سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور 97

شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون
شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در چند سال اخیر شایعات مختلفی مبنی بر پذیرش داوطلبان در دانشگاه های گوناگون مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور شکل گرفته است که البته برخی از این شایعات در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون صحت داشته اما نه در مورد تمامی دانشگاه ها. در حال حاضر دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، پردیس های خودگردان و غیر انتفاعی در ایران در حال فعالیت هستند که شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در برخی از این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بوده ایم اما برای دریافت پاسخ سوال خود در خصوص اینکه آیا دانشگاه های مذکور در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند یا خیر؟ در ادامه مطلب به طور اختصاصی توضیحاتی را  در این خصوص ارائه داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

توجه داشته باشید که ، برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور 

سوالات متداولی در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور توسط داوطلبان از مشاوران مرکز ایران مشاوره پرسیده می شود. به همین دلیل لازم می دانیم در این مقاله برای متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارند، شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور را شرح دهیم. دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید اما نحوه پذیرش داوطلبان در دانشگاه های پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون به این صورت است که داوطلبان باید ابتدا ثبت نام نموده و در آزمون ورودی که جایگزین کنکور ارشد می باشد که نام دیگر آن کنکور فراگیر ارشد پیام نور است شرکت نمایند.

در واقع سوالات طرح شده در این آزمون از دروس اولیه مقطع کارشناسی ارشد می باشد و نمره منفی در آن تاثیری ندارد. همچنین زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون معمولا در اسفند ماه همان سال می باشد و اعلام نتایج آن در اواخر اردیبهشت ماه همان سال خواهد بود که داوطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه می بایست در اوایل اسفند ماه با مراجعه به سایت سنجش اقدام به دریافت کارت نمایند. برای آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 ،  ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 96 – 97 و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی در سال های گذشته در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط و ضوابطی از جمله چند سال سابقه ی کار در رشته ی تحصیلی خود و پذیرفته شدن در مرحله ی آزمون ورودی و مصاحبه اقدام به پذیرش داوطلب می نمود که طبق گفته ریاست دانشگاه علمی کاربردی که عنوان کرد در حال حاضر در ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی باید کوشید بنابراین تا اطلاع ثانوی در دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو نخواهیم داشت. به همین دلیل پذیرش دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی نهایتا در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد و عبارتی تحت عنوان کارشناسی ارشد بدون آزمون و یا با آزمون برای سیستم آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی  وجود ندارد. اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر خواهد بود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی

یکی دیگر از شایعاتی که در خصوص پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد صورت گرفت مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی بود که موج عظیمی از داوطلبان راغب به ثبت نام و ادامه تحصیل در این مقطع شدند که البته این طرح مورد قبول و تایید سازمان سنجش و وزارت علوم قرار نگرفت. بنابراین در حال حاضر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی امکان پذیر نخواهد بود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در بین دیگر دانشگاه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. چند سالی است که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز شده است و شاهد ثبت نام بسیاری از داوطلبان در این دانشگاه هستیم اما در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی می باشد اما ثبت نام بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیر خواهد بود که در قسمت زیر شرایط و ضوابط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد استعدادهای درخشان را شرح داده ایم.

چه کسانی استعداد های درخشان محسوب می شوند؟

دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب شده و این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از تسهیلات خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون اقدام نمایند.

1-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

2-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

3-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

4-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.

شرایط ثبت نام بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد ( استعدادهای درخشان)

  •  رتبه کارشناسی داوطلبان، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نخواهد بود.
  •  کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر  البته به استثنای دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند از شرایط ثبت نام خواهد بود.این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
  • به دانشجویان ورودی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد آزاد امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد .
  • امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.
  • دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را نخواهند داشت.
  •  مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره ی کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲ نظر

  1. سلام خسته نباشید.خواستم بدونم برای ارشد بدون ازمون دانشگاه تهران و فردوسی مشهد از دانشگاه پیامنور هم میتونن شرکت کنن??ممنونم

    • باسلام. شما با داشتن شرایط ویژه ی دانشگاه های سراسری که بدون آزمون فراخوان پذیرش برای ارشد می دهند،بله میتوانید شرکت کنید اما باید جزو استعدادهای درخشان باشید که معدل کارشناسیتون بالا باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم