تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 1400 – 1401

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 1400 – 1401

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 99 - 1400
اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 99 – 1400

مدارس نمونه دولتی از جمله بهترین مدارس در سطح کشور هستند که با برخورداری از امکانات آموزشی بالا و معلمان نمونه، بستر مناسب را جهت رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان فراهم می آورند. دانش آموزان بعد از حضور در جلسه آزمون نمونه دولتی می توانند در موعد مقرر نتایج خود را جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود از طریق سایت اختصاصی اداره کل آموزش و پرورش استان مورد نظر دریافت نمایند که در ادامه چگونگی دریافت نتیجه این آزمون و بازه زمانی اعلام آن برای شما شرح داده شده است.

مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی معمولا دو هفته بعد از برگزاری آن از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش استان مربوطه امکان پذیر است.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 1400 – 1401

آن دسته از داوطلبانی که در زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در جسله آزمون حضور داشته اند، می بایست در موعد مقرر نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام نموده تا در صورت کسب حدنصاب نمره بتوانند در اسرع وقت فرآیند نام نویسی خود را در مدرسه محل قبولی به انجام برسانند. اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش هر استان در تاریخ ۱ مرداد سال جاری صورت می پذیرد. لذا دانش آموزان می توانند جهت مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز به سایت اداره کل آموزش و پرورش شیراز به نشانی sanjesh.farsedu.ir مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 1400 -1401

دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی مدارس شیراز شرکت کرده اند، می توانند جهت مشاهده و دریافت نتایج آزمون مذکور به وب سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش شیراز به آدرس اینترنتی sanjesh.farsedu.ir مراجعه نمایند. همانطور که ذکر شد، با توجه به این که آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برگزار نمی‌ شود و ثبت نام آن به صورت حضوری می باشد، اعلام نتایج مربوطه نیز به صورت حضوری از طریق مراکز مربوطه اطلاع رسانی می شود.

دانش آموزانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت نموده اند، پس از ورود به آدرس اینترنتی مذکور، در صفحه اول سامانه می بایست بر روی گزینه “نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه (دبیرستان ها و هنرستان های فنی و حرفه ای) سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱” کلیک نموده و پس از درج کد ملی خود در کادرمربوطه، گزینه “مشاهده نتیجه” را انتخاب کنند. بدین ترتیب کارنامه مربوطه قابل پرینت و مشاهده می باشد.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز 1400 – 1401

پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، علی رغم این که احتمال خطا در محاسبه نمرات بسیار نادر است اما برای آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل نسبت به نتایج آزمون خود معترض می باشند، فرصتی در نظر گرفته می‌شود تا در زمان مقرر بتوانند اعتراض خود را ثبت نمایند. برای این منظور لازم است دانش آموزان چند روز پس از اعلام نتایج به سایت مدارس نمونه دولتی شیراز به نشانی sanjesh.farsedu.ir مراجعه نموده و به صورت اینترنتی اعتراض خود را درج نمایند.

پس از ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی، حدود دو هفته زمان می برد تا به اعتراضات رسیدگی شود و در نهایت نیز نتایج آن از طریق سامانه فوق به اطلاع دانش آموزان می رسد. بعد از انتشار نتایج نهایی، پذیرفته شدگان تا آخر مرداد ماه فرصت دارند اقدامات لازم جهت نام نویسی خود در مدرسه محل پذیرش را انجام دهند. در صورتی که این مراکز دارای ظرفیت خالی و مازاد باشند، آمادگی خود را جهت تکمیل ظرفیت در اوایل شهریور ماه اعلام می نمایند و از دانش آموزانی که اسامی آن ها به‌ عنوان ذخیره های مدارس نمونه دولتی ثبت شده باشد، ثبت نام به عمل می آید.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز ۹۹ - ۱۴۰۰ چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در تاریخ ۱ مرداد ماه سال جاری در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

2- نحوه مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز ۹۹ - ۱۴۰۰ چگونه است؟

مشاهده این نتایج از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی sanjesh.farsedu.ir امکان پذیر است.

3- اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی شیراز ۹۹ - ۱۴۰۰ از چه طریقی امکان پذیر است؟

دانش آموزان می توانند چند روز پس از اعلام نتایج با مراجعه به آدرس اینترنتی sanjesh.farsedu.ir و به صورت اینترنتی اعتراض خود را ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. نتایج نمونه دولتی استان فارس کی اعلام میشه؟

    • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج می بایست سایت سنجش آموزش و پرورش استان خود را بررسی نمایید.

دریافت مشاوره