پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

هر ساله پس از انتخاب رشته کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی آن، فرصتی دوباره در قالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا شانس خود را مجددا برای انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه امتحان کنند. تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه های دولتی ( در دوره های روزانه و شبانه )، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان می توانند جهت تکمیل ظرفیت کد رشته محل های تکمیل نشده خود را در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اعلام کنند. توصیه ما به شما این است که اگر در انتخاب رشته کنکور سراسری نتوانسته اید در رشته محل مورد علاقه خود قبول شوید یک بار دیگر در این فرصت طلایی که در اختیار شما قرار گرفته شانس خود را بیازمایید. از آنجا که موضوع تکمیل ظرفیت یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان کنکور سراسری می باشد بنابراین قصد داریم در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اختیارتان قرار دهیم.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

از آنجا که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری مشخص می شود که ظرفیت چه رشته محل هایی تکمیل نشده بنابراین اعلام نیاز دانشگاه ها برای تکمیل صندلی های خالی خود توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، به اواخر مهر و و اوایل آبان موکول می شود و ثبت نام نیز از آبان ماه آغاز و در صورت تمدید امکان اینکه ثبت نام تا اواسط آذر ماه نیز به طول بینجامد وجود دارد. بنابراین افرادی که در تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند ورودی بهمن محسوب می شوند. پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هر داوطلب حق انتخاب 50 رشته محل را دارد که می بایست بر اساس اولویت و علاقه این لیست را تکمیل کند. البته توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت تکمیل ظرفیت حتما با دقت انتخاب رشته کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد. در صورت تمایل می توانید برای انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از مشاوران مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون ، نیازی به حضور داوطلب در کنکور سراسری نمی باشد و همین که داوطلب دارای دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا فوق دیپلم باشید کافیست. و پذیرش در این گونه ها فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام می پذیرد و کسانی که در رقابت بر سر هر رشته محل معدل بالاتری داشته باشند پذیرفته می شوند. ولی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های با آزمون کنکور سراسری را دارند پذیرش فقط بر اساس رتبه و سهمیه آنها در کنکور سراسری سنجیده می شود و هیچ ملاک دیگری مانند معدل بررسی نمی شود. دقت داشته باشید که اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کرده و دریک رشته محل دوره روزانه پذیرفته شوید حق شرکت در کنکور سراسری سال بعد را نخواهید داشت بنابراین با دقت و راهنمایی یک مشاور اقدام به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کنید.

تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 

میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی که جزو خانواده های شاهد و ایثارگر هستند دقیقا به میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری است. یکی دیگر از سوالاتی که داوطلبان از مشاوران مرکز ایران مشاوره می پرسند در رابطه با تاثیر یا عدم تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری می باشد که لازم می دانیم در این قسمت به این پرسش نیز پاسخ دهیم که متاسفانه در کنکور سراسری و حتی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هیچ سهمیه ای برای بسیج فعال در نظر گرفته نشده است. البته در قبولی دانشگاه آزاد موثر است. جهت مطالعه و کسب آگاهی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری ، رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96  کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

نتایج تکمیل ظرفیت چند هفته پس از اتمام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت اعلام می شود ولی زمان دقیقی نمی توان ذکر کرد چرا که هر ساله با کمی تغییر همراه بوده است. ولی به طور تقریبی تا اوایل آذر ماه اعلام می شود. که از زمان دقیق آن از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره مطلع شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

۲ نظر

  1. ببخشید در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶منظورمه

  2. سلام واقعا سایت مفیدی دارید ببخشید با تراز ۵۵۰۰سهمیه جانبازی بالای ۲۵درصد احتمال قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پردیس های خودگردان شهر های منطقه ۳وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !