یکشنبه , تیر ۳۱ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

ممکن است برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد، قصد انصراف و شرکت مجدد در کنکور را داشته باشند و یا بنا به هر دلیلی قصد ادامه تحصیل نداشته باشند. به همین دلیل قصد داریم به شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد بپردازیم. پیشنهاد ما به شما دانشجویان گرامی این است که ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید، در انتها اگر به سوالاتی که در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد، پاسخ داده نشد و یا سوال یا ابهامی در ذهنتان ایجاد شد می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

چنانچه داوطلبی مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد است و قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد نیازی نیست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 97

امکان انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان شاغل در دانشگاه آزاد وجود دارد ولی این انصراف دارای شرایطی می باشد که در این مطلب قصد پرداختن به آن را داریم. در سال های گذشته دانشجویی که مثلا یک سال پس از اشتغال به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد، قصد انصراف داشت می بایست شهریه کل دوره تحصیل را جهت انصراف پرداخت می کرد ولی در چند سال اخیر شرایط تغییر کرده و قوانین جدیدی وضع گردیده است که در این مطلب شرایط انصراف از دانشگاه آزاد 97 را بیان می کنیم. اولین کاری که جهت انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد می بایست انجام دهید، ارائه ی درخواست کتبی به واحد آموزش می باشد پس از انجام این مرحله می بایست هزینه مصوب انصراف از تحصیل را پرداخت نمایید. نکته مهم در این قسمت این است که دانشجو تا 3 ماه پس از ارائه ی درخواست کتبی خود، می تواند درخواست خود را پس بگیرد و اگر برای انصراف از تحصیل مصمم است و عجله دارد می تواند قبل از سپری شدن مدت مذکور، یک اجازه نامه از ولی به همراه یک درخواست مجدد جهت انصراف از تحصیل ارائه دهد و حکم انصراف خود را زودتر دریافت نماید. به این نکته مهم توجه داشته باشید که به هیچ وجه پس از صدور حکم، امکان بازگشت و لغو حکم وجود ندارد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر مشمول خدمت سربازی هستید، دانشگاه موظف است نهایتا ظرف مدت یک ماه مراتب را به نظام وظیفه اعلام نماید. 

هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 97

در سال های گذشته دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را داشتند می بایست شهریه کل دوره تحصیل را جهت انصراف پرداخت می کردند ولی اکنون هزینه انصراف تغییراتی کرده که در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت. درضمن جهت اطلاع از شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

  • دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته جهت انصراف، موظف به پرداخت هزینه ای مطابق با فرمول [ (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 4) . (نصف شهریه پایه) ] می باشند.
  • دانشجویان کارشناسی پیوسته جهت انصراف، موظف به پرداخت هزینه ای مطابق با فرمول [ (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8) . (نصف شهریه پایه) ] می باشند.
  • دانشجویان مقطع دکتری تخصصی جهت انصراف، موظف به پرداخت هزینه ای مطابق با فرمول [ (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 7) . (نصف شهریه پایه) ] می باشند.
  • دانشجویان مقطع دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد جهت انصراف، موظف به پرداخت هزینه ای مطابق با فرمول [ (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 6 ) . (نصف شهریه پایه ) ] می باشند.
  • دانشجویان مقطع دکتری حرفه ای گروه پزشکی جهت انصراف، موظف به پرداخت هزینه ای مطابق با فرمول [ کل شهریه پایه نیم سال های تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره ] می باشند.

دانشجویانی که قصد انصراف و تحصیل در یک رشته ی دیگر دانشگاه آزاد را دارند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل نمی باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس