دوشنبه , بهمن ۳۰ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

دانلود دفترچه انتخاب رشته تربیت دبیر 96 – 97

دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 - 97
دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

طبق روال هر ساله همزمان با اعلام نتایج اوایه کنکور سراسری داوطلبان متقاضی در رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در صورت مجاز شدن،می توانند به صورت اینترنتی با انتخاب یک فرم 100 تایی از کد رشته محل و همچنین پرداخت هزینه مربوطه برای انجام انتخاب رشته اقدام کنند.در خصوص زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 لازم است بدانید که همانند سال های اخیر پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، تقریبا چند روز بعد دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم هم منتشر می شود.توجه داشته باشید که پس از تایید صلاحیت عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو معلمان از بین پذیرفته شدگان آزمون سراسری توسط وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد.ضمن اینکه دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی 2 برابر مدت تحصیل خود و با ارائه تعهد محضری در خدمت آموزش و پرورش باشند.از دیگر موارد مهمی که باید بدانید این است که دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی به صورت شبانه روزی تحصیل می کنند.در ادامه مطلب شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 را عنوان کرده ایم.

سوالات و نحوه مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم 

برای پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم مصاحبه نیز صورت می گیرد.اما توجه داشته باشید که موفقیت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌ های عمومی به منزله قبولی داوطلبان نخواهد بود و علاوه بر مصاحبه آنچه که بسیار حائز اهمیت است بررسی صلاحیت های عمومی و اختصاصی داوطلبان و همچنین کسب نمره علمی در آزمونی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.اما بسیاری از داوطلبان خواهان در رابطه با مرحله مصاحبه با سوالات زیادی مواجه می شوند و خواهان آگاهی از نحوه سوالات هستند که در ادامه مطلب به طور کامل توضیح داده ایم.

بررسی وضعیت ظاهری(جسمی و روانی):در ابتدا آنچه که مورد بررسی قرار گرفته می شود ظاهر و نوع پوشش می باشد.بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه حاضر شوید و بر دیگرحرکات و  رفتار های خود از جمله طرز نشستن بسیار توجه کنید.

قدرت فن بیان:از قدرت کلام به هیچ وجه غافل نشوید و سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان با تسلط بر روی کلام خود ارتباط خوبی برقرار کنید و با بیانی شیوا مصاحبه کنندگان را تحت تاثیر قرار دهید.

مسائل عقیدتی:بدون شک در جلسه صاحبه سوالات عقیدتی پیرامون احکام دین،نماز جمعه ،مرجع تقلید و … پرسیده خواهد شد.همچنین امکان دارد که در جلسه مصاحبه طرز قرائت قرآن را نیز امتحان کنند و از شما بخواهند که روخوانی کنید.

سوالات علمی:در رابطه با رشته انتخابی تان هم سوالاتی پرسیده می شود.ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار اهمیت دارد.

مدارک: در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا فرمانداری یا شهرداری یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه متذکر شوید.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شان معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • سلامت کامل روانی، جسمانی
 • تابعیت ایرانی

پذیرش داوطلبان آزاد در دانشگاه تربیت معلم به چه صورت است؟

طبق روال هر ساله وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند پس از انجام انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند.ضمن اینکه پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96

 • بومی بودن (بومی استانی)
 • دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل دیپلم 15
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1376/7/1 به بعد ).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی
 • کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی

دانلود دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

“لینک دانلود به محض انتشار در همین صفحه فعال خواهد شد”

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد بهمن و مهر 96 هر سال …

۵ نظر

 1. سلام منمتولد۱۳۷۴/۸/۲۰هستم تواهشن جواب بدین که سن من واسه تربیت معلم کنکور۹۷پذیرش داره توروخدابهم خبربدین

  • سلام. سن ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر ۲۲ سال هستش یعنی متولدین ۱ مهر ۷۴ به بعد میتونن برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام و انتخاب رشته کنن. موفق باشید.

 2. من رشتم نرم افزار کامپیوتره کاردانی هنرستانم کامپیوتربودم چطورمیتونم تواین کنکورشرکت کنم

 3. تربیت معلم سال۹۷تاچندسال پدیرش داره

 4. سلام سن ورود به این دانشکاه۲۲ سال تمامه چرا اینجا ۲۰ سال زدن؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *