سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97

شرایط و ضوابط ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع)

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع)
شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع)

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

 

برای اغلب دانشجویان پذیرفته شدن در دانشگاه امام صادق (ع) جذابیت خاصی دارد یکی از دلایل آن این است که برای فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (ع) فرصت های شغلی بهتری وجود دارد. این دانشگاه در دوره ی کارشناسی ویژه ی خواهران و کارشناسی ارشد پیوسته برادران دانشجو می پذیرد در این دانشگاه  قسمت خواهران و برادران به صورت مجزاست و شرایط ویژه ای برای پذیرش وجود دارد چرا که دانشگاه امام صادق دانشگاه خاصی است و داوطلبانی را پذیرش می کند که ممتاز و برای پیشبرد اهداف دانشگاه مستعد باشند. دقت کنید که شرکت در گزینش دانشگاه امام صادق (ع) مانعی برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری نیست و در صورت پذیرش در گزینش دانشگاه امام صادق می توانید بین دانشگاه های سراسری و امام صادق نسبت به هر کدام که تمایل دارید ثبت نام نمایید. اگر شما هم تمایل به شرکت در گزینش این دانشگاه دارید ابتدا باید در هنگام ثبت نام کنکور سراسری علاقمندی خود را برای ثبت نام در گزینش دانشگاه امام صادق (ع) را هم اعلام نمایید و سپس در زمان اعلام شده از طریق دانشگاه وارد سایت دانشگاه شده و بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید. در این مطلب تمام اطلاعات، شرایط و ضوابط لازم جهت ثبت نام در دانشگاه امام صادق را آورده ایم.

شرایط و نحوه ی ثبت نام در دانشگاه امام صادق 

ثبت نام در دانشگاه امام صادق دارای دو مرحله است که انجام هر دو مرحله نیز الزامیست:

1- ثبت نام کنکور سراسری و انتخاب گزینه ی اعلام علاقمندی دانشگاه امام صادق (ع)

2- مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه امام صادق به نشانی www.isu.ac.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده.

داوطلبان می بایست علاوه بر داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری شرایط زیر را نیز دارا باشند:

تدین به دین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری
التزام به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه
داوطلب باید متولد سال 1374 و بعد از آن باشد( انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه تاثیری در شرایط سنی دانشگاه امام صادق ندارد. )
دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی
داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
شرکت در یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی، انسانی و ریاضی و فنی در آزمون سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق (ع)

دانشگاه امام صادق (ع) در دوره ی کارشناسی ویژه ی خواهران و کارشناسی ارشد پیوسته برادران دانشجو می پذیرد. که این رشته ها برای دانشچویان کارشناسی عبارتند از : حقوق – فلسفه و کلام اسلامی – فقه و حقوق اسلامی – علوم تربیتی – معارف اسلامی

و رشته های ارائه شده این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از :

فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه و کلام اسلامی
اقتصاد علوم قرآن و حدیث
حقوق حقوق جزا
حقوق عمومی حقوق خصوصی
علوم سیاسی معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات
مطالعات حقوقی مدیریت
مدیریت مالی مدیریت بازرگانی
مدیریت دولتی

در صورت سوال درباره رشته های ارائه شده در دانشگاه امام صادق در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید.

آزمون شفاهی دانشگاه امام صادق (ع)

پس از برگزاری کنکور سراسری ، دانشگاه معدل دوران دبیرستان و رتبه ی فرد در کنکور را مورد بررسی قرار می دهد و گروهی از داوطلبان را جهت آزمون شفاهی ( مصاحبه حضوری ) فرا می خواند. مهمترین معیارهای علمی که در مرحله مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد، همان معدل کتبی دیپلم و نمره ی کل آزمون سراسری است.بالاتر بودن این دو عامل باعث کسب بیشتر است و احتمال پذیزش را بالا می برد. لازم است بدانید که قبل از انجام مصاحبه باید فرم هایی را پر کنید. سوالات عبارتند از اطلاعات خانوادگی، سابقه زندگی فرد، اوقات فراغت، علایق سیاسی و … در واقع سوالات هم اعتقادی و هم سیاسی است و بنابر سطح پاسخگویی داوطلب نوع و سطح سوالات مراحل بعدی فرق می کند. توصیه ما به داوطلبان این است که کتاب شهید مطهری را مطالعه نمایند زیرا هم در هنگام مصاحبه از آن سوالاتی مطرح می شود و هم پس از آن در طی دوران تحصی یکی از کتب تدریسی مهم در این دانشگاه کتاب شهید مطهری می باشد. و مرحله آخر در صورتی که داوطلب در مصاحبه پذیرفته شود، تحقیقات محلی می باشد که در این مرحله یک نفر از طرف دانشگاه برای تحقیقات محله محل سکونت داوطلب می رود که ابتدا تحقیق از مسجد و بسیج محل انجام می گیرد و سپس با هماهنگی قبلی به خانه داوطلب رفته و محیط زندگی و وضعیت خانوادگی داوطلب را مورد بررسی قرار می دهند. سپس به سراغ دو نفر از اعضای فامیل دو نفر از دوستان و دو نفر از افراد محله می روند تا پرونده تحقیقاتی داوطلب را تکمیل نمایند. دقت داشته باشید که داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه امام صادق با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می شوند. معارف اسلامی با ضریب 4 – زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 – معارف اسلامی با ضریب 4 – زبان خارجی با ضریب 2 و سایر درس ها مطابق با ضرایب آزمون سراسری می باشد.

انتخاب رشته و اعلام نتایج 

انتخاب رشته دانشگاه امام صادق در مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد و نیازی به انتخاب رشته در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری نیست. نتایج نهایی پذیرفته شدگان نیز اواخر شهریور از طریق سایت www.isu.ac.ir ( برادران ) و www.isuw.ac.ir اعلام می شود. مشاوران مرکز ایران مشاوره  آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه امام صادق می باشند.

نکات مهم 

 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی خواهران 5/4 سال و به صورت تمام وقت روزانه می باشد.
 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برادران 7 سال و به صورت پیوسته می باشد.
 • از آنجا که رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق به صورت تلفیقی می باشد لذا تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی به همراه دروس دانشگاهی و زبان عربی و انگلیسی یا فرانسه در سطح مکالمه و فهم کامل متون ارائه می گردد.
 • به دانشجویلن واجد شرایط خوابگاه تعلق می گیرد.
 • تشکیل گرایش های اعلام شده در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط به حد نصاب مورد نظر دانشگاه برسد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و نحوه ی پذیرش دانشگاه امام صادق می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

۶ نظر

 1. سرچ های اینترنتی هم میگردن

  • باسلام. شرایط این دانشگاه عبارتند از: سلامت کامل جسمی و روانی،داشتن مدرک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی،شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی،تجربی و انسانی کنکور سراسری،فقط متولدین سال ۷۴ به بعد میتوانند پذیرش این دانشگاه شوند.ثبت نام این دانشگاه در دو مرحله انجام میشود: ۱_باید در کنکور سراسری شرکت کنید و گزینه ی علاقمندی به دانشگاه امام صادق رو حتما انتخاب کنید. ۲_ باید به سایت اینترنتی دانشگاه امام صادق از طریق این آدرس http://www.isu.ac.ir مراجعه کنید و اطلاعاتی که از شما خواسته شده رو تکمیل کنید.

 2. خسته نباشین
  معدل دیپلممون باید چند باشه حداقل؟

 3. سلام .ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) برای داوطلبان کنکور ۹۷ از چه زمانی آغاز میشود؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم