سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 و مشاوره انتخاب رشته ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آزمون، داوطلبان در موقعیت حساس تری نسبت به مرحله آزمون، یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند که نوع عملکرد آنها در این مرحله ارتباط مستقیمی در قبولی آنها در رشته مورد نظرشان خواهد داشت.بسیاری از داوطلبان در مرحله اول یعنی در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه قبولی می شوند اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته در این مرحله نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند که البته دلیل عدم موفقیت اکثر داوطلبان در این مرحله عدم آگاهی صحیح از نحوه چینش رشته ها می باشد. به طوری که اکثر داوطلبان در مرحله انتخاب رشته به اشتباه میزان شانس قبولی را نسبت به میزان علاقه خود نسبت به انتخاب رشته مورد نظر را در اولویت قرار می دهند! که نباید اینگونه باشد.

بنابراین با توجه به میزان اهمیت مرحله انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد توصیه می کنیم پس از کسب آگاهی در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته نسبت به انجام آن اقدام نمایید.ضمن اینکه در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره جهت جلوگیری از اشتباهات رایجی که داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب می شوند به طور اختصاصی به بررسی تمامی موارد مرتبط با اتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته اند که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

یکی از بزرگ ترین تغییراتی که در سال 96 می توانیم به آن اشاره کنیم ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد می باشد که طی این اقدام تاریخ برگزاری این آزمون نسبت به سال های اخیر با تغییراتی مواجه شد.بنابراین تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 96 به صورت همزمان در اوایل اردیبهشت ماه در روزهای پنجشنبه و جمعه در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه بود که تاریخ اعلام نتایج هم در نیمه دوم خرداد اعلام شد، به همین دلیل زمان انتخاب رشته ارشد 96 هم بر خلاف سال های گذشته که در زمان ثبت نام انجام می شد در سال 96 در نیمه دوم مرداد ماه یعنی پس از اعلام نتایج خواهد بود.

نحوه استفاده از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دانشجویان گرامی به خاطر داشته باشید که برای انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی آگاهی از مواردی از جمله رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل)، رتبه و درصد های هر درس و کد رشته ها ، سهمیه ها، گزینش بومی و منطقه ای ،ظرفیت پذیرش رشته ها، معدل ،رتبه و تراز ،قوانین همیشگی و قوانینی که اخیرا به تصویب رسیده اند، از اهمیت بسیاری برخوردار هستند که تمامی این اطلاعات را می توانید در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد جستجو کنید.همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 تفاوتی چندانی بین رتبه و ترازتان وجود نخواهد داشت و بدون در نظر گرفتن تراز قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های مربوط به سال های گذشته می بایست انتخاب رشته را انجام دهید.

ترتیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟

برای کسب نتیجه مطلوب در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و کسب اطلاع از کد رشته محل ها ،ظرفیت آنها ، رتبه و درصد های هر درس و … به سراغ انجام انتخاب رشته بروید.اولین قدم در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد نحوه چینش رشته ها می باشد.اما اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که ترتیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که با توجه به اینکه در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شما داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد، بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

*به این صورت که انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید و با توجه به رتبه ی خود اقدام به انتخاب کد رشته ها نمایید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید.

*در مرحله بعدی سعی کنید انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

*اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 رشته محل را در لیست انتخاب رشته خود بگنجانید.

توصیه های مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • اولین و مهمترین نکته این است که ترتبیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد  می بایست بر اساس علاقه باشد نه شانس قبولی .
 • داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که حتی اگر از رتبه  کسب شده خود در کنکور کارشناسی ارشد احساس رضایت ندارید به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید و شانس خود را ضمن انجام انتخاب رشته ای منطقی و اصولی امتحان نمایید.
 • از اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در مرحله انتخاب رشته  مرتکب شوند این است که اولویت رشته ها را بر اساس شانس قبولی خود در اولویت قرار می دهند که این عمل اشتباه است بنابراین سعی کنید چینش رشته ها را بر اساس میزان علاقه خود به رشته مورد نظر انجام دهید.
 • از دیگر اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب شوند عدم آشنایی و اطلاعات کافی داوطلبان از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات و نحوه تخصیص معدل می باشد که توصیه می کنیم پیش از انجام  انتخاب رشته تمامی موارد را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.
 • مورد آخر این است که از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد غافل نشوید.ضمن اینکه در صورتی که در انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دچار مشکل هستید می توانیدجهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 و مشاوره انتخاب رشته ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۷۶ نظر

 1. سلام و خسته نباشید سوالی که بنده داشتم راجع به انتخاب منابع برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس است.
  من مدرک کارشناسیم رو در رشته مهندسی شهرسازی گرفتم اما میخوام ارشدم رو در رشته طراحی لباس بگیرم ضمن اینکه تا اردیبهشت بیشتر فرصت ندارم و نمیتونم حجم زیادی از کتاب رو که به عنوان منابع معرفی شده بخونم .میخواستم بدونم کجا میتونم این اطلاعات رو کسب کنم؟ که تو قرصت باقی مانده چه کتاب هایی رو باید تهیه و مطالعه کنم؟

  • با سلام. شما باید برای هر کتاب یک منبع تکمیلی رو در نظر بگیری و مطالعش کنی اما اگر سایت ها رو سرچ کرده باشی میبینی که منابع مختلفی وجود داره که نمیشه به هر منبعی خیلی اطمینان کرد بهتره از یک کارشناس تحصیلی کمک بگیری.موفق باشید.

 2. با سلام من امسال رشته روابط بین الملل روزانه گیلان کارشناسی ارشد قبول شدم
  همینطور که میدانید اگر شما روزانه قبول شوید نمیتوانید سال بعد مجددا شرکت کنید
  حال دانشگاه گیلان برای تکمیل ظرفیت شبانه روابط هم اعلام نیاز کرده
  اگر من برای تکمیل ظرفیت شبانه را انتخاب کنم چون رشته
  از روزانه به شبانه تغییر میکند ایا میشود سال بعد دوباره شرکت کرد؟

 3. سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل ارشد برق قدرت از دانشگاه دولتی شهرکرد با معدل بالای۱۸ هستم.چون مقاله علمی پژوهشی ندارم و پایان نامم هم خیلی سطح بالا نیست و هم چنین دوست دارم در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهم تصمیم گرفتم در آزمون ارشد۹۷ در رشته دیگری شرکت کنم . اما نمیدونم چه رشته ای برای خانم ها بهتره و آینده شغلی بهتری دارد؟ خودم دو رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک و مهندسی رآکتور هسته ای را انتخاب کردم و هم چنین چون برام مهمه که حتما در استان خودم یعنی استان اصفهان تحصیل کنم و دانشگاه راه دور نروم دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان را مد نظر دارم. ارشد رشته مهندسی پزشکی هم در دانشگاه اصفهان و هم در صنعتی اصفهان هست. ولی دکتری این رشته در این دو دانشگاه نیست. ارشد و دکتری مهندسی هسته ای هم فقط در دانشگاه اصفهان هست. من حالا نمیدونم برم دانشگاه اصفهان برای رشته مهندسی هسته ای که بعد بتونم دکتری را هم همونجا ادامه بدم یا اینکه برم ارشد مهندسی پزشکی صنعتی اصفهان؟ نمیدونم کدوم برام بهتره؟ به نظر شما امکان داره تا یکی دوسال آینده دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه اصفهان یا صنعتی ارائه بشه؟ یا به نظر شما با داشتن مدرک ارشد و دکتری دانشگاه اصفهان امکان هیئت علمی شدن هست؟ من این دو رشته را با توجه به اینکه جدید و نو هستن انتخاب کردم اما نمیدونم بهترین کار در این شرایط برای من چیه؟

 4. سلام.من خیلی علاقه به رشته ی تاریخ دارم دوست دارم معلم یا استاد تاریخ بشم ولی موقع انتخاب رشته وقتی رفتم پیش مشاور بهم گفتن این رشته ها بازار کار ندان! رفتم یه رشته ای درس خوندم که اصلا هیچ علاقه ای بهش نداشتم الان لیسانس فقه و حقوق دارم خودم موندم نمیدونم باید چیکار کنم میشه لطفا راهنماییم کنین؟

  • سلام. شما می تونید رشته تون رو ادامه بدید و آزمون وکالت بدید. یا اینکه از الان برای آزمون های استخدامی سازمانهایی مثل دادگستری یا آموزش و پرورش اقدام کنید و یا اینکه کارمند مراکز خصوصی حقوقی بشید. و اگر هیچ علاقه ای ندارید می تونید تو رشته ای غیر مرتبط دنبال کار بگردید و همچنین به صورت آزاد تو اوقات فراغتتون کتابهای تاریخ مطالعه کنید. موفق باشید.

 5. سلام وقت بخیر
  رتبه من در کنکور ارشد ۱۹۰۰۰ هستش و آخرین رتبه مجاز برای دوره غیر روزانه ۲۵۰۰۰ هست میخواستم ببینم شانس قبولی در غیرانتفاعی های شهر تبریز رو دارم یانه؟ در دانشگاه آزاد هم آیا شانس قبولی دارم؟

 6. با سلام و وقت بخیر
  من در کنکور ارشد ۹۶ فقط در دوره روزانه و غیر انتفاعی شرکت کرده بودم که در مرحله دوم از هیچ کدوم رشته های انتخابیم قبول نشدم، آیا در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد میتونم شرکت کنم؟ رشته من مهندسی نرم افزار کامپیوتره که تفاوت نمره های من با آخرین نفر قبولی حدود ۷۰ نمره ست آیا شانس قبولی در تکمیل ظرفیت آزاد و غیر انتفاعی رو دارم؟

  • سلام. اگه تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد مرحله اول شرکت کرده بودید میتونید تو تکمیل ظرفیت هم شرکت کنید و اگه انتخاب رشته آزاد رو انجام ندادید، باید منتظر دفترچه باشید که ببینیم اجازه انتخاب رشته دارید یا نه. سالهای قبل اینجور بوده که برای شرکت در تکمیل ظرفیت حتما باید انتخاب رشته مرحله اول رو انجام میدادید. موفق باشید.

 7. باسلام و وقت بخیر، با رتبه ی ۱۵هزار مجموعه مدیریت بازرگانی احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا در مشهد یا غیرانتفاعی های تهران هست؟ رتبه آخرین فرد مجاز شده ۸۹هزار هست.

 8. با سلام
  با رتبه ۱۹۰۰۰کارشناسی ارشد در گروه مدیریت چقدر شانس قبولی در شهرهای استان فارس را دارم . و میزان شانس پذیرشم در دانشگاه غیر انتفاعی شیراز یا پیام نور شیراز و حومه چقدر است ؟
  آخرین رتبه مجاز ۸۹۰۰۰ می باشد.

 9. سلام خسته نباشید با رتبه ۱۴۰۰ ژنتیک امکان قبولی روزانه مراغه وجود داره؟ اخرین فرد مجاز ۱۹۰۰

 10. سلام توروخداراهنماییم کنین بارتبه۲۴۴۰روزانه ریاضی گرگان یابهشهریاگنبدقبول میشم؟اخرین فردمجاز۴۶۱۱ بود.دارم دق میکنم ازاسترس

  • سلام دوست عزیز برای روزانه شهرهایی که ذکر کردید شانس شما خیلی بالا نیست ،باز به نسبت در گنبد شانس بهتری دارید.

 11. با سلام.احتمال قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران با رتبه ۹۸۱ و آخرین رتبه مجاز ۴۴۸۰ تا چه حد هست؟ باتشکر

 12. سلام. دانشگاه های شهید مدنی تبریز،همدان، زنجان و گیلان (((حدودا))) چه رتبه هایی ارشد زبان روزانه قبولن ؟ تشکر

 13. سلام رتبه۵۹۹ آموزش زبان روزانه کدوم شهرها میتونه قبول بشه؟

  • سلام شهرهای مناطق محروم و یا شهرهای جنوبی ایران بااین رتبه امکان پذیرش وجوددارد گرچه شانس پذیرش روزانه بااین رتبه پایین است اما در شبانه شانس خیلی بالاتری دارید.

 14. سلام و وقت بخیر و خسته نباشید رتیه ارشد نرم من ۲۸۰ و هوش ۲۷۰ است
  میخواستم بدونم منی که روزانه های تهران اصفهان تبریز شیراز مشهد ارومیه رو زدم احتمال داده قبول بشم.؟
  با تشکر

 15. سلام میخواستم بدونم با رتبه ۳۶۰۰ مهندسی صنایع که اخرین رتبه مجاز برای غیر روزانه۱۰۸۰۰ هست شانسی برای دانشگاه ازاد شیراز گرایش کنترل کیفیت دارم یا خیر؟و اگر دارم حدود چقدر است؟
  با تشکر

 16. با سلام و عرض ادب .من در رشته اقتصادرتبه ۴۸۷ رو کسب کردم .آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۴۰۰ وغیرروزانه ۴۶۰۰ هستش.دانشگاههای تهران حدود ۳۰۰ نفر روزانه و ۱۳۰ نفر شبانه و در مجموع ۴۳۰ نفر روزانه و شبانه ظرفیت دارد.بنظرشما شانس قبولیم در دوره روزانه دانشکاههای تهران چند درصده ؟شبانه تهران چطور؟

  • سلام شانس پذیرش شما در روزانه های تهران حدود۶۰ درصد است ولی درشبانه ها حدود ۸۰ درصد شانس پذیرش دارید.

 17. سلام من ایمنی و بهداشت محیط زیست اچ اس پی ارشد امتحان دادم الان دیدم اهواز شهرخودم مدیریت ایمنی اچ اس ای داره میشه انتقالی گرقت اگه صیول شدم چون تو زیر شاخه شیمی نداره دانشگاه اهواز

 18. سلام وعرض ادب و احترام ضمن خسته نباشی به شما عزیزان مشاور بنده رتبه ۴۷۰۰ در رشته حقوق گرایش جزا را دارم اخرین رتبه فرد قبولی ۷۶۰۰۰ است . آیا شانسی برای گرایش حقوق جزا وجرمشناسی در دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات تهران و دانشگاه ازاد تهران مرکز ودانشگاه ازاد تهران شمال و دارم باتشکر اززحمات شما عزیزان.

 19. سلام بارتیه۶۰۰۰ امکان قبولی دانشگاه شبانه ارومیه برای بیوشیمی؟وازاد ارومیه برای میکروبیولوژی هست؟واینکه شهریه هاشون چقدر میشه ترمی؟

  • سلام.بله امکان قبولی در رشته بیوشیمی شبانه با این رتبه وجود دارد و اینکه شهریه دانشگاه شبانه حدود ۸۰۰هزار تومن و شهریه دانشگاه ازاد میکرو بیولوژی حدود یک میلیون و نیم هستش.

 20. سلام ببخشید بارتیه ۶۰۰امکان قبولی دانشگاه شبانه ارومیه برای بیوشیمی وآزاد ارومیه برای میکروبیولوژی هست؟واینکه شهریه چقدره؟

  • سلام.بله با داشتن چنین رتبه ای به راحتی می توانید وارد دانشگاه شبانه در رشته بیوشیمی بشید و درمورد سوال دوم هم باید بگم بله امکان قبولی در دانشگاه ازاد در این رشته وجود دارد. و اما در مورد شهریه ازاد باید خدمتتون عرض کنم چیزی نزدیک به یک میلیون و پونصد هزار تومن هستش.

 21. سلام ،خسته نباشید با رتبه ۱۹۰۰۰ عمران سازه ازاد قزوین شانس قبولی را دارم ؟ آخرین فرد قبولی ۳۸۰۰۰ است ، کارشناسی هم همان دانشگاه بودم.

 22. سلام من اهل بابلسر هستم با رتبه ۱۸۲ فقه و حقوق که تا ۹۷۰ روزانه قبول میکنن، انتخابهای چهارم و پنجمم رو مجازی تهران زدم و انتخاب ششم رو دانشگاه بابلسر روزانه، احتمال قبولیم در دانشگاه بابلسر چقدره؟

 23. سلام وعرض ادب خسته نباشید بنده با رتبه ۴۷۰۰ رشته حقوق گرایش حقوق جزا کدضریب ۳ در دوره غیر روزانه ودانشگاه ازاد اسلامی و آخرین رتبه فرد مجاز ۷۶۲۸۱ است شانسی برای قبولی دانشگاه شبانه علامه طباطبایی و شهید بهشتی و تربیت مدرس تهران رادارم سوال دوم آیا شانس قبولی در دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران ودانشگاه ازاد تهران مرکز رشته حقوق جزا رادارم باتشکر اززحمات شماعزیزان

  • سلام.با داشتن رتبه ای معادل رتبه شما در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی به راحتی امکان قبولی وپذیرش وجود دارد.

 24. سلام دو تا سوال داشتم:
  ۱-میخواستم بدونم با رتبه ۴۸۰۰ میتونم مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی دانشگاه ازاد شیراز قبول بشم؟
  ۲-با رتبه ۳۴۰۰ میتونم مهندسی صنایع گرایش مدیریت پروژه غیرانتفاعی زند دانش گستر شیراز قبول بشم؟

  • سلام.با کسب چنین رتبه هایی میتوانید وارد دانشگاه ازاد ویا غیر انتفاعی در رشته مورد علاقتون بشید.

 25. با سلام .رتبه من در مدیریت بازرگانی ۶۰۰شده ایا شانس قبولی در دانشگاه روزانه رو دارم.
  اضافه کنم اخرین رتبه مجاز در روزانه ۲۷۰۰است.
  البته روزانه شهرستان ها منظورمه

  • سلام. با توجه به رتبه ای که دارین میتونین رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه ها روزانه قبول بشین.

 26. سلام وقت بخیر..آیا امکان انتخاب رشته در رشته غیر مرتبط کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۶ وجود داره؟؟ چون داخل دفترچه نوشته بود رشته ها باید مرتبط باشن و سالهای گذشته این وجود نداشته

 27. سلام با رتبه ۴۷۰۰ رشته حقوق گرایش جزا جرم شناسی شانسی برای قبولی دانشگاههای شبانه تهران دارم آخرین رتبه مجاز درغیر روزانه ودانشگاه ازاد ۷۶۲۸۱ بوده ایادردانشگاه ازاد علوتحقیقات تهران ودانشگاه ازاد تهران مرگز شانسی برای قبولی رشته جزا وجرمشناسی دارم معدلم هم ۱۸/۲۴ است .باتشکرازشما

  • سلام. دوست عزیز با رتبه مد نظر شما شانس قبولی در دانشگاه های شبانه وجود دارد.اما با داشتن چنین رتبه ای شانس قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی بیشتر است.

 28. سلام علیک.من در کدضریب ۶ رتبه ۳۵۴۲ آوردم. آخرین رتبه مجاز ۷۳۰۵ میباشد. .دررشته مطالعات فرهنگی دردانشگاه های پیام نور ، آزاد قبول میشم. راهنمایی کنید متشکرم

  • سلام.اگه آخرین رتبه قبولی مجاز به انتخاب رشته تمام دوره ها ۷۰۳۵ باشه برای آزاد و پیام نور شانس دارید

 29. سلام رتبه من در رشته عمران شده ۶۵٧٣ که آخرین مجاز روزانه٧٧٧٩بوده..و آخرین نفر مجاز کل٣٨٠٠٠
  شانس قبولی برای شبانه تو گرایش های راه یا خاک وپی و سازه هست؟ پردیس های تهران چه طور؟

 30. سلام.ارشد برق شرکت کردم.رتبه ام ۲۱۰۰ است.احتمال قبولی شبانه تهران چقدر است؟

 31. سلام با رتبه ۶۵ مهندسی باغبانی که آخرین رتبه مجاز ۱۵۱۳ هست امکان قبولی در دوره روزانه دانشگاه صنعتی اصفهان چقدر هست؟؟

 32. ببخشید آخرین رتبه مجاز ۳۰۲۸۸ هست

 33. سلام با رتبه ۳۶۳ مهندسی شمی بیوتکنولوژی روزانه احتمال قبولی دارم؟ اخرین نفر محاز ۵۷۵

 34. با سلام
  خواستم بدونم با رتبه ۳۲۷۱ مجموعه مهندسی برق،گرایش مخابرات شبانه میتونم قبول بشم
  با تشکر

  • سلام.احتمالش برای بعضی از دانشگاه ها وجود داره.برای راهنمایی بهتر لطفا آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته غیر روزانه رو بفرمایید

 35. با سلام بارتبه ۴۸۷ اقتصاد شانس قبولی دانشگاههای تهران روزانه رو دارم؟شبانه چطور؟

  • سلام.برای شبانه شانس بیشتری دارید.برای اینکه بتونم نظر کامل تری به شما بدم آخرین رتبه مجاز انتخاب رشته روزانه وغیرروزانه رو هم بفرمایید

 36. این رو هم بگم که آخرین رتبه ی مجاز روزانه در رشته ی من ۴۶۷۴ هست

 37. سلام و خسته نباشید. زشته ی من فیزیکه و بیشتر به گرایشات نظری علاقه دارم. رتبه ی ارشدم ۳۰۳شده. میدونم که با این رتبه در شهید بهشتی مجاز میشم. جوری که خودم بررسی کردم، برای شبانه دانشگاه تهران مهندسی هسته ای ۳۰۰ پذیرش داشته سال ۹۳٫ امسال ظرفیت ها قدری بیشتر شده . به نظرتون شانسی دارم که دانشگاه تهران گرانش و یا ذرات مجاز بشم؟

  • سلام.چون سال ۹۳ با این رتبه قبولی داده دلیل نمیشه که امسال هم اینطور باشه.باید آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته روزانه و ظرفیت دانشگاه های ارائه دهنده رشته مورد نظرتون رو بررسی کنید

 38. سلام رشته من مشاوره
  رتبم ۴۵۵ و ترازم ۶۰۳۹ هست و اخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته دردوره ی روزانه ارشد در رشته ی مشاوره ۷۸۴ هست
  رتبه ی ۱۴۳ پارسال ترازشون برابر با تراز امسال بنده هست آیا امکان قبولی در دوره ی روزانه را دارم یاعلی

 39. سلام و خسته نباشید خدمت شما…میخواستم بدونم شهریه ی یک ترم دانشگاه شبانه (قم) چقدر میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم با تشکر

 40. سلام،میخواستم بپرسم با رتبه ۱۱۳ در سهمیه که آخرین رتبه ی مجاز ۱۴۳۲هست امکان قبولی در دانشگاه های روزانه ی تهران و مشهد و اصفهان برای بنده مقدور هست یا خیر؟با تشکر

 41. سلام. من کارشناسی خود را در یکی از شاخه های مهندسی از دانشگاه سراسری شیراز گرفتم،رتبه ام برای ارشد جوری نیست که بتونم برم دانشگاهی در حد دانشگاه لیسانسم.به نظر شما این کار مدرک لیسانسمو خراب نمیکنه برای سرکار رفتن یا مهاجرت؟

  • سلام.اگر دانشگاه کارشناسی شما کاملا معتبر بوده به رزومه کاری شما خیلی کمک میکنه ، البته مدرک کارشناسی ارشد هم به جای خودش خیلی مهمه.برای سرکار رفتن مشکلی پیدا نمیکنید مگر اینکه بخواید توی ارگان خاصی مشغول بشید.برای مهاجرت هم بستگی به نوع قبولی دانشگاه در مقطع ارشد داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم