جمعه , فروردین ۳ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1376 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

انتخاب رشته کنکور ریاضی 97

انتخاب رشته کنکور ریاضی 97

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی 97 کنکور سراسری ریاضی با توجه به آمار سال …

۸۱ نظر

 1. از طریق کدوم سایت باید اقدام به ثبت نام کرد؟

 2. سلام وقت بخیر من لیسانس شیمی دارم میخواستم تو دانشگاه تربیت معلم ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی وجود داره که حداکثر تا۲۲ سال هستش و اگه این شرط سنی رو ندارین ومایل هستین استخدام آموزش پرورش بشین باید با توجه به رشتتون آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنید. موفق باشین.

 3. به نام خدایی که یادش ارام بخش دل هاست. باسلام من این در خواست را با امید فراوان ازشما دارم خواهشا پیگیری کنید من یکی از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان هستم و از روی اجبار یا کمبود شغل به این رشته رو نیاوردم بلکه واقعا به معلم شدن علاقه دارم من خود از یک خانواده فرهنگی هستم و از لحاظ علمی و مصاحبه در حد عالی هستم و خود را به عنوان یکی از بهترین معلمان اینده تضمین میکنم من هم اکنون میتوانستم یکی از بهترین دانشجو معلمان این جامعه باشم ولی سالی که با امید وعشق به این شغل کنکور دادم دبیری زبان را برداشته بودند در حالی که از همه لحاظ علمی و مصاحبه خود را اماده میدانستم .
  حال از شما میخواهم با توجه به تغییر نظام اموزشی و تغییر در سبک کنکور در سال های اینده شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده و سن ورود به این دانشگاه را برای کنکور ۹۷به ۲۴سال افزایش دهید خواهش میکنم با این اقدام خیر خواهانه به جوانان سرزمین ایران عزیزمان رحم کنید و با این اقدام فرصت بیشتری در اختیارمان قرار دهید به امید فردایی عالی برای فرزندان این جامعه و ایران همیشه جاودان با سپاس فراوان.

 4. سلام من دیپلم هستم و در رشته ی کاردانش درس خوندم و ۱۹سال سن دارم ایا میتونم در دانشگاه های تر بیت معلم ثبت نام کنم؟؟
  خواهشن جواب بدین

 5. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و متولد ٧٧ هستم میخواستم برأی رشته زبان کنکور فرهنگیان بدم یعنی تربیت مدرس
  اگل میشه منابعی که تو کنکور میاد. رو بگید
  با سپاس

 6. سلام من دیپلم فنی دارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و کنکور انسانی رو شرکت کنید متاسفانه با کنکور فنی نمی تونید وارد دانشگاه فرهنگیان شید. موفق باشید.

 7. سلام ببخشید با دیپلم ریاضی نمیشه ثبت نام کرد؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرقی نداره دیپلم کدوم رشته رو داشته باشید ریاضی، تجربی و یا انسانی. کنکور هر رشته ای رو که مایل هستید شرکت میکنید که با توجه به اون رشته دبیری های مختلف رو می تونید انتخاب کنید مثلا تو گروه انسانی دبیری تاریخ، جغرافیا و… هستش. اما شرایط دیگه ای هم برای ورود به این دانشگاه ها وجود داره از جمله شرط معدل، شرط سنی و … موفق باشید.

 8. من ۲۹ سالمه،میخوام معلم بشم،مدرکم فوق دیپلم طراحی صنعتیه،تاریخ آزمون کیه؟؟؟؟

 9. با سلام خدمت شما
  من مدرک کاردانی از اموزشکده ی فنی دارم و الان ۱۹ سالمه،ایا میتونم واسه تربیت معلم تو کنکور ۹۷ شرکت کنم ؟؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 10. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم این ترم هم کاردانی تمام می کنم
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم و دبیر کامپیوتر بشم چون شما در این قسمت نوشتین :
  “دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  زمان ثبت نامش کی هست واسه کنکور و زمان کنکورش کی هست…
  ممنون میشم به سوال من پاسخ بدین…

 11. سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم سه دانشگاه دولتی ام.میتونم باتغییرمقطع به کاردانی، دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم یاحتمابایدانصراف بدم؟

 12. سلام
  من مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداری از دانشکده دولتی دارم
  ٢٠ سالم هستش و پدرم فرهنگی هستن
  میتونم کارشناسیم رو حسابداری دانشگاه فرهنگیان بخونم ؟

 13. سلام من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم
  این ترم هم تموم می کنم کاردانی…طبق شرایطی که گفته شده
  دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته “ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.”
  آیا من می تونم کنکور تربیت معلم بدم…بعد زمان ثبت نام کنکور و زمان کنکورش رو لطف می کنید بگید..

 14. سلام درسال۹۷ چه تعداد افراد از رسته ریاضی برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب میشوند

 15. سلام من لیسانس معماری دارم و تازه فارق التحصیل شدم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد تو این دانشگاه ثبت نام کنم آیا امکانش هست؟

 16. سلام چجوری باید ثبتنام کرد؟
  زمان ثبتنامش کی هس؟

 17. باعرض سلام
  آیامی توان ازاولویت اول( دانشگاه تبریز)به اولویت بعدی دانشگاه فرهنگیان(که درمراحل مصاحبه هم قبول شدم) انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  باتشکر

 18. باسلام. من مهندسی شیمی دارم. سنم ۲۹ ساله و میخام در رشته های ارشد دانشگاه فرهنگیان که مرتبط به رشته ام هم نیست با امید اینکه بعدا استخدام آموزش پرورش بشم کنکور بدم.
  آیا امسال دانشگاه فرهنگیان ارشد میگیره؟
  آیا میتونم با اینکه رشته کارشناسیم متفاوت هست در رشته های ارشد فرهنگیان ثبت نام کنم؟
  آیا دانشگاه فرهنگیان تعهدی به استخدام داوطلبین آزاد مثل من بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
  آیا برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه فرهنگیان باید دفترچه کارشناسی ارشد رو بگیریم؟
  آیا منظورتون از آزمون استخدام آموزش پرورش همون آزمون دستگاه های اجرایی هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 19. اگر سن ورود به این دانشگاه افزایش یابد کمک بزرگی به علاقه مندان میشود

 20. سلام و وقت بخیر.من دیپلم رشته گرافیک دارم معدل دیپلمم طبق شرایط بالای پونزده هست.میتونم مستقیم برای کاردانی تو دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل بشم؟؟یا اینکه باید حتما اول کاردانیمو گرافیک بگیرم بعد برای کارشناسی کنکور دانشگاه فرهنگیان بدم؟؟میشه راهنماییم کنین لطفا؟؟

 21. سلام
  من متولد ۷۴ام لیسانس حسابداری دارم میتونم برای ارشد تو این دانشگاه ثبتنام کنم؟
  و یسوال دیگه اینکه اگه بخوام ازاول کارشناسیمم تو این دانشگاه بخونم چون رشته دبیرستانم ریاضی بوده میتونم؟

 22. سلام
  شرایظ سنی که نوشتید قبل اصلاحیه است ؟
  یا برای سال بعد ۲۰ سال شده ؟

 23. با سلام دیپلم هستم .۳۶ ساله.ایا برای فرزندان شاهد شرط سنی وجود داره.من تا جای که اطلاع دارم فرزندان شاهد محدودیت سن دارن

 24. با سلام می خواستم بدونم باید چه رتبه ای در رشته ریاضی منطقه سه کسب کنیم تا راحت و بی دغدغه در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشیم.و اینکه تو سال ۹۷ افراد بیشتری رو برای این دانشگاه قبول میکنن یا نه .

 25. سلام ، من متولد ۷۳هستم و تازه فارغالتحصبل شدم، میخواستم بدونم شرایط سنی ش منو پذیرش میکنه؟

 26. با سلام حداکثر سن برای ورود به تربیت معلمی ۲۸ سال ؟از هر زشته ای پس میشه شرکت کردش منابع آزمون به چه صورته ؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حداکثر سنتون باید ۲۲ باشه و حداکثر سن در زمان استخدام باید ۲۸ باشه که از رشته های مختلف تجربی، ریاضی و یا انسانی می تونید وارد بشید و باتوجه به گروه آزمایشی شما که برای کنکور انتخاب می کنید دبیری هاشون هم متفاوته.

 27. با سلام. بنده فرزند جانباز آزاده ام. دیپلمم فنی کامپیوتر هس الان هم دانشگاه آزاد سما تو ترم چهار رشته حسابداری در حال تحصیلم. (۲۰ سال هم سن دارم) شرایطش رو دارم تو کنکور فرهنگیان شرکت کنم یاخیر؟؟؟

 28. باسلام حداکثر رتبه ای رو که داوطلب رشته ریاضی فیزیک برای پذیرش باید چقد باشه؟

 29. سلام چرا شرایط سنی پارسال بیست و دو سال امسال بیسته؟

 30. سیده زهره ذاکرنژاد

  امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد؟

  • سلام. در حال حاضر پذیرش دانشجو برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان کم شده. اما به طور قطعی باید در زمان انتخاب رشته از دفترچه دید که ایا برای امسال دانشگاه فرهنگیان پذیرش دارد یا خیر.

 31. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم شرایط شنی رو۲۰تصویب میکنن که خیلی کمه لطفا زنگ بزنین واعتزاض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که بعضیا اعتراض کردن واصلاحیه زدن لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره

 32. سلام دوستان من زنگ زدم تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش گفتن اگه اعتراض زیاد نباشه سال ۹۷ هم حداکثرسن رو۲۰تصویب میکنن که کمه لطفا زنگ بزنین واعتراض کنین که به همون ۲۲برگردونن مثل سال قبل که اولش توی اطلاعیه گفتن۲۰ساله ولی چون اعتراض کردن بهشون اصلاحیه زدن وبرگردوندن به همون۲۲ لطفا دست رودست نزارین اینم شماره اش_۰۲۱۸۲۲۸۳۰۷۸_حتی به هرکسی که میشناسین هم بدین زنگ بزنه هرچی اعتراض بیشتر باشه نتیجه بهتره حتی اگه خودتونم کنکوری نیستین یه زنگ بزنین به هموطنتون یه کمکی کردین ممنون

 33. سلام من متولد سال ۷۶ هستم و کاردانیمو هنوز نگرفتم ایا میتونم ثبت نام کنم برای کنکور ۹۷؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید معدل کل سه سال دبیرستانتون حداقل ۱۵، دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشید و شرایط دیگه ای که اگه تمامی شرایط رو داشته باشین میتونین وارد این دانشگاه بشید. موفق باشید.

 34. سلام زمان ثبت نام داوطلبان آزاد چه موقعیه ؟

  • سلام. آزمون دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما می تونید با شرکت در آزمون سراسری تو دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنید، زمان ثبت نام کنکور سراسری هم از یکم بهمن ماه شروع میشه. موفق باشید.

 35. سلام. در حال حاضر من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان رشته ی علوم تربیتی هستم ترم اول. خواستم بدونم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم و رشته ی دبیری زبان رو انتخاب کنم؟ چون علاقه ی اصلی من زبانه. ممنون میشم پاسخ بدین.

  • باسلام. شما میتونید در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنید اما باید حتما قبل از ثبت نام کنکور انصراف خود را به دانشگاه مربوطه اعلام کنید و چون ترم یک هستی از انتخاب های روزانه کنکور ۹۷ محروم میشی چون دانشگاهی که میخواید ازش انصراف بدید یک دانشگاه روزانه هست.برای انصراف از دانشگاه روزانه باید ترم سه به بعد باشی حتما،مگر اینکه سال آینده که ترم سه رو گذروندید انصراف رو اعلام کنید و در ککور سراسر ی ۹۸ سرکت کنید. موفق باشید.

 36. سلام من متولد۱۲آذر ۷۴ هستم. الان دانشجوهستم. اگر انصراف بدم میتونم برای کنکور ۹۷ دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

 37. سلام من معدل سال سوم ۱۷ ولی سال پیش ۱۳ است ینی نمیتونم ثبت نام کنم؟؟

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معدل ۳ سال دوره متوسطه یعنی سال اول تا سوم باید حداقل ۱۵ باشه. موفق باشید.

 38. سلام چرا شرایط سن رو اوردن پایین؟؟ توروخدا عوضش کنید منیکه نیمه دوم ۷۵ و ب امید قبولی فرهنگیان انصراف دادم تکلیفم چیه خداااااااا کمک کن

 39. با سلام
  در دفترچه ۹۷ جای برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیست؟ چگونه باید ثبت نام کنیم

 40. سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم ایا امکان ثبت نام دارم?
  تاریخ ثبت نامش کی هست?

 41. سلام ببخشید من دیپلم کامپیوتر و فوق دیپلم دیسپچری پرواز که از رشته های هوانوردی هستن دارم از دانشگاه علمی کاربردی و ۲۰ سالم هست من در کنکور شرکت کردم و میخام دانشگاه فرهنگیان قبول شم.میخاستم بدونم که مدرک پیش ندارم قبولم میکنن؟؟؟
  در ضمن من کنکور زبان شرکت کردم و دبیری زبان میخام بخونم.
  و اینکه کلاس های من که کاردانی دارم در رشته ی غیر مرتبط هم پنجشنبه ها و جمعه هاست؟؟؟؟؟؟؟

 42. سلام من در کنکور شرکت کرده ام .آیا برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام دیگری باید انجام بدم یانه ؟اگر باید ثبت نام کنم،چگونه و کحا؟

  • سلام. برای دانشگاه فرهنگیان قبلا تیک جداگانه و هزینه جداگانه بود اما در حال حاضر برای کنکور سال ۹۷ همون ثبت نام کنکور سراسری کفایت میکنه و اگر شرایط رو داشتید در زمان انتخاب رشته این دانشگاه رو انتخاب میکنید. موفق باشید.

 43. سلام
  من کارمندرسمی آموزش وپرورش هستم دانشجوی رشته تاریخ دکترا در علوم تحقیقات تهران میخواستم ازتون سوالاتی بکنم
  ۱-چه رشته هایی براتدریس در دانشگاه فرهنگیان نیاز هست
  ۲-ایا میتونم دوباره ارشد رو دردانشگاه فرهنگیان در رشته دیگری بخونم؟
  اگر میتونم ازچه طریقی
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 44. سلام من دانشجوی ترم آخر معماری هستم…البته به صورت ناپیوسته و در دانشگاه دولتی تحصیل کرده ام.
  آیا میتونم توی دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم و معلم بشم؟؟
  ممنون و متشکرم

  • با سلام.دانشگاه فرهنگیان شرایط خاصی برای پذیرش داره اعم از: شرط سنی حداکثر ۲۲ سال،معدل کل دیپلم حداقل ۱۵ ، بومی بودن در استان،داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب تراز علمی ۶۵۰۰ به بالا در زیر گروه مربوطه.درصورت داشتن تمامی شرایط مذکور میتونید با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه ی مجاز تا نهایت ۲۵۰۰ وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.موفق باشید.

 45. سلام .من یه چیز جدید شنیدم خواهش میکنم حتما جوابمو بدین ببینین یه فرد که تو اموزش پرورش استخدام میشه باید ۳۰ سال تدریس کنه تا بازنشست بشه ولی فردی که رفته دانشگاه فرهنگیان چون چهار سال تعهد خدمت داره بعد ۲۶ سال بازنشست میشه اما میگن یه بخشنامه جدید اومده که اون چهارسال که به عنوان دانشجوی فرهنگی هستیم از سال ۹۷ دیگه تعهد خدمت حساب نمیشه و از اول استخدام نیستیم و حقوق ناچیزی هم که تو دوران دانشجویی میدادن دیگه نمیدن راسته؟خاهش میکنم جوابمو بدین .یعنی به ما که رسید هیچی بهمون تعلق نمیگیره؟

 46. من دانش اموز رشته انسانی هستم الانم پیش دانشگاهی میخونم متقاضی دانشگاه فرهنگیان بودم اما با چیزی که شنیدم کلا علاقمو از دست دادم ینی چی که مزایاش رو برا ما برداشتن

 47. باسلام
  دبیر اموزش وپرورش هستم با ۲۹سال سابقه و۴۴سال سن بامدرک کارشناسی ارشد تاریخ .میتونم ارشد شرکت کنم برا رشته مشاوره ؟البته در حال حاضر دانشجوی ترم سوم

 48. سلام وقتتون بخیر .
  من رشته تحصیلیم تجربی بوده ولی برای کنکور ۹۷ گروه انسانی اسم نویسی کردم.معدل کل دیپلمم۱۸.۱۳ است و سنم ۲۱ سال تمامه میشه بگین برا قبول شدن چه ربطه ای باید بیارم.ممنون از لطفتون خدانگهدار

  • با سلام. رتبه ی قبولی دانشگاه فرهنگیان با توجه به ظرفیت دانشگاه و پذیرش در استان ها، متفاوته اما بصورت کلی رتبه ی شما نباید بالای دوهزار باشه یا دیگه نهایتا تا ۲۵۰۰ پذیرش میشید.موفق باشید.

 49. سلام من معدلم ۱۴/۹۹هست میتونم تربیت معلم مجاز بشم؟

  • با سلام. اگر رتبه ی شما خوب باشه احتمال اینکه فرهنگیان قبولتون کنه، زیاده. چون یک صدم خیلی آنچنان تاثیر نداره اما بازم جهت احتیاط به آموزش و پرورش منطقتون برید و بابت اصلاح این یک صدم باقیمانده اقداماتی انجام بدید.شما میتونید ترمیم نمره رو امتحان کنید.موفق باشید.

 50. سلام من دانشجوی ترم۲٫ صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ام تو دانشگاه فنی حرفه ای دولتی درس میخونم و متولد ۷۷ ام میتونم تغیر رشته بدم به تربیت بدنی؟ و باید کنکور بدم رتبه کنکورمم ۱۱ بود

 51. ببخشید تربیت معلمی منظورم بود

 52. سلام
  من کاردانی رو دانشکده فنی حرفه ایی کرفتم در رشته نرم افزار .۱۹ سالمه
  میتونم کنکور دانشگاه فرهنگیان رو بدم.

  • باسلام. بله میتونید در کنکور سراسری شرکت کنید اما دانشگاه فرهنگیان شرایط اختصاصی داره مثل:معدل کل دیپلم بالای ۱۵،بومی بودن،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در زیرگروه موردنظر و…اگر همه شرایط رو دارا باشید بله میتونید و مشکلی نیست.موفق باشید.

 53. من تو هنرستان کامییوتر خوندم
  فوق دیپلم رو هم از دانشکده فنی حرفه ایی گرفتم
  چطور میتونم تو کنکور سراسری شرکت کنم برای دانشگاه فرهنگیان؟؟؟
  اخه میگن که فقط رشته های نظری میتونن تو کنکور سراسری شرکت کنن
  لطفا راهنماییم کنید.

  • باسلام. برای شرکت شما در کنکور سراسری هیچ ممانعتی وجود نداره چون مدرک فوق دیپلمتون برابر با پیش دانشگاهیه میتونید برای هر کدام از رشته های نظری که مایل هستید شرکت کنید اما برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان،باید شرایطی رو دارا باشید مثل:شرایط سنی زیر ۲۲ سال،بومی بودن در استان محل سکونت،معدل کل دیپلم ۱۵ و…دانشگاه فرهنگیان از بین فارغ التحصیلان دیپلم فنی حرفه ای دانشجو پذیرش میکنه اما درصد و ظرفیتش نسبت به فارغ التحصیلان دیپلم نظری،کمتره.موفق باشید.

 54. سلام ایا میتونم نمره ای ک فاصلم از ۱۵ کمتر از نیم نمره است با ترمیم معدل جبران کنم تا برای فرهنگیان مجاز شم

  • سلام. برای رفع این نیم نمره میتونید به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید و اگر که پذیرفتند طرح ترمیم نمره رو انجام بدید که اگر نتیجه ی این طرح موثر واقع بشه معدل شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 55. سلام وقتتون بخیر وخدا قوت اول ازهرچیز ازسایت خیلی خوبتون تشکر میکنم واقعا ممنون میخواستم بدونم من ترم اول دانشگاه نیمه دولتی پیام نور رشته علوم تربیتی میخونم متولد۷۶ هستم میخواستم بدونم میشه کنکور۹۷ شرکت کنم ودانشگاه فرهنگیان رشته تربیت معلم بخونم؟خیلی به معلمی علاقه دارم لطفا راهنماییم کنیدخواهش میکنم

  • سلام. برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اگه شرط سنی و معدل رو داشته باشید می تونید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در کنکور شرکت کرده و در صورت داشتن رتبه، بعد از مصاحبه وارد این دانشگاه شید.

 56. سلام.برای سال ۹۷ ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  • باسلام. تا زمان اومدن دفترچه های انتخاب رشته هیچ اطلاعیه ای دراین مورد در دسترس نیست ولی احتمال افزایش ظرفیت سال ۹۷ نسبت به پارسال،وجود داره.موفق باشید.

 57. ممنونم..تو یه سایت یه مقدار ظرفیت مشخص رو قرار داده بودن بعد گفته شده بود که احتمال بیشتر شدنش هم هست..ظرفیت نوشته شده ۲ونیم برابر ظرفیت ۹۶بود..میخواستم بپرسم که درسته یا خیر؟

 58. سلام من متولد سال۷۶هستم و برای ثبت نام کنکور ۹۷نتونستم اقدام کنم اگر که بخوام برای کنکور ۹۸اقدام کنم میتونم یاخیر توروخدا دقیق بهم بگید لطفا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *