسری علوم انسانی و زبان شرکت کنم و آرزومه یکی از دانشجویان دانشکده اطلاعات دانشگاه تهران شوم چی کار کنمممم؟؟؟؟؟؟؟؟حتما میخواهم در کنکور سال بعد شرکت کنم حتی می خواهم همزمان با کنکور سراسری کنکور ارشد هم بدهم چی کار کنمممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما باید کتاب های رشته ی انسانی رو تهیه کنید،همچنین کتاب های کمک آموزشی بعلاوه آزمون های آزمایشی و در نهایت از یک برنامه ریزی جامع و قوی الگو بگیرید که اینجا تو کامنت نمیشه خیلی وارد جزئیات شد و توضیح کامل داد چون مبحث برنامه ریزی خیلی گسترده ست.اگه بدون برنامه ریزی کارشناس کنکوری بخواید پیش برید متاسفانه نمیتونید موفق بشید.

 14. باسلام خدمت دوستان,من امسال دانشگاه فردوسی مشهد درس میخونم ۱۳۹۶و شبانه هستم مایل هستم درکنکور۹۷شرکت کنم,آیا باید قبل ثبت نام کنکور یا قبل از سرجلسه باید از دانشگاهم انصراف بدم یانه ؟؟

  • با سلام. بله شما چون در حال حاضر دانشجوی دانشگاه فردوسی که یک دانشگاه سراسریه،هستی و از طرفی هم چون میخوای در کنکور سراسری شرکت کنی حتما باید قبل از زمان ثبت نام کنکور ۹۷ که از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن ادامه داره،کارای انصرافت رو به اتمام رسونده باشی.موفق باشید.

 15. سلام خسته نباشین.رتبه ام۱۰هزارشده ومنطقه هستم.چقدامکان داره توتکمیل ظرفیت دامپزشکی اهوازیامشهدقبول بشم؟امکان داره برای پرکردن ظرفیتشون رتبه بالاترروبپذیرن؟توسالهای قبل وجودداشته.؟ممنون میشم اگ پاسخ بدین..

 16. سلام ،بنده مدرک دیپلم عراقی ،(ترجمه شده به فارسی معادل دیپلم ) دارم ،وباهاش وارد دانشگاه شدم ،والآن از دانشگاه انصراف دادم ومعافیت تحصیلی یک ساله گرفتم
  ،وشناسنامه ایرانی هم ۴ماه پیش گرفتم ،یعنی مدرکم عربی ترجمه شده به فارسیه
  وشناسنامم هم ایرانی

  نمیدونم چکار کنم آیا منو تو کنکور انسانی ۹۷ قبول میکنن ؟
  کد سوابق تحصلی هم که ندارم

  خواااااااهشا راهنمایییم کنید
  ۰۹۳۸۷۴۴۷۷۱۴

 17. سلام من لیسانس شیمی دارم .میتونم بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی شرکت کنم ?

 18. سلام من تاحالا کنکور شرکت نکردم رشته دبیرستانم انسانیه ومیخوام بهمن ماه پیش تجربی بخونم ایا میتونم توکنکورتجربی شرکت کنم که پزشکی قبول شم ؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام برای اینکه بتونید تو کنکور سراسری شرکت کنید نیازی نیست حتما پیش تجربی داشته باشید فقط زمان ثبت نام در کنکور گروه آزمایشی رو تجربی انتخاب می کنید و کنکور تجربی می دین. موفق باشید.

 19. سلام من دانشجوی روزانه ام میخوام سال ۹۸کنکور بدم واسه فرهنگیان ومتولد۷۸ام .آیا اگه قبول شدم باید شهریه بدم؟از دانشگاه فعلیمم لازمه حتما انصراف بدم؟

  • سلام. چون این مقطع رو تموم نمیکنید در دانشگاه روزانه، اگه مجدد روزانه قبول شید نیاز نیست هزینه ای پرداخت کنید.برای اینکه بتونید تو کنکور سراسری شرکت کنید باید حتما تاقبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف بدید. موفق باشید.

 20. سلام وقت بخیر، ازتون جدا خواهش میکنم پاسخگو باشید، خیلی ضروری هست برام!
  من کنکور ۹۶، علوم تربیتی دانشگاه گیلان رو قبول شدم ولی نرفتم، (به دلایل مشکلات شخصی) و الان هم دارم آزاد شهرستان خودمون میخونم (روانشناسی)، سال ۹۷ از کل کنکور محروم هستم و یا فقط دوره های روزانه…؟ (از هرکس میپرسم یک چیزی میگه! یکی میگه کلا محرومی اون یکی میگه فقط روزانه و شبانه میتونی بری) – درخواست رفع محرومیت هم دادم تو سایت سنجش…
  خواهش میکنم با اطمینان بهم پاسخ بدید!

  • با سلام. شما که در کنکور ۹۶ شرکت کرده بودی فقط از رشته های روزانه کنکور ۹۷ به اندازه ی یک سال محروم هستی و حتما باید بری دانشگاه گیلان که قبول شده بودی انصراف بدی و سال ۹۸ میتونی برای رشته های روزانه مجددا در کنکور سراسری شرکت کنی.موفق باشید

 21. سلام
  میخواستم بگم رشته کامپیوتر در مقطع کاردانی آذرماه فارغ التحصیل شدم مشمول هستم آیا میتونم در کنکور سراسری۹۷ شرکت کنم لطفا جواب بدین…

 22. سلام ببخشید تازه در رشته کامپیوتر مقطع کاردانی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم و مشمول هستم میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *