پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/1/7 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان

رتبه قبولی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه مترکز بودن بسیار اهمیت دارد. معمولا داوطلبانی مجاز به تحصیل در این دانشگاه می باشند که ترازشان بیش از 6500 باشد یعنی به طور میانگین احتمال پذیرش رتبه های کمتر از 3000 بیشتر می باشد، تکته ی مهمی که باید یادآور شویم این است که فقط رتبه ملاک پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نخواهد بود بلکه داوطلبان بعد از کسب نمره قابل قبول در آزمون کتبی باید در مصاحبه ( آزمون شفاهی ) نیز پذیرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۵۲۳ نظر

 1. سلام یکبار دیگ هم پرسیدم پاسخ ندادین!با تراز ۷۶۵۰ورتبه۵۵۰۰ ظرفیت استان ۲۸۰نفر امکان قبولیم هست؟دختر رشته انسانی!ممنون میشم جواب بدین

  • سلام بله با این رتبه احتمال دعوت به مصاحبه برای شما وجود دارد و قبولی قطعی زمانی انجام میشود که در مرحله ی مصاحبه نیز پذیرفته شوید.

 2. سلام میخواستم بپرسم که اعلام پذیرفته شده ها برای انجام مصاحبه کیه؟یعنی چند روز بعد از انتخاب رشته؟

  • با سلام . اگر تراز و رتبه ی شما با تراز و رتبه ی دانشگاه فرهنگیان مطابق باشد خود دانشگاه اسامی نفرات قبول شده را در سایت سنجش متعاقبا اعمال خواهد کرد و معمولا بعد از اعلام نتایج نهایی دانشگاه ها میباشد .

 3. باسلام میبخشید من دیپلمم فنی بوده و توی هنرستان درس خوندم و الان کارشناسی نا پیوسته کامپیوتر دارم از آموزش پرورش منطقه پرسیدم گفتن که شما میتونید با استفاده ار کاردانیتون توی کنکور نظری شرکت کنید چون دروس پیش دانشگاهیتون رو توی دوره کاردانی گذروندی ایا این موضوع صحت داره یا باید دیپلمم رو عوض کنم و دروس پیش دانشگاهی رو بخونم که بتونم دانشگاه فرهنگیان قبول شم و یا رشته های دیگه هم بیارم ایا میشه مثل بچه های نظری تو ی کنکور نظری شرکت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. سلام من رتبم ۵۳۶۰ ریاضی شده و منظقه ۲هستم .نمره کلم ۷۴۲۶هست معدل دیپلمم ۱۹٫۸۰ هست.به نظرتون شانس قبولی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در دانشگاه های فرهنگیان با توجه به تراز ارایه شده نسبتا خوب است. که البته باید اشاره کرد که ظرفیت دانشگاه نیز به پذیرش شما بستگی دارد.

 5. با سلام.میخواستم بدونم شانس قبولی من با رتبه سهمیه ۱۳ هزار منطقه ۲ رشته انسانی هست با تراز ۶۵۳۴در زیر گروه سه و ۶۵۳۶ در زیر گروه دو و ۶۵۰۴ در زیر گروه پنج یا خیر ؟ اصلا امیدی داشته باشم ؟

  • با سلام . با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان چندبرابر ظرفیت پذیرش میکند، امکان دعوت به مصاحبه برای شما وجود دارد، اما برای قبولی در مصاحبه شما باید شرایط و امادگی لازم را داشته باشید تا موفقیت کامل را در مرحله مصاحبه سپری کنید و در این دانشگاه پذیرش شوید.

 6. سلام اگه انتخاب کنم فرهنگیان و دعوت به مصاحبه کنن و نخوام مصاحبه انجام بدم دو سال محروم میشم از کنکور؟

 7. سلام . من در اولویت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگان رو اول زدم . درصورتی که قبل از انجام مصاحبه نظرم عوض بشه و در مصاحبه شرکت نکنم آیا اولویت های بعدیم گزینش میشه ؟

  • باسلام
   در انتخاب رشته برای کسانی که رشته های نیمه متمرکز را قید کرده باشد، دو رشته قبولی اعلام میشود. اگر شما در مصاحبه شرکت نکنید یا در مصاحبه نمره قبولی را نیاورید می توانید برای ثبت نام رشته متمرکز اقدام کنید. اما اگر در مصاحبه نمره قبولی گرفتید باید رشته ای که در فرهنگیان پذیرفته شده اید را بروید.

 8. با سلام. با توجه به اینکه رشته های دانشگاه فرهنگیان جز رشته های نیمه متمرکز است اگر دعوت به مصاحبه شویم ولی در این مرحله مصاحبه بخوبی انجام نشود و در نهایت پذیرش دانشگاه فرهنگیان را از دست دهیم آیا اگر انتخاب های بعدی از رشته های متمرکز باشند امکان قبولی در آنها وجود دارد یا سیستم انتخاب رشته بعد از انتخاب دانشگاه فرهنگیان رشته ای را بررسی نمی کند؟

 9. سلام.وقتتون به خیر.من کارشناسی صنایع دارم و متولد ۷۲هستم.امسال کنکور داد و رتبم تو رشته ریاضی شده ۶۱۸٫ولی دو تا از شروطی که نوشتید و ندارم….با توجه به اینکه رتبم خوب شده و اینکه سهمیه ایثارگری دارم امکان قبولی من هست یا نه؟؟متشکر

  • با سلام . حداکثر سن برای قبولی در دانشگاه های فرهنگیان ۲۲ سال میباشد و متاسفانه سن شما جزو سن مورد تایید دانشگاه فرهنگیان نمیباشد و در ضمن شما میتوانید در آزمون های استخدامی فرهنگیان که هرساله معمولا برگزار میشود را شرکت نمایید و وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید .

 10. من انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان میتونم استان های دیگه رو هم انتخاب کنم؟مثلا من بومی استان کرمان میتونم کد رشته های استان گیلان رو بزنم؟

  • سلام
   از شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرط بومی بودن است به این صورت که شما فقط میتواند از رشته های دانشگاه فرهنگیان استان خود انتخاب رشته کنید

 11. سلام ببخشید میخواستم بدونم برای انتخاب رشته بهتره رشته های دبیری رو در ابتدای الویت ها قرار بدم یا در آخر؟ بعد نتایج که میاد با توجه به اینکه مصاحبه داره الویت دوم هم مشخص میکنه که اگه دبیری رو قبول نشم الویت دیگر رو ثبت نام کنم؟

  • باسلام
   برای کسانی که متقاضی رشته های نیمه متمرکز و متمرکز هستند دو جواب قبولی برای آن ها ثبت میشود. یکی در رشته های متمرکز و یک جواب در رشته های نیمه متمرکز. در صورت قبولی در رشته نیمه متمرکز شما دعوت به مصاحبه می شوید که اگر در مصاحبه نیز قبول شدید شما باید رشته نیمه متمرکز را حتما ثبت نام کنید اما اگر به هر دلیلی شما به مصاحبه دعوت نشدید یا اگر دعوت شدید و در مصاحبه شرکت نکردید یا اگر در مصاحبه قبول نشدید می توانید در رشته متمرکز ثبت نام انجام دهید.

 12. سلام خسته نباشید من فرزند جانبازم و حداقل نمره و معدل رو دارم اما ۳۱سالمه و مجاز شدم فرهنگیان و تربیت دبیر ،اشتباهی شده؟میتونم کد رشته هارو بزنم ؟انتخابای دیگم ازبین نمیره؟

 13. سلام من معافیت کفالت دارم یعنی اگرفرهنگیان قبول شدم بازمم باید دوماه اموزش سربازی رو برم.

 14. سلام خسته نباشید.من نمره کلم ۶۵۰۰ هست ولی تو زیر گروه مربوطه ۶۲۰۰ هست نمرم.یعنی نمیتونم دانشگاه فرهنگیان بزنم؟سهمیه ایثارگری ۵درصدی دارم.

 15. سلام من امسال میخوام کنکور بدم منطقه یک هستم… تهران
  میخواستم ببینم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان احتیاج به حداقل چه رتبه ای هست؟ رشتم ریاضیه

  • با سلام . برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان حداقل تراز قبولی باید ۶۵۰۰ باشد، و با کسب حداقل رتبه ۵۰۰۰ امکان قبولی برای دانشگاه فرهنگیان وجود خواهد داشت.

 16. سلام ورودی دانشگاه فرهنگیان چون تعهد خدمت میدهد امکان ادامه تحصیل برای ارشد ندارد؟

 17. با سلام. با رتبه ۵۰۰۰ منطقه ۳ و معدل کتبی دیپلم ۱۴/۹۴ آیا امیدی بهدانشگاه فرهنگیان هست؟

  • با سلام احتمال قبولی شما با توجه به رتبه شما مناسب است اما سیستم انتخاب رشته معدل پایین ۱۵ را بطور خودکار حذف میکند

 18. با سلام.رتبه من در منصقه ۱ رشته ی ریاضی ۲۸۰۰ شده و ترازم ۸۸۰۰ و معدل ۳ سال اول دبیرستانم هم ۱۹/۲۰ شده.به نظرتون چقدر شانس قبولی دارم؟چون از شهرمون که تبریزه،فقط ۳ نفر برای ریاضی و ۳ نفر برای فیزیک برمیدارن. با تشکر

  • با سلام
   با توجه به شرایط شما امکان پذیرش شما برای دانشگاه فرهنگیان نسبتا خوب میباشد ولی این پذیرش به مصاحبه شما و انتخاب رشته سایر داوطلبین نیز بستگی دارد

 19. سلام من متولد ۱۵ آبان ۱۳۷۸ هستم میخوام سال ۹۸ کنکور بدم سنم واسه دانشگاه فرهنگیان درسته؟

 20. با سلام.
  رتبه من ۱۵۰۰۰ منطقه دو هست اگر دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شوم و در مصاحبه هم قبول شوم بقیه کدرشته های من بررسی نخواهد شد؟مثلا اگر پرستاری یا اتاق عمل را در اولویت نسبت به دانشگاه فرهنگیان زده باشم دیگر شانس قبولی در آن کدرشته ها را ندارم.

  • با سلام در صورتی که دانشگاه فرهنگیان در اولویت های اول نباشد احتمال قبولی کاهش میابد و در صورتی که دانشگاه فرهنگیان را به عنوان انتخاب اول انتخاب کنید و در رشته پرستاری قبول شوید(با توجه به این که دو نتیجه برای دانشگاه های متمرکز و نیمه متمرکز می اید) در صورت عدم حضور در مصاحبه فرهنگیان میتوانید در رشته متمرکز ثبت نام کنید

 21. اینکه مین دانشگاه فرهنگیان شرایط خاصه یعنی اینکه مثل روزانه اگه پذیرفته بشی دیگه انتخابای بعدیت میسوزن یا نیمه متمرکز حساب میشه?

  • با سلام شما باید براساس اولیت هایتان انتخاب رشته کنید اولین رشته ای که در آن قبول بشوید باید در آن شرکت کنید. اگر فرهنگیان اولیت بالای شما باشد و در مصاحبه قبول شوید نمیتوانید در انتخاب های بعدی خود شرکت کنید

 22. سلام من ۱۸ سالمه و امسال کنکور تجربی دادم . سهمیه منطقه دو داشتم و ترازم شد ۷۳۵۴ و رتبم شد ۳۲۰۰۰ میخواستم بدونم فرهنگیان قبول میشم؟ چه شهری؟

 23. سلام میخاسنم بدونم اگه برای دانشگاه فرهنگیان قبول شم حتی مصاحبه هم تایید شه اگه موقع انتخاب رشته فرهنگیان تو الویت های اولیم نباشه من همزمان یه رشته متمرکز هم قبول شم میتونم رشته متمرکز برم؟

 24. سلام میشه از کد رشته های شهرهای دیگه استان خودم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان استفاده کنم یا فقط باید کدرشته مربوط به شهرخودم استفاده کنم؟مثلا من بومی قشم هستم میتونم از کدرشته مربوط به بومی ابوموسی استفاده کنم؟مشکلی نداره؟؟

 25. سلام روزتون بخیر
  من از استان شیراز هستم و رتبه زیر چهار هزار در منطقه یک دارم…
  هدفم اینه که در فرهنگیان قبول بشم اما در یکی از استان های دیگه غیر از شیراز مثله مشهد اصفهان گیلان تهران
  …………….سوال کلیم اینه که شانس قبولی تو استان های دیگه برام چقدره؟…………..

 26. سلام روزتون بخیر
  من از استان شیراز هستم و رتبه زیر چهار هزار در منطقه یک دارم…
  هدفم اینه که در فرهنگیان قبول بشم اما در یکی از استان های دیگه غیر از شیراز مثله مشهد اصفهان گیلان تهران
  …………….سوال کلیم اینه که شانس قبولی تو استان های دیگه برام چقدره؟…………..

 27. سلام امسال برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نیازی به واریز پول از طریق خریدن کارت اعتباری مخصوص فرهنگیان هست یانه؟لطفا جواب بدین ممنون.

 28. سلام باتراز۷۰۰۰ومعدل کل دیپلم۱۹/۶۰شانس قبولیم چقدره؟به مصاحبه دعوت میشم؟۱۹سالمه.

 29. باسلام
  خانم من علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان دارد و رتبه شون امسال در رشته ریاضی ۳۵۰۰ شده میخواستم بدونم با توجه به اینگه مادرشون هم دبیر هستن احتمال قبولیشون در دانشگاه فرهنگیان چقدر می باشد؟

 30. سلام ضمن خسته نباشید مایلم بدونم اگر کسی در هنرستان تحصیل کرده باشه و تمایل به دادن کنکور در شاخه زبان انگلیسی را داشته باشه و برای دانشگاه فرهنگیان درخواست بده با فرض اینکه در کنکور ترازی بالا و رتبه ای خوب هم داشته باشد امکان درخواست وی برای دانشگاه فرهنگیان با وجود تحصیل در هنرستان مورد قبول است؟ چرا که اخباری مبنی یر اینکه کسانیکه در هنرستان تحصیل کرده اند اجازه ورود به داشگاه فرهنگیان را ندارند وجود دارد

 31. با سلام
  معدل ثبت شده در کارنامه کنکور سراسری معدل کتبی دیپلم می باشد
  آیا منظور از معدل کل بالای ۱۵ همان معدل کتبی دیپلم استبا تشکر

 32. باسلام میخاستم بپرسم که من رتبم شده ۴۶۰۰وترازم شده۵۹۰۰وسهمیه ایثارگری دارم پنج درصدی میخاستم ببینم برای مصاحبه دعوت میشم یا نه ؟؟

 33. با نمره کل ۶۴۲۲ در زیر گروه ۴ و ۷۰۹۲ در زیر گروه یک از آموزش ابتدایی در میام تو رو خدا زود جواب بدین

 34. البته توی زیر گروه یک ۷۹۹۲ آوردم

 35. سلام
  چرا سوالمو جواب نمیدید خواهش میکنم جواب بدید..من سهمیه ۵درصدی دارم تراز کل زیر گروهم شده ۵۹۰۰ و مجاز به انتخاب رشته تربیت معلم به نظرتون شانس دعوت به مصاحبه رو دارم؟معدل کتبی سال سومم ۱۸/۶۸هست…چرا با تراز۵۹۰۰ مجاز شدم ..همه امسال مجاز شدن ؟ب نظرتون شانس دعوت به مصاحبه رو دارم؟ممنون.

 36. سلام وقتتون بخیر
  می خواستم بدونم دانشگاه فرهنگیان هم مثل بقیه دانشگاه ها ۸۰% بومی و ۲۰% آزاد می گیره یا نه فقط بومی می گیره ؟

 37. سلام
  من امسال کنکور انسانی دادم منطه ۱ و رتبم ۷۰۰۰۰شده میخواستم بیام رشته های هنر میخواستم ببینم میتونم شرکت کنم؟

 38. سلام ، ببخشید پول واریزی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان که گفته شده باید قبل از انتخاب رشته پرداخت بشه رو به چه حسابی واریز کنیم ؟

 39. سلام
  حداکثر سن در زمان ثبت نام کنکور برای پذیرفته شدن چقدر است؟
  در زمان ثبت نام برای کنکور سن مهم است یا هنگام مصاحبه ؟در هر دو صورت سن حداکثر سن برای کنکور سال آینده چقدر است؟

 40. سلام خسته نباشین لطفا جواب بدین .تو رو خدا جواب بدین .سوال من اینکه اگه من رتبه ام خوب باشه و به ترتیب اولویت ۱ پرستاری بقیه الله ۲ پرستاری شاهد ۳ فرهنگیان رو بزنم هنگام معرفی اسامی چند برابر ظرفیت رشته های شرایط خاص (بازم میگم فرض کنین رتبه ام به هر سه میرسه )به هر سه رشته معرفی میشم؟منظور سوالم تعداد معرفی ها برای مصاحبه هست(چون در دفترچه راهنما نوشته برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز هر چند تا بخوای میتوانی انتخاب کنی ولی به ترتیب اولویت برا ۲ رشته معرفی میشی برا رشته های شرایط خاص هم همین نکته هست یا هرچند تارو انتخاب کنی و رتبه و ترازم برسه به همه دعوت میکنن )؟؟ا

 41. سلام
  کسی دوبار از دانشگاه انصراف داده طبق قانون باید به سربازی برود این شخص درصورت قبولی در دانشگاه هنگام خدمت سربازی آیا می تواند ایست خدمت بگیرد ؟

 42. سلام ، خسته نباشید ، یه سوال دارم من امسال کنکور دادم رتبم شد ۴۵۵۳ ، وای ترازم ۷۸۷۸ شده میخواستم ببینم من شرایط مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تهران رو دارم ؟ خواهش میکنم اگه امکان داره جوابم رو بدید

  • باسلام
   تراز مورد قبول برای دانشگاه فرهنگیان بالای ۶۵۰۰ می باشد که تراز شما مورد قبول می باشد و شانس پذیرش شما نسبتا خوب می باشد که البته دعوت به مصاحبه شدن به شرایطی مانند ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته شما دارد

 43. سلام ببخشید من رتبم ۴۴ هزار شده رشته تجربی.دانشگاه فرهنگیانم مجاز شدم خواستم ببینم احتمال قبولیم هست ؟ بعد اینکه دانشگاه فرهنگیان چه فرقی با پردیسه فرهنگبان داره ایا شهریه داره؟

 44. سلام خسته نباشید.
  من امسال کنکور هنر دادم و رتبه ۳۲۸ اوردم اما متاسفانه نمیدونستم کنکور عملی داره دانشگاه فرهنگیان و ثبت نام نکردم اگه کنکور عملیو ندم قبول نمیشم؟

 45. سلام ببخشید من امسال کنکور زبان دادم رتبم شد ۸۵۰۰ با تراز ۷۱۰۰ دوستم پارسال با درصدایی مشابه رتبه ۴۰۰۰ آورد تو سهمیه ها فقط یه سهمیه شیش ماه جبه داره علت این تفاوت چیه بعد من میتونم تو تربیت معلم زبان شرکت کنم و شانس قبولی دارم؟ ادبیات۲۸ درصد عربی ۴۸ درصد معارف ۴۵٫۵ درصد زبان عمومی ۲۶٫۷ درصد و زبان تخصصی ۲۸٫۶ درصد زدم معدل کل سال سومم ۱۶٫۰۱با تشکر

 46. تراز کل باید بالای ۶۵۰۰ باشه یا تراز در تک تک زیر گروه ها؟ تراز کل ام ۷۲۰۰ هس فقط در زیر گروه ۱ زیر ۶۵۰۰ هست ، آیا میتونم دبیری ادبیات که مال زیر گروه یک هس رو بزنم؟

 47. سلام خسته نباشین من رشتم ریاضی بود وتیر ۹۷ کنکور دادم. ترازم متاسفانه ۵۲۰۰ شده و رتبم در منطقه ۳ شده ۹۹۶۴٫ میخاستم بدونم با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو میتونم دانشگاه فرهنگیان اراک قبول شم ؟

 48. باسلام.میخواستم بدونم کسی که رتبه۲۰۰۰۰ رو داشته باشه می تونه دانشگاه فرهنگیان قبول بشه در صورتی که بقیه شرایط رو داشته باشه

 49. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  چند سوال داشتم ، در بخش توضیحات و جداول رشته های تحصیلی مربوط به دانشگاه فرهنگیان دفترچه شماره ۲ ، جلوی هر کد رشته اولویت بندی برا مناطق بومی رو برای مثال به این شکل نوشته : اولویت پذیرش با داوطلبان بومی شهرستان های آبادان ، دشت آزادگان ، هویزه ، خرمشهر ، شادگان /محل خدمت شادگان
  خواستم ببینم ترتیب شهر ها تو نحوه پذیرش یا اولویت افراد برا پذیرش تأثیری داره؟
  سوال بعد این که دقیقا نحوه انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان به چه شکلیه؟(آیا شیوه ی خاصی داره؟)

 50. سلام من بامعدل بالای۱۸تراز۶۸۰۰رتبه منطقه سه۳۲هزار برای انتخاب. دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم یعنی شانس قبولی دارم؟

 51. سلام میخواسم بدونم چ چیزی شانس قبولی منو برای فرهنگیان زیاد میکنه>مصاحبه رتبه کشوری یا معدل دیپلم؟
  مجاز شدم امسال کنکورم .نمره کلم ۶۷۷۷ و معدل کل دیپلمم ۱۹ و سی و شش. منتها رتبه در منطقه یک ۲۴۰۰۰ شدم متاسفانه
  شانس قبولی دارم؟

 52. سلام خسته نباشید .امسال کنکور ریاضی دادم و رتبم شد ۱۱۰۰ و تزار ۷۵۰۰ ولی معدل دیپلم خیلی بده۱۳ امکانش هست دانشگاه فرهنگیان قبول شم ؟

 53. سلام.وقت بخیر.میخاستم بدونم انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان با بقیه رشته ها یکی هست؟

 54. سلام من امسال دومین سالی بود که کنکور تجربی دادم خواستم ببرای سال دیگه رشته انسانی رو بخونم و برم دانشگاه فرهنگیان ب نظرتون امکان موفقیتش هست؟

  • سلام همه چی بستگی به تلاش خودتون داره.من امسال دrیقا همین کاری که شما گفته بودینو کردم و فعلا مجاز اوردم.خداکنه قبول شم

 55. سلام در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چه سوالاتی رو می پرسن ؟

 56. سلام.من متولد رشت هستم و کنکور هنر دادم.با رتبه ی ۱۵۰۰ منطقه دو و نمره ۶۹۷۰میتونم عکاسی دانشگاه هنر تهران یا هنر اصفهان قبول شم؟شانس قبولیم در دانشگاه فرهنگیان چقدره؟و اینکه اگه در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشم باید چیکار کنم؟میتونم انتخاب بعدی قبولیم رو ثبت نام کنم؟

 57. سلام من با ترتز ۷۴۶۴ از رشته ی تجربی چقدر احتمال پذیرش در دانشگاه فرهنگیان دارم با رتبه حدود ۲۰۰۰۰

 58. سلام من با ترتز ۷۴۶۴ از رشته ی تجربی چقدر احتمال پذیرش دارم با رتبه حدود ۲۰۰۰۰

 59. با سلام من با رتبه ی ۲۰۰۰۰ و تراز ۷۴۸۴ از منطقه ی ۳ احتمال داره از دانشگاه فرهنگیان قبول شوم

 60. سلام با رتبه۳۶۰۰۰ منطقه ۲ میتوان در دانشگاه های فرهنگیان تهران قبول شد؟؟ هر کس در دانشگاه فرهنگیان شهر خودش میتواند انتخاب کند؟؟؟

 61. با سلام.ببخشید رتبه من ۲۸۰۰ منطقه ۱ و ۴۵۰۰ کشوری شده تو رشته ی ریاضی.می خواستم ببینم چقدر شانس قبولی دارم؟

 62. سلام الان که من مجاز به انتخاب رشته فرهنگیان شدم باید جه کار کنم کی دعوت به مصاحبه میکنند و اینکه من با تراز هفت هزار و رتبه بیست هزار چه قدر شانس قبولی دارم تو رو خدا جواب بدید من هر چی با شماره مشاوران تماس گرفتم میگه اشتباهه

 63. سلام خسته نباشید من رشته انسانی استان لرستان منطقه سه رتبه ام ۴۶۰۰شده و ترازم ۵۸۴۱شده تو کنکور ۹۷وسهمیه پنج درصدی و فرهنگی دارم ایا قبول میشم دانشگاه فرهنگیان؟

 64. سلام.من در کنکور۹۷شرکت کردم و رتبه ام در منطقه یک ۵۷۸هست (شهرمم اصفهانه).میخواستم بدونم شانس قبولی در رشته اموزش ادبیات دانشگاه فرهنگیانم چقدر هستش ؟نتایج مصاحبه کی اعلام میشه و شروع کلاس ها از مهر هست یا بهمن؟و اگه در مصاحبه رد بشم تکلیفم چی میشه.ممنون

 65. سلام خسته نباشید
  من رتبم نه هزار منطقه یک شده
  تو شهر مشهدم و تو دفتر چه فقط چهار نفر اولویت با مشهد میخوان!!!!!
  دو تا ابتدایی و یک ریاضی و یک فیزیک
  من پدرم فرهنگی هست
  به نظرتون شانسی دارم؟

  امسال ظرفیت رو بردن بالا من فک میکردم راحت قبول شم ولی الان خیلی نا امیدم

  اون کد هایی ک اولویت مال شهرستان هاس رو اگه بزنم چی؟

 66. سلام رتبم تو منطقه دو کنکور ریاضی ۹۷منطقه دو شده حدود۵۰۰۰
  چشمام ضعیفه ولی آستیگمات نیست هر کدوم حدود ۴ و بقیه شرایط را دارم ایا میتونم در دانشگاه فرهنگیان یا شهید جایی قبول بشم

 67. سلام من متولد۷۵/۰۳/۱۴هستم ایا میتونم درکنکور ۹۸-۹۹برای دانشگاه فرهنگیان اقدام کنم؟

 68. سلام ممنون میشم جواب بدین…من مشاوره رفتم پاک نا امید شدم رتبه من ۷۶۰۰با معدل ۱۸/۵۰و رشته ام انسانیه میخوام دانشگاه فرهنگیان برم اون مشاور گفت احتمال قبولی شما ۱ درصد.. ینی واقعا شانسی برای قبولی ندارم؟؟؟

 69. سلام، وقت بخیر. بنده با رتبه ۴۵۰۰ سهمیه ۵ درصدی (رشته انسانی) شانسی برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان دارم؟ سوال بعدی اینکه بنده متولد ۲۶-۴-۷۶ هستم، و اگر در کنکور ۹۸ شرکت کنم، دوماه اضافه دارم برای قبولی در فرهنگیان، آیا با دارا بودن سهمیه امکان نادیده گرفتن این دو ماه وجود داره یا خیر!؟ ممنون از پاسخگویی شما

 70. باسلام خواهش میکنم ب سوالم پاسخ بدید من امسال رتبه کنکورم ۹۸۰۰رشته انسانی منطقه ۳ و ترازم ۷۰۰۰شده ومعدلم حدود۱۸است خواستم بدانم آیا امکان دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رادارم که انتخاب کنم آیا قبول میشم؟؟؟

 71. سلام،رتبه کل در سهمیه من ۴۲۷۲ شده امسال(منطقه سه هستم و سهمیه پنج درصد ایثارگری دارم).من میخوام دانشگاه فرهنگیان برم و کارنامم هم زده مجاز شدی در دانشگاه فرهنگیان اما توی شرایط دانشگاه فرهنگیان زده نمره نهایی کل بالای ۶۵۰۰ میخواد اما من نمره نهاییمو توی کارنامه زده ۵۹۰۰٫ میخواستم ببینم چطوره که زده من مجازم اما نمره کل ۶۵۰۰ حداقلی اما لازمه دلیل این تناقض چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(امکان داره بخاطر سهمیه ایثارگریم مجاز شده باشم؟)
  خواهش میکنم جواب بدین از استرس دارم میمیرم

 72. با سلام
  من امسال کنکور دادم ورتبه ام ۱۰۸۰۰ شد و گفته بودن که ظرفیت ها ی تربیت معلم چند برابر شده اما من مجاز هم نشدم و ترازم فقط ۶۴۹۷ شده و بقیه ی شرط های قبولی رو دارم آیا هیچ راهی برای قبولی نیست با تشکر.

 73. سلام من رشتم تجربیه و منطقه سه تخمین میزدم ک رتبم امسال ۵ یا ۶ هزار بشه اما با این وضع رتبه ها رتبم ۱۶ هزار شده ب نظر شما من شانس دعوت ب مصاحبه شدن در دانشگاه فرهنگیان و نهایت قبول شدن رو دارم؟و این صحت داره ک اگ دعوت ب مصاحبه بشی مصاحبه تاثیرش بیشتر از رتبس و رتبه اهمیت چندانی نداره؟اگ پاسخ بدین ممنون میشم

 74. به نظرتون با ۳۰۰۰ زبان احتمال دبیری داره؟شهر خودمون یه نفر میخواد شهر های دیگه استان که نوشته اولویت با خودشونه هم ۵ تا میخوان!؟
  این که اولویت شهر های دیگه رو نوشته برای بومیاشونه یعنی چی یعنی اگه بومی شهر های دیگه استانمون نباشی امکانش خیلی کمه دبیری اون شهر ها قبول شی؟

 75. سلام ببخشید من امسال کنکور دادم و رشتم انسانیه و رتبه کشوریم ۳۵۳۹۵ و رتبه کل و سهمیه نهایی ۱۴۵۶۵ و منطقه ۳ و خراسان رضوی …..میخاستم بدونم میتونم تربیت معلم قبول بشم اگه میتونم کدوم شهرا درصد قبولیش برام بیشتره ؟؟ خواهش میکنم زودتر جواب بدین…

 76. با سلام من کنکور تجربی هستم و در رشته زبان مجاز به انتخاب دانشگاه فرهنگیان شدم رتبه من نه هزار و ترازم ۶۹۰۰ هست از رشت منطقه دو احتمال پذیرش من چقدر

 77. سلام من رشتم ریاضی هست و رتبه کنکورم در سهمیه ۵درصد شده ۱۳۰۰آیا امکان داره که اموزش ریاضی یا فیزیک دانشگاه فرهنگیان قبول بشم و اگر قبول نشم میتونم به دانشگاه های دیگ برم ؟؟ در ضمن اگر من بیست اولویت اولم و بزنم فرهنگیان برا همش یه مصاحبه برگزار میشه یا برا هر کدوم جدا هست؟

 78. سلام رشتم تجربیه باتراز۷۰۰۸منطقه۳٫دانشگاه فرهنگیان هم مجاز شدم شانس قبولیم چقدره؟؟۱۹سالمه معدل کل دیپلمم۱۹/۵۹٫برا انتخاب رشته نیازی به واریز پول برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان هست یانه؟همین که تو انتخاب رشته,این دانشگاه رو انتخاب کنم کافیه؟ظرفیت شهرمونم فقط۳نفره!!

 79. در ضمن در گروه ازمایشی علوم انسانی هم کنکور دادم.

 80. سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم و با تراز ۶۷۲۷ مجاز در دانشگاه فرهنگیان شدم معدل دیپلمم ۱۷ و نیم و ۱۹ سالمه منطقه ۳ هم هستم در استان بوشهر میخواستم بدونم با این تراز و این شرایط قبولی من در دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟با تشکر*

 81. با سلام آیا با رتبه ۲۲ هرار ورتبه کشوری ۵۲ هزار و نمره کل ۶۰۰۰ در رشته انسانی در استان هرمزگان میشه دانشگاه فرهنگیان رو در انتخاب رشته انتخاب کنم با اینکه غیر مجاز شدم میتونم فرهنگیان و انتخاب کنم یا نه

 82. سلام ببخشید میشه با رتبه‌ی ۵۸۳۱ منطقه‌ی یک در دانشگاه فرهنگیان تهران قبول شد بنده رشته‌ام انسانی است و رشته آموزش زبان عربی مورد نظر است.

 83. سلام با تراز ۷۶۵۰ورتبه۵۵۰۰انسانی یزد امیدی هست برا فرهنگیان؟

 84. سلام ظرفیت. فرهنگیان سال ۹۸افزایش پیدا میکند?

 85. با عرض سلام و تشکر فراوان بابت پاسخگویی بسیار عالی شما
  دو سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدین
  اول اینکه من در کنکور ریاضی رتبه ۱۰۰۰۰منطقه ۱ رو کسب کردم آیا می تونم در دانشگاه فرهنگیان (هر شهر و رشته ای ) قبول بشم با توجه به افزایش ظرفیت
  دوم اینکه از زمان تقریبی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اطلاع دارید؟
  تشکر

 86. سلام من ترازم ۷۴۰۰ و بقیه شرایط قبولی رو دارم از منطقه سه .خواستم ببینم امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان تهران یا شهید رجایی وجود داره

 87. سلام من ۱۲۸۵۱رتبم شده منطقه۲هستم معدل کل ام۱۵/۶۶هستش ودانشگاه فرهنگیان مجازشدم آیاامیدی به قبولیم هست لطفاج بدین

 88. سلام شماره چشم چطور یه شرایطش امسال ؟ رتبه بهتر داشتن مثلا سه رقمی رشته تجربی اثری روی مصاحبه نداره ؟

 89. سلام من در دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم منتها فقط در زیر گروه سه اما در این زیر گروه رشته مرتبط با دانشگاه فرهنگیان رشته انسانی چیست

 90. سلام.
  من گلستان هستم منطقه سه معدل کل دیپلمم ۱۶/۳۲ و رتبه ی کنکورم در سهمیه زیرگروه پنج شده۵۴۶۲ نمره کل ۷۴۳۶ بنظرتون میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم.؟

 91. با تراز ۸۹۰۰
  و رتبه ی ۵۸۰۰
  منطقه ی یک احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان چقدره؟
  لطففففن جواب بدین
  خواهش میکنم
  من از اصفهااااااان هستم

 92. الاسلام من رشته ریاضی هستم رتبه۱۴۰۰۰منطقه۱تراز بالای۶۵۰۰معدلکل۱۷٫۵ایاشانس قبولی دارم

 93. سلام
  با تراز ۸۹۰۰
  و رتبه ی ۵۸۰۰
  منطقه ی یک احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان چقدره؟
  لطففففن جواب بدین
  خواهشمیکنم

 94. سلام وقت بخیر.من با رتبه ۷۵۲۰و تراز بالای ۶۵۰۰ و معدل کتبی ۱۷/۲۱ و معدل سال پیش دانشگاهی ۱۸/۸۱ مجار ب انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی شدم می خواستم بدونم احتمال اینکه دعوت ب مصاحبه بشم در استان مازندران چقدره؟

 95. سلام من کنکور زبان دادم انتخاب فرهنگیانم مجاز زده نمره کل نهاییمم ۷۳۰۰ رتبمم ۵۰۰۰ به نظرتون قبول میشم تو مصاحبه؟

 96. سلام…وقت بخیر..امسال کنکور ۹۷ دادم….رتبم۱۲۹۷۴ شده ولی مجاز به فرهنگیان نشدم درصورتی که امسال ظرفیت بالا بوده..معدل دیبلمم۱۹/۵۵ منطقه دو در صورتی که بارسال رتبه های۱۴۰۰۰ برمیداشتن

 97. سلام. وقت بخیر…امسال کنکور ۹۷ دادم رتبم۱۲۹۷۴ شده.ولی مجاز به فرهنگیان نشدم در صورتی که امسال ظرفیت بالا رفته بود حتی زیر۲۰۰۰۰ برمیداشتن…معدل دیبلمم۱۹/۵۵ منطقه دو

 98. سلام من ۱۹ سالمه و رتبم تو منطقه ۳ ۲۸۰۰ شد و رتبه کشوری ۱۵۰۰۰ مجاز به انتخاب رشته فرهنگیان شدم رشته زبان های خارجه …چقدر احتمال داره که پذیرفته بشم..از خوزستان هستم

 99. با سلام با رتبه ۱۶۰۰۰رشته انسانی منتطقه ۳احتمال قبولی دانشگاه فرهنگیان وجود دارد یانه؟واینکه ممکنه تراز۶۴۵۲با اعتراض به نمره ۶۵۰۰برسد؟ممنون از پاسخگوییتان

 100. سلام خسته نباشین
  با رتبه حدود ۱۰۰۰۰ رشته ریاضی منطقه دو استان گیلان برای قبولی دانشگاه فرهنگیان چقدر شانس دارم؟

 101. سلام من رتبم ۶۰۰۰ شده منطقه سه و تراز زیر ۶۵۰۰ معدلم فرهنگیان عیر مجاز زده انتخاب رشته فرهنگیانو دیگه نزنم یا امکانش هست قبول کنن

 102. سلام من رتبم ۷۴۷۱ شده ترازم ۶۵۰۸ هست منطقه ۱
  معدل و ۱۶/۹۰
  آیا امیدی هسا قبول شم دانشگاه فرهنگیان؟یا نهه؟؟

 103. سلام من امسال کنکور ٩٧دارم ورتبم ۴۴۰۰۰شد ولی ترازم۶٧٠٠شده می خواستم بدونم اگه مادر پدرم فرهنگی باشن ونمره دیپلم وکارنامه سه سالم ١٩باشه ومصاحبه رو عالی بدم چقدر سانش قبولی برای اموزش ابتدایی دارم اصلا با این رتبه دعوت به مصاحبه می شم؟؟

 104. سلام من امسال کنکور ٩٧شرکت کردم ورتبم ۴۴۰۰۰شده ولی ترازم ۶٧٠٠شده ومجاز برای فرهنگیان شدم میخواستم بدونم اگر مصاحبه رو خیلی خوب بدم پدر ومادرم هم فرهنگی باشن ومعدل دیپلم ومعدل سه سالم ١٩باشه چقدر شانس قبولی برای اموزش ابتدایی دارم اصلا منو دعوت به مصا حبه میکنن بارتبه ام !؟

 105. باعرض سلام
  من دانشجوی رشته امار هستم ودرحال حاضر میتوانم در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شوم با توجه به علاقه زیاد به این شغل باید چه کار کنم که تغییر دانشگاه بدهم یا حتی با انصراف از این دانشگاه وشرکت در ازمون سراری
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 106. سلام. از شرایطی ک گفتین همشونو دارم برای دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم ولی رتبه خوبی ندارم و معد دیپلمم۱۸٫۱۹ می باشد امکان داره برای مصاحبه دعوت شوم؟؟ باتشکر

 107. سلام خسته نباشید من رشته انسانی هستم رتبم شد ۲۶۰۰معدل دیپلمم بالای ۱۸هست همه شرایطو دارم میخوام بدونم با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش فزهنگیان چند درصد احتمال داره به مصاحبه دعوت بشم؟

 108. سلام خسته نباشید من امسال رتبم شده۳۲۰۰ و رشته انسانی هستم اما تراز علمیم۶۴۷۳ هستش فرزند جنباز زیر ۲۵ درصد هستم و با همین سهمیه هستم معدل کلمم۱۶/۵۰ هست احتمال قبولی من چقدر هست توی شهر یاسوج بسیار ممنونم

 109. سلام. در کنکور ۹۷ با رتبه ی ۷۰۰۰ در کنکور زبان ؤ تراز۷۰۰۰ در منطقه۱ احتمال قبولی در دبیری زبا ن شهید رجایی تهران چقدر است

 110. سلام خسته نباشید من شماره‌چشمم۶ هست اما عینک میزنم در بخش پزشکی گیر میدن؟

 111. سلام من رتبم ۳۲۰۰۰ شد ولی ترازم یعنی نمره کل شد ۶۸۰۰و تربیت معلمو مجاز زده و میگه شما حداقل نمره لازم را برای دانشگاه فرهنگیان مجاز میباشید یعنی میتونم برم برای مصاحبه؟درصد زیستمم۵۴درصد هس و معدل کل هم ۱۹/۴۴.چون رتبه و ترازم همخوانی نداشت پرسیدم..

 112. رتبه در مننطقه سه:١٩٠٠٠
  رتبه در سهمیه پنج درصد ایثارگران :٩٠٠٠
  تراز:٧۴٠٠
  شانس قبولى در دانشگاه شهمید رجایى تهران رو دارم ؟
  شرط معدل چون فرزند ایثارگرم ب من تعلق میگیره یا نه؟

 113. سلام. من رتبه ۵۶۰۰ منطقه سه رو آوردم گروه ریاضی برای دانشگاه فرهنگیان غیر مجاز شدم. بنظرتون من دیگه هیچ شانسی برا این دانشگاه ندارم. البته ترازم حدود ۶۱۰۰شده

 114. سلام،با رتبه ۲۰۰۰۰ سهمیه ایثارگران %۵ شانس دارم؟و اینکه انتخاب رشته چجوریه؟رشتم تجربیه

 115. سلام خسته نباشید
  من تو کنکور امسال تو رشته زبان ترازم شده ۶۱۸۹ و تو کارنامه برای فرهنگیان مجاز شدم
  من پدرم رزمنده بودن و سهمیه ۵ درصدی ایثارگران رو دارم
  معدل سه سالم هم بالای ۱۵ هست
  پدر مادرم هم فرهنگین
  حالا با این شرایط به نظرتون دعوت به مصاحبه میشم؟؟؟

 116. سلام دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۷ روی سایت قرار گرفته است.در کد رشته های فرهنگیان استان فارس چند کد رشته هس که نوشته مخصوص داوطلبان بومی استان فارس یعنی مثل بقیه کد رشته های دیگه اسم شهرستان ها رو ذکر نکرده.منظور از این مورد چیه که مخصوص داوطلبان بومی فارس؟کدوم شهرستان ها رو شامل میشه؟با تشکر

 117. سلام میخواستم بین دانشگاه های فرهنگیان، نسیبه، پیشوا، چمران، امیرکبیر کرج، وقت انتخاب رشته چطوری الویت بندی کنم؟؟

 118. سلام ببخشید من کنکور هنر دادم و در آزمون عملی ثبت نام کردم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان حتما باید در آزمون عملی شرکت کنم?
  خواهشا جواب بدهید من وقت زیادی ندارم آزمون عملی پس فرداست..
  سپاس

  • سلام
   در رشته هایی که دارای آزمون عملی هستند، پذیرش از مجموع نمره آزمون کتبی و نمره ی آزمون عملی صورت می گیرد .اگر در آزمون عملی شرکت نکنید فقط می توانید رشته هایی را که دارای آزمون عملی نیستند انتخاب کنید.

  • سلام.رتبه من ۷۱۴۸در منطقه ۳رشته انسانی است. ب نظر شما فرهنگیان قبول میشم؟؟؟؟؟

 119. سلام خسته نباشین
  من برای شرکت در کنکور ۹۷ دانشگاه ازاد ثبتنام کردم ترم اول رو خوندم و ترم دوم مرخصی گرفتم
  متولد سال ۷۷ هستم و ترازم هم احتمالا بالای ۶۵۰۰ هست و معدل کلم ۱۸ هست
  سوللم اینه که ایا من مجاز ب انتخاب دانشگاه فرهنگیان هستم یا ثبتنام در دانشگاه ازاد مشکلی ایجاد میکنه؟
  ممنون از پاسخ گوییتون

  • سلام
   بله شما درصورتی که تمام شرایط دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید و با توجه به تراز بالای ۶۵۰۰و معدل کل ۱۸ احتمال دعوت به مصاحبه فرهنگیان را دارید.ضمن اینکه قبولی در یک رشته و دانشگاه خاص علاوه بر رتبه،به ظرفیت دانشگاه ها در آن رشته و همچنین انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.

 120. سلام خسته نباشید ببخشید با توجه به افزایش ظرفیت فرهنگیان امکانش هست از تراز های کمتر از ۶۵۰۰ برای مصاحبه دعوت کنن یا نه شرط تراز به هیچ وجه قابل تغییر نیست؟خواهشا جواب بدین ممنون

  • سلام
   خیر، یکی از شرایط دعوت به مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز بالای۶۵۰۰ می باشد و براساس ظرفیت کسانی که مجموع رتبه در آزمون کتبی و نمره ی مصاحبه بهتری داشته باشند پذیرفته شده و می توانند در این دانشگاه شروع به تحصیل نمایند.

 121. سلام خسته نباشید با درصدهای ریاضی ۳۳ زمین ۵۰ فیزیک ۳۰ شیمی ۲۵ زیست ۴۵ ادبیات ۵۷ دینی ۵۸ زبان ۴۰ و عربی ۷۰ رتبه تقریبی من قابل پیش بینی است؟

 122. سلام من میخواستم بدونم انتخاب، رشته فرهنگیان رو در نوبت سوم انتخاب رشته کنکور قرار بدم با رتبه ۳۰۰۰در پنج درصد سهمیه رشته انسانی در مازندران برای مصاحبه دعوت میشم?

 123. سلام…من امسال کنکور زبان دادم و از استان گلستانم .پارسال ک یکنفر در زبان پذیرفته شد..اگه امثال هم کم بپذیرن میشه بخش ابتدایی ثبت نام کرد؟؟

 124. حداکثر سن برای ایثارگران هم همان ۲۰سال است؟
  برای کارشتاسی ناپیوسته حداکثر سن چه قدر است.و چه گونه ثبت نام کنیم

  • در حال حاضر شرط سنی برای تمام افراد ۲۲ سال تمام (۷۵/۷/۱) میباشد . این قانون برای تمام افراد یکسان میباشد . شما باید در زمان انتخاب رشته کد رشته های این دانشگاه رو وارد دفترچه نمایید.

 125. سلام.خسته نباشید.من پدرم معلم هستش خواستم بدونم این برای ورود من به دانشگاه فرهنگیان امتیاز محسوب میشه و تاثیر داره؟

 126. با سلام اگر فردی در مصاحبه امام صادق رد شود میتونه انتخاب رشته این دانشگاه و بکنن و یا اینکه کلا رد شدن?

  • باسلام.دانشگاه های نیمه مترکز(دانشگاه هایی که دارای مصاحبه هستند) از طریق برگزاری مصاحبه و گزینش پذیرش دانشجو می کنند یعنی اگر داوطلب نتواند در مصاحبه موفق شود انتخاب آن واحد دانشگاهی برای او منقضی خواهد شد و باید به سراغ انتخاب های بعدی برود.

 127. سلام وقت بخیر.یه سوال.موقع ثبت نام کنکور واسه دانشگاه فرهنگیان تیکی داشت؟بعد من در رشته انسانی و با معدل کل دیپلم ۱۷ و رتبه ۳۰۰۰ در منطقه سه شانس قبولی دارم‌؟

  • باسلام
   در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری امسال علاقه مندی به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان وجود نداشت یعنی همه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان هستند. تراز مورد قبول در دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ می باشد. امسال ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته و شانس پذیرش شما وجود دارد ولی در نهایت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به رتبه شما، انتخاب رشته شما و داوطلبان و قبولی در مصاحبه دارد.

 128. سلام من امسال سال دوم هست که کنکور میدم و یک مهر مشمول سربازی میشم میخواستم بدونم ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه های دیگه قبل از مهر هست یا بعد و اگر بعد از مهر هستش خدمت سربازی برای ثبت نام مشکلی ایجاد نمیکنه؟لطفا جواب بدید ممنون

  • باسلام
   شما برای پذیرش در رشته های موجود در دانشگاه فرهنگیان باید علاقه مندی را در فرم ثبت نام کنکور سراسری ذکر میکردید. شروع کلاس ها در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه های دیگر بستگی به انتخاب رشته شما دارد. در صورتی که ثبت نام و شروع کلاس ها مهرماه باشد مشکلی برای شما پیش نمی آید ولی در صورتی که ثبت نام و شروع کلاس ها در بهمن ماه باشدشما می توانید برای اینکه مشمول خدمت سربازی نباشید دریکی از رشته ها و دانشگاه های بدون ازمون ثبت نام و بعد از شروع کلاس های واحدهای دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه اول انصراف دهید.

 129. سلام من متولد۷۴هستم واسه پایین آوردن سن خودم اقدام کردم ولی تادادگاه رای بده طول میکشه تاریخ دقیق مصاحبه کیه ومن روزمصاحبه فقط یه برگه شکایت واسه سنم داشته باشم قبول میکنن یاحتمابایدحکم دادگاه داشته باشم خواهش میکنم ج بدین

  • سلام یکی از شرایط دعوت به مصاحبه شرط سنی است.مسلما اگر در زمان انتخاب رشته سن شما در شناسنامه درست نشده باشد معیار سازمان سنجش برای دعوت به مصاحبه سن شناسنامه ای شما خواهد بود و متاسفانه دعوت به مصاحبه نخواهید شد.

 130. سلام.منطقه دو هستم رشته ریاضی با رتبه حدود ۱۰۰۰۰ امکان قبولی تو دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

  • سلام با توجه به افزایش پذیرش این دانشگاه در سال جاری احتمال قبولی اولیه شما برای این دانشگاه بالاست

 131. سلام من شیراز هستم و ناحیه ۳,امسال کنکور دادم وتخمین زدم رتبم حدود پنج تا هفت هزار میشد،معدل کل دبیرستانم ۱۶/۹هستش،ومعدل دیپلمم هم ۱۸/۲۲،می خواستم بدونم شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم یا نه؟. وسوال دیگه اینکه راسته که شروع به تحصیل در این دانشگاه از دی و بهمن ماه شروع میشه؟اگه اینطوریه پس اگه ما مصاحبه دادیم وقبول نشدیم اون موقع چیکار کنیم؟

  • سلام
   با توجه به رتبه و معدل دیپلم شما و همچنین افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان احتمال دعوت به مصاحبه برای رشته های ارائه شده در این دانشگاه در استان شما نسبتا خوب می باشدو شما علاوه بر این رشته سعی کنید رشته های دیگری نیز در انتخاب رشته ی خود داشته باشید تا درصورت پذیرفته نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در رشته ی قبولی بعدی خود ثبت نام نمایید. ترم شروع کلاس ها در این دانشگاه بستگی به دانشگاه و استان شما دارد و فقط در دفترچه ی انتخاب رشته مشخص می شود،سعی کنید اطلاعات خود را فقط از طریق منابع اطلاعاتی معتبر افزایش دهید و به اخبار نامعتبر توجهی نکنید،برای اطمینان از این موضوع فقط باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته باشید.نتایج قبولی مصاحبه ی فرهنگیان همزمان با نتایج نهایی سایر رشته ها اعلام می شود، درصورت عدم پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان شما می توانید در رشته ی قبولی بعدی خود ثبت نام و شروع به تحصیل نمایید.

 132. سلام
  خواهش میکنم جواب بدین ل‌طفا
  من امسال کنکور ۹۷ داد من با تخمین رتبه شدم حدودا ۱۵ هزار میخواستم بدونم احتمال قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان رو دارم ؟؟؟منطقه ۲ از فارس

 133. سلام کارت ایثارگران روی سن تاثیر نداره؟؟؟

 134. باسلام با درصد های زیر در کنکور زبان رتبه و ترازم چند میشه و ایاامکان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟من ساکن شهر اراک هستم.
  ادبیات۲۲% عربی۱۶% دینی۹% زبان ۵۷% زبان تخصصی۳۰%.

 135. امیرحسین ایران نژاد

  سلام مصاحببه دانشگاهع امام صادق سخت تر از مصاحبه فرهنگیان هستش?

  • باسلام.معمولا نوع مصاحبه ها در همه دانشگاه های نیمه متمرکز به یک شکل برگزار می شود و روز مصاحبه سوالات عقیدتی سیاسی،هم در دانشگاه فرهنگیان و هم در دانشگاه امام صادق یا سایر دانشگاه ها از داوطلبان پرسیده می شود.

 136. امیرحسین ایران نژاد

  سلام کسی که دانشگاه امام صادق بره از سربازی معاف میشه ؟

 137. سلام خسته نباشید،
  من امسال کنکور دادم و ربتم احتمال زیاد و با توجه به درصدهام زیر دو هزار میاد در منطقه سه.
  اما معدل کل من ۱۵/۶۰ هست
  برای قبولی در رشته فرهنگیان این معدل که معدل خوبی نیست و نزدیک مرزه میتونه مشکل ساز بشه؟
  یه سوال دیگه هم دارم
  نداشتن بسیجی فعال در مصاحبه و گزینش تاثیر منفی میزاره یا نه؟

  • باسلام
   یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داشتن معدل بالای ۱۵ می باشد. اما هرچه معدل شما بالاتر باشد شانس پذیرش شما نیز بالاتر میرود.
   داشتن کارت بسیج فعال فقط در دانشگاه آزاد تاثیر مثبت دارد و در دانشگاه فرهنگیان بی تاثیر میباشد.

   • سلام من علاقه زیادی ب قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم ولی ازین شرایطی ک گذاشتین من بعضی هارو ندارم مثلا معدلم دیپلم انسانی من پایین هستش و امسال هم مدرک لیسانس مدیریتم رو از دانشگاه پیام نور میگیرم با این شرایط بنظر شما میتونم یا شانسی دارم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان حتی اگر یک درصد هم شانس داشته باشم میخوام امتحانش کنم لطفا راهنماییم بکنین متولد ٧۵هستم؟

    • با سلام اگر شما قصد دارید در ازمون سراسری سال ۹۸ شرکت کنید به احتمال زیادسال اینده شرایط سنی این دانشگاه را نخواهید داشت.بهتر است شما از طریق شرکت در ازمون استخدامی وارد اموزش پرورش شوید

 138. سلام من داوطلب گروه تجربی منطقه سه با معدل کل دیپلم ۱۸ /۹۸احتمال میدم رتبم امسال ۵ یا ۶هزار بشه ب نظر شما با این رتبه احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟ممنون میشم جواب بدین

 139. سلام . من ازاستان خراسان رضوی هستم رشته انسانی ام منطقه سه هستم ومیخوام بدونم بارتبه ی هفت هزاریاهشت هزاربه مصاحبه تربیت معلم دعوت میشم یانه؟ معدل کل دیپلمم ۱۸ونیم هستش . شانس دعوت رو دارم؟؟؟

  • با سلام. دانشگاه فرهنگیان نیمه متمرکز می باشد. و معمولا چندبرابر ظرفیت دعوت به مصاحبه میکند، و این احتمال برای شما هم وجوددارد که دعوت به مصاحبه شوید.

 140. مجتبی ساسانیان

  سلام من متولد ۰۴/۰۴/۷۶ هستم میتونم سال بعد ؤاسه فرهنگیان شر کت کنم
  سنمو چجوری میتونم بیارم پایین

  • باسلام.درحال حاضر آموزش و پرورش شرایط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان را برای سال ۹۸ اعلام نکرده است.

 141. سلام ببخشید برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان بومی بودندهم اهمیت داره معمولا بومی شهرهای بزرگ بودن بهتر یا شهرهای کوچیک ؟؟؟؟؟؟؟
  واینکه اگر من سه سال دبیرستان رو توی یکی از شهرستان های خوزستان بگذرونم وبعد دقیقا همسون سال کنکور به اهواز مهاجرت کنم چطوریه بهتر یا اینکه بدتر؟

 142. سلام.خسته نباشید،من رشته م انسانیه و منطقه دو هستم،با تخمین رتبه تو منطقه دو حدود رتبه م شده ده هزار،ولی سهمیه پنج درصدی هم دارم،بنظرتون با اعمال سهمیه پنج درصدی رتبه م چند میشع و شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان دارم

  • با سلام رتبه شما حدودا بین ۴هزار تا ۵ هزار قرار میگیرد. با توجه به افزایش ۳ برابری ظرفیت فرهنگیان شانس قبولی شما قطعی میباشد.

  • خیلی ممنون از پاسخ گوییتون،پسر عموم هم رشته ش ریاضیه و سهمیه پنج درصدی داره و جز منطقه سه بوشهر هستن،اگه حدود رتبه ش در منطقه ۳ هشت هزار بشه،قبول میشع یا ن؟

 143. آیامن بایدقبل ازمصاحبه بایدسنموپایین بیارم چون وقت میبره یااستشهادمحلی هم میتونه کافی باشه ودانشگاه فرهنگیان قبول میکنه

  • اگر یک برگه از ثبت احوال بگیرید برای اعلام سن واقعی شما به احتمال زیاد بعد از استعلام با شما موافقت میشود.

 144. سلام من متولد۱۳۷۴/۸/۲۰هستم رشته من انسانیه کنکورهم دادم اگه برم دادگاه سنموبیارم پایین دانشگاه فرهنگیان واسه تربیت معلم قبول میکنه لطفا ج بدید

  • با سلام بله در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به سن شما توجه میشود و استعلامی در این باره انجام نمیشود. اگر سن شما به ۷۵/۷/۱ به بالا برسد مشکلی پیش نمی آید.

 145. سلام وقتتون به خیر من رشته انسانی معدل دیپلمم۱۴٫۹۱
  میشه کمکم کنید چیکار کنم به بالای ۱۵ برسه و به چه صورت میشه؟

  • باسلام.شما می توانید به آموزش و پرورش منطقه یا مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کرده و درخواست ترمیم نمره کنید.با این روش که در دروسی که نمرات شما پایین است امتحان مجدد گرفته می شود تا معدل شما افزایش یابد.

 146. سلام در منطقه دو انسانی امکان قبولی با رتبه ۹ هزار و با معدل کل۱۸/۴ وجود دارد ؟اخه قبولی در فرهنگیان برام خیلی مهمه اگه قبول نشم احتمالا بمونم پشت کنکور.
  یکی هم اینکه من با تخمین رتبه گاج ۹۶درصدهام رو میزنم حدود ۶۹۰۰میاره امسال رتبه ها بدتر میاد یا بهتر نسبت به سال گذشته؟

  • سلام
   هر سال تعداد داوطلبان و میزان سختی سوالات با سال های قبل متفاوت است و مقایسه ی آنها با هم درست نیست . تخمین رتبه ها به معنی قبولی صد در صد و یا رتبه ی ارائه شده در آنها رتبه ی صد در صد شما نیست!تخمین رتبه ها فقط یک دید روشن از وضعیت شما ارائه می دهند و هیچ چیز در آنها صد در صد نیست.با رتبه ی ۹۰۰۰احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان نسبتا وجود دارد ولی در قبولی در یک رشته و دانشگاه علاوه بر رتبه ی شما ظرفیت دانشگاه در آن رشته و انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز تاثیر گذار است.

 147. سلام ببخشید می خواستم ببینم من با معدل کل ۱۹/۴۰ ومنطقه ۳در رشته علوم تجربی چه رتبه ای بیاورم تا در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

  • سلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو کسب تراز بالای۶۵۰۰ می باشد.علاوه بر رتبه، ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز می تواند در قبولی شما تاثیر گذار باشد.

 148. سلام بنده امسال کنکور انسانی دادم معدل کتبی ۱۶.۱۱۱ و معدل کل دیملمم ۱۸.۱۲ هست و امکان بالایی دارد که رتبه ای در حدود ۷۰۰۰و خرده ای یا شاید کمتر بیاورم می توانم از تربیت معلم در بیایم؟

 149. با سلام خدمت مشاوران گرامی . بنده امسال کنکور شرکت کردم و رشته تحصیلی بنده علوم انسانی هستش . در منطقه ۳ کشور قرار دارم . همراه با سهمیه مناطق زلزله زده . معدل کل بنده ۱۶/۶۶٫ و معدل کتبی ۱۴/۱۳٫ حال ۲ سوال برای من پیش اومده . ۱) اگر امسال در زیر گروه اعلام شده نمره علمی (تراز) بنده کمتر از ۶۵۰۰ باشد امکان قبولی بنده وجود دارد (حدود رتبه ۱۵۰۰۰) ؟ و سوال ۲) ایا امسال هم مانند سال های (۹۱_۹۲) امکان دارد به خاطر جذب نیرو از رتبه های حدود ۲۰ هزار هم جذب داشته باشند ؟ (رشته علوم انسانی )

  • سلام امسال به دلیل افزایش سه برابری پذیرش یرای دانشگاه فرهنگیان امکان پذیرش برای کسانی که تراز زیر ۶۵۰۰ کسب نموده اند وجود دارد ولی هنوز دقیقا امکان اظهار نظر نیست همچنین احتمال قبولی برای رتبه های پایین تر وجود دارد

 150. سلام با رتبه ۸ هزار در منطقه دو امکان قبولی وجو داره؟

  • سلام پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و تعداد نفرات شرکت کننده و گروهی آزمایشی شما دارد و متاسفانه شما گروه آزمایشی خود را مشخص نکرده اید و در برخی از رشته ها شانس پذیرش وجود دارد مثل دبیری معارف.

 151. با سلام
  سهمیه شاهد و ایثارگر در قبولی فرهنگیان چه مقدار تاثیر دارد؟؟؟

 152. سلام من امسال سال ۹۷ کنکور انسانی دادم رشته معارف اسلامی هستم با معدل ۱۹ومنطقه۳ واکثر شرایط دانشگاه فرهنگیانو دارم به نظرتون با چه رتبه ای امید قبولی دارم وبرای دبیری زبان چه رتبه ای مدنظره.ممنون

  • با سلام رتبه دقیقی مشخص نشده ولی برای دانشگاه فرهنگیان تراز شما باید بالای ۶۵۰۰ باشد همچنین معدل بالا میتواند برای قبولی شما در مرحله مصاحبه بسیار تاثیر گذار باشد

 153. سلام شهر ارومیه منطقه محروم محسوب میشود و این که سال قبل فقط ۶ نفر دختر برداشت امسال از رشته انسانی چند نفر برمیدارن؟

  • با سلاام. برای مشخص شدن میزان ظرفیت هردانتشگاه مرداد ماه در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری اعلام خواهد شد.

 154. سلام ببخشید در منطقه دو رشته انسانی رتبه ۱۵هزار قبول میشه؟

  • با سلام. شما با رتبه ۱۵۰۰۰ احتمالا فقط مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شوید، اما خیلی با رتبه ۱۵۰۰۰شانس پذیرش ندارید.

 155. با سلام
  من شنیدم میگن دانشگاه فرهنگیان باید اولویت اول بزنی حتما
  واقعا زدن دانشگاه فرهنگیان اولویت اول اتقدر تاثیر داره؟

 156. سلام.
  میخواستم بدونم امسال که پذیرش دانشگاه فرهنگیان زیاده با رتبه ی ۵تا۶ هزار میتونم تربیت معلم قبول بشم؟ رشته ی انسانی ام و منطقه سه(گلستان).

  • سلام
   بله، احتمال قبولی شما با رتبه ی ۵۰۰۰ در دانشگاه تربیت معلم نسبتا بالا می باشد.در کل پذیرش شما در این رشته علاوه بر رتبه و ظرفیت دانشگاه در رشته ی انتخابی شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.

 157. باسلام امسال در کنکور انسانی در منطقه دو در شهر ارومیه احتمالا رتبه حدود ده هزار بیاورم ایا امکان قبولی من وجود دارد یا خیر؟

 158. سلام.سال پیش تا ۱۰۰۰۰منطقه دو استان تهران پذیرش دانشجو فرهنگیان داشتن.امسال که سه برابر شده ظرفیتش امکان داره که تا۲۰۰۰۰منطقه دو هم بگیرن؟البته من سهمیه ۵درصدی هم دارم

  • سلام با سه برابر شدن سهمیه ها احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان بیشتر شده است اما این بدان منظور نیست که با رتبه های بالا نیز میتوان در این دانشگاه قبول شد. باید شرایط اختصاصی جدید اعلام شود

 159. سلام ببخشید منطقه ۳ با رتبه بین ۸ تا ۱۰ هزار و تراز ۷۸۰۰
  (لرستان) معدل ۱۸٫۵ شانس قبولی هست یا نه؟
  ایا گزینش از تمام کسانی که تراز بالای ۶۵۰۰ و معدل بالای ۱۵ دارند به عمل می اد؟

  • با سلام. برای محاسبه رتبه باید ظرفیت دانشگاه هم در نظر گرفت احتمال پذیرش برای شما با تراز ۶۷۰۰ وجود دارد،بله شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان معدل بالای ۱۵ و تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد.

   • ببخشید درست متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید؟رشته هم یا دم رفت بگم تجربی هستم
    ممنون که کمک میکنید

    • شانس قبولی شما با رتبه ۸هزار قطعی میباشد . معدل و تراز شما فقط در روز مصاحبه دانشگاه مورد گزینش قرار میگیرد که باز هم با توجه به شرایط شما شانس قبولی بالایی دارید.

 160. سلام خسته نباشیدببخشیداگه رتبه کنکور۹۷تاحدود۵۰۰۰۰باشه ومنطقه۳رشته تجربی باشیم باتوجه به ظرفیت پذیردانشگاه فرهنگیان که گفتن امسال بیشترازسال های قبله میتونیم دبیری قبول بشیم؟معدل سه سال متوسطه دومم بالای۱۵شدم سنمم۱۸هستش والبته اینم بگم که من جزیره ابوموسی درس میخونم ومث اینکه بخاطرمنطقه محروم بودن سهمیه دبیری واسمون گرفتن خودمم دقیقانمیدونم این سهمیه ای ک گرفتن چیه ولی بهم گفتن سهمیه دبیری داریم باتعهد۱۰ساله که برگردیم همینجاخدمت کنیم. بنظرتون باشرایطی که ذکرکردم وسهمیه ی منطقه محرومی که دارم امکان داره امسال قبول بشم؟ ممنون میشم لطف کنیدجواب بدین

  • با سلام اگر قصد تحصیل در منطقه خود و برخورداری از سهمیه را دارید شانس قبولی شما برای فرهنگیان بالا میباشد و بعد از تحصیل باید در منطقه خود تعهد به خدمت را بگذرونید

 161. سلام چند دفعه پیام دادم ولی جوابم ندادین
  میخواستم بدونم با رتبه ی حدود ۱۵۰۰۰در رشته ی ریاضی میشه دانشگاه فرهنگیان قبول شد?منطقه ۲ از فارس

 162. با سلام ، این معدل کل منظورش معدل کل پیش دانشگاهی هست یا دیپلم؟؟

 163. سلام من معدلم بالای ۱۵ است و اگه رتبه کنکور امسالم دور و اطراف ۶۰۰۰ باشه ( تراز نه رتبه) آیا امیدی هست دانشگاه فرهنگیان قبول بشم
  استان مازندران (بهشهر)

  • سلام بله با توجه به افزایش ظرفیت سه برابری در سال ۹۷ احتمال قبولی برای شما در صورت قبولی نهایی در مصاحبه بالاست

 164. شهر اراک هستم.

 165. سلام ببخشید بارتبه ی تقریبا ده هزار و با تراز هفت هزار در کنکور زبان ایا امکان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد یا خیرر؟

  • با سلام لطفا استان محل سکونت رو بفرمایید . این رتبه برای شهر هایی مثل اهواز . کرمانشاه . همدان و …. شانس بالایی دارد.

 166. با سلام،من امسال کنکور هنر دادم،،البته بامدرک کاردانی گرافیک…میخاستم بدونم با مدرک کاردانی میتونم ؟؟؟؟ینی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان هستم؟؟؟؟سنمم ۲۱ هست.

  • باسلام.کسانی که دیپلم فنی حرفه ای دارند می توانند در دانشگاه فرهنگیان برای کارشناسی پیوسته پذیرش شوند اما تعداد جذب دانشکده فرهنگیان از بین دانش آموختگان فنی حرفه ای نسبت به رشته های نظری کمتر است.

 167. سلام خسته نباشید
  در بالا به شخصی که گفته متولد ۱۳۷۵/۱۲/۸ هستم ایا واسه سال بعد میتونم فرهنگیان شرکت کنم گفتید بله می تونید
  مگه سال بعد شرط سنی متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد نخواهد بود؟

  • باسلام.شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای کنکور سال آینده هنوز فعلا مشخص نشده اما سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان بیشتر از ۲۲ سال نخواهد شد چون معمولا دیده شده که زیر ۲۲ سال پذیرش کند اما دفترچه های سال ۹۸ که منتشر شود مشخص می شود چه سقف سنی ای برای تربیت معلم در نظر گرفته شده است.

 168. با سلام
  من رشته ریاضی منطقه ۲ هستم میخواستم ببینم با رتبه حدود ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار میشه دانشگاه فرهنگیان قبول شد
  و این که ترازی که میخواد مثل همون ترازی بود که تو ازمون های ازمایشی بهمون میداد مثل سنجش؟؟؟؟

 169. سلام من معدلم ۱۴/۹۷ هست و رتبم هم میشه ۳هزار میگن دانشگاه فرهنگیان تو سال ۹۷ زیاد دانش جو میپذیره به نظر شما با این معدل میتونم بیام دانشگاه فرهنگیان؟

 170. سلام با مدرک فوق دیپلم حسابداری و دیپلم ریاضی در کنکور تجربی ۹۷ شرکت کردم و الان ۲۴ سال سن دارم آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ؟ پدرم معلم بازنشسته هست . ؟؟

  • با سلام. باتوجه به شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان دردفترچه ثبت نام سال ۹۷ شرط سنی از زیر ۲۲ سال بوده است، با توجه به تغییرات شرط سنی که هرساله دردفترچه ها وجودداشته است ، برای اطلاع از جهت تغییرات سنی سال ۹۸ شما میتوتنید ارسال درخواست به سازمان سنجش داشته باشید در صورت دارا بودن شرایط میتوانید برای سال ۹۸ شرکت کنید.

 171. سلام ببخشید برای موضوع معافیت یک سال اگه دو تا از ثرس هامون رو اانداخته باشیم اونوقت چی؟

 172. سلام یه سوال داشتم من کنکور ۹۷ دادم به نظرتون با معدل دیپلم۱۹ورتبه زیر۱۰۰۰۰شانس قبولی برای فرهنگیان دارم؟؟منطقه دو رشته ریاضی.

  • با سلام. طبق شرط معدل دانشگاه فرهنگیان معدل دیپلم ۱۹ شما موردتایید می باشد. اما رتبه زیر ۱۰۰۰۰ شانس پذیرش شما پایین خواهد بود، شما میتوانید با رتبه ۱۰۰۰۰ در مناطق محروم و در صورت داشتن ظرفیت در دانشگاه پذیرش شوید.

 173. سلام. خسته نباشید. یه سوال دارم. شما گفتید که شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان بومی هست. من سال دیگه کنکور انسانی دارم… آیا من که خوزستان زندگی میکنم شرط قبولی دردانشگاه فرهنگیان تهران رو دارم یا حتما باید اهواز بخونم؟؟؟؟

 174. باسلام وخسته نباشید میخواستم بدونم این ترازی که اعلام کردین(بالای۶۵۰۰)کدوم تراز است تراز کل یا تراز گروها که درکارنامه هست لطفا جواب بدید.

 175. سلام
  من امسال کنکور ریاضی ۹۷ شرکت کردم

  میخواستم بدونم تو رشته ریاضی حداقل با چه رتبه ای در منطقه ۲ میشه دانشگاه فرهنگیا قبول شد با توجه ب ظرفیت امسال حدودشد بهم بگین تشکر.

 176. سلام.وقت بخیر..من امسال کنکور ۹۷ دادم در رشته ریاضی..
  میخواستم ببرسم با رتبه زیر۲۰۰۰۰ هم میشه دانشگاه فرهنگیان رو اورد یا نه؟معدل دیبلمم۱۹٫۵۵ هستش منطقه دو

  • با سلام با توجه به اینکه امسال ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان افزایش سه برابری داشته احتمال پذیرش برای شما بالاست

 177. سلام ببخشید من چشام ضعیفه فک کنم نمره ی چشم ۳باشه هرکدومش قبول میکنید اینطوری یانه؟

  • با دید شما با عینک به صورت کامل ۱۰/۱۰ باشد و داشتن ۲۵درصد استیکمات مجاز است. و درصورت تایید در دیگران مراحل پزشکی متوانید در روز مصاحبه شرکت کنید

 178. سلام رشته ها فنی می تونن شرکت کنند

  • سلام
   دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش درصورت گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی رشته های نظری و دریافت مدرک پیش دانشگاهی و یا داشتن مدرک فوق دیپلم می توانند در یکی از گروه های آزمایشی نظری.انسانی و یا ریاضی شرکت کنند و در انتخاب رشته .رشته های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند.

 179. احتمال پذیرش با رتبه حدود۲۰۰۰۰هم وجود داره یانه.ممنون

 180. سلام خسته نباشید….
  من معدل کل ۱۹/۵۳ومعدل کتبی هم۱۸/۸۸هستش
  منطقه ۳ هستم میخواستم بدونم چه رتبه ایی باید بیارم برای فرهنگیان. ؟؟؟؟

  و دیگه اینکه برای مصاحبه در چه مواردی سوال میشه؟؟؟؟
  وا ینکه اصلا معدل و این چیزا تاثیر داره برای قبولی در مصاحبه؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  • سلام به صورت کلی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید تراز بالای ۶۵۰۰ داشته باشید و دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه متمرکز بودن ۲ مرحله آزمون دارد: مرحله ی اول= کنکور سراسری و مرحله ی دوم= مصاحبه ی کتبی و پس از مصاحبه ی کتبی نوبت به گزینش محلی میرسد. شما باید در هر دو مرحله پذیرش شده باشید تا بتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید و در جلسه ی مصاحبی سوالات علمی، عقیدتی، سیاسی، مذهبی پرسیده میشود و معدل در پذیرش اولیه موثر است.

 181. سلام خسته نباشید
  بارتبه زیره ده هزار امکان قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان هست که در سال ۹۷ میگن ظرفیت پذیرش زیاده هست

  • سلام به احتمال بالا سال ۹۷ تعداد نفراتی که وارد دانشگاه فرهنگیان میشوند باید بالا باشد و به دلیل ظرفیت بالا شانس پذیرش برای نفرات شرکت کننده تا حدودی بالا میرود و برای قبوی باید تراز بالای ۶۵۰۰ داشته باشید.

 182. با عرض سلام و خسته نباشید،دانشگاه فرهنگیان امسال پذیرش داره برای مهر ٩٧؟اخبار اعلام کرده که دانشگاها حق ندارن برای سال آینده پذیرش دانشجوی بورسیه داشته باشه،در ضمن رتبه لازم برای قبولی رشته انسانی منطقه ٣چند باید باشه؟ممنون

 183. سلام خسته نباشید لطفا جاب بدید
  میخواستم بدونم کنکور زبان هم در صورت کسب ننره علمی۶۵۰۰ و داشتن سایر شرایط به مصاحبه دعوت میشیم یا خیر لطفااا جواب بدید

 184. سلام من امسال برای کنکور انسانی شرکت کردم برای رشته دبیری میخوام انتخاب رشته کنم من در هنرستان تحصیل کردم و دانشگاه دولتی رفتم و مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دارم آیا این به عنوان مشکل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی محصوب میشه یا من میتونم قبول بشم؟

 185. سلام من متولد ۸/۱۲/۱۳۷۵ هستم آیا در کنکور۹۸ میتونم برای دانشگاه فرهنگیان اقدام کنم؟
  با تشکر

  • با سلام. در صورت تغییر نکردن شرط سنی در دفترچه راهنما ثبت نام سال ۹۷ -۹۸ میتوانید شرکت کنید.

 186. سلام و وقت بخیر ببخشید من لیسانس مهندسی برق دارم ولی الان تصمیم گرفنم که برای معلمی شرکت کنم‌و دورشو بگذرونم مبتونم بپرسم شرایطش چی هست؟ و فقط داشنگاهای دولتی میشه خوند دانشگاه ازاد نداره؟برای شهر رشت هستم

  • با سلالم. اگر هدف شما استخدام در آموزش و پرورش است حتما باید وارددانشگاه فرهنگیان روزانه تحصیل کنید. اگر غیر از خود دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید حتما باید آزمون های استخدامی خود آموزش و پرورش را شرکت کنید تا جذب آموزش و پرورش شوید.

 187. سلام خسته نباشید من متولد ۶خرداد ۱۳۷۶ هستم و رشتم تجربی بوده و معدلم بالای ۱۵ هستش و میخواستم واسه سال ۹۸ کنکور هنر بدم واسه دانشگاه فرهنگیان قبول شم آیا شرایط سنی رو دارم که بتونم‌شرکت کنم.؟من با مشاوران هیوا صحبت کردم گفتن باید بالای ۲۲ سال باشی ولی الان که تو سایت شما میبینم جور دیگه نوشته لطفا میشه برام توضیح بدین؟و اینکه اگه من رتبه کنکورم به دانشگاه فرهنگیان بخوره و فقط تو مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشم میتونم بعدش دانشگاه دولتی هنر ثبت نام کنم؟

  • با سلام شرایط سنی امسال ۷۵/۷/۱ به بالا میباشد که اگر سال بعد شرکت کنید این شرایط به ۷۶/۷/۱ به بالا میرسد که به احتمال زیاد با مشکل روبرو میشید. شما توی انتخاب رشته فقط برای یک دانشگاه مجاز به ثبت نام میشوید.

 188. سلام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل بالای ۱۵ باشه در حالی که من معدلم ۱۴ هست راهی نداره برای قبولی لطفا راهنمایی کنید

  • سلام شما میتوانید برای ترمیم نمره اقدام فرمایید. برای اینکار باید به اداره اموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید

 189. سلام من معدلم ۱۴ و ۹۹ صدمه امکان داره پذیرش بشم؟؟؟یعنی از یه صدم میگذرن؟؟؟؟ممنون

  • با سلام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرایط سختگیرانه ای دارد ولی شما میتوانید برای ترمیم معدل توسط مدرسه اقدام کنید

 190. سلام.من متولد تهران هستم اما ۶ ساله که در تبریز زندگی میکنم
  داوطلب کنکور ۹۷ هستم.میخواستم بدونم که میتونم دانشگاه فرهنگیان تهران برم؟
  و برای شرط بومی بودن مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  ممنون از وقتی برای پاسخ میذارید.

  • با سلام. معمولا پذیرش دردانشگاه فرهنگیان به صورت بومی می باشد.شما اگر سه مقطع تحصیلی خودرا تبریز باشیدبومی تبریز خواهید بود.و در این صورت شما جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باید استان تبریز را انتخاب نمایید.

 191. سلام ایا انظباط ۱۸در پذیرش دانشگاه فرهنگان مشکل دارد

 192. سلام …من امسال کنکور دارم و میخواستم بدونم با چ رتبه ای میتونم تو دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟! معدلمم ۱۹ و منطقه سه هم هستم … و این افزایش سه برابری پذیرش فرهنگیان حقیقت داره ؟! ممنون میشم ج بدین !

  • سلام. با توجه به شهر محل سکونت شما رتبه لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان میتواند متغییر باشد. به طور کلی شما با رتبه زیر ۱۵۰۰۰ میتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان بشوید. افزایش سه برابری پذیرش فرهنگیان نیز صحت دارد.

  • با سلام ضمن آرزوی موفقیت برای شما و همه کنکوری ها، افراد دارای حداقل نمره علمی (تراز)۶۵۰۰ و حداکثر سن ۲۲ و حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۵ در اعلام سه برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت می شوند

 193. سلام خسته نباشید من متولد تهران هستم ولی دبیرستان رو اراک خوندم الان بومی کجا محسوب میشم؟

  • با سلام. محل تولد شما همچنین محل تحصیلی شما وضیعت بومی بودن شما رو مشخص میکند.اما الویت روی محل تحصیل سه سال آخر شما می باشد. اگر سه سال نباشد از شرایط محل تولد شما برای بومی بودن استفاده میشود.

 194. سلام خواهش میکنم جواب بدین

  بعضیا میگن برای تربیت معلم باید جداگانه زمان ثبت نام کنکور ثبت نام کنیم
  اره اینجوریه؟؟
  منکه اونموقع ثبت نام نکردم راهی نداره؟

 195. سلام
  من امسال کنکور دارم…میخواسم بپرسم با داشتن چه رتبه ای میتونیم فرهنگیان قبول بشیم…و در سال ۹۷ فقط دبیریه ابتدایی پذیرش میکنن؟؟؟؟
  لدفن جواب بدین
  ممنون

  • باسلام.رتبه مورد نیاز برای دانشگاه فرهنگیان باید زیر ۵۰۰۰ باشد و تا زمانی که دفترچه های انتخاب رشته منتشر نشود مشخص نیست که دانشگاه فرهنگیان دقیقا در چه رشته هایی جذب دانشجو خواهد کرد.

 196. ببخشید لطفا جواب منم بدین

 197. سلام علیکم.
  در سال های قبل بودند افرادی از دوستان بنده که با رتبه های۱۱هزار یا۱۰هزار و هشت هزار ریاضی در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه قبول شدند.
  بنده دقیقا تراز بالای ۶۵۰۰شما رو متوجه نمیشم.
  معدل دیپلم من ۱۹۳۳هستش و تقریبا تمام شرایط رو دارم و با توجه به احتمال درصد های خودم رتبه ای بین ۹هزار تا۶هزار رو خواهم آورد.
  حالا با این شرایط برای قبولی در فرهنگیان استان کرمانشاه با رشته ریاضی این ترازبالای ۶۵۰۰کسب میشه یانه؟
  و سوال دوم اینکه معاینات پزشکی که گفتید در حد معاینات استخدامات نظامی هست یا نه؟
  و سوال سوم اینکه مثلا پارسال ظرفیت استان ۴نفر بود امسال چند نفر میشه؟

 198. سلام.شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۸ چه زمانی مشخص میشه؟؟

 199. سلام.اگر پدرم سوءپیشینه داشته باشه،می تونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

 200. سلام من دانش آموز پایه یازدهم مدرسه نمونه ام معدلمم هم۱۹.۸۳است من ساله دیگه کنکور دارم و خییلی به شغل دبیری ریاضی علاقه مندم .میخاستم اگر میشه یه کم از شرایط قبولی برای این رشته، حداقل رتبه مورد نیاز ،برام توضیح بدین.میخام بدونم ک من چه رشته ای بخونم که در نهایت معلم ریاضی بشم.من از یه نفر شنیدم برای معلم شدن باید حتما پدر یا مادر معلم باشن میخاستم بدونم این مطلب صحت دارد؟یعنی منی که پدرو مادرم فرهنگی نیستن شانسی برای قبولی در این رشته ندارم؟بیصبرانه منتظر جوابتون هستم لطفا جواب بدید.سپاسگزارم

  • سلام برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تراز شما باید بالای ۶۵۰۰ باشه و معدل کل شما بالای ۱۵ باشه. شما برای دبیری ریاضی باید در زمان رشته باید کد رشته دبیری زیاضی رو در دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنید و لازم نیست پدر و یا مادرتون فرهنگی باشن

  • میشه بگین انظباط باید حداقل چند باشه؟:

   • سلام
    برای دانشگاه فرهنگیان نمره ی انظباط ملاک نیست و درصورتی که معدل شما حداقل ۱۵ باشد و در کنکور سراسری ترازبالای۶۵۰۰ کسب کنید می توانید در رشته های دانشگاه فرهنگیان شهر خود انتخاب رشته نمایید.

  • با سلام. شما جهت شرکت در دانشگاه فرهنیگان باید وارد رشته های گروه ازمایشی انسانی ،تجربی، ریاضی فیزیک شده و معدل کل دیپلم بالای ۱۵ و کسب نمره حد نصاب میتوانید وارددانشگاه فرهنگیان شده وتحصیل کنید. و نیازی به این مسله که حتما باید مادر یاپدر شما فرهنگی باشدنیست.

 201. ببخشید انظباط باید حتما ۲۰ باشه؟ منی که انظباطم ۱۹ هست احتمال دارد تو گزینش بهم گیر بدن؟

 202. با سلام…ببخشید من گاهی اوقات به صورت تفریحی(حدود ماهی دوبار) قلیون میکشم…آیا ممکنه برای اینکه بخام تو دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم مشکلی گریبان گیر من در باب این موضوع شود؟

  • سلام سعی کنید استعمال دخانیات نداشته باشید و ممکن است در این مورد، در جلسه ی مصاحبه از شما سئوال شود.

 203. سلام من متولد۷۶/۶/۱۴هستم میتونم تو سال ۹۸ دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم

 204. سلام من متولد ۳ مهر ۷۷ هستم و رشتم حسابداری هستش…الان ترم ۳ کاردانی هستم خدمت هم نرفتم…اگر کاردانیم تموم بشه برای تابستان ۹۸ میتونم تو آزمون فرهنگیان شرکت کنم؟ لطفا جواب بدید

  • باسلام.باید ببینید شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ چیست و بسنجید آیا می توانید شرکت کنید یا خیر.برای مثال شرط سنی این دانشگاه برای سال ۹۷ این بود که فقط متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد می توانستند شرکت کنند.

 205. با سلام من متولد خرداد ۷۵ هستم و معدل دیپلمم بالای ۱۸ هست و امسال میتونم رتبه ی لازم برای دانشگاه فرهنگیان رو کسب کنم ایا به خاطر سنم محروم نمیشم؟؟ لطفا جواب بدید

  • با سلام. شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان از متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد می باشد شما همچنین از طریق ازمون سراسری و کسب نمره حد نصاب میتوانید برای این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 206. سلام من داوطلب کنکور ۹۷هستم و دوست دارم دانشگاه فرهنگیان قبول شم ایا نیاز هست قبل از کنکور فرم در این باره پر کنم یا هزینه ای پرداخت کنم برای اینکه در هنگام انتخاب رشته بتوان داشنگاه فرهنگیان را بزنم؟؟ یا اینکه نیازی نیست و همین کنکور دادن کافیه؟؟چون چنین چیزی رو شنیده بودم که برای اینکه بتونی دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنی باید قبل کنکور هزینه ای بپرذازی و جداگونه ثبت کنی

 207. سلام،سپاس از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید،موقع کنکور بعد اومدن نتایج اگر معدل من کمتر از ۱۵ باشه،دانشگاه فرهنگیان مجاز نمیزنه؟ یا مجاز به انتخاب رشته میشم بعد موقع اعلام نتایج قبول نمیشم یا موقع اعلام نتایج هم قبول میشم موقع مصاحبه مدارک میخوان وقتی کارنامه ام را ببین رد میشم؟
  سهمیه بمومی شهر من هرسال خالیه،همیشه،تنها کسی که انتخاب میکنه فرهنگیان رو منم،حتی بخاطر این مووضع رشته اصلی خودمو عوض کردم و کنکور ریاضی ثبت نام کردم،پدر ومادرم فرهنگی هستن ایا با این شرایط بازمم امکان قبولی ندارم؟

  • باسلام.شما می توانید جهت ترمیم نمره از طریق آموزش و پرورش اقدام کنید و سهمیه فرهنگی بودن والدین شما فقط در مصاحبه و گزینش شما بسیار موثر خواهد بود.

 208. با عرض سلام و خسته نباشید. من ولی الله فرخی منش هستم فرزند جانباز ۴۵ درصد ویک عموی شهید دارم.۲۴ سالمه و لیسانس مدیریت امور بانکی دارم.میخاستم بدونم ایا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم یا نه.با تشکر فراوان.

  • با سلام. با توجه پذیرش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان زیر ۲۲ سال می باشد.و شما نمیتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.

 209. سلام. ببخشید من ۱۷ سالمه سال دیگه کنکور دارم . من شنیدم دانشگاه فرهنگیان فقط تا چندسال پذیرش داره .ینی من میتونم سال دیگه اقدام کنم؟؟

  • با سلام. شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد می باشد. بله شما هم میتوانید شرکت کنید.

 210. با سلام
  چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین…
  ۱٫ من که مازندرانی هستم در کدوم دانشگاه فرهنگیان میتونم تحصیل کنم؟
  ۲٫ تراز ۶۵۰۰ حدود چه رتبه ای در کنکور تجربی در منطقه ۲ میشه؟

 211. با سلام .میخواستم ببینم منظور از معدل کل معدل کتبی نهایی هستش یا معدل کل دیپلم ؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی مهمه برام

  • سلام.منظور از معدل کل همان معدل کل دیپلم می باشد.که برای شرکت در رشته های دانشگاه فرهنگیان باید حداقل ۱۵ باشد.

 212. سلام..خانمی هستم۲۰ساله..برای کنکور چ دروسی بخوانم ک تربیت معلم قبول شوم؟امسال چند نفرو قبول میکن

 213. ببخشید انظباط هم در پذیرش تاثیر داره؟ من انظباطم ۱۹ ولی معدل کلم ۱۸ هستش

 214. آیا انظباط باید حتما ۲۰ باشه؟

 215. ببخشید من انظباطم ۱۹ هست ولی معدل کلم ۱۷/۱۳ آیا انظباط تاثیر زیادی داره احتمال داره بهم گیر بدن؟

 216. سلام . اگ کسی دانشگاه روزانه ثبت نام کرده باشه و بعدا مثل بعد یک ماه مصاحبه رو قبول بشه برای ثبت نام باید چیکار کنه

 217. سلام، من متولد ۷۳ هستم علاقه زیادی به دانشگاه فرهنگیان دارم، کاردانی یه رشته دیگه ای می خوندم ولی انصراف دادم.
  من می تونم کنکور بدم برای فرهنگان یا سنم نمی خوره؟ لطفا راهنمایی کنید. می تونم از طریق کنکور سراسری برم دانشگاه فرهنگیان؟

 218. سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم بعد از کسب تراز ۶۵۰۰ و داشتن سایر شرایط صد در صد به مصاحبه ی حضوری دعوت میشیم ؟ابو

 219. سلام من فارغ التحصیل فرهنگیان هستم و درحال حاضر شاغل هستم میخواستم بدونم کدامیک از دانشگاهای فرهنگیان درسطح کشور در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو کردند؟

 220. سلام من متولد یهمنه هفتاده و هشتم و رشته من الکترونیک ایا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

 221. سلام و خسته نباشید
  توی دفتره چی انتخاب رشته ی ارشد رشته های ویژه شاغلین پیمانی و رسمی هست می خواستم بدونم یه معلم از یه استان دیگه مثل کرمان ویژه فرهنگیان تهران واسه ارشد قبول بشه می تونه بره؟
  شرایط کلاسای ارشد فرهنگیان جه جوریه مثل ارشد روزانه بقیه دانشگاههاست؟ یا نه آخر هفته هاست؟
  سپاس

 222. سلام
  دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی مهر ۹۵ هستم
  قصد انصراف دارم تا در کنکور ۹۸ شرکت کنم
  پرسیدم گفتن که باید ۲ از قبولی قبلی بگذرد و تا بهمن ماه انصراف بدم
  آما شنیدم که بعد از قبولی در دانشگاه جدید میتونم انصراف بدم آیا این امکان داره ؟
  و اینکه اگر ۹۷ انصراف بدم میتونم یک سال معافیت تحصیلی بگیرم از خدمت سربازی با درنظر گرفتن استفاده از فعافیت تحصیلی بعد از پیش دانشگاهی دوباره میتونم از معافیت تحصیلی دانشجوی انصرافی استفاده کنم ؟

 223. با سلام.من در کنکور ۹۶ شرکت کردم دانشگاه امیرکبیر روزانه قبول شدم.فرهنگیان هم شرکت کردم اما در مصاحبه رد شدم.میخواستم بدونم امسال ک من کنکور شرکت نکردم ومتولد۷۷هم هستم میتوانم دوباره در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

  • سلام در صورت قبولی در دانشگاه روزانه و نرفتن به دانشگاه، یک سال محرومیت از انتخاب دانشگاه های روزانه دارید. و شما برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان حتما باید ثبت نام کنکور سراسری کرده باشید.

   • خیر .درحال حاضربه دانشگاه روزانه خود میرم.و محرومیت ندارم.دراین صورت میتونم ثبت نام فرهنگیان داشته باشم؟

 224. باسلام من متولد۱۳۷۵/۰۲/۲۵هستم ۱۷ماه هم سربازی رفتم ایا متونم تو دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم

  • با سلام. پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شرط سنی (۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد) ، حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل ۱۵، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

 225. سال های قبل چی؟جدا بودن؟

 226. سلام
  ببخشید دانشگاه فرهنگیان،امسال آموزش ابتدایی مختلط می گیره یا جداست؟؟

 227. سلام خسته نباشد.من توی کنکور ۹۶ شرکت کردمو متاسفانه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدم و رشته ای که مشاورم برام زده بودو قبول شدم و روزانه هم بود درصورتی که اصلا یهش علاقه ای نداشتم.اوایل مهر ۹۶ بود که رفتم تو سایت سازمان سنجش برا اینکه اعتراض بذارم..بعد یه بخشی بود که میتونسیم برا سال ۹۷ رفع محرومیت کنیم…من رفتمو یه پیام فرستادم. ازشون خواهش کردم که یه بار دیگه اجازه بدن شانسمو برا دبیری امتحان کنم.اوایل ابان بود که یه پیامک اومد رو گوشی که نوشته بود (مجوز شرکت در کنکور ۹۷ برای شما صادر شده) ولی توی سایت جوابمو ندادن. منم چند بار زنگ زدم سازمان سنجش برا اینکه بپرسم ببینم سال ۹۷ میتونم دانشگاه روزانه برم یا نه..میگفتن که اره..بعدش منم از دانشگاه انصراف دادم برا اینکه بتونم برا کنکور ۹۷ محکم بخونم ..الان شما گفته بودین که یکسال حتما محرومیت داره..الان من خیلی حالم بده..بنظرتون به من دروغ گفتن؟؟؟یا پیامکو الکی برام فرستادن؟من الان واقعا سردرگمم.میشه خواهش کنم جوابمو بدین..

 228. سلام. آیا کسی که در کنکور سرای دانشگاه فرهنگیان مجاز نشده باشه مثلا تراز کل زیر ۶۵۰۰ باشه، میتونه پردیس فرهنگیان بزنه؟

 229. سلام.
  پدر و مادر من اصرار دارند که معلم بشوم بخاطر اینده ی شغلیش من هم از معلمی بدم نمی اید ولی رشته ی دیگری را دوست دارم.
  میتونم در کنار معلمی رشته ی دلخواهمو بخونم؟
  باتشکر از زحمات شما خیلی سایت مفیدی دارید.

  • با سلام. برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان امکان تحصیل همزمان در رشته دلخواه و دانشگاه دیگر وجود ندارد، ودر صورت تحصیل در دانشگاه های دیگر از تحصیل در دانشگاه فرهنگیان حذف خواهد گردید.

 230. سلام خسته نباشید من دانشحوی دانشگاه ازاد هستم ورودی ۹۵ پارسال کنکور ریاضی روزانه اسفراین قبول شدم ولی نرفتم و به درسم رو تو دانشگاه ازاد ادامه دادم امسال کنکور ثبت نام کردم ایا امسال برای رفتن به دانشگاه تربیت معلم یادانشگاه رشته ی دولتی روزانه مشکلی برام پیش نمیاد ؟

 231. سلام‌ من که معدل کلم ۱۳/۶۶ میتونم با داشتن معلولیت دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟؟؟

 232. سلام من ارشد آی تی دارم و علاقه ی زیاد به دبیری. زمان ما دانشگاه فرهنگیان اصلا دانشجو نمی‌گرفت. الان من میتونم آزمون بدم واسه این دانشگاه!؟ داشتن سهمیه ایثارگری تاثیری روی حداکثر سن نداره!!؟ من ۲۶ سالمه

  • سلام. شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مختص متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد میباشد و داشتن سهمیه تاثیری روی حداکثر سن ندارد.

 233. سلام برای فرهنگیان معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی دیپلم اخه برای سه سال دبیرستان دونوع معدل هست یکی کل یکی کتبی

 234. سلام
  من لیسانس حسابداری دارم و ۲۲ سالمه
  ولی دوست دارم معلم ابتدایی بشم
  برای منم این امکان هست؟؟

  • با سلام . خیر امکانپذیر نیست آموزگار ابتدایی فقط از بین گروه رشته های روانشناسی و علوم تربیتی و فلسفه تعلیم و تربیت جذب دارد.

 235. سلام و خسته نباشد. من هنرجو سال یازدهمی رشته حسابداری بازرگانی در شاخه فنی و حرفه ای هستم. میخواستم بدونم من میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم و وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟شرایط رو بهم توضیح بدید لطفا

 236. سلا م بخشید منظور از معاینه چیه؟

  • سلام . بعد از بدست اوردن شرایط اولیه ورود به دانشگاه فرهنگیان اعم از تراز بالای ۶۵۰۰ ، در صورت قبولی برای مصاحبه و همچنین انجام معاینات پزشکی دعوت خواهید شد.

 237. سلام من یه سوال خیلی مهم داشتم
  من متولد شهر دورود و سال های اول و دوم دبیرستان رو در همین شهر تحصیل کردم ولی سال سوم و پیش دانشگاهی رو در چهاردانگه استان تهران مشغول ب تحصیل بودم
  من الان بومی کدوم استان محسوب میشم؟؟؟

  • باسلام. شما بومی دو استان هستید هم شهر درود و هم استان تهران،اما از لحاظ تحصیلی محل تحصیل دو سال دبیرستان آخر مهم می باشد.

 238. سلام خسته نباشید،خواشتم بدونم میشه اگر در مقطع پیش دانشگاهی درسی رو برای شهریور ماه بگزارم برای دانشگاه فرهنگیان هم اقدام کنم.(چون بهم گفتند که اگر برای دانشگاه فرهنگیان بخای بری باید همه درسهارو خرداد قبول بشی)ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام. در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی شما نهایتا تا ۳۱ شهریور ماه آماده باشد برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مشکلی نخواهید داشت.

 239. سلام خسته نباشید
  میخاستم ببینم من معدل کتبیم ۱۱٫۵ ولی بقیه شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیانو دارم آیا امکانش هس قبول شم یا نه…؟
  یا این که امکان جبران معدلم هستش یا نه…؟

 240. سلام
  تراز۶۵۰۰معادل چه رتبه ایی در رشته انسانی است؟

  • با سلام . تراز ۶۵۰۰ حدودا رتبه های زیر ۵۰۰ الی ۶۰۰ را برای انتخابی دانشگاه های فرهنگیان شامل می شود .

   • ببخشید یه سوال دیگ برام پیش امد…
    آیا بین کسانی ک دبیری مجاز شدن و امدن برا مصاحبه تفاوتی از لحاظ رتبه وجود داده منظورم اینکه مثال بین منی ک با رتبه ۳هزار امدم و کسی ک با رتبه ۲هزار امده ..کسی ک ۲هزار اورده اولویت داره ؟؟؟؟

    • با سلام . در صورتی که ظرفیت کم باشد کسی که رتبه بهتری دارد در اولویت می باشد . معمولا بیش تر از ظرفیتشان برای مصاحبه دعوت می کنند . و قدم تعیین کننده ی بعد از آزمون مصاحبه می باشد . اگر برای مصاحبه دعوت شدید شانس قبولیتان زیاد است به شرطی که مصاحبه را خوب گذرانده باشید.

 241. باسلام
  من دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه فرهنگیان هستم.
  ایا میتونم برای ادامه تحصیل و مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  پدرم هم از فرهنگیان میباشد.

 242. سلام خسته نباشید
  اگر من در انتخاب رشته اولین انتخاب رو اموزش ریاضی بزنم و دومین انتخابم رو اموزش ابتدایی …..وقتی برم برای مصاحبه ایا مصاحبه ارتباطی به قبولیم هم داره یعنی منظورم اینه که اموزش ابتدایی قبول بشم به جای اموزش ریاضی

 243. سلام من علاقه مند که وارد دانشگاه فرهنگشان بشم اما با شرایط گزینش بومی مشکل دارم یعنی من متولد اصفهان هستم اما دیپلمم رو تهران گرفتم با توجه به شرایط گفته شده من بومی تهران محسوب میشم
  نمیتونم که دانشگاه شهر محل تولدم یعنی اصفهان رو انتخاب کنم ؟؟برای آموزش ابتدایی

  • باسلام. شما بومی هر دو استان می باشید هم تهران هم اصفهان. همچنین کد رشته های هردو را در زمان انتخاب رشته می توانید انتخاب کنید.

 244. خب اگه تراز مورد قبول رو کسب کردم ولی تاریخ تولدم ۷۵/۰۱/۱۰ هستش میتونم تو دانشگاه فرهنگیان بخونم یا نه؟

  • باسلام. در کنکور سراسری سال ۹۷ فقط افرادی می توانند برای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوند که متولد ۷۵/۷/۱ به بعد باشند در غیر اینصورت امکان پذیر نمی باشد البته اگر پدر شما دارای سهمیه خاصی مثل رزمندگی،ایثارگری،خانواده شهید یا آزاده باشد از شرایط سنی معاف هستید.

 245. سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان و مشما مشاورن عزیز
  سوالم این است که اگر شخصی به مصاحبه دعوت کنند یعنی اون شخص تمام شرایط اولیه از جمله تراز و شرایط سنی و معدا رو کسب کرده و فقط مرحله مصاحبه و تحقیق باقی می ماند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 246. سلام من در کنکور ۹۶ قبول شدم رفتم مصاحبه، از مصاحبه رد شدم امسال بازم میخام تو کنکور ۹۷ برم آیا من که یکبار رد شدم مشکلی پیش نمیاد اگه امسال قبول شم و بازم برم مصاحبه؟

 247. سلام ببخشید این سوال خیلی برام مهمه.واسه رشته ریاضی هم دانشگاه فرهنگیان واسه کنکور ۹۷ فقط رتبه ۲۰۰۰ تا۲۵۰۰ رو میگیره؟؟اگه یکی مصاحبه و فن بیانش خوب باشه و معدل دیپلمشم نزدیک ۱۹ ولی رتبه ش حدود ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ بشه،به هیچ وجه پذیرش نمیشه؟؟با توجه به اینکه گفتین تو استان های مختلف ظرفیت فرق میکنه،استان مازندران چطور؟؟

  • با سلام . قدم اول برای قبولی دانشگاه فرهنگیان کسب تراز قبولی است . تراز بالای ۶۵۰۰ احتیاج است . در صورت کسب این تراز است که برای مصاحبه دعوت خواهید شد . و اگر تراز لازم را کسب نکنید برای مصاحبه دعوت نمی شوید

 248. سلام خسته نباشین ضمن تشکر فراوان از پاسخگویتون و همچنین از سایت خیلی مفیدتون.. منم یه سوال داشتم، میخواستم بگم من متولد ۷۵/۰۱/۱۰ هستم و تا حالا تو کنکور شرکت نکردم مدرکم پیش دانشگاهی هستش معدلم کلم بالای ۱۵ هس امسال تو کنکور شرکت کردم و خیلی به دبیری ریاضی علاقمندم. سوالم اینه که آیا میتونم تو دانشگاه فرهنگیان دبیری بخونم؟ یا نه؟ شرایط سنی ام میزاره یا نه؟ خیلی دوس دارم جواب سوالم رو بدونم ممنون میشم پاسخ سوال منم بدین. باتشکر فراوان

 249. سلام!شانس کسانیکه سهمیه دارند و فرهنگیان خیلی زیاده ینی ب نظرتون جایی واسه دانش اموزان عادی میمونه؟و اینکه تقریبا در انسانی چ رتبه ای باید کسب کنیم ممنون میشم پاسخ بدین

 250. با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر در هنگام انتخاب کدرشته های دانشگاه فرهنگیان شهر های مختلف رو انتخاب کنیم و در اعلام چند برابر ظرفیت قبول شیم میتونیم مصاحبه همه اون دانشگاه ها رو شرکت کنیم؟؟؟ یعنی به جای یه مصاحبه در چند مصاحبه شهر های دیگه شرکت کنیم؟؟؟ مثلا شهر های مشهد ، قم و…

  • با سلام پذیرش در دانشگاه فرهنگیان دارای شرایط خاص است که از جمله ی آنها، شرط بومی بودن است. یعنی شما تنها دانشگاه فرهنگیانی را میتوانید انتخاب کنید که در استانی که بومی هستید، وجود دارد.

 251. سلام ممنون از سایت خوبتون
  ی سوال داشتم
  با توجه به این که امسال پذیرش دانشگاه فرهنگیان دو برابر شده احتمالش هست که مثلا با تراز ۶۳۰۰ هم مجاز بشیم یا نه ؟؟؟
  در ضمن رشته ریاضی هم هستم
  پیشاپیش بابت پاسختون ممنون

  • سلام. یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان داشتن تراز عمی بالای ۶۵۰۰ هستش که شرایط پذیرش با افزایش ظرفیت تغییری نمیکند.

 252. سلام. من دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات می باشم. و بایستی در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم? (یک قسمت از متن خواندم که: “متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند”).

  • سلام اگر شرط سنی زیر۲۲ سال و در صورت استخدام نبودن در ارگان دولتی را داشته باشید میتوانید کنکور سراسری مجدد بدهید و با آوردن رتبه ی مورد نیاز وارد دانشگاه فرهنگیان شوید. میتوانید با مدرک کارشناسی در صورت بودن رشته ی شما در دفترچه ی آزمون استخدامی، از طریق آزمون های استخدامی نیز جذب آموزش و پرورش شوید.

 253. با عرض سلام و خسته نباشید.
  در یکی از شرایط اومده که تراز، بالای ۶۵۰۰ باشه. آیا این شرط فقط برای داوطلبان آزاد هست؟ یعنی مثلا اگه فردی با سهمیه ۲۵ درصد ۷۰ درصد تراز آخرین فرد قبول شده رو بیاره درحالیکه تراز فرد دارای سهمیه کمتر از ۶۵۰۰ باشه، احتمال قبولی وجود داره؟؟؟

  • باسلام شما باداشتن سهمیه قطعا تراز بهتری خواهید داشت و تراز بالای ۶۵۰۰ برای پذیرش اولیه همه ی شرکت کنندگان در دانشگاه فرهنگیان لازم است و رتبه ی شما با سهمیه محاسبه میشود

 254. یه سوال دیگه داشتم خواهش میکنم جواب بدین
  تو کامنتا دیدم که نوشتین “کسب تراز علمی ۶۵۰۰ به بالا در زیر گروه مربوطه.درصورت داشتن تمامی شرایط مذکور میتونید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مجاز تا نهایت ۲۵۰۰ وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.”
  تراز ۶۵۰۰ تو تجربی میشه حدودا رتبه ۲۰۰۰۰تا۲۴۰۰۰
  با این تراز و رتبه میشه مجاز شد برای فرهنگیان دیگه
  بعد اون رتبه‌ی ۲۵۰۰که گفتین چیه؟ گیج شدم من لطفا جواب بدین مرسی

  • باسلام. تراز و رتبه دو تا نکته جدا از هم هستند و تراز دانشگاه فرهنگیان مختص خودش هست یعنی همونطور که قبلا هم گفته شده نهایتا تا رتبه ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ بتوانید وارد فرهنگیان شوید پس نباید تراز و رتبه دانشگاه فرهنگیان رو با تراز و رتبه های رشته تجربی مقایسه کنید.

 255. سلام ختسه نباشید
  من دوستم تو کنکور هنر رتبه سه رقمی اورده بود و برای دانشگاه فرهنگیان مجاز شده بود ولی تو دفترچه انتخاب رشته اسم شهر ما نبود بخاطر همین پذیرش نشد برای مصاحبه
  سوالم اینه کسی که مثلا هدفش دبیری باشه برای رشته هنر یا زبان و مجاز شه برای دانشگاه فرهنگیان ولی اسم شهر نباشه تو دفترچه تکلیفش چیه؟:/ میشه اصن همچین چیزی؟

  • با سلام . یکی از شرایط دانشگاه های فرهنگیان اینه که شما باید بومی اون استان باشید و در استان دیگر نمیتوانید وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید و باید منتظر باشید تا در استان خودتون برگزار بشه .

 256. سلام برای تراز بالای ۶۵۰۰ باید درصد درس ها چند باشه؟

 257. با سلام و عرض خسته نباشید
  لطفا مرحمت بفرماییدزمان دقیق ثبت نام آزمون کارشناسی ارشدفرهنگیان چه تاریخی بوده وایااین امکان هست کسی که کارشناسی ادبیات بوده حق ادامه تحصیل در رشته غیرمرتبط با رشته کارشناسی بفرض مثال ارشد آموزش ابتدایی را داشته باشد.متاسفانه تلفنی تماس گرفتم ولی موفق نشدم ممنونم ازعنایتتون

  • سلام. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، ششم و هفتم اردیبهشت ماه می باشد. امکان تغییر رشته از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد وجود دارد.

 258. سلام خسته نباشید
  دانشجوی ترم آخرکاردانی فنی حرفه ای هستم
  معدل دیپلمم بالای ۱۵ … پیش دانشگاهی ندارم
  ۱۸ سال تمام سن دارم
  و قصد ورود به دانشگاه فرهنگیان از راهی به غیر از کنکور سراسری دارم … راهی هست؟ چگونه؟ ممنونم ایران مشاوره

  • باسلام. شما با مدرک کاردانی میتوانید از طریق کنکور سراسری اقدام کنید و باگرفتن مدرک کارشناسی میتوانید در آزمون استخدامی شرکت کنید.

   • سلام.ببخشید من ترم اخر کاردانی رشته ی عمرانم. میخواستم بدونم من اگر مدرک کارشناسی رو بگیرم میتونم با ازمون استخدامی وارد دانشگاه فرهنگیان بشم و دیگه لزومی نداره توی کنکور سراسری شرکت کنم!!!!

    • با سلام . هرساله فراخوان هایی نظیر جذب نیرو در آموزش و پرورش وجود دارد که بعد از دریافت مدرک کارشناسی و پایان خدمت میتوانید استخدام آموزش و پرورش شوید ، ولی نمیتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید .

 259. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم اخر کاردانی یک رشته فنی هستم(تاسیسات ) میخواهم امسال آزمونترربیت معلم هم ثبت نام کنم وبدم چطور اقدام کنم

  • باسلام. سوال شما مبهم است پس قطعا نمی توان پاسخ دقیقی داد چون مشخص نکردید که دقیقا منظور شما آزمون استخدامی فرهنگیان(آموزش و پرورش) می باشد یا آزمون دانشگاه فرهنگیان که باید از طریق کنکور سراسری وارد شد.لطفا کامل شرح دهید.

 260. سلام من دانشجوی مهندسی شیمی هستم.خواستم بپرسم دانشگاه فرهنگیان ارشد داره وآیا من میتونم کنکور ارشد این دانشگاه رو بدم یا نه؟اصلا راهی برای دبیر شدن من وجود داره؟بجز آزمون استخدامی؟

  • باسلام. هنوز هیچ اقدامی بابت پذیرش داوطلبان آزاد در مقطع ارشد برای دانشگاه فرهنگیان صورت نگرفته است و مشخص نیست که پذیرش آن چه شرایطی دارد و از بین چه رشته هایی می باشد.

 261. سلام.وقتتون بخیر.من ١٨سالمه و میخواستم بدونم توی کنکور سراسری باید حداقل چه رتبه ای رو کسب کنم که بتونم شرکت کنم توی آزمون دانشگاه فرهنگیان؟

 262. با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما .من متولد ۱۳۷۴هستم و کارت پایان خدمت هم دارم .میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ایا ؟بعد اینکه با کنکور ازاد باید ثبت نام کنم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در صورت داشتن شرط سنی (از ۱۳۷۵/۰۷/۰۱) و باقی شرایط برای پذیرش میتوانید وارد این دانشگاه شوید. کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما با ثبت نام در آزمون سراسری میتوانید در زمان انتخاب رشته در هر دو دانشگاه آزاد و در صورت مجاز بودن در دانشگاه سراسری انتخاب رشته کنید.

 263. سلام
  من متولد ۷۳ هستم و تازه تونستم درس بخونم بنا به دلایل کاری میخواستم ببینم میشه از یه طریقی وارد اموزش پرورش بشم پدرم هم فرهنگی هستند

  • با سلام. نخیر نمیتوانید. شرایط سنی لحاظ شده . فقط در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی آزمون های استخدامی آموزش و پرورش میتوانید شرکت کنید.

 264. سلام میشه بگین ۱۸ صدم بر معدل کل چقدر نمره میخواد (ضریب ۳)

 265. سلام من ۱۸ سالمه و پدرم بازنشسته آموزش پرورش من اگه کنکور بدم نمیتونم دانشگاه فرهنگیان برم؟ ینی پددم هیچ سهمیه ای نداره؟

 266. سلام
  دانشگاه تربیت معلم از رتبه۶۵۰۰تا چند رتبه استخدام میکنه؟؟

 267. سلام من متولد سال۷۶هستم و برای ثبت نام کنکور ۹۷نتونستم اقدام کنم اگر که بخوام برای کنکور ۹۸اقدام کنم میتونم یاخیر توروخدا دقیق بهم بگید لطفا

  • متولدین ۱۳۷۶/۷/۱ به بعد میتوانند شرکت کنن .

   • سلام وقت بخیر
    شما توی متن گفتید که حداکثر سن ۲۰ سال هست و متولدین ۷۶ به بعد میتونن وارد دانشگاه فرهنگیان بشن
    در حالی که این طور نیست و توی دفترچه سنجش گفته شده حداکثر سن ۲۲ سال و متولدین ۷۵ به بعد هم میتونن انتخاب رشته کنن و اینکه توی نظرات دیدم گفتید میشه با ترمیم معدل نمره رو برای دانشگاه فرهنگیان افزایش داد در حالی که اینطور نیست
    درسته معدل زیاد میشه ولی برای دانشگاه فرهنگیان همون معدل قبلی محاسبه میشه
    با تشکر

    • سلام. بله قبلا شرط سنی ۲۰ سال بود اما امسال ۲۲ سال است و متولدین ۷۵ به بعد میتونن شرکت کنند و ترمیم نمره هم معدل رو افزایش نمیده.

 268. ممنونم..تو یه سایت یه مقدار ظرفیت مشخص رو قرار داده بودن بعد گفته شده بود که احتمال بیشتر شدنش هم هست..ظرفیت نوشته شده ۲ونیم برابر ظرفیت ۹۶بود..میخواستم بپرسم که درسته یا خیر؟

 269. سلام.برای سال ۹۷ ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  • باسلام. تا زمان اومدن دفترچه های انتخاب رشته هیچ اطلاعیه ای دراین مورد در دسترس نیست ولی احتمال افزایش ظرفیت سال ۹۷ نسبت به پارسال،وجود داره.موفق باشید.

   • سلام. میخواستم بدونم زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۷-۹۸گذشته یا هنوز نیومده؟؟ ممنون میشم جوابمو بدین

    • سلام دانشگاه فرهنگیان ثبت نام جدای نداره شما باید کنکور سال ۹۷ رو ثبت نام کنید آزمون بدین و در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته میتوانید دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنید.

 270. سلام وقتتون بخیر وخدا قوت اول ازهرچیز ازسایت خیلی خوبتون تشکر میکنم واقعا ممنون میخواستم بدونم من ترم اول دانشگاه نیمه دولتی پیام نور رشته علوم تربیتی میخونم متولد۷۶ هستم میخواستم بدونم میشه کنکور۹۷ شرکت کنم ودانشگاه فرهنگیان رشته تربیت معلم بخونم؟خیلی به معلمی علاقه دارم لطفا راهنماییم کنیدخواهش میکنم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اگه شرط سنی و معدل رو داشته باشید می تونید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور شرکت کرده و در صورت داشتن رتبه، بعد از مصاحبه وارد این دانشگاه شید.

 271. سلام ایا میتونم نمره ای ک فاصلم از ۱۵ کمتر از نیم نمره است با ترمیم معدل جبران کنم تا برای فرهنگیان مجاز شم

  • سلام. برای رفع این نیم نمره میتونید به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید و اگر که پذیرفتند طرح ترمیم نمره رو انجام بدید که اگر نتیجه ی این طرح موثر واقع بشه معدل شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 272. من تو هنرستان کامییوتر خوندم
  فوق دیپلم رو هم از دانشکده فنی حرفه ایی گرفتم
  چطور میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟؟؟
  اخه میگن که فقط رشته های نظری میتونن تو کنکور سراسری شرکت کنن
  لطفا راهنماییم کنید.

  • باسلام. برای شرکت شما در کنکور سراسری هیچ ممانعتی وجود نداره چون مدرک فوق دیپلمتون برابر با پیش دانشگاهیه میتونید برای هر کدام از رشته های نظری که مایل هستید شرکت کنید اما برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان،باید شرایطی رو دارا باشید مثل:شرایط سنی زیر ۲۲ سال،بومی بودن در استان محل سکونت،معدل کل دیپلم ۱۵ و…دانشگاه فرهنگیان از بین فارغ التحصیلان دیپلم فنی حرفه ای دانشجو پذیرش میکنه اما درصد و ظرفیتش نسبت به فارغ التحصیلان دیپلم نظری،کمتره.موفق باشید.

 273. سلام
  من کاردانی رو دانشکده فنی حرفه ایی کرفتم در رشته نرم افزار .۱۹ سالمه
  میتونم کنکور دانشگاه فرهنگیان رو بدم.

  • باسلام. بله میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما دانشگاه فرهنگیان شرایط اختصاصی داره مثل:معدل کل دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در زیرگروه موردنظر و…اگر همه شرایط رو دارا باشید بله میتونید و مشکلی نیست.موفق باشید.

 274. ببخشید تربیت معلمی منظورم بود

 275. سلام من دانشجوی ترم۲٫ صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ام تو دانشگاه فنی حرفه ای دولتی درس میخونم و متولد ۷۷ ام میتونم تغیر رشته بدم به تربیت بدنی؟ و باید کنکور بدم رتبه کنکورمم ۱۱ بود

 276. سلام من معدلم ۱۴/۹۹هست میتونم تربیت معلم مجاز بشم؟

  • با سلام. اگر رتبه ی شما خوب باشه احتمال اینکه فرهنگیان قبولتون کنه، زیاده. چون یک صدم خیلی آنچنان تاثیر نداره اما بازم جهت احتیاط به آموزش و پرورش منطقتون برید و بابت اصلاح این یک صدم باقیمانده اقداماتی انجام بدید.شما میتونید ترمیم نمره رو امتحان کنید.موفق باشید.

 277. سلام وقتتون بخیر .
  من رشته تحصیلیم تجربی بوده ولی برای کنکور ۹۷ گروه انسانی اسم نویسی کردم.معدل کل دیپلمم۱۸.۱۳ است و سنم ۲۱ سال تمامه میشه بگین برا قبول شدن چه ربطه ای باید بیارم.ممنون از لطفتون خدانگهدار

  • با سلام. رتبه ی قبولی دانشگاه فرهنگیان با توجه به ظرفیت دانشگاه و پذیرش در استان ها، متفاوته اما بصورت کلی رتبه ی شما نباید بالای دوهزار باشه یا دیگه نهایتا تا ۲۵۰۰ پذیرش میشید.موفق باشید.

 278. باسلام
  دبیر اموزش وپرورش هستم با ۲۹سال سابقه و۴۴سال سن بامدرک کارشناسی ارشد تاریخ .میتونم ارشد شرکت کنم برا رشته مشاوره ؟البته در حال حاضر دانشجوی ترم سوم

 279. من دانش اموز رشته انسانی هستم الانم پیش دانشگاهی میخونم متقاضی دانشگاه فرهنگیان بودم اما با چیزی که شنیدم کلا علاقمو از دست دادم ینی چی که مزایاش رو برا ما برداشتن

 280. سلام .من یه چیز جدید شنیدم خواهش میکنم حتما جوابمو بدین ببینین یه فرد که تو اموزش پرورش استخدام میشه باید ۳۰ سال تدریس کنه تا بازنشست بشه ولی فردی که رفته دانشگاه فرهنگیان چون چهار سال تعهد خدمت داره بعد ۲۶ سال بازنشست میشه اما میگن یه بخشنامه جدید اومده که اون چهارسال که به عنوان دانشجوی فرهنگی هستیم از سال ۹۷ دیگه تعهد خدمت حساب نمیشه و از اول استخدام نیستیم و حقوق ناچیزی هم که تو دوران دانشجویی میدادن دیگه نمیدن راسته؟خاهش میکنم جوابمو بدین .یعنی به ما که رسید هیچی بهمون تعلق نمیگیره؟

 281. سلام من دانشجوی ترم آخر معماری هستم…البته به صورت ناپیوسته و در دانشگاه دولتی تحصیل کرده ام.
  آیا میتونم توی دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم و معلم بشم؟؟
  ممنون و متشکرم

  • با سلام.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاصی برای پذیرش داره اعم از: شرط سنی حداکثر ۲۲ سال،معدل کل دیپلم حداقل ۱۵ ، بومی بودن در استان،داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب تراز علمی ۶۵۰۰ به بالا در زیر گروه مربوطه.درصورت داشتن تمامی شرایط مذکور میتونید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مجاز تا نهایت ۲۵۰۰ وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.موفق باشید.

 282. سلام
  من کارمندرسمی آموزش وپرورش هستم دانشجوی رشته تاریخ دکترا در علوم تحقیقات تهران میخواستم ازتون سوالاتی بکنم
  ۱-چه رشته هایی براتدریس در دانشگاه فرهنگیان نیاز هست
  ۲-ایا میتونم دوباره ارشد رو دردانشگاه فرهنگیان در رشته دیگری بخونم؟
  اگر میتونم ازچه طریقی
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 283. سلام من در کنکور شرکت کرده ام .آیا برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام دیگری باید انجام بدم یانه ؟اگر باید ثبت نام کنم،چگونه و کحا؟

  • سلام. برای دانشگاه فرهنگیان قبلا تیک جداگانه و هزینه جداگانه بود اما در حال حاضر برای کنکور سال ۹۷ همون ثبت نام کنکور سراسری کفایت میکنه و اگر شرایط رو داشتید در زمان انتخاب رشته این دانشگاه رو انتخاب میکنید. موفق باشید.

 284. سلام ببخشید من دیپلم کامپیوتر و فوق دیپلم دیسپچری پرواز که از رشته های هوانوردی هستن دارم از دانشگاه علمی کاربردی و ۲۰ سالم هست من در کنکور شرکت کردم و میخام دانشگاه فرهنگیان قبول شم.میخاستم بدونم که مدرک پیش ندارم قبولم میکنن؟؟؟
  در ضمن من کنکور زبان شرکت کردم و دبیری زبان میخام بخونم.
  و اینکه کلاس های من که کاردانی دارم در رشته ی غیر مرتبط هم پنجشنبه ها و جمعه هاست؟؟؟؟؟؟؟

 285. سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم ایا امکان ثبت نام دارم?
  تاریخ ثبت نامش کی هست?

 286. با سلام
  در دفترچه ۹۷ جای برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیست؟ چگونه باید ثبت نام کنیم

 287. سلام چرا شرایط سن رو اوردن پایین؟؟ توروخدا عوضش کنید منیکه نیمه دوم ۷۵ و ب امید قبولی فرهنگیان انصراف دادم تکلیفم چیه خداااااااا کمک کن

 288. سلام من معدل سال سوم ۱۷ ولی سال پیش ۱۳ است ینی نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معدل ۳ سال دوره متوسطه یعنی سال اول تا سوم باید حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

 289. سلام من متولد۱۲آذر ۷۴ هستم. الان دانشجوهستم. اگر انصراف بدم میتونم برای کنکور ۹۷ دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

 290. سلام. در حال حاضر من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان رشته ی علوم تربیتی هستم ترم اول. خواستم بدونم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم و رشته ی دبیری زبان رو انتخاب کنم؟ چون علاقه ی اصلی من زبانه. ممنون میشم پاسخ بدین.

  • باسلام. شما میتونید در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنید اما باید حتما قبل از ثبت نام کنکور انصراف خود را به دانشگاه مربوطه اعلام کنید و چون ترم یک هستی از انتخاب های روزانه کنکور ۹۷ محروم میشی چون دانشگاهی که میخواید ازش انصراف بدید یک دانشگاه روزانه هست.برای انصراف از دانشگاه روزانه باید ترم سه به بعد باشی حتما،مگر اینکه سال آینده که ترم سه رو گذروندید انصراف رو اعلام کنید و در ککور سراسر ی ۹۸ سرکت کنید. موفق باشید.

 291. سلام زمان ثبت نام داوطلبان آزاد چه موقعیه ؟

  • سلام. آزمون دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما می تونید با شرکت در آزمون سراسری تو دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنید، زمان ثبت نام کنکور سراسری هم از یکم بهمن ماه شروع میشه. موفق باشید.

 292. سلام من متولد سال ۷۶ هستم و کاردانیمو هنوز نگرفتم ایا میتونم ثبت نام کنم برای کنکور ۹۷؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل کل سه سال دبیرستانتون حداقل ۱۵، دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشید و شرایط دیگه ای که اگه تمامی شرایط رو داشته باشین میتونین وارد این دانشگاه بشید. موفق باشید.

 293. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 294. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم شرایط شنی رو۲۰تصویب میکنن که خیلی کمه لطفا زنگ بزنین واعتزاض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که بعضیا اعتراض کردن واصلاحیه زدن لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره

 295. سیده زهره ذاکرنژاد

  امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد؟

  • سلام. در حال حاضر پذیرش دانشجو برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان کم شده. اما به طور قطعی باید در زمان انتخاب رشته از دفترچه دید که ایا برای امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دارد یا خیر.

 296. سلام چرا شرایط سنی پارسال بیست و دو سال امسال بیسته؟

 297. باسلام حداکثر رتبه ای رو که داوطلب رشته ریاضی فیزیک برای پذیرش باید چقد باشه؟

 298. با سلام. بنده فرزند جانباز آزاده ام. دیپلمم فنی کامپیوتر هس الان هم دانشگاه آزاد سما تو ترم چهار رشته حسابداری در حال تحصیلم. (۲۰ سال هم سن دارم) شرایطش رو دارم تو کنکور فرهنگیان شرکت کنم یاخیر؟؟؟

 299. با سلام حداکثر سن برای ورود به تربیت معلمی ۲۸ سال ؟از هر زشته ای پس میشه شرکت کردش منابع آزمون به چه صورته ؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سنتون باید ۲۲ باشه و حداکثر سن در زمان استخدام باید ۲۸ باشه که از رشته های مختلف تجربی، ریاضی و یا انسانی می تونید وارد بشید و باتوجه به گروه آزمایشی شما که برای کنکور انتخاب می کنید دبیری هاشون هم متفاوته.

 300. سلام ، من متولد ۷۳هستم و تازه فارغالتحصبل شدم، میخواستم بدونم شرایط سنی ش منو پذیرش میکنه؟

 301. با سلام می خواستم بدونم باید چه رتبه ای در رشته ریاضی منطقه سه کسب کنیم تا راحت و بی دغدغه در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشیم.و اینکه تو سال ۹۷ افراد بیشتری رو برای این دانشگاه قبول میکنن یا نه .

 302. با سلام دیپلم هستم .۳۶ ساله.ایا برای فرزندان شاهد شرط سنی وجود داره.من تا جای که اطلاع دارم فرزندان شاهد محدودیت سن دارن

 303. سلام
  شرایظ سنی که نوشتید قبل اصلاحیه است ؟
  یا برای سال بعد ۲۰ سال شده ؟

 304. سلام
  من متولد ۷۴ام لیسانس حسابداری دارم میتونم برای ارشد تو این دانشگاه ثبتنام کنم؟
  و یسوال دیگه اینکه اگه بخوام ازاول کارشناسیمم تو این دانشگاه بخونم چون رشته دبیرستانم ریاضی بوده میتونم؟

 305. سلام و وقت بخیر.من دیپلم رشته گرافیک دارم معدل دیپلمم طبق شرایط بالای پونزده هست.میتونم مستقیم برای کاردانی تو دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل بشم؟؟یا اینکه باید حتما اول کاردانیمو گرافیک بگیرم بعد برای کارشناسی کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟میشه راهنماییم کنین لطفا؟؟

 306. اگر سن ورود به این دانشگاه افزایش یابد کمک بزرگی به علاقه مندان میشود

 307. باسلام. من مهندسی شیمی دارم. سنم ۲۹ ساله و میخام در رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان که مرتبط به رشته ام هم نیست با امید اینکه بعدا استخدام آموزش پرورش بشم کنکور بدم.
  آیا امسال دانشگاه فرهنگیان ارشد میگیره؟
  آیا میتونم با اینکه رشته کارشناسیم متفاوت هست در رشته های ارشد فرهنگیان ثبت نام کنم؟
  آیا دانشگاه فرهنگیان تعهدی به استخدام داوطلبین آزاد مثل من بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
  آیا برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه فرهنگیان باید دفترچه کارشناسی ارشد رو بگیریم؟
  آیا منظورتون از آزمون استخدام آموزش پرورش همون آزمون دستگاه های اجرایی هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 308. باعرض سلام
  آیامی توان ازاولویت اول( دانشگاه تبریز)به اولویت بعدی دانشگاه فرهنگیان(که درمراحل مصاحبه هم قبول شدم) انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  باتشکر

 309. سلام چجوری باید ثبتنام کرد؟
  زمان ثبتنامش کی هس؟

 310. سلام من لیسانس معماری دارم و تازه فارق التحصیل شدم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد تو این دانشگاه ثبت نام کنم آیا امکانش هست؟

 311. سلام درسال۹۷ چه تعداد افراد از رسته ریاضی برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب میشوند

 312. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 313. سلام
  من مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری از دانشکده دولتی دارم
  ٢٠ سالم هستش و پدرم فرهنگی هستن
  میتونم کارشناسیم رو حسابداری دانشگاه فرهنگیان بخونم ؟

 314. سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم سه دانشگاه دولتی ام.میتونم باتغییرمقطع به کاردانی، دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم یاحتمابایدانصراف بدم؟

 315. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم این ترم هم کاردانی تمام می کنم
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم و دبیر کامپیوتر بشم چون شما در این قسمت نوشتین :
  “دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  زمان ثبت نامش کی هست واسه کنکور و زمان کنکورش کی هست…
  ممنون میشم به سوال من پاسخ بدین…

 316. با سلام خدمت شما
  من مدرک کاردانی از اموزشکده ی فنی دارم و الان ۱۹ سالمه،ایا میتونم واسه تربیت معلم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم ؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 317. من ۲۹ سالمه،میخوام معلم بشم،مدرکم فوق دیپلم طراحی صنعتیه،تاریخ آزمون کیه؟؟؟؟

 318. سلام ببخشید با دیپلم ریاضی نمیشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرقی نداره دیپلم کدوم رشته رو داشته باشید ریاضی، تجربی و یا انسانی. کنکور هر رشته ای رو که مایل هستید شرکت میکنید که با توجه به اون رشته دبیری های مختلف رو می تونید انتخاب کنید مثلا تو گروه انسانی دبیری تاریخ، جغرافیا و… هستش. اما شرایط دیگه ای هم برای ورود به این دانشگاه ها وجود داره از جمله شرط معدل، شرط سنی و … موفق باشید.

 319. سلام من دیپلم فنی دارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و کنکور انسانی رو شرکت کنید متاسفانه با کنکور فنی نمی تونید وارد دانشگاه فرهنگیان شید. موفق باشید.

 320. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و متولد ٧٧ هستم میخواستم برأی رشته زبان کنکور فرهنگیان بدم یعنی تربیت مدرس
  اگل میشه منابعی که تو کنکور میاد. رو بگید
  با سپاس

 321. سلام من دیپلم هستم و در رشته ی کاردانش درس خوندم و ۱۹سال سن دارم ایا میتونم در دانشگاه های تر بیت معلم ثبت نام کنم؟؟
  خواهشن جواب بدین

 322. به نام خدایی که یادش ارام بخش دل هاست. باسلام من این در خواست را با امید فراوان ازشما دارم خواهشا پیگیری کنید من یکی از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان هستم و از روی اجبار یا کمبود شغل به این رشته رو نیاوردم بلکه واقعا به معلم شدن علاقه دارم من خود از یک خانواده فرهنگی هستم و از لحاظ علمی و مصاحبه در حد عالی هستم و خود را به عنوان یکی از بهترین معلمان اینده تضمین میکنم من هم اکنون میتوانستم یکی از بهترین دانشجو معلمان این جامعه باشم ولی سالی که با امید وعشق به این شغل کنکور دادم دبیری زبان را برداشته بودند در حالی که از همه لحاظ علمی و مصاحبه خود را اماده میدانستم .
  حال از شما میخواهم با توجه به تغییر نظام اموزشی و تغییر در سبک کنکور در سال های اینده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده و سن ورود به این دانشگاه را برای کنکور ۹۷به ۲۴سال افزایش دهید خواهش میکنم با این اقدام خیر خواهانه به جوانان سرزمین ایران عزیزمان رحم کنید و با این اقدام فرصت بیشتری در اختیارمان قرار دهید به امید فردایی عالی برای فرزندان این جامعه و ایران همیشه جاودان با سپاس فراوان.

 323. سلام وقت بخیر من لیسانس شیمی دارم میخواستم تو دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی وجود داره که حداکثر تا۲۲ سال هستش و اگه این شرط سنی رو ندارین ومایل هستین استخدام آموزش پرورش بشین باید با توجه به رشتتون آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنید. موفق باشین.

 324. از طریق کدوم سایت باید اقدام به ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته انتخاب رشته اختصاصی !