شنبه , دی ۳۰ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین

شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین

شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه امام حسین (ع)

شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین
شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

بین دانشگاه ها و انواع موسسات آموزش عالی، برخی برای پذیرش دانشجو شرایط خاصی دارند که دانشگاه امام حسین نیز از این دست دانشگاه ها می باشد. این دانشگاه دو بخش مجزا دارد یکی دانشکده افسری و دیگری دانشکده جامع است. دانشکده افسری مخصوص متقاضیانی است که در آینده عضو کادر سپاه می شوند. پذیرش دانشکده افسری از طریق آزمون سراسری و آزمون های داخلی سپاه انجام می شود و گزینش داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشکده جامع از طریق کنکور سراسری انجام می شود. از چمله رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی عبارتند از : فیزیک هسته‌ای – مدیریت صنعتی – مهندسی هوا فضا – مهندسی عمران – اقتصاد – اطلاعات استراتژیک – مهندسی برق – مهندسی نقشه برداری – مهندسی صنایع – مهندسی مکانیک – مهندسی کامپیوتر – مهندسی فناوری اطلاعات ( IT ) – شیمی کاربردی – ریاضی کاریردی – مدیریت زنجیره تامین – جغرافیا – زیست شناسی سلولی و مولکولی – میکروبیولوژی

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه امام حسین ( ع )

دانشگاه امام حسین که متشکل از دانشکده های افسری، فنی و مهندسی، دانشکده علوم پایه و دانشکده علوم انسانی است. داوطلبان متقاضی می بایست شرایط عمومی اعلام شده از سوی دانشگاه را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام گردند در ادامه می توانید شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه امام حسین را مطالعه نمایید. در صورت تمایل برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق و شرایط ثبت نام دانشگاه افسری بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید. و در ادامه نیز می توانید شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه امام حسین را ملاحظه نمایید که عبارتند از :

داشتن تابعیت ایرانی و نداشتن تابعیت مضاعف 
اعتقاد به دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی
اعتقاد و‌ التزام‌ عملی به‌ ولایت مطلقه ‌‌فقیه 
عدم سابقه عضویت یا هواداری از احزاب و گروه های غیر اسلامی و غیر قانونی
عدم اعتباد به مواد مخدر و عدم محکومیت و محرومیت از خدمات دولتی
داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
التزام به خدمت در سپاه پاسداران به عنوان یک افسر مکتبی
داوطلب دارای حداقل قد 165 و حداکثر 190 سانتی متر باشد
معدل کل سال آخر تحصیل نباید کمتر از 14 باشدو یا متوسط معدل سه سال آخرتحصیلی کمتر از14 نباشد. 
داوطلب می بایست مرد و مجرد باشد. 
تعهد دادن مبنی بر رعایت کلیه مقررات و ضوابط آموزشی، انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول تحصیل و پس از اتمام تحصیلات

شرایط جذب دانشجوی غیر بورس:

  • عضویت در سازمان بسیج مستضعفان (حداقل به میزان یک سال و ارائه گواهی آن در زمان مصاحبه)
  • توانایی در انجام تحقیقات، پروژه‌ها و پژوهش‌های مورد نیاز سپاه
  • امضاء تعهدنامه مبنی بر عدم ادعای جذب و استخدام در سپاه

مزایای تحصیل در دانشگاه امام حسین ( ع ) 

تحصیل در این دانشگاه دارای یکسری مزایا برای دانشجویان است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

  • کلیه حقوق دوره تحصیل دانشجویان این دانشگاه به آن ها پرداخت و سنوات تحصیلی دانشجویان در دانشگاه امام حسین جزء سوابق خدمتی آن ها محاسبه می گردد.
  • همه ی دانش‌آموختگان دانشگاه امام حسین گواهی معافیت از آموزش وظیفه و کسر خدمت‌ دریافت می کنند.
  • دانش‌آموختگانی که به استخدام سپاه در نمی‌آیند در صورت علاقه می‌توانند خدمت وظیفه را بلافاصله بعد از پایان تحصیل در سپاه بگذرانند.
  • تحصیل دانشجویان در دانشگاه به صورت شبانه روزی بوده و دانشجویان در این مدت از امکانات فرهنگی ، خوابگاه مجردی و غذا بهره مند می گردند. ( دانشگاه هیچگونه تعهدی برای تامین خوابگاه متاهلی ندارد. )

 ” اگر دانشجو به تعهدات اخلاقی و انضباطی خود را چه در حین تحصیل و یا بعد از تحصیل از دست بدهد، برابر مقررات، از دانشگاه و سپاه منفصل می گردد. ” 

در صورت داشتن سوال در رابطه با ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه امام حسین و اطلاع از لیست کامل رشته های دانشگاه امام صادق می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تلفنی  ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

کدام یک از داوطلبان در اولویت پذیرش دانشگاه امام حسین هستند؟

در بین داوطلبانی که علاقمندی خود را برای تحصیل در دانشگاه امام حسین اعلام می کنند برخی در اولویت قرار می گیرند. مثلا داوطلبانی که در کنکور سراسری رتبه دو رقمی کسب کرده اند و یا داوطلبانی که در انتخاب رشته علاقمندی خود را به کد رشته محل های دانشگاه امام حسین قبل از اولویت 5 اعلام کرده باشند، خانواده های شاهد و ایثارگر با معدل های برتر و بین داوطلبان کارشناسی ارشد نیز افرادی که معدل کارشناسی آن ها در رشته های علوم انسانی بالای 17 و در رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه بالای 17 باشد، نسبت به سایر متقاضیان در اولویت پذیرش هستند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *