یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 - 97
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 – 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است و به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند.نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد.

بنابراین متقاضیان در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را دارند لازم است بدانند که امسال دانشگاه فرهنگیان حدود ده هزار نفر دانشجو با مدرک دیپلم و 10 هزار نفر دانشجوی مهارت آموز از لیسانس را پذیرش می کند که تقریبا کمتر از 4 هزار نفر از داوطلبان دختر و مابقی دانشجوی پسر هستند.در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 96 – 97 پرداخته ایم .برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی،در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1376 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 – 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 داوطلبانی که در مرحله اول انتخاب …

۴۳ نظر

 1. از طریق کدوم سایت باید اقدام به ثبت نام کرد؟

 2. سلام وقت بخیر من لیسانس شیمی دارم میخواستم تو دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی وجود داره که حداکثر تا۲۲ سال هستش و اگه این شرط سنی رو ندارین ومایل هستین استخدام آموزش پرورش بشین باید با توجه به رشتتون آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنید. موفق باشین.

 3. به نام خدایی که یادش ارام بخش دل هاست. باسلام من این در خواست را با امید فراوان ازشما دارم خواهشا پیگیری کنید من یکی از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان هستم و از روی اجبار یا کمبود شغل به این رشته رو نیاوردم بلکه واقعا به معلم شدن علاقه دارم من خود از یک خانواده فرهنگی هستم و از لحاظ علمی و مصاحبه در حد عالی هستم و خود را به عنوان یکی از بهترین معلمان اینده تضمین میکنم من هم اکنون میتوانستم یکی از بهترین دانشجو معلمان این جامعه باشم ولی سالی که با امید وعشق به این شغل کنکور دادم دبیری زبان را برداشته بودند در حالی که از همه لحاظ علمی و مصاحبه خود را اماده میدانستم .
  حال از شما میخواهم با توجه به تغییر نظام اموزشی و تغییر در سبک کنکور در سال های اینده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده و سن ورود به این دانشگاه را برای کنکور ۹۷به ۲۴سال افزایش دهید خواهش میکنم با این اقدام خیر خواهانه به جوانان سرزمین ایران عزیزمان رحم کنید و با این اقدام فرصت بیشتری در اختیارمان قرار دهید به امید فردایی عالی برای فرزندان این جامعه و ایران همیشه جاودان با سپاس فراوان.

 4. سلام من دیپلم هستم و در رشته ی کاردانش درس خوندم و ۱۹سال سن دارم ایا میتونم در دانشگاه های تر بیت معلم ثبت نام کنم؟؟
  خواهشن جواب بدین

 5. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و متولد ٧٧ هستم میخواستم برأی رشته زبان کنکور فرهنگیان بدم یعنی تربیت مدرس
  اگل میشه منابعی که تو کنکور میاد. رو بگید
  با سپاس

 6. سلام من دیپلم فنی دارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و کنکور انسانی رو شرکت کنید متاسفانه با کنکور فنی نمی تونید وارد دانشگاه فرهنگیان شید. موفق باشید.

 7. سلام ببخشید با دیپلم ریاضی نمیشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرقی نداره دیپلم کدوم رشته رو داشته باشید ریاضی، تجربی و یا انسانی. کنکور هر رشته ای رو که مایل هستید شرکت میکنید که با توجه به اون رشته دبیری های مختلف رو می تونید انتخاب کنید مثلا تو گروه انسانی دبیری تاریخ، جغرافیا و… هستش. اما شرایط دیگه ای هم برای ورود به این دانشگاه ها وجود داره از جمله شرط معدل، شرط سنی و … موفق باشید.

 8. من ۲۹ سالمه،میخوام معلم بشم،مدرکم فوق دیپلم طراحی صنعتیه،تاریخ آزمون کیه؟؟؟؟

 9. با سلام خدمت شما
  من مدرک کاردانی از اموزشکده ی فنی دارم و الان ۱۹ سالمه،ایا میتونم واسه تربیت معلم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم ؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 10. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم این ترم هم کاردانی تمام می کنم
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم و دبیر کامپیوتر بشم چون شما در این قسمت نوشتین :
  “دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  زمان ثبت نامش کی هست واسه کنکور و زمان کنکورش کی هست…
  ممنون میشم به سوال من پاسخ بدین…

 11. سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم سه دانشگاه دولتی ام.میتونم باتغییرمقطع به کاردانی، دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم یاحتمابایدانصراف بدم؟

 12. سلام
  من مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری از دانشکده دولتی دارم
  ٢٠ سالم هستش و پدرم فرهنگی هستن
  میتونم کارشناسیم رو حسابداری دانشگاه فرهنگیان بخونم ؟

 13. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 14. سلام درسال۹۷ چه تعداد افراد از رسته ریاضی برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب میشوند

 15. سلام من لیسانس معماری دارم و تازه فارق التحصیل شدم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد تو این دانشگاه ثبت نام کنم آیا امکانش هست؟

 16. سلام چجوری باید ثبتنام کرد؟
  زمان ثبتنامش کی هس؟

 17. باعرض سلام
  آیامی توان ازاولویت اول( دانشگاه تبریز)به اولویت بعدی دانشگاه فرهنگیان(که درمراحل مصاحبه هم قبول شدم) انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  باتشکر

 18. باسلام. من مهندسی شیمی دارم. سنم ۲۹ ساله و میخام در رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان که مرتبط به رشته ام هم نیست با امید اینکه بعدا استخدام آموزش پرورش بشم کنکور بدم.
  آیا امسال دانشگاه فرهنگیان ارشد میگیره؟
  آیا میتونم با اینکه رشته کارشناسیم متفاوت هست در رشته های ارشد فرهنگیان ثبت نام کنم؟
  آیا دانشگاه فرهنگیان تعهدی به استخدام داوطلبین آزاد مثل من بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
  آیا برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه فرهنگیان باید دفترچه کارشناسی ارشد رو بگیریم؟
  آیا منظورتون از آزمون استخدام آموزش پرورش همون آزمون دستگاه های اجرایی هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 19. اگر سن ورود به این دانشگاه افزایش یابد کمک بزرگی به علاقه مندان میشود

 20. سلام و وقت بخیر.من دیپلم رشته گرافیک دارم معدل دیپلمم طبق شرایط بالای پونزده هست.میتونم مستقیم برای کاردانی تو دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل بشم؟؟یا اینکه باید حتما اول کاردانیمو گرافیک بگیرم بعد برای کارشناسی کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟میشه راهنماییم کنین لطفا؟؟

 21. سلام
  من متولد ۷۴ام لیسانس حسابداری دارم میتونم برای ارشد تو این دانشگاه ثبتنام کنم؟
  و یسوال دیگه اینکه اگه بخوام ازاول کارشناسیمم تو این دانشگاه بخونم چون رشته دبیرستانم ریاضی بوده میتونم؟

 22. سلام
  شرایظ سنی که نوشتید قبل اصلاحیه است ؟
  یا برای سال بعد ۲۰ سال شده ؟

 23. با سلام دیپلم هستم .۳۶ ساله.ایا برای فرزندان شاهد شرط سنی وجود داره.من تا جای که اطلاع دارم فرزندان شاهد محدودیت سن دارن

 24. با سلام می خواستم بدونم باید چه رتبه ای در رشته ریاضی منطقه سه کسب کنیم تا راحت و بی دغدغه در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشیم.و اینکه تو سال ۹۷ افراد بیشتری رو برای این دانشگاه قبول میکنن یا نه .

 25. سلام ، من متولد ۷۳هستم و تازه فارغالتحصبل شدم، میخواستم بدونم شرایط سنی ش منو پذیرش میکنه؟

 26. با سلام حداکثر سن برای ورود به تربیت معلمی ۲۸ سال ؟از هر زشته ای پس میشه شرکت کردش منابع آزمون به چه صورته ؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سنتون باید ۲۲ باشه و حداکثر سن در زمان استخدام باید ۲۸ باشه که از رشته های مختلف تجربی، ریاضی و یا انسانی می تونید وارد بشید و باتوجه به گروه آزمایشی شما که برای کنکور انتخاب می کنید دبیری هاشون هم متفاوته.

 27. با سلام. بنده فرزند جانباز آزاده ام. دیپلمم فنی کامپیوتر هس الان هم دانشگاه آزاد سما تو ترم چهار رشته حسابداری در حال تحصیلم. (۲۰ سال هم سن دارم) شرایطش رو دارم تو کنکور فرهنگیان شرکت کنم یاخیر؟؟؟

 28. باسلام حداکثر رتبه ای رو که داوطلب رشته ریاضی فیزیک برای پذیرش باید چقد باشه؟

 29. سلام چرا شرایط سنی پارسال بیست و دو سال امسال بیسته؟

 30. سیده زهره ذاکرنژاد

  امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد؟

  • سلام. در حال حاضر پذیرش دانشجو برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان کم شده. اما به طور قطعی باید در زمان انتخاب رشته از دفترچه دید که ایا برای امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دارد یا خیر.

 31. سلام زمان ثبت نام داوطلبان آزاد چه موقعیه ؟

  • سلام. آزمون دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما می تونید با شرکت در آزمون سراسری تو دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنید، زمان ثبت نام کنکور سراسری هم از یکم بهمن ماه شروع میشه. موفق باشید.

 32. سلام. در حال حاضر من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان رشته ی علوم تربیتی هستم ترم اول. خواستم بدونم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم و رشته ی دبیری زبان رو انتخاب کنم؟ چون علاقه ی اصلی من زبانه. ممنون میشم پاسخ بدین.

  • باسلام. شما میتونید در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنید اما باید حتما قبل از ثبت نام کنکور انصراف خود را به دانشگاه مربوطه اعلام کنید و چون ترم یک هستی از انتخاب های روزانه کنکور ۹۷ محروم میشی چون دانشگاهی که میخواید ازش انصراف بدید یک دانشگاه روزانه هست.برای انصراف از دانشگاه روزانه باید ترم سه به بعد باشی حتما،مگر اینکه سال آینده که ترم سه رو گذروندید انصراف رو اعلام کنید و در ککور سراسر ی ۹۸ سرکت کنید. موفق باشید.

 33. سلام من معدل سال سوم ۱۷ ولی سال پیش ۱۳ است ینی نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معدل ۳ سال دوره متوسطه یعنی سال اول تا سوم باید حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *