سه شنبه , تیر ۲۶ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دسته‌بندی نشده / شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط و ضوابط خرید خدمت سربازی 97

شرایط خرید خدمت سربازی
شرایط خرید خدمت سربازی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سال گذشته مراجع مسئول عنوان کرده بودند که سال 96 آخرین سالی خواهد بود که مشمولان غایب خدمت سربازی مجاز به خرید خدمت سربازی خواهند بود و در سال 97 دیگر این موضوع امکان پذیر نخواهد بود. ولی برخلاف این گفته، امسال نیز در بودجه ی کشور که از سوی دولت به مجلس تقدیم شد در تبصره 11 لایحه بودجه به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب با دریافت جریمه، از سربازی معاف شوند. بنابراین در این مطلب به جزئیات موضوع خرید خدمت سربازی خواهیم پرداخت. در صورتی که با مطالعه این مطلب نیز پاسخی برای سوالات و ابهامات خود نیافتید می توانید سوال خود را از طریق تماس با مشاوره تلفنی ایران مشاوره با مشاوران مرکز ایران مشاوره درمیان بگذارید. مشاوران مرکز، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

افزایش قیمت خرید سربازی به احتمال زیاد در سال 97 اجرا نخواهد شد، اما احتمال تصویب قطعی آن برای سال ۹۸ زیاد است.

شرایط خرید خدمت سربازی

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 1394 ، بندی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند قرار داد که طبق این بند، این افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود، از خدمت سربازی معاف شوند. در سال‌های بعد نیز علی‌رغم برخی مخالفت‌ها، این بند به صورت سالانه در بودجه گنجانده شد. برای سال 97 نیز برخلاف گفته ها که حاکی از حذف این بند از لایحه بودجه بود ولی این بند در بودجه 97 نیز قرار داده شده است. دولت در لایحه ای که تقدیم مجلس کرد برای سال 97 نیز همان مبالغ مصوب سال 96 را پیشنهاد داده ولی نمایندگان مجلس این قیمت ها را 2 تا 3 برابر افزایش دادند. قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد. البته اجرایی شدن این مصوبه برای کسب نظر رهبری مسکوت ماند و در سال 97 اجرایی نخواهد شد.

در اجرای مقررات، مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه، مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند ازطریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آنان رسیدگی شود.

 • افرادی که مدت غیبت آنان به بیش از هشت سال تمام برسد در شمول این مقررات قرار می گیرند.
 • مشمولین غایبی که تابعیت ایرانی اخذ کرده اند، ملاک محاسبه غیبت آن ها نیز از سن 18 سال تمام خواهد بود.
 • برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل، ملاک محاسبه داشتن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهد بود ( برای مشمولان متاهل، 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ ازای هر فرزند، 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود. )
 • طبق مقررات تدوین شده افرادی که در سامانه سازمان وظیفه عمومی ثبت نام نموده اند در اولویت رسیدگی قرار می گیرند و اولویت بهره مندی از تسهیلات تقسیط در نظر گرفته شده برای جریمه مشمولان غایب با افرادی است که درخواست خود را زودتر ثبت می کنند.
 • سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.
 • مشمولان غایب که به صورت اقساط و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند، میتوانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
 • فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی، علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده به شرط عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان، با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه درصد تخفیف میشوند.
 • افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند می گردند.
به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه، یک سال محسوب می شود.

قیمت خرید خدمت سربازی سال ۹۷

براساس بند (ب) تبصره ١١ میزان جریمه‌ خرید سربازی سال ۹۷ به شرح زیر تصویب شد:

زیر دیپلم  10 میلیون تومان
دیپلم  15 میلیون تومان
فوق دیپلم  20 میلیون تومان
کارشناسی  25 میلیون تومان
کارشناسی ارشد  30 میلیون تومان
دکتری پزشکی  35 میلیون تومان
دکتری غیر پزشکی  40 میلیون تومان
پزشکان متخصص  50 میلیون تومان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۴ نظر

 1. سلام
  من متولد ۱۳۷۱/۱۱/۱۱ و تحصیلم زیر دیپلم هست.
  میشه کارت پایان خدمت بخرم؟

  • سلام برای خرید خدمت سربازی باید ۸ سال غیبت داشته باشید.برای اطلاعات بیشتر به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید

 2. نامزد من سال ۹۳ به خدمت اعزام شد. بعد از ۵ ماه از خدمت سرباز زد. الان میخوایم اگ بشه خدمتشو بخریم. متولد ۷۲ هست… آیا امسال شامل حال ایشان می شود؟ باید چه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس