چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

جدول شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96
میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

علاوه بر جذب بسیاری از داوطلبان در مقطع کاردانی و کارشناسی(به صورت با آزمون و بدون آزمون) در دانشگاه آزاد،شاهد جذب دانشجویان به این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دو صورت با آزمون و بدون آزمون نیز هستیم که داوطلبان ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به طور کامل به آن پرداخته ایم به صورت بدون کنکور امکان تحصیل در این دو مقطع را در دانشگاه آزاد خواهند داشت.در رابطه با میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز باید بگوییم که دانشگاه آزاد همانند دیگر دانشگاه ها یک شهریه ثابت و یه شهریه متغیر دارد که میزان شهریه متغیر دانشجویان بستگی به تعداد واحدهای عملی – نظری آنان خواهد داشت.ضمن اینکه  دانشگاه آزاد با توجه به خدماتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد، شهریه بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه ها از جمله دانشگاه های سراسری، پیام نور و علمی کاربردی دریافت می کند. در ادامه مطلب میزان شهریه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد را در اختیارتان قرار داده ایم.

میزان شهریه ثابت و متغیر مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • گروه فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی :

میزان شهریه ثابت فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته :  16,808,450 ریال

میزان شهریه متغیر نظری فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته : 1,083,244 ریال

بیمه فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته:20,000 تا 105,750 ریال

خدمات آموزشی فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: 1,000,000 تا 1,180,000 ریال

 • گروه علوم انسانی :

میزان شهریه ثابت علوم انسانی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: 15,368,009 ریال

میزان شهریه متغیرنظری مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته:  1,083,244 ریال

بیمه علوم انسانی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته: 20,000 تا 105,750 ریال

خدمات آموزشی علوم انسانی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته:1,000,000 تا 1,180,000 ریال

 • مدیریت :

میزان شهریه ثابت گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :15368000 (به ریال)

میزان شهریه متغیر نظری گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :1083243 (به ریال)

میزان شهریه متغیر عملی گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :1464527 (به ریال)

میزان شهریه پایان نامه گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :5276448 (به ریال)

نام رشته شهریه ثابت علی الحساب شهریه متغیر خدمات آموزشی بیمه حوادث
 رشته های علوم انسانی :آموزش زبان انگلیسی -حقوق عمومی و خصوصی -مدیریت آموزشی-مدیریت صنعتی -علوم سیاسی – علوم اقتصادی و غیره  …

 

15,368,009 ریال 1,083,244 ریال 1,000,000 تا 1,180,000 ریال  20,000 تا 105,750 ریال
رشته های غیر علوم انسانی:

ریاضی محض – زمین شناسی- مهندسی کشاورزی کلیه رشته ها(آبیاری و زهکشی- حشره شناسی -فیزیولوژی و اصلاح درختان – فیزیولوژی و اصلاح سبزی ها- سازه های آبی – بیماری شناسی گیاهی -شناسایی و مبارزه با علف های هرز- مهندسی آب- گیاهان دارویی)

پلیمر – مهندسی شیمی – مهندسی پلیمر – شیمی آلی – شیمی تجزیه – فیتو شیمی – مهندسی صنایع – مهندسی مکانیک ساخت و تولید و غیره…

14,616,006 4,500,000 1,000,000 20,000

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

داوطلبان می بایست از تاریخ 18 آذرماه با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز از جمله مدرک کارشناسی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین لازم به ذکر می باشد که مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 نهایتا تا 9 دی ماه تمدیدخواهدشد. بنابراین داوطلبان می بایست جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آزاد 96 در مدت زمان تعیین شده اقدام به ثبت نام نمایند.در سال های اخیر در شهریور ماه شاهد اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد آزاد بوده ایم و به احتمال زیاد زمان اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد سال 96 هم همین تاریخ باشد.در صورت تمایل می توانید برای انجام  مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

 ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

 دانشجویان در صورت دارا بودن سهمیه استعداد درخشان این امکان را خواهند داشت تا برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد 96 اقدام نمایند.داوطلبان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب خواهند شد و می توانند با استفاده از تسهیلات خود برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 اقدام نمایند.

 • دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.
 • دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.
 • دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.
 • دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر به عنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

شهریه ثابت و متغیر مقطع دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه آزاد تمامی رشته های علوم انسانی: ۴٫۱۷۳٫۷۸۰ تومان

میزان شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه آزاد تمامی رشته های غیرعلوم انسانی  :۵٫۸۴۹٫۰۹۰ تومان

میزان شهریه متغیر دوره دکتری دانشگاه آزاد دروس نظری :۴۱۷٫۱۵۰ تومان

میزان شهریه متغیر دوره دکتری دانشگاه آزاد دروس عملی :۵۰۸٫۵۷۰ تومان

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96

تاریخ در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون دکتری 96 16 الی 30 آذر می باشد و داوطلبان دکتری آزاد 96 باید ثبت نام خود را مانند سایر داوطلبان دکتری 96 در سایت سنجش انجام دهند.در مرحله ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 نیازی به انجام انتخاب رشته نیست و صرفا هر داوطلب باید گروه آزمایشی خود را مشخص کند. برای ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد غیر از چند رشته خاص ، محدودیت رشته وجود ندارد یعنی تمامی فارغ التحصیلان رشته های مختلف می توانند بدون توجه به رشته که در آن مدرک کارشناسی ارشد دارند در آزمون دکتری دانشگاه آزاد کلیه رشته ها شرکت نمایند.برای آگاهی از تاریخ و نحوه انتخاب رشته دکتری ۹۶ کلیک کنید.

شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96

علاوه بر پذریش دانشجویان در مقطع دکتری از طریق آزمون، شاهد پذیرش دانشجویان به صورت بدون آزمون (با در نظر گرفتن معدل و سوابق تحصیلی) در دانشگاه آزاد هستیم. این نوع پذیرش فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از دانشجویانی است که امکان شرکت در آزمون دکتری را نداشته اند و یا موفق به کسب حدنصاب نمره در آزمون دکتری نشده اند.شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد:

 دانشجویان می بایست در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، برای رشته های علوم انسانی (به استثنای رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) حـداقل میـانگین نمـراتشان 18 باشد و  برای دیگر رشته ها (از جملـه رشـته هـای حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) حداقل میانگین  نمراتشان 17 باشد.
دارا بودن حداقل میانگین 17 جهـت فـارغ التحصـیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی.متقاضیان دوره بدون آزمـون لازم اسـت فاقـد دروس معادلسازی شده باشند. این متقاضیان می بایست براسـاس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر در 6 نیمسال فارغ التحصیل شده و حداقل نمره پایان نامـه آن ها 18.50 باشد.
 رشته فارغ التحصـیلی دانشجویان در مقطـع کارشناسی ارشد می بایست با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی متجانس و همنام باشد.
تهیه و ارائه نسخه از فایل مقالات و تولیدات علمـی چـاپ شـده در مجـلات ISI یـا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC .

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید…

۳ نظر

 1. سلام
  شهریه پردیس های دکتری دانشگاه آزاد گروه علوم انسانی سال۹۷ چقدر است؟

  • باسلام.شهریه مقطع دکتری در دانشگاه پردیس برای رشته های علوم پایه و انسانی هر ترم حدود ۹/۵۰۰ الی ۱۲ میلیون می باشد.

 2. سلام دوستان شهریه آزاد مدیریت صنعتی ارشد مثلا رشته تولید ترمی چقد میشه تقریبا
  ورتبه من ۳۵هزار شده تقریبا. تو تهران قبول میشم یا اصلا کجاها قبول میشم ممنون میشم جواب بدین‌..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس