تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / آزمون عملی کنکور هنر 98

آزمون عملی کنکور هنر 98

آزمون عملی کنکور هنر 98
آزمون عملی کنکور هنر 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون عملی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری هنر از گروه های آزمایشی شناور کنکور سراسری می باشد. در واقع علاوه بر فارغ التحصیلان رشته های هنری، فارغ التحصیلان رشته های نظری در صورت علاقمندی، می توانند در کنکور سراسری هنر شرکت کنند. از آنجایی که رشته های هنری بسیار متعدد و متنوع می باشد در بین اکثر داوطلبان  کنکور جذابیت خاص خود را دارد و هر ساله شاهد افزایش متقاضیان تحصیل در رشته های هنری می باشیم. به طوری که در سال گذشته بیش از 88 هزار نفر در کنکور سراسری هنر شرکت نمودند، که از این تعداد فقط 12 هزار نفر داوطلب واقعی بودند و بقیه داوطلبان از فارغ التحصیلان رشته های نظری بودند. پذیرش در برخی از رشته های هنری نیازمند شرکت در آزمون عملی آن رشته می باشد و از آنجایی که بسیاری از داوطلبان اطلاعات کافی در این خصوص ندارند، در این مطلب تصمیم گرفتیم به طورکامل به شرح جزئیات برگزاری آزمون عملی کنکور هنر، بپردازیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید تا توسط مشاوران راهنمائی شوید.

برای پذیرش در برخی از رشته های  کنکور هنر، علاوه بر نمره آزمون تئوری و کنکور سراسری، نمره آزمون عملی نیز تاثیر گذار است.

آزمون عملی کنکور هنر 98

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، پذیرش در برخی از رشته های هنری منوط به طی کردن موفقیت آمیز آزمون عملی آن رشته می باشد. در واقع پذیرش در این رشته ها به صورت دو مرحله ای و متمرکز است و رتیه کنکور به تنهایی تعیین کننده وضعیت قبولی داوطلب، نمی باشد. حال سوالی که برای داوطلبان ایجاد می شود این است که چه رشته هایی دارای آزمون عملی می باشند، که در جدول زیر به این رشته ها اشاره شده است:

رشته نمایش عروسکی رشته آهنگسازی رشته طراحی صنعتی                رشته نقاشی
رشته طراحی صحنه رشته موسیقی نظامی رشته کتابت و نگارگری رشته گرافیک
رشته ادبیات نمایشی رشته مجسمه سازی رشته موسیقی ایرانی رشته طراحی پارچه
رشته بازیگری و کارگردانی رشته عکاسی رشته موسیقی جهانی رشته طراجی لباس

برگزار کننده آزمون عملی رشته های فوق، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و برای شرکت در آزمون عملی این رشته ها باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش، به سایت sanjesh.org  مراجعه کرد و برای ثبت نام خود اقدام نمود.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون عملی کنکور هنر

طبق اطلاعیه سازمان سنجش، زمان برگزاری کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر روز پنج شنبه به تاریخ 13/ 04 / 98  می باشد ( 13 تیر ماه ) و چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هنر، در سایت قرار داده می شود. در حال حاضر اطلاع دقیقی از زمان  ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر در دسترس نمی باشد ولی در زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور هنر، تاریخ ثبت نام آزمون عملی رشته های فوق، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. البته لازم به ذکر است که معمولا نیمه دوم تیرماه، زمان ثبت نام می باشد و داوطلبان می توانند در این تاریخ به همراه مدارک لازم به سایت سنجش مراجعه کنند و پیگیر مراحل ثبت نام خود باشند. زمان برگزاری آزمون عملی نیز نیمه دوم مرداد ماه می باشد و چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون عملی بر روی سایت sanjesh.org  قرار داده می شود و داوطلبانی که ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده اند، باید با دریافت پرینت کارت، برای حضور در آزمون عملی اقدام کنند. در کارت ورود به جلسه اطلاعات شخصی داوطلب و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است و به همراه داشتن آن در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد.

جزئیات ثبت نام و برگزاری آزمون عملی کنکور هنر

 • ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر فقط با خرید کارت اعتباری ثبت نام امکان پذیر می باشد بدین منظورباید با مراجعه به بخش مربوطه سایت سنجش و کلیک بر روی گزینه خرید کارت اعتباری، هزینه ثبت نام را واریز نمود و پس از پرداخت هزینه شماره سریال پرداخت را دریافت کرد. هزینه ثبت نام در سال گذشنه 000/40 تومان بوده است و پیش بینی می شود که امسال مقداری بر این مبلغ افزوده شود.
 • با توجه به شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر ،  هر داوطلب حداکثر مجاز به ثبت نام آزمون عملی دو رشته می باشد و برای هر کدام باید یک کارت اعتباری جداگانه، خریداری نماید.
 • رشته طراحی لباس فقط از داوطلبان خانم، دانشجو پذیرش می نماید.
 • اگر پس از ثبت نام، در آزمون عملی حضور نیابید به منزله انصراف شما از تحصیل در آن رشته، تلقی می شود.
 • آزمون عملی هیچ یک از رشته ها، قابل تمدید یا تکرار نخواهد بود و برگزاری آن به صورت انفرادی برای هیچ یک از داوطلبان و تحت هیچ شرایطی، میسر نمی باشد.
 • نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر  به این صورت می باشد که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری هنر در نیمه دوم مرداد ماه،  دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر برروی سایت سنجش قرار داده می شود و لیست رشته های دارای آزمون عملی نیز در داخل این دفترچه می باشد. داوطلبان مجاز هستند که حداکثر 150 کد رشته از داخل این دفترچه انتخاب کنند و در فرم انتخاب رشته خود بگنجانند. بنابراین داوطلبانی که در آزمون عملی حداکثر2 رشته ثبت نام کرده اند، می توانند رشته های مربوطه را در فرم انتخاب رشته  خود قرار دهند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون عملی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
  تماس از سراسر کشور 9099071647
  تماس از استـان تهران 9092305538
  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره