یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 و مشاوره انتخاب رشته ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آزمون، داوطلبان در موقعیت حساس تری نسبت به مرحله آزمون، یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند که نوع عملکرد آنها در این مرحله ارتباط مستقیمی در قبولی آنها در رشته مورد نظرشان خواهد داشت.بسیاری از داوطلبان در مرحله اول یعنی در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه قبولی می شوند اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته در این مرحله نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند که البته دلیل عدم موفقیت اکثر داوطلبان در این مرحله عدم آگاهی صحیح از نحوه چینش رشته ها می باشد. به طوری که اکثر داوطلبان در مرحله انتخاب رشته به اشتباه میزان شانس قبولی را نسبت به میزان علاقه خود نسبت به رشته مورد نظر در اولویت قرار می دهند! که نباید اینگونه باشد. بنابراین با توجه به میزان اهمیت مرحله انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد توصیه می کنیم پس از کسب آگاهی در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته نسبت به انجام آن اقدام نمایید.ضمن اینکه در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره جهت جلوگیری از اشتباهات رایجی که داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب می شوند به طور اختصاصی به بررسی تمامی موارد مرتبط با اتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته اند که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

یکی از بزرگ ترین تغییراتی که در کنکور سال قبل اتفاق افتاد ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد بود که طی این اقدام تاریخ برگزاری این آزمون نسبت به سال های اخیر با تغییراتی مواجه شد. تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 97 به صورت همزمان در اوایل اردیبهشت ماه در روزهای پنجشنبه و جمعه در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه بود که تاریخ اعلام نتایج هم در نیمه دوم خرداد ماه می باشد، به همین دلیل زمان انتخاب رشته ارشد 97 هم بر خلاف سال های گذشته که در زمان ثبت نام انجام می شد در سال 97 در نیمه دوم مرداد ماه یعنی پس از اعلام نتایج خواهد بود.

نحوه استفاده از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دانشجویان گرامی به خاطر داشته باشید که برای انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی آگاهی از مواردی از جمله رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل)، رتبه و درصد های هر درس و کد رشته ها ، سهمیه ها، گزینش بومی و منطقه ای ،ظرفیت پذیرش رشته ها، معدل ،رتبه و تراز ،قوانین همیشگی و قوانینی که اخیرا به تصویب رسیده اند، از اهمیت بسیاری برخوردار هستند که تمامی این اطلاعات را می توانید در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد جستجو کنید.همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 تفاوت چندانی بین رتبه و ترازتان وجود نخواهد داشت و بدون در نظر گرفتن تراز قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های مربوط به سال های گذشته می بایست انتخاب رشته را انجام دهید.

ترتیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟

برای کسب نتیجه مطلوب در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و کسب اطلاع از کد رشته محل ها ،ظرفیت آنها ، رتبه و درصد های هر درس و … به سراغ انجام انتخاب رشته بروید.اولین قدم در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد نحوه چینش رشته ها می باشد.اما اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که ترتیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم با توجه به اینکه در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شما داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد، بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

*به این صورت که انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید در انتخاب های خوش بینانه اصلا به رتبه توجه نکنید و تنها رشته هایی را انتخاب کنید که به آن ها علاقه دارید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید.

*در مرحله بعدی سعی کنید انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

*اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 رشته محل را در لیست انتخاب رشته خود بگنجانید.

توصیه های مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 • اولین و مهمترین نکته این است که ترتبیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد  می بایست بر اساس علاقه باشد نه شانس قبولی .
 • داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که حتی اگر از رتبه  کسب شده خود در کنکور کارشناسی ارشد احساس رضایت ندارید به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید و شانس خود را ضمن انجام انتخاب رشته ای منطقی و اصولی امتحان نمایید.
 • از اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در مرحله انتخاب رشته  مرتکب شوند این است که اولویت رشته ها را بر اساس شانس قبولی خود در اولویت قرار می دهند که این عمل اشتباه است بنابراین سعی کنید چینش رشته ها را بر اساس میزان علاقه خود به رشته مورد نظر انجام دهید.
 • از دیگر اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب شوند عدم آشنایی و اطلاعات کافی داوطلبان از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات و نحوه تخصیص معدل می باشد که توصیه می کنیم پیش از انجام  انتخاب رشته تمامی موارد را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.
 • مورد آخر این است که از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد غافل نشوید.ضمن اینکه در صورتی که در انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دچار مشکل هستید می توانیدجهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 و مشاوره انتخاب رشته ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۱۸۱ نظر

 1. سلام
  من رتبم در رشته ی مهندسی صنایع ضریب ۲ شده ۹۶۳ و آخرین فرد مجاز ۱۹۷۰.آیا شانس قبولی در دوره ی روزانه دارم؟

 2. سلام .
  این بار سوم هست که پیام میفرستم و جواب نمیدید
  اگر ممکن هست جواب بنده را بدید .با تشکر

 3. سلام وعرًض ادب و احترام خدمت مشاورعزیر چند مین پیام هست ارسال میکنم لطفا این بارجوابموبدید با رتبه ۱۳۰۰ رشته حقوق گرایش جزا وجرمشناسی و آخرین رتبه مجاز۳۸۹۱است شانس قبولی دانشگاه شبانه شهیدبهشتی و شبانه علامه طباطبایی تهران و غیر انتفاعی علم وفرهنگ تهران رادارم و شانس قبولی در دانشگاه ازاد علوتحقیقات وتهران مرکز و دانشگاه ازاد تهران شمال رادارم معدل کل ۱۸/۲۴و معدل موثر۱۹/۳۱ است لطفا راهنمایی کنید.سپاسگزارم.

  • باسلام.شانس قبولی با این رتبه در دانشگاه های شبانه به اندازه ۳۰% می باشد اما شانس قبولی برای دانشگاه های آزاد به اندازه ۶۵ الی ۷۰% می باشد.

 4. سلام ..خواهش می کنم لطفا جواب بدید..سه روز پیش سوال پرسیدم هنوز چواب ندادین .. فقط فردا رو برای انتختب رشته ارشد وقت دارم ..لطفا خواهش می کنم جواب بدید..کاربر به اسم فیاض هست ..در مورد تاریخ پرسیدم

 5. سلام . سوال روز قبل بنده را اجابت بفرمایید پاسخ بدید . با تشکر

 6. سلام چطور از طریق همراه با شما تماس حاصل کنیم

 7. سلام ، من با رتبه ۱۸۱ تکنولوژی آموزشی و اخرین رتبه مجاز ۹۰۵ میباشد، و با معدل موثر ۱۷/۵۹ شانس قبولی در دوره روزانه بوعلی همدان را دارم؟

 8. سلام. بنده در رشته تربیت بدنی گرایش مدیریت رتبه ۵۷ بدست اوردم . اخرین رتبه مجاز در دوره روزانه ۱۵۹۳ میباشد .
  میخواستم بدونم که ایا شانس قبولی در دوره روزانه دانشگاه تهران را دارم یا خیر؟
  باتشکر

 9. سلام وعرض ادب مشاورعزیز بنده چندتا پیام بزارم جوابمو بدید جواب همه رو زودمیدید واضح و روشن بنویسم جواب بنده را نمیدید که وقت خودمو تلف نکنم وقت شماراهم نگیرم. سپاسگزارم.

 10. با عرض سلام و خسته نباشید با رتبه ۲ سهمیه ایثارگران در گرایش بهینه سازی سیستم ها و بدون سهمیه ۲۰۲ و تراز علمی ۵۵۸۹ آیا میتوان بهینه سازی

  شریف قبول شد؟ چند درصد شانس قبولی وجود دارد؟

  • سلام لطفا آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را اعلام کنید دارای چه رتبه ای است تا بتوانیم به صورت دقیق راهنمایی انجام دهیم.

 11. با سلام
  رتبه ام در سهمیه در رشته علوم سیاسی ۱۹ شده و بدون سهمیه ۳۹۵ ، آخرین رتبه مجاز در سهمیه ۱۵۲ هست. سهمیه ی فرزند جانباز زیر ۲۵ درصد داشته ام و ۵ درصد ظرفیت اختصاص داده میشه و در صورت پر نشدن سهمیه ی ۲۵ درصدی ها اون هم اضافه میشه. با این شرایط شانس قبولی تهران و اصفهان هست؟

 12. سلام خسته نباشید .. من رتبم تو گرایش تاریخ ایران دوره اسلامی ۲۰۹ هست و می خوام دانشگاه شیراز قبول بشم..و دوستم در گرایش تاریخ اسلام ۲۱۴ شده و می خواهیم جفتمون دانشگاه شیراز قبول بشیم.. لطفا بگید ایا میشه صد در صد دوتامون دانشگاه شیراز قبول بشیم؟ لطفا اگه نمی تونید بگید صد در صد، حداقل درصدش رو بنویسید.. سپاس فراوان

  • سلام شانس پذیرش برای هر دو نفر شما وجود دارد زیرا رتبه ی کسب کرده ی شما، فاصله ی زیادی باهم ندارد و البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه مورد نظر دارد.

 13. سلام . با رتبه ۴۰۰۰ می تونم دانشگاه خلیج بوشهر گرایش سازه روزانه بذیرفته بشم

 14. با رتبه ۹۰۸ رشته حقوق جزا و جرم شناسی با آخرین رتبه مجازش۳۸۹۱ در دوره غیر روزانه شبانه و غیر انتفاعی تهران شانس قبولی دارم ؟؟؟؟؟

 15. با عرض سلام….وقت بخیر
  رتبه من در رشته علوم زمین گرایش پترولوژی ۲۷۷ در سهمیه،
  و۲۹۳ بدون سهمیه…و آخرین رتبه مجاز در دوره روزانه ۷۹۶ و آخرین رتبه مجاز در دوره غیر روزانه و دانشگاه آزاد ۱۱۷۰ شده…میتونم به شبانه امیدوار باشم؟ممنونم از شما

 16. با سلام با رتبه ۳۵۰۰ در رشته عمران چقدر شانس قبولی در گرایشهای سازه و زلزله روزانه وجود دارد، آخرین رتبه مجاز روزانه ۷۳۰۰ میباشد. ممنون.

 17. سلام من سوالی پرسیدم اما جوابی ندادید می خواستم بدونم با رتبه ۲۳۱ روانشناسی عمومی که آخرین رتبه مجاز ۱۵۶۷ هست احتمال قبولی روزانه تهران را دارم ؟

 18. سلام خسته نباشد میخواستم بدونم با رتبه ۲۸۰ گرایش هوش مصنوعی که آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه ۵۴۲ هست با استفاده از سهمیه ۵ درصدی .آیا امکان قبولی در دوره های روزانه رو دارم

  • با سلام . شما در ابتدا باید مشخص نمایید که کدام استان ها را در اولویت خود قرار داده اید و احتمال پذیرش شما در دوره های نوبت دوم بیشتر می باشد و در ضمن شانس پذیرش شما در دوره های روزانه در کلان شهر هایی مانند تهران و تبریز و مشهد و ….. ۵۰ درصد می باشد .

 19. سلام خسته نباشید. رشته مترجمی فرانسه با سهمیه جانبازی در سهمیه ۶ و بدون سهمیه ۲۱۵ شدم. اخرین رتبه مجاز ۱۱ هست. امکان قبولی روزانه یا نوبت دوم وجود دارد؟

  • با سلام . احتمال قبولی شما در کلان شهرها و در دوره های روزانه و نوبت دوم مانند تهران و مشهد و تبریز نسبی می باشد ولی برای شهرستان های دیگر شانس قبولی شما بیشتر می باشد .

 20. با رتبه ۱۳۷ مشاوره شبانه تهران قبول می شم ؟

 21. سلام.با رتبه ۲۲۰ برق قدرت گرایشه سیستم میشه خوجه نصیر روزانه قبول شد?اخرین رتبه مجاز در دوره روزانه ۵۶۴۳ میباشد

 22. سلام خدا قوت. با رتبه ۱۳ در سهمیه ۵ درصدی ضریب گروه زبان شناسی همگانی امکان قبولی روزانه در دانشگاه های تهران علامه بهشتی و مشهد رو دارم؟

  • سلام لطفا آخرین نفری که مجاز به انتخاب رشته شده است و از این سهمیه استفاده کرده است دارای چه رتبه ای است تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد.

 23. سلام میخواستم بدونم من در رشته عمران کنکور دادم آیا میتوانم در رشته های شناور دیگه انتخاب رشته کنم?

  • باسلام. اگر در رشته های شناور هم ثبت نام کرده و آزمون داده باشید بله می توانید در همان مجموعه انتخاب رشته کنید در غیر این صورت خیر.

 24. سلام. رشته امتحانی بنده در ارشد حسابداری بوده و ساکن کرج هستم و رتبه ام در کد ضریب ۱ دوره های غیر روزانه ۱۰۶۲ شده و آخرین رتبه مجاز همین کد ۳۱۸۴۷ میباشد. در کد ضریب دو ۱۳۰۱ شده که آخرین رتبه مجاز این کد ۳۱۸۴۷ میباشد. و در کد ضریب سه ۱۵۴۷ شده که آخرین رتبه مجاز این کد هم ۳۱۸۴۷ میباشد . لطفا راهنمایی کنید چه ترتیبی رو در انتخاب رشته دوره های غیر روزانه رعایت کنم. مثلا ابتدا نوبت دوم را انتخاب کنم ویا موسسه های غیر انتفاعی رو و… باتشکر

 25. سلام خسته نباشید، میخاسم بپرسم با رتبه ۱۲۴۰ گرایش حقوق، جزا و جرم شناسی، میخاسم بدونم احتمال قبولی در پردیس دانشگاه بهشتی یا پردیس دانشگاه تهران یا پردیس علامه رو دارم؟

  • سلام لطفا رتبه ی آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را در همین کدضریب اعلام کنید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد.

 26. سلام ، من رتبم ۱۱۳۹ شده و آخرین رتبه ۱۲۵۶ رشته مهندسی مواد …شانس قبولی تو شبانه های تهران یا کرج یا قزوین تو رشته سرامیک رو دارم یا نه؟

 27. با سلام و خسته نباشید
  رتبه داوطلب در سهمیه ۹۱۲ و اخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۱۲۷۶ است. به نظر شما برای ارشد مهندسی برق الکترونیک می تونم از دانشگاه تبریز و یا تهران قبول بشم؟
  با تشکر

 28. سلام وعرض ادب خدمت مشاور عزیز با رتبه ۱۳۰۰ حقوق گرایش جزا وجرمشناسی شانس برای قبولی دانشگاه شبانه شهیدبهشتی و علامه طباطبایی تهران و غیرانتفاعی علم وفرهنگ و دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران رادارم معدل موثر۱۹/۳۵است لطفا جوابمو بدید سپاسگزارم.

  • سلام لطفا رتبه ی آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته در همین کد ضریب را بفرمایید دارای چه رتبه ای است تا بتوانیم راهنمایی کاملتری انجام بدهیم.

 29. سلام.من با رتبه۳۲۹ ارشد آی تی روزانه میارم ؟ چند درصد احتمال قبولیم هست؟

 30. با سلام و خسته نباشید
  رتبه من در ارشد صنایع ۳۷۵۰ بوده و رتبه آخرین نفر مجاز شده غیر روزانه ۷۷۲۰ هست. به نظرتون دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و یا تهران جنوب مجاز می شم. ممنونم راهنمایی کنید.

  • باسلام. باید رتبه آخرین فرد قبولی مجاز به انتخاب رشته مشخص باشد تا بتوان نظر احتمالی را درباره درصد پذیرش در دانشگاه بیان کرد.

 31. سلام وقتتون بخیر
  با رتبه ی ۳۰۰۰ مدیریت کسب و کار آیا امکان قبولی غیرانتفاعی تهران مثل علم و فرهنگ یا خاتم و دارم؟

  • باسلام. باید رتبه آخرین فرد قبولی مجاز به انتخاب رشته مشخص باشد تا بتوان نظر احتمالی را درباره درصد پذیرش در دانشگاه بیان کرد.

 32. سلام روز بخیر آیا با رتبه ۲۲۳ زیرگروه ۶ شانس قبولی در مالکیت فکری روزانه شهید بهشتی را دارم ؟

  • باسلام. باید رتبه آخرین فرد قبولی مجاز به انتخاب رشته روزانه مشخص شود تا بتوان شانس پذیرش داوطلب را تخمین زد.

 33. سلام وقت بخیر ببخشید من ارشد مددکاری ثبت نام کردم واسه روزانه برام زده رتبه ۵۰۰ غیر مجاز ولی برای غیر روزانه زده ۵۷ مجاز حالا فقط تهران و یزد پذیرش داره احتمالش هست که من شبانه قبول شم؟؟

  • باسلام.طبق گفته ی شما به احتمال زیاد رتبه آخرین فرد قبولی مجاز روزانه با رتبه شما فاصله کمی داشه که نتوانسته اید مجاز روزانه شوید.همچنین در مورد شانس پذیرش شما برای دانشگاه شبانه باید رتبه آخرین فرد قبولی مجاز غیر روزانه در کد ضریبی که رتبه ۵۷ را کسب کرده اید مشخص باشد تا بتوان روی رتبه شما نظری اعمال کرد.

 34. سلام .خسته نباشد .من رتبم ۳۹۲ شده گرایش سلولی مولکولی و آخرین نفر مجاز روزانه ۱۸۰۰ هست .امکان قبولی دانشگاه مازندران روزانه رو دارم؟

  • باسلام. بله می توانید و شانس پذیرش شما در دانشگاه روزانه ی مازندران با این رتبه به اندازه ۶۰ الی ۷۰ درصد می باشد.

 35. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است. 

  سلام، من رتبه دوره غیر روزانه ام و دانشگاه آزادم در رشته حقوق جزا و جرم شناسی ۱۳۸۴ شده ، آخرین رتبه مجاز ۵۹۸۰۰ هستش آیا امکان قبولی در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات یا تهران مرکز و یا غیرانتفاعی های تهران رو دارم ؟ ممنون
  کنکور سال ۱۳۹۷

  مدیرجان تایید کن ، پاسخ قطعی نیازمندم

 36. محمدرضا ظهیری فرد

  با سلام ، در ضریب ۱ رتبه من ۴۷۰۰ شد و مجاز به انتخاب رشته در نوبت دوم و غیر انتفاعی شدم، ایا با این رتبه ازاد رودهن یا دماوند حسابداری قبول میشم؟/
  و سوال دیگه الان ترم اخر کارشناسی هستم ، معدلی که تو سایت سنجش زدم ۱۷٫۵۴ هست اما تو کارنامه سنجش معدل موثر ۱۷٫۸۰ خورده چرا

  • سلام لطفا رتبه ی آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را در ضریب ۱ بفرمایید تا امکان راهنمایی دقیق وجود داشته باشد و شما میتوانید با نامه زدن به سازمان سنجش این مشکل را مطرح کنید و در جریان قرار دهید و در زمان انتخاب رشته میتوانید معدل خود را تصحیح کنید.

 37. سلام. می خواستم بدونم که رتبه ۷۰۰ در گرایش بزنامه ریز توسعه منطقه ای که اخرین رتبه مجازش هم ۸۳۶ بوده آیا شانس قبولی در شبانه رو دارم؟

 38. سلام
  ۱- در انتخاب رشته اولیت رو با کدوم بزاریم: مجازی یا پردیس خودگردان
  ۲- با رتبه ۳۰۰۰ برای MBA تهران میشه قبول شد؟ (مجازی، خودگردان و غیرانتفاعی) اخرین رتبه مجاز ۹۰۰۰

 39. سلام . من در صورت پذیرش در یکی از رشته های دانشگاه غیر انتفاعی / امکان ذخیره رشته برای نیمسال دوم را دارم؟

 40. با عرض سلام و خسته نباشید من ۲ مرتبه دیگه هم این سوالو پرسیدم با رتبه ۱۶۷ در کد ضریب ۴ مجموعه فلسفه و اخرین رتبه مجاز روزانه این کد ۵۹۵ و در شبانه ۶۷۶ ایا در تهران احتمال قبولی هست و اینکه معدلم ۱۸٫۲ بوده و از تهران شرکت کردم با وجود ۵ کد ضریب در این مجموعه احتمال قبولیم چقدره
  ممنونم از پاسختون

  • سلام احتمال قبولی در دانشگاه روزانه برای کارنامه ی شما در تهران و اطراف تهران وجود دارد و احتمال قبولی در شبانه ی تهران نیز وجود دارد.

 41. سلام
  من رشته مدیریت جهانگردی کنکور ارشد دادم و الان رتبم ۲۸۰۰ شده ، شانس قبولیم در دانشگاه های غیرانتفاعی چقدر هست؟

  • سلام لطفا اطلاعات کارنامه را به صورت دقیق ازائه فرمایید و آخرین نفر مجاز در دانشگاه غیر روزانه چه رتبه ای داشته است تا بتوانیم راهنمایی مناسب انجام دهیم.

 42. سلام خسته نباشید با رتبه ۱۶۴ زیست جانوری اخرین رتبه مجاز ۹۴۱ روزانه تو کدوم دانشگاه ها شانس قبولی دارم مثلا دانشگاه های تهران یا شیراز و اینکه برای دکتری فرقی بین اعتبار دنشگاه پیام نور و دانشگاه هتی دیگه هست

  • سلام شما شانس قبولی در روزانه ی تهران و شیراز را دارید و شانس پذیرش در شبانه نیز دارید و قطعا برای مقطع دکتری فارغ التحصیلان دانشگاه های روزانه ارجعیت دارند.

 43. سلام خسته نباشید بنده با رتبه ۱۶۷روزانه در رشته فلسفه دین مجاز شدم و اخرین رتبه مجاز ۵۹۵ هستش و در شنبانه هم ۶۶۷ اخرین رتبه مجاز هست معدل بنده ۱۸ هستش لطفا بگید در تهران شانس قبولی بنده چقدر هستش؟
  باتشکر

 44. سلام، خسته نباشید. رتبه بنده در کنکور علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی ۱۵۷ شده. با این رتبه و با توجه به اینکه آخرین رتبه مجاز برای روزانه ۱۳۴۷ هستش، آیا برای بنده شانسی وجود داره در دوره روزانه جامعه شناسی دانشگاه بوعلی سینای همدان قبول بشم؟ البته ظرفیت پذیرش این دانشگاه در این رشته محدود و کلا ۵ نفر هستش.

  • با سلام شما شانس پذیرش در دانشگاه های روزانه را دارید البته پذیرش بستگی دارد به ظرفیت دانشگاه ها و در صورت محدود بودن ظرفیت، شانس پذیرش در اطراف استان خود را نیز دارید.

 45. سلام خسته نباشد میخواستم بدونم با رتبه ۲۷۶ گرایش هوش مصنوعی که آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه ۵۴۲ هست .آیا امکان قبولی در دوره های روزانه رو دارم

 46. سلام خسته نباشد میخواستم بدونم با رتبه ۳۳۰نفت گرایش اکتشاف میشه شبانه تهران یا قزوین واسه ارشد قبول شد ممنون

  • سلام حتما باید اطلاعات کارنامه را به صورت دقیق بدانیم و آخرین نفر پذیرفته شده در رشته ی شما چه رتبه ای داشته است تا بتوانیم نظر بدهیم.

 47. سلام میخواستم بپرسم با رتبه ۳۶ فلسفه و کلام اسلامی احتمال قبولی در روزانه دانشگاه تهران یا شهید بهشتی وجود داره؟

  • با سلام باید حتما آخرین نفر پذیرفته شده در رشته ی شما را بدانیم چه رتبه ای داشته است تا بتوانیم نظر قطعی بدهیم.

 48. با عرض سلام و خسته نباشید
  رتبه ی من در آزمون ارشد الهیات (علوم قرآن و حدیث ) ۲۵۸ می باشد. آیا امکان قبولی در دوره شبانه دانشگاه تهران را دارم ؟

 49. سلام بارتبه ۳۵۹۱ مهندسی فناوری اطلاعات شبانه یا مجازی تهران قبول می شوم یا نه؟
  ممنون

 50. سلام.خسته نباشید.یه سوال داشتم.با رتبه ۲۲۰ قدرت گرایش سیستم میشه ارشد خواجه قبول شد?

 51. سلام خواهشا جواب بدید با رتبه ۱۱۴ در سهمیه و آخرین فرد مجاز۳۱۰ رشته زیست گیاهی اهواز روزانه قبول میشم؟؟؟؟

 52. بین ۴ دانشگاه پیام نور، پیام نور (مجازی)، آزاد، مجازی (آزاد)
  شهریه به ترتیب کودومش بیشتره؟؟

 53. سلام و خسته نباشید سوالی که بنده داشتم راجع به انتخاب منابع برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس است.
  من مدرک کارشناسیم رو در رشته مهندسی شهرسازی گرفتم اما میخوام ارشدم رو در رشته طراحی لباس بگیرم ضمن اینکه تا اردیبهشت بیشتر فرصت ندارم و نمیتونم حجم زیادی از کتاب رو که به عنوان منابع معرفی شده بخونم .میخواستم بدونم کجا میتونم این اطلاعات رو کسب کنم؟ که تو قرصت باقی مانده چه کتاب هایی رو باید تهیه و مطالعه کنم؟

  • با سلام. شما باید برای هر کتاب یک منبع تکمیلی رو در نظر بگیری و مطالعش کنی اما اگر سایت ها رو سرچ کرده باشی میبینی که منابع مختلفی وجود داره که نمیشه به هر منبعی خیلی اطمینان کرد بهتره از یک کارشناس تحصیلی کمک بگیری.موفق باشید.

 54. با سلام من امسال رشته روابط بین الملل روزانه گیلان کارشناسی ارشد قبول شدم
  همینطور که میدانید اگر شما روزانه قبول شوید نمیتوانید سال بعد مجددا شرکت کنید
  حال دانشگاه گیلان برای تکمیل ظرفیت شبانه روابط هم اعلام نیاز کرده
  اگر من برای تکمیل ظرفیت شبانه را انتخاب کنم چون رشته
  از روزانه به شبانه تغییر میکند ایا میشود سال بعد دوباره شرکت کرد؟

 55. سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل ارشد برق قدرت از دانشگاه دولتی شهرکرد با معدل بالای۱۸ هستم.چون مقاله علمی پژوهشی ندارم و پایان نامم هم خیلی سطح بالا نیست و هم چنین دوست دارم در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهم تصمیم گرفتم در آزمون ارشد۹۷ در رشته دیگری شرکت کنم . اما نمیدونم چه رشته ای برای خانم ها بهتره و آینده شغلی بهتری دارد؟ خودم دو رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک و مهندسی رآکتور هسته ای را انتخاب کردم و هم چنین چون برام مهمه که حتما در استان خودم یعنی استان اصفهان تحصیل کنم و دانشگاه راه دور نروم دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان را مد نظر دارم. ارشد رشته مهندسی پزشکی هم در دانشگاه اصفهان و هم در صنعتی اصفهان هست. ولی دکتری این رشته در این دو دانشگاه نیست. ارشد و دکتری مهندسی هسته ای هم فقط در دانشگاه اصفهان هست. من حالا نمیدونم برم دانشگاه اصفهان برای رشته مهندسی هسته ای که بعد بتونم دکتری را هم همونجا ادامه بدم یا اینکه برم ارشد مهندسی پزشکی صنعتی اصفهان؟ نمیدونم کدوم برام بهتره؟ به نظر شما امکان داره تا یکی دوسال آینده دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه اصفهان یا صنعتی ارائه بشه؟ یا به نظر شما با داشتن مدرک ارشد و دکتری دانشگاه اصفهان امکان هیئت علمی شدن هست؟ من این دو رشته را با توجه به اینکه جدید و نو هستن انتخاب کردم اما نمیدونم بهترین کار در این شرایط برای من چیه؟

 56. سلام.من خیلی علاقه به رشته ی تاریخ دارم دوست دارم معلم یا استاد تاریخ بشم ولی موقع انتخاب رشته وقتی رفتم پیش مشاور بهم گفتن این رشته ها بازار کار ندان! رفتم یه رشته ای درس خوندم که اصلا هیچ علاقه ای بهش نداشتم الان لیسانس فقه و حقوق دارم خودم موندم نمیدونم باید چیکار کنم میشه لطفا راهنماییم کنین؟

  • سلام. شما می تونید رشته تون رو ادامه بدید و آزمون وکالت بدید. یا اینکه از الان برای آزمون های استخدامی سازمانهایی مثل دادگستری یا آموزش و پرورش اقدام کنید و یا اینکه کارمند مراکز خصوصی حقوقی بشید. و اگر هیچ علاقه ای ندارید می تونید تو رشته ای غیر مرتبط دنبال کار بگردید و همچنین به صورت آزاد تو اوقات فراغتتون کتابهای تاریخ مطالعه کنید. موفق باشید.

 57. سلام وقت بخیر
  رتبه من در کنکور ارشد ۱۹۰۰۰ هستش و آخرین رتبه مجاز برای دوره غیر روزانه ۲۵۰۰۰ هست میخواستم ببینم شانس قبولی در غیرانتفاعی های شهر تبریز رو دارم یانه؟ در دانشگاه آزاد هم آیا شانس قبولی دارم؟

 58. با سلام و وقت بخیر
  من در کنکور ارشد ۹۶ فقط در دوره روزانه و غیر انتفاعی شرکت کرده بودم که در مرحله دوم از هیچ کدوم رشته های انتخابیم قبول نشدم، آیا در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد میتونم شرکت کنم؟ رشته من مهندسی نرم افزار کامپیوتره که تفاوت نمره های من با آخرین نفر قبولی حدود ۷۰ نمره ست آیا شانس قبولی در تکمیل ظرفیت آزاد و غیر انتفاعی رو دارم؟

  • سلام. اگه تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد مرحله اول شرکت کرده بودید میتونید تو تکمیل ظرفیت هم شرکت کنید و اگه انتخاب رشته آزاد رو انجام ندادید، باید منتظر دفترچه باشید که ببینیم اجازه انتخاب رشته دارید یا نه. سالهای قبل اینجور بوده که برای شرکت در تکمیل ظرفیت حتما باید انتخاب رشته مرحله اول رو انجام میدادید. موفق باشید.

 59. باسلام و وقت بخیر، با رتبه ی ۱۵هزار مجموعه مدیریت بازرگانی احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا در مشهد یا غیرانتفاعی های تهران هست؟ رتبه آخرین فرد مجاز شده ۸۹هزار هست.

 60. با سلام
  با رتبه ۱۹۰۰۰کارشناسی ارشد در گروه مدیریت چقدر شانس قبولی در شهرهای استان فارس را دارم . و میزان شانس پذیرشم در دانشگاه غیر انتفاعی شیراز یا پیام نور شیراز و حومه چقدر است ؟
  آخرین رتبه مجاز ۸۹۰۰۰ می باشد.

 61. سلام خسته نباشید با رتبه ۱۴۰۰ ژنتیک امکان قبولی روزانه مراغه وجود داره؟ اخرین فرد مجاز ۱۹۰۰

 62. سلام توروخداراهنماییم کنین بارتبه۲۴۴۰روزانه ریاضی گرگان یابهشهریاگنبدقبول میشم؟اخرین فردمجاز۴۶۱۱ بود.دارم دق میکنم ازاسترس

  • سلام دوست عزیز برای روزانه شهرهایی که ذکر کردید شانس شما خیلی بالا نیست ،باز به نسبت در گنبد شانس بهتری دارید.

 63. با سلام.احتمال قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران با رتبه ۹۸۱ و آخرین رتبه مجاز ۴۴۸۰ تا چه حد هست؟ باتشکر

 64. سلام. دانشگاه های شهید مدنی تبریز،همدان، زنجان و گیلان (((حدودا))) چه رتبه هایی ارشد زبان روزانه قبولن ؟ تشکر

 65. سلام رتبه۵۹۹ آموزش زبان روزانه کدوم شهرها میتونه قبول بشه؟

  • سلام شهرهای مناطق محروم و یا شهرهای جنوبی ایران بااین رتبه امکان پذیرش وجوددارد گرچه شانس پذیرش روزانه بااین رتبه پایین است اما در شبانه شانس خیلی بالاتری دارید.

 66. سلام و وقت بخیر و خسته نباشید رتیه ارشد نرم من ۲۸۰ و هوش ۲۷۰ است
  میخواستم بدونم منی که روزانه های تهران اصفهان تبریز شیراز مشهد ارومیه رو زدم احتمال داده قبول بشم.؟
  با تشکر

 67. سلام میخواستم بدونم با رتبه ۳۶۰۰ مهندسی صنایع که اخرین رتبه مجاز برای غیر روزانه۱۰۸۰۰ هست شانسی برای دانشگاه ازاد شیراز گرایش کنترل کیفیت دارم یا خیر؟و اگر دارم حدود چقدر است؟
  با تشکر

 68. با سلام و عرض ادب .من در رشته اقتصادرتبه ۴۸۷ رو کسب کردم .آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۴۰۰ وغیرروزانه ۴۶۰۰ هستش.دانشگاههای تهران حدود ۳۰۰ نفر روزانه و ۱۳۰ نفر شبانه و در مجموع ۴۳۰ نفر روزانه و شبانه ظرفیت دارد.بنظرشما شانس قبولیم در دوره روزانه دانشکاههای تهران چند درصده ؟شبانه تهران چطور؟

  • سلام شانس پذیرش شما در روزانه های تهران حدود۶۰ درصد است ولی درشبانه ها حدود ۸۰ درصد شانس پذیرش دارید.

 69. سلام من ایمنی و بهداشت محیط زیست اچ اس پی ارشد امتحان دادم الان دیدم اهواز شهرخودم مدیریت ایمنی اچ اس ای داره میشه انتقالی گرقت اگه صیول شدم چون تو زیر شاخه شیمی نداره دانشگاه اهواز

 70. سلام وعرض ادب و احترام ضمن خسته نباشی به شما عزیزان مشاور بنده رتبه ۴۷۰۰ در رشته حقوق گرایش جزا را دارم اخرین رتبه فرد قبولی ۷۶۰۰۰ است . آیا شانسی برای گرایش حقوق جزا وجرمشناسی در دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات تهران و دانشگاه ازاد تهران مرکز ودانشگاه ازاد تهران شمال و دارم باتشکر اززحمات شما عزیزان.

 71. سلام بارتیه۶۰۰۰ امکان قبولی دانشگاه شبانه ارومیه برای بیوشیمی؟وازاد ارومیه برای میکروبیولوژی هست؟واینکه شهریه هاشون چقدر میشه ترمی؟

  • سلام.بله امکان قبولی در رشته بیوشیمی شبانه با این رتبه وجود دارد و اینکه شهریه دانشگاه شبانه حدود ۸۰۰هزار تومن و شهریه دانشگاه ازاد میکرو بیولوژی حدود یک میلیون و نیم هستش.

 72. سلام ببخشید بارتیه ۶۰۰امکان قبولی دانشگاه شبانه ارومیه برای بیوشیمی وآزاد ارومیه برای میکروبیولوژی هست؟واینکه شهریه چقدره؟

  • سلام.بله با داشتن چنین رتبه ای به راحتی می توانید وارد دانشگاه شبانه در رشته بیوشیمی بشید و درمورد سوال دوم هم باید بگم بله امکان قبولی در دانشگاه ازاد در این رشته وجود دارد. و اما در مورد شهریه ازاد باید خدمتتون عرض کنم چیزی نزدیک به یک میلیون و پونصد هزار تومن هستش.

 73. سلام ،خسته نباشید با رتبه ۱۹۰۰۰ عمران سازه ازاد قزوین شانس قبولی را دارم ؟ آخرین فرد قبولی ۳۸۰۰۰ است ، کارشناسی هم همان دانشگاه بودم.

 74. سلام من اهل بابلسر هستم با رتبه ۱۸۲ فقه و حقوق که تا ۹۷۰ روزانه قبول میکنن، انتخابهای چهارم و پنجمم رو مجازی تهران زدم و انتخاب ششم رو دانشگاه بابلسر روزانه، احتمال قبولیم در دانشگاه بابلسر چقدره؟

 75. سلام وعرض ادب خسته نباشید بنده با رتبه ۴۷۰۰ رشته حقوق گرایش حقوق جزا کدضریب ۳ در دوره غیر روزانه ودانشگاه ازاد اسلامی و آخرین رتبه فرد مجاز ۷۶۲۸۱ است شانسی برای قبولی دانشگاه شبانه علامه طباطبایی و شهید بهشتی و تربیت مدرس تهران رادارم سوال دوم آیا شانس قبولی در دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران ودانشگاه ازاد تهران مرکز رشته حقوق جزا رادارم باتشکر اززحمات شماعزیزان

  • سلام.با داشتن رتبه ای معادل رتبه شما در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی به راحتی امکان قبولی وپذیرش وجود دارد.

 76. سلام دو تا سوال داشتم:
  ۱-میخواستم بدونم با رتبه ۴۸۰۰ میتونم مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی دانشگاه ازاد شیراز قبول بشم؟
  ۲-با رتبه ۳۴۰۰ میتونم مهندسی صنایع گرایش مدیریت پروژه غیرانتفاعی زند دانش گستر شیراز قبول بشم؟

  • سلام.با کسب چنین رتبه هایی میتوانید وارد دانشگاه ازاد ویا غیر انتفاعی در رشته مورد علاقتون بشید.

 77. با سلام .رتبه من در مدیریت بازرگانی ۶۰۰شده ایا شانس قبولی در دانشگاه روزانه رو دارم.
  اضافه کنم اخرین رتبه مجاز در روزانه ۲۷۰۰است.
  البته روزانه شهرستان ها منظورمه

  • سلام. با توجه به رتبه ای که دارین میتونین رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه ها روزانه قبول بشین.

 78. سلام وقت بخیر..آیا امکان انتخاب رشته در رشته غیر مرتبط کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۶ وجود داره؟؟ چون داخل دفترچه نوشته بود رشته ها باید مرتبط باشن و سالهای گذشته این وجود نداشته

 79. سلام با رتبه ۴۷۰۰ رشته حقوق گرایش جزا جرم شناسی شانسی برای قبولی دانشگاههای شبانه تهران دارم آخرین رتبه مجاز درغیر روزانه ودانشگاه ازاد ۷۶۲۸۱ بوده ایادردانشگاه ازاد علوتحقیقات تهران ودانشگاه ازاد تهران مرگز شانسی برای قبولی رشته جزا وجرمشناسی دارم معدلم هم ۱۸/۲۴ است .باتشکرازشما

  • سلام. دوست عزیز با رتبه مد نظر شما شانس قبولی در دانشگاه های شبانه وجود دارد.اما با داشتن چنین رتبه ای شانس قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی بیشتر است.

 80. سلام علیک.من در کدضریب ۶ رتبه ۳۵۴۲ آوردم. آخرین رتبه مجاز ۷۳۰۵ میباشد. .دررشته مطالعات فرهنگی دردانشگاه های پیام نور ، آزاد قبول میشم. راهنمایی کنید متشکرم

  • سلام.اگه آخرین رتبه قبولی مجاز به انتخاب رشته تمام دوره ها ۷۰۳۵ باشه برای آزاد و پیام نور شانس دارید

 81. سلام رتبه من در رشته عمران شده ۶۵٧٣ که آخرین مجاز روزانه٧٧٧٩بوده..و آخرین نفر مجاز کل٣٨٠٠٠
  شانس قبولی برای شبانه تو گرایش های راه یا خاک وپی و سازه هست؟ پردیس های تهران چه طور؟

 82. سلام.ارشد برق شرکت کردم.رتبه ام ۲۱۰۰ است.احتمال قبولی شبانه تهران چقدر است؟

 83. سلام با رتبه ۶۵ مهندسی باغبانی که آخرین رتبه مجاز ۱۵۱۳ هست امکان قبولی در دوره روزانه دانشگاه صنعتی اصفهان چقدر هست؟؟

 84. ببخشید آخرین رتبه مجاز ۳۰۲۸۸ هست

 85. سلام با رتبه ۳۶۳ مهندسی شمی بیوتکنولوژی روزانه احتمال قبولی دارم؟ اخرین نفر محاز ۵۷۵

 86. با سلام
  خواستم بدونم با رتبه ۳۲۷۱ مجموعه مهندسی برق،گرایش مخابرات شبانه میتونم قبول بشم
  با تشکر

  • سلام.احتمالش برای بعضی از دانشگاه ها وجود داره.برای راهنمایی بهتر لطفا آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته غیر روزانه رو بفرمایید

 87. با سلام بارتبه ۴۸۷ اقتصاد شانس قبولی دانشگاههای تهران روزانه رو دارم؟شبانه چطور؟

  • سلام.برای شبانه شانس بیشتری دارید.برای اینکه بتونم نظر کامل تری به شما بدم آخرین رتبه مجاز انتخاب رشته روزانه وغیرروزانه رو هم بفرمایید

 88. این رو هم بگم که آخرین رتبه ی مجاز روزانه در رشته ی من ۴۶۷۴ هست

 89. سلام و خسته نباشید. زشته ی من فیزیکه و بیشتر به گرایشات نظری علاقه دارم. رتبه ی ارشدم ۳۰۳شده. میدونم که با این رتبه در شهید بهشتی مجاز میشم. جوری که خودم بررسی کردم، برای شبانه دانشگاه تهران مهندسی هسته ای ۳۰۰ پذیرش داشته سال ۹۳٫ امسال ظرفیت ها قدری بیشتر شده . به نظرتون شانسی دارم که دانشگاه تهران گرانش و یا ذرات مجاز بشم؟

  • سلام.چون سال ۹۳ با این رتبه قبولی داده دلیل نمیشه که امسال هم اینطور باشه.باید آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته روزانه و ظرفیت دانشگاه های ارائه دهنده رشته مورد نظرتون رو بررسی کنید

 90. سلام رشته من مشاوره
  رتبم ۴۵۵ و ترازم ۶۰۳۹ هست و اخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته دردوره ی روزانه ارشد در رشته ی مشاوره ۷۸۴ هست
  رتبه ی ۱۴۳ پارسال ترازشون برابر با تراز امسال بنده هست آیا امکان قبولی در دوره ی روزانه را دارم یاعلی

 91. سلام و خسته نباشید خدمت شما…میخواستم بدونم شهریه ی یک ترم دانشگاه شبانه (قم) چقدر میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم با تشکر

 92. سلام،میخواستم بپرسم با رتبه ۱۱۳ در سهمیه که آخرین رتبه ی مجاز ۱۴۳۲هست امکان قبولی در دانشگاه های روزانه ی تهران و مشهد و اصفهان برای بنده مقدور هست یا خیر؟با تشکر

 93. سلام. من کارشناسی خود را در یکی از شاخه های مهندسی از دانشگاه سراسری شیراز گرفتم،رتبه ام برای ارشد جوری نیست که بتونم برم دانشگاهی در حد دانشگاه لیسانسم.به نظر شما این کار مدرک لیسانسمو خراب نمیکنه برای سرکار رفتن یا مهاجرت؟

  • سلام.اگر دانشگاه کارشناسی شما کاملا معتبر بوده به رزومه کاری شما خیلی کمک میکنه ، البته مدرک کارشناسی ارشد هم به جای خودش خیلی مهمه.برای سرکار رفتن مشکلی پیدا نمیکنید مگر اینکه بخواید توی ارگان خاصی مشغول بشید.برای مهاجرت هم بستگی به نوع قبولی دانشگاه در مقطع ارشد داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس