یکشنبه , آبان ۲۸ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 96 - 97
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1376/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته در مقاطع (کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری) هنگامی که به زمان …

۶۱ نظر

 1. سلام….ببخشید من واحد مانده هستم(دروس شیمی،زبان و زیست) و شهریور امتحان میدهم آیا برای قبولی در تربیت معلم و همچنین در مصاحبه تاثیری دارد یا خیر؟

  • سلام خیر تاثیری ندارد آنچه که اهمیت دارد این است که معدل کتبی نهایی شما بالای ۱۵ و شما تا آخر شهریور تمامی دروس خود را پاس کرده باشید.

 2. سلام. دو سوال داشتم که خییلی برام فوری هستش. اولی اینکه من معدل دیپلمم ۱۴٫۷۵ هستش..یعنی فقط ۲۵ صدم کم دارم تا ۱۵ ….یعنی برا همین نباید به سمت دبیری برم…؟
  سوال دوم این هست منظور از نمره علمی چی هستش و چه فرقی با رتبه داره؟
  سپاس

 3. سلام مجدد. می خواستم بدونم راهی برای افزایش معدل دیپلم هست……خب شاید یکی به هر دلیلی نتونست معدل خوبی کسب کنه…تکلیفش چیه؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 4. با سلام با توجه به اینکه رتبه من در کنکور سراسری هنر ۹۶ ۳۰۰۰ شده میتوانم تربیت معلم ثبت نام کنم؟
  معدل کل هم بالای ۱۷ است

 5. سلام من رتبه کنکورم شده ۷۳۹ مشهد زندگی میکنم میخواستم ببینم پذیرش مشهد واسه فرهنگیان امسال چه طوری است در مقطع ابتدایی لطفا پاسخ دهید ممنون

 6. سلام و ممنون از سایت خوبتان
  بنده ی سوال داشتم
  امسال در کنکور ۹۶ بنده در زیرگروه ریاضی ۵۵۰۰ رتبه اوردم نمره کل هم ۴۷۰۰ هست. ایا می توانم در تربیت معلم شرکت کنم؟

 7. سلام من هرچقد ب اون شماره زنگ میزنم اشغاله…ببخشین گفتن کسب تزار علمی ۶۵۰۰ ب بالا مجازه ولی چرا من ک ترازم ۶۱۰۰ هست مجازشدم..من ازطرفی هم سهمیه ۵ درصدی دارم.

 8. برای تحصیل در تربیت معلم یا تربیت دبیر رجایی تهران باید کد و نام دانشگاه رو موقع انتخاب رشته بزنیم؟ یا خود سازمان سنجش برای انتخاب اون یک انتخاب رشته جداگانه میذاره؟

 9. با سلام.. من لیسانس کامپیوتر دارم می خواستم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم اما توی شرایطش نوشته که مجاز به انتخاب رشته نمی باشم! اگر مجدا دیپلم انسانی بگیرم مجاز به انتخاب رشته هستم؟؟

  • سلام. اگر تا بعد از گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیتون سن شما زیر ۲۲ سال باشه و شرایط دیگر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان رو دارا باشید میتونید، در غیر این صورت خیر.

 10. سلام رتبه من در منطقه سه ««۱۳۵۹»» شدم در استان سیستان و بلوچستان و منطقه بومی من ۳۴ نفر پذیرش داره دانشگاه فرهنگیان من رشتم انسانیه آیا امکان اینکه در مصاحبه تخصصی رد بشم وجود داره؟ من بین شهرهای بومی خودم رتبم ۱۶هست چون نفرات هر شهر رو بدست آروردم و اینکه منیارا پارسال مصاحبه شرکت کردم آیا از من دوباره مصاحبه گرفته میشه؟ یا نه

  • سلام. مصاحبه انجام میشه تا افراد گزینش بشن پس احتمال رد شدن وجود داره. بله در صورت کسب رتبه لازم جهت مصاحبه، ازتون امسال هم مصاحبه میگیرن.

 11. سلام…
  میخواستم بپرسم زمان مصاحبه تربیت معلم کی هستش؟ومعدل کل دیپلم ۱۷٫۱۷هست ولی نمره کتبی سال سوم۱۴٫۵۰مشکلی ایجاد نمیکنه که؟

  • سلام. زمان مصاحبه قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری و معمولا نیمه اول شهریوره. در جواب سوال دومتون خیر مشکلی ایجاد نمیشه، برای دانشگاه فرهنگیان ملاک پذیرش معدل کل هست.

 12. سلام
  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوم و وقتی نتایج میاد پرستاری هم قبول شوم میتونم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نکنم و پرستاری رو برم

 13. سلام من الان ۲۴ سالمه و هنوز دانشگاه نرفتم میتونم سال دیگه کنکور بدم برا تربیت معلم؟

 14. سلام…من معدلم ۱۳/۶۸ هستش .با این اوصاف هیچ شانسی ندارم؟

 15. با سلام خدمت شما.همونطور که اطلاع دارید یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان نداشتن اشتغال به تحصیل در دانشگاه های دیگره(طبق تذکر شماره هفت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ۹۶ قسمت ضوابط و شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان)میخواستم بدونم اگه من به دلیل گرفتن معافیت تحصیلی امسال به اجبار وارد دانشگاه پیام نور بشم و قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان انصراف بدم ایا مشکلی پیش می اید و اینکه ایا با شرایط دانشگاه فرهنگیان مغایرت داره یا خیر؟و اینکه اگه بجای انصراف از تحصیل مرخصی بگیرم ایا مشکلی پیش می اید؟
  با توجه به تجربه ای که دارید میشه راهنماییم کنید که چکار کنم؟
  ممنون

  • سلام. اینکه شما قبل از ثبت نام تودانشگاه دیگه ای درس میخوندید مشکلی نداره. اما قبل از ثبت نامبرای دانشگاه فرهنگیان باید انصراف بدید و نمیتونید بعد از ثبت نام یا در حین تحصیل مرخصی بگیرید. موفق باشید.

 16. سلام من لیسانس حقوق و دیپلم انسانی با معدل ۱۶را دارا هستم خواستم ببینم من میتونم در ازمون فرهنگیان یا تربیت معلم ثبت نام کنم.

  • سلام. دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم شرط سنی دارن. البته اگه رشته ای ارائه بشه که تعهد خدمت نداشته باشه یعنی معلم نشید در آینده اونا رو می تونید انتخاب کنید. مثلا دانشگاه شهید رجایی قبلا در کنار تعهد خدمتیهاش، دانشجوهایی که در آینده معلم نمیشن رو هم می گرفته، که البته رفته رفته این موضوع کمتر شده. اما اگر برای شغل معلمی میخواین کنکور بدید این دانشگاه ها شرط سنی زیر ۲۲ سال دارن.

 17. سلام وقت بخیر
  امسال کنکور انسانی دادم ومصاحبه دعوت شدم.اولویت اولم مشاوره بود.بعضی جاها دیدم که امسال گرایش مشاوره فقط معلم پرورشیه این درسته؟؟؟حقیقته داره؟؟اخه من میخوام مشاور بشم
  ممنون

 18. سلام خسته نباشید…
  خواستم بدونم کسایی که معدل ۱۴ و خورده ای داشته باشند نمیتونن تو رشته های تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنه ؟؟؟یعنی هیچ راهی نیست که بتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و سوال دومم اینه آیا دانشگاه ازاد هم تربیت معلم دارد یا خیر؟؟؟
  با تشکر

  • سلام
   نه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و اگر با این معدل انتخاب رشته کنید در مصاحبه رد میشین
   میتونین از ترمیم معدل برای سال آیندتون استفاده کنید .
   رشته هایی ک استخدام آموزش پرورش میشوند فقط در دانشگاه های دولتی ارائه میشود ولی دانشگاه آزاد هم این رشته ها رو ارائه میده ولی تعهد استخدام نداره .

 19. سلام میخواستم بپرسم ک برای قبولی در تربیت معلم معدل سال سومم بالای ۱۵باید باشد یا معدل سه ساله دوره متوسطه ؟

 20. آیا امکان دارد شرایط سنی سال اینده تغییر کند الان بنده ۲۰سالم و۶ماهم هست امسال کنکور امتحان دادم رتبه ام شد ۳۰۰۰اما نتونستم برم. از غمم فقط در درگاه خدا شکایت میکنم لطفا جوابمو بدین

  • سلام قبلا اینطور بود که حداکثر سن داوطلبان ۲۲ سال تمام باشد، اما این شرط در سال ۹۶به ۲۰ سال تغییر پیدا کرد و نکته دیگر حتی داوطلبی که ۲ سال خدمت سربازی را گذرانده و حالا سنی بیش از ۲۰ سال دارد از پذیرش در دانشگاه فرهنگیان محروم بود
   در اردیبهشت ۹۶، مسئولان دانشگاه فرهنگیان با توجه به اعتراضات تصمیم گرفتند سن پذیرش را از ۲۰ سال به ۲۲ سال مجدد تغییر بدهند و این تصمیم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شمار ۲) که در مردادماه ۹۶ منتشر شد، قید شده بود. پس برای پذیرش در این دانشگاه سال ۹۶نگران سنتون نباشید . موفق باشید

 21. سلام من دانشجوی کارشناسی .ترم آخررشته علوم اجتماعی(پژوهشگری)هستم .عیدامسال درسم تموم میشه.آیابامدرک لیسانس میتونم معلم بشم؟

  باتشکر

  • سلام. اگه دانشجوی فرهنگیان یا تربیت معلم بودید امکانش بالاست. ولی اگر در دانشگاه های دیگه ای درس خوندید مشروط بر اینکه تو آزمون استخدامی آموزش پرورش قبول بشید میتونید معلم بشید. در غیر این صورت امکان تدریس تو مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های خصوصی رو دارید. موفق باشید.

 22. سلام من معافیت پژشکی برای تاری دید درچشم چپ دارم آیابامدرک لیسانس میتونم معلم شم

 23. سلام خدمت عزیزان بنده در دانشگاه افسری بودم و و استخدام ارتش بودم انصراف داداه و تصفیه کردم و میخوام درسال ۹۷ کنکور شرکت کنم و برم تربیت معلم ایا امکان دارد

  • سلام.اگه ترم یک یا دو بودید و انصراف دادید برای کنکور ۹۷میتونید شرکت کنید اما مجاز به انتخاب رشته های روزانه نیستید ولی اگر ترم ۳ و بالاتر بودید و انصراف دادید محرومیتی برای کنکور۹۷ ندارید.

 24. سلام من ۱۷ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم و معدلم ۱۶.۷۰ هست و علاقه زیادی به معلم شدن دارم میتونم دانشگاه تربیت معلم شرکت کنم؟

  • سلام
   دوست عزیز برای تربیت معلم و شرکت در کنکور سراسری حتما باید مدرک پیش دانشگاهی روهم داشته باشید . برای دریافت اطلاعات کامل تر با ایران مشاوره تماس بگیرین .
   موفق باشین

 25. سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۴شد ولی معدل کلم ۱۶شد کدومش حساب میشه توروخدا جواب بدین

 26. سلام ببخشید من سال بعد یعنی ۹۷ کنکور میدم اونموقع ۱۸ سالمه یعنی من نمیتونم برم تربیت دبیری چون ۲۰ سالم نشده سکم بیشتر درباره سن پذیرش توضیح بدین

  • سلام.شرط سنی ورود به دانشگاه تربیت معلم حداکثر ۲۲ سال هستش و چون سن شما کمتر هست میتونید وارد این دانشگاه ها بشید.موفق باشید.

 27. سلام این مسئله ارتقای معدل چقدر صحت داره ک میتونیم معدلمون رو بالا ببریم؟من چند جا پرسیدم گفتن ارتقای معدل فقط سوابق تحصیلی درکنکور تاثیر داره و هیچ تاثیری هم در معدل کل دیپلم نداره لطفا منو ازین سردرگمی نجات بدین من هدفم دانشگاه فرهنگیان بود ولی با این حرف ک گفتن معدل ارتقا پیدا نمیکنه نا امید شدم

  • سلام. تاثیر ارتقای معدل برای کنکور هستش نه اینکه معدل دیپلم شما رو در موارد غیر از کنکور تغییر بده. اگه میخواین این ارتقای معدل برای کنکور رو اقدام کنید باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید و درخواست ترمیم معدل برای کنکور بدید. موفق باشید.

 28. سلام .من دانشجو ترم سه کارشناسی حسابداریم از دانشگا فنی حرفه ای این بهار لیسانسمو میگیرم خودمم متولد ۷۴/۷/۱۸هسم خواسم بپرسم میتونم امسال کنکور تربیت معلم شرکت کنم امسال بفرض ک قبول بشم موقعه ورود ب دانشگاش تو یک مهر هنوز ۲۲محسوبم معدل دیپلمم ۱۹کاردانی هم ۱۷
  بنظرتون شانس شرکت دارم ؟؟میشه جواب رو ب ایمیلم بفرسین ممنون از سایت خوبتون

  • سلام. برای کنکور ۹۷ به احتمال زیاد شرایط سنی زیر ۲۰ سال باید داشته باشید که البته تو دفترچه کنکور ۹۷ قطعی بودن یا نبودنش مشخص میشه.

 29. سلام ببخشید من ۱ سوال داشتم . بنده می خواهم توی رشته ی تربیت معلم قبول شم و یه سوال ذهن منو مشغول کرده که برای قبولی به معدل کتبی (نهایی سال سوم ) یا معدل کل ( میانگین معدل سه سال اول تا سوم ) نیاز دارند . لطف جواب بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه یعنی اول، دوم و سومتون باید داشته باشید. موفق باشید.

 30. سلام زمان دقیق اعلام نتایج اولیه فوریت های پزشکی مرتبط با کنکور سراسری ۹۶ هست کیه؟ ممنون میشم جواب بدید.

 31. ۱_راسته میگن باید سنت زیر بیست سال باشه
  ۲_من تجربی بودم میخواهم کنکور انسانی بدم باید چه جوری این کار کنم؟
  ۳_من میخواستم برم فرهنگیان معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ هست….معدل سه سال متوسطه ۱۷٫۸۱ هست…معدل نهایی کتبی ۱۵ هست……متولد هفتاد و هفت هستم …مشکلی داره؟
  ۴

  • سلام. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال ۹۷ به احتمال زیاد زیر ۲۲ سال باشه. اما دقیقتر این موضوع، تو دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه. معدل کل شما باید بالای ۱۵ باشه. موفق باشید.

 32. با سلام من تازه ۲۱ سال تموم کردم و فعلا دیپلم گرفتم و میخوام پیش دانشگاهی انسانی بخونم وبرا کنکور ۹۷ آماده بشم.میخواستم کمکم کنید بدونم آیا من میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم یا سن من برام مشکل ساز نشه؟؟با تشکر

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن ۲۲ بود برای امسال اما میخواستن این سن رو به ۲۰ سال کاهش بدن ، برای سال بعد مشخص نیست همون ۲۲ سال بمونه یا کاهش بدنش. باید دید تو دفترچه سال دیگه چی اعلام میکنه. اگه میخواید استخدام آموزش و پرورش شید میتونید با داشتن مدرک لیسانس و شرکت در آزمون استخدامی و داشتن باقی شرایط استخدام شید. موفق باشید.

 33. روح اله رجایی نیا نگرش به خداوند

  چرا فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از ادامه تحصیل محروم هستند ؟ و نمی توانند تا پایان تعهد ادامه تحصیل بدهند خنده دار نیست ادامه تحصیل ربطی به تعهد خدمت داره ؟ مگر می خواهند از آموزش و پرورش بیرون بروند این ظلم بزرگ در حق معلمان است واقعا ظلم بزرگ می گویند برای ادامه تحصیل باید تعهد را خریداری کنید جدا ظلم در حق معلم خریداری خدمت مال کسی است که قصد بیرون رفتن از سازمان را داره نه ادامه تحصیل جدا متاسفم برای اینکه فرهنگیان تحصیل کردم برای گرفتن ریز نمرات و تایید تحصیل باید مانده تعهد را خریداری کنیم واقعا ظلم تا چه حد ؟

 34. سلام این ک چندتا از اعضای خانواده مثل خواهر برادر پدر فرهنگی باشن امتیازی برای فرد تو ی مصاحبه نداره؟اخه شنیدم بچهای فرهنگی اولویت بیشتری دارن…ولی اینجا هیچی از این موضوع نوشته نشده .
  میشه لطفا برام توضیح بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما در اولویت هستید اما نه به صورت سهمیه، شرایط برای شما یکسانه فقط با توجه به علاقه مندی و توانمندی تون در اولویت هستید. موفق باشید.

 35. سلام.ببخشید در مورد زمانش و نحوه ی ثبت نامش میشه لطفا اطلاعات بدین؟

  • سلام. برای رشته های تربیت معلم، شما باید تو کنکور آزمایشی رشته ای که میخواین ثبت نام کنید که زمان ثبت نام کنکور ۹۷، اوایل بهمن ماهه. زمان برگزاری کنکور تو تیرماهه. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*