دوشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97

منابع کنکور تجربی 97
منابع کنکور تجربی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  منابع کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

بدون شک تمامی داوطلبان کنکوری می دانند که رشته تجربی در میان دیگر رشته های نظری از محبوبیت بیشتری برخوردار است که این میزان محبوبیت را می توان از تعداد متقاضیان شرکت کننده در کنکور تجربی و رقابت داوطلبان برای کسب رتبه قبولی در کنکور تجربی متوجه شد.اگر شما هم علاقه مند به شرکت در کنکور تجربی 97 هستید لازم است بدانید که صرفا علاقه به رشته تجربی تضمین کننده قبولی شما داوطلبان در کنکور تجربی نخواهد بود بنابراین اطلاع از مواردی چون منابع درسی رشته تجربی،ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ،منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی و منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی می تواند در کسب رتبه قبولی شما داوطلبان در این رشته تاثیر فراوانی داشته باشد که با مطالعه این مقاله می توانید از تمامی موارد ذکر شده مطلع شوید.

منابع درسی رشته علوم تجربی

کسب اطلاع از منابع درسی و منابع کمک آموزشی مربوط به رشته تحصیلی تان می تواند در موفقیت و کسب رتبه قبولی شما داوطلبان عزیز سهم بسزایی داشته باشد .بنابراین توصیه می کنیم پیش از شروع مطالعه کنکور از منابع درسی و ضرایب رشته مورد نظرتان آگاهی لازم را بدست آورید.جدول زیر منابع درسی تمامی دروس رشته تجربی را در اختیارتان قرار داده ایم.

ادبیات ادبیات فارسی سال دوم و سوم – زبان فارسی سال سوم – زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی
عربی عربی سال دوم و سوم دبیرستان
معارف دین و زندگی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زبان انگلیسی زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی
ریاضی هندسه 1 – ریاضی دوم  – آمار و مدل سازی – ریاضی سوم و  پیش دانشگاهی
فیزیک فیزیک سال اول فقط دو فصل آخر- فیزیک سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
شیمی شیمی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زیست شناسی زیست شناسی سال دوم و سوم و پیش دانشگاهی
زمین شناسی زمین شناسی سال سوم و پیش دانشگاهی

معرفی منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور تجربی 97

زیست شناسی : درس زیست شناسی از دروس بسیار مهم در رشته تجربی می باشد. بنابراین پس از مطالعه دقیق کتاب درسی و تسلط بر روی آن کتاب های کمک آموزشی فاگوزیست هم گزینه مناسبی برای مطالعه می باشد.این کتاب برخلاف حجم زیادی که دارد اما با زبان ساده ای نوشته شده است .از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به کتاب همایش دکتر عمارلو ،کتاب های نشر الگو هاشمی و از کتاب های جامع در خصوص ژنتیک ،کتاب ژنتیک آرام فر از انتشارات تخته سیاه و کتاب زیست گیاهی انتشارات تخته سیاه هم درخصوص مباحث گیاهی منابع مناسبی خواهند بود.

 

فیزیک : درس فیزیک جزو دروس یادگیری است به همین خاطر جهت تسلط بر روی این کتاب می بایست تمرین های بسیاری را انجام دهید.پس از تسلط روی کتاب درسی پیشنهاد می کنیم از درسنامه های گاج نقره ای که شامل تست های کنکوری است و از کتاب نشر الگو برای تست های تالیفی استفاده کنید.

شیمی : شیمی از دروسی است که اهمیت زیادی برای دانش آموزان رشته ی تجربی دارد که درصد بالا در این درس تاثیر زیادی در قبولی داوطلبان در کنکور خواهد داشت.به همین دلیل ما به شما کتاب کمک آموزشی شیمی مبتکران و خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم.

ریاضی : ریاضی جزو دروسی است که تعدادی از دانش آموزان رشته ی تجربی معمولا ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند و در یادگیری این درس دچار مشکل هستند.بنابراین برای آن دسته از داوطلبانی که در درس ریاضی ضعیف هستند کتاب آبی قلم چی و برای دانش آموزان متوسط کتاب جامع مهر و ماه و برای دانش آموزان سطح بالاتر کتاب جامع خیلی سبز انتخاب مناسبی خواهد بود.

زمین شناسی : برای درس زمین شناسی کتاب های کمک آموزشی خیلی سبز و کتاب زمین شناسی مهر و ماه و یا DVD دکتر چلاجور برای مطالعه مناسب هستند.

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 97

ضرایب دروس اختصاصی:                                          

زیست شناسی :ضریب 12
ریاضی : ضریب 6
فیزیک: ضریب 6
شیمی :ضریب 9
زمین شناسی : ضریب 0
ضرایب دروس عمومی :

ادبیات فارسی: ضریب 4
دین و زندگی :ضریب 3
زبان عربی :ضریب 2
زبان خارجی : ضریب 2

منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور تجربی 97 

متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل اینکه دروس عمومی از ضرایب پایین تری نسبت به دروس اختصاصی برخوردار است را بهانه مناسبی می دانند تا اهمیت کمتری برای مطالعه این دروس قائل شوند.اما تاثیر دروس عمومی در کارنامه های مختلف کنکور کاملا مشهود هست و توصیه می کنیم که از مطالعه دروس عمومی به هیچ وجه غافل نشوید و به صورت موازی با دروس اختصاصی مطالعه و تست زنی این دروس را در برنامه خود بگنجانید.

دین و زندگی : ابتدا کتاب را به صورت کامل و دقیق بخوانید و بعد از تسلط کامل بر متن کتاب به سراغ کتاب های کمک آموزشی از جمله کتاب جامع گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز ،همایش نشر دریافت – آیات نکات گاج – میکرو طبقه بندی گاج بروید .کتاب جامع گاج شامل تست های سراسری  و تالیفی می باشد ولی کتاب خیلی سبز با زبانی ساده تر و خلاصه تر نوشته شده است.

زبان عربی : کتاب کمک آموزشی گاج نقره ای ماهینی به همراه لوح فشرده برای آن دسته از داوطلبانی که در درک مطالب درس عربی دچار مشکل هستند و سطح ضعیفی دارند گزینه مناسبی خواهد بود.همچنین کتاب فوت و فن خیلی سبز نیز برای دانش آموزان سطوح بالاتر مناسب می باشد.کتاب جامع عربی همگامان ،کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی – کتاب فوت و فن خیلی سبز – گاج نقره ای ماهینی – کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی هم از دیگر منابع کنکوری مناسب درس عربی می باشند.

زبان انگلیسی :کتاب کمک آموزشی جامع مبتکران تالیف شهاب اناری و برای تسلط بیشتر در ریدینگ کتاب از متن نترسیم” کیاسالار و برای درک مطلب کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج را توصیه می کنیم.از دیگر کتاب های کمک آموزشی می توانیم به خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیم و کتاب گاج نقره ای اشاره کنیم.

ادبیات فارسی : کتاب های پیشنهادی ما به شما برای درس ادبیات فارسی، کتاب سیب مهر و ماه ، کتاب هامون سبطی ، ادبیات موضوعی گاج، تاریخ ادبیات : کتاب تاریخ ادبیات نشر دریافت  –  آرایه ها و قرابت معنایی : کتاب های نشر الگو و نشر دریافت – کلک معلم می باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  منابع کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

اعلام نتایج کنکور سراسری 97اعلام نتایج کنکور سراسری 97

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 پس از برگزاری کنکور سراسری 97 داوطلبان بی صبرانه …

۶ نظر

 1. سلام و عرض خسته نباشید به همه کارکنان این سایت ،
  من داوطلب کنکور سراسری تجربی ۹۷ هستم و با توجه به اینکه امسال دیپلمم رو تازه گرفتم و سال دیگه باید پیش روهم بخونم وقت زیادی و ازادی برای کنکور ندارم و میخواستم زیست رو در محدوده ۶۰ تا ۷۰ درصد بزنم که بتونم پزشکی دولتی قبول بشم یا دندان پزشکی ، باید به بقیه درسام هم برسم ولی زیست خیلی مطلب داره میخواستم بدونم کدوم فصلای زیست رو الویت قرار بدم تا بتونم حدقل همین درصدی که گفتم رو توی زیست بزنم ؟ چون درسای دیگمم هستن نمیتونم کله وقتمو روی زیست بزارم وقتمم هم محدوده
  باتشکر از این سایت خوب

  • سلام ممنون ازشما،مهم ترین مباحث زیست عبارتند از: آغازیان ،ژنتیک و خاستگاه آن،ژنتیک جمعیت،گردش مواد،شارش انرژی درجانداران وگوارش

 2. سلام. سال ۹۱ رشته بهداشت حرفه ای روزانه فارغ التحصیل شده ام.امسال می خواهم کنکور تجربی شرکت کنم.می خوام رتبه خوبی بیارم.اگر لطف کنید راهنمایی کنید از کجا شروع کنم.ممنون می شم.

 3. سلام.وقت بخیر.من ورودی ۸۷ رشته نرم افزار بودم.به دلایلی نتونستم ادامه تحصیل بدم.الان قصد دارم شروع کنم ولی به رشته دانشگاهیم علاقه ندارم.به پزشکی علاقمندم.می خواستم ببینم میتونم کنکور شرکت کنم و دانشگاه دولتی قبول شم.واینکه دیر نشده؟

 4. سلام
  ببخشید خواستم بپرسم من کتابای درسیم از سالِ ۹۳به بعد هست میشه واسه کنکور ۹۷ تجربی از همونا استفاده کنم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین
  باتشکر

 5. سلام ممنونم ازسایت بسیارخوبتون
  خواستم راهنماییم کنید من دانشجوی کارشناسی فیزیک دانشگاه پیام نور هستم کاردانیشو گفتم حالا ب فکر این افتادم ک ب رشته های پرستاری و پیراپزشکی علاقه بسیاری دارم شماچه نظری دررابطه باشرایط بنده دارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *