تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97

اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97

اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97
اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ثبت نام آزمون دکتری 97 در آذر ماه آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه داشت و به داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون دکتری فرصت داده شد تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 97 اقدام نمایند.اما پس از برگزاری آزمون دکتری سراسری 97 آنچه که برای داوطلبان اهمیت داردشهریه دکتری دانشگاه آزاد ، آگاهی از زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97 می باشد که در این مقاله علاوه بر توضیح در خصوص اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97، به دیگر مواردی که برای داوطلبان اهمیت دارد از جمله زمان انتخاب رشته دکتری سراسری 97، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 97، زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 و …پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی از موارد ذکر شده مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.
  

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97

انتشار نتایج کنکور دکتری 97 در هفته آخر فروردین ماه اعلام خواهد شد. در این تاریخ نتایج نهایی آزمون بر روی سایت قرار خواهد گرفت.در خصوص شرایط انتخاب رشته دکتری سراسری 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که متقاضیانی در جلسه آزمون دکتری حضور داشته اند و برای آن ها کارنامه صادر شده باشد و همچنین در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته می توانند در اردیبهشت ماه برای انجام  انتخاب رشته دکتری اقدام کنند.با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری آزاد با یکدیگر فقط یک آزمون تحت نظر سازمان سنجش برگزار شد و داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده باشند می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته دکتری و میزان شهریه دکتری با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

ظرفیت پذیرش و راهنما انتخاب رشته دکتری 97 اطلاع از نتایج دکتری وزارت بهداشت 97 سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری 97

1- داوطلبان باید جهت مشاهده نتایج آزمون دکتری سراسری 97 باید به سایت sanjesh.org مراجعه کنند. پس از ورود به سایت بر روی لینک کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1397 کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای همچون شکل زیر برای شما باز خواهد شد و شما می توانید با این دو روش که در صفحه زیر مشاهده می نماید نتایج آزمون خود را دریافت کنید.لازم به ذکر است که شماره پرونده و شماره داوطلبی را می توان از روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تهیه کرد.

2- کلیه داوطلبان  پس از اینکه در قسمت (وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره) را مشاهده می کنند می تواند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 ، نسبت به انتخاب رشته دکتری اقدام کنند و منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری باشند. با توجه به اینکه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 و سراسری ادغام شده اند ، آن دسته از داوطلبانی که در کارنامه خود دارای کد دسترسی به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند ، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 ، به صورت جداگانه در سایت azmoon.org اقدام نمایند.

 

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری سراسری 97

بسیاری از داوطلبان دکتری نگران هستند که مبادا اشتباهی در نتایج بوجود بیاید و آیا در صورت احساس وجود اشکال در نتایج آزمون می توانند نسبت به نتایج اعتراض خود را اعلام نمایند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری سراسری 97 نیز همانند سایر آزمون ها، چنانچه نسبت به اعمال نشدن سهمیه در کارنامه اولیه خود و یا اشتباه در اعلام نمره و ترازتان اعتراضی داشتید می توانید اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام نمایید. برای ثبت اعتراض، پس از ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org بایستی به بخش پاسخگویی اینترنتی و یا ارسال درخواست سایت مراجعه کنید و اعتراض خود را با ذکر دلیل منطقی ثبت نمایید. پس از بررسی اعتراض شما نتایج آن حتما از طریق همین سایت اعلام خواهد شد. چنانچه اعتراض شما پس از بررسی مورد قبول واقع شود نتیجه در کارنامه اعمال خوااهد شد.

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری 97 و اعلام نتایج آن

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری در صورتی که داوطلبان پذیرفته شوند می توانند برای انجام  انتخاب رشته دکتری سراسری 97 اقدام کنند.متقاضیانی که پذیرفته نشده اند هم می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسری شرکت کنند.پس از انجام انتخاب رشته با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبان دعوت شده به مصاحبه باید به دانشگاه خود جهت انجام مصاحبه مراجعه نمایند.پس از شرکت در مصاحبه نوبت به اعلام نتایج می رسد که برخلاف دانشگاه های آزاد ، از سمت دانشگاه های سراسری شخصا با داوطلب تماس گرفته می شود و نتایج مصاحبه را اعلام می نمایند.بنابراین تمامی متقاضیانی که در آزمون دکتری سراسری شرکت کرده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری شرکت کنند و در صورت دعوت نشدن به مصاحبه نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری وجود دارد.

زمان تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

در خصوص زمان تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 لازم است بدانید که تکمیل ظرفیت دکتری سراسری در اوایل مهرماه آغاز می شود. داوطلبانی که در آزمون دکتری سراسری شرکت کرده اند، باید وارد سایت سنجش شوند و با ثبت اطلاعات خود و با توجه به گروه آزمایشی که در آن آزمون داده اند از رشته محل هایی که برای آن ها اعلام شده است آگاه شوند. داوطلبان می توانند در صورت عدم رضایت از لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری در گروه آزمایشی شان به صورت رایگان در ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری شرکت نمایند.هر داوطلب در این مرحله امکان 30 انتخاب از بین رشته محل های معرفی شده را خواهد داشت.برای آگاهی از زمان دقیق تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 می توانید در کانال تلگرام دکتری عضو شوید.

ظرفیت پذیرش و راهنما انتخاب رشته دکتری 97 اطلاع از نتایج دکتری وزارت بهداشت 97 سوالات مصاحبه دکتری سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

  1. Avatar

    با سلام جواب نهایی مصاحبه شدگان و قبولی ها چه زمانی اعلام میشه؟

  2. Avatar

    سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم تاریخ دقیق اعلام نتایج هنوز مشخص نشده؟

دریافت مشاوره