جمعه , فروردین ۳ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

زمان و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 97

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری
ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

از آن جهت که اشتباه بودن اطلاعات مندرج در سایت ثبت نام آزمون سراسری موجب ایجاد اشکال در مراحل بعدی این آزمون می گردد، سازمان سنجش در بازه های زمانی مختلف، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون کنکور را به آن ها می دهد. در مهلت زمانی اول، اجازه ویرایش تمامی اطلاعات به داوطلبان داده می شود. دقت داشته باشید که اشتباه در وارد کردن اطلاعات در هنگام ثبت نام در آزمون سراسری کنکور می تواند عواقبی را به دنبال داشته باشد که سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در قبال عواقب آینده ی این مشکل نخواهد داشت پس توجه کنید و اطلاعات خود را به درستی وارد کنید تا از اشکالات به وجود آمده در آینده پیش گیری کنید.

آغاز ثبت نام مجدد کنکور سراسری سال 97 و ویرایش اطلاعات داوطلبین ثبت نام شده

 زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری سال 97 و ویرایش اطلاعات داوطلبین ثبت نام شده، در نیمه های اسفند ماه سال 96 صورت خواهد گرفت. داوطلبینی که که به هر دلیلی در زمان مقرر شده ی پیشین موفق به ثبت نام در آزمون کنکور سراسری سال 97 نشده اند می توانند با ارائه ی مدارک مورد نیاز به ثبت نام مجدد اقدام کنند.

لازم است بدانید داوطلبانی که در زمان تعیین شده ثبت نام کرده اند می توانند در اسفند ماه سال جاری با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ویرایش اطلاعات خود کرده و از صحیح بودن ثبت نام خود اطمینان حاصل فرمایند. ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1397 برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌، پردیس های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کد رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.

” لازم به ذکر است که آزمون کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده  و نیازی به ثبت نام مجدد برای شرکت در آزمون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد. “

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 97 

طبق روال سال های گذشته زمان توزیع  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری کنکور سراسری یک هفته قبل از شروع آزمون خواهد بود. اما در صورت اعلام روز دقیق توزیع کارت های ورود به جلسه توسط سازمان و مسئول مربوطه در همین سایت اقدام به انتشار آن خواهیم کرد. داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند در زمان دریافت کارت باید بر حسب مورد، کارت های گروه آزمایشی اول و یا گروه آزمایشی دوم و سوم را دریافت کنند. در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از زمان و شرایط شرکت در کنکور سراسری ، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری بر روی لینک مورد نظر خود کلیک کنید.

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری سال 97

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده برگزاری آزمون سراسری سال 97 در تیر ماه سال 1397 در دو نوبت صبح و عصر و در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود. داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه آزمون برای کلیه داوطلبان الزامی است. براساس روال سال های پیشین و همچنین اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ارائه ی کارنامه ی اولیه داوطلبین و اعلام اسامی مجاز شدگان به انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور سراسری 97 در نیمه های مرداد ماه خواهد بود و انتخاب رشته ی کنکور سراسری در دهه ی سوم شهریور ماه همان سال خواهد بود.

مدارک مورد نیازبرای ثبت نام در کنکور سراسری و آزاد 97

طبق روال سال های گذشته، هر سال مدارکی برای ثبت نام کنکور سراسری  و آزاد مورد نیاز است که داوطلبان باید با اطلاع از آن ها اقدام به ثبت نام در آزمون کنکور سراسری یا آزاد کنند. برای اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام در کنکور سراسری 97 با مشاورین تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام عبارتند از:

 1. مدرک دپیلم و پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 97/06/31 باشند.

2. عکس

چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس          ارسالی دقت کنید تا اشتباهاً عکس داوطلبی دیگر به جای عکس شما ارسال نگردد و دارای شرایط زیر باشد:

 • عکس ۴× ۳ یا ۴ ×۶ باشد.
 • اندازه عکس اسکن شده حداکثر ۳۰۰*۴۰۰پیکسل و حداقل ۲۰۰*۳۰۰ باشد.
 • تصویر داوطلب باید واضح،بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 • حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
 • حاشیه های اضافی عکس اسکن شده را حذف کنید.
 •  عکس اسکن شده رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
 1. دریافت کدهای سوابق تحصیلی

از جمله اطلاعات و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 97  کد سوابق تحصیلی است که برای دریافت این کد که برای     هر داوطلب منحصر به فرد می باشد. باید از طریق سامانه ی جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی و مراجعه به سایت مربوطه ، اقدام به دریافت این کد کنند. آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در مقطع پیش دانشگاهی درحال تحصیل هستند نیازی به وارد کردن کد سوابق تحصیلی ندارند.

 1. اطلاعات شخصی

از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری داشتن اطلاعات شخصی از جمله شماره ی شناسنامه ، کد ملی ، شماره سری و سریال شناسنامه، اطلاعات اختصاصی مربوط به خود شما شامل تاریخ تولد، آدرس دقیق منزل محل سکونت، کدپستی دقیق محل سکونت داوطلب، ارائه یک شماره تلفن ثابت با کد شهر محل سکونت داوطلب، در دست داشتن معدل کل دوره ی پیش دانشگاهی فرد شرکت کننده در صورت فارغ التحصیلی. توجه داشته باشید که این شرایط، شرایط کلی و برای عموم داوطلبان اعم از دختر و پسر می باشد.

نکته : داوطلبان پسر متقاضی شرکت در آزمون کنکور سراسری توجه داشته باشند علاوه بر مدارک ذکر شده برای شرکت در آزمون کنکور 97 در بالا، باید اطلاعیه های مربوط به سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی را در زمینه ی خدمت سربازی مطالعه وبرابر با ضوابط اعلام شده اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات خود با مشاوره تحصیلی کنکور ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

آیا کنکور حذف می شود!؟

آیا کنکور سراسری حذف می شود!؟ طی سال های گذشته حذف کنکور سراسری به یکی …

۷ نظر

 1. من شناسنامه المثنی دارم واسم کوچکم عوض شده بعد از اینکه از فارغ التحصیل شدم الان که برای کنکور ۹۷ ثبت نام کرده ام با همون اسم قبلیم برام ثبت کرده سیستم و نمیشه تغییر بدم .به نظرتون مشکلی برام درست نمی کنه ؟چکار باید بکنم؟

 2. سلام من موقع ثبت نام حواسم نبود سال اخذ پبش دانشگاهی رو به جای این که بزنم بین ۹۱و ۹۶ زدم قبل ۹۱الان هیچ جوره نمیتونم درستش کنم چون صفحه قبل از ویرایش اطلاعات اگه گزینه سال اخذ پیش دانشگاهی رو قبل از ۹۱ بزنم و وارد صفحه ویرایش شم بعد ویرایش کنم ۹۲ ثبت نمیکنه اگرم قبلش گزینه بین ۹۱ و ۹۶بزنم هم اصلا پیدا نمیکنه لطفا راهنماییم کنید

 3. من رشتم علوم انسانی بوده اما کنکور تجربی میخواستم امتحان بدم. موقع ثبت نام اشتباه علوم انسانی رو زدن برام. امکان تصحیح وجود داره؟

 4. سلام
  عکسم موقع ثبت نام قدیمی بود الان میتونم تو ویرایش عکس جدید بذارم به جاش؟؟؟

 5. باسلام.من قبلا ثبت نام کردم ولی چونکه اخر وقت بود نتونستم عکس جدیدمو بار گذاری کنم و متاسفانه عکس یکی دیگر رو جای عکس خودم ارسال کردم وخیال کردم بعدا میتونم عوض کنم ولی متاسفانه الان که خواستم عکس رو عوض کنم ویرایشرنمیکنه به نظرتون باید چکار کن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *