تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

ثبت نام افسری نیروی انتظامی 1400 - 1401
استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نیاز به تکمیل کادر اداری خود در طی دوره های مختلف، فراخوان جذب نیروی انسانی منتشر نموده و نیروی مورد نیاز خود را از بین جوانان مومن، متعهد و تحصیل کرده در رشته های نظری انتخاب می نماید. استخدام نیروی انتظامی از دو طریق تحصیل در دانشگاه افسری و یا پذیرش در مقطع درجه داری صورت می گیرد که در این مطلب قصد داریم به روش جذب نیرو در مقطع افسری بپردازیم. متقاضیان این مقطع می بایست در آزمون ورودی دانشگاه علوم انتظامی امین و یا کوثر شرکت نموده و در صورت قبولی، تحصیلات خود را آغاز نمایند.

پذیرش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سال جاری، از بین متقاضیان آقا صورت می گیرد.

 استخدام نیروی انتظامی 1400 – 1401 به چه شکل انجام می شود؟

همان طور که اشاره کردیم، نیروی انتظامی در دو مقطع افسری یا درجه داری نیروی مورد نیاز خود را پذیرش می نماید. افرادی که قصد دارند در مقطع افسری پذیرفته شوند، می بایست در یک آزمون ورودی که توسط دانشگاه های افسری برگزار می گردد شرکت نموده و حدنصاب نمره قبولی را کسب نمایند. لازم به ذکر است که نیروی انتظامی دارای دو دانشگاه علوم انتظامی امین (ویژه داوطلبان آقا) و دانشگاه کوثر (ویژه متقاضیان خانم و زیر نظر دانشگاه امین) می باشد. بنابراین هر یک از این دانشگاه ها در صورتی که ارگان مذکور نسبت به استخدام نیرو اعلام نیاز نماید، داوطلبان واجد شرایط را پذیرش و تربیت می کنند.

اما جذب افراد در مقطع درجه داری ممکن است بر اساس برگزاری آزمون کتبی و شرکت در مصاحبه حضوری باشد و یا صرفا از طریق گزینش در آزمون شفاهی صورت بگیرد. در سال های اخیر این ارگان تنها از میان متقاضیان آقا دعوت به همکاری نموده است بنابراین چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین می باشید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

زمان استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

بنا بر آن چه ذکر شد، فرآیند ثبت نام علاقه مندان در دانشگاه های افسری نیروی انتظامی سال جاری صرفا از طریق دانشگاه علوم انتظامی امین صورت گرفته و دانشگاه کوثر پذیرنده دانشجو برای سال تحصیلی 1400 -1401 نمی باشد. اما داوطلبان چه زمانی می توانند برای ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین اقدام نمایند؟

روند پذیرش دانشجویان این دانشگاه در سال های گذشته به این صورت بود که داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور علاقه مندی خود را برای تحصیل در دانشگاه مذکور اعلام می کردند اما در سال های اخیر، دانشگاه امین از این روش پیروی نکرده و به طور مستقل از کنکور سراسری، به برگزاری آزمون ورودی می پردازد. متقاضیان می بایست از شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین مطلع شده و از تاریخ 1 مهر ماه لغایت 1 آبان 99 با مراجعه به سایت مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.police.ir فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

توجه کنید که قبولی در آزمون ورودی به عنوان یک شرط لازم و نه کافی محسوب می گردد و پذیرش نهایی شرکت کنندگان مشروط به کسب حدنصاب امتیاز در مصاحبه دانشگاه علوم انتظامی امین می باشد.

نحوه استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

پیش از این اشاره کردیم که نیروی انتظامی از طریق جذب دانشجو در دانشگاه علوم انتظامی امین، آن ها را برای پیوستن به این ارگان و خدمت در این زمینه آماده می نماید. جهت ثبت نام در آزمون ورودی این دانشگاه لازم است که متقاضیان با مورد مطالعه قرار دادن اطلاعیه ای که بر روی سایت نیروی انتظامی قرار دارد، آگاهی لازم را کسب نمایند و سپس مرحله اول پذیرش خود را که ثبت نام اینترنتی می باشد، آغاز کنند.

به طور معمول، تمامی آزمون ها دارای هزینه ای برای نام نویسی می باشند اما شرکت کنندگان این آزمون ملزم به پرداخت هیچ گونه مبلغی نیستند. نام نویسی آزمون دانشگاه امین به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی نیروی انتظامی به نشانی police.ir انجام می شود. بنابراین متقاضیان پس از وارد شدن به سامانه مذکور می بایست مطابق راهنمای زیر به انجام فرآیند ثبت نام خود بپردازند.

 • در ابتدا به سایت استخدام نیروی انتظامی به نشانی police.ir مراجعه فرمایید.
 •  گزینه “سامانه ثبت نام داوطلبین” را از سمت چپ سامانه انتخاب نمایید.
 • اکنون می بایست اطلاعیه های قرار گرفته در صفحه مقابل خود که شامل شرایط عمومی و تذکرات می باشد را مطالعه نموده و سپس بر روی گزینه “پذیرش شرایط و ثبت نام” کلیک کنید.
 • در مرحله بعد لازم است که کادرها را با اطلاعات خواسته شده (نام و نام خانوادگی، کد ملی، پست الکترونیکی و شماره تلفن همراه) تکمیل نمایید تا صفحه ثبت نام برای شما گشوده شود.
 • نهایتا نیز لازم است که کد رهگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.

شرایط استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

داوطلبانی که علاقه دارند به استخدام نیروی انتظامی در مقطع افسری درآیند، می بایست از شرایط دانشگاهی که قرار است در آزمون ورودی آن شرکت نمایند آگاه شوند. در این بخش به تفکیک، شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین و شرایط ثبت نام در دانشگاه کوثر را بیان کرده ایم.

شرایط استخدام مقطع افسری در دانشگاه علوم انتظامی امین

دانشگاه علوم انتظامی امین از متقاضیان آقا در حال تحصیل برای مقطع افسری در سال تحصیلی 1401 – 1400، از بین دارندگان دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی) ثبت نام به عمل می آورد.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام عملی به انجام احکام دین اسلام
 • اعتقاد به ولایت فقیه و التزام عملی به قانون اساسی
 • عدم عضویت و وابستگی به احزاب سیاسی مخالف با جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • داشتن سلامت جسمی و روانی متناسب با خدمت
 • داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی لازم برای خدمت مورد نظر

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان می بایست دارای حداقل 18 سال سن و حداکثر 25 سال باشند.
 • متقاضیان محصل در پایه دوازدهم رشته های نظری، در صورتی مجاز به ثبت نام می باشند که در خرداد ماه سال 1400، مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده و به مرکز گزینش تحویل دهند.
 • حداقل معدل داوطلب جهت ثبت نام، برای رشته های تجربی و معارف 13 و رشته انسانی 14 می باشد.
 • شرکت کنندگان می بایست دارای حداقل قد 170 سانتی متر باشند.
 • دانش آموختگان دوره های کاردانی و بالاتر مجاز به نام نویسی نیستند و در صورت انجام این فرآیند در سایر مراحل، ثبت نام آن ها ابطال می گردد.

شرایط ارفاقی

جذب داوطلبانی که دارای هر یک از شرایط ذکر شده در موارد زیر باشند، دارای اولویت خواهد بود.

 • داشتن کارت پایان خدمت (به استثنا کارت معافیت از خدمت)
 • خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان
 • نخبگان علمی و ورزشی
 •  عضویت فعال در بسیج و پلیس افتخاری

امتیازات

به دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، امتیازاتی تعلق می گیرد که به چند نمونه آن ها در فهرست زیر اشاره کرده ایم.

 1. استخدام رسمی دانشجویان از همان ابتدای ورود
 2. برخورداری از امکاناتی همچون خوابگاه، پوشاک، غذا، بیمه خدمات درمانی و وام مسکن به علاوه دریافت کمک هزینه تحصیلی
 3. تعلق درجه ستوان دومی به فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، ضمن دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات
 4. فراهم بودن امکان ادامه تحصیل کارکنان برای مقاطع بالاتر در صورت نیاز ناجا

شرایط ثبت نام مقطع افسری در دانشگاه علوم انتظامی کوثر

 • نداشتن تعهد خدمت رسمی، پیمانی و آزمایشی به سازمان های دولتی و غیر دولتی
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم یا دوره پیش دانشگاهی در مقطع کارشناسی 16 و در مقطع کاردانی 14
 • داشتن حداقل قد 160 سانتی متر
 • حداقل 18 و حداکثر 23 سال سن

چنانچه شرکت کنندگان در فرصت اولیه موفق به ثبت کامل اطلاعات خود نشده باشند، تا آخرین روز ثبت نام فرصت دارند که با مراجعه مجدد به سامانه، به ویرایش و اصلاح مندرجات فرم نام نویسی خود اقدام کنند. علاقه مندان به استخدام نیروی انتظامی در مقطع افسری می بایست با ضوابط پذیرش در بخش های مختلف آن از جمله استخدام نیروی انتظامی زن و مرد و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های نیروی انتظامی به طور کامل آشنا شده و با مطالعه منابع مناسب تا زمان برگزاری آزمون، خود را برای دستیابی به نتیجه مطلوب آماده نمایند. اگر شما جزء داوطلبان آقا بوده و قصد دارید از رشته های دانشگاه افسری علوم انتظامی امین مطلع شوید، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران چه زمانی اقدام به جذب نیروی انسانی در مقطع افسری می نماید؟

متقاضیان پذیرش در دانشگاه افسری علوم انمتظامی امین می توانند از 1 مهر لغایت 1 آبان 99 اقدام به ثبت نام نمایند.

2- آیا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقطع افسری در سال 1400 - 1401 نیروی زن پذیرش می نماید؟

خیر این ارگان در سال جاری صرفا نیروهای خود را از میان داوطلبان آقا انتخاب می نماید.

3- متقاضیان برای استخدام افسری نیروی انتظامی از چه طریقی باید اقدام کنند؟

ثبت نام افسری نیروی انتظامی از طریق مراجعه به سایت police.ir امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱۹ نظر

 1. گزینه ثبت نام داوطلبین در سایت نیروی انتظامی وجود نداشت

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر امکان ثبت نام در مقطع درجه داری از طریق سایت گزینش و استخدام نیروی انتظامی وجود دارد.

 2. سلام.ایا با مدرک دیپلم کار و دانش و یا فنی و حرفه ای میشود که گزینش دانشگاه افسری شد.!،

  • با سلام، خیر، معمولا فقط مدرک دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) مورد پذیرش دانشگاه های افسری می باشد. شما می توانید در صورت تمایل، برای استخدامی و درجه داری اقدام کنید.

 3. سلام ببخشید از چ درسایی بیشتر سوال میادش؟

  • با سلام، مطابق با شرایط پذیرش دانشگاه افسری نیروی انتظامی، سوالات آزمون از مباحث دروس عمومی، هوش و اطلاعات عمومی می باشد.

 4. سلام.ببخشید استخدام افسری امسال مثل سال قبل برج ۷میاد یا کی؟؟؟؟

 5. با سلام دانشگاه افسری امسال کسی که کلاس دوازدهم باشه میتونه اسم بنویسه؟
  بشرطی که خرداد قبول بشه؟

  • با سلام، امکان ثبت نام در آزمون افسری برای دانش آموزان پایه دوازدهم وجود دارد به شرط اینکه در خرداد ماه با معدل کل بالای ۱۴ و معدل کتبی بالای ۱۰ فارغ التحصیل شوند.

 6. با سلام وخسته نباشید من متولد۱۳۸۳.۶.۱۶هستم امسال کلاس دوازدهم انسانی را میخونم میخواستم ببینم مجاز به ثبت نام امسال هستم؟؟؟
  بعد امسال هم ثبت نام مهر میاد؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام و درود، دانشگاه افسری علوم انتظامی از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری می باشند، دانشجو می پذیرد.

 7. محمدرضا کوکانی

  باسلام خسته نباشید:معدل کل من۱۶.۷۵رشته تجربی و معدل کتبی نهایی هم ۹.۷۵ هست میتونم ثبت نام کنم برا افسری یا خیر؟؟؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، جهت پذیرش در دانشگاه علوم انتظامی امین می بایست حداقل معدل کل بالای ۱۴ و حداقل معدل کتبی بالای ۱۰ باشد.

 8. سلام وقتتون بخیر… ببخشید ممکن هس مثال من دوازدهم امسال هستم.. مهر ایا استخدامی میگیرن ثبت نام کنم تا سال دیگه دیپلم رو بگیرم؟ قبول شده باشم در نظام؟ و دیگر نیازی نداشته باشم کنکور بدم؟ ممکن هست؟ یا نه بعد کنکور باید ثبت نام کنم افسری؟ میشه کمک کنید ممنون

  • با سلام، در صورتی که شما مشغول به تحصیل در پایه دوازدهم باشید، مجاز به ثبت نام در آزمون افسری دانشگاه علوم انتظامی امین یا استخدامی درجه داری نیروی انتظامی می باشید.

 9. سلام
  آیا امثال اگه نیروی انتظامی جذب افر کنه بازم مثل سال قبل شرایط استخدام یکیه و همون شرایط که دانش آموزان دوازدهم میتوانند ثبت نام کنند به شرطی که در خرداد مدرک دیپلمشونو تحویل دهند این شرط هنوزم هست؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی