یکشنبه , تیر ۳۱ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

جدول شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری
میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

چنانچه قصد دارید مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه پیام نور به تحصیل بپردازید لازم است ابتدا کمی با سیستم آموزشی این دانشگاه آشنا شوید.در خصوص معرفی دانشگاه پیام نور باید بگوییم که این دانشگاه یکی از دانشگاه های بزرگ نیمه حضوری به شمار می رود و پذیرش دانشجو در این دانشگاه به این شکل است که تمامی متقاضیان در هر یک از گروه های علوم پایه،گروه علوم انسانی،گروه فنی و مهندسی،گروه کشاورزی و هنر در صورت شرکت در آزمون گروه های ذیربط و مجاز شدن به انتخاب رشته امکان تحصیل در این دانشگاه را خواهند داشت.پذیرش داوطلبان در کد رشته محل ها به روش متمرکز می باشد بنابراین در صورتی که تعداد متقاضیان کمتر از ظرفیت رشته محل باشد در این صورت گزینش داوطلبان مطابق حد نصاب علمی صورت می گیرد.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96

در دانشگاه پیام نور نرخ افزایش سالانه شهریه حدود 15 درصد می باشد که این درصد افزایش شهریه  توسط هیئت امنا به تصویب می رسد. میزان شهریه متغیر دروس خودخوان 50 درصد شهریه های متغیر مربوط است و میزان شهریه ثابت (ترم تابستانی) 50 درصد  شهریه ثابت مربوط می باشد.در دانشگاه پیام نور نیز میزان شهریه متغیر براساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت خواهد بود.نکته دیگری که لازم است بدانید در رابطه با میزان شهریه  دانشگاه پیام نور در دوره های سراسری – فراگیر و بدون آزمون می باشد که شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) یکسان است و تفاوتی بین میزان شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور  96 در مقطع کارشناسی ارشد

میزان شهریه ثابت کارشناسی ارشد پیام نور در سال تحصیلی 96 برای کلیه ورودی ها و کلیه رشته ها 714 هزار تومان در نظر گرفته شده است که البته میزان شهریه متغیر براساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت خواهد بود و تفاوتی بین شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و همچنین شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) یکسان می باشد.جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با ما تماس بگیرید.

 

افزایش شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه پیام نور 96

در سال گذشته میزان شهریه‌ در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد افزایش نداشته و در سال آینده نیز افزایش نخواهد داشت. اما میزان شهریه مقاطع کارشناسی حدود 15 درصد افزایش خواهد داشت.ضمن اینکه میزان شهریه متغیر به تعداد واحدها، عملی و نظری بودن واحدها، عملی کم هزینه و پر هزینه بودن دانشجویان ارتباط دارد. به طور کلی میانگین شهریه دانشگاه پیام نور در دوره کارشناسی برای اخذ 20 واحد به صورت میانگین 350 هزارتومان می باشد که در رشته های علوم پایه به جهت ارائه دروس عملی پرهزینه، شهریه کمی بیشتر یعنی حدود 450 هزارتومان و در رشته های علوم انسانی کمی کمتر و حدود 300 هزارتومان می باشد.

شرایط پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور از طریق ارزیابی تخصصی و مصاحبه از بین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز، دانشجو می پذیرد.شرایط پذیرش دانشجو تنها بر طبق سوابق علمی داوطلبان وسنجش علمی از طریق ارزیابی سوابق علمی – پژوهشی و برگزاری مصاحبه علمی صورت می پذیرد. ضمن اینکه برای متقاضیانی که توسط سازمان سنجش کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) صادر شده است در صورت داشتن حدنصاب این دانشگاه قادر خواهند بود با مراجعه به پرتال اختصاصی دانشگاه پیام نور از چگونگی شرکت در  جلسات  ارزیابی تخصصی این دانشگاه آگاهی لازم را بدست آورند.ضمن اینکه حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگری 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ‌، 80 درصد حدنصاب اعلام شده داوطلبان آزاد خواهد بود.در صورت تمایل می توانید انتخاب رشته دکتری ۹۶ را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بسپارید.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 مقطع دکتری

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲ نظر

  1. WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. … http://hellowh983mm.com

  2. با سلام
    من متولد سال ۷۵ هستم و به خدمت سربازی هم نرفتم حالا با این شرایط من میتوانم در دانشگاه پیام نور شرکت کنم یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس