پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1375/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۵۶۸ نظر

 1. سلام من کد رشته های استان خودم را مربوط به فرهنگیان تمام شهرهای استان خودم را زدم آیا درست میگن اگه این کارو بکنیم مصاحبه رد میشیم تو رو خدا جواب بدین اگه واقعیته برم ویرایش کنم

  • با سلام سعی کنید کد رشته های مربوط به شهرستان مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین انتخاب تمام کد رشته های مربوط به شهرستان خود ربطی به رد شدن در مرحله مصاحبه را ندارد

 2. سلام
  در انتخاب رشته آیا باید اول دانشگاه فرهنگیان رو بزنم و بعد برم سراغ سایر رشته ها؟؟؟ یا اینکه تفاوتی نداره؟؟
  لطفا توضیح بدین

  • با سلام برای قبولی در دانشگاه های نیمه متمرکز مثل فرهنگیان انتخاب انها به عنوان انتخاب اول بسیار مهم است

 3. سلام ببخشید من ترازم توی زیر گروه یک بالاتراز۶۵۰۰هستش وتراز کل ۷۰۰۰ واینکه معدل کل دیپلم پایین تر از ۱۵ ومتولد۷۳ توی کارنامه دانشگاه فرهنگیان برام مجازهستش ایا امکان پذیرش توی این دانشگاه رودارم؟

 4. سلام.خسته نباشید. من مشهدی هستم.برای فرهنگیان فقط میتونم شهرستان های خراسان رضوی رو انتخاب کنم یا میتونم شهر دیگه مثل بجنورد را هم بزنم؟

 5. سلام.
  میشه در مورد انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان کمی توضیح بدین؟ایا دفترچه جداگانه ای داره؟

 6. سلام با رتبه۱۱۰۰۰ و تراز ۶۸۰۰ و۱۵٫۵بنظرتون شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی هست یاخیر .

 7. سلام با رتبه ۱۱۰۰۰ انسانی منطقه سه و تراز ۶۸۰۰ امیدی به قبول شدن هست یا خیر برای انتخاب رشته کد رشته محل های دانشگاه رجایی و فرهنگیان از گجا انتخاب کنیم منظور از داوطلب آزاد چیه دقیقا.

 8. سلام
  من رتبم تو کنکور ریاضی امسال شد ۹۹۰۰ تو منطقه یک و ترازم شد ۷۱۵۰ که توی کارنامه زده بود برای دانشگاه فرهننگیان و شهید رجایی مجاز به انتخاب رشته هستم.
  خواستم بدونم مصاحبش چه زمانیه و کی اصن باید بریم برا مصاحبه و اصن اون مبلغ رو که گفتن باید واریز کنیم کی و کجا واریز کنیم؟
  در ضمن اصلا شانسی برای قبولی هست؟

 9. سلام من نمره کل در زیر گروه۱شده۶۴۳۵ و در سهمیه ۵ درصد شدم ۲۹۰۰ و فرهنگیان مجاز شدم ولی این کته ۶۵۰۰ نمره کل باید باشه مشکلی ایجاد نمی کنه در پذیرشم .احتمالش هست پذیرش نشم

 10. سلام.ببخشید وقتی در کارنامه ذکر شده که مجاز برای فرهنگیان هستید یعنی اماکن داره مصاحبه دعوت بشیم؟ و اینکه پدرومادر فرهنگی آیا امتیازی هم داره؟ ممنونم

 11. سلام من دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم و ترازم ۶۷۰۰ هست اما معدلم زیر ۱۵ هست ایا شانسی برای قبولی دارم؟

 12. سلام با رتبه ۹۵۰۰منطقه ۱وبومی تهران و معدل ۱۹٫۵شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان دارم؟و آیا درست است که بایدحتما در ۱۰اولویت اول انتخاب رشته قرارش بدیم؟

 13. ببخشید یادم رفت بگم منطقه سه هستم و واسه فرهنگیان مجاز آوردم

 14. سلام…من امسال کنکور دادم رشته ی تجربیم رتبه م ۱۸۰۰۰ شده ترازمم ۶۹۵۰ شده معدل کتبیمم ۱۹/۱۹شده امکانش هس تربیت معلمو بیارم؟

 15. سلام من رتبه ام ۱۴۰۰ منطقع سه رشته ریاضی هستم چقد شانس دارم دانشگاه رجابی بیارم؟؟؟؟؟مادرم هم اموزش پرورشی هستن و در منطقه ای ک من تعهد خدمت دارم کار میکنن

 16. سلام.من رتبم ۵۳۶۰ شده و ترازم۷۴۲۳ هست.سهمیه منطقه ۲ دارم به نظرتون شانس قبولی تو دانشگاه فرهنگیان رو دارم

 17. سلام.بارتیه۷۸۰۰زیرگروه یک وتراز۷۶۵۰پنج درصدی, میتونم پیراپزشکی اتاق عمل,پرستاری و…روزانه بیارم یابعیده!!؟؟هرجایی نه چندان خیلی دور.

 18. سلام ببخشید من رتبم ۶۰۰۰منطقه سه هستم ترازم هم ۷۰۰۰شده اما دانشگاه فرهنگیان رو واسم مجاز نزدن امکانش هست انتخاب رشته کنم و قبول شم یا نه

 19. سلام من رشته انسانی هستم با رتبه ۱۱۰۰۰ و معدل ۱۸/۹۴ شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای من چند درصده؟؟؟؟؟؟

 20. با سلام. من همه شرایطی که تو دفترچه ذکر شده دارم ولی رشتم تجربیه و رتبه منطقه ۲ شدم ۳۹۰۰۰ به نظرتون شانس قبولی دارم؟

 21. سلام من سوالم فوریه توروخدا زود جواب بدین من کنکور زبان دادم رتبه کل در منطقه ۶۹۷۷ شدم و رتبه کل در سهمیه نهایی ۱۹۲۶ سهمیه ۵ درصدی دارم در استان سمنان زندگی میکمنم خوستم بدونم با این رتبه دبیری زبان زبان انگلیسی دانشگاه های تهران میتونم قبول شم؟اصلا امشال برای تربیت دبیذ زبان پزیرش دارن؟؟ممنونم ازتون

 22. سلام!
  می خواستم بدونم با رتبه ۲۳۱۰ منطقه ۳ و معدل نهایی ۱۷/۸۷ شانس قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان شهید با هنر _فارس رو دارم؟!

 23. سلام من برای فرهنگیان مجاز شدم و رتبم در منطقه ۲ پنجاه هزار هست
  و بومی زنجان هستم
  شانسم برای قبولی دبیر زبان یا دبیر زیست چقد هست؟

 24. سلام خسته نباشید …من تراز بالای ۶۵۰۰ را کسب کردم و رتبم در سهمیه منطقه۲ شده ۱۳۰۰۰ ..بومی استان فارس هستم ایا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم ؟!

 25. سلام با تشکر از سایت فوق العاده شما بنده با نمره کلی ۶۸۸۶ و رتبه ۴۴۶۰۰در گروه تجربی ریاضی و با توجه به افزایش پذیرش دانشگاه فرهنگیان و دارا بودن تمام شرایط ایا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان یا دبیری زیست شناسی یا شیمی را دارم ….خیلی ممنون

 26. سلام و خسته نباشید
  بنده لیسانس برق قدرت دارم و ۲سال سرباز معلم بودم و متولد۷۰هستم
  می خواستم بدونم ایا میشه وارد تربیت معلم بشم یا خیر حالا با مدرک فوق دیپلم یا دیپلم؟
  اصلا شرایطی داره برای ورود برای امثالی مثل من؟

 27. با سلام من رتبم ۳۶۰۵ منطقه ۳ ریاضی شدم میتونم برای دبیری یا تربیت معلم دانشگاه شیراز قبول بشم

 28. سلام از طریق رشته فنی و حرفه ای هم میشه معلم شد؟و ایا در بدر ورود به استخدام اموزش و پرورش در میاییم

 29. سلام.من سهمیه پنج درصدی دارم،رتبه م شده سه هزار،ولی ترازم ۶۴۵۹ شده.فرهنگیان رو برام زده مجاز،یعنی قبول میشم؟شهر ما امسال بیش از چهل نفر پذیرش دارد

 30. سلام.بارتبه ۸۰۰۰ سهمیه ایثارگران رشته تجربی شانس قبولی در رشته دبیری زیست دارم یا نه؟

 31. سلام من با رتبه ۲۲۶۰ منطقه ۱ و تراز ۹۶۰۰ ودرصد ادبیات ۵۳ عربی ۷۷ دینی ۶۴ زبان ۸۶ ریاضی ۴۳ زیست ۶۰ فیزیک ۶۱ و شیمی ۵۴ هستم
  ایا امیدی به پردیس یا ازاد دندانپزشکی یا داروسازی هست ممنون

 32. سلام من رتبه ام ۱۱۵۰۰ در رشته انسانی هست و منطقه دو هستم و معدلم هم ۱۷٫۱۶ شده و چون پدرم فرهنگی هستن سهمیه ی فرهنگیان رو دارم .ماکزیمم زیر گروه هام ۶۷۰۰ هست.آیا امکان قبولی من در شهید رجایی و یا فرهنگیان وجود دارد؟

 33. سلام با رتبه در سهمیه ۷۵۹۲رشته انسانی منطقه ۳ و تراز کل ۷۲۸۲ در دانشگاه فرهنگیان تهران یا قم یاهمدان واراک قبول میشم؟؟بومی تهران هستم

 34. با سلام آیا با رتبه ۲۲ هزار منطقه سه و ۵۲ هزار کشوری رشته انسانی در استان هرمزگان و نمره علمی ۶۰۰۰ می شود دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب رشته انتخاب کنم با اینکه غیر مجاز هستم

 35. سلام خسته نباشید رتبه ۳۹۰۰۰ منطقه ۲ رشته تجربی معدل کل ۱۸٫۵۹ و اینکه نمره قبولی کسب شده ۷۰۹۰ زیر گروه یک ۷۰۶۶ زیر گروه دو ۶۷۳۳ زیرگروه سه ۶۹۱۷ زیر گروه چهار و ۶۸۸۹ زیرگروه پنج ایا در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته میشم و به مرحله مصاحبه میرسم؟

 36. سلام بنده بارتبه ۷۶۱۲منطقه دو،ونمره علمی ۷۲۷۸ومعدل کل ۱۷,۳۴,چند درصد برای قبولی دانشگاه تربیت معلم بومی استان مازندران شانس دارم؟

 37. با سلام ایا تحصیل در دانشگاه مربوطه شبانه روزی می باشد و ایا این ۴ سال جزو سابقه خدمت محسوب میشود یا خیر/

 38. سلام ایا با توجه به اینکه امسال ظرفیت تربیت معلم زیاده امکان داره تراز ورودی رو دست کاری کنن و کمترش کنن

 39. سلام من سهمیه ۵درصدی دارم و رتبه ام ۲۰هزار هست و معدل کتبی دیپلمم۱۸/۶۴ هست تراز کنکورمم ۵۹۰۰هست و برای تربیت معلم مجاز شدم به نظرتون با توجه به افزایش ظرفیت شانس قبولی برای تربیت معلم رو دارم؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  ممنون.

 40. با سلام آیا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان جداگانه می آید ؟و اینکه با رتبه ۸۰۰۰ منطقه سه و معدل ۱۹/۳۰ شانس قبولی در چه حدی خواهد بود؟

 41. سلام رتبه من در رشته ریاضی منطقه ۳ شده ۶۰۰۰ولی فرهنگیان واسم غیر مجاز شده امکان داره بتونم برم فرهنگیان

 42. سلام من امسال مهر ماه دوره معافیت تحصیلیم تموم میشه اگر پشت کنکور بمونم و کنکور ۹۸ در رشته مورد نظرم قبول شم دانشگاه برم یا خدمت مانع رفتنم میشه و اینکه آیا راحلی هس که ۱ سال هم معافیت تحصیلی بگیرم

 43. سلام با تراز ۷۴۰۰ و معدل ۱۹/۲۴ ولی رتبه ۳۰۰۰۰ منطقه دو چقدر شانس قبولی دانشگاه فرهنگیان رو دارم

  • با سلام.شما تراز مربوط به دانشگاه فرهنگیان رو کسب کرده اید. ودانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه متمرکزبودن چند برابر ظرفیت پذیرش میکند این احتمال وجود دارد شما از طرف دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه شوید. اما در نظر داشته باشید.که اگر در مصاحبه هم قبول شوید میتوانید دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید.

 44. سلام و خسته نباشید
  من رتبم ۱۱۰۰۰ شده و نمره کل ۷۵۰۰ هست. میخواستم ببین شانسم برای تربیت معلم چقد هستش؟
  و یکی هم اینکه شرایط مصابحه چجوری هست؟ چیزی رو باید خوند
  خیلی ممنون

 45. سلام بنده رتبه ام ۲۷۷۱ شده است و معدل کل هم ۱۸٫۵ است منطقه۳ خوزستان هستم پسر شانس قبولی فرهنگیان چقدر است برای من؟

 46. سلام تراز۷۰۰۰در رشته ی تجربی منطقه۳یعنی چه رتبه ای؟

 47. سلام خسته نباشید
  ببخشید فرق رشته ی مهندسی برق دوره لیسانس دانشگاه شهید رجایی با مهندسی دانشگاه های دیگه چیه؟محدودیت هایی داره؟

 48. سلام.خسته نباشید..من رشته ام انسانیه با رتبه ۷۶۰۰و معدل۱۸/۵شرط قبولی دارم برا دانشگاه فرهنگیان؟ممنون…

 49. سلام من ۲۸ سالمه و امسال با سهمیه ایثارگری جبهه پدرم شرکت کردم و توانستم نمره علمی مجاز فرهنگیان را کسب کنم در کارنامه برای من زده دانشگاه فرهنگیان مجاز!!! یعنی از شرایط سنی معاف هستم یا شرایط سنی در هنگام مصاحبه لحاظ خواهد شد؟
  معدل دیپلمم ۱۸٫۸۱ و معدل کتبی ۱۶٫۹۹ صدم بوده است.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 50. سلام.من تو سهمیه ۵ درصدی رتبه م شده سه هزار.رشته م انسانیه،بنظرتون فرهنگیان قبول میشم

 51. سلام من ۲۸ سالمه و امسال با سهمیه ایثارگری جبهه پدرم شرکت کردم و توانستم نمره علمی مجاز فرهنگیان را کسب کنم در کارنامه برای من زده دانشگاه فرهنگیان مجاز!!! یعنی از شرایط سنی معاف هستم یا شرایط سنی در هنگام محاسبه لحاظ خواهد شد؟

 52. سلام.من برادرم رتبش ۲۱ هزار شده درمنطقه ۳با معدل کتبی۱۷٫۱۵هیچ شانسی یا راهی واسه قبولی دانشگاه فرهنگیان نداره؟مجاز نشده باشه نمیتونه تو دفترچه تربیت معلم انتخاب کنه؟

 53. سلام خسته نباشید ببخشید امسال برای تربیت معلم تا چه رتبه ای پذیرش میکنن ؟؟؟واینکه میگن تا دو یا سه برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه میشن امسال این امکان تا چه رتبه ای امکان پذیر هست ؟ ممنون بابت پاسخگویی

 54. سلام ببخشید من رتبم خیلی بد شده ۲۱۰۰۰ ولی ترازم ۷۲۰۰ هست معدل دیپلم ۱۸٫۱۰ هستش منطقه ۳ هم هستم شانس قبولی من چنده

 55. سلام،با رتبه ۹۶۰۰ منطقه ۱ و کشوری ۱۸۰۰۰ میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟؟ رشته دانشگاه فرهنگیان جزو رشته های نیمه متمرکزند؟؟
  اگر توی مصاحبه قبول نشم باز هم میتون برم توی رشته متمرکزی که انتخاب رشته کرده ام پبت نام کنم؟؟ یا باید بمونم واسه سال بعد؟؟
  نحوه تعیین رشته توسط سنجش چه جوریه؟؟

 56. سلام خسته نباشید
  من کارنامه کنکورمو دیدم و برای تربیت معلم مجاز شدم رتبمم۱۶۰۰۰ تقریبا بنظرتون قبول میشم؟؟؟ منظقه ۲
  و این ک اگ قبول شم از کجا معلوم میشه برا ابتدایی میرم یا راهنمایی یا دبیرستان؟؟؟

 57. سلامخسته نبلشید من رتبم ۸۰۰۰هزار شده فرهنگیان مجاز شدم احتمال قبولی فرهنگیان اگرمصاحبه رو خوب انجام بدم چقدره؟ وبعدازفرهنگیان برای به دختر چه رشته ای خوبه که حداقل یه اینده ای شغلی داشته باشه یا ب درد بخوره با این رتبه؟

 58. سلام ایا با رتبه ۶۴۰۰ منطقه ۳ انسانی در استان فارس و تراز ۷۴۴۳ با معدل کل ۱۵:۸۵ شانسی برای قبولی فرهنگیان دارم؟احتمال قبولی چقدر هس؟

 59. سلام رتبه من در منطقه ۳انسانی ۲۷۷۱شده است و معدل کل هم ۱۸:۵چقدر شانس قبولی دانشگاه فرهنگیان را دارم؟

 60. سلام رتبه ی من تو رشته ی تجربی با سهمیه ی منطقه ی ۲ حدود ۵۲ هزار شده… آیا اصلا امیدی به قبولی در دانشگاه فرهنگیان هست؟ و اینکه تاثیر رتبه در سهمیه تو انتخاب رشته بیشتره یا رتبه ی زیرگروه ها؟ و همچنین آیا دفترچه ی انتخاب رشته ی فرهنگیان جدا از سراسری ها هس؟

 61. با سلام ببخشید من رتبم ۶٨٠٠ شده در کنکور زبان معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی در دانشگاه تربیت معلم و مصاحبه را دارم؟!

 62. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور زبان با رتبه ی ۶٨٠٠ منطقه ی ٣ هستم و معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی تربیت دبیر زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟!

 63. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور زبان با رتبه ی ۶٨٠٠ منطقه ی ٣ هستم و معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی تربیت دبیر زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟! و اینکه شانس قبولی در مصاحبه چقدره؟!

 64. سلام من کارشناسی عمران دارم متولد۷۴ با معدل۱۷٫۵ میخاستم ببینم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان راهی وجود داره؟

 65. سلام من کنکور انسانی دادم امسال
  رتبم حدود ۲۰۰۰ میشه و فرزند جانباز ۴۰ درصد هستن و معدل پیش دانگشاهیم ۱۶و خورده ای شده اما دیپلم فنی هستم ..
  بنظرتون دانشگاه فرهنگیان میارم ؟؟

 66. سلام ای که میگن منطقه ۳ بودن خوب هست و تو رتبه تاثیر داره جریانش چیه؟میشه یه کم توضیح بدین؟با تشکر

 67. سلام با این درصدا انسانی منطقه ۳ فرهنگیان تهران یا همدان یا قم میشه قبول شد؟؟رتبه به صورت احتمالی چند میشه؟؟و تراز حدودا چند میشه بالای ۶۵۰۰میشه؟؟
  عربی عمومی ۴۱
  دین و زندگی ۵۱
  ریاضی ۱۰
  اقتصاد ۵۱
  ادبیات اختصاصی ۱۸
  عربی اختصاصی۲۳
  تاریخ و جغرافیا ۲۵
  علوم اجتماعی ۱۵
  روانشناسی۴۰

 68. سلام خسته نباشید من رتبم توی منطقه دوتقریبا۸۵۰۰میشه ایا ممکنه فرهنگیان یزد قبول بشم ترازم چندمیشه؟رشته انسانی

 69. سلام من رتبه ام اگر خیلی بد شود ۲۰۰۰است و ب طور منطقی ۸۰۰تا هزار معدل کل هم ۱۸/۵ است و معدل نهایی۱۶/۷۸ آیا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم منطقه ۳ هستم با تشکر و در مصاحبه چه چیزی ملاک اصلی است تا موفق شود با تشکر فراوان

  • سلام با این رتبه احتمال پذیرش برای شما وجود دارد و در مصاحبه ی دانشگاه فرهنگیان عوامل بسیاری دخیل هستند از جمله مسائل عقیدتی، سیاسی، فرهنگی، عوامل روان شناختی و…

 70. سلام با توجه به افزایش ظرفیت ۲۵ هزار نفری سال ۹۷ دانشگاه فرهنگیان ۱)ایا دو برابر ظرفیت به مساحبه دعوت میشوند یا سه برابر ظرفیت؟۲)شانس قبولی در رشته انسانی منطقه ۳ (کوار_شیراز_فارس)با رتبه حدودا ۵۰۰۰ حدودا خوب است یا بد؟معدل کل:۱۵:۸۵ با تشکر

  • با سلام برای مصاحبه ۳ برابر ظرفیت دانشگاه دعت به مصاحبه میشوند . شانس قبولی شما با توجه به رتبه و معدل شما حدودا قطعی میباشد . موفق باشید

 71. سلام این درسته که ورودی های ۹۷ فرهنگیان از حقوق دانشجومعلم برخودار نیستند؟ و اینکه بعد از اتمام درس استخدام در آموزش و پرورش قطعی است یا نه؟

  • با سلام خیر این خبر صحیح نمیباشد . تمام دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه از حقوق دانشجویی برخوردار میباشند و بعد از اتمام تحصیل استخدام قطعی آموزش پرورش میشوند.

 72. سلام رتبه ۸۰۰۰ منطقه۳ رشته ی انسانی شانس قبولی فرهنگیان با توجه به ظرفیت ۲۵ هزارنفری چند درصد است؟

  • با سلام شانس قبولی برای شما نسبتا خوب است .همچنین برای ورود به دانشگاه فرهنگیان قبولی در مرحله مصاحبه لازم است

 73. سلام.من تا تیر سال ۹۸ فوق دیپلم میگیرم.میخاستم ببینم از نظر زمانی برای شرکت در ازمون و قبولی در مصاحبه از نظر سنی برام مشکلی پیش میاد یا نه؟تشکر

  • با سلام طبق شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال جاری ۷۵/۷ احتمالا در سال اینده این شرط به ۷۶/۷ تغییر یابد . و از نظر ارائه مدرک باید تا زمان اعلام نتایج نهایی یعنی شهریور ماه مدرک شما اماده باشد که برای شما مشکلی بوجود نخواهد امد

 74. سلام با رتبه ی ۱۰۰۰۰رشته ریاضی منطقه یک و معدل بالای ۱۷ میتونم فرهنگیان تهران قبول شم؟

 75. سلام من رشته کامپوتر هستم و به احتمال زیاد سال دوازدهم برای ما به عنوان پیش دانشگاهی به حصاب بیاد.میخواستم بدونم من برای کنکور دانشگاه فرهنگیان مثلا برای درس زبان باید چه درسهایی رو بخونم.درس های عمومی خودم یا رشته های نظری.

  • سلام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید شما در کنکور شاخه نظری شرکت کنید و دروس سه سال اخر مربوط به ان رشته را مطالعه کنید

 76. سلام من کنکوری ۹۸ هستم می خواستم بدونم در منطقه ۳ رشته انسانی با توجه به سال های قبل حداقل رتبه کنکور چند باشد تا بتوان در دانشگاه فرهنگیان قبول شد

 77. سلام من رشته انسانی هستم ب طور خوب رتبم زیر هزاره و بدبینانه ۱۵۰۰ معدل کل بنده هم ۱۸/۵است شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟چون واقعا هدفم دبیر شدن است سوال دوم با رتبه ۱۵۰۰ یا کمتر چه رشته هایی تهران میشه خوند؟حسابداری /مدیریت/علوم سیاسی/ ممنون لطفا توضحیات کامل باشن

  • با سلام.با توجه به رتبه عنوان شده، شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای شما وجود دارد. ودر اکثر رشته های علوم انسانی از جمله ،حسابداری ،مدیریت، ، زبان و ادبیات فارسی ،علوم تربیتی ،مددکاری اجتماعی امکان پذیرش وجوددارد.

 78. سلام …ببخشید امسال دانشگاه فرهنگیان برای قد شرط داره یا نه؟

  • باسلام
   دانشگاه فرهنگیان شرایط قد داوطلب را عنوان نکرده است. از شرایط ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه ۱_معدل بالای ۲_ داشتن مدرک پیش دانشگاهی۳_ بومی بودن و…. میباشد.

 79. با سلام خدمت مشاوران گرامی . بنده امسال کنکور شرکت کردم و رشته تحصیلی بنده علوم انسانی هستش . در منطقه ۳ کشور قرار دارم . همراه با سهمیه مناطق زلزله زده . معدل کل بنده ۱۶/۶۶٫ و معدل کتبی ۱۴/۱۳٫ حال ۲ سوال برای من پیش اومده . ۱) اگر امسال در زیر گروه اعلام شده نمره علمی (تراز) بنده کمتر از ۶۵۰۰ باشد امکان قبولی بنده وجود دارد (حدود رتبه ۱۵۰۰۰) ؟ و سوال ۲) ایا امسال هم مانند سال های (۹۱_۹۲) امکان دارد به خاطر جذب نیرو از رتبه های حدود ۲۰ هزار هم جذب داشته باشند ؟ (رشته علوم انسانی )

 80. امیرحسین ایران نژاد

  سلام من رشته انسانیی هستم و دارای سهمیه پنج درصد محل زندگیم مازندران و اینکه رتبم میشه در حدود سه هزار در این سهمیه، آیا برای دانشگاه فرهنگیان مجاز میشم?

  • با سلام
   باتوجه به رتبه ی شما و همچنین افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان احتمال پذیرش شما در این دانشگاه نسبتا خوب می باشد ولی در نهایت پذیرش در یک دانشگاه و رشته ی مورد نظر علاوه بر رتبه ی شما و ظرفیت دانشگاه به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.

 81. سلام ایا با رتبه زیر هزار منطقه۳ مثلا ۸۰۰ اگر صاحبه رو خوب انجام ندی احتمال رد شدن هست؟و سوال دوم با رتبه ۱۵۰۰ هم قبولی راحته یا ن؟سوال سوم من در خوزستان هستم اگر بخوام تهران یا استانی دیگه برم تربیت معلم بخونم چطوری میشه؟ با تشکر از شما مشاوران

  • باسلام برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان موفقیت در مرحله مصاحبه لازم است البته با رتبه شما شانس قبولی در مرحله اولیه بالاست ولی در مرحله مصاحبه معدل میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.همچنین برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شما حتما باید بومی استان مد نظر باشید یعنی باید حتما محل تولدتان یا محل تحصیل سه سال اخر دبیرستان در شهر مورد نظر باشد

   • سلام .معدلی که میگین کل یا کتبی؟؟؟ کدومش در مصاحبه تاثیر داره!؟ اگه کل باشه .یکی ۱۷ و یکی ۱۶ یعنی ۱۷ رو حتما پذیرش میکنن

    • سلام
     منظور معدل کل است.از بین تمام کسانی که رتبه ی مورد نیاز برای شرکت در این دانشگاه رو کسب کرده اند، آنهایی که از نظر تمام شرایط وضعیت بهتری دارند سه برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می شوند و از بین آنها از مجموع رتبه ی آزمون و نمره ی مصاحبه بر اساس ظرفیت آن رشته و دانشگاه پذیرش می شوند.

 82. سلام ایا شهرستان کوار در استان فارس جزء مناطق محروم به حساب می اید؟تشکر

 83. سلام امسال که ۲۵ هزار معلم میگیرن یعنی ۵۰ هزارتا دعوت به مصاحبه میشن؟(چندبرابر ظرفیت)

 84. سلام ایا با رتبه ۷۵۰۰ منطقه ۳ رشته انسانی تراز بالای ۶۵۰۰ را کسب میکنیم؟با تشکر

 85. با سلام رتبه ۹۰۰۰ منطقه ۳ انسانی تراز حدودا چقدر میشود؟بالای ۶۵۰۰ میشود؟با تشکر

  • با سلام. با رتبه ۹۰۰۰ در منطقه ۳ تراز شما زیر ۶۵۰۰ خواهد بود و شانس پذیرش شمات برای دانشگاه فرهنگیان کم خواهد بود..

 86. با سلام خواستم ببینم با رتبه ۱۵ هزار رشته ریاضی منطقه ی ۳ امکان قبول شدن تربیت معلم (معلم ابتدایی) در دانشگاه فرهنگیان در پایین ترین سطح یا دور ترین منطقه امکان قبول شدن هست

  • سلام
   با رتبه ی ۱۵۰۰۰هزار شما یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان که کسب تراز حداقل۶۵۰۰را ندارید در نتیجه امکان پذیرش در هیچ دانشگاهی در رشته های فرهنگیان را نخواهید داشت.

 87. سلام من داوطلب کنکورانسانی۹۸ هستم در منطقه۳ با حداقل چ رتبه ایی میتونم رشته آموزش ابتدایی قبول شم؟؟؟؟؟؟؟واینکه من خانم هستم ولی قدم از حداقل گفته شده ۵ سانتی کوتاه تره و مشکل دیگه ای ندارم اگه مصاحبه رو خوب بدم ممکنه به خاطر قدم رد بشم؟؟؟؟؟

  • سلام معمولا ملاک پذیرش برای دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ میباشد و البته تراز و رتبه بستگی به ظرفیت دانشگاه ها نیز دارد و معمولا مشخصاتی که اعلام شده ملاک برای پذیرش قرار میگیرد.

 88. سلام من ۲۰ سالمه میخوام برای کنکور ۹۸ برای دبیری بخونم میخواستم ازتون بپرسم با توجه به سنم آیا سال دیگه میتونم دبیری بخونم برای کنکور۹۸ حداکثر سن چقدر خواهد بود ممنون از پاسختون.

 89. سلام میخواستم بدونم ایا رتبه ۲۵۰۰رشته ریاضی منطقه ۲برای قبولی تو دبیری شهید رجایی تهران خوب هست؟و اینکه اگه هر کسی دبیری شهید رجایی بخونه صد در صد دبیر دبیرستان ها میشود؟

  • با سلام شانس قبولی شما بالا میباشد . اگر هدف شما دبیری در مقطع دبیرستان میباشد در انتخاب رشته خود رشته های آموزش دبیرستان رو انتخاب کنید . استخدام شما پس از تحصیل قطعی میباشد.

 90. با سلام.تو عکس کارت ملی من یه کم موهام مدل داره البته ضایع نیس خیلی خواستم بدونم موقع مصاحبه گیر میدن؟با تشکر

 91. سلام معدل نهایی من ۱۲ هست معدل کل ۱۵/۸۰
  اما رتبم ۸۰۰ میشه تقریبا منطقه سه هم هستم چقدر شانس قبولی برای دبیری دارم ؟؟

 92. با سلام ایا رتبه ۵۰۰۰ منطقه ۳ انسانی برای فرهنگیان ۹۷ با توجه به ظرفیت ۲۵ هزار نفری مناسب میباشد؟

  • باسلام.بله احتمال قبولی با این رتبه زیاد می باشد اما قبولی شما در این دانشگاه علاوه بر رتبتون بستگی به انتخاب رشته سایر داوطلبان این گروه آزمایشی و ظرفیت دانشگاه فرهنگیان دارد.

 93. سلام برای پذیرش معدل کل دیپلم باید بالای۱۵باشه یا معدل کتبی نهایی دیپلم?

  • با سلام معدل کل دیپلم مد نظر هست

  • سلام
   با رتبه بین ۱۲تا۱۳هزار تجربی٬میتونم فرهنگیان رو قبول شم؟؟دبیری دانشگاه شهید رجائی چطور؟؟

   • سلام
    یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان کسب تراز ۶۵۰۰می باشد که این تراز در گروه آزمایشی و مناطق مختلف رتبه های متفاوتی را در بر میگیرد.ولی به طور کلی پذیرش شما با رتبه های اعلام شده در این دانشگاه ها ضعیف می باشد.

    • من منطقه۱هستم.باتوجه به سه برابر شدن ظرفیت بازهم شانسم کمه؟؟؟ممنون

    • شانس قبولی شما برای دانشگاه رجایی ضعیف میباشد ولی با رتبه ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ شانس قبولی قطعی برای اکثر دانشگاه های فرهنگیان دارید.

  • سلام علیکم.من با رتبه زیر پانزده هزار رشته تجربی منطقه یک و با توجه به معدل بالای پانزده….میتونم تربیت معلم بیارم؟؟؟؟؟زدن درصد بالای زیست تاثیری دارد؟؟؟

   • سلام
    یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز بالای۶۵۰۰می باشد که این تراز در گروه های آزمایشی و مناطق مختلف متفاوت می باشد.ولی به طور کلی علاوه بر کسب تراز ذکر شده انتخاب رشته ی سایر داوطلبان و ظرفیت دانشگاه برای رشته ی مورد درخواست شما نیز می تواند در پذیرش شما تاثیر داشته باشد.با رتبه ی ذکر شده توسط شما احتمال قبولی نسبتا ضعیف می باشد.
    مسلما اگر شما در درسی درصد بالایی کسب کنید در نهایت در تراز کلی و رتبه ی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 94. سلام.ببخشید ۲ سوال داشتم.۱-اگه من رتبه م بالای ۶۵۰۰ باشه(با توجه به اینکه اموزش و پرورش امسال به نیروی بیشتری نیاز داره) میتونم تو دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی استان قزوین قبول بشم؟۲-من معافیت خدمت(کفالت)دارم باید دوره خدمت سرباز معلمی رو برم یا نه؟ممنون

  • با سلام با توجه به افزایش پذیرش در سال جاری شانس پذیرش شما بالاست.و اینکه شرایط پذیرش برای دانشگاه فرهنگیان بومی بودن است.همچنین با توجه به معافیت کفالت شما از انجام خدمت سرباز معلمی معاف هستید

 95. سلام خسته نباشیدبرای سال۹۷اگه رتبمون زیر۵۰۰۰۰باشه و رشته تجربی منطقه۳باشیم باتوجه به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امسال میتونم دبیری قبول بشم؟فقط بگم که من جزیره ابوموسی زندگی میکنم و یه سهمیه خاص دبیری برای این جزیره گرفته شده خودمم دقیقا نمیدونم این سهمیه چیه ولی میگن بخاطر محروم بودن منطقه سهمیه دبیری واسمون گرفتن با تعهد۱۰ساله که برگردیم همینجاخدمت کنیم.لطفا ممنون میشم جوابموبدین.

  • سلام در حالت عادی قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان بسیار پایین میباشد حتی با ظرفیت های سال جدید. احتمال قبولی شما در سهمیه بومی مناطق محروم در نظر گرفته شده برای منطق زندگی شما وجود دارد. این احتمال وابسته به انتخاب رشته سایر افراد ساکن در ابوموسی نیز میباشد. در کل شما میتوانید امیدوار باشید از طریق سهمیه مناطق محروم جذب دانشگاه فرهنگیان بشوید

 96. سلام من دیپلم تجربی دارم معدل دیپلم ۱۴/۹۷هست میتونم برم دیپلم علوم معارف اسلامی بگیرم این چند صدم بیاد رو معدلم یان؟

  • سلام
   شما می توانید برای افزایش معدل خود به دبیرستانی که در آن تحصیل کرده اید مراجعه کنید و درخواست ترمیم معدل بدهید .درصورت موافقت دبیرستان بعضی از دروس سال سوم دبیرستان که نمرات پایینی در آنها کسب کرده اید دوباره از شما امتحان گرفته می شود و درصورت کسب نمرات بیشتر معدل شما افزایش پیدا می کند.

 97. سلام من متولدسال۷۴هستم اگه رتبم تا۵۰۰۰بیادمنطقه ۲میتونم تربیت معلم قبول بشم یاسنمومیتونم کم کنم

 98. سلام. من معدل دیپلمم ۱۹/۳۴ هست و متولد ۷۵/۵/۱۲ هستم. یعنی فققققط بخاطر ۴۵روز من نمیتونم معلم بشم؟؟؟؟

 99. سلام .۲ سوال دارم لطفا جواب بدین .۱ خدایی نکرده اگه به مواد مخدری باشیم امکانش هست از مصاحبه قبول شیم ؟؟ (یعنی راهی نداره) ۲ باتوجه به ۳ برابری ظرفیت با رتبه پایین ۶۰۰۰ هزار امکان چند درصده؟؟!!!!

 100. سلام.شهر های مرودشت و خرامه و کوار و سپیدان پاوسال ۹ نفر از فرهنگیان سهمیه داشت امسال با توجه به اینکه ظرفیت شده ۲۵ هزار نفر حدودااا و تقریبااا تعداد سهمیشون امسال چقدر میشود؟با تشکر

  • سلام طرفیت دانشگاه ها تا زمانی که دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته بر روی سایت قرار نگیرد به صورت دقیق مشخص نمی گردد.

 101. با سلام با رتبه ۴۰۰۰ رشته انسانی در منطقه ۳ وزیر گروه ۱ آیا میشود در دانشگاه فرهنگیان استان کرمان رشته آموزش ادبیات فارسی قبول شد با اینکه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۲۴ هزار نفر رسیده است آیا من شانس قبولی فقط در رشته های دبیری رو دارم

 102. سلام من معدلم ۱۴ هست..میشه با سهمیه ۲۵ درصد شرط معدل واسه من لحاظ نشه.شرایطش چجوره

  • با سلام خیر شرط معدل یکی از شرط های اصلی برای پذیرش میباشد

   • چون تو چند جا دیدم که کسایی که سهمیه دارن شرط معدل و سن لحاظ نمیشه

    • باسلام.بله افراد دارای سهمیه از شرط سنی و معدل معاف هستند.

    • S N:
     S N:
     اخرش شرط معدل لحاظ میشه یا نه واسه کسایی که سهمیه ایثارگران بالای۲۵ دارن..یه بار میگید واسه همه شرایط یکسانه یه بار میگید کسایی که سهمیه دارن معافن از شرط معدل و سن…اخرش من با معدل ۱۴ و سهمیه بالای ۲۵ شرط معدل لحاظ میشه یانه؟

    • افراد دارای سهمیه فقط از شرط سن معاف میشوند و شرط معدل کماکان جای خود باقی میماند

 103. با سلام.ایا با توجه به ظرفیت ۳ برابری دانشگاه فرهنگیان رتبه ۶۰۰۰ منطقه ۳ انسانی برای قبولی مناسب میباشد؟ایا شانسی برای پذیرش دارم؟با تشکر

  • سلام بله با توجه به شرایط موجود و رتبه اکتسابی شما احتمال قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان زیاد میباشد

 104. سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجوی ترم ۴ دانشگاه علوم پزشکی رشته مامایی هستم. بنا به دلایلی و پایین بودن معدل و مشروط شدن قادر به ادامه تحصیل در این رشته نیستم میخواستم بدونم میتونم به رشته دبیری و تربیت معلم تغییر رشته بدم. متولد ۷۴ و خواهر شهید هستم.
  با تشکر.

  • با سلام در صورتی که معدل کل شما بالای ۱۵ باشد میتوانید .همچنین شما به دلیل قرار گرفتن جزو خانواده شهید از شرایط سنی معاف هستید.

 105. سلام خسته نباشین
  ی سوال داشتم
  آیا با داشتن سوء پیشینه میشه وارد دانشگاه فرهنگیان شد؟
  آیا راهی هست ک سوء پیشینه رو از بین برد

  • باسلام.اگر شخصی بخواهد وارد دانشگاه فرهنگیان شود نباید هیچ گونه سوء پیشینه کیفری داشته باشد چون این دانشگاه نیمه متمرکز است و شما در مرحله ی گزینش و مصاحبه رد خواهید شد.

 106. سلام دانشگاه فرهنگیان امسال ۲۵ هزار نفر رو از طریق کنکور میگیره فقط یا با ارشد روی هم حساب شده؟
  سوال دوم:ظرفیت فرهنگیان در سال ۹۶ که فقط از طریق کنکور بود چند نفر بوده؟(به غیر از ارشد)

  • با سلام این تعداد فقط از طریق کنکور برای مقط کارشناسی میباشد . سال گذشته تعداد پذیرش یک سوم این رقم بوده است.

 107. سلام.با توجه به امسال که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۲۵ هزار نفر شده امکان قبول شدن در رشته انسانی در منطقه ۳ حدودا با چه رتبه ای امکان پذیر است؟(حداکثر رتبه)

 108. با سلام.من پارسال رتبم شد ۸۴۴۶ منطقه ۳ انسانی و ترازم شد ۶۸۰۰ اما امسال رتبم خیلی بهتر میشه امکانش هس ترازم بالای ۶۵۰۰ بیاد امسال؟با تشکر

  • باسلام.ارتباط بین تراز و رتبه بالعکس می باشد هر چقدر که رتبه داوطلب پایین تر باشد به همان اندازه تراز بالاتر خواهد رفت یعنی اگر امسال رتبه شما پایین باشد امکان کسب تراز ۶۵۰۰ را خواهید داشت.

 109. با سلام با رتبه ۱۴۰۰۰ در رشته ریاضی و منطقه ۳ و معدل بالای ۱۵ میشه دبیر ابتدایی یا دبیر تربیت بدنی رو آورد

  • باسلام.شانس قبولی شما با رتبه ی در نظر گرفته شده برای دانشگاه فرهنگیان نسبتا پایین می باشد و نهایتا رتبه قبولی برای دانشگاه فرهنگیان تا زیر ۱۰ هزار می باشد.

 110. سلام نتایج تیزهوشان کی میاد

  • سلام فعلا نتایج بر روی سایت قرار نگرفته است و احتمالا برای نیمه ی دوم تیر بر روی سایت قرار میگیرد.

 111. سلام ببخشید امسال تا رتبه چن هزار منطقه یک احتمال قبولی تو دانشگاه فرهنگیان هست؟

  • باسلام.نهایت رتبه برای پذیرش شدن در دانشگاه فرهنگیان از منطقه یک محل سکونت حدود ۱۵۰۰ می باشد اما در نهایت ظرفیت دقیق این دانشگاه بستگی به انتخاب رشته سایر داوطلبانی که در زیر گروه های آزمایشی مختلف تراز های بالای ۶۵۰۰ را کسب کرده اند.

 112. سلام با رتبه ۶۰۰۰ منطقه ۳ رشته ریاضی و معدل دیپلم ۱۸ ولی نمره علمی کمتر از ۶۵۰۰ احتمال قبولی در رشته ی دبیری ریاضی یا فیزیک چقدر

 113. سلام با رتبه ٩هزار منطقه سه ریاضى امکانش هست که آموزش ابتدایى دانشگاه فرهنگیان هرشهرى قبول بشم؟

 114. باتوجه به اینکه شیراز منطقه یک هستم

 115. سلام. من با درصدای
  ادبیات۵۳
  عربی۲۶
  دینی۴۸
  زبان۵
  زیست۳۳
  شیمی۲۲
  ریاضی۰
  فیزیک۰
  شانس قبولی تربیت معلم رو دارم؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • سلام درصد های شما در قسمت عمومی از سطح خوبی برخوردار میباشد ولی درصدهای صفر شما نقطه ضعف شما میباشد. در مجموع احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای شما وجود دارد و ضعیف است

 116. سلام ظرفیت دقیق دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ چقدر است؟(به تفکیک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد)

  • سلام در سال ۹۷ ظرفیت دانشگاه قرهنگیان ۲۵ هزار نفر است و در مقطع ارشد دانشگاه فرهنگیان فقط برای رشته های علوم پایه دانشجو جذب میکند که ظرفیت ان به نسبت محدود است

 117. سلام میبخشید امکانش هست که کسی بدون مصاحبه در رشته زبان قبول بشه(اگه رتبه اش زیر هزار باشه)

  • سلام تمام رشته های دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است و دارای مصاحبه میباشد. بهتر است فرد مورد نظر اطلاعات خود را پیرامون مصاحبه بیشتر کند تا بتواند در این ازمون به راحتی قبول شود

 118. با سلام خواستم بدونم ظرفیت دقیق دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ چقدر است؟(با تفکیک کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد).با تشکر

 119. سلام ببخشید میخواستم بدونم بارتبه ۱۰۰۰ منطقه ۳ میشه دبیری ریاضی شهید رجایی رو بیاری ؟؟؟

 120. سلام.همون طور که گفتین رتبه کنکور خیلی تو قبولی موثره،برا یه داوطلب تجربی که میاد زمین رو حدود۵۰میزنه و رتبه کلشو(هرچند به صورت کاذب)خوب میکنه،در این حالت هم احتمال قبولی بالا میره؟؟؟

 121. سلام ببخشید من رتبه ۴۰۰۰ منطقه ۳ رشته انسانی دارم میتونم دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنم البته رشته آموزش ادبیات فارسی نه معلم دبستان با تراز ۷۳۵۰ من ساکن استان کرمان هستم به نظرتون رتبه مناسب

  • با سلام شما از نظر رتبه شانس قبولی بالایی داریددر صورت داشتن شرایط دیگر میتوانید وارد دانشکاه شوید

 122. سلام برای پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان حتما باید نمره علمی مون ۶۵۰۰ باشه یا با کمتر از این هم احتمال قبولی هست

 123. سلام اگه همه ی شریاط را داشته باشی مصاحبش کی برگزار میشه و امکان رد کردنت وجود داره؟

  • با سلام. زمان برای سال ۹۷ اعلام نشده است. اما طبق سال ۹۶ شهریور ماه بوده است. بله همینطور است بدلیل پذیرش چندبرابر ظرفیت دانشگاه فقط تعدادی از پذیرفتگان شدگان پذیرش میشوند.به همین دلیل احتمال پذیرش و عدم پذیرش در مر حله مصاحبه هم وجود دارد.

 124. سلام. تراز ۶۵٠٠کنکور در منطقه ٣ یعنی چه رتبه ای هست؟؟

 125. سلام ببخشید من الان متولد ۷۴ هستم یعنی هیچ شانسی برای قبولیدر رشته های تربیت معلم دیگه ندارم؟؟؟

 126. سلام ببخشید من متولد ۷۴ هستم الان ههیچ شانسی برای قبولی در رشته های تربیت معلوم و دبیری ندارم

  • باسلام.برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ فقط متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانستند شرکت کنند.

 127. البته من رشته فتوگرافیک که یک رشته جدید هست رو میخونم.اصلا تا تابستون سال بعد کنکوری وجود داره؟

  • سلام دانشگاه فرهنگیان جز دانشگاه های نیمه متمرکز است و فعلا با کنکور پذیرش دانشجو انجام میدهد.

 128. با سلام.دانشگاه تربیت معلم افراد هنرستان رو هم قبول میکنن؟چند نفر سالیانه از کدوم شهر ها.من ساکن مشهد هستم

  • سلام بله پذیرش از گروه فنی نیز وجود دارد اما نسبت به گروه های نظری کمتر است و ظرفیتی که ارائه میشود هر ساله متفاوت است و ظرفیت دانشگاه ها در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته به صورت دقیق مشخص میشود.

 129. من تابستان سال بعد کنکور هنر دارم.میخواستم بدونم تربیت معلم هنر هم قبول میکنه؟

  • با سلام بله میتوانید به عنوان دبیر هنر در گروه های مرتبط به هنر فعالیت داشته باشید البته دانشگاه فرهنگیان معمولا ظرفیتی که برای گروه های نظری اعلام میکند، بیشتر است.

 130. سلام با توجه به پذیرش امسال تا رتبه ده هزار در منطقه ۳ امکان قبولیش هست؟

  • سلام شما برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید تراز بالای ۶۵۰۰ داشته باشید و سال ۹۷ ظرفیت پذیرش تا حدودی بالاتر نسبت به سال های قبل میباشد.

 131. سلام من رتبه ام منطقه ۳ ریاضی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ میشم امکان داره بتونم دبیری فیزیک بخونم معدل دیپلمم ۱۸

 132. سلام خسته نباشید
  ببخشید بنده لیسانس مکانیک هستم۲۴ سالمه میخواستم دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سراری۹۸ ثبت نام کنم
  سوال اولم اینه باتوجه به اینکه یک لیسانس دارم بخوام یک لیسانس دیگه از دانشگاه فرهنگیان بگیرم مشکلی نیست برای استخدام وشرایط سنم هست چون فرزند جانباز۲۵ درصد به بالا هستم مشکلی نداره شرایط سنم؟؟
  چون شنیده بودم از شرایط سنی معاف هستند

  • باسلام. افراد دارای سهمیه از شرایط سنی و معدل به اندازه ۵ سال،معاف هستند.اینکه تمایل دارید یک لیسانس مجدد از دانشگاه فرهنگیان مشکلی پیش نخواهد آورد اما شرایط خاص دارد مثل شرط سنی زیر ۲۲ سال(برای کنکور سال ۹۸ احتمال کاهش یا افزایش یک سال سن وجود دارد)،شرط معدل کل دیپلم بالای ۱۵،داشتن مدرک پیش دانشگاهی و بومی بودن در استان محل سکونت.

 133. سلام ببخشید با این درصدا میشه دبیری زبان در منطقه ۲ قبول شد؟
  دین و زندگی ۳۰
  ادبیات ۳۰
  عربی ۴۰
  زبان عمومی ۸۰
  زبان تخصصی ۶۰

 134. سلام ببخشین من معدم۱۴/۳۶هست میخواسم ببینم اگه رتبم خوب باشه میتونم برم تربیت معلم

  • با سلام حداقل معدل کل لازم برای دانشگاه فرهنگیان ۱۵ هست.شما میتوانید از طریق مدرسه برای افزایش معدل شانس خود را امتحان کنید

 135. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم اگه معدل کمتر از ۱۵ مثلا ۱۴٫۵۱ باشه ولی تراز بالایی رو بزنه مثلا ۷۰۰۰ نمیتونه در رشته تربیت معلم ادامه تحصیل بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا زوود جواب بدین.

 136. سلام باتوجه به ظرفیت بالای تربیت معلم امسال اخرین رتبه لازم واسه شغل معلمی منطقه سه بایدچندباشه؟

  • معمولا دانشگاه سه برابر ظرفیت خود دعوت به مصاحبه انجام میدهد .برای رتبه تقریبی اطلاعات دقیقی وجود ندارد

  • با سلام . با توجه به افزایش ۳ برابری دانشگاه های تربیت معلم شانس قبولی تا رتبه ۵۰۰۰۰ هم میباشد . شما دانشگاه های استان خود را با توجه به شرط بومی بودن در نظر بگیرید

 137. سلام. ببخشید تیک علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان رو باید زمان ثبت نام میزدی یا بعد از کنکور و موقع انتخاب رشته. ؟
  لطفا بگید چون میترسم اشتباه کرده باشم و نزده باشم تیک رو ؟

  • سلام سال ۹۷ دانشگاه فرهنگیان هنگام ثبت نام، تیک جداگانه ای نداشت و شما باید در زمان انتخاب رشته دانشگاه های مورد نظر را وارد کنید.

 138. سلام من با تراز ۷۰۰۰ میتونم برم تربیت معلم ؟؟؟و سوء سابقه پدر مهمه یا فقط برای متقاضی؟؟

 139. سلام من لیسانس طراحی و دوخت دارم و متولد ۷۴ هستم من هم میتونم تربیت معلم شرکت کنم؟ و اینکه چه رشته ای باید شرکت کنم؟

  • سلام شما میتوانید از طریق آزمون های استخدامی وارد آموزش و پرورش شوید و متاسفانه شرط سنی برای شرکت در کنکور سراسری را ندارید.

 140. سلام من فوق دیپلم کامپیوتر دارم وبهمن ماه ثبت نام کردم براکنکور انسانی وفقط براتربیت معلم همه شرایط رو هم دارم سهمیه رزمندگان هم دارم پدرمم بازنشسته آموزش وپرورشه ینی معلم بوده ….فقط معدل دیپلمم ۱۳/۶۵ومعدل کاردانیم تقریبا۱۴و الانم خیلی خوندم برا کنکور هفته آیندهم کنکوره ینی هیچ راهی نیست برا قبولیم برا معدلم اگه قبول بشم ینی میشه برم یا نه لطفا جواب بدین ممنون؟توروخدا راهنمیاییم کنید لطفا الان چیکار کنم؟

  • سلام
   شرط معدل برای ورودبه دانشگاه تربیت معلم معدل کل ۱۵ است.در صورتی که معدل کل دیپلم شما پایین تر باشه میتوانید به دبیرستانی که دیپلم خود را گرفتید مراجعه و در صورت موافقت دبیرستان در ترمیم معدل شرکت کنید و معدل خود را افزایش دهید.

 141. سلام من رشته ی ریاضی هستم میخواستم بدونم میشه از این رشته دبیری ادبیات انتخاب کنم ؟

 142. من درس دیفرانسیل رو مشکلی برام پیش اومد و تقریبا سفید دادم و الان باید شهریور پاس کنم
  برای انتخاب تربیت معلم ب مشکل میخورم یا ن؟

 143. با سلام معدل دیپلم من ۱۴/۹۸هستش ایا میتونم برم دانشگاه فرهنگیان سهمیه ایثار گری هم دارمم رتبمم پایین۳۰۰۰هزار میاد؟؟

 144. سلام من دانشجوی کاردانی نرم افزار هستم می خواستم بدونم برای شرکت در آزمون چه منابعی رو باید بخونم؟

 145. سلام من معدل کل دیپلمم۱۴/۳۴هست اگه مجاز بشم امکان پذیرش هست؟
  فرزندشهید هستم ومتولدبهمن ۷۷ هستم
  جواب بدین مرسی هنرستانی که تحصیل کردم میگه واسه رشته بهیاری ترمیم معدل نداریم چیکار کنم؟

 146. سلام.تو شرایط خاص قبول شدن برای فرهنگیان گفتین داشتن ۲۰ سال تمام شرطه منکه امسال کنکور دارم و متولد۷۸هستم نمیشه؟
  و اینکه ایا بالابودن معدل پیش دانشگاهی هم مهمه یا فقط داشتن مدرک پیش شرطه؟

  • ببخشید شرط سن رو اشتباه متوجه شده بودم.فقط الان نمره معدل پیش مهمه؟

  • باسلام.برای کنکور سال ۹۷ فقط افرادی حق ثبت نام برای دانشگاهفرهنگیان را داشتند که متولد ۷۵/۷/۱ به بعد باشند و برای سال ۹۸ امکان تغییر شرایط سنی وجود دارد.همچنین جهت شرکت در کنکور دانشگاه تربیت معلم،داشتن مدرک پیش دانشگاهی لازم می باشد معدل پیش دانشگاهی از اهمیت خاصی برحوردار نیست.

 147. سلام خسته نباشین شرط معدل لیسانس برای استخدام اموزش و پرورش چندهست؟

 148. سلام،ببخشیدچند تا سوالداشتم،محل تولد من اسلامشهرو محل زندگیاندیشه شهریارکدوم باید بزنم،واینکه میشه تهران زد؟آیا آزمون جداگانه ای بایدبدیم،و در صورت اضافه وزن باز میتونیم بریم؟و اگه تعهد کار بدیم و مثلایکی دوسال نریم انجام بدیم چی میشه؟

 149. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم
  با میانگین درصد بالای پنجاه تو درس های عمومی و زبان تخصصیحدودا ۳۰ تا ۴۰ میتونم امید داشته باشم دبیری زبان قبول بشم تو منطقه۲؟
  در ظمن میانگین معدل من تو سه سال دبیرستان بالای پونزده هست
  ولی معدل کتبی دیپلمم زیر ۱۵هستش. مشکلی پیش نمیاد؟

  • با سلام. بله امکانپذیر است . و برای شرایط معدل اگر معدل کل دیپلم شما بالای ۱۵ باشد موردی نداره و میتوانید بعد از کسب نمره حد نصاب وارد دانشگاه فرهنگیان شده و تحصیل کنید.

 150. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگ بخوام برم دانشگاه فرهنگیان فقط باید در استان خودمون باشه هیچ جوره نمیتونم برم یه استان دیگه ؟

  • سلام
   یکی از شروط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بومی استان بودن است و فقط می توانید در همان استانی که بومی آن هستید انتخاب رشته و پذیرش شوید.شما بومی استانی هستید که ۳ سال دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در آن استان گذرانده اید.

 151. سلام من دانشجوی ترم ۴ رشته صنایع روزانه هستم
  میخواستم ببینم امکان انتقالی به دانشگاه فرهنگیان هست؟
  یا برای رفتن به دانشگاه‌ باید چیکار کنم الان؟

 152. ببخشید من کاردانی ناپیوسته دارم مجاز هستم برای دانشگاه فرهنگیان؟ و در ازمون سراسری مدرک کاردانی پیش دانشگاهی محسوب میشه و من میتونم رشته های کارشناسی رو انتخاب کنم یا نه؟

 153. با عرض سلام؛ با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای سال جاری ۲۵۰۰۰ نفر اعلام شده است، به نظر شما حدود رتبه لازم برای آموزش ابتدایی چند خواهد بود؟

 154. سلام میخواستم از حقوق ماهیانه دانشجویان تربیت معلم با خبر بشم
  اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم

 155. سلام من الان دانشجوی کاردانی پیوسته حسابداری هستم میخواستم ببینم توی دانشگاه تربیت معلم میتونم حسابداری رو ادامه بدم و معلم حسابداری بشم یا نه؟ چه آزمونی رو باید برای ورود به دانشگاه تربیت معلم بدم؟

  • باسلام. کسانی که مدرک کاردانی دارند تنها در صورتی می توانند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه تربیت معلم شوند که شاغل رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش باشند یعنی اگر شما فرد عادی باشید نمی توانید برای کارشناسی ناپیوسته وارد این دانشکده شوید.همچنین برای ورود به دانشگاه فرهنگیان،باید در کنکور سراسری شرکت کنید.لازمه ی شرکت در کنکور هم،داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی است.

  • سلام من دانشجوی ترم ۴ رشته صنایع هستم امکان انتقال و تغییر رشته به فرهنگیان هست؟

 156. واسه من که فوق دیپلم کاردانی صنایع شیمیایی دارم باید چه رشته ای رو واسه کنکور سراسری آزمون بدم؟

  • سلام شما میتوانید مدرک کاردانی خود را در کنکور سراسری به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در گرو های آزمایشی (انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و زبان) شرکت کنید.

 157. سلام خسته نباشید
  من متولد ۱۳۷۷/۸/۱۴
  من امسال تا آخر بهمن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)صنایع شیمیایی رو میگیرم با معدل بالا ی۱۵
  خواستم بدونم سال بعدش میتونم واسه آزمون سراسری شرکت کنم؟
  باید پیش دانشگاهی برم؟
  واسه پیش دانشگاهی گرفتن باید چه کار کرد؟
  چه رتبه ای واسه فرهنگیان باید بیارم؟
  معلم شیمی هم میخوام بشم
  بهتره لیسانس صنایع شیمیایی بگیرم بعد معلم بشم یا برم دانشگاه فرهنگیان؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام. مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهی محسوب میشود و برای شرکت در کنکور نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارید. اگر شرط سنی و … ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید میتوانید پس از شرکت در کنکور و داشتن رتبه لازم و قبولی در مصاحبه در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. اگر مایل به تدریس میباشید ورود به دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنید.

 158. استخدامی آموزش و پرورشی که الان ثبت نامش شروع شده بصورت پیمانیه؟یعنی با حق التدریسی فرق میکنه؟

 159. سلام خواهش میکنم جواب منوبدین من۱۹سالمه دیپلم کامپیوتر*فنی وحرفه ای*دارم بامعدل۱۳٫۳۶والان دانشجوترم۱نرم افزارهستم میخواستم اگه بشه تربیت معلم ادامه بدم *بایدچیکارکنم؛اگه دیپلم انسانی بگیرم میتونم بایددروس انسانی روواسه کنکورش بخونم میشه دروس کامپیوترروبخونم*میخوام بااگه بشه بارشته کامپیوترواردبشم وبادروس کامپیوترکنکوربدم (ودفترچه کنکور۹۷ثبت نام نکردم ۹۸ثبت نام کنم) میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید مچکرم.

  • با سلام . درصورت تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، باید دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری را دریافت نمایید سپس در کنکور سراسری شرکت بفرمایید.

 160. باسلام.ببخشید می خواستم بدونم که من معدلم ۱۴/۴۲صدم است ممکنه که منو قبول کنن؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 161. ببخشید..ذکر کردین کسب تراز بالای ۶۵۰۰.میخواستم بپرسم تراز ما برحسب بقیه شرکت کننده ها میاد یا اینکه حتما باید یه درصدای خاصیو از هر درس بزنیم که تراز به ۶۵۰۰ برسه؟منظورم اینه ممکنه اگه بقیه شرکت کننده ها ضعیف تر باشن تراز ما راحت تر به ۶۵۰۰ برسه؟

  • با سلام . تراز شما برحسب درصد خام شما در کنکور سراسری محاسبه می شود یعنی ( سهمیه و نظایر آن محاسبه نمی شوند ) و هر چه درصد های بالاتری را بزنید میتوانید تراز بالاتری را کسب نمایید .

 162. سلام خسته نباشید ببخشید اگه وارد ۲۲ سال بشیم ولی تا نتیجه آزمون ۲۲ سالمون تموم نشده باشه به طور کامل مجاز هستیم؟

 163. سلام خواستم بدونم اینکه نوشتین تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شبانه روزی است یعنی چی؟ یعنی باید دانشجویان تو خوابگاه بمونن؟

 164. سلام ببخشید میخاستم همراه باکنکورکاردانی به کارشناسی دانشگاه تربیت معلم روتوی رشته ی خودم(معماری)بزنم ولی آگاهی کامل ندارم.سایت شمارودیدم .معدلم۱۴٫۵۲وسنم۱۹امکانش هست این دانشگاه روتواولویت هام بزارم یانه؟

 165. سلام خدا قوت
  من بومی استان کرمانشاه هستم چه رتبه ای لازمه که در تهران تحصیل کنم؟
  بعدا در مدارس استان تهران میتونم تدریس کنم امکانش هست؟
  با تشکر

 166. سلام خواهش میکنم جواب بدید ،من ۲۱سالمه دیپلم انسانی دارم علاقه دارم ب معلمی . بنظرشما ازطریق دانشگاه ازادبدون کنکور واردبشم یا سال بعد در کنکور سراسری شرکت کنم ؟ باتوجه ب سن بنده کدوم بهتره ؟ توروخداجواب بدید

 167. ببخشید لطفا سوالمو جواب بدید خیلی مهمه.آیا افرادی که تربیت دبیر زبان میرن با اونایی که ابتدایی و دبیری رشته های دیگه میخونن توی یک دانشگاه هستن یا تو دانشگاه جدایی ددس میخونن؟آخه جذب دبیر زبان کمه ظاهرا.بعد لطفا بگین چه رتبه ای باید تو کنکور زبان کسب کرد تا برای مصاحبه بشه مجاز شد؟حتی شده حدودی بگید یه چیز کلی دست آدم بیاد.ممنون

 168. سلام خسته نباشید من کاردانی گرافیک رو دارم تمام شرایط رو هم دارم مثل معدل و …. اما تاریخ اومدن دفترچه و آزمون رو نمیدونم میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوبیتون

  • با سلام . برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می توانید از طریق کنکور سراسری اقدام بفرمایید . ثبت نام برای کنکور سراسری حدودا بهمن ماه صورت میپذیرد . البته شما می توانید با مدرک کاردانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز شرکت بفرمایید . که از یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ثبت نام انجام می گیرد . و اطلاعیه دقیق بعلاوه ی شرایط در سایت موجود است.

   • آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۷ رشته های تربیت معلم رو اختصاص داده به پیمانی ها و استخدامی ها یعنی ما نمیتونیم گزینش کنیم؟باید چیکار کنیم؟

    • با سلام . بله همانطور که فرمودید برای مقطع کاردانی به کارشناسی ، تربیت معلم صرفا برای کادر فرهنگیان می باشد . وپذیرش آزاد ندارند . در صورتی که شرایط سنی را دارا باشید می توانید از طریق کنکور سراسری اقدام بفرمایید

 169. سلام
  من لیسانس دارم و متولد ۶۸ هستم ، هیچ راهی برای ورود به دانشگاه تربیت معلم وجود نداره؟؟؟

  • باسلام. اگر برای مقطع ارشد می خواهید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید هنوز فعلا هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته و جزئیات خاصی در دسترس نیست اما اگر برای لیسانس مجدد می خواهید وارد دانشگاه فر هنگیان شوید از لحاظ شرط سنی نمی توانید.متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانند برای کارشناسی وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

 170. سلام من میخام دبیری عربی قیگبول بشم به نظرشما رتبه ام تو منطقه ۳چقدبایدباشه

  • با سلام . شرط قبولی در دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد که با این تراز ، رتبه در منطقه ۳ معمولا زیر ۵۵۰ می باشد .

 171. سلام میخواستم بدونم ایا فقط کسانی که پدر یا مادر فرهنگی دارن میتونن وارد دانشگاه فرهنگیان بشن

  • سلام خیر، همه میتوانند با کسب رتبه ی مورد نظر دانشگاه فرهنگیان و با داشتن شرط سنی و شرایط دیگر وارد این دانشگاه شوند.

 172. سلام من رشتم فنی هس میتونم دررشته خودم معلم یا استاد شوم

  • باسلام. شما اگر مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید در صورت داشتن شرایط سنی (زیر ۲۲ سال) می توانید در کنکور سراسری جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید اما پذیرش از رشته های فنی حرفه ای نسبت به رشته های نظری کمتر می باشد.

 173. سلام ببخشید معدل کل من۱۴/۶۳ هستش خواستم بدونم این امکان هس که قبول کنه سازمان سنجش؟نمره علمی هم برسه ۶۵۰۰

  • سلام. یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان داشتن معدل کل حداقل ۱۵ هستش که درصورت دارا بودن این معدل و داشتن باقی شرایط میتوانید وارد این دانشگاه شوید.

 174. سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی اخر رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی هستم
  و متولد ۷۴
  بطور کلی چه راهی وجود داره که بتونم وارد رشته تربیت معلم بشوم ؟

  • باسلام آموزش و پرورش هرساله آزمون استخدامی برگزار میکند و ازبین دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر نیرو جذب میکند و اما احتمال جذب نیرو از رشته ی شما پایین است.

 175. سلام

  من متولد اسفند ۷۶ هستم و الان دانشگاه روزانه هستم،سوالم اینه که میتونم تو کنکور ۹۸ تربیت معلم شرکت کنم؟
  و باید حتما تا بهمن ۹۷ از دانشگاه انصراف بدم؟ چون شنیده بودم تا قبل مصاحبه باید انصراف بدم.
  درضمن پدرم جانبازی ۲۰ درصد داره

  • باسلام شرط سنی برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان ممکن است تغییر پیدا کند.اما امسال شرط سنی لازم ۲۲سال است. بافرض اینکه شرط سنی برای سال بعد تغییر پیدانکند و همان ۲۲ سال باشد میتوانید شرکت کنید و برای انصراف اگر ترم ۲ به بعد باشید محرومیت ازکنکور روزانه به شما تعلق نمیگیرد و میتوانید در کنکور شرکت کنید. و باید تا ۳۰ بهمن ۹۷ انصراف قطعی خود را اعلام کنید.

 176. سلام بنده متولد ۷۷ هستم رشته هنرستانم عمران بوده و الانم دانشجو ترم اخر دانشکده فنی هستم

  اگه کاردانیم رو بگیرم بعدش ازمون تربیت معلم میتونم بدم؟؟؟ باید معدلم چند باشه ؟

  • باسلام. بله شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید در کنکور سراسری جهت پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید چون کاردانی برابر با مدرک پیش دانشگاهی هست و معدل کل دیپلم باید بالای ۱۵ باشد.

   • معدل کاردانی چی؟؟؟ سال بعد هم میتونم ازمون بدم یا فقط امسال

    • باسلام. برای دانشگاه فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم مد نظر هست که باید بالای ۱۵ باشد و همچنین شرایط سنی دارد که برای سال ۹۷ افرادی که متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد بودند می توانستند شرکت کنند اما برای سال ۹۸ هنوز مشخص نیست چون این شرط سنی هر ساله متغیر است.

 177. برای معلمی بصورت حق التدریس ایا با فدق دیپلم هم میپذریند ؟

 178. باسلام بنده فوق دیپلم رشته حسابداری هستم ایا میتونم تدریس کنم به مقطع ابتدایی؟

 179. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما بنده متولد ٧۶/۶/٨هستم میخواستم بدونم من میتونم سال ٩٨ وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ویه سوال اینکه شرط سنی فقط برای دانشگاه فرهنگیانه؟هیچ دانشگاه دولتی ای برای تربیت معلم نیست که شرط سنی نداشته باشه؟

  • با سلام . سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان از متولدین (۱/۷/۱۳۷۶ به بعد) مجاز به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان می باشند و هیچ دانشگاهی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون شرایط سنی وجود ندارد .

 180. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم برای تربیت معلم باید در فرم ثبت نام کنکور گزینه خاصی رو میزدیم برای علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان ؟یا بعد از اومدن نتایج کنکور و انتخاب رشته میتونیم دانشگاه های فرهنگیان و انتخاب کنیم؟

  • سلام. برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ نیاز به اقدام خاصی نبود و شما میتوانید پس از آزمون در صورت داشتن شرایط و رتبه مورد نیاز وارد این دانشگاه شوید.

 181. سلام و خسته نباشید ببخشید من سال ۹۹ فارغ‌التحصیل میشم و میخام واسه کنکور ۱۴۰۰اماده بشم دانشجوعه دبیری شیمی هستم ولی نمیخام انصراف بدم سوالی ک داشتم اینه ک من بعده اتمام درسم تو این رشته نمیتونم دیگه کنکور بدم و یا ی رشته دیگه رو انتخاب کنم چون واقعا ب پزشکی علاقه مندم. یعنی اون ۸سالی ک من متعهد هستم ب آموزش و پرورش مانع انجام این کار میشه؟؟؟ تو رو خدا جواب بدین

 182. سلام
  من پارسال تربیت معلم زبان قبول شدم و برای مصاحبه نرفتم و الان دارم کامپیوتر روزانه میخونم اگر انصراف بدم میتونم تربیت معلم ۹۸ شرکت کنم؟
  متولد ۱۲/۷۶ هستم و پدرم جانبازی ۲۰ درصد داره،جانبازی در شرایط سنی تاثیری داره؟

 183. سلام .بنده لیسانس شیمی دارم و۲۳سالمه.ایا راهی هست که بتونم معلم شم.

  • با سلام با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال ۹۷ متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانند از طریق آزمون سراسری و کسب رتبه دانشگاه فرهنگیان وارد این دانشگاه شوند .

 184. سلام
  خسته نباشید. کسانی که مدرک لیسانس دارند هم میتوانند ثبت نام کنند

  • سلام. ورود به دانشگاه فرهنگیان دارای شرط سنی می باشد که مختص داوطلبان متولدین یکم مهر سال ۷۵ به بعد می باشد و در صورت داشتن شرط سنی با شرکت در کنکور سراسری میتوانید وارد این دانشگاه شوید.

 185. با سلام
  ببخشید این بحث حذف تعهد استخدام به کجا رسید؟ و اگه تصویب بشه دیگه ورودی های ۹۷ هیچگونه حقوقی دریافت نمیکنن و هیچ تضمینی وجود نداره که بعداز پایان تحصیل استخدام بشن؟

 186. من ترم آخر ارشد زبان و ادبیات انگلیسی متولد ۷۳ هستم. خواستم تربیت معلم زبان بخونم. آیا میشه شرکت کنم تو آزمون یا شرایط سنیشو ندارم؟ میشه راهنمایی کنید چیکار کنم که بتونم معلم زبان شم؟ آیا دروسی تطبیق داده میشه واسه تربیت معلم؟

 187. با سلام من امسال قصد دارم در رشته ی هنر (گرافیک)تحصیل کنم آیا از طریقه این رشته میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم؟
  و یا اینکه رفتن به رشته ی انسانی بهتره واسه ی تربیت معلم؟

 188. با عرض سلام و خسته نباشید.من برای کنکور ۹۷ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان تلاش میکنم .موهام دارازن و قصد ندارم کوتاهشون کنم باتوجه به مراحل گزینش و مصاحبه امکانش هست که لازم نباشه کوتاهشون کنم.

 189. سلام خسته نباشید
  تو رو خدا یه سوال دارم تا حالا از هرکی پرسیدم یه جواب درست بهم ندادن
  بنده مدرک کاردانی فنی دارم و الان در دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته میخونم خواستم بدونم اگه امسال کنکور بدم میتونم فرهنگیان قبول بشم؟ چون تو شرایط نوشته باید دارای مدرک پیش باشیم ولی ما فنی ها اصلا پیش دانشگاهی نداشتیم

  • باسلام. برای شرکت در کنکور سراسری حالا برای هر رشته و هر دانشگاهی،داوطلبان باید حتما دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند که کاردانی معادل با پیش دانشگاهی است.یعنی شما که کاردانی دارید میتوانید در کنکور هر رشته ای که مایل باشید شرکت کنید.مشکلی نیست.

 190. سلام۔من کارشناسی مترجمی زبان خوندم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم؟ حداکثر سن برای ارشد چنده؟

  • باسلام. برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد از بین داوطلبان آزاد هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته ولی صحبتش هست که در سه رشته ۱-تربیت بدنی ۲-علوم تربیتی ۳-مشاوره و راهنمایی برنامه ریزی؛ پذیرش دانشجوی ارشد داشته باشد.

 191. سلام ضمن خسته نباشید سوالی که داشتم اینه که من متولد۷۶/۵/۲۴هستم و الان دانشجو کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران دانشگاه ازاد اسلامی ام ،ایا میتوانم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟؟ضمن این که دیپلم فنی هستم و پیش دانشگاهی نداشته ام

  • با سلام. بله شما میتوانتید با ثبت نام در آزمون سراسری رشته های نظری وارد دانشگاه فرهنگیان بشین .اما زمان ثبت نام این آزمون برای سال ۹۷ به اتمام رسیده است و شما میتوانید با توجه به داشتن شرایط سنی می توانید سال ۹۸ شرکت نمایید.

 192. سلام یه سوال دارم…لطفا جواب بدین خیلی مهمه…

  من متولد ۷۵/۵/۲۲ هستم و معدل پیش دانشگاهیم ۱۴/۵ هست…

  واسه کنکور زبان ثبت نام کردم…آیا میتونم برم تربیت معلمی زبان؟

  • باسلام. خیر متاسفانه شما نمی توانید پذیرش دانشگاه فرهنگیان شوید چون سن شما بالاتر از سن تعیین شده ی فرهنگیان می باشد.متولدین ۷۵/۷/۱ میتوانند پذیرفته شوند.درضمن معدل کل دیپلم مد نظر هستش که باید بالای ۱۵ باشه نه معدل پیش دانشگاهی.

 193. سلام
  ببخشید واسه قبولی معلمی دبستان دانشگاه فرهنگیان چه رتبه ای باید بیارم؟رشتم ریاضیات و منطقه سه هستم

 194. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مهلت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم تا کی هست؟

  • با سلام.ثبت نام دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون سراسری می باشد، زمان ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۷ به اتمام رسیده ،اگر برای سال ۹۸ شرط سنی تغییرنکند در صورت داشتن شرایط لازم میتوانید برای فرهنگیان شرکت کنید ، شرط سنی سال ۹۷ از متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعدبوده است

 195. سلام و خسته نباشید
  ببخشید می‌خواستم بپرسم من که رشته ریاضی هستم می‌تونم دبیر دینی توی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان بزنم ؟اخع مشاورمون گفت میشه ولی من توی دفترچه ها سال قبل که مال رشته ریاضی بود دبیری دینی ندیدم
  خواهش می‌کنم پاسخ بدین

 196. سلام دانشجو نرم افزار ترم سه هستم میخواستم تربیت معلمی رو ادامه بدم سوالم ازز شما اینه که چ کاری باید انجام بدم تا وارد دانشگاه تربیت معلمی بشم

  • باسلام شما ازطریق کنکورمجدد میتوانیدوارددانشگاه فرهنگیان شویدویابعدازاتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی میتوانید ازطریق آزمون های استخدامی آموزش وپرورش جذب شوید

 197. سلام .من دانشجوی ترم اخر کارشناسی مکانیک تاسیسات هستم دانشگاه علمی وکاربردی و ۲۲ ساله . ایا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم . میخوام معلم بشم چیکار کنم

  • باسلام شمامیتوانیدازطریق ثبت نام در آزمون های استخدامی آموزش وپرورش شانس خودراامتحان کنیدالبته درصورتی میتوانیدثبت نام داشته باشید که رشته ی شما جزرشته های اعلام شده ازطرف آموزش وپرورش برای جذب نیروباشد

 198. سلام
  من سال اول کنکور ریاضی دادم امسال میخوام انسانی بدم
  میتونم تربیت معلم شرکت کنم
  این تغییر کنکور تاثیری نداره ؟

 199. به نظر شما با لیسانس میشه راحت تر وارد آموزش و پرورش شد یا دانشگاه تربیت معلم؟؟؟

  • سلام. از طریق دانشگاه تربیت معلم وارد بشین وارد شدن به آموزش پرورش برای شما حتمی است وشما استخدام آموزش و پرورش هستین اما با لیسانس همچین امکانی برای شما وجود نداره و شما باید دوباره آزمون های استخدامی شرکت کنید.

 200. سلام خسته نباشید
  میشه بدون اینکه از دانشگاه دولتی روزانه انصراف داد سال بعد کنکور داد،؟؟
  چون چند نفر از دوستان من این ترم رو مرخصی گرفتن و دارن واسه کنکور میخونن (اونا الان روزانه هستن و به من هم گفتن که امسال باز هم میتونن روزانه رو انتخاب کنن)سال ۹۶ کنکور دادن
  میشه بیش تر توضیح بدید

  • باسلام. اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون از شرکت در کنکور سراسری قبولی در دانشگاه روزانه هست باید حتما قبل از تاریخ ۳۰ بهمن انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید اما اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون قبولی در دانشگاه آزاد هست نیازی به انصراف ندارید و همچنین اگر در حال حاضر دانشجوی آزاد هستید و هدفتون هر دانشگاهی که باشه باز هم نیاز به انصراف ندارید.

 201. سلام.خسته نباشید
  بنده دانشجوی ترم یک فیزیک دانشگاه اراک هستم.اما زیاد خوشم نمیاد دوست دارم انصراف بدم و سال آینده کنکور بدم و وارد دانشگاه تربیت معلم شوم
  معدل کل دیپلمم ۱۸ و کتبی ۱۶
  متولد۷۸٫۳٫۶ هستم
  به نظر شما میتونم شرکت کنم و قبول بشم ؟؟؟
  اگه از دانشگاه انصراف بدم دیگه اشتغال به تحصیلی ندارم اونو باید چه کار کنم؟؟؟
  لطفا کمکم کنید.ممنون

  • باسلام. بله شما همه ی شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو دارید و هیچ مشکلی وجود نداره.میتونید سال آینده انصراف بدید و در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید.

 202. ببخشید اگر تمام شرایط رو داشته باشیم ولی تو کنکور رتبه مورد نظر رو نیاریم شانس قبولی رو داریم یا نه
  همش به کنکور بستگی داره

 203. سلام
  من رشته تجربی ام ایا می توانم دبیر دینی یا عربی شوم؟

 204. سلام وقت بخیر
  ببخشید من متولد اسفند ۷۵ ، مدرک دیپلم و کاردانی تربیت بدنی دارم. میتونم سال ۹۷ تو آزمون تربیت معلم شرکت کنم؟؟

  • باسلام. میتونید با شرکت در کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی نظری در صورت داشتن رتبه و شرط سنی وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید.

 205. سلام خسته نباشید
  من مقیم المان هستم
  دبیری زبان انگلیسی خوندم
  فوق لیسانس روانشناسی رو دارم ‌
  و همچنین از طریق جامعه المصطفی رشته ی علوم قران و حدیث رو خوندم

  میخواستم بپرسم اگر بیام ایران میتونم به عنوان دبیر زبان انگلیسی و یا عربی و یا دبیر دینی کار کنم ؟ تمام مدارکم معتبرن
  یا اینکه اصلا امکان نداره ؟ ؟
  اگر نمیشه به عنوان دبیر کار کنم میتونم تو مدرسه به عنوان روانشناس/مشاور کار کنم ؟

  ممنون میشم کمکم کنید

 206. سلام خسته نباشید . من امسال پیش دانشگاهی هستم رشته ریاضی و معدل دیپلمم ۱۸ است . میخواستم بدونم امسال دانشگاه شهید رجایی دانشجو میگیره ؟ و برای دبیر شدن مهمه کدوم زیر رشته رو انتخاب کنم؟

 207. سلام میخواستم بدونم ایا درسته که میگن حقوق دانشجو معلم به دانشجو های ورودی ۹۷ تعلق نمیگیره

 208. سلام ببخشید من مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم از دانشگاه غیر انتفاعی میتونم امسال کنکور ۹۷ برا تربیت معلم شرکت کنم یا نه متدلد ۷۰ هستم
  ممنون میشم جواب بدین

 209. سلام من معدل امتحانات نهایی ام ۱۴ هست و نمره معدل کلم یعنی همون میناگین سه سال اول و دوم وسوم ۱۵ ونیم
  با این شرایط میتونم توی تربیت معلم شرکت کنم یا خیر ؟

  • سلام. اگر تمام شرایط دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید، که این شرایط شامل : شرط سنی و معدل سه سال بالای ۱۵ و … میباشد، می توانید وارد این دانشگاه شوید.

 210. میخواستم بدونم تربیت معلمی تو قم برای سال ۹۷ ثبت نام داره یا نه؟ اگر داره چطوری میشه معلم دروس تخصصی مثل حساب دیفرانسیل یا فیزیک شد؟

  • باسلام. طبق روال هر سال پذیرش داره اما تا زمانی که دفترچه های انتخاب رشته نیاد هیچ چیزی با قطعیت کامل،مشخص نیست. اگر ثبت نام هم داشته باشه زمان انتخاب رشته کد رشته ی هر رشته ای که خودتون بهش علاقه مند باشید رو میتونید وارد کنید و اگر که رتبه کنکوریتون مناسب اون رشته باشه،قبول میشید و معلم خواهید شد.

 211. سلام خسته نباشید تروخدا حتما به سوالاتم پاسخ بدید برام خیلی مهم و حیاتی هست خواهش میکنم

  بنده ۲۴ اردیبهشت میشم ۲۲ ساله دیپلم انسانی دارم البته اگر اشتباه نکنم معدل کل بنده زیر پانزده است ، که البته با سپاس از راهنمایی هاتون تصمیم به مراجعه به اموزش پرورش و تصحیح معدلم دارم
  من فقط دوماه پیش دانشگاهی خوندم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل شدم حالا میخوام ادامه بدم
  یک اینکه میخوام در غیرانتفایی و تابستانه مدرک پیش دانشگاهی مو بگیرم

  و اینکه بعد تمام این قضایا یعنی گرفتن مدرک پبش دانشگاهی و تصحیح معدل کل ایا میتونم برای کنکور ۹۸ اقدام کنم ؟؟ برای ثبت نام در کنکور تربیت معلم هنوز ۲۲ سالم خواهد بود ولی متاسفانه در زمان اجرای ازمون که فکرکنم خرداده من ۲۳ سالم خواهد بود ایا این مشکل ساز خواهد بود ؟؟ محدودیت سنی چطور اعمال میشه ؟؟ اینکه موقع ثبت نام در این سن مشخص شده باشیم یا موقع آزمون ؟؟؟ تروخدا ازتون خواهش میکنم جواب سوالاتم رو بدید

  • با سلام شمابرای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی۲۲سال دارید(البته خانواده های شاهد وایثارگراستثناهستند وشرط سنی برایشان اعمال نمیشود) و راه دوم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان آزمون های استخدامی است که حداقل مدرک مورد نیازکارشناسی وبالاتر است

 212. سلام ممنون از سایتتون. فقط یه سوال داشتم تروخدا حتما جواب بدید. اینه که اموزش ابتدایی تو رشته انسانی زیر گروه چنده…..نوی زیر گروه پنج نوشته شده علوم تربیتی ایا این علوم تربیتی همون اموزش ابتدایی هستش یا……جریانش چیه؟؟؟ ازتون خواهش میکنم که حتما جواب بدید چون خیلی واسم مهمه

 213. با سلام

  سوالی در رابطه با تغییر رشته: میخاستم بدونم با داشتن مدرک کارشناسی در رشته مدیریت، امکان تغییر رشته در مقطع ارشد به تربیت معلم وجود دارد یا خیر؟

  با تشکر

 214. سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه… میخواستم بدونم دانشگاه ازاد علوم پزشکی مشهد در رشته پزشکی پذیرش بهمن ماه هم داره یا فقط مهر پذیرش داره ؟؟؟؟ به طور فرضی اگه پذیرش بهمن داشته باشه، ایا باید همه مدارک ثبت نام رو مهر ماه ببریم یا بهمن ماه میشه ببریم؟؟؟ من خدمتم ابان ماه تموم میشه .. ایا امکانش هست که مدرک پایان خدمتم رو ابان یا اذر ببرم و یا همون بهمن ماه؟؟ ممنون میشم اگه امکانش باشه پاسخ بدید . خیلی خوندم برای امسال . واقعا نگرانم

  • سلام. تا زمان اومدن دفترچه انتخاب رشته معلوم نمیشه که بهمن هم ارائه میده یا نه .ولی اگر بهمن ارائه بده شما مدارک رو همون بهمن ماه ارائه میدین

 215. سلام خسته نباشید من فوق دیپلم کامپیوتر دارم با معدل ۱۸ میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم.کاردانی ناپیوسته خوندم.

  • باسلام. بله شما میتونی در کنکور سراسری شرکت کنی چون مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهیه و در صورت داشتن بقیه شرایط مثل:سن زیر ۲۲ سال،بومی بودن در استان محل سکونت و…میتونید وارد دانشگاه فرهنگیان بشید.موفق باشید.

 216. سلام عذر خواهم من هرچی تلاش کردم باهاتون تماس بگیرم موفق نشدم،بنده معدله دیپلمم ۱۴/۰۴هست و الانم ترم اخره کاردانیم و چون تو کارو دانش تحصیل کردم پیش دانشگاهیم نداشتم،متولد۷۷ هستم،میخواستم بدونم با این شرایط هیچ راهی نیست که بتونم معلم شم از طریق دانشگاه آزاد حتی؟اگه هست راهنمایی کنید لطفا چجوری هر جوری شده میخوام دبیر شم،زمان کنکورش کیه؟

  • باسلام. بابت پیش دانشگاهیتون نگران نباشید چون همین مدرک کاردانی شما برابر با پیش دانشگاهیه و خیلی راحت میتونید در کنکور سراسری جهت قبولی در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید البته معدل کل دیپلم شما برای فرهنگیان،باید حداقل ۱۵ باشه که برای شما پایینه اما میتونید برید آموزش و پرورش منطقه سکونت و بابت ترمیم نمره اقدام کنید تا معدلتون افزایش پیداکنه چون این احتمال وجود داره و خیلی از افراد از این طریق به نتیجه رسیدند.برای دبیری شما حتما باید پذیرش فرهنگیان بشی،دانشگاه آزاد رشته های دبیری ارائه نمیده به هیچ وجه.همچنین شما شرایط سنی زیر ۲۲ سال هم که برای سال ۹۶_۹۷ فرهنگیان تصویب شد رو دارید و مشکلی نیست.زمان کنکور ۹۷ هم در روزهای ۷ و ۸ تیرماه برگزار میشه.موفق باشید.

 217. سلام . رتبه لازم دانشگاه فرهنگیان در منطقه ۳ را بگید ممنون میشم

 218. باسلام مجدد
  ادامه سوال قبلی:
  من برای حق التدریس گرفتن هم پیگیری کردم به من گفتند که الان دیگه جمع شده از سال ۹۱ به بعد دیگر اموزش و پرورش حق التدریس جذب نمی کند.
  ایا این درسته؟

  باسپاس

 219. باسلام
  من متولد ۶۶ هستم. فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه تهران دارم. روزانه خوندم و سربازی هم رفته ام. به دبیری در اموزش و پرورش علاقه دارم.
  ۱- چکار کنم؟ راهش چیه تا به این خواسته ام برسم؟
  ۲-چه جوری می توانم در اموزش و پرورش استخدام شوم؟
  ۳-آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد را دارم؟ مثلا در رشته اموزش فیزیک یا ریاضی؟
  خواهشا راهنمایی بفرمایید

 220. سلام خسته نباشید من دو طرمم مونده که کارشناسیم تموم شه ۱۹ سالمه و معدلم بالای ۱۹هس میخوام بپرسم میتونم تو دانشگاه فرهنگیان هم درس بخونم یا ن باید چیکار کنم

  • باسلام. اگر از لحاظ سنی به مشکل برنخورید و بقیه شرایط رو هم داشته باشید مثل:معدل کل دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن،شرایط سنی حداکثر ۲۲ سال و… بله میتونید شرکت کنید و یک کارشناسی مجدد از دانشگاه فرهنگیان بگیرید چون شرایط سنی ۲۲ سال برای سال ۹۶_۹۷ تصویب شد و ممکنه برای سال آینده دوباره تغییر کنه و به ۲۰ سال کاهش پیدا کنه.موفق باشید.

 221. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم نن متولد ۱۳۷۵ هستم لیسانس حقوق گرفتم از دانشگاه پیام نور ایا میتونم شرکت کنم واسه تربیت معلم؟

 222. سلام خسته نباشید!من ٢٢سالمه اما سهمیه پنج درصدی دارم آیا میتونم در دانشگاه فرهنگیان قبول شم

 223. اگر لیسانس داشته باشی واسه علوم پایه میتونی تو آزمون سنجش در ارشد تربیت معلم شرکت کنی.

 224. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدونم با دیپلم گرافیک میتونم در سال نود و هفت وارد تربیت معلم بشم؟بعد سن ورود رو زده بودین سال هفتاد و شیش من متولد هفت و نه هستم نمیتونم وارد بشم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می تونید از یکی از رشته های نظری وارد بشید که برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید. ضمنا سن ورود به دانشگاه های فرهنگیان حداکثر تا ۲۲ سال هستش که شما هم می تونید شرکت کنید. موفق باشید.

 225. شما از حقوق و مزایایی که ضمن تحصیل به دانشجوهای دانشگاه فرهنگیان میدن اطلاع دارید؟

 226. سلام، خسته نباشید، میخواستم بپرسم که سهمیه بومی رو انتخاب دانشگاه فرهنگیان تاثیر داره؟ و در رشته انسانی در منطقه ۲ حدودا چه رتبه ای لازمه که بتونیم قبول بشیم.
  یه سوال دیگه هم داشتم . یکی از دوستان من جزو اتباع حساب میشه ولی از تولد ایران بوده و مادرش هم ایرانیه، با این شرایط میتونه فرهنگیان بره؟

 227. سلام
  من علاقه زیادی به معلم شدن در دوره ابندایی دارم و معدل نهایی سال سوم دبیرستانم ۸/۷۸ ، معدل کل دیپلم ۱۵/۲۱ معدل نهایی دوره پیش دانشگاهی ۷/۷۵ و معدل کل دوره پیش دانشگاهیم ۱۲/۵۰ هستش کاملا واضحه که درس نخوندم یا شب امتحانی خوندم الان دارم واسه کنکور ۹۷ تمام تلاشم رو میکنم که رتبه زیر ۶۰۰۰ تو گروه ریاضی بیارم ولی ترسی که دارم نکنه با این معدل ضعیف قبولم نکن لطفا کمکم کنین که میتونم با این وضعیت هدفم رو معلمی ابتدایی تنظیم کنم؟
  پدرم هم معاون اجرایی در یکی از مدارس ابتدایی هستن
  سنجش سلامت جسمانی و روانی دانشگاه تربیت معلم مثله شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش هستش؟
  ممنون از مشاوران سایت ایران مشاوره

 228. یه سوال دیگه هم داشتم.
  ایا میتونم با داشتن دیپلم نقشه نقشه برداری کنکور رشته کامپیوتر (برای مثال)بدم ودر تربیت معلم قبول بشم

 229. سلام.رشتم نقشه برداری هستش که امسال از هنرستان حذف شد و زیر شاخه رشته ساختمان تو دانشگاه شد .سال ۹۷ هم قراره کنکور بدم.معدل کل دیپلم هم ۱۵٫۲۱ هستش.با این شرایط واسه تربیت معلم من رو قبول میکنن یا نه .
  اگه قبول بشم واسه کدوم رشته تدریس خواهم کرد.
  اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

 230. خواهش میکنم جواب منو بدید

 231. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم باتوجه به اینکه برای انتخاب دانشگاه امام صادق فقط لازمه تیک علاقه مندی رو در زمان ثبت نام کنکور بزنیم(پس لازم نیست زمان انتخاب رشته در اولویت هایمان این دانشگاه را انتخاب کنیم) حالا اگه هم تربیت معلم و هم دانشگاه امام صادق رو قبول بشیم تکلیف چیه و کدوم رو باید بریم؟ توی نظرات بالا شما گفتین هرمورد که توی اولویته ولی اینجا که ما دانشگاه امام صادق رو توی انتخاب رشته وارد نکردیم
  با تشکر از زحمات شما جایی نتونستم جواب این سوالمو بگیرم امیدوارم شما جواب بدین بازم بخاطر زحماتتون ازتون ممنونیم

  • سلام. اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه امام صادق هستید علاوه بر اینکه تیک علاقمندی رو در ثبت نام کنکور وارد میکنید باید در سایت خود دانشگاه نیز ثبت نام انجام بدید. چون هم دانشگاه امام صادق و هم فرهنگیان جز دانشگاه های نیمه متمرکز هستند اون دانشگاهی که تو اولویت زدین رو باید تو مصاحبش شرکت کنید. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز.ببین دارم کلی بهت میگم.فرض کن رشته تجربی هستی و رتبت ۱۰۰۰شده.موندی رشته های پزشکی وشاخه هاش رو بزنی یا دبیری ها.میری مصاحبه ازت میپرسن کدومو اول زدی؟(پزشکی ها یا دبیری ها)هرچند میدونن کدومو اول زدی.اگه تو اول دبیری ها رو زده باشی خوب خیلی بهتره برات چون میگن دبیری براش مهم تره.حالا بحث امام صادق و فرهنگیان فرق داره ولی ی چیز تو همین مایه هاس.دوتا مصاحبه جدا باید بری.یکی تهران برا امام صادق یکی هم برا دبیری هات مرکز استان.هر دوجا ازت سوال میشه کدومو اول زدی و برات اولویت داشته.به طور حتم اونی که اول زدی درصد قبولی ت بیشتره.من خودم ورودی ۹۴ دانشگاه فرهنگیان و یک سال دیگه درس دارم.فکر نکن فرهنگیان گل و بلبله.ولی کارت حتمیه.هرچند برا ورودی های مثل۹۵و۹۶و۹۷ میگن ازمون صلاحیت داره و یا میگن حقوق نمیدن و یا میگن دوران تحصیل رو سابقه به حساب نمیارن.امیدوارم خوب راهنماییت کرده باشم/

 232. سلام ببخشید یک سوالداشتم راسته ک میگن ممکنه یه سال اصلا دانسجوتربیت معلم نگیرن مثلا چون واسه سال ۹۶زیادگرفتن برا۹۷نگیرن؟

  • سلام. معمولا طی این سالها هر ساله پذیرش داشته دانشگاه فرهنگیان و ربطی به این نداره که چون سال قبل پذیرش زیاد بوده امسال پذیرش نداشته باشه.

 233. سلام من رشته حسابداری هستم ، دیپلم دارم با معدل ۱۴/۱۹
  متولد سال ۱۳۷۴ هستم
  ایا میتونم تربیت معلم ثبت نام کنم
  لطفا زودتر جواب بدین

  • سلام. یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان اینه که شما حداکثر ۲۲ سال سن داشته باشید و اینکه معدل سه سال اول متوسطه شما حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

 234. با سلام
  من متولد۷۶/۰۱/۰۹فارغ التحصیل کاردانی صنایع شمیایی هستم
  مدرک پیش دانشگاهی انسانی هم گرفتم در مورخ۹۶/۰۳/۳۱
  ودر کنکور سراسری ۹۶ شرکت و دانشگاه فرهنگیان قبول شدم پس از۱ماه تحصیل نظام وظیفه با معافیت تحصیلی موافقت نکرد به دلیل شرط سن
  الان باید به خدمت بروم ایا در حین خدمت میتوانم در کنکور شرکت کنم و تربیت معلم قبول شوم شرایط پذیرش در دانشگاه را دارم

 235. سلام ببخشید من همه شرایط رو دارم فقط مدرک پیش دانشگاهی رو ندارم رشتم معماری بوده فنی میتونم شرکت کنم؟

 236. سلام من رشتم معماری بوده و معدل دیپلمم۱۶میتونم شرکت کنم ؟؟؟

  • سلام. برای شرکت در کنکور باید پیش دانشگاهی داشته باشید و علاوه بر اون باید معدل سال اول، دوم وسومتون حداقل ۱۵ باشه. با داشتن پیش دانشگاهی کنکور شرکت میکنید و اگه تمام شرایط دانشگاه فرهنگیان رو داشتید انتخاب رشته انجام میدید.

 237. سلام
  معدل کل من ۱۴/۹۷ هست
  ولی معدل کتبیم بالای ۱۵
  اگر من در کنکور قبول بشم تربیت معلم
  ایا در مصاحبه هم قبول میشم یا رد میشم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل سه سالتون، اول، دوم و سوم حداقل ۱۵ باشه. اگه شما تمام شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو داشته باشید براتون مجاز میزنه و بعد انتخاب رشته انجام می دید.

 238. سلام.
  من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی روزانه هستم.میخوام کنکو بدم سال۹۷٫برای انسانی اگه قبول بشم تربیت معلم اونوقت انصراف بدم.میشه؟قضیه دوطلبان ازاد چیه

  • سلام. برای شرکت در کنکور ۹۷ چون دانشجوی دوره روزانه هستید باید تا ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف بدید که بتونید توکنکور سراسری شرکت کنید. موفق باشید.

 239. سلام آیا برای دانشگاه فرهنگیان باید اعلام علاقه مندی کرد اگه اره کی باید این کارو بکنیم چون موقه ثبت نام کنکور ۹۷ اعلام علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان نبود

 240. باسلام. بنده متولد مرداد ۷۷ هستم و مدرک کاردانی ای تی رو دارم, ایا میتونم با انتخاب یکی از رشته های نظری در کنکور ۹۷ شرکت کنم؟

  • سلام. باتوجه به اینکه شما مدرک کادانی دارید به عنوان پیش دانشگاهی براتون محسوب میشه و می تونید یکی از رشته های نظری رو شرکت کنید. موفق باشید.

 241. سلام
  برا کسی که دومین روز مهر ۲۳سال بشه با معدل بالای ۱۵ امکان ورود به دانشگاه فرهنگیان وجود داره؟؟

 242. یه سوال داشتم اگه من مدرک فنی حرفه ایی حسابداری داشتم و مدرک کاردانی حسابداری رو داشتم مدرک کاردانی ۱۷/۴۳ باشه و سنم ۲۱ سال باشه میتوانم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم

  • سلام. برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان باید در کنکور سراسری یکی از رشته های نظری شرکت کنید و اگه همه شرایط دانشگاه فرهنگیان رو داشتید و در مصاحبه هم قبول شدید وارد این دانشگاه ها بشید. موفق باشید.

 243. سلام.ببخشید من متولد ۷۶ و ۲۰ سال دارم.در دانشگاه پیام نور مشغول تحصیلم.ب علت علاقه شدید به دانشگاه فرهنگیان میخوام دوباره کنکور بدم که قبول شم.معدل کل سالهای اول و دوم و سوم بالای ۱۵ بوده و حتی بالای ۱۷ ولی معدل کتبی امتحان های نهاییه سال سومم ۱۴.۸۲شده.میخواستم ببینم من میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟
  هر چی زنگ میزنم ب شماره های تو سایت بوق اشغالی میزنه
  یه جواب کامل بهم بدین
  ممنون

 244. سلام .من دانشجو بودم فقط بخاطر دبیریا و تربیت معلم و یا فرهنگیان مرخصی گرفتم ک بخونم و این رشته ها برم ولی شرایط سنیش ۲۲ سال هستش ک اونجور ک تو دفترچه زدن شیش ماه فقط بزرگتر از این رده سنی هستم.یعنی واقعا هیچ راهی نداره ک شرایط سنی نادیده یا تغییر کنه؟ .خیلی امید داشتم ب این رشته ها معدلمم خوبه فقط شرایط سنو ندارم

 245. سلام معدل کل لحاظ میشه یامعدل کتبی نهایی

 246. با سلام
  میخاستم بدونم تا چندماه پیش شرایط سنی حداکثر ۲۲ بود بودش یعنی متولدین ۷۴ به بعد الان واسهسال ۹۷ شرایط جدید حداکثر سن ۲۰ یعنی متولدین ۷۶ به بعد,من متولد ۱۳۷۵/۳/۱۰ هستم ایا میتونم ثبت نام کنم ؟

 247. ایا متولد ۱۳۷۵/۳/۱۰ میتونه تو شرایط جدید شرکت کنه تو ازمون ؟

 248. باسلام وعرض ادب واحترام وخسته نباشید.
  اینجانب فارغ التحصیل درشاخه فنی وحرفه ای رشته سخت افزار کامپیوتر دریکی از آموزشکده های فنی وحرفه ای هستم.الان قصد دارم درادامه تحصیل من معلم کامپیوتر بشم بایدچیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

 249. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم باتوجه به اینکه برای انتخاب دانشگاه امام صادق فقط لازمه تیک علاقه مندی رو در زمان ثبت نام کنکور بزنیم(پس لازم نیست زمان انتخاب رشته در اولویت هایمان این دانشگاه را انتخاب کنیم) حالا اگه هم تربیت معلم و هم دانشگاه امام صادق رو قبول بشیم تکلیف چیه و کدوم رو باید بریم؟ توی نظرات بالا شما گفتین هرمورد که توی اولویته ولی اینجا که ما دانشگاه امام صادق رو توی انتخاب رشته وارد نکردیم
  با تشکر از زحمات شما جایی نتونستم جواب این سوالمو بگیرم امیدوارم شما جواب بدین بازم بخاطر زحماتتون ازتون ممنونیم

 250. سلام خسته نباشید. من ٢٩ سالمه و علاقه دارم معلم دینی در مدارس راهنمایی بشم.
  دیپلم امور اداری گرفتم ١٠ سال پیش.
  الان به لطف خدا و ان شاءالله به راه راست هدایت شدم اگر خدا قبول کند، از اونجایی که علاقه به معلمی دارم تصمیم گرفتم معلم دینی باشم، میخواستم راهنماییم کنین که اگه خدا بخواد در این زمینه فعالیت داشته باشم.
  من چیکار باید کنم و از کجا شروع کنم.
  ممنون. با حق.

  • با سلام. یکی از شرایط مهم پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرط سنی هست که تا سقف سنی ۲۲ میشه وارد این دانشگاه شد و متاسفانه شما نمیتونید بر ای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوید.موفق باشید.

 251. سلام
  من فرزند رزمنده ۹ ماه جبهه هستم وجانباز۱۰%طبق بند ۴۴و۴۸مجلس شورای اسلامی بنده از شرایط سنی ومعدل معاف ابا چنین چیزی حقیقت دارد
  سوال دومم اینکه من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم ترم ۴ می خواهم انصراف دهم آیا هزینه ای باید بپردازم چون من می خواهم برای دانشگاه فرهنگیان امتحان کنکورسراسری ۹۷ شرکت کنم سربازی هم رفتم ۱۵ماه
  معدل کل دیپلمم ۱۱٫۶۸هستم آیا می توانم در ترمیم معدلم شرکت کنم

 252. سلام من متولد ۷۵/۳هستم میخام کنکور تربیت معلم و شرکت کنم میخام بدونم زمان ثبت نامش کی هس ؟ و اینکه من مدرک کاردانی دارم میتونم کارشناسی تربیت معلم نقاشی بخونم؟ و اینکه تو ۲۳سالگی هم میشه برای تربیت معلم شرکت کرد؟

 253. سلام من دارای مدرک فوق لیسانس معماری هستم ایا میتونم در کنکور سال ۹۷ برای تربیت معلمی شرکت کنم؟

  • سلام. برای اینکه بتونید وارد دانشگاه های تربیت معلم و فرهنگیان بشید باید شرایط خاصی داشته باشید از جمله شرط سنی که حداکثر باید ۲۳ باشه و… که با توجه به اینکه شما مدرک فوق لیسانس دارید فکر میکنم شرط سنی لازم برای ورود به این دانشگاه هارو نداشته باشید.

 254. با سلام.من لیسانس معماری دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم یا نه؟شرایطش چیه؟واینکه ۲۱ سالمه میتونم شرکت کنم؟

 255. با سلام.من لیسانس معماری دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دانگشاه تربیت معلم ثبت نام کنم یا نه؟شرایطش چیه؟و اینکه ۲۱ سالمه میتونم شرکت کنم؟

 256. سلام ببخشید من میخوام امسال در کنکور ۹۷ برای دانشگاه فرهنگان شرکت کنم و معدلمم بالای ۱۵ هستش فقط ۲۱ سالمه و شما حدااکثر سن رو ۲۰ سال ذکر کردین ایا راه دیگه ای داره قبلا حدااکثر سن۲۲ سال بود ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا میتونم شرکت کنم یانه

  • با سلام. اگر که پدر شما دارای سهمیه ی جانبازی یا ایثارگری یا فرزند شهدا رو داشته باشه میتونی ازش استفاده کنی چون افرادی که سهمیه دارند امکان افزایش این شرط سنی رو تا سقف ۵ سال دارند.در غیر این صورت شما نمیتونی به دانشگاه فرهنگیان وارد بشی.موفق باشید.

   • با احترام ب همه ایثارگران و شهیدان و خانواده هاشون اما این بی انصافیه شاید کسی شرایط مالیش جوری نبوده ک بتونه دانشگاه شرکت کنه مث من یعنی الان ک ۲۳ سال دارم و علاقه مند ب معلمی هستم حق شرکت تو دانشگاه تربیت معلم رو ندارم اخه چرا

   • بعد برای سهمیه دارها تا ۵ سال افزایش سن داره! چرا چون بابای من ی کارگر ساده بود و درامدش کم ک من نتونستم زودتر وارد دانشگاه بشم! این ظلمه من یکی راضی نیستم

 257. سلام.ببخشید من دیپلم رشته معماری دارم و دارای سهمیه ۳۰ درصدی.ایا میتونم از طریق کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان بشوم.لطفا جواب بدهید و تاریخ ثبت نام کنکورش را اعلام کنید

  • با سلام. یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان داشتن مدرک پیش دانشگاهی هست که چون رشته دبیرستانی شما فنی حرفه ای بوده قطعا پیش دانشگاهی نداری اما اگه پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری مثل تجربی،ریاضی یا انسانی رو بتونی بگیری میتونی وارد دانشگاه فرهنگیان بشی البته در صورت داشتن بقیه ی شرایط اعم از شرط سنی ، شرط معدل و …زمان ثبت نام کنکور هم از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن ادامه داره.زمان برگزاری کنکور سراسری هم ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ هستش. موفق باشید.

 258. سلام من ۲۸سالمه علاقه زیادی به معلمی لیسانس اماردارم میتونم معلم بشم یا شرایط سنی داره وغیرممکنه

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر شرایط خاصی که داره شرط سنی هم داره که حداکثر تا ۲۲ سال هستش و متاسفانه شما نمیتونید وارد این دانشگاه ها شید مگر اینکه از طریق آزمون های استخدامی آموزش و پرورش وارد این رشته بشید و بتونید تدریس کنید. موفق باشید.

 259. باسلام.من رشته تجربی هستم بامعدل دیپلم ۱۵/۳۳میخواستم امسال کنکور انسانی بدم ایا میشه که من دیبری قبول بشم باتوجه ب اینکه دیپلمم تجربی هست .بعد راجب معاینات پزشکی توضیح مختصر بدید لطفا

 260. سلام .ببخشید این احتمال وجود دارد که برای قبولی به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۷ شرایط سنی رابه ۲۲سال بیشتر افزایش بدن لطفا جواب بدید?

  • با سلام. معمولا همیشه دیده شده شرط سنی دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ یا ۲۲ در حال تغییر باشه یعنی دیده نشده که این رقم بخواد به بیشتر از ۲۲ افزایش داشته باشه.همیشه یا شرط ۲۰ سال بوده یا ۲۲ سال. شرایط سنی فرهنگیان برای کنکور ۹۷ تعیین شده و احتمالش خیلی کمه که بخواد عوض بشه اما باز هم پیگیر باشید. موفق باشید.

 261. ببخشید میخاستم بدونم منظورتون از معدل دیپلم چیه من معدل ۳ سال یعنی اول و دوم و سوم متوسطم شد ۱۷ یعنی سال چهارم (پیش دانشگاهی) رو هم حساب میکنن یا خیر ؟

 262. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ تورو به خدا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_ از۱۱۸هم میتونین شماره اش روبگیرین حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون 

 263. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 264. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که بعضیا اعتراض کردن واصلاحیه زدن لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 265. سلام بنده معدلم ۱۳/۷۳ هستش ولی امروز زنگ زدن میگن واسه تکمیل ظرفیت بیا مصاحبه…تو سنجش نوشته زیر ۱۵ مصاحبه نمیکنن ..باید چیکار کنم!؟

 266. با سلام
  آیا راهی هست من که روازنه ۹۶ قبول شدم سال بعد دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

 267. سلام من متولد تیر ۷۶ هستم
  الان بخوام کنکور ۹۷ برم دانشگاه فرهنگیان شرایط زیر ۲۲ سال باید باشه یا زیر ۲۰ سال هم شاملم میشه؟
  و اینکه هیچ راهی نیست که الان که دانشجو ترم پنج دانشگاه سراسریم همزمان دانشگاه فرهنگیان هم ادامه تحصیل بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما میتونید وارد دانشگاه فرهنگیان بشید و از نظر سنی مشکلی براتون نداره چون تا سن ۲۲ حق ورود به این دانشگاه رو دارید و الان ۲۰ هستید پس مشکلی نداره اما راجب تحصیل و شرکت در کنکور همزمان چون شما دانشجوی دانشگاه سراسری هستی برای شرکت در کنکور سراسری حتما باید از دانشگاه انصراف بدید و سپس در کنکور شرکت کنید. موفق باشید.

 268. سلام
  ببخشید من متولد ۷۶ هستم دیپلم و فوق دیپلم حسابداری دارم
  میخواستم ببینم با رشته ی حسابداری نمیتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟
  بعدش میخواستم بدونم بخشی دانشگاه نداره که نیاز ب کنکور نداشته باشه؟ و بتونم بدون کنکور وارد بشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  حتی اگه جوابمو ب جیمیم ارسال کنید بازم ممنون میشم
  یا علی

 269. درود گویا اعلام شده کسانی ک کاردانی پیوسته دارن کارشناسی رو میتونن تربیت معلم بخونن این خبر حقیقت داره؟ اگه حقیفت داره شرایطش چیه؟

 270. سلام
  یه سوال داشتم.زمان انتخاب رشته تربیت معلم چه موقع هست؟

 271. با سلام من الان ۲۶ ساله هستم و میدونم که با توجه به شرط سن نمیتونم برای تربیت معلم شرکت کنم سوال من از شما اینه که امکان داره در سال های بعد شرط سن تغییر کنه و سن های بالاتر رو بپذیرن یا نه؟ به نظرتون من به امید تغییر شرط سن در کنکور شرکت کنم یا نه؟ با تشکر از شما

 272. با سلام خواهش مند است برای معلم شدن جوانان با انگیزه و توانا ارزش قائل شده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را هموارتر کرده شرط سنی را به ۲۴ سال افزایش دهید با تشکر

  • با سلام. شرط سنی یا هر شرط دیگری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان رو خود سازمان سنجش تعیین میکنه و چیزی در اختیار ما وجود نداره.

 273. سلام من رشتم انسانیه
  کنکور۹۶تو سهمیه ایثارگران رتبه ام ۴۶۰۰شد
  موندم پشت کنکور که فرهنگیان قبول شم(مجاز نشده بودم)
  معدل کل دیپلمم۱۷/۲۰
  معدل کتبی دیپلمم۱۴/۵۳
  بنظرشما لازمه برای بالارفتن معدل کتبیم ترمیم معدل شرکت کنم؟در دروس جامعه و دینی ۲۰شم کفایت میکنه؟
  در خرداد ازمون بدم خوبه؟؟
  لطفا هرچه سریعتر پاسخ بدید ممنونم

 274. رتبه مورد نیاز تربیت معلم در کنکور ۹۷ چنده لطفا میشه بگین تا چن هزار هس

 275. سلام من معدل دیپلمم ١۵ و خورده ای هستش رشته حسابداری فنی..کنکور دادم با رتبه٩ هزار قبول شدم شهر خودم دورود لرستان…حالا سالی دگ من کاردانی رو بگیرم…واسه رفتن به دانشگاه فرهنگیان باید چه اقداماتی صورت بگیره؟

 276. سلام وقت بخیر
  من دیپلم هنرستان رشته حسابداری دارم با معدل ۱۹ مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری هم گرفتم با معدل۱۶٫۷۰متولد ۷۷ هستم میخواستم بدونم امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم دارم؟
  یاباید دیپلم نظری بگیرم؟ اگه امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم هست میتونم رشته خودمو ادامه بدم؟برای کنکور تربیت معلم باید چ رشته ای کنکور بدم؟

 277. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من الان ۱۸سالمه و میخوام دانشگاه تربیت معلم و انتخاب کنم یعنی نمیتونم؟

 278. سلام.از رشته کامپیوتر فنی وحرفه ای میتوان تربیت ملم شرکت کرد از طریق همان رشته

 279. سلام شما مطمعن هستین که ۲۰ سال تمومه؟
  پارسال هم اینجوری بود ولی کردنش ۲۲ سال تمام
  الان تکلیف متولدین نیمه دوم ۷۵ با نیمه اول ۷۶ چیه؟
  ماها کجا باید اعتراض کنیم
  ادمین لطفا ثبت کن و جواب بده

 280. سلام شما مطمعن هستین که سن ۲۰ سال تمامه؟
  سال های قبل که ۲۲ سال تمام بود
  چرا امسال دارن با روح و روان ما بازی میکنن؟؟؟
  ما متولدین نیمه دوم ۷۵ با متولدین نیمه اول ۷۶ چکار باید بکنیم؟؟

 281. سلام خسته نباشید.من کارشناسی علوم تربیتی دارم.سنم هم ۲۵ سال هستش.میتونم مجدد در دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم

 282. سلام خسته نباشیدمن دانشجودانشگاه فرهنگیان ورودی ۹۶ هستم میخواستم ببینم میتونم از اینجا انصراف ندم ولی توکنکور۹۷ شرکت کنم اما ازاد انتخاب رشته کنم؟باتشکر

 283. سلام ۲تا سوال داشتم اول این که اگر انتخاب رشته کردیم و در تربیت معلم قبول شدیم و بعد مصاحبه رد شدیم تکلیف چیه؟ و در اخر هیچی نمیشیم؟در صورتی ک مثلا میتونستیم پرستاری یا چیز دیگه بریم؟

  و دوم این که بین کسی که رشته تجربی کنکور داده و کسی که هنر کنکور داده تفاوتی هست یا خیر؟

 284. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 285. سلام من میخوام وارد دانشگاه فرهنگیان بشم اما معدلم کمتراز از۱۵ هستش واسه همین میخوام تو ترمیم معدل شرکت کنم. اما شنیدم نمراتی که تو ترمیم معدل جبران میشن وارد کارنامه دیپلم نمیشه. تکلیف چیه چیکار باید کنم؟ ممنون بابت پاسخگویتون

 286. سلام.من دانش اموز پیش دانشگاهی تجربی هستم با معدل بالای پانزده .من میخوام امسال واسه کنکور انسانی درس بخونم و زمان برای تغییر رشته گذشته.میخواستم بدونم اگه با کنکور انسانی تربیت معلم قبول بشم چون دیپلم تجربی دارم معدلم مشکل ایجاد نمیکنه؟ممنون اگه جوابمو بدید

 287. سلام خسته نباشید
  دانشگاه فرهنگیان در هفته چند روز و چه روز هایی کلاس دارند و دانشگاه باشند ؟ ممنون

 288. سلام
  بنده لیسانس فلسفه دارم از دانشگاه قم و ساکن قم هستم ۲۴سالم دارم میخواستم بدونم چه راهی وجود داره تا برای شغل معلمی انتخاب شم

 289. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۶٫۶۶ بود و الآن لیسانس صنایع دانشگاه دولتی دارم و ۲۱ سالمه و خواهر و مادر و پدرم فرهنگی هستند.
  میخواستم بدونم می‌تونم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  و سوال بعدی اینکه با کنکور زبان میشه قبول شد؟

 290. سلام خسته نباشید من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم با نعدل ۱۴ و ۶۴ صدم.الان میخوام برم سمت دبیری.باید چکار کنم؟معدلم ۱۵ نیست چکار کنم؟کمکم کنین لطفا.

 291. سلام .من متولد فروردین. ۷۵هستم .شرایط معدلم هم برای قبولی در تربیت معلم ،مناسبه.فقط نگرانیم برای سنم هستش،میخواستم بدونم تا زمان ثبتنام کنکور چون هنوز ۲۲نشدم میتونم ثبتنام کنم ،یا اینکه بعد نتایج کنکور۹۷ ،چون ۲۲سالم میشه قبول نمیکنن سنم رو؟

 292. سلام خسته نباشید…
  من امسال تربیت معلم قبول شدم اما از همین الان دارم واسه کنکور چهار سال آینده ( موقعیکه فارغ التحصیل شدم ) میخونم… دوس دارم ی دانشگاه تاپ قبول بشم… سواله من اینه که تا چهار سال دیگه کنکور حذف نمیشه؟؟؟ سوال بعدیم اینه که میتونم چهار ساله دیگه که معلم شدم هم درس بدم و هم دانشجو باشم؟؟ با توجه به اینکه رشته قبولیم آموزش ابتدایی هستش و از شنبه تا چهارشنبه باید تدریس کنم… ینی درواقع ممکنه آموزش پرورش همکاری کنه و تایم کمتری رو واسه تدریسم بذاره که بتونم به دانشگام برسم؟؟

 293. سلام.ببخشید در مورد زمانش و نحوه ی ثبت نامش میشه لطفا اطلاعات بدین؟

  • سلام. برای رشته های تربیت معلم، شما باید تو کنکور آزمایشی رشته ای که میخواین ثبت نام کنید که زمان ثبت نام کنکور ۹۷، اوایل بهمن ماهه. زمان برگزاری کنکور تو تیرماهه. موفق باشید.

   • باعرض سلام من سال آخر راهنمایی هستم و علاقه ی بسیار قابل تهسینی به این شغل شریف دارم درضمن بنده پدرم هم فرهنگی هستن من یه سئوالی داشتم خدمت تون واونم اینه که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مدرک تحصیلی دیپلم پایه کافیست یا خیر باید حتمامدرک دیگری را دارا باشم؟ لطفا من رو راهنمایی کامل کنید سپاس

 294. سلام من متولد ۱۳۷۵/۶/۱۳هستم میتونم در آزمون ۹۷تربیت معلمی قبول شم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید تا حدااکثر ۲۲ سال سن داشته باشید اگر تا زمان ثبت نام ۲۲ سال شما تمام نشود میتوانید شرکت کنید.

 295. سلام من متولد سال ۷۳ هستم ودوران دبیرستانم هنرستان بودم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس معماری دارم .آیا می تونم شرکت کنم برای تربیت معلم ؟؟.راهنماییم می کنید ؟؟؟

 296. با سلام
  یک سوال داشتم خدمتتون من لیسانس ادبیات از دانشگاه الزهرا رو دارم آیا الان میتونم برای ارشد با همین رشته وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ آزمون جداگانه داره به غیر از آزمون ارشد؟

 297. سلام ببخشید من معدلم ۱۳/۵۰ هستش خیلی ام علاقه دارم رشتمم گرافیک بود ینی پیش دانشگاهیی نداشتم .. من هم هیچ شانسی ندارم؟؟؟بعد این ترمیم معدل چیه؟

 298. سلام
  کسی ک رشته اش فنی هس و پیش دانشگاهی نخونده میتونه برا تربیت معلم شرکت کنه؟؟؟؟

 299. با سلام
  من معدل کل سال اول و دوم و سومم شده ۱۴٫۶ -ایا اگر تو طرح ترمیم معدل شرکت کنم و معدل کل رو ببرم بالا ۱۵ . اونوقت شرط معدل فرهنگیان رو دارم یا خیر ؟
  ممنونم از لطف شما.

 300. سلام من کاردانی ناپیوسته نرم افزار دارم با معدل ۱۶/۶۳ از دانشکده فنی و حرفه ای دولتی الزهرای مشهد و علاقه زیادی دارم برای معلمی فنی و حرفه رشته خودمون در دبیرستان دانشگاه تربیت معلم پذیرش دانشجو با شرایط من داره ؟؟؟چطوری ؟؟؟و اینک ایا ازمون استخدامی برایاستادیار بنظرتون امکان ارتقاع مدرک رو بعد به کارشناسی و سطح هنراموزی در اموزش پرورش داریم؟؟؟؟؟

 301. سلام.خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی هستم.میتونم تو آزمون استخدامی تربیت معلم شرکت کنم؟

 302. ببخشید معدل من ۱۳/۷۶ هست ایا برای فرزند جانبزان معدل چقدر

 303. درود
  آیا کارشناسی ارشد هم در دانشگاه های تربیت معلم تکمیل ظرفیت دارد?زمان ثبت نامش چه موقعی است?

 304. با سلام خواستم بدونم منظور از معدل دیپلم. ینی معدل سال سوم. یا معدل سال اول تا سوم

 305. سلام میخاستم بدونم منابع تربیت معلم چه کتابهایی رو شامل میشه؟
  کنکورش همون کنکورسراسری هست که اردیبهشت برگزارمیشه یا فرق میکنه؟

 306. . ببخشید من یه سوال داشتم . من الان در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستم دو سال دیگه کارشناسیمو می گیرم . می خواستم بدونم اگه کنکور تجربی سه سال بعدو شرکت کنم و دانشگاه آزاد یه رشته ی خوب مثل پزشکی یا دارو سازی بیارم می تونم برم ؟ چون برای روزانه که به خاطر داشتن تعهد به آموزش و پرورش به آدم اجازه تحصیل مجدد نمی دن … ولی شنیدم برای دانشگاه آزاد نیازی به ارائه تعهد نیست … این درسته ؟ خواهش می کنم حتما جواب بدید چون توی هیچ سایتی نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم

 307. سلام ببخشید من متولد ۷۶ هستم دانشگاه روزانه کاردانی حسابداری امسال میگیرم، آیا منم میتونم در کنکور فرهنگیان شرکت کنم؟یا باید حتما پیش بخونم

 308. سلام من لیسانس زبان هستم ایا برای ارشد میتونم وارد دانشگاه تربیت معلم بشم؟

 309. سلام. من متولد ۷۴ هستم و تاره تحصیلم در مقطع کارشناسی تموم شده ولی هنوز دوسال طرحم باقی مونده.بنظرتون میتونم امسال برای تربیت معلم کنکور بدم؟

 310. باسلام.
  یه سوال من رشته گرافیک انتخاب کردم و میخوام بعدش تو شاخه عکاسی درس بخونم.ایا میتونم در کنکور سراسری برا تربیت معلمی امتحان بدم؟

 311. سلام این ک چندتا از اعضای خانواده مثل خواهر برادر پدر فرهنگی باشن امتیازی برای فرد تو ی مصاحبه نداره؟اخه شنیدم بچهای فرهنگی اولویت بیشتری دارن…ولی اینجا هیچی از این موضوع نوشته نشده .
  میشه لطفا برام توضیح بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما در اولویت هستید اما نه به صورت سهمیه، شرایط برای شما یکسانه فقط با توجه به علاقه مندی و توانمندی تون در اولویت هستید. موفق باشید.

 312. روح اله رجایی نیا نگرش به خداوند

  چرا فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از ادامه تحصیل محروم هستند ؟ و نمی توانند تا پایان تعهد ادامه تحصیل بدهند خنده دار نیست ادامه تحصیل ربطی به تعهد خدمت داره ؟ مگر می خواهند از آموزش و پرورش بیرون بروند این ظلم بزرگ در حق معلمان است واقعا ظلم بزرگ می گویند برای ادامه تحصیل باید تعهد را خریداری کنید جدا ظلم در حق معلم خریداری خدمت مال کسی است که قصد بیرون رفتن از سازمان را داره نه ادامه تحصیل جدا متاسفم برای اینکه فرهنگیان تحصیل کردم برای گرفتن ریز نمرات و تایید تحصیل باید مانده تعهد را خریداری کنیم واقعا ظلم تا چه حد ؟

 313. با سلام من تازه ۲۱ سال تموم کردم و فعلا دیپلم گرفتم و میخوام پیش دانشگاهی انسانی بخونم وبرا کنکور ۹۷ آماده بشم.میخواستم کمکم کنید بدونم آیا من میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم یا سن من برام مشکل ساز نشه؟؟با تشکر

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن ۲۲ بود برای امسال اما میخواستن این سن رو به ۲۰ سال کاهش بدن ، برای سال بعد مشخص نیست همون ۲۲ سال بمونه یا کاهش بدنش. باید دید تو دفترچه سال دیگه چی اعلام میکنه. اگه میخواید استخدام آموزش و پرورش شید میتونید با داشتن مدرک لیسانس و شرکت در آزمون استخدامی و داشتن باقی شرایط استخدام شید. موفق باشید.

 314. ۱_راسته میگن باید سنت زیر بیست سال باشه
  ۲_من تجربی بودم میخواهم کنکور انسانی بدم باید چه جوری این کار کنم؟
  ۳_من میخواستم برم فرهنگیان معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ هست….معدل سه سال متوسطه ۱۷٫۸۱ هست…معدل نهایی کتبی ۱۵ هست……متولد هفتاد و هفت هستم …مشکلی داره؟
  ۴

  • سلام. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال ۹۷ به احتمال زیاد زیر ۲۲ سال باشه. اما دقیقتر این موضوع، تو دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه. معدل کل شما باید بالای ۱۵ باشه. موفق باشید.

 315. سلام زمان دقیق اعلام نتایج اولیه فوریت های پزشکی مرتبط با کنکور سراسری ۹۶ هست کیه؟ ممنون میشم جواب بدید.

 316. سلام ببخشید من ۱ سوال داشتم . بنده می خواهم توی رشته ی تربیت معلم قبول شم و یه سوال ذهن منو مشغول کرده که برای قبولی به معدل کتبی (نهایی سال سوم ) یا معدل کل ( میانگین معدل سه سال اول تا سوم ) نیاز دارند . لطف جواب بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه یعنی اول، دوم و سومتون باید داشته باشید. موفق باشید.

 317. سلام .من دانشجو ترم سه کارشناسی حسابداریم از دانشگا فنی حرفه ای این بهار لیسانسمو میگیرم خودمم متولد ۷۴/۷/۱۸هسم خواسم بپرسم میتونم امسال کنکور تربیت معلم شرکت کنم امسال بفرض ک قبول بشم موقعه ورود ب دانشگاش تو یک مهر هنوز ۲۲محسوبم معدل دیپلمم ۱۹کاردانی هم ۱۷
  بنظرتون شانس شرکت دارم ؟؟میشه جواب رو ب ایمیلم بفرسین ممنون از سایت خوبتون

  • سلام. برای کنکور ۹۷ به احتمال زیاد شرایط سنی زیر ۲۰ سال باید داشته باشید که البته تو دفترچه کنکور ۹۷ قطعی بودن یا نبودنش مشخص میشه.

 318. سلام این مسئله ارتقای معدل چقدر صحت داره ک میتونیم معدلمون رو بالا ببریم؟من چند جا پرسیدم گفتن ارتقای معدل فقط سوابق تحصیلی درکنکور تاثیر داره و هیچ تاثیری هم در معدل کل دیپلم نداره لطفا منو ازین سردرگمی نجات بدین من هدفم دانشگاه فرهنگیان بود ولی با این حرف ک گفتن معدل ارتقا پیدا نمیکنه نا امید شدم

  • سلام. تاثیر ارتقای معدل برای کنکور هستش نه اینکه معدل دیپلم شما رو در موارد غیر از کنکور تغییر بده. اگه میخواین این ارتقای معدل برای کنکور رو اقدام کنید باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید و درخواست ترمیم معدل برای کنکور بدید. موفق باشید.

 319. سلام ببخشید من سال بعد یعنی ۹۷ کنکور میدم اونموقع ۱۸ سالمه یعنی من نمیتونم برم تربیت دبیری چون ۲۰ سالم نشده سکم بیشتر درباره سن پذیرش توضیح بدین

  • سلام.شرط سنی ورود به دانشگاه تربیت معلم حداکثر ۲۲ سال هستش و چون سن شما کمتر هست میتونید وارد این دانشگاه ها بشید.موفق باشید.

 320. سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۴شد ولی معدل کلم ۱۶شد کدومش حساب میشه توروخدا جواب بدین

 321. سلام من ۱۷ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم و معدلم ۱۶.۷۰ هست و علاقه زیادی به معلم شدن دارم میتونم دانشگاه تربیت معلم شرکت کنم؟

  • سلام
   دوست عزیز برای تربیت معلم و شرکت در کنکور سراسری حتما باید مدرک پیش دانشگاهی روهم داشته باشید . برای دریافت اطلاعات کامل تر با ایران مشاوره تماس بگیرین .
   موفق باشین

 322. سلام خدمت عزیزان بنده در دانشگاه افسری بودم و و استخدام ارتش بودم انصراف داداه و تصفیه کردم و میخوام درسال ۹۷ کنکور شرکت کنم و برم تربیت معلم ایا امکان دارد

  • سلام.اگه ترم یک یا دو بودید و انصراف دادید برای کنکور ۹۷میتونید شرکت کنید اما مجاز به انتخاب رشته های روزانه نیستید ولی اگر ترم ۳ و بالاتر بودید و انصراف دادید محرومیتی برای کنکور۹۷ ندارید.

 323. سلام من معافیت پژشکی برای تاری دید درچشم چپ دارم آیابامدرک لیسانس میتونم معلم شم

 324. سلام من دانشجوی کارشناسی .ترم آخررشته علوم اجتماعی(پژوهشگری)هستم .عیدامسال درسم تموم میشه.آیابامدرک لیسانس میتونم معلم بشم؟

  باتشکر

  • سلام. اگه دانشجوی فرهنگیان یا تربیت معلم بودید امکانش بالاست. ولی اگر در دانشگاه های دیگه ای درس خوندید مشروط بر اینکه تو آزمون استخدامی آموزش پرورش قبول بشید میتونید معلم بشید. در غیر این صورت امکان تدریس تو مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های خصوصی رو دارید. موفق باشید.

 325. آیا امکان دارد شرایط سنی سال اینده تغییر کند الان بنده ۲۰سالم و۶ماهم هست امسال کنکور امتحان دادم رتبه ام شد ۳۰۰۰اما نتونستم برم. از غمم فقط در درگاه خدا شکایت میکنم لطفا جوابمو بدین

  • سلام قبلا اینطور بود که حداکثر سن داوطلبان ۲۲ سال تمام باشد، اما این شرط در سال ۹۶به ۲۰ سال تغییر پیدا کرد و نکته دیگر حتی داوطلبی که ۲ سال خدمت سربازی را گذرانده و حالا سنی بیش از ۲۰ سال دارد از پذیرش در دانشگاه فرهنگیان محروم بود
   در اردیبهشت ۹۶، مسئولان دانشگاه فرهنگیان با توجه به اعتراضات تصمیم گرفتند سن پذیرش را از ۲۰ سال به ۲۲ سال مجدد تغییر بدهند و این تصمیم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شمار ۲) که در مردادماه ۹۶ منتشر شد، قید شده بود. پس برای پذیرش در این دانشگاه سال ۹۶نگران سنتون نباشید . موفق باشید

 326. سلام میخواستم بپرسم ک برای قبولی در تربیت معلم معدل سال سومم بالای ۱۵باید باشد یا معدل سه ساله دوره متوسطه ؟

 327. سلام خسته نباشید…
  خواستم بدونم کسایی که معدل ۱۴ و خورده ای داشته باشند نمیتونن تو رشته های تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنه ؟؟؟یعنی هیچ راهی نیست که بتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و سوال دومم اینه آیا دانشگاه ازاد هم تربیت معلم دارد یا خیر؟؟؟
  با تشکر

  • سلام
   نه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و اگر با این معدل انتخاب رشته کنید در مصاحبه رد میشین
   میتونین از ترمیم معدل برای سال آیندتون استفاده کنید .
   رشته هایی ک استخدام آموزش پرورش میشوند فقط در دانشگاه های دولتی ارائه میشود ولی دانشگاه آزاد هم این رشته ها رو ارائه میده ولی تعهد استخدام نداره .

 328. سلام وقت بخیر
  امسال کنکور انسانی دادم ومصاحبه دعوت شدم.اولویت اولم مشاوره بود.بعضی جاها دیدم که امسال گرایش مشاوره فقط معلم پرورشیه این درسته؟؟؟حقیقته داره؟؟اخه من میخوام مشاور بشم
  ممنون

 329. سلام من لیسانس حقوق و دیپلم انسانی با معدل ۱۶را دارا هستم خواستم ببینم من میتونم در ازمون فرهنگیان یا تربیت معلم ثبت نام کنم.

  • سلام. دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم شرط سنی دارن. البته اگه رشته ای ارائه بشه که تعهد خدمت نداشته باشه یعنی معلم نشید در آینده اونا رو می تونید انتخاب کنید. مثلا دانشگاه شهید رجایی قبلا در کنار تعهد خدمتیهاش، دانشجوهایی که در آینده معلم نمیشن رو هم می گرفته، که البته رفته رفته این موضوع کمتر شده. اما اگر برای شغل معلمی میخواین کنکور بدید این دانشگاه ها شرط سنی زیر ۲۲ سال دارن.

 330. با سلام خدمت شما.همونطور که اطلاع دارید یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان نداشتن اشتغال به تحصیل در دانشگاه های دیگره(طبق تذکر شماره هفت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ۹۶ قسمت ضوابط و شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان)میخواستم بدونم اگه من به دلیل گرفتن معافیت تحصیلی امسال به اجبار وارد دانشگاه پیام نور بشم و قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان انصراف بدم ایا مشکلی پیش می اید و اینکه ایا با شرایط دانشگاه فرهنگیان مغایرت داره یا خیر؟و اینکه اگه بجای انصراف از تحصیل مرخصی بگیرم ایا مشکلی پیش می اید؟
  با توجه به تجربه ای که دارید میشه راهنماییم کنید که چکار کنم؟
  ممنون

  • سلام. اینکه شما قبل از ثبت نام تودانشگاه دیگه ای درس میخوندید مشکلی نداره. اما قبل از ثبت نامبرای دانشگاه فرهنگیان باید انصراف بدید و نمیتونید بعد از ثبت نام یا در حین تحصیل مرخصی بگیرید. موفق باشید.

 331. سلام…من معدلم ۱۳/۶۸ هستش .با این اوصاف هیچ شانسی ندارم؟

 332. سلام من الان ۲۴ سالمه و هنوز دانشگاه نرفتم میتونم سال دیگه کنکور بدم برا تربیت معلم؟

 333. سلام
  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوم و وقتی نتایج میاد پرستاری هم قبول شوم میتونم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نکنم و پرستاری رو برم

 334. سلام…
  میخواستم بپرسم زمان مصاحبه تربیت معلم کی هستش؟ومعدل کل دیپلم ۱۷٫۱۷هست ولی نمره کتبی سال سوم۱۴٫۵۰مشکلی ایجاد نمیکنه که؟

  • سلام. زمان مصاحبه قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری و معمولا نیمه اول شهریوره. در جواب سوال دومتون خیر مشکلی ایجاد نمیشه، برای دانشگاه فرهنگیان ملاک پذیرش معدل کل هست.

 335. سلام رتبه من در منطقه سه ««۱۳۵۹»» شدم در استان سیستان و بلوچستان و منطقه بومی من ۳۴ نفر پذیرش داره دانشگاه فرهنگیان من رشتم انسانیه آیا امکان اینکه در مصاحبه تخصصی رد بشم وجود داره؟ من بین شهرهای بومی خودم رتبم ۱۶هست چون نفرات هر شهر رو بدست آروردم و اینکه منیارا پارسال مصاحبه شرکت کردم آیا از من دوباره مصاحبه گرفته میشه؟ یا نه

  • سلام. مصاحبه انجام میشه تا افراد گزینش بشن پس احتمال رد شدن وجود داره. بله در صورت کسب رتبه لازم جهت مصاحبه، ازتون امسال هم مصاحبه میگیرن.

 336. با سلام.. من لیسانس کامپیوتر دارم می خواستم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم اما توی شرایطش نوشته که مجاز به انتخاب رشته نمی باشم! اگر مجدا دیپلم انسانی بگیرم مجاز به انتخاب رشته هستم؟؟

  • سلام. اگر تا بعد از گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیتون سن شما زیر ۲۲ سال باشه و شرایط دیگر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان رو دارا باشید میتونید، در غیر این صورت خیر.

 337. برای تحصیل در تربیت معلم یا تربیت دبیر رجایی تهران باید کد و نام دانشگاه رو موقع انتخاب رشته بزنیم؟ یا خود سازمان سنجش برای انتخاب اون یک انتخاب رشته جداگانه میذاره؟

 338. سلام من هرچقد ب اون شماره زنگ میزنم اشغاله…ببخشین گفتن کسب تزار علمی ۶۵۰۰ ب بالا مجازه ولی چرا من ک ترازم ۶۱۰۰ هست مجازشدم..من ازطرفی هم سهمیه ۵ درصدی دارم.

 339. سلام و ممنون از سایت خوبتان
  بنده ی سوال داشتم
  امسال در کنکور ۹۶ بنده در زیرگروه ریاضی ۵۵۰۰ رتبه اوردم نمره کل هم ۴۷۰۰ هست. ایا می توانم در تربیت معلم شرکت کنم؟

 340. سلام من رتبه کنکورم شده ۷۳۹ مشهد زندگی میکنم میخواستم ببینم پذیرش مشهد واسه فرهنگیان امسال چه طوری است در مقطع ابتدایی لطفا پاسخ دهید ممنون

 341. با سلام با توجه به اینکه رتبه من در کنکور سراسری هنر ۹۶ ۳۰۰۰ شده میتوانم تربیت معلم ثبت نام کنم؟
  معدل کل هم بالای ۱۷ است

 342. سلام مجدد. می خواستم بدونم راهی برای افزایش معدل دیپلم هست……خب شاید یکی به هر دلیلی نتونست معدل خوبی کسب کنه…تکلیفش چیه؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 343. سلام. دو سوال داشتم که خییلی برام فوری هستش. اولی اینکه من معدل دیپلمم ۱۴٫۷۵ هستش..یعنی فقط ۲۵ صدم کم دارم تا ۱۵ ….یعنی برا همین نباید به سمت دبیری برم…؟
  سوال دوم این هست منظور از نمره علمی چی هستش و چه فرقی با رتبه داره؟
  سپاس

 344. سلام
  امسال (۹۶) هم تعهدی میگیرن؟
  یا تعهد رو حذف کردن؟
  با تشکر

 345. سلام….ببخشید من واحد مانده هستم(دروس شیمی،زبان و زیست) و شهریور امتحان میدهم آیا برای قبولی در تربیت معلم و همچنین در مصاحبه تاثیری دارد یا خیر؟

  • سلام خیر تاثیری ندارد آنچه که اهمیت دارد این است که معدل کتبی نهایی شما بالای ۱۵ و شما تا آخر شهریور تمامی دروس خود را پاس کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !