دوشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 96 - 97
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1376/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

۱۲۲ نظر

 1. سلام….ببخشید من واحد مانده هستم(دروس شیمی،زبان و زیست) و شهریور امتحان میدهم آیا برای قبولی در تربیت معلم و همچنین در مصاحبه تاثیری دارد یا خیر؟

  • سلام خیر تاثیری ندارد آنچه که اهمیت دارد این است که معدل کتبی نهایی شما بالای ۱۵ و شما تا آخر شهریور تمامی دروس خود را پاس کرده باشید.

 2. سلام. دو سوال داشتم که خییلی برام فوری هستش. اولی اینکه من معدل دیپلمم ۱۴٫۷۵ هستش..یعنی فقط ۲۵ صدم کم دارم تا ۱۵ ….یعنی برا همین نباید به سمت دبیری برم…؟
  سوال دوم این هست منظور از نمره علمی چی هستش و چه فرقی با رتبه داره؟
  سپاس

 3. سلام مجدد. می خواستم بدونم راهی برای افزایش معدل دیپلم هست……خب شاید یکی به هر دلیلی نتونست معدل خوبی کسب کنه…تکلیفش چیه؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 4. با سلام با توجه به اینکه رتبه من در کنکور سراسری هنر ۹۶ ۳۰۰۰ شده میتوانم تربیت معلم ثبت نام کنم؟
  معدل کل هم بالای ۱۷ است

 5. سلام من رتبه کنکورم شده ۷۳۹ مشهد زندگی میکنم میخواستم ببینم پذیرش مشهد واسه فرهنگیان امسال چه طوری است در مقطع ابتدایی لطفا پاسخ دهید ممنون

 6. سلام و ممنون از سایت خوبتان
  بنده ی سوال داشتم
  امسال در کنکور ۹۶ بنده در زیرگروه ریاضی ۵۵۰۰ رتبه اوردم نمره کل هم ۴۷۰۰ هست. ایا می توانم در تربیت معلم شرکت کنم؟

 7. سلام من هرچقد ب اون شماره زنگ میزنم اشغاله…ببخشین گفتن کسب تزار علمی ۶۵۰۰ ب بالا مجازه ولی چرا من ک ترازم ۶۱۰۰ هست مجازشدم..من ازطرفی هم سهمیه ۵ درصدی دارم.

 8. برای تحصیل در تربیت معلم یا تربیت دبیر رجایی تهران باید کد و نام دانشگاه رو موقع انتخاب رشته بزنیم؟ یا خود سازمان سنجش برای انتخاب اون یک انتخاب رشته جداگانه میذاره؟

 9. با سلام.. من لیسانس کامپیوتر دارم می خواستم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم اما توی شرایطش نوشته که مجاز به انتخاب رشته نمی باشم! اگر مجدا دیپلم انسانی بگیرم مجاز به انتخاب رشته هستم؟؟

  • سلام. اگر تا بعد از گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیتون سن شما زیر ۲۲ سال باشه و شرایط دیگر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان رو دارا باشید میتونید، در غیر این صورت خیر.

 10. سلام رتبه من در منطقه سه ««۱۳۵۹»» شدم در استان سیستان و بلوچستان و منطقه بومی من ۳۴ نفر پذیرش داره دانشگاه فرهنگیان من رشتم انسانیه آیا امکان اینکه در مصاحبه تخصصی رد بشم وجود داره؟ من بین شهرهای بومی خودم رتبم ۱۶هست چون نفرات هر شهر رو بدست آروردم و اینکه منیارا پارسال مصاحبه شرکت کردم آیا از من دوباره مصاحبه گرفته میشه؟ یا نه

  • سلام. مصاحبه انجام میشه تا افراد گزینش بشن پس احتمال رد شدن وجود داره. بله در صورت کسب رتبه لازم جهت مصاحبه، ازتون امسال هم مصاحبه میگیرن.

 11. سلام…
  میخواستم بپرسم زمان مصاحبه تربیت معلم کی هستش؟ومعدل کل دیپلم ۱۷٫۱۷هست ولی نمره کتبی سال سوم۱۴٫۵۰مشکلی ایجاد نمیکنه که؟

  • سلام. زمان مصاحبه قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری و معمولا نیمه اول شهریوره. در جواب سوال دومتون خیر مشکلی ایجاد نمیشه، برای دانشگاه فرهنگیان ملاک پذیرش معدل کل هست.

 12. سلام
  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوم و وقتی نتایج میاد پرستاری هم قبول شوم میتونم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نکنم و پرستاری رو برم

 13. سلام من الان ۲۴ سالمه و هنوز دانشگاه نرفتم میتونم سال دیگه کنکور بدم برا تربیت معلم؟

 14. سلام…من معدلم ۱۳/۶۸ هستش .با این اوصاف هیچ شانسی ندارم؟

 15. با سلام خدمت شما.همونطور که اطلاع دارید یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان نداشتن اشتغال به تحصیل در دانشگاه های دیگره(طبق تذکر شماره هفت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ۹۶ قسمت ضوابط و شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان)میخواستم بدونم اگه من به دلیل گرفتن معافیت تحصیلی امسال به اجبار وارد دانشگاه پیام نور بشم و قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان انصراف بدم ایا مشکلی پیش می اید و اینکه ایا با شرایط دانشگاه فرهنگیان مغایرت داره یا خیر؟و اینکه اگه بجای انصراف از تحصیل مرخصی بگیرم ایا مشکلی پیش می اید؟
  با توجه به تجربه ای که دارید میشه راهنماییم کنید که چکار کنم؟
  ممنون

  • سلام. اینکه شما قبل از ثبت نام تودانشگاه دیگه ای درس میخوندید مشکلی نداره. اما قبل از ثبت نامبرای دانشگاه فرهنگیان باید انصراف بدید و نمیتونید بعد از ثبت نام یا در حین تحصیل مرخصی بگیرید. موفق باشید.

 16. سلام من لیسانس حقوق و دیپلم انسانی با معدل ۱۶را دارا هستم خواستم ببینم من میتونم در ازمون فرهنگیان یا تربیت معلم ثبت نام کنم.

  • سلام. دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم شرط سنی دارن. البته اگه رشته ای ارائه بشه که تعهد خدمت نداشته باشه یعنی معلم نشید در آینده اونا رو می تونید انتخاب کنید. مثلا دانشگاه شهید رجایی قبلا در کنار تعهد خدمتیهاش، دانشجوهایی که در آینده معلم نمیشن رو هم می گرفته، که البته رفته رفته این موضوع کمتر شده. اما اگر برای شغل معلمی میخواین کنکور بدید این دانشگاه ها شرط سنی زیر ۲۲ سال دارن.

 17. سلام وقت بخیر
  امسال کنکور انسانی دادم ومصاحبه دعوت شدم.اولویت اولم مشاوره بود.بعضی جاها دیدم که امسال گرایش مشاوره فقط معلم پرورشیه این درسته؟؟؟حقیقته داره؟؟اخه من میخوام مشاور بشم
  ممنون

 18. سلام خسته نباشید…
  خواستم بدونم کسایی که معدل ۱۴ و خورده ای داشته باشند نمیتونن تو رشته های تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنه ؟؟؟یعنی هیچ راهی نیست که بتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و سوال دومم اینه آیا دانشگاه ازاد هم تربیت معلم دارد یا خیر؟؟؟
  با تشکر

  • سلام
   نه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و اگر با این معدل انتخاب رشته کنید در مصاحبه رد میشین
   میتونین از ترمیم معدل برای سال آیندتون استفاده کنید .
   رشته هایی ک استخدام آموزش پرورش میشوند فقط در دانشگاه های دولتی ارائه میشود ولی دانشگاه آزاد هم این رشته ها رو ارائه میده ولی تعهد استخدام نداره .

 19. سلام میخواستم بپرسم ک برای قبولی در تربیت معلم معدل سال سومم بالای ۱۵باید باشد یا معدل سه ساله دوره متوسطه ؟

 20. آیا امکان دارد شرایط سنی سال اینده تغییر کند الان بنده ۲۰سالم و۶ماهم هست امسال کنکور امتحان دادم رتبه ام شد ۳۰۰۰اما نتونستم برم. از غمم فقط در درگاه خدا شکایت میکنم لطفا جوابمو بدین

  • سلام قبلا اینطور بود که حداکثر سن داوطلبان ۲۲ سال تمام باشد، اما این شرط در سال ۹۶به ۲۰ سال تغییر پیدا کرد و نکته دیگر حتی داوطلبی که ۲ سال خدمت سربازی را گذرانده و حالا سنی بیش از ۲۰ سال دارد از پذیرش در دانشگاه فرهنگیان محروم بود
   در اردیبهشت ۹۶، مسئولان دانشگاه فرهنگیان با توجه به اعتراضات تصمیم گرفتند سن پذیرش را از ۲۰ سال به ۲۲ سال مجدد تغییر بدهند و این تصمیم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شمار ۲) که در مردادماه ۹۶ منتشر شد، قید شده بود. پس برای پذیرش در این دانشگاه سال ۹۶نگران سنتون نباشید . موفق باشید

 21. سلام من دانشجوی کارشناسی .ترم آخررشته علوم اجتماعی(پژوهشگری)هستم .عیدامسال درسم تموم میشه.آیابامدرک لیسانس میتونم معلم بشم؟

  باتشکر

  • سلام. اگه دانشجوی فرهنگیان یا تربیت معلم بودید امکانش بالاست. ولی اگر در دانشگاه های دیگه ای درس خوندید مشروط بر اینکه تو آزمون استخدامی آموزش پرورش قبول بشید میتونید معلم بشید. در غیر این صورت امکان تدریس تو مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های خصوصی رو دارید. موفق باشید.

 22. سلام من معافیت پژشکی برای تاری دید درچشم چپ دارم آیابامدرک لیسانس میتونم معلم شم

 23. سلام خدمت عزیزان بنده در دانشگاه افسری بودم و و استخدام ارتش بودم انصراف داداه و تصفیه کردم و میخوام درسال ۹۷ کنکور شرکت کنم و برم تربیت معلم ایا امکان دارد

  • سلام.اگه ترم یک یا دو بودید و انصراف دادید برای کنکور ۹۷میتونید شرکت کنید اما مجاز به انتخاب رشته های روزانه نیستید ولی اگر ترم ۳ و بالاتر بودید و انصراف دادید محرومیتی برای کنکور۹۷ ندارید.

 24. سلام من ۱۷ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم و معدلم ۱۶.۷۰ هست و علاقه زیادی به معلم شدن دارم میتونم دانشگاه تربیت معلم شرکت کنم؟

  • سلام
   دوست عزیز برای تربیت معلم و شرکت در کنکور سراسری حتما باید مدرک پیش دانشگاهی روهم داشته باشید . برای دریافت اطلاعات کامل تر با ایران مشاوره تماس بگیرین .
   موفق باشین

 25. سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۴شد ولی معدل کلم ۱۶شد کدومش حساب میشه توروخدا جواب بدین

 26. سلام ببخشید من سال بعد یعنی ۹۷ کنکور میدم اونموقع ۱۸ سالمه یعنی من نمیتونم برم تربیت دبیری چون ۲۰ سالم نشده سکم بیشتر درباره سن پذیرش توضیح بدین

  • سلام.شرط سنی ورود به دانشگاه تربیت معلم حداکثر ۲۲ سال هستش و چون سن شما کمتر هست میتونید وارد این دانشگاه ها بشید.موفق باشید.

 27. سلام این مسئله ارتقای معدل چقدر صحت داره ک میتونیم معدلمون رو بالا ببریم؟من چند جا پرسیدم گفتن ارتقای معدل فقط سوابق تحصیلی درکنکور تاثیر داره و هیچ تاثیری هم در معدل کل دیپلم نداره لطفا منو ازین سردرگمی نجات بدین من هدفم دانشگاه فرهنگیان بود ولی با این حرف ک گفتن معدل ارتقا پیدا نمیکنه نا امید شدم

  • سلام. تاثیر ارتقای معدل برای کنکور هستش نه اینکه معدل دیپلم شما رو در موارد غیر از کنکور تغییر بده. اگه میخواین این ارتقای معدل برای کنکور رو اقدام کنید باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید و درخواست ترمیم معدل برای کنکور بدید. موفق باشید.

 28. سلام .من دانشجو ترم سه کارشناسی حسابداریم از دانشگا فنی حرفه ای این بهار لیسانسمو میگیرم خودمم متولد ۷۴/۷/۱۸هسم خواسم بپرسم میتونم امسال کنکور تربیت معلم شرکت کنم امسال بفرض ک قبول بشم موقعه ورود ب دانشگاش تو یک مهر هنوز ۲۲محسوبم معدل دیپلمم ۱۹کاردانی هم ۱۷
  بنظرتون شانس شرکت دارم ؟؟میشه جواب رو ب ایمیلم بفرسین ممنون از سایت خوبتون

  • سلام. برای کنکور ۹۷ به احتمال زیاد شرایط سنی زیر ۲۰ سال باید داشته باشید که البته تو دفترچه کنکور ۹۷ قطعی بودن یا نبودنش مشخص میشه.

 29. سلام ببخشید من ۱ سوال داشتم . بنده می خواهم توی رشته ی تربیت معلم قبول شم و یه سوال ذهن منو مشغول کرده که برای قبولی به معدل کتبی (نهایی سال سوم ) یا معدل کل ( میانگین معدل سه سال اول تا سوم ) نیاز دارند . لطف جواب بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه یعنی اول، دوم و سومتون باید داشته باشید. موفق باشید.

 30. سلام زمان دقیق اعلام نتایج اولیه فوریت های پزشکی مرتبط با کنکور سراسری ۹۶ هست کیه؟ ممنون میشم جواب بدید.

 31. ۱_راسته میگن باید سنت زیر بیست سال باشه
  ۲_من تجربی بودم میخواهم کنکور انسانی بدم باید چه جوری این کار کنم؟
  ۳_من میخواستم برم فرهنگیان معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ هست….معدل سه سال متوسطه ۱۷٫۸۱ هست…معدل نهایی کتبی ۱۵ هست……متولد هفتاد و هفت هستم …مشکلی داره؟
  ۴

  • سلام. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال ۹۷ به احتمال زیاد زیر ۲۲ سال باشه. اما دقیقتر این موضوع، تو دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه. معدل کل شما باید بالای ۱۵ باشه. موفق باشید.

 32. با سلام من تازه ۲۱ سال تموم کردم و فعلا دیپلم گرفتم و میخوام پیش دانشگاهی انسانی بخونم وبرا کنکور ۹۷ آماده بشم.میخواستم کمکم کنید بدونم آیا من میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم یا سن من برام مشکل ساز نشه؟؟با تشکر

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن ۲۲ بود برای امسال اما میخواستن این سن رو به ۲۰ سال کاهش بدن ، برای سال بعد مشخص نیست همون ۲۲ سال بمونه یا کاهش بدنش. باید دید تو دفترچه سال دیگه چی اعلام میکنه. اگه میخواید استخدام آموزش و پرورش شید میتونید با داشتن مدرک لیسانس و شرکت در آزمون استخدامی و داشتن باقی شرایط استخدام شید. موفق باشید.

 33. روح اله رجایی نیا نگرش به خداوند

  چرا فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از ادامه تحصیل محروم هستند ؟ و نمی توانند تا پایان تعهد ادامه تحصیل بدهند خنده دار نیست ادامه تحصیل ربطی به تعهد خدمت داره ؟ مگر می خواهند از آموزش و پرورش بیرون بروند این ظلم بزرگ در حق معلمان است واقعا ظلم بزرگ می گویند برای ادامه تحصیل باید تعهد را خریداری کنید جدا ظلم در حق معلم خریداری خدمت مال کسی است که قصد بیرون رفتن از سازمان را داره نه ادامه تحصیل جدا متاسفم برای اینکه فرهنگیان تحصیل کردم برای گرفتن ریز نمرات و تایید تحصیل باید مانده تعهد را خریداری کنیم واقعا ظلم تا چه حد ؟

 34. سلام این ک چندتا از اعضای خانواده مثل خواهر برادر پدر فرهنگی باشن امتیازی برای فرد تو ی مصاحبه نداره؟اخه شنیدم بچهای فرهنگی اولویت بیشتری دارن…ولی اینجا هیچی از این موضوع نوشته نشده .
  میشه لطفا برام توضیح بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما در اولویت هستید اما نه به صورت سهمیه، شرایط برای شما یکسانه فقط با توجه به علاقه مندی و توانمندی تون در اولویت هستید. موفق باشید.

 35. باسلام.
  یه سوال من رشته گرافیک انتخاب کردم و میخوام بعدش تو شاخه عکاسی درس بخونم.ایا میتونم در کنکور سراسری برا تربیت معلمی امتحان بدم؟

 36. سلام. من متولد ۷۴ هستم و تاره تحصیلم در مقطع کارشناسی تموم شده ولی هنوز دوسال طرحم باقی مونده.بنظرتون میتونم امسال برای تربیت معلم کنکور بدم؟

 37. سلام من لیسانس زبان هستم ایا برای ارشد میتونم وارد دانشگاه تربیت معلم بشم؟

 38. سلام ببخشید من متولد ۷۶ هستم دانشگاه روزانه کاردانی حسابداری امسال میگیرم، آیا منم میتونم در کنکور فرهنگیان شرکت کنم؟یا باید حتما پیش بخونم

 39. . ببخشید من یه سوال داشتم . من الان در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستم دو سال دیگه کارشناسیمو می گیرم . می خواستم بدونم اگه کنکور تجربی سه سال بعدو شرکت کنم و دانشگاه آزاد یه رشته ی خوب مثل پزشکی یا دارو سازی بیارم می تونم برم ؟ چون برای روزانه که به خاطر داشتن تعهد به آموزش و پرورش به آدم اجازه تحصیل مجدد نمی دن … ولی شنیدم برای دانشگاه آزاد نیازی به ارائه تعهد نیست … این درسته ؟ خواهش می کنم حتما جواب بدید چون توی هیچ سایتی نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم

 40. سلام میخاستم بدونم منابع تربیت معلم چه کتابهایی رو شامل میشه؟
  کنکورش همون کنکورسراسری هست که اردیبهشت برگزارمیشه یا فرق میکنه؟

 41. با سلام خواستم بدونم منظور از معدل دیپلم. ینی معدل سال سوم. یا معدل سال اول تا سوم

 42. درود
  آیا کارشناسی ارشد هم در دانشگاه های تربیت معلم تکمیل ظرفیت دارد?زمان ثبت نامش چه موقعی است?

 43. ببخشید معدل من ۱۳/۷۶ هست ایا برای فرزند جانبزان معدل چقدر

 44. سلام.خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی هستم.میتونم تو آزمون استخدامی تربیت معلم شرکت کنم؟

 45. سلام من کاردانی ناپیوسته نرم افزار دارم با معدل ۱۶/۶۳ از دانشکده فنی و حرفه ای دولتی الزهرای مشهد و علاقه زیادی دارم برای معلمی فنی و حرفه رشته خودمون در دبیرستان دانشگاه تربیت معلم پذیرش دانشجو با شرایط من داره ؟؟؟چطوری ؟؟؟و اینک ایا ازمون استخدامی برایاستادیار بنظرتون امکان ارتقاع مدرک رو بعد به کارشناسی و سطح هنراموزی در اموزش پرورش داریم؟؟؟؟؟

 46. با سلام
  من معدل کل سال اول و دوم و سومم شده ۱۴٫۶ -ایا اگر تو طرح ترمیم معدل شرکت کنم و معدل کل رو ببرم بالا ۱۵ . اونوقت شرط معدل فرهنگیان رو دارم یا خیر ؟
  ممنونم از لطف شما.

 47. سلام
  کسی ک رشته اش فنی هس و پیش دانشگاهی نخونده میتونه برا تربیت معلم شرکت کنه؟؟؟؟

 48. سلام ببخشید من معدلم ۱۳/۵۰ هستش خیلی ام علاقه دارم رشتمم گرافیک بود ینی پیش دانشگاهیی نداشتم .. من هم هیچ شانسی ندارم؟؟؟بعد این ترمیم معدل چیه؟

 49. با سلام
  یک سوال داشتم خدمتتون من لیسانس ادبیات از دانشگاه الزهرا رو دارم آیا الان میتونم برای ارشد با همین رشته وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ آزمون جداگانه داره به غیر از آزمون ارشد؟

 50. سلام من متولد سال ۷۳ هستم ودوران دبیرستانم هنرستان بودم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس معماری دارم .آیا می تونم شرکت کنم برای تربیت معلم ؟؟.راهنماییم می کنید ؟؟؟

 51. سلام من متولد ۱۳۷۵/۶/۱۳هستم میتونم در آزمون ۹۷تربیت معلمی قبول شم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید تا حدااکثر ۲۲ سال سن داشته باشید اگر تا زمان ثبت نام ۲۲ سال شما تمام نشود میتوانید شرکت کنید.

 52. سلام.ببخشید در مورد زمانش و نحوه ی ثبت نامش میشه لطفا اطلاعات بدین؟

  • سلام. برای رشته های تربیت معلم، شما باید تو کنکور آزمایشی رشته ای که میخواین ثبت نام کنید که زمان ثبت نام کنکور ۹۷، اوایل بهمن ماهه. زمان برگزاری کنکور تو تیرماهه. موفق باشید.

   • باعرض سلام من سال آخر راهنمایی هستم و علاقه ی بسیار قابل تهسینی به این شغل شریف دارم درضمن بنده پدرم هم فرهنگی هستن من یه سئوالی داشتم خدمت تون واونم اینه که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مدرک تحصیلی دیپلم پایه کافیست یا خیر باید حتمامدرک دیگری را دارا باشم؟ لطفا من رو راهنمایی کامل کنید سپاس

 53. سلام خسته نباشید…
  من امسال تربیت معلم قبول شدم اما از همین الان دارم واسه کنکور چهار سال آینده ( موقعیکه فارغ التحصیل شدم ) میخونم… دوس دارم ی دانشگاه تاپ قبول بشم… سواله من اینه که تا چهار سال دیگه کنکور حذف نمیشه؟؟؟ سوال بعدیم اینه که میتونم چهار ساله دیگه که معلم شدم هم درس بدم و هم دانشجو باشم؟؟ با توجه به اینکه رشته قبولیم آموزش ابتدایی هستش و از شنبه تا چهارشنبه باید تدریس کنم… ینی درواقع ممکنه آموزش پرورش همکاری کنه و تایم کمتری رو واسه تدریسم بذاره که بتونم به دانشگام برسم؟؟

 54. سلام .من متولد فروردین. ۷۵هستم .شرایط معدلم هم برای قبولی در تربیت معلم ،مناسبه.فقط نگرانیم برای سنم هستش،میخواستم بدونم تا زمان ثبتنام کنکور چون هنوز ۲۲نشدم میتونم ثبتنام کنم ،یا اینکه بعد نتایج کنکور۹۷ ،چون ۲۲سالم میشه قبول نمیکنن سنم رو؟

 55. سلام خسته نباشید من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم با نعدل ۱۴ و ۶۴ صدم.الان میخوام برم سمت دبیری.باید چکار کنم؟معدلم ۱۵ نیست چکار کنم؟کمکم کنین لطفا.

 56. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۶٫۶۶ بود و الآن لیسانس صنایع دانشگاه دولتی دارم و ۲۱ سالمه و خواهر و مادر و پدرم فرهنگی هستند.
  میخواستم بدونم می‌تونم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  و سوال بعدی اینکه با کنکور زبان میشه قبول شد؟

 57. سلام
  بنده لیسانس فلسفه دارم از دانشگاه قم و ساکن قم هستم ۲۴سالم دارم میخواستم بدونم چه راهی وجود داره تا برای شغل معلمی انتخاب شم

 58. سلام خسته نباشید
  دانشگاه فرهنگیان در هفته چند روز و چه روز هایی کلاس دارند و دانشگاه باشند ؟ ممنون

 59. سلام.من دانش اموز پیش دانشگاهی تجربی هستم با معدل بالای پانزده .من میخوام امسال واسه کنکور انسانی درس بخونم و زمان برای تغییر رشته گذشته.میخواستم بدونم اگه با کنکور انسانی تربیت معلم قبول بشم چون دیپلم تجربی دارم معدلم مشکل ایجاد نمیکنه؟ممنون اگه جوابمو بدید

 60. سلام من میخوام وارد دانشگاه فرهنگیان بشم اما معدلم کمتراز از۱۵ هستش واسه همین میخوام تو ترمیم معدل شرکت کنم. اما شنیدم نمراتی که تو ترمیم معدل جبران میشن وارد کارنامه دیپلم نمیشه. تکلیف چیه چیکار باید کنم؟ ممنون بابت پاسخگویتون

 61. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 62. سلام ۲تا سوال داشتم اول این که اگر انتخاب رشته کردیم و در تربیت معلم قبول شدیم و بعد مصاحبه رد شدیم تکلیف چیه؟ و در اخر هیچی نمیشیم؟در صورتی ک مثلا میتونستیم پرستاری یا چیز دیگه بریم؟

  و دوم این که بین کسی که رشته تجربی کنکور داده و کسی که هنر کنکور داده تفاوتی هست یا خیر؟

 63. سلام خسته نباشیدمن دانشجودانشگاه فرهنگیان ورودی ۹۶ هستم میخواستم ببینم میتونم از اینجا انصراف ندم ولی توکنکور۹۷ شرکت کنم اما ازاد انتخاب رشته کنم؟باتشکر

 64. سلام خسته نباشید.من کارشناسی علوم تربیتی دارم.سنم هم ۲۵ سال هستش.میتونم مجدد در دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم

 65. سلام شما مطمعن هستین که سن ۲۰ سال تمامه؟
  سال های قبل که ۲۲ سال تمام بود
  چرا امسال دارن با روح و روان ما بازی میکنن؟؟؟
  ما متولدین نیمه دوم ۷۵ با متولدین نیمه اول ۷۶ چکار باید بکنیم؟؟

 66. سلام شما مطمعن هستین که ۲۰ سال تمومه؟
  پارسال هم اینجوری بود ولی کردنش ۲۲ سال تمام
  الان تکلیف متولدین نیمه دوم ۷۵ با نیمه اول ۷۶ چیه؟
  ماها کجا باید اعتراض کنیم
  ادمین لطفا ثبت کن و جواب بده

 67. سلام.از رشته کامپیوتر فنی وحرفه ای میتوان تربیت ملم شرکت کرد از طریق همان رشته

 68. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من الان ۱۸سالمه و میخوام دانشگاه تربیت معلم و انتخاب کنم یعنی نمیتونم؟

 69. سلام وقت بخیر
  من دیپلم هنرستان رشته حسابداری دارم با معدل ۱۹ مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری هم گرفتم با معدل۱۶٫۷۰متولد ۷۷ هستم میخواستم بدونم امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم دارم؟
  یاباید دیپلم نظری بگیرم؟ اگه امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم هست میتونم رشته خودمو ادامه بدم؟برای کنکور تربیت معلم باید چ رشته ای کنکور بدم؟

 70. سلام من معدل دیپلمم ١۵ و خورده ای هستش رشته حسابداری فنی..کنکور دادم با رتبه٩ هزار قبول شدم شهر خودم دورود لرستان…حالا سالی دگ من کاردانی رو بگیرم…واسه رفتن به دانشگاه فرهنگیان باید چه اقداماتی صورت بگیره؟

 71. رتبه مورد نیاز تربیت معلم در کنکور ۹۷ چنده لطفا میشه بگین تا چن هزار هس

 72. سلام من رشتم انسانیه
  کنکور۹۶تو سهمیه ایثارگران رتبه ام ۴۶۰۰شد
  موندم پشت کنکور که فرهنگیان قبول شم(مجاز نشده بودم)
  معدل کل دیپلمم۱۷/۲۰
  معدل کتبی دیپلمم۱۴/۵۳
  بنظرشما لازمه برای بالارفتن معدل کتبیم ترمیم معدل شرکت کنم؟در دروس جامعه و دینی ۲۰شم کفایت میکنه؟
  در خرداد ازمون بدم خوبه؟؟
  لطفا هرچه سریعتر پاسخ بدید ممنونم

 73. با سلام خواهش مند است برای معلم شدن جوانان با انگیزه و توانا ارزش قائل شده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را هموارتر کرده شرط سنی را به ۲۴ سال افزایش دهید با تشکر

  • با سلام. شرط سنی یا هر شرط دیگری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان رو خود سازمان سنجش تعیین میکنه و چیزی در اختیار ما وجود نداره.

 74. با سلام من الان ۲۶ ساله هستم و میدونم که با توجه به شرط سن نمیتونم برای تربیت معلم شرکت کنم سوال من از شما اینه که امکان داره در سال های بعد شرط سن تغییر کنه و سن های بالاتر رو بپذیرن یا نه؟ به نظرتون من به امید تغییر شرط سن در کنکور شرکت کنم یا نه؟ با تشکر از شما

 75. سلام
  یه سوال داشتم.زمان انتخاب رشته تربیت معلم چه موقع هست؟

 76. درود گویا اعلام شده کسانی ک کاردانی پیوسته دارن کارشناسی رو میتونن تربیت معلم بخونن این خبر حقیقت داره؟ اگه حقیفت داره شرایطش چیه؟

 77. سلام
  ببخشید من متولد ۷۶ هستم دیپلم و فوق دیپلم حسابداری دارم
  میخواستم ببینم با رشته ی حسابداری نمیتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟
  بعدش میخواستم بدونم بخشی دانشگاه نداره که نیاز ب کنکور نداشته باشه؟ و بتونم بدون کنکور وارد بشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  حتی اگه جوابمو ب جیمیم ارسال کنید بازم ممنون میشم
  یا علی

 78. سلام من متولد تیر ۷۶ هستم
  الان بخوام کنکور ۹۷ برم دانشگاه فرهنگیان شرایط زیر ۲۲ سال باید باشه یا زیر ۲۰ سال هم شاملم میشه؟
  و اینکه هیچ راهی نیست که الان که دانشجو ترم پنج دانشگاه سراسریم همزمان دانشگاه فرهنگیان هم ادامه تحصیل بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما میتونید وارد دانشگاه فرهنگیان بشید و از نظر سنی مشکلی براتون نداره چون تا سن ۲۲ حق ورود به این دانشگاه رو دارید و الان ۲۰ هستید پس مشکلی نداره اما راجب تحصیل و شرکت در کنکور همزمان چون شما دانشجوی دانشگاه سراسری هستی برای شرکت در کنکور سراسری حتما باید از دانشگاه انصراف بدید و سپس در کنکور شرکت کنید. موفق باشید.

 79. سلام .ببخشید این احتمال وجود دارد که برای قبولی به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۷ شرایط سنی رابه ۲۲سال بیشتر افزایش بدن لطفا جواب بدید?

  • با سلام. معمولا همیشه دیده شده شرط سنی دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ یا ۲۲ در حال تغییر باشه یعنی دیده نشده که این رقم بخواد به بیشتر از ۲۲ افزایش داشته باشه.همیشه یا شرط ۲۰ سال بوده یا ۲۲ سال. شرایط سنی فرهنگیان برای کنکور ۹۷ تعیین شده و احتمالش خیلی کمه که بخواد عوض بشه اما باز هم پیگیر باشید. موفق باشید.

 80. باسلام.من رشته تجربی هستم بامعدل دیپلم ۱۵/۳۳میخواستم امسال کنکور انسانی بدم ایا میشه که من دیبری قبول بشم باتوجه ب اینکه دیپلمم تجربی هست .بعد راجب معاینات پزشکی توضیح مختصر بدید لطفا

 81. سلام من ۲۸سالمه علاقه زیادی به معلمی لیسانس اماردارم میتونم معلم بشم یا شرایط سنی داره وغیرممکنه

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر شرایط خاصی که داره شرط سنی هم داره که حداکثر تا ۲۲ سال هستش و متاسفانه شما نمیتونید وارد این دانشگاه ها شید مگر اینکه از طریق آزمون های استخدامی آموزش و پرورش وارد این رشته بشید و بتونید تدریس کنید. موفق باشید.

 82. سلام.ببخشید من دیپلم رشته معماری دارم و دارای سهمیه ۳۰ درصدی.ایا میتونم از طریق کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان بشوم.لطفا جواب بدهید و تاریخ ثبت نام کنکورش را اعلام کنید

  • با سلام. یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان داشتن مدرک پیش دانشگاهی هست که چون رشته دبیرستانی شما فنی حرفه ای بوده قطعا پیش دانشگاهی نداری اما اگه پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری مثل تجربی،ریاضی یا انسانی رو بتونی بگیری میتونی وارد دانشگاه فرهنگیان بشی البته در صورت داشتن بقیه ی شرایط اعم از شرط سنی ، شرط معدل و …زمان ثبت نام کنکور هم از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن ادامه داره.زمان برگزاری کنکور سراسری هم ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ هستش. موفق باشید.

 83. سلام ببخشید من میخوام امسال در کنکور ۹۷ برای دانشگاه فرهنگان شرکت کنم و معدلمم بالای ۱۵ هستش فقط ۲۱ سالمه و شما حدااکثر سن رو ۲۰ سال ذکر کردین ایا راه دیگه ای داره قبلا حدااکثر سن۲۲ سال بود ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا میتونم شرکت کنم یانه

  • با سلام. اگر که پدر شما دارای سهمیه ی جانبازی یا ایثارگری یا فرزند شهدا رو داشته باشه میتونی ازش استفاده کنی چون افرادی که سهمیه دارند امکان افزایش این شرط سنی رو تا سقف ۵ سال دارند.در غیر این صورت شما نمیتونی به دانشگاه فرهنگیان وارد بشی.موفق باشید.

 84. سلام من دارای مدرک فوق لیسانس معماری هستم ایا میتونم در کنکور سال ۹۷ برای تربیت معلمی شرکت کنم؟

  • سلام. برای اینکه بتونید وارد دانشگاه های تربیت معلم و فرهنگیان بشید باید شرایط خاصی داشته باشید از جمله شرط سنی که حداکثر باید ۲۳ باشه و… که با توجه به اینکه شما مدرک فوق لیسانس دارید فکر میکنم شرط سنی لازم برای ورود به این دانشگاه هارو نداشته باشید.

 85. سلام خسته نباشید. من ٢٩ سالمه و علاقه دارم معلم دینی در مدارس راهنمایی بشم.
  دیپلم امور اداری گرفتم ١٠ سال پیش.
  الان به لطف خدا و ان شاءالله به راه راست هدایت شدم اگر خدا قبول کند، از اونجایی که علاقه به معلمی دارم تصمیم گرفتم معلم دینی باشم، میخواستم راهنماییم کنین که اگه خدا بخواد در این زمینه فعالیت داشته باشم.
  من چیکار باید کنم و از کجا شروع کنم.
  ممنون. با حق.

  • با سلام. یکی از شرایط مهم پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرط سنی هست که تا سقف سنی ۲۲ میشه وارد این دانشگاه شد و متاسفانه شما نمیتونید بر ای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوید.موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *