دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی
شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

از آن جا که هر سال دانشجویان پزشکی بسیاری تقاضای انتقال و یا میهمانی به دانشگاه های شهرهای دیگر را دارند و با مراجعه به واحد مربوطه در دانشگاه با جمله : « شما واجد شرایط انتقال و یا میهمانی نیستی » مواجه می شوند، با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس می گیرند تا از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی مطلع شوند. از این رو بر آن شدیم تا این مقاله را به موضوع ” شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی ” اختصاص دهیم و علاوه بر پرداختن به این موضوع زمان دقیق و مراحل مختلفی که دانشجویان پزشکی بایستی جهت نقل و انتقال و میهمانی سپری نمایند را ذکر کنیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با تمامی شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی آشنا شوید. 

تنها با درخواست انتقال و یا میهمانی داوطلبانی موافقت خواهد شد که دارای شرایط لازم باشند.

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

یکی از دلایلی که باعث می شود هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان تقاضای انتقال و یا میهمانی به دانشگاه سایر شهرها را داشته باشند اشتباه در انتخاب رشته و توجه نکردن به شرایط زندگی در شهر محل قبولی است. به همین دلیل نمی توانند در دانشگاه محل قبولی تحصیل نمایند و هر ساله دانشگاه ها با تعداد زیادی متقاضی نقل و انتقال و میهمانی مواجه می شوند. شرایطی برای نقل و انتقال وجود دارد که در این قسمت به ذکر این شروط خواهیم پرداخت البته لازم به ذکر است که چون دانشگاه ها نمی خواهند دانشجویان خود را از دست بدهند زیرا مبنا در دانشگاه های علوم پزشکی این است که وقتی فردی شهر و دانشگاهی را انتخاب می کند می بایست در همان شهر و دانشگاه درس خود را به اتمام برساند، مگر اینکه به دلایل پیش بینی نشده مشکلی پیش بیاید و این مسئله به عنوان یک مسئله خاص برای انتقال یا میهمانی مورد بررسی قرار بگیرد. بنابراین شرایط گرفتن انتقالی نسبت به شرایط مهمانی سخت تر می باشد. 

شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی

  1. سهمیه های تعلق گرفته به خانواده شهدا و جانبازان و همسر و فرزندان آن ها
  2. دانشجوی دختری که بعد از قبول شدن در دانشگاه، ازدواج رسمی نماید که محل کار دائمی همسر دانشجو نزدیک به دانشگاه مقصد باشد.
  3. فوت والدین و یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو و اینکه خود دانشجو با توجه با تشخیص مراجع قانونی کفیل خانواده باشد.
  4. خود دانشجو مبتلا به بیماری های صعب العلاجی مانند سرطان، دیالیز و … یا نابینا و یا ناشنوا باشد می توانند با ارائه مدارک لازم به کمسیون پزشکی و کمسیون نقل و انتقالات دانشجویی می توانند نسبت به ثبت نام خود در نقل و انتقالات دانشجویی اقدام نمایند.

زمان انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی 97 – 98

از آن جا که ثبت درخواست، رسیدگی و پاسخگویی به تقاضاهای انتقال و میهمانی چند سالی است به صورت اینترنتی انجام می شود، بنابراین توجه داشته باشید که برای درخواست و پیگیری انتقال و میهمانی فقط در بازه زمانی مشخص شده در جدول ذیل و صرفا از طریق سامانه انتقال و میهمانی اقدام نمایید.

جدول زمان بندی سامانه انتقال و میهمانی دانشجویان نیمسال اول سال تحصیلی 98 – 97

ثبت نام دانشجویان متقاضی در دانشگاه های مبدا و بارگذاری مدارک لازم 15 اردیبهشت الی 15 خرداد 97
بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مبدا و ویرایش توسط دانشجو 16 خرداد الی 26 خرداد 97
اتمام فرصت ویرایش دانشجویان و رسیدگی و اعلام نتیجه توسط دانشگاه مبدا 27 خرداد الی 27 تیر 97
بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مقصد و ویرایش توسط دانشجو 28 تیر الی 7 مرداد 97
اتمام فرصت ویرایش دانشجویان و رسیدگی و اعلام نتیجه توسط دانشگاه مقصد 8 مرداد الی 7 شهریور 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

چسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس