دوشنبه , آبان ۲۹ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
شماره تماس از طریق تلفن ثابت -9099072938
خانه / کنکور / شرایط شرکت در کنکور سراسری 97

شرایط شرکت در کنکور سراسری 97

زمان و نحوه ثبت نام در کنکور سراسری 97

شرایط شرکت در کنکور سراسری 97
شرایط شرکت در کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

خواه ناخواه کنکور سراسری یکی بزرگ ترین اتفاقات سال است و  ثبت نام کنکور سراسری 97 آغاز جدی این اتفاق بزرگ،با وجود سابقه چندین ساله برگزاری کنکور سراسری در ایران اما هنوز خانواده های زیادی از شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97  اطلاع کامل ندارند. به روال هر ساله  ثبت نام سراسری 97 در 5 رشته یا گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ،کنکور هنرو زبان انجام می شود. هر کس با داشتن مدارک ذکر شده می تواند در یکی از رشته های اصلی یعنی ریاضی ، تجربی یا انسانی شرکت کند. اما در اینجا بد نیست روی این نکته و ابهام بزرگ تاکید کنیم که برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 داشتن دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا دیپلم و فوق دیپلم برای ثبت نام در کلیه رشته ها و گروه های آزمایشی کنکور سراسری کافی است و برای اینکه در یک گروه آزمایشی مشخص مثلا کنکور تجربی 97 شرکت کنید به هیچ وجه مجبور نیستید که حتما دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی داشته باشید. و برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  و لیست رشته های دانشگاه آزاد کلیک کنید.

زمان و نحوه ثبت نام در کنکور سراسری 97

با توجه به اطلاع رسانی سازمان سنجش برای داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری 97 شرکت کنند باید در جریان باشند که زمان برگزاری کنکور سراسری 97 برای گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی و انسانی و … در روز های پنجشنبه و جمعه مورخ 97/4/7 و 97/4/8 برگزار خواهد شد و همینطور بنا به اطلاعیه رسمی سازمان سنجش زمان و تاریخ  ثبت نام کنکور سراسری 97 از روز 1 بهمن 96 آغاز می شود و تا 8 بهمن ماه ادامه دارد.البته باز هم به روال سال های گذشته برای افرادی که از ثبت نام جا مانده اند یک مهلت مجدد  ثبت نام کنکور سراسری 97 در نیمه دوم اسفند96 قرار داده خواهد شد.نحوه ثبت نام کنکور سراسری بصورت کاملا اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. برای ثبت نام کنکور سراسری 97 باید در تاریخ و زمان مشخص شده در اطلاعیه سازمان سنجش با خریدن کارت اعتباری و وارد کردن اطلاعات ثبت نام در سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهید و کد رهگیری ثبت نام را در پایان ثبت نام تحویل بگیرید.

 

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97

اعلام نتایج کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. و لذا داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان قرار می گیرند دعوت می شود که پس از دریافت نتایج و کسب اطلاع از برنامه زمانی و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند. در رابطه با کارت ورود به جلسه کنکور سراسری بایدگفت که زمان  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری طبق روال سال های گذشته در تیر ماه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد پس بنابراین داوطلبان باید با ورود بر سایت سازمان سنجش کارت خود را دریافت کنند بنابراین برای دریافت نتایج کنکور سراسری و جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور سراسری 97 و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری می توانید بر روی کلیک کنند.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری 97 

با توجه به اهمیت کنکور ،داوطلبان باید توجه داشته باشند که مهم ترین موضوع برای داوطلبان بعد از قبولی رتبه انتخاب رشته می باشد . و هر ساله انتخاب رشته کنکور سراسری  از نیمه دوم مرداد تا اواخر مرداد ماه ادامه خواهد داشت. آغاز داوطلبان پس از دریافت رتبه قبولی شروع به انتخاب رشته میکنند و پس از مجاز شدن باید تمامی داوطلبان  منتظر کارنامه سبز یا کارنامه نهایی خود باشند.و در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره در تماس باشید.

 ثبت نام کنکور سراسری 97 چه شرایطی دارد؟

داوطلبان لازم است دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل بوده
1 -شرایط عمومی
– اعتقاد به اسلام و و احکام علمی اسلام
– عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
– عدم اعتیاد به مواد مخدر
– سلامت جسمی متناسب با رشته انتخابی
– عدم اعمال خلاف شغلی و تحصیلی

2 -شرایط اختصاصی  
– داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر باید تـا شهریور 97 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم).
– دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی وحرفه ای وزارت آموزش و پرورش و همچنین آن دسته از داوطلبان مذکور کـه حـداکثر تاشهریور 97 در مقطـع کـاردانی (فـوق دیـپلم)فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام در آزمون سراسری را خواهند داشت.
– فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی به شرطی میتوانند در آزمون سراسـری سـال 1397 شـرکت نمایند که خدمات قانونی خود را تا شهریور 97 به پایان برسانند.
– فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه های آموزشی غیر پزشکی بـه شـرطی مـیتواننـد درآزمون سراسری سال 1397 شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی خود را تا شهریور 97 انجام داده باشند.
– دانشجوی دوره روزانه  دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نباشد.
-دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را اخذ نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل بـا مؤسسـه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشـکل نظـام وظیفـه (بـرای برادران) حق ثبت نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری 97

داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسـال از طریـق
برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
1 -عکس 4×3 یا 4×6 (عکس تمام رخ).
2 -اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300×200 باشد.
3 -تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
4- عکس ارسالی داوطلب برای ثبت نام نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد
5-حاشیه های اضافی عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
6 – باید عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
7- اسکن عکس از روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و … ) قابل قبول نمی باشد.
8- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
9- در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون را ندارد.
تذکر خیلی مهم:  چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجـام میدهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی،حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلبی بـه جـای عکس شما ارسال نگردد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

حتما ببینید

منابع کنکور هنر 97

منابع کنکور هنر 97

منابع کنکور سراسری هنر 97 کسب رتبه قبولی در کنکور هنر رقابت زیادی بین داوطلبان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*