شنبه , تیر ۲ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97
مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

این روزها داوطلبان زیادی با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس می گیرند و در رابطه با تغییرات مصاحبه دکتری سال 97 با سال های گذشته سوالاتی را مطرح می کنند بنابراین متوجه شدیم که داوطلبان زیادی هستند که اطلاعات کافی در رابطه با زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ندارند به همین دلیل تصمیم گرفتیم مقاله را تحت عنوان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 آماده کنیم و در آن به تمامی سوالات داوطلبان در رابطه با زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 ، شیوه جدید برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 ، سوالاتی که مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد پرسیده می شود بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا هر آن چه که یک داوطلب شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بایستی از آن مطلع باشد را بدانید.

شیوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 نسبت به سال های گذشته تغییر یافته است.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبانی که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 شرکت کرده و در اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شناخته شده اند و پس از اعلام نتایج مشخص شده که حد نصاب لازم جهت شرکت در مصاحبه را کسب کرده اند، برای انجام مصاحبه از آن ها دعوت بعمل خواهد آمد. سال گذشته اواسط تیر ماه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 برگزار شد ولی زمان دقیق مصاحبه دکتری سال 97 فعلا مشخص نیست بنابراین توصیه می کنیم از طریق کانال های ارتباطی مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جمله سایت و کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره پیگیر زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 باشید. 

 

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبانی که قصد دارند در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنند موظف به پرداخت هزینه ای بابت انجام مصاحبه خواهند بود. لازم به ذکر است که داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 به تعداد دانشگاه ها و رشته هایی که پذیرفته شده اند هزینه جداگانه پرداخت نمایند. هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال گذشته هفتاد هزار تومان بود ولی در حال حاضر هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 اعلام نگردیده است ولی به محض اعلام، از طریق کانال های ارتباطی مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد.

شیوه جدید برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 97

حتما مطلع هستید که تنها کسب نمره قبولی در آزمون دکتری 97 ملاک پذیرش و ورود به مقطع دکتری نمی باشد. بلکه بایستی از مرحله ی مصاحبه نیز با موفقیت عبور کنید تا مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را کسب نمایید. نمره ای که از آزمون کتبی کسب می کنید 60 درصد و نمره ای که از مصاحبه بدست می آورید تاثیر 40 درصدی در پذیرش شما خواهد داشت. همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد شیوه برگزاری مصاحبه دانشگاه آزاد در سال 97 با سال های گذشته تغییر کرده است در گذشته مصاحبه ی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری دانشگاه آزاد همه استان ها در تهران انجام می گرفت که این شیوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دارای ایراداتی بود اما امسال با توجه به قوانین تصویب شده مصاحبه دکتری برای داوطلبان به شیوه دیگری انجام خواهد شد. تمام واحد های دانشگاهی به 10 منطقه آمایشی تقسیم می شود که داوطلبان چند استان بایستی به یک منطقه مشخص شده مراجعه نمایند. در واقع مصاحبه چند واحد دانشگاهی در یک واحد دانشگاهی مشخص برگزار خواهد شد. در کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان مشخص خواهد شد که هر داوطلب بایستی برای انجام مصاحبه به کدام یک از مناطق آمایشی ده گانه مراجعه نماید.این تغییر شیوه مصاحبه فوایدی زیادی دارد. مثلا در گذشته که همه داوطلبان مجبور بودند جهت انجام مصاحبه به تهران مراجعه کنند با مشکلاتی همچون زمان بر بودن فرایند انجام مصاحبه، تحمیل هزینه سنگین جهت سفر به تهران و خطرات ناشی از سفر مواجه بودند که در این روش این مشکلات تا حدودی برطرف شده است. ضمنا لازم به ذکر است که ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری 97 همچون سال گذشته خواهد بود لذا با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در این آزمون، رقابت بسیار سخت می باشد بنابراین در انتخاب رشته خود بسیار دقت داشته باشید برای انجام مشاوره انتخاب رشته دکتری می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در زمینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد انجام دهند.

نکات طلایی جهت شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

مطمئنا بسیاری از داوطلبان برای اولین بار است که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شرکت می کنند اگر شما هم جزو این دسته از داوطلبان هستید توصیه می کنیم این بخش را نیز تا انتها مطالعه فرمایید.

  • اولین قدم تقویت اعتماد به نفس قبل از حضور در جلسه مصاحبه است. همواره این موضوع را به خود یادآور شوید که همه داوطلبان شرای شما را دارند و برای اولین بار است که در این مصاحبه شرکت می کنند بنابراین نه تنها داوطلبان دیگر وضعیتی بهتر از شما ندارند بلکه شما از همه داوطلبان بهتر هستید.
  • توصیه بعدی ما به شما این است که با ظاهری مرتب، آراسته و لباس رسمی در جلسه مصاحبه حضور یابید و بهتر است از عطر ملایمی نیز استفاده کنید.
  • هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل رفتار کنید، لبخند بزنید و برقراری ارتباط چشمی با مصاحبه کنندگان را نیز فراموش نکنید.
  • سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به سوالاتی که از شما پرسیده می شود پاسخ دهید. از شتابزدگی در پاسخگویی به سوالات جدا خودداری کنید.
  • ا اگر پاسخ سوالی را نمی دانید  به جای حاشیه رفتن و یا مغلطه کردن با صداقت بگویید که در حال حاضر حضور ذهن ندارید. بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس