سه شنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96
دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

 برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 – 97 امروز 17 مرداد منتشر شد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 امروز 17 مرداد منتشر شد.بر اساس آخرین اطلاع رسانی های روابط عمومی دانشگاه آزاد تاریخ شروع انتخاب رشته از 19 مرداد ماه خواهد بود.همچنین شما داوطلبان میتوانید با ورود به سایت دانشگاه آزاد از رشته های بدون آزمون ارائه شده توسط دانشگاه های سراسر کشور اطلاع پیدا کنید.

 

چطور انتخاب رشته آزاد 96 را انجام دهیم؟

امسال انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارای 20 انتخاب می باشد که باید برای هرکدام از این انتخاب ها وسواس به خرج داده و بهترین گزینه را در نظر بگیرید.شاید انتخاب رشته دانشگاه سراسری به دلیل داشتن حق انتخاب 150 رشته به اندازه انتخاب رشته آزاد سخت نباشد!
به ترتیب انتخاب کنید:
انتخاب های 1 تا 5 خود را نسبتا خوشبینانه درنظر بگیرید
انتخاب های 6 تا 12 را عاقلانه در نظر بگیرید
و انتخاب 13 تا 20 را بدبینانه در نظر بگیرید

تجربه ایران مشاوره نشان میدهد که همیشه اوضاع به آن خوبی ها که فکر میکنید نیست.مثلا در انتخاب رشته تجربی سال قبل ( 95) رتبه قبولی ها با سال 94 تفاوت بسیار زیادی پیدا کرد بطوری که داوطلبانی که قبولی در پزشکی را قطعی می دیدند در رشته ای دیگر قبول شدند و یا در دانشگاهی دیگر قبولی گرفتند ، البته بهتر است همیشه و در هر حالی نگاه مثبت به قضیه داشته باشیم و منفی بافی نکنیم اما جدا انتخاب های بدبینانه را با وسواس بیشتری اولویت بندی کنید.

احتمال قبولی در سال 96 در مقایسه با سال 95

سوالات زیادی درباره احتمال قبولی در رشته های مختلف در سال 96 شده است و لازم میدانیم این نکته را ذکر کنیم که با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد امسال ظرفیت ها تا حدی افزایش داشته اند و این امر میتواند موجب بالا رفتن احتمال قبولی شما شود ، این نکته را در نظر داشته باشید که رشته های برتر همیشه رقابت بالای خود را دارند اما با انتخاب رشته ی مناسب می توانید در رشته های مناسبی قبولی بگیرید.

تعریفتان از رشته ی مناسب را تغییر دهید

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که همیشه رشته های اصطلاحا دهن پر کن و اسم و رسم دار باعث موفقیت شما نخواهند شد.گاهی معادله به شکل دیگری رقم می خورد و رشته ای که شاید حتی فکرش را هم نمیکردید باعث موفقیت و درامدزایی فوق العاده برای شما خواهد شد.بنابراین رشته ای برای شما مناسب است که به خوبی آن را بشناسید و بازار کار آن را بررسی کنید ، البته علاقه خود را هم حتما در نظر داشته باشید و بدون علاقه دست به انتخاب رشته نزنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

حتما ببینید

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بشروریه 96 – 97

 لیست رشته های بدون آزمون کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد واحد بشروریه 96 – …

یک نظر

  1. سلام…با رتبه کل در سهمیه۴۷هزار منطقه ۲ میتونم مهندسی برق آزاد بخونم؟چه شهرهایی؟اهواز چطور؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *