سه شنبه , مهر ۳ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز کنکور چیست

کارنامه سبز کنکور چیست
کارنامه سبز کنکور چیست

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور یعنی در مهر ماه شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم.اگر هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه باکارنامه سبز (کارنامه نهایی و یا کارنامه محرمانه) ندارید و از کاربرد آن بی اطلاع هستید لازم است بدانید که کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه کارنامه‌ ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند،صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند.اما کاربرد کارنامه سبز در این موقعیت چیست؟ در این موقعیت داوطلبان می توانند با استفاده از کارنامه سبز در خصوص اینکه در کدام یک از انتخاب های پایین تر از انتخابی که در آن قبول شده اند می توانستند قبول شوند، به عبارت دیگر نمره قبولی آن رشته محل یا انتخاب را آورده بودند و صرفا اگر آن انتخاب را بالاتر می زدند می توانستند در آن رشته محل قبول شوند آگاه شوند.

چه کسانی می توانند از کارنامه سبز استفاده نمایند؟

توجه داشته باشید که امکان استفاده از کارنامه سبز برای آن دسته از داوطلبانی که مردود شده اند به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و داوطلبان مردود شده می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و یا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶  امتحان نمایند.بنابران کارنامه سبز یا کارنامه نهایی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند قرار می دهد و در کارنامه سبز این امکان برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که اگر امکان قبولی در اولویت های پایین تر برای آنها وجود دارد، بتوانند از این امکان استفاده کنند.

راهنمای استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه)

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانیم با استفاده از اطلاعات داخل کارنامه سبز ( کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) بدانیم که در کدام یک از انتخاب های پایینتر خودمان امکان قبول شدن را داشتیم.برای این کار می بایست دو عدد داخل کارنامه سبز را با یکدیگر مقایسه کنیم. اولین عدد موجود در ستون “رتبه داوطلب” و دومین عدد موجود در ستون ” آخرین رتبه قبولی” را می بایست مورد قیاس قرار دهیم . ابتدایی ترین ردیفی که در آن رتبه داوطلب یعنی شما  از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر  و یا حتی برابر باشد در واقع  محل قبولی شما می باشد.

به همین ترتیب هر داوطلب با استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) مخصوص خود می تواند وضعیت خود را وارسی کند. لازم به ذکر است که بدانید برای یافتن انتخابی که در آن قبول شده اید فقط می بایست ستون “نتیجه” را نگاه کنید. به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی شما خواهد بود و شما می بایست تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را نگاه کنید.

اکنون اگر شما  بخواهید بدانید که انتخاب های پایین تر تان اشاره به کدام رشته محل دارد، کافی است فقط با برگه انتخاب رشته خود کارنامه نهایی (کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه) را مطابقت دهید و می توانید با استفاده از کدی که در ستون اول درج شده است و همچنین جستجو در دفترچه انتخاب رشته، متوجه رشته محل مورد نظر شوید.

شرایط استفاده از کارنامه سبز برای انتقالی

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که سازمان سنجش پس از منتشر کردن کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) مسئولیتی در قبال انتقالی یا جابجایی به اولویت ها برای انتخاب های پایین تر ندارد و این دانشگاه مبدا و مقصد می باشند که می بایست با این انتقالی موافقت نمایند.بنابراین توقع نداشته باشید که اگر کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) هم به اثبات برساند که  شما در یکی از انتخاب های پایین تر قبول می شدید،حتما بتوانید در آن رشته به تحصیل بپردازید.

منظور از دانشگاه مبدا همان دانشگاهی است که پس از منتشر شدن نتایج نهایی آزمون در آن قبول شده اید و می بایست مهرماه در آن ثبت نام به عمل آورید و دانشگاه مقصد نیز همان دانشگاهی است که با توجه به مدارک موجود در کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) در رشته ای که در انتخاب ها و یا اولویت های پایین تر خود رتبه قبولی را آورده بودید مشروط به اینکه اگر آن را بالاتر از انتخاب قبولی فعلی خود می زدید. ( به عبارتی انتخابی که علاقه مندید به آن تغییر رشته و یا تغییر دانشگاه دهید).

نکات مهم پیرامون کارنامه سبز (کارنامه محرمانه) :

 • علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است.
 • عدد 1 به منزله انتخاب رشته های شرایط خاص می باشد.
 • عدد 2 به معنی این است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی دست کم در یک کد رشته محل برای انجام مصاحبه به یکش از دانشگاه ها معرفش شده اید.
 • عدد 3  یعنی این که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.
 • عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 • عدد 5 نشانگر آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان ودانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز لازم را کسب نکرده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این داوطلبان حداکثر تا تاریخ 20 آبان ماه فرصت دارند تا درخواست بررسی مجدد پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارائه کنند.(به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نمی شود).
 • عدد 7 به معنی عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی ، … و غیبت در مصاحبه ) می باشد.
 • عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است  که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 • عدد 9 به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیو تکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری دردست بررسی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۲ نظر

 1. سلام من تو انتخاب رشته روزانه قبول شدم و تو کارنامه نهایی یه رشته پایین تر قبول شدم الان میخام برم اون رشته پایینی ولی دانشگاه مبدا اجازه نمیده چیکار کنم
  کارنامه سبز همون کارنامه نهاییه؟

  • با سلام . کارنامه سبز به عبارتی همان کارنامه نهایی میباشد . شما میتوانید در خواست خود را در سایت سنجش ثبت کرده و در صورت موافقت مجدد به دانشگاه قبولی مراجعه کنید .

 2. سلام،وقتتون بخیر.
  من دانشگاه روزانه قبول شدم،اولویت اولم بوده،ثبت نام هم کردم ولی الان مبخوام برم دانشگاه پیام نور ک اولویت های بعدیم هست وقبولم شدم،ایامیتونم برم ازمهردانشگاه پیام نور؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه پذیرش شده و ثبت نام انجام داده اید.باید از دانشگاه مربوطه خود انصراف دهید. تا بتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 3. سلام مهلت استفاده از کارنامه سبز تا چ روزیه؟ینی تا کی میتونیم از این کارنامه برای انتقال ب کد رشته های پایین تر اقدام کنیم؟

  • با سلام در حال حاضر سازمان تا تاریخ ۷/۱۵ مهلت بررسی اولویت های بعدی را در نظر گرفته است . ولی در کل پیشنهاد میشود زود تر نسبت به بررسی اولویت ها اقدام بفرمایید .

 4. سلام با کارنامه سبز میشه اون دانشگاهی که قبول شدی رو ثبت نام نکنی و بعد اینکه فرم اشتباه در انتخاب رشته رو پر میکنی بری همون دانشگاهی که تو کارنامه سبز قبول شدی ثبت نام کنی؟

 5. سلام ببخشید در کارنامه نهایی که برای من زده شده توی ستون نتیجه عدد یک نوشته شده مفهوم شرایط خاص یعنی چی در ضمن من مهندسی شیمی چمران اهواز قبول شدم و امسال هم اولین سالیه که دانشگاه چمران از رشته مهندسی شیمی دانشجو قبول میکنه.

  • باسلام.در کارنامه سبز یا نهایی جلوی هر کد رشته ای که عدد ۱ درج شده باشد بدین معناست که آن کد رشته دارای مصاحبه و شرایط خاص در پذیرش می باشد.یعنی جزو کد رشته های نیمه متمرکز است.

   • سلام ببخشید یه سوال داشتم تو کارنامه سبز اگه رشته دیگه ای هم جز رشته ای که تو زمان نتایج اعلام شده قبول شیم بازم کنار ش علامت ستاره میاد؟

    • با سلام فقط برای رشته ای که قبول قطعی شده اید علامت ستاره وجود دارد . برای کد رشته هایی که در ان شانس قبولی دارید خودتان باید از طریق بررسی اخرین رتبه قبولی و رتبه خودتان , در صورتی که رتبه شما پایین تر از اخرین رتبه قبولی باشد یعنی شانس قبولی داشته اید.

 6. سلام. عدد ۳ در کارنامه سبز که کنار ستاره خورده چه مفهومی داره؟ اگر باشه یعنی مشکلی وجود داره؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون.

 7. با سلام. فعلا کارنامه سبز در سایت قرار نگرفته. اگر گرفته پس کجاست؟ اگر هم نگرفته اطلاع دقیقی از ساعت انتشارش دارید؟

 8. سلام ببخشید کارنامه سبز امکانش هست که امروز نیاد یا نه؟؟

 9. سلام چرا من نمیتونم کارنامه سبزمو ببینم ?

  • با سلام.
   در حال حاضرکارنامه سبز روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفته است . و طبق اطلاعیه سازمان سنجش امروز روی سایت قرار خواهد گرفت.

 10. سلام من واسه رفتن به اولویت دیگه ازروزانه به پیام نور درخواست انتقال دادم ولی حالا پشیمون شدم ولی هنوز جوابش ندادن به نظرتون قبول کنن من مجبورم تغییر بدم مقطع ارشد هستم.

 11. سلام من بهداشت محیط کرجو اوردم میخواستم بدونم امکان اوردن شهید بهشتی همین رشته ک اولویت بعدیمه هست؟

  • باسلام در ۲۶ شهریور ماه کانامه نهایی ( کارنامه سبز ) منتشر خواهد شد و در کانامه سبز قبولی شما در رشته محل های قبلی و بعدی بررسی شده است

 12. سلام خسته نباشید..من درخواست بررسی و انتقال به اولویت بعدی دادم ولی واسه نوشتن کد رشته محل اشتباه کردم..و اونجا تاکید شده که امکان اصلاح یا حذف درخاست وجود نداره!من چیکار بابد بکنم؟ممکنه اگه ببینن اون کد رشته محلی که وارد کردم با انتخاب رشته‌م مغایرت نداره اجازه بدن اصلاحش کنم؟

  • سلام
   خیر به هیچ عنوان در اعتراضات امکان ویرایش اطلاعات وجد ندارد.برای اطلاع از وضعیت خود به سازمان سنجش با شماره تماس۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 13. سلام ببخشید اگه با کارنامه سبز و درخواست تغییر اولویت انتقالی بگیرم شرایط خوابگاه و شهریه چطور خواهد بود؟ یعنی برای روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟ ممنونم

 14. سلام من اگه امسال شبانه قبول بشم و اولویت اخرم که پیام نور هست قبول شم میتونم بدون ثبتنام در شبانه از طریق کارنامه سبز انتقالی بگیرم به پیام نور و در پیام نور ثبتنام کنم؟؟؟هزینه ای هم داره؟؟ممنون از پاسخگوییتون

 15. سلام .من امسال ارشد کنکور دادم در انتخاب رشته حسابداری دانشگاه الزهرا را بالاتر از بهشتی و مدرس قراردادم و الان پشیمون شدم .ایا امکانش هست اگه در کارنامه سبز بهشتی یا مدرس قبول بشم از حسابداری الزهرا به بهشتی یا مدرس برم ؟ و اینکه این انتقالی روزانه حساب میشه یا شبانه؟هزینه چقدر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام در انتقال روزانه به روزانه جریمه ای پرداخت نمیکنید ولی برای شبانه یک و نیم برابر شهریه ثابت دریافت و بعد از انتقالی بازگردانده میشود.

 16. باسلام و خسته نباشید
  من ترم دو رادیولوژی اصفهان هستم در کارنامه سبزم پایین تر دندون پزشکی تعهد اوردم ایا این درسته که از پیراپزشکی نمیشه به دندون تغییر رشته داد؟ اگه میشه تا کی وقت دارم؟
  خیلی ممنون میشم از پاسختون با ارزوی موفقیت براتون

 17. سلام. شرایط انتقال از طریق کارنامه محرمانه در ترم دوم چیه. انتقال همراه با تغییر رشته هست یا انتقال همراه با تغییر کد رشته؟ منظورم اینکه من از دو تا دانشگاه در رشته عمران قبول شدم آیا میتونم در همین رشته انتقالی بگیرم یا واسه انتقالی باید تغییر رشته بدم؟

 18. سلام ایا من با وجود اینکه دو ترم تو رشته پزشکی تحصیل کردم و الان قصد تغییر رشته دارم،میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم؟؟؟

 19. سلام من تابستون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شدم ولی متاسفانه قبولم نشدم.توی کارنامه سبزم جلوی تربیت معلم کد ۵ زده بود بعدش اعتراض کتبی نوشتم الان پروندم اومده تهران بررسی میشه. میخواستم بدونم میتونم تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ وآیا شانس قبولی هست؟

 20. با سلام تکمیل ظرفیت ایا کارنامه سبز دارد؟

 21. سلام درکارنامه نهایی روی دوتا از انتخاب رشته هام علامت سبز زده با اینک اولویت اولم بود میش لطفا دلیلش روبگید

  • سلام. فکر میکنم منظور شما رشته های نیمه متمرکز باشن که تو کارنامه سبز با علامت سبز کم رنگ مشخص شدن. سبز رنگ بودنشون یعنی اینکه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و در اصل دارای مصاحبه یا آزمون عملی هستند. موفق باشید.

 22. باسلام میگم اگه از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنیم و قبول بشیم تو دانشگاه مورد نظر حتی در صورت روزانه بودن به صورت شبانه پذیرفته میشیم؟

  • سلام. اگه از طریق سیستم پاسخگویی قبول کنن که در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید خیر دانشگاه روزانه همون روزانه محسوب میشه ولی اگه بخواید خودتون از دانشگاه روزانه انتقالی بگیرید برای دانشگاه روزانه دیگه، باز هم مدرک دانشگاه روزانه رو میگیرید اما تو مدت تحصیل باید اندازه شهریه شبانه هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 23. سلام خسته نباشید پسرم رتبه ۶۵۰۰آورده وهیج جا قبول نشده لطفا راهنمایی کنید

 24. سلام خسته نباشید من کارشناسی دانشگاه گیلان قبول شدم چطوری میتونم کارنامه سبزتهیه کنم

 25. سلام اگه کنار کد رشته قبولی فقط ستاره زده باشه و عددی نداشته باشه یعنی چی

 26. سلام دوست گرامی من کنار رشته ای ک قبول شده ام ستاره و عدد ۳ نوشته شده است میشود برایم بیشتر توضیح بدهید یا به جیمیل بنده این توضیحات را بفرستین اینده ام به این سوال بستگی داره مرسی

 27. سلام
  شما گفتین رشته ای ک جلوش عدد ۱ زده یعنی شرایط خاص داشته، یعنی بالاخره من این رشته رو قبول شدم یا نه؟؟؟

 28. میخاستم بپرسم..الان‌ک‌کارنامه سبز اومده من‌برم اون شهری ک‌قبول شدم ی ترم بخونم.آیا لازمه ک الان ب دانشگاه مقصد مراجعه کنم؟؟ برای مدارک؟؟ یا نه؟

 29. سلام.من دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران رشته مهندسی نقشه برداری قبول شدم.محل زندگیم اهوازه.اگه تو کارنامه سبز امکان قبولی تو رشته مهندسی برق دانشگاه چمران برام وجود داشت من باید چیکار کنم برا اینکه به این رشته انتقال پیدا کنم؟؟و اگه استفاده کنم از این قابلیت تا چه ززمانی نتیجش میاد که آیا درخواستم قبول شده یا نه؟

 30. با سلام.
  بنده در یکی از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبول شدم. دوره دوم هستم یعنی باید بهمن ماه برم برای دانشگاه. حالا اگه بخوام دانشگاهمو عوض کنم در صورتی که کارنامه سبزم بیاد اولا باید در سایت سازمان سنجش اقدام کنم به درخواست بررسی انتخاب های بعدی و دوما خودم پیگیر شم از طریق دانشگاه مقصد و مبدا. حالا یه سوال؟ بعد از انتخابی که قبول شدم اولین انتخاب بعدی رو می تونم برم یا می تونم انتخاب کنم کدوم رو برم؟
  با تشکر

 31. سلام من شبانه سراسری اخرین کد رشته با ازمون تو انتخاب رشته ام قبول شدم ولی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هم کردم.می خوام بدونم کدومش برای سنجش اولویت داره ؟با ازمون یا سوابق؟یعنی امکان داره تو کارنامه سبزم تو رشته های با سوابق تحصیلی هم قبول شم؟

 32. با سلام
  میخواستم بدونم امکان استفاده از کارنامه ی سبز برای ارشد ۹۶ هم موجوده؟ بالای کارنامه این متن درج شده:”هرگونه نقل انتقال و تغییر رشته بر اساس ماده ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب وزرات علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است لذا در این رابطه از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری فرمایید.” اگربخوام استفاده کنم میشه مثل پارسال از سایت سازمان سنجش استفاده کنم یا فقط باید حضورا به دانشگاه مبدا+مقصد مراجعه کنم؟
  با تشکر

  • سلام. منظور از ماده ی ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد اینه که نمیشه در طول تحصیل انتقالی گرفت. نه به این معنی که نشه از کارنامه سبز استفاده کرد. برای استفاده از کارنامه سبز میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سنجش استفاده کنید. حضوری هم میتونید پی گیری کنید اما اگر از طریق سایت سنجش هم اقدام کنید، سنجش براتون پیگیری میکنه. در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره