دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1376 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۱۸۷ نظر

 1. سلام من متولد۷۶/۶/۱۴هستم میتونم تو سال ۹۸ دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم

 2. با سلام من متولد خرداد ۷۵ هستم و معدل دیپلمم بالای ۱۸ هست و امسال میتونم رتبه ی لازم برای دانشگاه فرهنگیان رو کسب کنم ایا به خاطر سنم محروم نمیشم؟؟ لطفا جواب بدید

  • با سلام. شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان از متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد می باشد شما همچنین از طریق ازمون سراسری و کسب نمره حد نصاب میتوانید برای این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 3. سلام من داوطلب کنکور ۹۷هستم و دوست دارم دانشگاه فرهنگیان قبول شم ایا نیاز هست قبل از کنکور فرم در این باره پر کنم یا هزینه ای پرداخت کنم برای اینکه در هنگام انتخاب رشته بتوان داشنگاه فرهنگیان را بزنم؟؟ یا اینکه نیازی نیست و همین کنکور دادن کافیه؟؟چون چنین چیزی رو شنیده بودم که برای اینکه بتونی دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنی باید قبل کنکور هزینه ای بپرذازی و جداگونه ثبت کنی

 4. با عرض سلام و خسته نباشید. من ولی الله فرخی منش هستم فرزند جانباز ۴۵ درصد ویک عموی شهید دارم.۲۴ سالمه و لیسانس مدیریت امور بانکی دارم.میخاستم بدونم ایا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم یا نه.با تشکر فراوان.

  • با سلام. با توجه پذیرش شرط سنی دانشگاه فرهنگیان زیر ۲۲ سال می باشد.و شما نمیتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.

 5. سلام. ببخشید من ۱۷ سالمه سال دیگه کنکور دارم . من شنیدم دانشگاه فرهنگیان فقط تا چندسال پذیرش داره .ینی من میتونم سال دیگه اقدام کنم؟؟

  • با سلام. شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد می باشد. بله شما هم میتوانید شرکت کنید.

 6. سلام، من متولد ۷۳ هستم علاقه زیادی به دانشگاه فرهنگیان دارم، کاردانی یه رشته دیگه ای می خوندم ولی انصراف دادم.
  من می تونم کنکور بدم برای فرهنگان یا سنم نمی خوره؟ لطفا راهنمایی کنید. می تونم از طریق کنکور سراسری برم دانشگاه فرهنگیان؟

 7. با سلام.من در کنکور ۹۶ شرکت کردم دانشگاه امیرکبیر روزانه قبول شدم.فرهنگیان هم شرکت کردم اما در مصاحبه رد شدم.میخواستم بدونم امسال ک من کنکور شرکت نکردم ومتولد۷۷هم هستم میتوانم دوباره در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

  • سلام در صورت قبولی در دانشگاه روزانه و نرفتن به دانشگاه، یک سال محرومیت از انتخاب دانشگاه های روزانه دارید. و شما برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان حتما باید ثبت نام کنکور سراسری کرده باشید.

 8. باسلام من متولد۱۳۷۵/۰۲/۲۵هستم ۱۷ماه هم سربازی رفتم ایا متونم تو دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم

  • با سلام. پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شرط سنی (۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد) ، حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل ۱۵، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

 9. سلام خسته نباشد.من توی کنکور ۹۶ شرکت کردمو متاسفانه دانشگاه فرهنگیان قبول نشدم و رشته ای که مشاورم برام زده بودو قبول شدم و روزانه هم بود درصورتی که اصلا یهش علاقه ای نداشتم.اوایل مهر ۹۶ بود که رفتم تو سایت سازمان سنجش برا اینکه اعتراض بذارم..بعد یه بخشی بود که میتونسیم برا سال ۹۷ رفع محرومیت کنیم…من رفتمو یه پیام فرستادم. ازشون خواهش کردم که یه بار دیگه اجازه بدن شانسمو برا دبیری امتحان کنم.اوایل ابان بود که یه پیامک اومد رو گوشی که نوشته بود (مجوز شرکت در کنکور ۹۷ برای شما صادر شده) ولی توی سایت جوابمو ندادن. منم چند بار زنگ زدم سازمان سنجش برا اینکه بپرسم ببینم سال ۹۷ میتونم دانشگاه روزانه برم یا نه..میگفتن که اره..بعدش منم از دانشگاه انصراف دادم برا اینکه بتونم برا کنکور ۹۷ محکم بخونم ..الان شما گفته بودین که یکسال حتما محرومیت داره..الان من خیلی حالم بده..بنظرتون به من دروغ گفتن؟؟؟یا پیامکو الکی برام فرستادن؟من الان واقعا سردرگمم.میشه خواهش کنم جوابمو بدین..

 10. سلام.
  پدر و مادر من اصرار دارند که معلم بشوم بخاطر اینده ی شغلیش من هم از معلمی بدم نمی اید ولی رشته ی دیگری را دوست دارم.
  میتونم در کنار معلمی رشته ی دلخواهمو بخونم؟
  باتشکر از زحمات شما خیلی سایت مفیدی دارید.

  • با سلام. برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان امکان تحصیل همزمان در رشته دلخواه و دانشگاه دیگر وجود ندارد، ودر صورت تحصیل در دانشگاه های دیگر از تحصیل در دانشگاه فرهنگیان حذف خواهد گردید.

 11. سلام خسته نباشید من دانشحوی دانشگاه ازاد هستم ورودی ۹۵ پارسال کنکور ریاضی روزانه اسفراین قبول شدم ولی نرفتم و به درسم رو تو دانشگاه ازاد ادامه دادم امسال کنکور ثبت نام کردم ایا امسال برای رفتن به دانشگاه تربیت معلم یادانشگاه رشته ی دولتی روزانه مشکلی برام پیش نمیاد ؟

 12. سلام‌ من که معدل کلم ۱۳/۶۶ میتونم با داشتن معلولیت دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟؟؟

  • سلام. یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان داشتن سلامت جسمی و روانی و داشتن معدل کل ۱۵ در دوره دوم متوسطه (اول، دوم، سوم) میباشد.

 13. سلام من ارشد آی تی دارم و علاقه ی زیاد به دبیری. زمان ما دانشگاه فرهنگیان اصلا دانشجو نمی‌گرفت. الان من میتونم آزمون بدم واسه این دانشگاه!؟ داشتن سهمیه ایثارگری تاثیری روی حداکثر سن نداره!!؟ من ۲۶ سالمه

  • سلام. شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مختص متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد میباشد و داشتن سهمیه تاثیری روی حداکثر سن ندارد.

 14. سلام برای فرهنگیان معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی دیپلم اخه برای سه سال دبیرستان دونوع معدل هست یکی کل یکی کتبی

 15. سلام
  من لیسانس حسابداری دارم و ۲۲ سالمه
  ولی دوست دارم معلم ابتدایی بشم
  برای منم این امکان هست؟؟

  • با سلام . خیر امکانپذیر نیست آموزگار ابتدایی فقط از بین گروه رشته های روانشناسی و علوم تربیتی و فلسفه تعلیم و تربیت جذب دارد.

 16. سلا م بخشید منظور از معاینه چیه؟

  • سلام . بعد از بدست اوردن شرایط اولیه ورود به دانشگاه فرهنگیان اعم از تراز بالای ۶۵۰۰ ، در صورت قبولی برای مصاحبه و همچنین انجام معاینات پزشکی دعوت خواهید شد.

 17. سلام من یه سوال خیلی مهم داشتم
  من متولد شهر دورود و سال های اول و دوم دبیرستان رو در همین شهر تحصیل کردم ولی سال سوم و پیش دانشگاهی رو در چهاردانگه استان تهران مشغول ب تحصیل بودم
  من الان بومی کدوم استان محسوب میشم؟؟؟

  • باسلام. شما بومی دو استان هستید هم شهر درود و هم استان تهران،اما از لحاظ تحصیلی محل تحصیل دو سال دبیرستان آخر مهم می باشد.

 18. سلام خسته نباشید،خواشتم بدونم میشه اگر در مقطع پیش دانشگاهی درسی رو برای شهریور ماه بگزارم برای دانشگاه فرهنگیان هم اقدام کنم.(چون بهم گفتند که اگر برای دانشگاه فرهنگیان بخای بری باید همه درسهارو خرداد قبول بشی)ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام. در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی شما نهایتا تا ۳۱ شهریور ماه آماده باشد برای ورود به دانشگاه فرهنگیان مشکلی نخواهید داشت.

 19. سلام خسته نباشید
  میخاستم ببینم من معدل کتبیم ۱۱٫۵ ولی بقیه شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیانو دارم آیا امکانش هس قبول شم یا نه…؟
  یا این که امکان جبران معدلم هستش یا نه…؟

 20. سلام
  تراز۶۵۰۰معادل چه رتبه ایی در رشته انسانی است؟

  • با سلام . تراز ۶۵۰۰ حدودا رتبه های زیر ۵۰۰ الی ۶۰۰ را برای انتخابی دانشگاه های فرهنگیان شامل می شود .

   • ببخشید یه سوال دیگ برام پیش امد…
    آیا بین کسانی ک دبیری مجاز شدن و امدن برا مصاحبه تفاوتی از لحاظ رتبه وجود داده منظورم اینکه مثال بین منی ک با رتبه ۳هزار امدم و کسی ک با رتبه ۲هزار امده ..کسی ک ۲هزار اورده اولویت داره ؟؟؟؟

    • با سلام . در صورتی که ظرفیت کم باشد کسی که رتبه بهتری دارد در اولویت می باشد . معمولا بیش تر از ظرفیتشان برای مصاحبه دعوت می کنند . و قدم تعیین کننده ی بعد از آزمون مصاحبه می باشد . اگر برای مصاحبه دعوت شدید شانس قبولیتان زیاد است به شرطی که مصاحبه را خوب گذرانده باشید.

 21. باسلام
  من دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه فرهنگیان هستم.
  ایا میتونم برای ادامه تحصیل و مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  پدرم هم از فرهنگیان میباشد.

 22. سلام خسته نباشید
  اگر من در انتخاب رشته اولین انتخاب رو اموزش ریاضی بزنم و دومین انتخابم رو اموزش ابتدایی …..وقتی برم برای مصاحبه ایا مصاحبه ارتباطی به قبولیم هم داره یعنی منظورم اینه که اموزش ابتدایی قبول بشم به جای اموزش ریاضی

 23. سلام من علاقه مند که وارد دانشگاه فرهنگشان بشم اما با شرایط گزینش بومی مشکل دارم یعنی من متولد اصفهان هستم اما دیپلمم رو تهران گرفتم با توجه به شرایط گفته شده من بومی تهران محسوب میشم
  نمیتونم که دانشگاه شهر محل تولدم یعنی اصفهان رو انتخاب کنم ؟؟برای آموزش ابتدایی

  • باسلام. شما بومی هر دو استان می باشید هم تهران هم اصفهان. همچنین کد رشته های هردو را در زمان انتخاب رشته می توانید انتخاب کنید.

 24. خب اگه تراز مورد قبول رو کسب کردم ولی تاریخ تولدم ۷۵/۰۱/۱۰ هستش میتونم تو دانشگاه فرهنگیان بخونم یا نه؟

  • باسلام. در کنکور سراسری سال ۹۷ فقط افرادی می توانند برای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوند که متولد ۷۵/۷/۱ به بعد باشند در غیر اینصورت امکان پذیر نمی باشد البته اگر پدر شما دارای سهمیه خاصی مثل رزمندگی،ایثارگری،خانواده شهید یا آزاده باشد از شرایط سنی معاف هستید.

 25. سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان و مشما مشاورن عزیز
  سوالم این است که اگر شخصی به مصاحبه دعوت کنند یعنی اون شخص تمام شرایط اولیه از جمله تراز و شرایط سنی و معدا رو کسب کرده و فقط مرحله مصاحبه و تحقیق باقی می ماند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 26. سلام من در کنکور ۹۶ قبول شدم رفتم مصاحبه، از مصاحبه رد شدم امسال بازم میخام تو کنکور ۹۷ برم آیا من که یکبار رد شدم مشکلی پیش نمیاد اگه امسال قبول شم و بازم برم مصاحبه؟

 27. سلام ببخشید این سوال خیلی برام مهمه.واسه رشته ریاضی هم دانشگاه فرهنگیان واسه کنکور ۹۷ فقط رتبه ۲۰۰۰ تا۲۵۰۰ رو میگیره؟؟اگه یکی مصاحبه و فن بیانش خوب باشه و معدل دیپلمشم نزدیک ۱۹ ولی رتبه ش حدود ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ بشه،به هیچ وجه پذیرش نمیشه؟؟با توجه به اینکه گفتین تو استان های مختلف ظرفیت فرق میکنه،استان مازندران چطور؟؟

  • با سلام . قدم اول برای قبولی دانشگاه فرهنگیان کسب تراز قبولی است . تراز بالای ۶۵۰۰ احتیاج است . در صورت کسب این تراز است که برای مصاحبه دعوت خواهید شد . و اگر تراز لازم را کسب نکنید برای مصاحبه دعوت نمی شوید

 28. سلام!شانس کسانیکه سهمیه دارند و فرهنگیان خیلی زیاده ینی ب نظرتون جایی واسه دانش اموزان عادی میمونه؟و اینکه تقریبا در انسانی چ رتبه ای باید کسب کنیم ممنون میشم پاسخ بدین

 29. با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر در هنگام انتخاب کدرشته های دانشگاه فرهنگیان شهر های مختلف رو انتخاب کنیم و در اعلام چند برابر ظرفیت قبول شیم میتونیم مصاحبه همه اون دانشگاه ها رو شرکت کنیم؟؟؟ یعنی به جای یه مصاحبه در چند مصاحبه شهر های دیگه شرکت کنیم؟؟؟ مثلا شهر های مشهد ، قم و…

  • با سلام پذیرش در دانشگاه فرهنگیان دارای شرایط خاص است که از جمله ی آنها، شرط بومی بودن است. یعنی شما تنها دانشگاه فرهنگیانی را میتوانید انتخاب کنید که در استانی که بومی هستید، وجود دارد.

 30. سلام ممنون از سایت خوبتون
  ی سوال داشتم
  با توجه به این که امسال پذیرش دانشگاه فرهنگیان دو برابر شده احتمالش هست که مثلا با تراز ۶۳۰۰ هم مجاز بشیم یا نه ؟؟؟
  در ضمن رشته ریاضی هم هستم
  پیشاپیش بابت پاسختون ممنون

  • سلام. یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان داشتن تراز عمی بالای ۶۵۰۰ هستش که شرایط پذیرش با افزایش ظرفیت تغییری نمیکند.

 31. سلام. من دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات می باشم. و بایستی در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم? (یک قسمت از متن خواندم که: “متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند”).

  • سلام اگر شرط سنی زیر۲۲ سال و در صورت استخدام نبودن در ارگان دولتی را داشته باشید میتوانید کنکور سراسری مجدد بدهید و با آوردن رتبه ی مورد نیاز وارد دانشگاه فرهنگیان شوید. میتوانید با مدرک کارشناسی در صورت بودن رشته ی شما در دفترچه ی آزمون استخدامی، از طریق آزمون های استخدامی نیز جذب آموزش و پرورش شوید.

 32. با عرض سلام و خسته نباشید.
  در یکی از شرایط اومده که تراز، بالای ۶۵۰۰ باشه. آیا این شرط فقط برای داوطلبان آزاد هست؟ یعنی مثلا اگه فردی با سهمیه ۲۵ درصد ۷۰ درصد تراز آخرین فرد قبول شده رو بیاره درحالیکه تراز فرد دارای سهمیه کمتر از ۶۵۰۰ باشه، احتمال قبولی وجود داره؟؟؟

  • باسلام شما باداشتن سهمیه قطعا تراز بهتری خواهید داشت و تراز بالای ۶۵۰۰ برای پذیرش اولیه همه ی شرکت کنندگان در دانشگاه فرهنگیان لازم است و رتبه ی شما با سهمیه محاسبه میشود

 33. یه سوال دیگه داشتم خواهش میکنم جواب بدین
  تو کامنتا دیدم که نوشتین “کسب تراز علمی ۶۵۰۰ به بالا در زیر گروه مربوطه.درصورت داشتن تمامی شرایط مذکور میتونید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مجاز تا نهایت ۲۵۰۰ وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.”
  تراز ۶۵۰۰ تو تجربی میشه حدودا رتبه ۲۰۰۰۰تا۲۴۰۰۰
  با این تراز و رتبه میشه مجاز شد برای فرهنگیان دیگه
  بعد اون رتبه‌ی ۲۵۰۰که گفتین چیه؟ گیج شدم من لطفا جواب بدین مرسی

  • باسلام. تراز و رتبه دو تا نکته جدا از هم هستند و تراز دانشگاه فرهنگیان مختص خودش هست یعنی همونطور که قبلا هم گفته شده نهایتا تا رتبه ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ بتوانید وارد فرهنگیان شوید پس نباید تراز و رتبه دانشگاه فرهنگیان رو با تراز و رتبه های رشته تجربی مقایسه کنید.

 34. سلام ختسه نباشید
  من دوستم تو کنکور هنر رتبه سه رقمی اورده بود و برای دانشگاه فرهنگیان مجاز شده بود ولی تو دفترچه انتخاب رشته اسم شهر ما نبود بخاطر همین پذیرش نشد برای مصاحبه
  سوالم اینه کسی که مثلا هدفش دبیری باشه برای رشته هنر یا زبان و مجاز شه برای دانشگاه فرهنگیان ولی اسم شهر نباشه تو دفترچه تکلیفش چیه؟:/ میشه اصن همچین چیزی؟

  • با سلام . یکی از شرایط دانشگاه های فرهنگیان اینه که شما باید بومی اون استان باشید و در استان دیگر نمیتوانید وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید و باید منتظر باشید تا در استان خودتون برگزار بشه .

 35. سلام برای تراز بالای ۶۵۰۰ باید درصد درس ها چند باشه؟

 36. با سلام و عرض خسته نباشید
  لطفا مرحمت بفرماییدزمان دقیق ثبت نام آزمون کارشناسی ارشدفرهنگیان چه تاریخی بوده وایااین امکان هست کسی که کارشناسی ادبیات بوده حق ادامه تحصیل در رشته غیرمرتبط با رشته کارشناسی بفرض مثال ارشد آموزش ابتدایی را داشته باشد.متاسفانه تلفنی تماس گرفتم ولی موفق نشدم ممنونم ازعنایتتون

  • سلام. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، ششم و هفتم اردیبهشت ماه می باشد. امکان تغییر رشته از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد وجود دارد.

 37. سلام خسته نباشید
  دانشجوی ترم آخرکاردانی فنی حرفه ای هستم
  معدل دیپلمم بالای ۱۵ … پیش دانشگاهی ندارم
  ۱۸ سال تمام سن دارم
  و قصد ورود به دانشگاه فرهنگیان از راهی به غیر از کنکور سراسری دارم … راهی هست؟ چگونه؟ ممنونم ایران مشاوره

  • باسلام. شما با مدرک کاردانی میتوانید از طریق کنکور سراسری اقدام کنید و باگرفتن مدرک کارشناسی میتوانید در آزمون استخدامی شرکت کنید.

   • سلام.ببخشید من ترم اخر کاردانی رشته ی عمرانم. میخواستم بدونم من اگر مدرک کارشناسی رو بگیرم میتونم با ازمون استخدامی وارد دانشگاه فرهنگیان بشم و دیگه لزومی نداره توی کنکور سراسری شرکت کنم!!!!

    • با سلام . هرساله فراخوان هایی نظیر جذب نیرو در آموزش و پرورش وجود دارد که بعد از دریافت مدرک کارشناسی و پایان خدمت میتوانید استخدام آموزش و پرورش شوید ، ولی نمیتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید .

 38. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم اخر کاردانی یک رشته فنی هستم(تاسیسات ) میخواهم امسال آزمونترربیت معلم هم ثبت نام کنم وبدم چطور اقدام کنم

  • باسلام. سوال شما مبهم است پس قطعا نمی توان پاسخ دقیقی داد چون مشخص نکردید که دقیقا منظور شما آزمون استخدامی فرهنگیان(آموزش و پرورش) می باشد یا آزمون دانشگاه فرهنگیان که باید از طریق کنکور سراسری وارد شد.لطفا کامل شرح دهید.

 39. سلام من دانشجوی مهندسی شیمی هستم.خواستم بپرسم دانشگاه فرهنگیان ارشد داره وآیا من میتونم کنکور ارشد این دانشگاه رو بدم یا نه؟اصلا راهی برای دبیر شدن من وجود داره؟بجز آزمون استخدامی؟

  • باسلام. هنوز هیچ اقدامی بابت پذیرش داوطلبان آزاد در مقطع ارشد برای دانشگاه فرهنگیان صورت نگرفته است و مشخص نیست که پذیرش آن چه شرایطی دارد و از بین چه رشته هایی می باشد.

 40. سلام.وقتتون بخیر.من ١٨سالمه و میخواستم بدونم توی کنکور سراسری باید حداقل چه رتبه ای رو کسب کنم که بتونم شرکت کنم توی آزمون دانشگاه فرهنگیان؟

 41. با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما .من متولد ۱۳۷۴هستم و کارت پایان خدمت هم دارم .میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ایا ؟بعد اینکه با کنکور ازاد باید ثبت نام کنم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در صورت داشتن شرط سنی (از ۱۳۷۵/۰۷/۰۱) و باقی شرایط برای پذیرش میتوانید وارد این دانشگاه شوید. کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما با ثبت نام در آزمون سراسری میتوانید در زمان انتخاب رشته در هر دو دانشگاه آزاد و در صورت مجاز بودن در دانشگاه سراسری انتخاب رشته کنید.

 42. سلام
  من متولد ۷۳ هستم و تازه تونستم درس بخونم بنا به دلایل کاری میخواستم ببینم میشه از یه طریقی وارد اموزش پرورش بشم پدرم هم فرهنگی هستند

  • با سلام. نخیر نمیتوانید. شرایط سنی لحاظ شده . فقط در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی آزمون های استخدامی آموزش و پرورش میتوانید شرکت کنید.

 43. سلام میشه بگین ۱۸ صدم بر معدل کل چقدر نمره میخواد (ضریب ۳)

 44. سلام من ۱۸ سالمه و پدرم بازنشسته آموزش پرورش من اگه کنکور بدم نمیتونم دانشگاه فرهنگیان برم؟ ینی پددم هیچ سهمیه ای نداره؟

 45. سلام
  دانشگاه تربیت معلم از رتبه۶۵۰۰تا چند رتبه استخدام میکنه؟؟

 46. سلام من متولد سال۷۶هستم و برای ثبت نام کنکور ۹۷نتونستم اقدام کنم اگر که بخوام برای کنکور ۹۸اقدام کنم میتونم یاخیر توروخدا دقیق بهم بگید لطفا

  • متولدین ۱۳۷۶/۷/۱ به بعد میتوانند شرکت کنن .

   • سلام وقت بخیر
    شما توی متن گفتید که حداکثر سن ۲۰ سال هست و متولدین ۷۶ به بعد میتونن وارد دانشگاه فرهنگیان بشن
    در حالی که این طور نیست و توی دفترچه سنجش گفته شده حداکثر سن ۲۲ سال و متولدین ۷۵ به بعد هم میتونن انتخاب رشته کنن و اینکه توی نظرات دیدم گفتید میشه با ترمیم معدل نمره رو برای دانشگاه فرهنگیان افزایش داد در حالی که اینطور نیست
    درسته معدل زیاد میشه ولی برای دانشگاه فرهنگیان همون معدل قبلی محاسبه میشه
    با تشکر

    • سلام. بله قبلا شرط سنی ۲۰ سال بود اما امسال ۲۲ سال است و متولدین ۷۵ به بعد میتونن شرکت کنند و ترمیم نمره هم معدل رو افزایش نمیده.

 47. ممنونم..تو یه سایت یه مقدار ظرفیت مشخص رو قرار داده بودن بعد گفته شده بود که احتمال بیشتر شدنش هم هست..ظرفیت نوشته شده ۲ونیم برابر ظرفیت ۹۶بود..میخواستم بپرسم که درسته یا خیر؟

 48. سلام.برای سال ۹۷ ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  • باسلام. تا زمان اومدن دفترچه های انتخاب رشته هیچ اطلاعیه ای دراین مورد در دسترس نیست ولی احتمال افزایش ظرفیت سال ۹۷ نسبت به پارسال،وجود داره.موفق باشید.

   • سلام. میخواستم بدونم زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۹۷-۹۸گذشته یا هنوز نیومده؟؟ ممنون میشم جوابمو بدین

    • سلام دانشگاه فرهنگیان ثبت نام جدای نداره شما باید کنکور سال ۹۷ رو ثبت نام کنید آزمون بدین و در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته میتوانید دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنید.

 49. سلام وقتتون بخیر وخدا قوت اول ازهرچیز ازسایت خیلی خوبتون تشکر میکنم واقعا ممنون میخواستم بدونم من ترم اول دانشگاه نیمه دولتی پیام نور رشته علوم تربیتی میخونم متولد۷۶ هستم میخواستم بدونم میشه کنکور۹۷ شرکت کنم ودانشگاه فرهنگیان رشته تربیت معلم بخونم؟خیلی به معلمی علاقه دارم لطفا راهنماییم کنیدخواهش میکنم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اگه شرط سنی و معدل رو داشته باشید می تونید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور شرکت کرده و در صورت داشتن رتبه، بعد از مصاحبه وارد این دانشگاه شید.

 50. سلام ایا میتونم نمره ای ک فاصلم از ۱۵ کمتر از نیم نمره است با ترمیم معدل جبران کنم تا برای فرهنگیان مجاز شم

  • سلام. برای رفع این نیم نمره میتونید به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید و اگر که پذیرفتند طرح ترمیم نمره رو انجام بدید که اگر نتیجه ی این طرح موثر واقع بشه معدل شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 51. من تو هنرستان کامییوتر خوندم
  فوق دیپلم رو هم از دانشکده فنی حرفه ایی گرفتم
  چطور میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟؟؟
  اخه میگن که فقط رشته های نظری میتونن تو کنکور سراسری شرکت کنن
  لطفا راهنماییم کنید.

  • باسلام. برای شرکت شما در کنکور سراسری هیچ ممانعتی وجود نداره چون مدرک فوق دیپلمتون برابر با پیش دانشگاهیه میتونید برای هر کدام از رشته های نظری که مایل هستید شرکت کنید اما برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان،باید شرایطی رو دارا باشید مثل:شرایط سنی زیر ۲۲ سال،بومی بودن در استان محل سکونت،معدل کل دیپلم ۱۵ و…دانشگاه فرهنگیان از بین فارغ التحصیلان دیپلم فنی حرفه ای دانشجو پذیرش میکنه اما درصد و ظرفیتش نسبت به فارغ التحصیلان دیپلم نظری،کمتره.موفق باشید.

 52. سلام
  من کاردانی رو دانشکده فنی حرفه ایی کرفتم در رشته نرم افزار .۱۹ سالمه
  میتونم کنکور دانشگاه فرهنگیان رو بدم.

  • باسلام. بله میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما دانشگاه فرهنگیان شرایط اختصاصی داره مثل:معدل کل دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در زیرگروه موردنظر و…اگر همه شرایط رو دارا باشید بله میتونید و مشکلی نیست.موفق باشید.

 53. ببخشید تربیت معلمی منظورم بود

 54. سلام من دانشجوی ترم۲٫ صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ام تو دانشگاه فنی حرفه ای دولتی درس میخونم و متولد ۷۷ ام میتونم تغیر رشته بدم به تربیت بدنی؟ و باید کنکور بدم رتبه کنکورمم ۱۱ بود

 55. سلام من معدلم ۱۴/۹۹هست میتونم تربیت معلم مجاز بشم؟

  • با سلام. اگر رتبه ی شما خوب باشه احتمال اینکه فرهنگیان قبولتون کنه، زیاده. چون یک صدم خیلی آنچنان تاثیر نداره اما بازم جهت احتیاط به آموزش و پرورش منطقتون برید و بابت اصلاح این یک صدم باقیمانده اقداماتی انجام بدید.شما میتونید ترمیم نمره رو امتحان کنید.موفق باشید.

 56. سلام وقتتون بخیر .
  من رشته تحصیلیم تجربی بوده ولی برای کنکور ۹۷ گروه انسانی اسم نویسی کردم.معدل کل دیپلمم۱۸.۱۳ است و سنم ۲۱ سال تمامه میشه بگین برا قبول شدن چه ربطه ای باید بیارم.ممنون از لطفتون خدانگهدار

  • با سلام. رتبه ی قبولی دانشگاه فرهنگیان با توجه به ظرفیت دانشگاه و پذیرش در استان ها، متفاوته اما بصورت کلی رتبه ی شما نباید بالای دوهزار باشه یا دیگه نهایتا تا ۲۵۰۰ پذیرش میشید.موفق باشید.

 57. باسلام
  دبیر اموزش وپرورش هستم با ۲۹سال سابقه و۴۴سال سن بامدرک کارشناسی ارشد تاریخ .میتونم ارشد شرکت کنم برا رشته مشاوره ؟البته در حال حاضر دانشجوی ترم سوم

 58. من دانش اموز رشته انسانی هستم الانم پیش دانشگاهی میخونم متقاضی دانشگاه فرهنگیان بودم اما با چیزی که شنیدم کلا علاقمو از دست دادم ینی چی که مزایاش رو برا ما برداشتن

 59. سلام .من یه چیز جدید شنیدم خواهش میکنم حتما جوابمو بدین ببینین یه فرد که تو اموزش پرورش استخدام میشه باید ۳۰ سال تدریس کنه تا بازنشست بشه ولی فردی که رفته دانشگاه فرهنگیان چون چهار سال تعهد خدمت داره بعد ۲۶ سال بازنشست میشه اما میگن یه بخشنامه جدید اومده که اون چهارسال که به عنوان دانشجوی فرهنگی هستیم از سال ۹۷ دیگه تعهد خدمت حساب نمیشه و از اول استخدام نیستیم و حقوق ناچیزی هم که تو دوران دانشجویی میدادن دیگه نمیدن راسته؟خاهش میکنم جوابمو بدین .یعنی به ما که رسید هیچی بهمون تعلق نمیگیره؟

 60. سلام من دانشجوی ترم آخر معماری هستم…البته به صورت ناپیوسته و در دانشگاه دولتی تحصیل کرده ام.
  آیا میتونم توی دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم و معلم بشم؟؟
  ممنون و متشکرم

  • با سلام.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاصی برای پذیرش داره اعم از: شرط سنی حداکثر ۲۲ سال،معدل کل دیپلم حداقل ۱۵ ، بومی بودن در استان،داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب تراز علمی ۶۵۰۰ به بالا در زیر گروه مربوطه.درصورت داشتن تمامی شرایط مذکور میتونید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مجاز تا نهایت ۲۵۰۰ وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.موفق باشید.

 61. سلام
  من کارمندرسمی آموزش وپرورش هستم دانشجوی رشته تاریخ دکترا در علوم تحقیقات تهران میخواستم ازتون سوالاتی بکنم
  ۱-چه رشته هایی براتدریس در دانشگاه فرهنگیان نیاز هست
  ۲-ایا میتونم دوباره ارشد رو دردانشگاه فرهنگیان در رشته دیگری بخونم؟
  اگر میتونم ازچه طریقی
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 62. سلام من در کنکور شرکت کرده ام .آیا برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام دیگری باید انجام بدم یانه ؟اگر باید ثبت نام کنم،چگونه و کحا؟

  • سلام. برای دانشگاه فرهنگیان قبلا تیک جداگانه و هزینه جداگانه بود اما در حال حاضر برای کنکور سال ۹۷ همون ثبت نام کنکور سراسری کفایت میکنه و اگر شرایط رو داشتید در زمان انتخاب رشته این دانشگاه رو انتخاب میکنید. موفق باشید.

 63. سلام ببخشید من دیپلم کامپیوتر و فوق دیپلم دیسپچری پرواز که از رشته های هوانوردی هستن دارم از دانشگاه علمی کاربردی و ۲۰ سالم هست من در کنکور شرکت کردم و میخام دانشگاه فرهنگیان قبول شم.میخاستم بدونم که مدرک پیش ندارم قبولم میکنن؟؟؟
  در ضمن من کنکور زبان شرکت کردم و دبیری زبان میخام بخونم.
  و اینکه کلاس های من که کاردانی دارم در رشته ی غیر مرتبط هم پنجشنبه ها و جمعه هاست؟؟؟؟؟؟؟

 64. سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم ایا امکان ثبت نام دارم?
  تاریخ ثبت نامش کی هست?

 65. با سلام
  در دفترچه ۹۷ جای برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیست؟ چگونه باید ثبت نام کنیم

 66. سلام چرا شرایط سن رو اوردن پایین؟؟ توروخدا عوضش کنید منیکه نیمه دوم ۷۵ و ب امید قبولی فرهنگیان انصراف دادم تکلیفم چیه خداااااااا کمک کن

 67. سلام من معدل سال سوم ۱۷ ولی سال پیش ۱۳ است ینی نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معدل ۳ سال دوره متوسطه یعنی سال اول تا سوم باید حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

 68. سلام من متولد۱۲آذر ۷۴ هستم. الان دانشجوهستم. اگر انصراف بدم میتونم برای کنکور ۹۷ دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

 69. سلام. در حال حاضر من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان رشته ی علوم تربیتی هستم ترم اول. خواستم بدونم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم و رشته ی دبیری زبان رو انتخاب کنم؟ چون علاقه ی اصلی من زبانه. ممنون میشم پاسخ بدین.

  • باسلام. شما میتونید در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنید اما باید حتما قبل از ثبت نام کنکور انصراف خود را به دانشگاه مربوطه اعلام کنید و چون ترم یک هستی از انتخاب های روزانه کنکور ۹۷ محروم میشی چون دانشگاهی که میخواید ازش انصراف بدید یک دانشگاه روزانه هست.برای انصراف از دانشگاه روزانه باید ترم سه به بعد باشی حتما،مگر اینکه سال آینده که ترم سه رو گذروندید انصراف رو اعلام کنید و در ککور سراسر ی ۹۸ سرکت کنید. موفق باشید.

 70. سلام زمان ثبت نام داوطلبان آزاد چه موقعیه ؟

  • سلام. آزمون دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما می تونید با شرکت در آزمون سراسری تو دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنید، زمان ثبت نام کنکور سراسری هم از یکم بهمن ماه شروع میشه. موفق باشید.

 71. سلام من متولد سال ۷۶ هستم و کاردانیمو هنوز نگرفتم ایا میتونم ثبت نام کنم برای کنکور ۹۷؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل کل سه سال دبیرستانتون حداقل ۱۵، دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشید و شرایط دیگه ای که اگه تمامی شرایط رو داشته باشین میتونین وارد این دانشگاه بشید. موفق باشید.

 72. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 73. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم شرایط شنی رو۲۰تصویب میکنن که خیلی کمه لطفا زنگ بزنین واعتزاض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که بعضیا اعتراض کردن واصلاحیه زدن لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره

 74. سیده زهره ذاکرنژاد

  امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد؟

  • سلام. در حال حاضر پذیرش دانشجو برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان کم شده. اما به طور قطعی باید در زمان انتخاب رشته از دفترچه دید که ایا برای امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دارد یا خیر.

 75. سلام چرا شرایط سنی پارسال بیست و دو سال امسال بیسته؟

 76. باسلام حداکثر رتبه ای رو که داوطلب رشته ریاضی فیزیک برای پذیرش باید چقد باشه؟

 77. با سلام. بنده فرزند جانباز آزاده ام. دیپلمم فنی کامپیوتر هس الان هم دانشگاه آزاد سما تو ترم چهار رشته حسابداری در حال تحصیلم. (۲۰ سال هم سن دارم) شرایطش رو دارم تو کنکور فرهنگیان شرکت کنم یاخیر؟؟؟

 78. با سلام حداکثر سن برای ورود به تربیت معلمی ۲۸ سال ؟از هر زشته ای پس میشه شرکت کردش منابع آزمون به چه صورته ؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سنتون باید ۲۲ باشه و حداکثر سن در زمان استخدام باید ۲۸ باشه که از رشته های مختلف تجربی، ریاضی و یا انسانی می تونید وارد بشید و باتوجه به گروه آزمایشی شما که برای کنکور انتخاب می کنید دبیری هاشون هم متفاوته.

 79. سلام ، من متولد ۷۳هستم و تازه فارغالتحصبل شدم، میخواستم بدونم شرایط سنی ش منو پذیرش میکنه؟

 80. با سلام می خواستم بدونم باید چه رتبه ای در رشته ریاضی منطقه سه کسب کنیم تا راحت و بی دغدغه در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشیم.و اینکه تو سال ۹۷ افراد بیشتری رو برای این دانشگاه قبول میکنن یا نه .

 81. با سلام دیپلم هستم .۳۶ ساله.ایا برای فرزندان شاهد شرط سنی وجود داره.من تا جای که اطلاع دارم فرزندان شاهد محدودیت سن دارن

 82. سلام
  شرایظ سنی که نوشتید قبل اصلاحیه است ؟
  یا برای سال بعد ۲۰ سال شده ؟

 83. سلام
  من متولد ۷۴ام لیسانس حسابداری دارم میتونم برای ارشد تو این دانشگاه ثبتنام کنم؟
  و یسوال دیگه اینکه اگه بخوام ازاول کارشناسیمم تو این دانشگاه بخونم چون رشته دبیرستانم ریاضی بوده میتونم؟

 84. سلام و وقت بخیر.من دیپلم رشته گرافیک دارم معدل دیپلمم طبق شرایط بالای پونزده هست.میتونم مستقیم برای کاردانی تو دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل بشم؟؟یا اینکه باید حتما اول کاردانیمو گرافیک بگیرم بعد برای کارشناسی کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟میشه راهنماییم کنین لطفا؟؟

 85. اگر سن ورود به این دانشگاه افزایش یابد کمک بزرگی به علاقه مندان میشود

 86. باسلام. من مهندسی شیمی دارم. سنم ۲۹ ساله و میخام در رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان که مرتبط به رشته ام هم نیست با امید اینکه بعدا استخدام آموزش پرورش بشم کنکور بدم.
  آیا امسال دانشگاه فرهنگیان ارشد میگیره؟
  آیا میتونم با اینکه رشته کارشناسیم متفاوت هست در رشته های ارشد فرهنگیان ثبت نام کنم؟
  آیا دانشگاه فرهنگیان تعهدی به استخدام داوطلبین آزاد مثل من بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
  آیا برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه فرهنگیان باید دفترچه کارشناسی ارشد رو بگیریم؟
  آیا منظورتون از آزمون استخدام آموزش پرورش همون آزمون دستگاه های اجرایی هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 87. باعرض سلام
  آیامی توان ازاولویت اول( دانشگاه تبریز)به اولویت بعدی دانشگاه فرهنگیان(که درمراحل مصاحبه هم قبول شدم) انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  باتشکر

 88. سلام چجوری باید ثبتنام کرد؟
  زمان ثبتنامش کی هس؟

 89. سلام من لیسانس معماری دارم و تازه فارق التحصیل شدم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد تو این دانشگاه ثبت نام کنم آیا امکانش هست؟

 90. سلام درسال۹۷ چه تعداد افراد از رسته ریاضی برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب میشوند

 91. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 92. سلام
  من مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری از دانشکده دولتی دارم
  ٢٠ سالم هستش و پدرم فرهنگی هستن
  میتونم کارشناسیم رو حسابداری دانشگاه فرهنگیان بخونم ؟

 93. سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم سه دانشگاه دولتی ام.میتونم باتغییرمقطع به کاردانی، دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم یاحتمابایدانصراف بدم؟

 94. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم این ترم هم کاردانی تمام می کنم
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم و دبیر کامپیوتر بشم چون شما در این قسمت نوشتین :
  “دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  زمان ثبت نامش کی هست واسه کنکور و زمان کنکورش کی هست…
  ممنون میشم به سوال من پاسخ بدین…

 95. با سلام خدمت شما
  من مدرک کاردانی از اموزشکده ی فنی دارم و الان ۱۹ سالمه،ایا میتونم واسه تربیت معلم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم ؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 96. من ۲۹ سالمه،میخوام معلم بشم،مدرکم فوق دیپلم طراحی صنعتیه،تاریخ آزمون کیه؟؟؟؟

 97. سلام ببخشید با دیپلم ریاضی نمیشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرقی نداره دیپلم کدوم رشته رو داشته باشید ریاضی، تجربی و یا انسانی. کنکور هر رشته ای رو که مایل هستید شرکت میکنید که با توجه به اون رشته دبیری های مختلف رو می تونید انتخاب کنید مثلا تو گروه انسانی دبیری تاریخ، جغرافیا و… هستش. اما شرایط دیگه ای هم برای ورود به این دانشگاه ها وجود داره از جمله شرط معدل، شرط سنی و … موفق باشید.

 98. سلام من دیپلم فنی دارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و کنکور انسانی رو شرکت کنید متاسفانه با کنکور فنی نمی تونید وارد دانشگاه فرهنگیان شید. موفق باشید.

 99. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و متولد ٧٧ هستم میخواستم برأی رشته زبان کنکور فرهنگیان بدم یعنی تربیت مدرس
  اگل میشه منابعی که تو کنکور میاد. رو بگید
  با سپاس

 100. سلام من دیپلم هستم و در رشته ی کاردانش درس خوندم و ۱۹سال سن دارم ایا میتونم در دانشگاه های تر بیت معلم ثبت نام کنم؟؟
  خواهشن جواب بدین

 101. به نام خدایی که یادش ارام بخش دل هاست. باسلام من این در خواست را با امید فراوان ازشما دارم خواهشا پیگیری کنید من یکی از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان هستم و از روی اجبار یا کمبود شغل به این رشته رو نیاوردم بلکه واقعا به معلم شدن علاقه دارم من خود از یک خانواده فرهنگی هستم و از لحاظ علمی و مصاحبه در حد عالی هستم و خود را به عنوان یکی از بهترین معلمان اینده تضمین میکنم من هم اکنون میتوانستم یکی از بهترین دانشجو معلمان این جامعه باشم ولی سالی که با امید وعشق به این شغل کنکور دادم دبیری زبان را برداشته بودند در حالی که از همه لحاظ علمی و مصاحبه خود را اماده میدانستم .
  حال از شما میخواهم با توجه به تغییر نظام اموزشی و تغییر در سبک کنکور در سال های اینده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده و سن ورود به این دانشگاه را برای کنکور ۹۷به ۲۴سال افزایش دهید خواهش میکنم با این اقدام خیر خواهانه به جوانان سرزمین ایران عزیزمان رحم کنید و با این اقدام فرصت بیشتری در اختیارمان قرار دهید به امید فردایی عالی برای فرزندان این جامعه و ایران همیشه جاودان با سپاس فراوان.

 102. سلام وقت بخیر من لیسانس شیمی دارم میخواستم تو دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی وجود داره که حداکثر تا۲۲ سال هستش و اگه این شرط سنی رو ندارین ومایل هستین استخدام آموزش پرورش بشین باید با توجه به رشتتون آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنید. موفق باشین.

 103. از طریق کدوم سایت باید اقدام به ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس