یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1376/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۳۱۱ نظر

 1. سلام من معدل کل دیپلمم۱۴/۳۴هست اگه مجاز بشم امکان پذیرش هست؟
  فرزندشهید هستم ومتولدبهمن ۷۷ هستم
  جواب بدین مرسی هنرستانی که تحصیل کردم میگه واسه رشته بهیاری ترمیم معدل نداریم چیکار کنم؟

 2. سلام خسته نباشین شرط معدل لیسانس برای استخدام اموزش و پرورش چندهست؟

 3. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم
  با میانگین درصد بالای پنجاه تو درس های عمومی و زبان تخصصیحدودا ۳۰ تا ۴۰ میتونم امید داشته باشم دبیری زبان قبول بشم تو منطقه۲؟
  در ظمن میانگین معدل من تو سه سال دبیرستان بالای پونزده هست
  ولی معدل کتبی دیپلمم زیر ۱۵هستش. مشکلی پیش نمیاد؟

  • با سلام. بله امکانپذیر است . و برای شرایط معدل اگر معدل کل دیپلم شما بالای ۱۵ باشد موردی نداره و میتوانید بعد از کسب نمره حد نصاب وارد دانشگاه فرهنگیان شده و تحصیل کنید.

 4. سلام من دانشجوی ترم ۴ رشته صنایع روزانه هستم
  میخواستم ببینم امکان انتقالی به دانشگاه فرهنگیان هست؟
  یا برای رفتن به دانشگاه‌ باید چیکار کنم الان؟

 5. سلام من الان دانشجوی کاردانی پیوسته حسابداری هستم میخواستم ببینم توی دانشگاه تربیت معلم میتونم حسابداری رو ادامه بدم و معلم حسابداری بشم یا نه؟ چه آزمونی رو باید برای ورود به دانشگاه تربیت معلم بدم؟

  • باسلام. کسانی که مدرک کاردانی دارند تنها در صورتی می توانند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه تربیت معلم شوند که شاغل رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش باشند یعنی اگر شما فرد عادی باشید نمی توانید برای کارشناسی ناپیوسته وارد این دانشکده شوید.همچنین برای ورود به دانشگاه فرهنگیان،باید در کنکور سراسری شرکت کنید.لازمه ی شرکت در کنکور هم،داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی است.

 6. واسه من که فوق دیپلم کاردانی صنایع شیمیایی دارم باید چه رشته ای رو واسه کنکور سراسری آزمون بدم؟

  • سلام شما میتوانید مدرک کاردانی خود را در کنکور سراسری به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در گرو های آزمایشی (انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و زبان) شرکت کنید.

 7. سلام خسته نباشید
  من متولد ۱۳۷۷/۸/۱۴
  من امسال تا آخر بهمن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)صنایع شیمیایی رو میگیرم با معدل بالا ی۱۵
  خواستم بدونم سال بعدش میتونم واسه آزمون سراسری شرکت کنم؟
  باید پیش دانشگاهی برم؟
  واسه پیش دانشگاهی گرفتن باید چه کار کرد؟
  چه رتبه ای واسه فرهنگیان باید بیارم؟
  معلم شیمی هم میخوام بشم
  بهتره لیسانس صنایع شیمیایی بگیرم بعد معلم بشم یا برم دانشگاه فرهنگیان؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام. مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهی محسوب میشود و برای شرکت در کنکور نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارید. اگر شرط سنی و … ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید میتوانید پس از شرکت در کنکور و داشتن رتبه لازم و قبولی در مصاحبه در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. اگر مایل به تدریس میباشید ورود به دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنید.

 8. استخدامی آموزش و پرورشی که الان ثبت نامش شروع شده بصورت پیمانیه؟یعنی با حق التدریسی فرق میکنه؟

 9. سلام خواهش میکنم جواب منوبدین من۱۹سالمه دیپلم کامپیوتر*فنی وحرفه ای*دارم بامعدل۱۳٫۳۶والان دانشجوترم۱نرم افزارهستم میخواستم اگه بشه تربیت معلم ادامه بدم *بایدچیکارکنم؛اگه دیپلم انسانی بگیرم میتونم بایددروس انسانی روواسه کنکورش بخونم میشه دروس کامپیوترروبخونم*میخوام بااگه بشه بارشته کامپیوترواردبشم وبادروس کامپیوترکنکوربدم (ودفترچه کنکور۹۷ثبت نام نکردم ۹۸ثبت نام کنم) میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید مچکرم.

  • با سلام . درصورت تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، باید دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری را دریافت نمایید سپس در کنکور سراسری شرکت بفرمایید.

 10. باسلام.ببخشید می خواستم بدونم که من معدلم ۱۴/۴۲صدم است ممکنه که منو قبول کنن؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 11. ببخشید..ذکر کردین کسب تراز بالای ۶۵۰۰.میخواستم بپرسم تراز ما برحسب بقیه شرکت کننده ها میاد یا اینکه حتما باید یه درصدای خاصیو از هر درس بزنیم که تراز به ۶۵۰۰ برسه؟منظورم اینه ممکنه اگه بقیه شرکت کننده ها ضعیف تر باشن تراز ما راحت تر به ۶۵۰۰ برسه؟

  • با سلام . تراز شما برحسب درصد خام شما در کنکور سراسری محاسبه می شود یعنی ( سهمیه و نظایر آن محاسبه نمی شوند ) و هر چه درصد های بالاتری را بزنید میتوانید تراز بالاتری را کسب نمایید .

 12. سلام خسته نباشید ببخشید اگه وارد ۲۲ سال بشیم ولی تا نتیجه آزمون ۲۲ سالمون تموم نشده باشه به طور کامل مجاز هستیم؟

 13. سلام خسته نباشید من کاردانی گرافیک رو دارم تمام شرایط رو هم دارم مثل معدل و …. اما تاریخ اومدن دفترچه و آزمون رو نمیدونم میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوبیتون

  • با سلام . برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می توانید از طریق کنکور سراسری اقدام بفرمایید . ثبت نام برای کنکور سراسری حدودا بهمن ماه صورت میپذیرد . البته شما می توانید با مدرک کاردانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز شرکت بفرمایید . که از یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ثبت نام انجام می گیرد . و اطلاعیه دقیق بعلاوه ی شرایط در سایت موجود است.

   • آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۷ رشته های تربیت معلم رو اختصاص داده به پیمانی ها و استخدامی ها یعنی ما نمیتونیم گزینش کنیم؟باید چیکار کنیم؟

    • با سلام . بله همانطور که فرمودید برای مقطع کاردانی به کارشناسی ، تربیت معلم صرفا برای کادر فرهنگیان می باشد . وپذیرش آزاد ندارند . در صورتی که شرایط سنی را دارا باشید می توانید از طریق کنکور سراسری اقدام بفرمایید

 14. سلام
  من لیسانس دارم و متولد ۶۸ هستم ، هیچ راهی برای ورود به دانشگاه تربیت معلم وجود نداره؟؟؟

  • باسلام. اگر برای مقطع ارشد می خواهید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید هنوز فعلا هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته و جزئیات خاصی در دسترس نیست اما اگر برای لیسانس مجدد می خواهید وارد دانشگاه فر هنگیان شوید از لحاظ شرط سنی نمی توانید.متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانند برای کارشناسی وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

 15. سلام من میخام دبیری عربی قیگبول بشم به نظرشما رتبه ام تو منطقه ۳چقدبایدباشه

  • با سلام . شرط قبولی در دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد که با این تراز ، رتبه در منطقه ۳ معمولا زیر ۵۵۰ می باشد .

 16. سلام میخواستم بدونم ایا فقط کسانی که پدر یا مادر فرهنگی دارن میتونن وارد دانشگاه فرهنگیان بشن

  • سلام خیر، همه میتوانند با کسب رتبه ی مورد نظر دانشگاه فرهنگیان و با داشتن شرط سنی و شرایط دیگر وارد این دانشگاه شوند.

 17. سلام من رشتم فنی هس میتونم دررشته خودم معلم یا استاد شوم

  • باسلام. شما اگر مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید در صورت داشتن شرایط سنی (زیر ۲۲ سال) می توانید در کنکور سراسری جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید اما پذیرش از رشته های فنی حرفه ای نسبت به رشته های نظری کمتر می باشد.

 18. سلام ببخشید معدل کل من۱۴/۶۳ هستش خواستم بدونم این امکان هس که قبول کنه سازمان سنجش؟نمره علمی هم برسه ۶۵۰۰

  • سلام. یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان داشتن معدل کل حداقل ۱۵ هستش که درصورت دارا بودن این معدل و داشتن باقی شرایط میتوانید وارد این دانشگاه شوید.

 19. سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی اخر رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی هستم
  و متولد ۷۴
  بطور کلی چه راهی وجود داره که بتونم وارد رشته تربیت معلم بشوم ؟

  • باسلام آموزش و پرورش هرساله آزمون استخدامی برگزار میکند و ازبین دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر نیرو جذب میکند و اما احتمال جذب نیرو از رشته ی شما پایین است.

 20. سلام

  من متولد اسفند ۷۶ هستم و الان دانشگاه روزانه هستم،سوالم اینه که میتونم تو کنکور ۹۸ تربیت معلم شرکت کنم؟
  و باید حتما تا بهمن ۹۷ از دانشگاه انصراف بدم؟ چون شنیده بودم تا قبل مصاحبه باید انصراف بدم.
  درضمن پدرم جانبازی ۲۰ درصد داره

  • باسلام شرط سنی برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان ممکن است تغییر پیدا کند.اما امسال شرط سنی لازم ۲۲سال است. بافرض اینکه شرط سنی برای سال بعد تغییر پیدانکند و همان ۲۲ سال باشد میتوانید شرکت کنید و برای انصراف اگر ترم ۲ به بعد باشید محرومیت ازکنکور روزانه به شما تعلق نمیگیرد و میتوانید در کنکور شرکت کنید. و باید تا ۳۰ بهمن ۹۷ انصراف قطعی خود را اعلام کنید.

 21. سلام بنده متولد ۷۷ هستم رشته هنرستانم عمران بوده و الانم دانشجو ترم اخر دانشکده فنی هستم

  اگه کاردانیم رو بگیرم بعدش ازمون تربیت معلم میتونم بدم؟؟؟ باید معدلم چند باشه ؟

  • باسلام. بله شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید در کنکور سراسری جهت پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید چون کاردانی برابر با مدرک پیش دانشگاهی هست و معدل کل دیپلم باید بالای ۱۵ باشد.

   • معدل کاردانی چی؟؟؟ سال بعد هم میتونم ازمون بدم یا فقط امسال

    • باسلام. برای دانشگاه فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم مد نظر هست که باید بالای ۱۵ باشد و همچنین شرایط سنی دارد که برای سال ۹۷ افرادی که متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد بودند می توانستند شرکت کنند اما برای سال ۹۸ هنوز مشخص نیست چون این شرط سنی هر ساله متغیر است.

 22. برای معلمی بصورت حق التدریس ایا با فدق دیپلم هم میپذریند ؟

 23. باسلام بنده فوق دیپلم رشته حسابداری هستم ایا میتونم تدریس کنم به مقطع ابتدایی؟

 24. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما بنده متولد ٧۶/۶/٨هستم میخواستم بدونم من میتونم سال ٩٨ وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ویه سوال اینکه شرط سنی فقط برای دانشگاه فرهنگیانه؟هیچ دانشگاه دولتی ای برای تربیت معلم نیست که شرط سنی نداشته باشه؟

  • با سلام . سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان از متولدین (۱/۷/۱۳۷۶ به بعد) مجاز به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان می باشند و هیچ دانشگاهی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون شرایط سنی وجود ندارد .

 25. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم برای تربیت معلم باید در فرم ثبت نام کنکور گزینه خاصی رو میزدیم برای علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان ؟یا بعد از اومدن نتایج کنکور و انتخاب رشته میتونیم دانشگاه های فرهنگیان و انتخاب کنیم؟

  • سلام. برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ نیاز به اقدام خاصی نبود و شما میتوانید پس از آزمون در صورت داشتن شرایط و رتبه مورد نیاز وارد این دانشگاه شوید.

 26. سلام
  من پارسال تربیت معلم زبان قبول شدم و برای مصاحبه نرفتم و الان دارم کامپیوتر روزانه میخونم اگر انصراف بدم میتونم تربیت معلم ۹۸ شرکت کنم؟
  متولد ۱۲/۷۶ هستم و پدرم جانبازی ۲۰ درصد داره،جانبازی در شرایط سنی تاثیری داره؟

 27. سلام .بنده لیسانس شیمی دارم و۲۳سالمه.ایا راهی هست که بتونم معلم شم.

  • با سلام با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال ۹۷ متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانند از طریق آزمون سراسری و کسب رتبه دانشگاه فرهنگیان وارد این دانشگاه شوند .

 28. سلام
  خسته نباشید. کسانی که مدرک لیسانس دارند هم میتوانند ثبت نام کنند

  • سلام. ورود به دانشگاه فرهنگیان دارای شرط سنی می باشد که مختص داوطلبان متولدین یکم مهر سال ۷۵ به بعد می باشد و در صورت داشتن شرط سنی با شرکت در کنکور سراسری میتوانید وارد این دانشگاه شوید.

 29. با سلام
  ببخشید این بحث حذف تعهد استخدام به کجا رسید؟ و اگه تصویب بشه دیگه ورودی های ۹۷ هیچگونه حقوقی دریافت نمیکنن و هیچ تضمینی وجود نداره که بعداز پایان تحصیل استخدام بشن؟

 30. من ترم آخر ارشد زبان و ادبیات انگلیسی متولد ۷۳ هستم. خواستم تربیت معلم زبان بخونم. آیا میشه شرکت کنم تو آزمون یا شرایط سنیشو ندارم؟ میشه راهنمایی کنید چیکار کنم که بتونم معلم زبان شم؟ آیا دروسی تطبیق داده میشه واسه تربیت معلم؟

 31. با سلام من امسال قصد دارم در رشته ی هنر (گرافیک)تحصیل کنم آیا از طریقه این رشته میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم؟
  و یا اینکه رفتن به رشته ی انسانی بهتره واسه ی تربیت معلم؟

 32. با عرض سلام و خسته نباشید.من برای کنکور ۹۷ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان تلاش میکنم .موهام دارازن و قصد ندارم کوتاهشون کنم باتوجه به مراحل گزینش و مصاحبه امکانش هست که لازم نباشه کوتاهشون کنم.

 33. سلام خسته نباشید
  تو رو خدا یه سوال دارم تا حالا از هرکی پرسیدم یه جواب درست بهم ندادن
  بنده مدرک کاردانی فنی دارم و الان در دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته میخونم خواستم بدونم اگه امسال کنکور بدم میتونم فرهنگیان قبول بشم؟ چون تو شرایط نوشته باید دارای مدرک پیش باشیم ولی ما فنی ها اصلا پیش دانشگاهی نداشتیم

  • باسلام. برای شرکت در کنکور سراسری حالا برای هر رشته و هر دانشگاهی،داوطلبان باید حتما دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند که کاردانی معادل با پیش دانشگاهی است.یعنی شما که کاردانی دارید میتوانید در کنکور هر رشته ای که مایل باشید شرکت کنید.مشکلی نیست.

 34. سلام۔من کارشناسی مترجمی زبان خوندم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم؟ حداکثر سن برای ارشد چنده؟

  • باسلام. برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد از بین داوطلبان آزاد هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته ولی صحبتش هست که در سه رشته ۱-تربیت بدنی ۲-علوم تربیتی ۳-مشاوره و راهنمایی برنامه ریزی؛ پذیرش دانشجوی ارشد داشته باشد.

 35. سلام ضمن خسته نباشید سوالی که داشتم اینه که من متولد۷۶/۵/۲۴هستم و الان دانشجو کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران دانشگاه ازاد اسلامی ام ،ایا میتوانم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟؟ضمن این که دیپلم فنی هستم و پیش دانشگاهی نداشته ام

  • با سلام. بله شما میتوانتید با ثبت نام در آزمون سراسری رشته های نظری وارد دانشگاه فرهنگیان بشین .اما زمان ثبت نام این آزمون برای سال ۹۷ به اتمام رسیده است و شما میتوانید با توجه به داشتن شرایط سنی می توانید سال ۹۸ شرکت نمایید.

 36. سلام یه سوال دارم…لطفا جواب بدین خیلی مهمه…

  من متولد ۷۵/۵/۲۲ هستم و معدل پیش دانشگاهیم ۱۴/۵ هست…

  واسه کنکور زبان ثبت نام کردم…آیا میتونم برم تربیت معلمی زبان؟

  • باسلام. خیر متاسفانه شما نمی توانید پذیرش دانشگاه فرهنگیان شوید چون سن شما بالاتر از سن تعیین شده ی فرهنگیان می باشد.متولدین ۷۵/۷/۱ میتوانند پذیرفته شوند.درضمن معدل کل دیپلم مد نظر هستش که باید بالای ۱۵ باشه نه معدل پیش دانشگاهی.

 37. سلام
  ببخشید واسه قبولی معلمی دبستان دانشگاه فرهنگیان چه رتبه ای باید بیارم؟رشتم ریاضیات و منطقه سه هستم

 38. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مهلت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم تا کی هست؟

  • با سلام.ثبت نام دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون سراسری می باشد، زمان ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۷ به اتمام رسیده ،اگر برای سال ۹۸ شرط سنی تغییرنکند در صورت داشتن شرایط لازم میتوانید برای فرهنگیان شرکت کنید ، شرط سنی سال ۹۷ از متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعدبوده است

 39. سلام و خسته نباشید
  ببخشید می‌خواستم بپرسم من که رشته ریاضی هستم می‌تونم دبیر دینی توی انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان بزنم ؟اخع مشاورمون گفت میشه ولی من توی دفترچه ها سال قبل که مال رشته ریاضی بود دبیری دینی ندیدم
  خواهش می‌کنم پاسخ بدین

 40. سلام دانشجو نرم افزار ترم سه هستم میخواستم تربیت معلمی رو ادامه بدم سوالم ازز شما اینه که چ کاری باید انجام بدم تا وارد دانشگاه تربیت معلمی بشم

  • باسلام شما ازطریق کنکورمجدد میتوانیدوارددانشگاه فرهنگیان شویدویابعدازاتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی میتوانید ازطریق آزمون های استخدامی آموزش وپرورش جذب شوید

 41. سلام .من دانشجوی ترم اخر کارشناسی مکانیک تاسیسات هستم دانشگاه علمی وکاربردی و ۲۲ ساله . ایا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم . میخوام معلم بشم چیکار کنم

  • باسلام شمامیتوانیدازطریق ثبت نام در آزمون های استخدامی آموزش وپرورش شانس خودراامتحان کنیدالبته درصورتی میتوانیدثبت نام داشته باشید که رشته ی شما جزرشته های اعلام شده ازطرف آموزش وپرورش برای جذب نیروباشد

 42. سلام
  من سال اول کنکور ریاضی دادم امسال میخوام انسانی بدم
  میتونم تربیت معلم شرکت کنم
  این تغییر کنکور تاثیری نداره ؟

 43. به نظر شما با لیسانس میشه راحت تر وارد آموزش و پرورش شد یا دانشگاه تربیت معلم؟؟؟

  • سلام. از طریق دانشگاه تربیت معلم وارد بشین وارد شدن به آموزش پرورش برای شما حتمی است وشما استخدام آموزش و پرورش هستین اما با لیسانس همچین امکانی برای شما وجود نداره و شما باید دوباره آزمون های استخدامی شرکت کنید.

 44. سلام خسته نباشید
  میشه بدون اینکه از دانشگاه دولتی روزانه انصراف داد سال بعد کنکور داد،؟؟
  چون چند نفر از دوستان من این ترم رو مرخصی گرفتن و دارن واسه کنکور میخونن (اونا الان روزانه هستن و به من هم گفتن که امسال باز هم میتونن روزانه رو انتخاب کنن)سال ۹۶ کنکور دادن
  میشه بیش تر توضیح بدید

  • باسلام. اگر در حال حاضر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون از شرکت در کنکور سراسری قبولی در دانشگاه روزانه هست باید حتما قبل از تاریخ ۳۰ بهمن انصرافتون رو به دانشگاه اعلام کنید اما اگر دانشجوی دانشگاه روزانه هستید و هدفتون قبولی در دانشگاه آزاد هست نیازی به انصراف ندارید و همچنین اگر در حال حاضر دانشجوی آزاد هستید و هدفتون هر دانشگاهی که باشه باز هم نیاز به انصراف ندارید.

 45. سلام.خسته نباشید
  بنده دانشجوی ترم یک فیزیک دانشگاه اراک هستم.اما زیاد خوشم نمیاد دوست دارم انصراف بدم و سال آینده کنکور بدم و وارد دانشگاه تربیت معلم شوم
  معدل کل دیپلمم ۱۸ و کتبی ۱۶
  متولد۷۸٫۳٫۶ هستم
  به نظر شما میتونم شرکت کنم و قبول بشم ؟؟؟
  اگه از دانشگاه انصراف بدم دیگه اشتغال به تحصیلی ندارم اونو باید چه کار کنم؟؟؟
  لطفا کمکم کنید.ممنون

  • باسلام. بله شما همه ی شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو دارید و هیچ مشکلی وجود نداره.میتونید سال آینده انصراف بدید و در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید.

 46. ببخشید اگر تمام شرایط رو داشته باشیم ولی تو کنکور رتبه مورد نظر رو نیاریم شانس قبولی رو داریم یا نه
  همش به کنکور بستگی داره

 47. سلام
  من رشته تجربی ام ایا می توانم دبیر دینی یا عربی شوم؟

 48. سلام وقت بخیر
  ببخشید من متولد اسفند ۷۵ ، مدرک دیپلم و کاردانی تربیت بدنی دارم. میتونم سال ۹۷ تو آزمون تربیت معلم شرکت کنم؟؟

  • باسلام. میتونید با شرکت در کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی نظری در صورت داشتن رتبه و شرط سنی وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید.

 49. سلام خسته نباشید
  من مقیم المان هستم
  دبیری زبان انگلیسی خوندم
  فوق لیسانس روانشناسی رو دارم ‌
  و همچنین از طریق جامعه المصطفی رشته ی علوم قران و حدیث رو خوندم

  میخواستم بپرسم اگر بیام ایران میتونم به عنوان دبیر زبان انگلیسی و یا عربی و یا دبیر دینی کار کنم ؟ تمام مدارکم معتبرن
  یا اینکه اصلا امکان نداره ؟ ؟
  اگر نمیشه به عنوان دبیر کار کنم میتونم تو مدرسه به عنوان روانشناس/مشاور کار کنم ؟

  ممنون میشم کمکم کنید

 50. سلام خسته نباشید . من امسال پیش دانشگاهی هستم رشته ریاضی و معدل دیپلمم ۱۸ است . میخواستم بدونم امسال دانشگاه شهید رجایی دانشجو میگیره ؟ و برای دبیر شدن مهمه کدوم زیر رشته رو انتخاب کنم؟

 51. سلام میخواستم بدونم ایا درسته که میگن حقوق دانشجو معلم به دانشجو های ورودی ۹۷ تعلق نمیگیره

 52. سلام ببخشید من مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم از دانشگاه غیر انتفاعی میتونم امسال کنکور ۹۷ برا تربیت معلم شرکت کنم یا نه متدلد ۷۰ هستم
  ممنون میشم جواب بدین

 53. سلام من معدل امتحانات نهایی ام ۱۴ هست و نمره معدل کلم یعنی همون میناگین سه سال اول و دوم وسوم ۱۵ ونیم
  با این شرایط میتونم توی تربیت معلم شرکت کنم یا خیر ؟

  • سلام. اگر تمام شرایط دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید، که این شرایط شامل : شرط سنی و معدل سه سال بالای ۱۵ و … میباشد، می توانید وارد این دانشگاه شوید.

 54. میخواستم بدونم تربیت معلمی تو قم برای سال ۹۷ ثبت نام داره یا نه؟ اگر داره چطوری میشه معلم دروس تخصصی مثل حساب دیفرانسیل یا فیزیک شد؟

  • باسلام. طبق روال هر سال پذیرش داره اما تا زمانی که دفترچه های انتخاب رشته نیاد هیچ چیزی با قطعیت کامل،مشخص نیست. اگر ثبت نام هم داشته باشه زمان انتخاب رشته کد رشته ی هر رشته ای که خودتون بهش علاقه مند باشید رو میتونید وارد کنید و اگر که رتبه کنکوریتون مناسب اون رشته باشه،قبول میشید و معلم خواهید شد.

 55. سلام خسته نباشید تروخدا حتما به سوالاتم پاسخ بدید برام خیلی مهم و حیاتی هست خواهش میکنم

  بنده ۲۴ اردیبهشت میشم ۲۲ ساله دیپلم انسانی دارم البته اگر اشتباه نکنم معدل کل بنده زیر پانزده است ، که البته با سپاس از راهنمایی هاتون تصمیم به مراجعه به اموزش پرورش و تصحیح معدلم دارم
  من فقط دوماه پیش دانشگاهی خوندم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل شدم حالا میخوام ادامه بدم
  یک اینکه میخوام در غیرانتفایی و تابستانه مدرک پیش دانشگاهی مو بگیرم

  و اینکه بعد تمام این قضایا یعنی گرفتن مدرک پبش دانشگاهی و تصحیح معدل کل ایا میتونم برای کنکور ۹۸ اقدام کنم ؟؟ برای ثبت نام در کنکور تربیت معلم هنوز ۲۲ سالم خواهد بود ولی متاسفانه در زمان اجرای ازمون که فکرکنم خرداده من ۲۳ سالم خواهد بود ایا این مشکل ساز خواهد بود ؟؟ محدودیت سنی چطور اعمال میشه ؟؟ اینکه موقع ثبت نام در این سن مشخص شده باشیم یا موقع آزمون ؟؟؟ تروخدا ازتون خواهش میکنم جواب سوالاتم رو بدید

  • با سلام شمابرای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی۲۲سال دارید(البته خانواده های شاهد وایثارگراستثناهستند وشرط سنی برایشان اعمال نمیشود) و راه دوم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان آزمون های استخدامی است که حداقل مدرک مورد نیازکارشناسی وبالاتر است

 56. سلام ممنون از سایتتون. فقط یه سوال داشتم تروخدا حتما جواب بدید. اینه که اموزش ابتدایی تو رشته انسانی زیر گروه چنده…..نوی زیر گروه پنج نوشته شده علوم تربیتی ایا این علوم تربیتی همون اموزش ابتدایی هستش یا……جریانش چیه؟؟؟ ازتون خواهش میکنم که حتما جواب بدید چون خیلی واسم مهمه

 57. با سلام

  سوالی در رابطه با تغییر رشته: میخاستم بدونم با داشتن مدرک کارشناسی در رشته مدیریت، امکان تغییر رشته در مقطع ارشد به تربیت معلم وجود دارد یا خیر؟

  با تشکر

 58. سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه… میخواستم بدونم دانشگاه ازاد علوم پزشکی مشهد در رشته پزشکی پذیرش بهمن ماه هم داره یا فقط مهر پذیرش داره ؟؟؟؟ به طور فرضی اگه پذیرش بهمن داشته باشه، ایا باید همه مدارک ثبت نام رو مهر ماه ببریم یا بهمن ماه میشه ببریم؟؟؟ من خدمتم ابان ماه تموم میشه .. ایا امکانش هست که مدرک پایان خدمتم رو ابان یا اذر ببرم و یا همون بهمن ماه؟؟ ممنون میشم اگه امکانش باشه پاسخ بدید . خیلی خوندم برای امسال . واقعا نگرانم

  • سلام. تا زمان اومدن دفترچه انتخاب رشته معلوم نمیشه که بهمن هم ارائه میده یا نه .ولی اگر بهمن ارائه بده شما مدارک رو همون بهمن ماه ارائه میدین

 59. سلام خسته نباشید من فوق دیپلم کامپیوتر دارم با معدل ۱۸ میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم.کاردانی ناپیوسته خوندم.

  • باسلام. بله شما میتونی در کنکور سراسری شرکت کنی چون مدرک کاردانی شما معادل با پیش دانشگاهیه و در صورت داشتن بقیه شرایط مثل:سن زیر ۲۲ سال،بومی بودن در استان محل سکونت و…میتونید وارد دانشگاه فرهنگیان بشید.موفق باشید.

 60. سلام عذر خواهم من هرچی تلاش کردم باهاتون تماس بگیرم موفق نشدم،بنده معدله دیپلمم ۱۴/۰۴هست و الانم ترم اخره کاردانیم و چون تو کارو دانش تحصیل کردم پیش دانشگاهیم نداشتم،متولد۷۷ هستم،میخواستم بدونم با این شرایط هیچ راهی نیست که بتونم معلم شم از طریق دانشگاه آزاد حتی؟اگه هست راهنمایی کنید لطفا چجوری هر جوری شده میخوام دبیر شم،زمان کنکورش کیه؟

  • باسلام. بابت پیش دانشگاهیتون نگران نباشید چون همین مدرک کاردانی شما برابر با پیش دانشگاهیه و خیلی راحت میتونید در کنکور سراسری جهت قبولی در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید البته معدل کل دیپلم شما برای فرهنگیان،باید حداقل ۱۵ باشه که برای شما پایینه اما میتونید برید آموزش و پرورش منطقه سکونت و بابت ترمیم نمره اقدام کنید تا معدلتون افزایش پیداکنه چون این احتمال وجود داره و خیلی از افراد از این طریق به نتیجه رسیدند.برای دبیری شما حتما باید پذیرش فرهنگیان بشی،دانشگاه آزاد رشته های دبیری ارائه نمیده به هیچ وجه.همچنین شما شرایط سنی زیر ۲۲ سال هم که برای سال ۹۶_۹۷ فرهنگیان تصویب شد رو دارید و مشکلی نیست.زمان کنکور ۹۷ هم در روزهای ۷ و ۸ تیرماه برگزار میشه.موفق باشید.

 61. سلام . رتبه لازم دانشگاه فرهنگیان در منطقه ۳ را بگید ممنون میشم

 62. باسلام مجدد
  ادامه سوال قبلی:
  من برای حق التدریس گرفتن هم پیگیری کردم به من گفتند که الان دیگه جمع شده از سال ۹۱ به بعد دیگر اموزش و پرورش حق التدریس جذب نمی کند.
  ایا این درسته؟

  باسپاس

 63. باسلام
  من متولد ۶۶ هستم. فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه تهران دارم. روزانه خوندم و سربازی هم رفته ام. به دبیری در اموزش و پرورش علاقه دارم.
  ۱- چکار کنم؟ راهش چیه تا به این خواسته ام برسم؟
  ۲-چه جوری می توانم در اموزش و پرورش استخدام شوم؟
  ۳-آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد را دارم؟ مثلا در رشته اموزش فیزیک یا ریاضی؟
  خواهشا راهنمایی بفرمایید

 64. سلام خسته نباشید من دو طرمم مونده که کارشناسیم تموم شه ۱۹ سالمه و معدلم بالای ۱۹هس میخوام بپرسم میتونم تو دانشگاه فرهنگیان هم درس بخونم یا ن باید چیکار کنم

  • باسلام. اگر از لحاظ سنی به مشکل برنخورید و بقیه شرایط رو هم داشته باشید مثل:معدل کل دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن،شرایط سنی حداکثر ۲۲ سال و… بله میتونید شرکت کنید و یک کارشناسی مجدد از دانشگاه فرهنگیان بگیرید چون شرایط سنی ۲۲ سال برای سال ۹۶_۹۷ تصویب شد و ممکنه برای سال آینده دوباره تغییر کنه و به ۲۰ سال کاهش پیدا کنه.موفق باشید.

 65. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم نن متولد ۱۳۷۵ هستم لیسانس حقوق گرفتم از دانشگاه پیام نور ایا میتونم شرکت کنم واسه تربیت معلم؟

 66. سلام خسته نباشید!من ٢٢سالمه اما سهمیه پنج درصدی دارم آیا میتونم در دانشگاه فرهنگیان قبول شم

 67. اگر لیسانس داشته باشی واسه علوم پایه میتونی تو آزمون سنجش در ارشد تربیت معلم شرکت کنی.

 68. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدونم با دیپلم گرافیک میتونم در سال نود و هفت وارد تربیت معلم بشم؟بعد سن ورود رو زده بودین سال هفتاد و شیش من متولد هفت و نه هستم نمیتونم وارد بشم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می تونید از یکی از رشته های نظری وارد بشید که برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید. ضمنا سن ورود به دانشگاه های فرهنگیان حداکثر تا ۲۲ سال هستش که شما هم می تونید شرکت کنید. موفق باشید.

 69. شما از حقوق و مزایایی که ضمن تحصیل به دانشجوهای دانشگاه فرهنگیان میدن اطلاع دارید؟

 70. سلام، خسته نباشید، میخواستم بپرسم که سهمیه بومی رو انتخاب دانشگاه فرهنگیان تاثیر داره؟ و در رشته انسانی در منطقه ۲ حدودا چه رتبه ای لازمه که بتونیم قبول بشیم.
  یه سوال دیگه هم داشتم . یکی از دوستان من جزو اتباع حساب میشه ولی از تولد ایران بوده و مادرش هم ایرانیه، با این شرایط میتونه فرهنگیان بره؟

 71. سلام
  من علاقه زیادی به معلم شدن در دوره ابندایی دارم و معدل نهایی سال سوم دبیرستانم ۸/۷۸ ، معدل کل دیپلم ۱۵/۲۱ معدل نهایی دوره پیش دانشگاهی ۷/۷۵ و معدل کل دوره پیش دانشگاهیم ۱۲/۵۰ هستش کاملا واضحه که درس نخوندم یا شب امتحانی خوندم الان دارم واسه کنکور ۹۷ تمام تلاشم رو میکنم که رتبه زیر ۶۰۰۰ تو گروه ریاضی بیارم ولی ترسی که دارم نکنه با این معدل ضعیف قبولم نکن لطفا کمکم کنین که میتونم با این وضعیت هدفم رو معلمی ابتدایی تنظیم کنم؟
  پدرم هم معاون اجرایی در یکی از مدارس ابتدایی هستن
  سنجش سلامت جسمانی و روانی دانشگاه تربیت معلم مثله شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش هستش؟
  ممنون از مشاوران سایت ایران مشاوره

 72. یه سوال دیگه هم داشتم.
  ایا میتونم با داشتن دیپلم نقشه نقشه برداری کنکور رشته کامپیوتر (برای مثال)بدم ودر تربیت معلم قبول بشم

 73. سلام.رشتم نقشه برداری هستش که امسال از هنرستان حذف شد و زیر شاخه رشته ساختمان تو دانشگاه شد .سال ۹۷ هم قراره کنکور بدم.معدل کل دیپلم هم ۱۵٫۲۱ هستش.با این شرایط واسه تربیت معلم من رو قبول میکنن یا نه .
  اگه قبول بشم واسه کدوم رشته تدریس خواهم کرد.
  اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

 74. خواهش میکنم جواب منو بدید

 75. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم باتوجه به اینکه برای انتخاب دانشگاه امام صادق فقط لازمه تیک علاقه مندی رو در زمان ثبت نام کنکور بزنیم(پس لازم نیست زمان انتخاب رشته در اولویت هایمان این دانشگاه را انتخاب کنیم) حالا اگه هم تربیت معلم و هم دانشگاه امام صادق رو قبول بشیم تکلیف چیه و کدوم رو باید بریم؟ توی نظرات بالا شما گفتین هرمورد که توی اولویته ولی اینجا که ما دانشگاه امام صادق رو توی انتخاب رشته وارد نکردیم
  با تشکر از زحمات شما جایی نتونستم جواب این سوالمو بگیرم امیدوارم شما جواب بدین بازم بخاطر زحماتتون ازتون ممنونیم

  • سلام. اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه امام صادق هستید علاوه بر اینکه تیک علاقمندی رو در ثبت نام کنکور وارد میکنید باید در سایت خود دانشگاه نیز ثبت نام انجام بدید. چون هم دانشگاه امام صادق و هم فرهنگیان جز دانشگاه های نیمه متمرکز هستند اون دانشگاهی که تو اولویت زدین رو باید تو مصاحبش شرکت کنید. موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز.ببین دارم کلی بهت میگم.فرض کن رشته تجربی هستی و رتبت ۱۰۰۰شده.موندی رشته های پزشکی وشاخه هاش رو بزنی یا دبیری ها.میری مصاحبه ازت میپرسن کدومو اول زدی؟(پزشکی ها یا دبیری ها)هرچند میدونن کدومو اول زدی.اگه تو اول دبیری ها رو زده باشی خوب خیلی بهتره برات چون میگن دبیری براش مهم تره.حالا بحث امام صادق و فرهنگیان فرق داره ولی ی چیز تو همین مایه هاس.دوتا مصاحبه جدا باید بری.یکی تهران برا امام صادق یکی هم برا دبیری هات مرکز استان.هر دوجا ازت سوال میشه کدومو اول زدی و برات اولویت داشته.به طور حتم اونی که اول زدی درصد قبولی ت بیشتره.من خودم ورودی ۹۴ دانشگاه فرهنگیان و یک سال دیگه درس دارم.فکر نکن فرهنگیان گل و بلبله.ولی کارت حتمیه.هرچند برا ورودی های مثل۹۵و۹۶و۹۷ میگن ازمون صلاحیت داره و یا میگن حقوق نمیدن و یا میگن دوران تحصیل رو سابقه به حساب نمیارن.امیدوارم خوب راهنماییت کرده باشم/

 76. سلام ببخشید یک سوالداشتم راسته ک میگن ممکنه یه سال اصلا دانسجوتربیت معلم نگیرن مثلا چون واسه سال ۹۶زیادگرفتن برا۹۷نگیرن؟

  • سلام. معمولا طی این سالها هر ساله پذیرش داشته دانشگاه فرهنگیان و ربطی به این نداره که چون سال قبل پذیرش زیاد بوده امسال پذیرش نداشته باشه.

 77. سلام من رشته حسابداری هستم ، دیپلم دارم با معدل ۱۴/۱۹
  متولد سال ۱۳۷۴ هستم
  ایا میتونم تربیت معلم ثبت نام کنم
  لطفا زودتر جواب بدین

  • سلام. یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان اینه که شما حداکثر ۲۲ سال سن داشته باشید و اینکه معدل سه سال اول متوسطه شما حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

 78. با سلام
  من متولد۷۶/۰۱/۰۹فارغ التحصیل کاردانی صنایع شمیایی هستم
  مدرک پیش دانشگاهی انسانی هم گرفتم در مورخ۹۶/۰۳/۳۱
  ودر کنکور سراسری ۹۶ شرکت و دانشگاه فرهنگیان قبول شدم پس از۱ماه تحصیل نظام وظیفه با معافیت تحصیلی موافقت نکرد به دلیل شرط سن
  الان باید به خدمت بروم ایا در حین خدمت میتوانم در کنکور شرکت کنم و تربیت معلم قبول شوم شرایط پذیرش در دانشگاه را دارم

 79. سلام ببخشید من همه شرایط رو دارم فقط مدرک پیش دانشگاهی رو ندارم رشتم معماری بوده فنی میتونم شرکت کنم؟

 80. سلام من رشتم معماری بوده و معدل دیپلمم۱۶میتونم شرکت کنم ؟؟؟

  • سلام. برای شرکت در کنکور باید پیش دانشگاهی داشته باشید و علاوه بر اون باید معدل سال اول، دوم وسومتون حداقل ۱۵ باشه. با داشتن پیش دانشگاهی کنکور شرکت میکنید و اگه تمام شرایط دانشگاه فرهنگیان رو داشتید انتخاب رشته انجام میدید.

 81. سلام
  معدل کل من ۱۴/۹۷ هست
  ولی معدل کتبیم بالای ۱۵
  اگر من در کنکور قبول بشم تربیت معلم
  ایا در مصاحبه هم قبول میشم یا رد میشم؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل سه سالتون، اول، دوم و سوم حداقل ۱۵ باشه. اگه شما تمام شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو داشته باشید براتون مجاز میزنه و بعد انتخاب رشته انجام می دید.

 82. سلام.
  من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی روزانه هستم.میخوام کنکو بدم سال۹۷٫برای انسانی اگه قبول بشم تربیت معلم اونوقت انصراف بدم.میشه؟قضیه دوطلبان ازاد چیه

  • سلام. برای شرکت در کنکور ۹۷ چون دانشجوی دوره روزانه هستید باید تا ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف بدید که بتونید توکنکور سراسری شرکت کنید. موفق باشید.

 83. سلام آیا برای دانشگاه فرهنگیان باید اعلام علاقه مندی کرد اگه اره کی باید این کارو بکنیم چون موقه ثبت نام کنکور ۹۷ اعلام علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان نبود

 84. باسلام. بنده متولد مرداد ۷۷ هستم و مدرک کاردانی ای تی رو دارم, ایا میتونم با انتخاب یکی از رشته های نظری در کنکور ۹۷ شرکت کنم؟

  • سلام. باتوجه به اینکه شما مدرک کادانی دارید به عنوان پیش دانشگاهی براتون محسوب میشه و می تونید یکی از رشته های نظری رو شرکت کنید. موفق باشید.

 85. سلام
  برا کسی که دومین روز مهر ۲۳سال بشه با معدل بالای ۱۵ امکان ورود به دانشگاه فرهنگیان وجود داره؟؟

 86. یه سوال داشتم اگه من مدرک فنی حرفه ایی حسابداری داشتم و مدرک کاردانی حسابداری رو داشتم مدرک کاردانی ۱۷/۴۳ باشه و سنم ۲۱ سال باشه میتوانم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم

  • سلام. برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان باید در کنکور سراسری یکی از رشته های نظری شرکت کنید و اگه همه شرایط دانشگاه فرهنگیان رو داشتید و در مصاحبه هم قبول شدید وارد این دانشگاه ها بشید. موفق باشید.

 87. سلام.ببخشید من متولد ۷۶ و ۲۰ سال دارم.در دانشگاه پیام نور مشغول تحصیلم.ب علت علاقه شدید به دانشگاه فرهنگیان میخوام دوباره کنکور بدم که قبول شم.معدل کل سالهای اول و دوم و سوم بالای ۱۵ بوده و حتی بالای ۱۷ ولی معدل کتبی امتحان های نهاییه سال سومم ۱۴.۸۲شده.میخواستم ببینم من میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟
  هر چی زنگ میزنم ب شماره های تو سایت بوق اشغالی میزنه
  یه جواب کامل بهم بدین
  ممنون

 88. سلام .من دانشجو بودم فقط بخاطر دبیریا و تربیت معلم و یا فرهنگیان مرخصی گرفتم ک بخونم و این رشته ها برم ولی شرایط سنیش ۲۲ سال هستش ک اونجور ک تو دفترچه زدن شیش ماه فقط بزرگتر از این رده سنی هستم.یعنی واقعا هیچ راهی نداره ک شرایط سنی نادیده یا تغییر کنه؟ .خیلی امید داشتم ب این رشته ها معدلمم خوبه فقط شرایط سنو ندارم

 89. سلام معدل کل لحاظ میشه یامعدل کتبی نهایی

 90. با سلام
  میخاستم بدونم تا چندماه پیش شرایط سنی حداکثر ۲۲ بود بودش یعنی متولدین ۷۴ به بعد الان واسهسال ۹۷ شرایط جدید حداکثر سن ۲۰ یعنی متولدین ۷۶ به بعد,من متولد ۱۳۷۵/۳/۱۰ هستم ایا میتونم ثبت نام کنم ؟

 91. ایا متولد ۱۳۷۵/۳/۱۰ میتونه تو شرایط جدید شرکت کنه تو ازمون ؟

 92. باسلام وعرض ادب واحترام وخسته نباشید.
  اینجانب فارغ التحصیل درشاخه فنی وحرفه ای رشته سخت افزار کامپیوتر دریکی از آموزشکده های فنی وحرفه ای هستم.الان قصد دارم درادامه تحصیل من معلم کامپیوتر بشم بایدچیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

 93. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم باتوجه به اینکه برای انتخاب دانشگاه امام صادق فقط لازمه تیک علاقه مندی رو در زمان ثبت نام کنکور بزنیم(پس لازم نیست زمان انتخاب رشته در اولویت هایمان این دانشگاه را انتخاب کنیم) حالا اگه هم تربیت معلم و هم دانشگاه امام صادق رو قبول بشیم تکلیف چیه و کدوم رو باید بریم؟ توی نظرات بالا شما گفتین هرمورد که توی اولویته ولی اینجا که ما دانشگاه امام صادق رو توی انتخاب رشته وارد نکردیم
  با تشکر از زحمات شما جایی نتونستم جواب این سوالمو بگیرم امیدوارم شما جواب بدین بازم بخاطر زحماتتون ازتون ممنونیم

 94. سلام خسته نباشید. من ٢٩ سالمه و علاقه دارم معلم دینی در مدارس راهنمایی بشم.
  دیپلم امور اداری گرفتم ١٠ سال پیش.
  الان به لطف خدا و ان شاءالله به راه راست هدایت شدم اگر خدا قبول کند، از اونجایی که علاقه به معلمی دارم تصمیم گرفتم معلم دینی باشم، میخواستم راهنماییم کنین که اگه خدا بخواد در این زمینه فعالیت داشته باشم.
  من چیکار باید کنم و از کجا شروع کنم.
  ممنون. با حق.

  • با سلام. یکی از شرایط مهم پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرط سنی هست که تا سقف سنی ۲۲ میشه وارد این دانشگاه شد و متاسفانه شما نمیتونید بر ای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوید.موفق باشید.

 95. سلام
  من فرزند رزمنده ۹ ماه جبهه هستم وجانباز۱۰%طبق بند ۴۴و۴۸مجلس شورای اسلامی بنده از شرایط سنی ومعدل معاف ابا چنین چیزی حقیقت دارد
  سوال دومم اینکه من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم ترم ۴ می خواهم انصراف دهم آیا هزینه ای باید بپردازم چون من می خواهم برای دانشگاه فرهنگیان امتحان کنکورسراسری ۹۷ شرکت کنم سربازی هم رفتم ۱۵ماه
  معدل کل دیپلمم ۱۱٫۶۸هستم آیا می توانم در ترمیم معدلم شرکت کنم

 96. سلام من متولد ۷۵/۳هستم میخام کنکور تربیت معلم و شرکت کنم میخام بدونم زمان ثبت نامش کی هس ؟ و اینکه من مدرک کاردانی دارم میتونم کارشناسی تربیت معلم نقاشی بخونم؟ و اینکه تو ۲۳سالگی هم میشه برای تربیت معلم شرکت کرد؟

 97. سلام من دارای مدرک فوق لیسانس معماری هستم ایا میتونم در کنکور سال ۹۷ برای تربیت معلمی شرکت کنم؟

  • سلام. برای اینکه بتونید وارد دانشگاه های تربیت معلم و فرهنگیان بشید باید شرایط خاصی داشته باشید از جمله شرط سنی که حداکثر باید ۲۳ باشه و… که با توجه به اینکه شما مدرک فوق لیسانس دارید فکر میکنم شرط سنی لازم برای ورود به این دانشگاه هارو نداشته باشید.

 98. با سلام.من لیسانس معماری دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم یا نه؟شرایطش چیه؟واینکه ۲۱ سالمه میتونم شرکت کنم؟

 99. با سلام.من لیسانس معماری دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دانگشاه تربیت معلم ثبت نام کنم یا نه؟شرایطش چیه؟و اینکه ۲۱ سالمه میتونم شرکت کنم؟

 100. سلام ببخشید من میخوام امسال در کنکور ۹۷ برای دانشگاه فرهنگان شرکت کنم و معدلمم بالای ۱۵ هستش فقط ۲۱ سالمه و شما حدااکثر سن رو ۲۰ سال ذکر کردین ایا راه دیگه ای داره قبلا حدااکثر سن۲۲ سال بود ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا میتونم شرکت کنم یانه

  • با سلام. اگر که پدر شما دارای سهمیه ی جانبازی یا ایثارگری یا فرزند شهدا رو داشته باشه میتونی ازش استفاده کنی چون افرادی که سهمیه دارند امکان افزایش این شرط سنی رو تا سقف ۵ سال دارند.در غیر این صورت شما نمیتونی به دانشگاه فرهنگیان وارد بشی.موفق باشید.

   • با احترام ب همه ایثارگران و شهیدان و خانواده هاشون اما این بی انصافیه شاید کسی شرایط مالیش جوری نبوده ک بتونه دانشگاه شرکت کنه مث من یعنی الان ک ۲۳ سال دارم و علاقه مند ب معلمی هستم حق شرکت تو دانشگاه تربیت معلم رو ندارم اخه چرا

   • بعد برای سهمیه دارها تا ۵ سال افزایش سن داره! چرا چون بابای من ی کارگر ساده بود و درامدش کم ک من نتونستم زودتر وارد دانشگاه بشم! این ظلمه من یکی راضی نیستم

 101. سلام.ببخشید من دیپلم رشته معماری دارم و دارای سهمیه ۳۰ درصدی.ایا میتونم از طریق کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان بشوم.لطفا جواب بدهید و تاریخ ثبت نام کنکورش را اعلام کنید

  • با سلام. یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان داشتن مدرک پیش دانشگاهی هست که چون رشته دبیرستانی شما فنی حرفه ای بوده قطعا پیش دانشگاهی نداری اما اگه پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری مثل تجربی،ریاضی یا انسانی رو بتونی بگیری میتونی وارد دانشگاه فرهنگیان بشی البته در صورت داشتن بقیه ی شرایط اعم از شرط سنی ، شرط معدل و …زمان ثبت نام کنکور هم از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن ادامه داره.زمان برگزاری کنکور سراسری هم ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ هستش. موفق باشید.

 102. سلام من ۲۸سالمه علاقه زیادی به معلمی لیسانس اماردارم میتونم معلم بشم یا شرایط سنی داره وغیرممکنه

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر شرایط خاصی که داره شرط سنی هم داره که حداکثر تا ۲۲ سال هستش و متاسفانه شما نمیتونید وارد این دانشگاه ها شید مگر اینکه از طریق آزمون های استخدامی آموزش و پرورش وارد این رشته بشید و بتونید تدریس کنید. موفق باشید.

 103. باسلام.من رشته تجربی هستم بامعدل دیپلم ۱۵/۳۳میخواستم امسال کنکور انسانی بدم ایا میشه که من دیبری قبول بشم باتوجه ب اینکه دیپلمم تجربی هست .بعد راجب معاینات پزشکی توضیح مختصر بدید لطفا

 104. سلام .ببخشید این احتمال وجود دارد که برای قبولی به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۷ شرایط سنی رابه ۲۲سال بیشتر افزایش بدن لطفا جواب بدید?

  • با سلام. معمولا همیشه دیده شده شرط سنی دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ یا ۲۲ در حال تغییر باشه یعنی دیده نشده که این رقم بخواد به بیشتر از ۲۲ افزایش داشته باشه.همیشه یا شرط ۲۰ سال بوده یا ۲۲ سال. شرایط سنی فرهنگیان برای کنکور ۹۷ تعیین شده و احتمالش خیلی کمه که بخواد عوض بشه اما باز هم پیگیر باشید. موفق باشید.

 105. ببخشید میخاستم بدونم منظورتون از معدل دیپلم چیه من معدل ۳ سال یعنی اول و دوم و سوم متوسطم شد ۱۷ یعنی سال چهارم (پیش دانشگاهی) رو هم حساب میکنن یا خیر ؟

 106. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ تورو به خدا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_ از۱۱۸هم میتونین شماره اش روبگیرین حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون 

 107. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 108. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که بعضیا اعتراض کردن واصلاحیه زدن لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 109. سلام بنده معدلم ۱۳/۷۳ هستش ولی امروز زنگ زدن میگن واسه تکمیل ظرفیت بیا مصاحبه…تو سنجش نوشته زیر ۱۵ مصاحبه نمیکنن ..باید چیکار کنم!؟

 110. با سلام
  آیا راهی هست من که روازنه ۹۶ قبول شدم سال بعد دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

 111. سلام من متولد تیر ۷۶ هستم
  الان بخوام کنکور ۹۷ برم دانشگاه فرهنگیان شرایط زیر ۲۲ سال باید باشه یا زیر ۲۰ سال هم شاملم میشه؟
  و اینکه هیچ راهی نیست که الان که دانشجو ترم پنج دانشگاه سراسریم همزمان دانشگاه فرهنگیان هم ادامه تحصیل بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما میتونید وارد دانشگاه فرهنگیان بشید و از نظر سنی مشکلی براتون نداره چون تا سن ۲۲ حق ورود به این دانشگاه رو دارید و الان ۲۰ هستید پس مشکلی نداره اما راجب تحصیل و شرکت در کنکور همزمان چون شما دانشجوی دانشگاه سراسری هستی برای شرکت در کنکور سراسری حتما باید از دانشگاه انصراف بدید و سپس در کنکور شرکت کنید. موفق باشید.

 112. سلام
  ببخشید من متولد ۷۶ هستم دیپلم و فوق دیپلم حسابداری دارم
  میخواستم ببینم با رشته ی حسابداری نمیتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟
  بعدش میخواستم بدونم بخشی دانشگاه نداره که نیاز ب کنکور نداشته باشه؟ و بتونم بدون کنکور وارد بشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  حتی اگه جوابمو ب جیمیم ارسال کنید بازم ممنون میشم
  یا علی

 113. درود گویا اعلام شده کسانی ک کاردانی پیوسته دارن کارشناسی رو میتونن تربیت معلم بخونن این خبر حقیقت داره؟ اگه حقیفت داره شرایطش چیه؟

 114. سلام
  یه سوال داشتم.زمان انتخاب رشته تربیت معلم چه موقع هست؟

 115. با سلام من الان ۲۶ ساله هستم و میدونم که با توجه به شرط سن نمیتونم برای تربیت معلم شرکت کنم سوال من از شما اینه که امکان داره در سال های بعد شرط سن تغییر کنه و سن های بالاتر رو بپذیرن یا نه؟ به نظرتون من به امید تغییر شرط سن در کنکور شرکت کنم یا نه؟ با تشکر از شما

 116. با سلام خواهش مند است برای معلم شدن جوانان با انگیزه و توانا ارزش قائل شده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را هموارتر کرده شرط سنی را به ۲۴ سال افزایش دهید با تشکر

  • با سلام. شرط سنی یا هر شرط دیگری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان رو خود سازمان سنجش تعیین میکنه و چیزی در اختیار ما وجود نداره.

 117. سلام من رشتم انسانیه
  کنکور۹۶تو سهمیه ایثارگران رتبه ام ۴۶۰۰شد
  موندم پشت کنکور که فرهنگیان قبول شم(مجاز نشده بودم)
  معدل کل دیپلمم۱۷/۲۰
  معدل کتبی دیپلمم۱۴/۵۳
  بنظرشما لازمه برای بالارفتن معدل کتبیم ترمیم معدل شرکت کنم؟در دروس جامعه و دینی ۲۰شم کفایت میکنه؟
  در خرداد ازمون بدم خوبه؟؟
  لطفا هرچه سریعتر پاسخ بدید ممنونم

 118. رتبه مورد نیاز تربیت معلم در کنکور ۹۷ چنده لطفا میشه بگین تا چن هزار هس

 119. سلام من معدل دیپلمم ١۵ و خورده ای هستش رشته حسابداری فنی..کنکور دادم با رتبه٩ هزار قبول شدم شهر خودم دورود لرستان…حالا سالی دگ من کاردانی رو بگیرم…واسه رفتن به دانشگاه فرهنگیان باید چه اقداماتی صورت بگیره؟

 120. سلام وقت بخیر
  من دیپلم هنرستان رشته حسابداری دارم با معدل ۱۹ مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری هم گرفتم با معدل۱۶٫۷۰متولد ۷۷ هستم میخواستم بدونم امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم دارم؟
  یاباید دیپلم نظری بگیرم؟ اگه امکان شرکت در دانشگاه تربیت معلم هست میتونم رشته خودمو ادامه بدم؟برای کنکور تربیت معلم باید چ رشته ای کنکور بدم؟

 121. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من الان ۱۸سالمه و میخوام دانشگاه تربیت معلم و انتخاب کنم یعنی نمیتونم؟

 122. سلام.از رشته کامپیوتر فنی وحرفه ای میتوان تربیت ملم شرکت کرد از طریق همان رشته

 123. سلام شما مطمعن هستین که ۲۰ سال تمومه؟
  پارسال هم اینجوری بود ولی کردنش ۲۲ سال تمام
  الان تکلیف متولدین نیمه دوم ۷۵ با نیمه اول ۷۶ چیه؟
  ماها کجا باید اعتراض کنیم
  ادمین لطفا ثبت کن و جواب بده

 124. سلام شما مطمعن هستین که سن ۲۰ سال تمامه؟
  سال های قبل که ۲۲ سال تمام بود
  چرا امسال دارن با روح و روان ما بازی میکنن؟؟؟
  ما متولدین نیمه دوم ۷۵ با متولدین نیمه اول ۷۶ چکار باید بکنیم؟؟

 125. سلام خسته نباشید.من کارشناسی علوم تربیتی دارم.سنم هم ۲۵ سال هستش.میتونم مجدد در دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم

 126. سلام خسته نباشیدمن دانشجودانشگاه فرهنگیان ورودی ۹۶ هستم میخواستم ببینم میتونم از اینجا انصراف ندم ولی توکنکور۹۷ شرکت کنم اما ازاد انتخاب رشته کنم؟باتشکر

 127. سلام ۲تا سوال داشتم اول این که اگر انتخاب رشته کردیم و در تربیت معلم قبول شدیم و بعد مصاحبه رد شدیم تکلیف چیه؟ و در اخر هیچی نمیشیم؟در صورتی ک مثلا میتونستیم پرستاری یا چیز دیگه بریم؟

  و دوم این که بین کسی که رشته تجربی کنکور داده و کسی که هنر کنکور داده تفاوتی هست یا خیر؟

 128. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 129. سلام من میخوام وارد دانشگاه فرهنگیان بشم اما معدلم کمتراز از۱۵ هستش واسه همین میخوام تو ترمیم معدل شرکت کنم. اما شنیدم نمراتی که تو ترمیم معدل جبران میشن وارد کارنامه دیپلم نمیشه. تکلیف چیه چیکار باید کنم؟ ممنون بابت پاسخگویتون

 130. سلام.من دانش اموز پیش دانشگاهی تجربی هستم با معدل بالای پانزده .من میخوام امسال واسه کنکور انسانی درس بخونم و زمان برای تغییر رشته گذشته.میخواستم بدونم اگه با کنکور انسانی تربیت معلم قبول بشم چون دیپلم تجربی دارم معدلم مشکل ایجاد نمیکنه؟ممنون اگه جوابمو بدید

 131. سلام خسته نباشید
  دانشگاه فرهنگیان در هفته چند روز و چه روز هایی کلاس دارند و دانشگاه باشند ؟ ممنون

 132. سلام
  بنده لیسانس فلسفه دارم از دانشگاه قم و ساکن قم هستم ۲۴سالم دارم میخواستم بدونم چه راهی وجود داره تا برای شغل معلمی انتخاب شم

 133. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۶٫۶۶ بود و الآن لیسانس صنایع دانشگاه دولتی دارم و ۲۱ سالمه و خواهر و مادر و پدرم فرهنگی هستند.
  میخواستم بدونم می‌تونم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  و سوال بعدی اینکه با کنکور زبان میشه قبول شد؟

 134. سلام خسته نباشید من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم با نعدل ۱۴ و ۶۴ صدم.الان میخوام برم سمت دبیری.باید چکار کنم؟معدلم ۱۵ نیست چکار کنم؟کمکم کنین لطفا.

 135. سلام .من متولد فروردین. ۷۵هستم .شرایط معدلم هم برای قبولی در تربیت معلم ،مناسبه.فقط نگرانیم برای سنم هستش،میخواستم بدونم تا زمان ثبتنام کنکور چون هنوز ۲۲نشدم میتونم ثبتنام کنم ،یا اینکه بعد نتایج کنکور۹۷ ،چون ۲۲سالم میشه قبول نمیکنن سنم رو؟

 136. سلام خسته نباشید…
  من امسال تربیت معلم قبول شدم اما از همین الان دارم واسه کنکور چهار سال آینده ( موقعیکه فارغ التحصیل شدم ) میخونم… دوس دارم ی دانشگاه تاپ قبول بشم… سواله من اینه که تا چهار سال دیگه کنکور حذف نمیشه؟؟؟ سوال بعدیم اینه که میتونم چهار ساله دیگه که معلم شدم هم درس بدم و هم دانشجو باشم؟؟ با توجه به اینکه رشته قبولیم آموزش ابتدایی هستش و از شنبه تا چهارشنبه باید تدریس کنم… ینی درواقع ممکنه آموزش پرورش همکاری کنه و تایم کمتری رو واسه تدریسم بذاره که بتونم به دانشگام برسم؟؟

 137. سلام.ببخشید در مورد زمانش و نحوه ی ثبت نامش میشه لطفا اطلاعات بدین؟

  • سلام. برای رشته های تربیت معلم، شما باید تو کنکور آزمایشی رشته ای که میخواین ثبت نام کنید که زمان ثبت نام کنکور ۹۷، اوایل بهمن ماهه. زمان برگزاری کنکور تو تیرماهه. موفق باشید.

   • باعرض سلام من سال آخر راهنمایی هستم و علاقه ی بسیار قابل تهسینی به این شغل شریف دارم درضمن بنده پدرم هم فرهنگی هستن من یه سئوالی داشتم خدمت تون واونم اینه که برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مدرک تحصیلی دیپلم پایه کافیست یا خیر باید حتمامدرک دیگری را دارا باشم؟ لطفا من رو راهنمایی کامل کنید سپاس

 138. سلام من متولد ۱۳۷۵/۶/۱۳هستم میتونم در آزمون ۹۷تربیت معلمی قبول شم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید تا حدااکثر ۲۲ سال سن داشته باشید اگر تا زمان ثبت نام ۲۲ سال شما تمام نشود میتوانید شرکت کنید.

 139. سلام من متولد سال ۷۳ هستم ودوران دبیرستانم هنرستان بودم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس معماری دارم .آیا می تونم شرکت کنم برای تربیت معلم ؟؟.راهنماییم می کنید ؟؟؟

 140. با سلام
  یک سوال داشتم خدمتتون من لیسانس ادبیات از دانشگاه الزهرا رو دارم آیا الان میتونم برای ارشد با همین رشته وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ آزمون جداگانه داره به غیر از آزمون ارشد؟

 141. سلام ببخشید من معدلم ۱۳/۵۰ هستش خیلی ام علاقه دارم رشتمم گرافیک بود ینی پیش دانشگاهیی نداشتم .. من هم هیچ شانسی ندارم؟؟؟بعد این ترمیم معدل چیه؟

 142. سلام
  کسی ک رشته اش فنی هس و پیش دانشگاهی نخونده میتونه برا تربیت معلم شرکت کنه؟؟؟؟

 143. با سلام
  من معدل کل سال اول و دوم و سومم شده ۱۴٫۶ -ایا اگر تو طرح ترمیم معدل شرکت کنم و معدل کل رو ببرم بالا ۱۵ . اونوقت شرط معدل فرهنگیان رو دارم یا خیر ؟
  ممنونم از لطف شما.

 144. سلام من کاردانی ناپیوسته نرم افزار دارم با معدل ۱۶/۶۳ از دانشکده فنی و حرفه ای دولتی الزهرای مشهد و علاقه زیادی دارم برای معلمی فنی و حرفه رشته خودمون در دبیرستان دانشگاه تربیت معلم پذیرش دانشجو با شرایط من داره ؟؟؟چطوری ؟؟؟و اینک ایا ازمون استخدامی برایاستادیار بنظرتون امکان ارتقاع مدرک رو بعد به کارشناسی و سطح هنراموزی در اموزش پرورش داریم؟؟؟؟؟

 145. سلام.خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی هستم.میتونم تو آزمون استخدامی تربیت معلم شرکت کنم؟

 146. ببخشید معدل من ۱۳/۷۶ هست ایا برای فرزند جانبزان معدل چقدر

 147. درود
  آیا کارشناسی ارشد هم در دانشگاه های تربیت معلم تکمیل ظرفیت دارد?زمان ثبت نامش چه موقعی است?

 148. با سلام خواستم بدونم منظور از معدل دیپلم. ینی معدل سال سوم. یا معدل سال اول تا سوم

 149. سلام میخاستم بدونم منابع تربیت معلم چه کتابهایی رو شامل میشه؟
  کنکورش همون کنکورسراسری هست که اردیبهشت برگزارمیشه یا فرق میکنه؟

 150. . ببخشید من یه سوال داشتم . من الان در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستم دو سال دیگه کارشناسیمو می گیرم . می خواستم بدونم اگه کنکور تجربی سه سال بعدو شرکت کنم و دانشگاه آزاد یه رشته ی خوب مثل پزشکی یا دارو سازی بیارم می تونم برم ؟ چون برای روزانه که به خاطر داشتن تعهد به آموزش و پرورش به آدم اجازه تحصیل مجدد نمی دن … ولی شنیدم برای دانشگاه آزاد نیازی به ارائه تعهد نیست … این درسته ؟ خواهش می کنم حتما جواب بدید چون توی هیچ سایتی نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم

 151. سلام ببخشید من متولد ۷۶ هستم دانشگاه روزانه کاردانی حسابداری امسال میگیرم، آیا منم میتونم در کنکور فرهنگیان شرکت کنم؟یا باید حتما پیش بخونم

 152. سلام من لیسانس زبان هستم ایا برای ارشد میتونم وارد دانشگاه تربیت معلم بشم؟

 153. سلام. من متولد ۷۴ هستم و تاره تحصیلم در مقطع کارشناسی تموم شده ولی هنوز دوسال طرحم باقی مونده.بنظرتون میتونم امسال برای تربیت معلم کنکور بدم؟

 154. باسلام.
  یه سوال من رشته گرافیک انتخاب کردم و میخوام بعدش تو شاخه عکاسی درس بخونم.ایا میتونم در کنکور سراسری برا تربیت معلمی امتحان بدم؟

 155. سلام این ک چندتا از اعضای خانواده مثل خواهر برادر پدر فرهنگی باشن امتیازی برای فرد تو ی مصاحبه نداره؟اخه شنیدم بچهای فرهنگی اولویت بیشتری دارن…ولی اینجا هیچی از این موضوع نوشته نشده .
  میشه لطفا برام توضیح بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما در اولویت هستید اما نه به صورت سهمیه، شرایط برای شما یکسانه فقط با توجه به علاقه مندی و توانمندی تون در اولویت هستید. موفق باشید.

 156. روح اله رجایی نیا نگرش به خداوند

  چرا فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از ادامه تحصیل محروم هستند ؟ و نمی توانند تا پایان تعهد ادامه تحصیل بدهند خنده دار نیست ادامه تحصیل ربطی به تعهد خدمت داره ؟ مگر می خواهند از آموزش و پرورش بیرون بروند این ظلم بزرگ در حق معلمان است واقعا ظلم بزرگ می گویند برای ادامه تحصیل باید تعهد را خریداری کنید جدا ظلم در حق معلم خریداری خدمت مال کسی است که قصد بیرون رفتن از سازمان را داره نه ادامه تحصیل جدا متاسفم برای اینکه فرهنگیان تحصیل کردم برای گرفتن ریز نمرات و تایید تحصیل باید مانده تعهد را خریداری کنیم واقعا ظلم تا چه حد ؟

 157. با سلام من تازه ۲۱ سال تموم کردم و فعلا دیپلم گرفتم و میخوام پیش دانشگاهی انسانی بخونم وبرا کنکور ۹۷ آماده بشم.میخواستم کمکم کنید بدونم آیا من میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم یا سن من برام مشکل ساز نشه؟؟با تشکر

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سن ۲۲ بود برای امسال اما میخواستن این سن رو به ۲۰ سال کاهش بدن ، برای سال بعد مشخص نیست همون ۲۲ سال بمونه یا کاهش بدنش. باید دید تو دفترچه سال دیگه چی اعلام میکنه. اگه میخواید استخدام آموزش و پرورش شید میتونید با داشتن مدرک لیسانس و شرکت در آزمون استخدامی و داشتن باقی شرایط استخدام شید. موفق باشید.

 158. ۱_راسته میگن باید سنت زیر بیست سال باشه
  ۲_من تجربی بودم میخواهم کنکور انسانی بدم باید چه جوری این کار کنم؟
  ۳_من میخواستم برم فرهنگیان معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ هست….معدل سه سال متوسطه ۱۷٫۸۱ هست…معدل نهایی کتبی ۱۵ هست……متولد هفتاد و هفت هستم …مشکلی داره؟
  ۴

  • سلام. شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال ۹۷ به احتمال زیاد زیر ۲۲ سال باشه. اما دقیقتر این موضوع، تو دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه. معدل کل شما باید بالای ۱۵ باشه. موفق باشید.

 159. سلام زمان دقیق اعلام نتایج اولیه فوریت های پزشکی مرتبط با کنکور سراسری ۹۶ هست کیه؟ ممنون میشم جواب بدید.

 160. سلام ببخشید من ۱ سوال داشتم . بنده می خواهم توی رشته ی تربیت معلم قبول شم و یه سوال ذهن منو مشغول کرده که برای قبولی به معدل کتبی (نهایی سال سوم ) یا معدل کل ( میانگین معدل سه سال اول تا سوم ) نیاز دارند . لطف جواب بدید

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه یعنی اول، دوم و سومتون باید داشته باشید. موفق باشید.

 161. سلام .من دانشجو ترم سه کارشناسی حسابداریم از دانشگا فنی حرفه ای این بهار لیسانسمو میگیرم خودمم متولد ۷۴/۷/۱۸هسم خواسم بپرسم میتونم امسال کنکور تربیت معلم شرکت کنم امسال بفرض ک قبول بشم موقعه ورود ب دانشگاش تو یک مهر هنوز ۲۲محسوبم معدل دیپلمم ۱۹کاردانی هم ۱۷
  بنظرتون شانس شرکت دارم ؟؟میشه جواب رو ب ایمیلم بفرسین ممنون از سایت خوبتون

  • سلام. برای کنکور ۹۷ به احتمال زیاد شرایط سنی زیر ۲۰ سال باید داشته باشید که البته تو دفترچه کنکور ۹۷ قطعی بودن یا نبودنش مشخص میشه.

 162. سلام این مسئله ارتقای معدل چقدر صحت داره ک میتونیم معدلمون رو بالا ببریم؟من چند جا پرسیدم گفتن ارتقای معدل فقط سوابق تحصیلی درکنکور تاثیر داره و هیچ تاثیری هم در معدل کل دیپلم نداره لطفا منو ازین سردرگمی نجات بدین من هدفم دانشگاه فرهنگیان بود ولی با این حرف ک گفتن معدل ارتقا پیدا نمیکنه نا امید شدم

  • سلام. تاثیر ارتقای معدل برای کنکور هستش نه اینکه معدل دیپلم شما رو در موارد غیر از کنکور تغییر بده. اگه میخواین این ارتقای معدل برای کنکور رو اقدام کنید باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید و درخواست ترمیم معدل برای کنکور بدید. موفق باشید.

 163. سلام ببخشید من سال بعد یعنی ۹۷ کنکور میدم اونموقع ۱۸ سالمه یعنی من نمیتونم برم تربیت دبیری چون ۲۰ سالم نشده سکم بیشتر درباره سن پذیرش توضیح بدین

  • سلام.شرط سنی ورود به دانشگاه تربیت معلم حداکثر ۲۲ سال هستش و چون سن شما کمتر هست میتونید وارد این دانشگاه ها بشید.موفق باشید.

 164. سلام ببخشید من معدل دیپلمم ۱۴شد ولی معدل کلم ۱۶شد کدومش حساب میشه توروخدا جواب بدین

 165. سلام من ۱۷ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم و معدلم ۱۶.۷۰ هست و علاقه زیادی به معلم شدن دارم میتونم دانشگاه تربیت معلم شرکت کنم؟

  • سلام
   دوست عزیز برای تربیت معلم و شرکت در کنکور سراسری حتما باید مدرک پیش دانشگاهی روهم داشته باشید . برای دریافت اطلاعات کامل تر با ایران مشاوره تماس بگیرین .
   موفق باشین

 166. سلام خدمت عزیزان بنده در دانشگاه افسری بودم و و استخدام ارتش بودم انصراف داداه و تصفیه کردم و میخوام درسال ۹۷ کنکور شرکت کنم و برم تربیت معلم ایا امکان دارد

  • سلام.اگه ترم یک یا دو بودید و انصراف دادید برای کنکور ۹۷میتونید شرکت کنید اما مجاز به انتخاب رشته های روزانه نیستید ولی اگر ترم ۳ و بالاتر بودید و انصراف دادید محرومیتی برای کنکور۹۷ ندارید.

 167. سلام من معافیت پژشکی برای تاری دید درچشم چپ دارم آیابامدرک لیسانس میتونم معلم شم

 168. سلام من دانشجوی کارشناسی .ترم آخررشته علوم اجتماعی(پژوهشگری)هستم .عیدامسال درسم تموم میشه.آیابامدرک لیسانس میتونم معلم بشم؟

  باتشکر

  • سلام. اگه دانشجوی فرهنگیان یا تربیت معلم بودید امکانش بالاست. ولی اگر در دانشگاه های دیگه ای درس خوندید مشروط بر اینکه تو آزمون استخدامی آموزش پرورش قبول بشید میتونید معلم بشید. در غیر این صورت امکان تدریس تو مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه های خصوصی رو دارید. موفق باشید.

 169. آیا امکان دارد شرایط سنی سال اینده تغییر کند الان بنده ۲۰سالم و۶ماهم هست امسال کنکور امتحان دادم رتبه ام شد ۳۰۰۰اما نتونستم برم. از غمم فقط در درگاه خدا شکایت میکنم لطفا جوابمو بدین

  • سلام قبلا اینطور بود که حداکثر سن داوطلبان ۲۲ سال تمام باشد، اما این شرط در سال ۹۶به ۲۰ سال تغییر پیدا کرد و نکته دیگر حتی داوطلبی که ۲ سال خدمت سربازی را گذرانده و حالا سنی بیش از ۲۰ سال دارد از پذیرش در دانشگاه فرهنگیان محروم بود
   در اردیبهشت ۹۶، مسئولان دانشگاه فرهنگیان با توجه به اعتراضات تصمیم گرفتند سن پذیرش را از ۲۰ سال به ۲۲ سال مجدد تغییر بدهند و این تصمیم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شمار ۲) که در مردادماه ۹۶ منتشر شد، قید شده بود. پس برای پذیرش در این دانشگاه سال ۹۶نگران سنتون نباشید . موفق باشید

 170. سلام میخواستم بپرسم ک برای قبولی در تربیت معلم معدل سال سومم بالای ۱۵باید باشد یا معدل سه ساله دوره متوسطه ؟

 171. سلام خسته نباشید…
  خواستم بدونم کسایی که معدل ۱۴ و خورده ای داشته باشند نمیتونن تو رشته های تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنه ؟؟؟یعنی هیچ راهی نیست که بتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و سوال دومم اینه آیا دانشگاه ازاد هم تربیت معلم دارد یا خیر؟؟؟
  با تشکر

  • سلام
   نه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و اگر با این معدل انتخاب رشته کنید در مصاحبه رد میشین
   میتونین از ترمیم معدل برای سال آیندتون استفاده کنید .
   رشته هایی ک استخدام آموزش پرورش میشوند فقط در دانشگاه های دولتی ارائه میشود ولی دانشگاه آزاد هم این رشته ها رو ارائه میده ولی تعهد استخدام نداره .

 172. سلام وقت بخیر
  امسال کنکور انسانی دادم ومصاحبه دعوت شدم.اولویت اولم مشاوره بود.بعضی جاها دیدم که امسال گرایش مشاوره فقط معلم پرورشیه این درسته؟؟؟حقیقته داره؟؟اخه من میخوام مشاور بشم
  ممنون

 173. سلام من لیسانس حقوق و دیپلم انسانی با معدل ۱۶را دارا هستم خواستم ببینم من میتونم در ازمون فرهنگیان یا تربیت معلم ثبت نام کنم.

  • سلام. دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم شرط سنی دارن. البته اگه رشته ای ارائه بشه که تعهد خدمت نداشته باشه یعنی معلم نشید در آینده اونا رو می تونید انتخاب کنید. مثلا دانشگاه شهید رجایی قبلا در کنار تعهد خدمتیهاش، دانشجوهایی که در آینده معلم نمیشن رو هم می گرفته، که البته رفته رفته این موضوع کمتر شده. اما اگر برای شغل معلمی میخواین کنکور بدید این دانشگاه ها شرط سنی زیر ۲۲ سال دارن.

 174. با سلام خدمت شما.همونطور که اطلاع دارید یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان نداشتن اشتغال به تحصیل در دانشگاه های دیگره(طبق تذکر شماره هفت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ۹۶ قسمت ضوابط و شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان)میخواستم بدونم اگه من به دلیل گرفتن معافیت تحصیلی امسال به اجبار وارد دانشگاه پیام نور بشم و قبل از ورود به دانشگاه فرهنگیان انصراف بدم ایا مشکلی پیش می اید و اینکه ایا با شرایط دانشگاه فرهنگیان مغایرت داره یا خیر؟و اینکه اگه بجای انصراف از تحصیل مرخصی بگیرم ایا مشکلی پیش می اید؟
  با توجه به تجربه ای که دارید میشه راهنماییم کنید که چکار کنم؟
  ممنون

  • سلام. اینکه شما قبل از ثبت نام تودانشگاه دیگه ای درس میخوندید مشکلی نداره. اما قبل از ثبت نامبرای دانشگاه فرهنگیان باید انصراف بدید و نمیتونید بعد از ثبت نام یا در حین تحصیل مرخصی بگیرید. موفق باشید.

 175. سلام…من معدلم ۱۳/۶۸ هستش .با این اوصاف هیچ شانسی ندارم؟

 176. سلام من الان ۲۴ سالمه و هنوز دانشگاه نرفتم میتونم سال دیگه کنکور بدم برا تربیت معلم؟

 177. سلام
  اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوم و وقتی نتایج میاد پرستاری هم قبول شوم میتونم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نکنم و پرستاری رو برم

 178. سلام…
  میخواستم بپرسم زمان مصاحبه تربیت معلم کی هستش؟ومعدل کل دیپلم ۱۷٫۱۷هست ولی نمره کتبی سال سوم۱۴٫۵۰مشکلی ایجاد نمیکنه که؟

  • سلام. زمان مصاحبه قبل از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری و معمولا نیمه اول شهریوره. در جواب سوال دومتون خیر مشکلی ایجاد نمیشه، برای دانشگاه فرهنگیان ملاک پذیرش معدل کل هست.

 179. سلام رتبه من در منطقه سه ««۱۳۵۹»» شدم در استان سیستان و بلوچستان و منطقه بومی من ۳۴ نفر پذیرش داره دانشگاه فرهنگیان من رشتم انسانیه آیا امکان اینکه در مصاحبه تخصصی رد بشم وجود داره؟ من بین شهرهای بومی خودم رتبم ۱۶هست چون نفرات هر شهر رو بدست آروردم و اینکه منیارا پارسال مصاحبه شرکت کردم آیا از من دوباره مصاحبه گرفته میشه؟ یا نه

  • سلام. مصاحبه انجام میشه تا افراد گزینش بشن پس احتمال رد شدن وجود داره. بله در صورت کسب رتبه لازم جهت مصاحبه، ازتون امسال هم مصاحبه میگیرن.

 180. با سلام.. من لیسانس کامپیوتر دارم می خواستم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم اما توی شرایطش نوشته که مجاز به انتخاب رشته نمی باشم! اگر مجدا دیپلم انسانی بگیرم مجاز به انتخاب رشته هستم؟؟

  • سلام. اگر تا بعد از گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیتون سن شما زیر ۲۲ سال باشه و شرایط دیگر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان رو دارا باشید میتونید، در غیر این صورت خیر.

 181. برای تحصیل در تربیت معلم یا تربیت دبیر رجایی تهران باید کد و نام دانشگاه رو موقع انتخاب رشته بزنیم؟ یا خود سازمان سنجش برای انتخاب اون یک انتخاب رشته جداگانه میذاره؟

 182. سلام من هرچقد ب اون شماره زنگ میزنم اشغاله…ببخشین گفتن کسب تزار علمی ۶۵۰۰ ب بالا مجازه ولی چرا من ک ترازم ۶۱۰۰ هست مجازشدم..من ازطرفی هم سهمیه ۵ درصدی دارم.

 183. سلام و ممنون از سایت خوبتان
  بنده ی سوال داشتم
  امسال در کنکور ۹۶ بنده در زیرگروه ریاضی ۵۵۰۰ رتبه اوردم نمره کل هم ۴۷۰۰ هست. ایا می توانم در تربیت معلم شرکت کنم؟

 184. سلام من رتبه کنکورم شده ۷۳۹ مشهد زندگی میکنم میخواستم ببینم پذیرش مشهد واسه فرهنگیان امسال چه طوری است در مقطع ابتدایی لطفا پاسخ دهید ممنون

 185. با سلام با توجه به اینکه رتبه من در کنکور سراسری هنر ۹۶ ۳۰۰۰ شده میتوانم تربیت معلم ثبت نام کنم؟
  معدل کل هم بالای ۱۷ است

 186. سلام مجدد. می خواستم بدونم راهی برای افزایش معدل دیپلم هست……خب شاید یکی به هر دلیلی نتونست معدل خوبی کسب کنه…تکلیفش چیه؟

  • سلام. می تونید تو طرح ترمیم معدل که از طریق اداره آموزش و پرورش انجام میشه معدلتون رو بهتر کنید. اما در نظر داشته باشید که این رشته ها نیازمند داشتن شرایط دیگه ای هم هستن که باید دارا باشید.

 187. سلام. دو سوال داشتم که خییلی برام فوری هستش. اولی اینکه من معدل دیپلمم ۱۴٫۷۵ هستش..یعنی فقط ۲۵ صدم کم دارم تا ۱۵ ….یعنی برا همین نباید به سمت دبیری برم…؟
  سوال دوم این هست منظور از نمره علمی چی هستش و چه فرقی با رتبه داره؟
  سپاس

 188. سلام
  امسال (۹۶) هم تعهدی میگیرن؟
  یا تعهد رو حذف کردن؟
  با تشکر

 189. سلام….ببخشید من واحد مانده هستم(دروس شیمی،زبان و زیست) و شهریور امتحان میدهم آیا برای قبولی در تربیت معلم و همچنین در مصاحبه تاثیری دارد یا خیر؟

  • سلام خیر تاثیری ندارد آنچه که اهمیت دارد این است که معدل کتبی نهایی شما بالای ۱۵ و شما تا آخر شهریور تمامی دروس خود را پاس کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس