سه شنبه , مرداد ۳۰ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

طبق روال هرساله دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند در هر ترم فقط یک مرتبه برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و مهمانی در تاریخ مشخص شده برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند. ثبت درخواست های نقل و انتقالات دانشجویی از تاریخ 20 خرداد 97 تا 14 تیر 97 از طریق سامانه منادا ( www.mona.iau.ir ) انجام می شود و واحدهای دانشگاهی موظف هستند حداکثر تا تاریخ 10 تیر 97 با مراجعه به سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی نسبت به اعمال ظرفیت پیشنهادی ورود و خروج در هر رشته اقدام نمایند. ضمنا واحد‌های دانشگاهی مبدا و مقصد باید روند اجرایی پاسخگویی را پس از دریافت درخواست دانشجو از طریق سامانه، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهند. این نکته را فراموش نکنید که به دلیل محدودیت ظرفیت میهمانی و انتقال، اولویت با دانشجویانی خواهد بود که در روزهای ابتدایی ثبت نام درخواست خود را ثبت کرده اند بنابراین بهتر است ثبت درخواست خود را به تعویق نیندازید. در نهایت درصورتی که موفق به ثبت درخواست خود شدید می توانید از نتایج درخواست نقل و انتقال خود پیش از شروع ثبت نام نیمسال دوم 97 – 98 مطلع شوید. 

نتایج نقل و انتقالات دانشجویان، ظرف مدت 72 ساعت پس از ثبت درخواست دانشجویان، اعلام می شود.

شرایط عمومی نقل و انتقالات و مهمانی دانشگاه آزاد 

 • نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام‌ وظیفه.
 • دانشجوی متقاضی حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبت‌ نام نموده باشد (به‌ استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش).
 • انتقال صرفاً برای پذیرفته‌شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکان‌پذیر است ( دانشجویان بدون آزمون صرفا امکان ثبت درخواست به صورت میهمانی دارند).
 • انتقال و میهمانی دانشجویان دوره‌های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌های خودگردان امکان‌پذیر است.
 • انتقال تنها در صورت وجود مقطع رشته/ گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان‌پذیر است.
 • انتقال در هر یک از مقاطع تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع می باشد.
 • در صورت داشتن مجوز میهمانی اخذ پایان‌نامه تنها با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکان‌پذیر است.
 • انتقال و میهمانی در مقطع دکتری تخصصی به‌ غیر از مواد 2-2،2-1 (خانواده شاهد)، 10 و 12 شیوه‌نامه ممنوع می‌باشد.
 • انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی به‌ غیر از ماده 12 شیوه‌ نامه ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل ) به سایر واحدها ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی از واحدهای بین‌الملل تنها به واحدهای بین‌المللی امکان‌پذیر است.
 • انتقال و میهمانی از واحدهای برون‌مرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.
 • انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع می‌باشد.
 • درخواست نقل‌ و انتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدأ و اداره کل امور بین‌الملل و کمیسیون نقل‌ وانتقال دانشجویی دانشگاه قابل‌ بررسی می‌باشد.
 • ثبت درخواست میهمانی -انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد و پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست،هزینه بررسی برگردانده نخواهد شد.
 • تذکر مهم: پس از اتمام زمان ثبت درخواست نقل و انتقال، امکان ویرایش تبصره و ضابطه انتخابی وجود ندارد. لذا قبل از انتخاب ضابطه مورد نظر شرایط موجود در شیوه نامه را به دقت مطالعه نمایید.
 • امکان انتخاب 5 گزینه به عنوان مقصد جهت ثبت درخواست میهمانی از طریق ماده 12-2:متقاضیانی که مشمول مواد یک تا یازده آیین نامه نمی باشند می توانند از طریق ماده 12-2 ثبت درخواست نمایند. در این ضابطه امکان انتخاب 5 گزینه به عنوان واحد مقصد وجود دارد.

شرایط اختصاصی ثبت درخواست انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد

 • شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه :

امکان انتقال دانشجویان ( دختر ) که پس از ثبت نام در دانشگاه ازدواج دائم کرده اند، به شهر محل زندگی همسر یا نزدیک ترین واحد دانشگاهی به محل زندگی که رشته در آن دایر باشد امکان پذیر است. اما انتقال یا میهمانی دانشجویان ( آقا ) به محل سکونت یا اشتغال امکان پذیر است. همچنین انتقال یا میهمانی دانشجویان متاهل ( زن ) که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه متارکه کرده اند به شهر محل زندگی خانواده انجام پذیر است.

 • شرایط انتقال یا میهمانی دانشجویان بیمار و معلول:

دانشجویانی که پس از ثبت نام در دانشگاه مبتلا به نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته، معلولیت جسمی و … شده اند، انتقال و یا میهمانی آنها منوط به تایید مراجع ذی صلاح (حسب مورد: پزشک معتمد واحد یا مرکز دانشگاهی، انجمن های بیماران خاص و کمیسیون های پزشکی) با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است اما انتقالی یا میهمانی دانشجویانی که قبل از ثبت نام در آزمون دانشگاه دچار نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته، معلولیت جسمی و … بوده اند منوط به تایید مراجع ذیصلاح (حسب مورد : پزشک معتمد واحد یا مرکز دانشگاهی، انجمن های بیماران خاص و کمیسیونهای پزشکی) با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.

 • شرایط  انتقال یا میهمانی بر اساس سرپرستی:

انتقال یا میهمانی دانشجویانی که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه، حکم سرپرستی بستگان درجه یک خود ( پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند ) را از مراجع ذی صلاح قضایی اخذ کرده اند، به محل زندگی خانواده امکان پذیر است. همچنین میهمانی دانشجویانی که قبل از ثبت نام در آزمون دانشگاه، حکم سرپرستی بستگان درجه یک خود ( پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند ) را اخذ کرده اند به محل زندگی خانواده با رعایت مقررات دانشگاه انجام پذیر است.

 • شرایط  میهمانی بر اساس چند دانشجویی:

اگر در یک خانواده بیشتر از یک دانشجو به طور همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل باشند، میهمانی یک نفر یا بیشتر از آنان به سایر واحدهای گروه هم ترازی با موافقت واحد مبداء و مقصد انجام پذیر است.

 • شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس جدول هم ترازی:
 1. انتقال یا میهمانی دانشجویان به واحدهای هم تراز و پائین تر جدول هم ترازی با موافقت واحد مبداء و مقصد و تایید سازمان مرکزی با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.
 2. میهمانی از یک گروه جدول هم ترازی تا دو گروه بالاتر جدول هم ترازی با موافقت واحد مبداء و مقصد و تایید سازمان مرکزی امکان پذیر است.
 3. میهمانی دانشجویان واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد اسلامی پس از تایید واحد مبداء معاونت بین الملل دانشگاه و سازمان مرکزی مطابق شهریه واحدهای برون مرزی امکانپذیر است.
 4. میهمانی دانشجویان دانشگاه های دولتی به دانشگاه آزاد اسلامی و بالعکس منوط به موافقت دانشگاه مبداء، مقصد، کمیسیون موارد خاص آموزشی و تایید کمیسیون موارد خاص نقل و انتقال دانشجویی است.
 5. میهمانی دانشجویان واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با موافقت واحد مبدا و مقصد و تایید سازمان مرکزی مطابق شهریه واحدهای بین المللی امکان پذیر است.
 • شرایط  انتقال یا میهمانی بر اساس فوت والدین، همسر و فرزند:

انتقال یا میهمانی دانشجویان مجردی که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه پدر یا مادر و یا دانشجویان متاهلی که همسر با فرزند خود را از دست داده اند با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.

 • شرایط انتقال میهمان همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی:

انتقال یا مهیمانی همسر و فرزندان کارکنان تمام وقت رسمی (قطعی- آزمایشی) و قراردادی دانشگاه آزاد اسلامی به محل سکونت خانواده (مطابق حکم کارگزینی) در صورت کسب حداقل 90% نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب نکند، مجوز دو ترم میهمانی به شرط پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط (گذراندن حداقل 12 واحد درسی در هر ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 8 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15) پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقال صادر خواهد شد، در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

 • شرایط انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان اعضای هیات علمی (شاغل و بازنشسته):

انتقال یا میهمانی فرزندان و همسر اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی ( آزمایشی و قطعی ) و پیمانی دانشگاه آزاد اسلامی با مرتبه علمی مربی و بالاتر در صورت احراز شرایط ( کسب حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد ) و دائر بودن رشته گرایش و مقطع تحصیلی به شهر محل خدمت عضو هیات علمی ( مطابق حکم کارگزینی ) با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.

انتقال یا میهمانی فرزندان اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی ( آزمایشی و قطعی ) دانشگاه آزاد اسلامی با مرتبه علمی مربی و بالاتر که در دانشگاههای دولتی پذیرفته شده اند بر اساس دستور العمل اجرایی مورد توافق با تایید و معرفی نامه معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگها آزاد اسلامی با رعایت مقررات دانشگاه انجام پذیر است.

انتقال یا میهمانی فرزندان اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی ( آزمایشی و قطعی ) با مرتبه علمی مربی و بالاتر دانشگاه های دولتی که در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شده اند بر اساس دستورالعمل اجرایی مورد توافق ضمن احراز شرایط ( کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در مقصد ) به شهر محل خدمت عضو هیات علمی ( در صورت دائر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی دانشجو ) انجام پذیرفته است.

تبصره 1: درصورتی که دانشجوی متقاضی انتقال طبق ضابطه هیات علمی حداقل 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب نکند. مجوز دو ترم میهمانی به شرط پیشرفت در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط ( گذراندن حداقل 12 واحد درسی در هر ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 8 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15 ) پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقال صادر خواهد شد: در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

تبصره 2: در صورتی که رشته دانشجو در شهر محل اشتغال دائم به کار هیات علمی شاغل ( نه محل ماموریت یا سکونت ) دائر نباشد انتقال یا میهمانی دانشجو به نزدیک ترین واحد دانشگاهی هم جوار در صورت احراز شرایط امکان پذیر است.

 • شرایط میهمانی ورزشکاران و قهرمانی ملی:

میهمانی (یک ترم) ورزشکارانی که در عضویت تیم ملی فدراسیون های ورزشی بوده و فدراسیون مربوطه به وجود ورزشکار جهت شرکت در اردوهای تیم ملی نیاز دارد با ارائه احکام قهرمانی کشوری یا بین المللی ( آسیایی و جهانی ) و معرفی نامه از سوی فدراسیون های مربوطه و تایید معاونت ورزشی دانشگاه امکان پذیر است.

 • شرایط میهمانی همسر و فرزندان وزراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس جمهور، استانداران و سفراء:

میهمانی همسر و فرزندان افراد مشمول بندهای “ج” و “د” ماده 71 قانون خدمات کشوری تا پایان سال تحصیلی که در مسئولیت مربوطه انجام وظیفه می کنند به محل ماموریت و یا نزدیک ترین شهر به محل اشتغال با رعایت مقررات دانشگاه قابل انجام خواهد بود.

 • موارد خاص:

در مواردی که دانشجوی متقاضی انتقال یا میهمانی واجد هیچ یک از شرایط آیین نامه نباشد در خواست میهمانی دانشجو پس از ثبت در سامانه به همراه مدارک و مستندات ارسالی از طرف دانشجو در کمیسیون نقل و انتقال موارد خاص دانشجویی مطرح و اعلام نظر می شود.

     مدارک لازم برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد
انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه 1- شناسنامه زوجین (صفحات 1 و 2) (ازدواج و متارکه)
3،4 و 5) (ازدواج) 2- سند ازدواج (صفحات 2
3- صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه (متارکه)
4 -صفحه اول شناسنامه کودک
انتقال یا میهمانی بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران 1-فرزند و همسر شهید: کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان، تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه
دانشجو و شهید.
2- آزاده، فرزند یا همسر آزاده: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی، تصویر صفحات اول و دوم
شناسنامه دانشجو آزاده.
3- جانباز 10 % و بالاتر: کارت با معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی
4 -رزمندگان دارای شش ماه و بیشتر: کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه
میهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
– مدارک پزشکی بیماری مربوطه
میهمانی بر اساس چند دانشجویی  1-گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به
تحصیل می باشند؛ ممهور به مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه
2-صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین، همسر
میهمانی بر اساس فوت والدین، همسر و فرزند 1- گواهی فوت صادره از اداره ثبت احوال
2- صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین و یا فرزند و همسر متوفی حسب مورد
انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی تمام وقت (شاغل و
بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی 
صرفا احراز شرایط کافیست.
انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی 1 ارائه معرفی نامه از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیات علمی و اعلام رضایت از
عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی
2 آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیات علمی
3 صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین
4 صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه ها  1 -معرفی نامه رسمی عضو هیأت علمی از دانشگاه محل خدمت که دارای مهر و امضای معاونت آموزشی باشد.
2 -حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیأت ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه حسب مورد
3- تصاویر صفحات اول و دوم شناسنامه عضو هیأت علمی و پذیرفته شده
4 -کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی 1- حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی
2- معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه
میهمانی دانشجو به استناد ماده 71 قانون خدمات کشوری   1- ارائه معرفی نامه که به تائید بالاترین مقام سازمان مربوطه رسیده باشد
2- صفحات 1 و 2 شناسنامه دانشجو و وزراء یا نمایندگان مجلس یا معاونین رئیس جمهور یا استانداران یا سفرا
انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما 1- کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
2 -کارنامه چهار سال آخر تحصیلی در دبیرستان که به تایید محل تحصیل رسیده باشد.

شهریه دانشجویان میهمان در سال تحصیلی 97 – 98

واحدهای دانشگاهی می بایست قبل از آغاز نیمسال تحصیلی، نسبت به تسویه‌ حساب فی‌ مابین اقدام نمایند. در این رابطه شایان ذکر است که میهمانی دائم، شامل هزینه جبرانی نخواهد بود و با توجه به شیوه پرداخت شهریه دانشجویان در رشته های خودگردان، برای دانشجویان میهمان 50 درصد شهریه سالیانه به واحد مقصد و 5 0درصد دیگر باید به حساب واحد مبدا واریز گردد. دانشجویان متقاضی میهمانی که در واحد مقصد صرفا تمدید پایان‌ نامه و یا امتحان جامع دارند، باید تمام شهریه خود را به واحد مقصد پرداخت کرده و سهمی از شهریه ثابت به واحد مبدأ تعلق نخواهد گرفت.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ نظر

 1. سلام برای من در سایت زده که برای ثبت نام به مقصد مراجعه کنید اما من برای گرفتن لیست دروس به دانشگاه مبدا هنوز نرفته ام باید چه کنم؟ و شرتیط تمدید مهمانیمان چیست

  • باسلام.شما جهت دریافت ریز نمرات خود ابتدا باید به دانشگاه مبدا مراجعه کنید و سپس به دانشگاه مبدا تشریف ببرید.همچنین در صورتی که معدل شما بالای ۱۲ باشد و دانشگاه هم با انتقالی مجدد شما موافقت کند می توانید انتقالی خود را برای ترم های بعدی تمدید کنید.

 2. سلام قربان من دانشجوی دانشگاه ازاد واحد اهواز هستم…یک ترم میهمانی گرفتم واسه واحد یادگار امام شهر ری…الان فراموش کردم مجدد درخواست بزنم…خواستم ببینم الان که مهلت درخواست گذشته بابد چیکار کنم؟میتونم تو شهرری بمونم یا باید برگردم اهواز

 3. سلام من در کنکور رشته ریاضی شرکت کردم در منطقه ۳با این درصد ها رتبه من چند میشود ادبیات ۳۶عربی ۲۶دینی ۲۵ زبان ۹ریاضی ۲فیزیک ۱۰ شیمی ۷ ممنون از شما

 4. سلام من درخواست انتقالی رو دادم کی نتایجش میاد ببینم موافقت کردن یا نه و بعد برای دیدن نتیجه هم داخل کدام قسمت سایت برم ممنونم راهنمای کنید

  • با سلام زمان دقیقی منتشر نشده است ولی تا پایان مرداد ماه نتایج منتشر میشود . نتایج در سایتی که درخواست دادید منتشر میشود.

 5. انتقالی یا مهمان از دولتی به ازاد میشه؟

 6. سلام من درخواست انتقالی برای دانشگاه واحد تهران نوشتم و قبول شده و داخل سایت نوشته که لیست دروس باید ارسال بشه برای لیست دروس خودم باید برم واحد مبدا یا خودشون ارسال میکنن

 7. سلام برای انتقالی دانشگاه آزاد آیا باید ۲ شهریه پرداخت کرد یعنی هزینه شهریه هر ترم بیشتر می شود یا فقط یک هزینه اولیه برای انتقال دارد

  • سلام برای انتقالی دانشگاه ازاد ابتدا از شما یک مبلغ به عنوان هزینه انتقالی دریافت میکنند و سپس شهریه شما مانند نرخ عادی محاصبه میشود

 8. برای سؤال در مورد مبلغ دقیق شهریه و چگونگی روند برگزاری کلاس ها و امتحانات ترم در دانشگاه آزاد الکترونیکی باید از کجا بپرسم؟ باید برم دانشگاه آزاد شهرمون؟ یا باید تماس بگیرم؟
  ممنونم

  • با سلام . از طریق تماس تلفنی واحد آموزش دانشگاه پاسخو میباشد. نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نیست.

 9. با سلام
  من دانشجوی دانشگاه تهران شرق رشته نرم افزار هستم آیا میتونم برای دانشگاه تهران جنوب انتقالی بگیرم؟؟ پدرم ایثارگر هستن!!!

  • با سلام شما باید در مهلت تعین شده۳/۲۰الی۴/۱۵ نسبت به ثبت نام در سایت منادا اقدام میکردید .اکنون زمان ثبت نام انتقالی برای ترم ۹۷-۹۸ گذشته است

 10. شهریه دانشگاه آزاد به صورت حضور در کلاس با الکترونیکی فرق داره؟؟؟ اگه فرق داره کودومش بیشتره؟؟؟؟
  دوم اینکه مقدار شهریه روانشناسی (کارشناسی ارشد) حدوداً چنده؟؟؟

  • سلام شهریه هر دو واحد تقریبا برابر است و فرق چندانی ندارد. شهریه روانشناسی ارشد دانشگاه ازاد تقریبا بین ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان میباشد

 11. سلام ببخشید برای انتقال دائم از تهران جنوب به تهران مرکز تا کی فرصت است؟

  • با سلام شما باید از طریق سایت منادا که مخصوص نقل انتقالات دانشجویی است تا ۱۴ تیر فرصت دارید اقدام کنید.

 12. سلام من دانشجوی ورودی بهمن ۹۶ هستم و دانشگاه مقصدی که میحوام براش انتقالی بگیرم ورودی مهر داشت و وردی بهمن نداشت آیا میتونم انتقالی یا مهمان بگیرم؟

  • سلام برای گرفتن انتقالی باید با دانشگاه مقصد، هماهنگ شوید و احتمال دارد که با انتقالی شما موافقت شود.

 13. سلام من واسه ثبت نام مشکل دارم وقتی کد ملی میزنم شماره موبایل که میاره بالا اصلا واسه من نیست در نتیجه من نمیتونم کد و دریافت کنم وقتی هم میخواگ شماره موبایل جدید بزنم قبول نمیکنه خواهش میکنم بگید چیکار کنم چطور وارد بشم یا اینکه دقیقا تو کدوم سایت برم که بشه شماره موبایلمو عوض کنم

  • سلام شما برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد باید از طریق سایت منادا اقدام کنید و میتوانید با دانشگاه هماهنگ شوید و اطلاعات دقیق شماره تلفن و مشخصاتی که اشتباه است یا تغییر پیدا کرده است را تغییر دهید البته این مشکل ممکن است مربوط به اشکال فنی سایت نیز باشد.

 14. سلام
  فرزند آزاده و جانباز ۲۵% هستم
  امسال و در آخرین روز اتنخاب رشتۀ مقطع دکتری ، دانشگاه آزاد برای رشته حقوق خصوصی “علوم تحقیقات خوزستان” را ارائه کرد؛
  بنده در این واحد دعوت به مصاحبه شده ام؛
  با توجه به قوانین نقل و انتقالات ایثارگران، آیا میتونم در مقطع دکتری ، از “پردیس علوم تحقیقات خوزستان” به “واحد شیراز” انتقالی بگیرم؟
  ضمن تقدیم سپاس ، تمنا میکنم پاسخ بدید.

  • با سلام شما بعد از گذراندن دو ترم در دانشگاه مبدا میتونید انصراف داده و برای دانشگاه بعدی انتقالی بگیرید

 15. سلام من به سایت منادا مراجعه میکنم ولی چون شماره موبایلی که وارد سیستم شده اشتباهه نمیتونم کدی رو که برام میفرستن دریافت کنم به همین خاطر نمیتونم وارد سایت بشم ودرخواست بدم.شما میدونید از کجا باید اطلاعاتمو ویرایش کنم؟؟

  • سلام سایت منادا در چند روز گذشته با کمی مشکل فنی روبه رو بود و الان رفع شده است و میتوانید مجدد امتحان کنید در صورت موفق نشدن به انجام عمیات نقل و انتقال نامه بزنید به سایت دانشگاه آزاد و اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 16. با سلام.من دانشجوی دانشگاه ازاد واحد تفت یزد هستم ،اما همیر وخانواده و منزل بنده در شهر کرج هست آیا به من انتقالی یا مهمانی به شهرکرج تعلق میگیره؟

  • با سلام . انتقالی خود شرایط و ضوابط خاصی را دارد که یکی از آنها متاهل بودن شما می باشد و در ضمن اگر معدل شما بالای ۱۷ الی ۱۸ باشد شانس پذیرش شما برای انتقالی گرفتن بیشتر می شود و در ضمن معمولا شما باید انتقالی را از ترم دوم به بعد درخواست نمایید تا شرایط انتقالی شما تسهیل گردد .

 17. سلام دانشجو جهت انتقال برای ترم مهر ۹۷ چه تاریخی به سایت مراجعه کند ؟چه تاریخی سایت انتقال دانشجو باز میباشد ؟

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !