دوشنبه , اردیبهشت ۳۱ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

زمان و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 97

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری
ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

از آن جهت که اشتباه بودن اطلاعات مندرج در سایت ثبت نام آزمون سراسری موجب ایجاد اشکال در مراحل بعدی این آزمون می گردد، سازمان سنجش در بازه های زمانی مختلف، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون کنکور را به آن ها می دهد. در مهلت زمانی اول، اجازه ویرایش تمامی اطلاعات به داوطلبان داده می شود. دقت داشته باشید که اشتباه در وارد کردن اطلاعات در هنگام ثبت نام در آزمون سراسری کنکور می تواند عواقبی را به دنبال داشته باشد که سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در قبال عواقب آینده ی این مشکل نخواهد داشت پس توجه کنید و اطلاعات خود را به درستی وارد کنید تا از اشکالات به وجود آمده در آینده پیش گیری کنید.

آغاز ثبت نام مجدد کنکور سراسری سال 97 و ویرایش اطلاعات داوطلبین ثبت نام شده

 زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری سال 97 و ویرایش اطلاعات داوطلبین ثبت نام شده، در نیمه های اسفند ماه سال 96 صورت خواهد گرفت. داوطلبینی که که به هر دلیلی در زمان مقرر شده ی پیشین موفق به ثبت نام در آزمون کنکور سراسری سال 97 نشده اند می توانند با ارائه ی مدارک مورد نیاز به ثبت نام مجدد اقدام کنند.

لازم است بدانید داوطلبانی که در زمان تعیین شده ثبت نام کرده اند می توانند در اسفند ماه سال جاری با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ویرایش اطلاعات خود کرده و از صحیح بودن ثبت نام خود اطمینان حاصل فرمایند. ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1397 برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌، پردیس های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کد رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.

” لازم به ذکر است که آزمون کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده  و نیازی به ثبت نام مجدد برای شرکت در آزمون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد. “

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 97 

طبق روال سال های گذشته زمان توزیع  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری کنکور سراسری یک هفته قبل از شروع آزمون خواهد بود. اما در صورت اعلام روز دقیق توزیع کارت های ورود به جلسه توسط سازمان و مسئول مربوطه در همین سایت اقدام به انتشار آن خواهیم کرد. داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند در زمان دریافت کارت باید بر حسب مورد، کارت های گروه آزمایشی اول و یا گروه آزمایشی دوم و سوم را دریافت کنند. در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از زمان و شرایط شرکت در کنکور سراسری ، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری بر روی لینک مورد نظر خود کلیک کنید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری سال 97

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده برگزاری آزمون سراسری سال 97 در تیر ماه سال 1397 در دو نوبت صبح و عصر و در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود. داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه آزمون برای کلیه داوطلبان الزامی است. براساس روال سال های پیشین و همچنین اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ارائه ی کارنامه ی اولیه داوطلبین و اعلام اسامی مجاز شدگان به انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور سراسری 97 در نیمه های مرداد ماه خواهد بود و انتخاب رشته ی کنکور سراسری در دهه ی سوم شهریور ماه همان سال خواهد بود.

مدارک مورد نیازبرای ثبت نام در کنکور سراسری و آزاد 97

طبق روال سال های گذشته، هر سال مدارکی برای ثبت نام کنکور سراسری  و آزاد مورد نیاز است که داوطلبان باید با اطلاع از آن ها اقدام به ثبت نام در آزمون کنکور سراسری یا آزاد کنند. برای اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام در کنکور سراسری 97 با مشاورین تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام عبارتند از:

 1. مدرک دپیلم و پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 97/06/31 باشند.

2. عکس

چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس          ارسالی دقت کنید تا اشتباهاً عکس داوطلبی دیگر به جای عکس شما ارسال نگردد و دارای شرایط زیر باشد:

 • عکس ۴× ۳ یا ۴ ×۶ باشد.
 • اندازه عکس اسکن شده حداکثر ۳۰۰*۴۰۰پیکسل و حداقل ۲۰۰*۳۰۰ باشد.
 • تصویر داوطلب باید واضح،بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
 • حاشیه های اضافی عکس اسکن شده را حذف کنید.
 •  عکس اسکن شده رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
 1. دریافت کدهای سوابق تحصیلی

از جمله اطلاعات و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97  کد سوابق تحصیلی است که برای دریافت این کد که برای     هر داوطلب منحصر به فرد می باشد. باید از طریق سامانه ی جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی و مراجعه به سایت مربوطه ، اقدام به دریافت این کد کنند. آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در مقطع پیش دانشگاهی درحال تحصیل هستند نیازی به وارد کردن کد سوابق تحصیلی ندارند.

 1. اطلاعات شخصی

از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری داشتن اطلاعات شخصی از جمله شماره ی شناسنامه ، کد ملی ، شماره سری و سریال شناسنامه، اطلاعات اختصاصی مربوط به خود شما شامل تاریخ تولد، آدرس دقیق منزل محل سکونت، کدپستی دقیق محل سکونت داوطلب، ارائه یک شماره تلفن ثابت با کد شهر محل سکونت داوطلب، در دست داشتن معدل کل دوره ی پیش دانشگاهی فرد شرکت کننده در صورت فارغ التحصیلی. توجه داشته باشید که این شرایط، شرایط کلی و برای عموم داوطلبان اعم از دختر و پسر می باشد.

نکته : داوطلبان پسر متقاضی شرکت در آزمون کنکور سراسری توجه داشته باشند علاوه بر مدارک ذکر شده برای شرکت در آزمون کنکور 97 در بالا، باید اطلاعیه های مربوط به سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی را در زمینه ی خدمت سربازی مطالعه وبرابر با ضوابط اعلام شده اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات خود با مشاوره تحصیلی کنکور ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۵۱ نظر

 1. سلام من کنکور تجربی زدم 🙂
  و زبان و هنر رو نزدم 🙂
  آیا امکانش هست که یه هفته قبل از
  تجربی رو به ریاضی تغییر بدم 🙂
  و کارت های هنر و زبان رو هم بخرم و اون ها رو هم ثبت نام کنم : ؟
  ؟

 2. سلام خسته نباشید من معدل دیپلمم رو اشتباه وارد کردم ایا میتونم درزمان گرفتن کارت ورود به جلسه معدلم رو ویرایش بدم

 3. سلام خسته نباشین
  ایا میشه هم از سهمیه زیر ۲۵درصد و هم منطقه سه باهم استفاده کرد؟؟

  • سلام. در صورت داشتن سهمیه ۲۵ درصدی و سهمیه منطقه، فقط از یکی از سهمیه ها میتوانید استفاده کنید و امکان استفاده هم زمان از هردو سهمیه وجود ندارد.

 4. سلام
  من تازه متوجه شدم معدل خود رو در اطلاعات ثبت نام کنکور اشتباه وارد کردم آیا راهی هست که برای ویرایشش اقدام کنم
  خیلی ممنون

 5. سلام وخسته نباشید
  من رشتم ریاضیه,میخوام رشته تجربی شرکت کنم,آیا زمان ویرایش اطلاعات میتونم رشته امتحانی تغییر بدم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 6. سلام ،من محل رندگیمون رو عوض کردم و موقع ثبت نام حمزه ی امتحانم رو شهر دیگ ای زدم،کی میتونم شهری ک قراره آزمون بدم رو عوض کنم؟؟؟اصلا امکانش هست؟

 7. با عرض سلام
  بنده هنگام ثبت نام کنکور گزینه دانشگاه پیام نور، آزاد و غیر انتفاعی رو به اشتباه “خیر” زدم. چگونه میتونم جهت ویرایش این قسمت اقدام کنم؟ اگه این قسمت رو ویرایش نکنم میتونم هنگام انتخاب رشته رشته های دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم یا نه؟

  • باسلام. آزمون دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و شما می توانید زمان انتخاب رشته دانشگاه های آزاد هم انتخاب کنید نگران نباشید. اما از انتخاب های پیام نور و غیرانتفاعی محروم هستید چون زمان ثبت نام کنکور سراسری باید کارت اعتباری صرفا برای دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را به صورت جدا خریداری می کردید و ثبت نام می شدید.

 8. چگونه می توان از رشته کاردانی الکترونیک کنکور زبان انگلیسی را داد؟ شرایطش؟

 9. سلام خسته نباشید ایا میشه نام راهم تغییر داد در مهلتی که در ویرایش کارت ورود به جلسه میدن؟اخه تغییر نام دادم جدیدن و بانام قبلی ثبت نام کردم

  • سلام. اگر در زمان ویرایش، امکان تصحصح اطلاعات شخصی وجود داشته باشد و سایت برای تصحیح باز باشد میتوانید اقدام به تغییر دادن اطلاعات خود کنید.

 10. من کد رشته حسابداری زده بودم الان تو کارتم نوشته رشته مشاوره باید چیکار کنم

 11. سلام من سهمیه شاهد هستم و تیکشو زدم
  ایا سهمیه مناطق شاملم میشه
  چون من تیکشو نزدم
  اگه میشه
  میتونم واسه کارت ورود به جلسه تیکه سهمیه مناطقو بزنم؟

 12. با سلام برای گرفتن کد سهمیه ۵ درصد فرزند رزمندگان ناجا آیا باید کد رو الان بگیریم تا در زمان ویرایش اعمال کنیم یااستفاده ازین کد مدت محدودی داره و باید همون زمان اقدام به گرفتن کد کنیم

 13. سلام خسته نباشید،برای ثبت نام کنکور معدل کل دیپلمم رو یادم نبود واشتباه زدم،میشه موقع گرفتن کارت ورود ب جلسه اطلاعات رو ویرایش کنم؟اگه اشتباه باشه مشکلی پیش میاد؟و اینکه موقع گرفتن کارت میتونم برای دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟

  • باسلام. زمان ویرایش کارت های ورود به جلسه معمولا دو سه روز قبل آزمون می باشد و امکان ویرایش وجود دارد و شما میتوانید معدل خود را اصلاح کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.درضمن ثبت نام و کنکور دانشگاه آزاد و سراسری باهم ادغام شده فقط زمان انتخاب رشته باید دو نوع انتخاب رشته انجام دهید یکی برای سراسری و دیگری برای آزاد.

 14. سلام . برای تغییر سهمیه امکان ویرایش اطلاعات در اردیبهشت یا خرداد وجود دارد
  سهمیه ۵% امکان قبولی بیشتر در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی دارد یا منطقه ۳

  اگر کسی از سهمیه ۵ % استفاده کند در جذب رشته های خاص بومی هم می تواند استفاده کند

  • باسلام. بله سایت ویرایش در تیرماه ۲ یا ۳ روز قبل از روز آزمون باز خواهد شد و می توانید نوع سهمیه را تغییر دهید. برای قبولی در هر رشته ای استفاده از سهمیه پنج درصدی در اولویت است و در جذب رشته های بومی هم بی تاثیر نیست.

   • منظورتون از سهمیه ۵% همون جانبازی زیر ۲۵درصده؟؟
    لطفا توضیح بدین منطقه سه بهتره یا ۵%
    ممنون ازتون

    • با سلام . بله سهمیه های زیر ۲۵ درصدی جانبازی همان ۵ درصد محاسبه می شوند و شما مجاز به انتخاب یکی از سهمیه ها می باشید که به اختیار می توانید هرکدام را که علاقه دارید انتخاب نمایید .

 15. سلام. ایا در این زمان باقیمانده تا روز ازمون ، سازمان سنجش فرصتی دوباره برای ایجاد ویرایش ثبت نام کنکور را می دهد یا خیر؟!

  • باسلام. بله دو یا سه روز قبل از روز آزمون سایت برای ویرایش کارت های ورود به جلسه باز خواهد شد و میتوان اصلاحات لازم را انجام داد.

 16. سلام ممنونم از سایت خوبتون و تشکر از مدیر گرامی ،کد دوازده رقمی مربوط به ایثارگران جهاد کشاورزی ،داخل سایت زده با پیش کد پنجاه و پنج و ده رقم کدملی فرد نیز صدق میکند ،خواستم ببینم همین طوره یا ن ؟تشکر

  • سلام بله تا حدودی صحیح است اما امکان دارد با توجه به شرایط پیش کد تغییر کند. شما برای گرفتن کد صحیح حتما به ارگان مرکزی مربوطه، مراجعه کنید.

 17. سلام خسته نباشید ،زمان ثبت نام کنکور از من کد دوازده رقمی برای سهمیه پنج درصدرو نخواستن ولی تو فرم ثبت نامم زده سهمیه پنج درصدی !الان من جزو سهمیه دار ها هستم یا ن؟لطفا جواب بدید

  • سلام. برای اینکه سهمیه شما لحاظ شود باید کد دوازده رقمی سهمیه را وارد کنید که چون این کار را انجام نداده اید میتوانید در زمان ویرایش یا در زمان انتخاب رشته کد را وارد کنید.

 18. با عرض سلام و خسته نباشید
  زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی یا مشاهده و هم چنین زمان پخش کارت ورود به جلسه رو ممنون میشم بگید

 19. با سلام ببخشید من سهمیه ی فرزند رزمنده ای دارم ولی تو دفترچه ثبت نام زدم منطقه ۲ میتونم عوضش کنم؟؟زمان ویرایشم لطفا بگید….ممنون

  • سلام. در زمان ویرایش در صورت امکان میتوانید کد سهمیه را وارد کنید و در غیر این صورت در زمان انتخاب رشته باید این کار را انجام دهید.

 20. سلام..
  من برای ثبت نام کنکور بجای فرزندرزمنده بسیجی داوطلب زدم فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح ایا میتونم ویرایشش کنم؟

 21. سلام من موقع ثبت نام قسمت ایثارگران رو فراموش کردم
  میخاستم بدونم میتونم ویرایش کنم ک از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟؟؟
  جواب بدین لطفا

  • سلام. اگر قبل از تحویل کارت ورود به جلسه سایت برای ویرایش باز بشه و قسمت ویرایش سهمیه ها فعال باشه میتونید کد سهمیه خودتون را وارد کنید و در غیر اینصورت در زمان انتخاب رشته میتونید کد سهمیه را وارد کنید.

 22. باسلام.من قبلا ثبت نام کردم ولی چونکه اخر وقت بود نتونستم عکس جدیدمو بار گذاری کنم و متاسفانه عکس یکی دیگر رو جای عکس خودم ارسال کردم وخیال کردم بعدا میتونم عوض کنم ولی متاسفانه الان که خواستم عکس رو عوض کنم ویرایشرنمیکنه به نظرتون باید چکار کن

 23. سلام
  عکسم موقع ثبت نام قدیمی بود الان میتونم تو ویرایش عکس جدید بذارم به جاش؟؟؟

 24. من رشتم علوم انسانی بوده اما کنکور تجربی میخواستم امتحان بدم. موقع ثبت نام اشتباه علوم انسانی رو زدن برام. امکان تصحیح وجود داره؟

 25. سلام من موقع ثبت نام حواسم نبود سال اخذ پبش دانشگاهی رو به جای این که بزنم بین ۹۱و ۹۶ زدم قبل ۹۱الان هیچ جوره نمیتونم درستش کنم چون صفحه قبل از ویرایش اطلاعات اگه گزینه سال اخذ پیش دانشگاهی رو قبل از ۹۱ بزنم و وارد صفحه ویرایش شم بعد ویرایش کنم ۹۲ ثبت نمیکنه اگرم قبلش گزینه بین ۹۱ و ۹۶بزنم هم اصلا پیدا نمیکنه لطفا راهنماییم کنید

 26. من شناسنامه المثنی دارم واسم کوچکم عوض شده بعد از اینکه از فارغ التحصیل شدم الان که برای کنکور ۹۷ ثبت نام کرده ام با همون اسم قبلیم برام ثبت کرده سیستم و نمیشه تغییر بدم .به نظرتون مشکلی برام درست نمی کنه ؟چکار باید بکنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *