تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

علاوه بر افزایش تدریجی تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری، هر ساله بر تعداد رشته های بدون کنکور 1401 دانشگاه ها افزوده می شود. به طوری که پذیرش در بسیاری از رشته و دانشگاه ها بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری انجام می شود. داوطلبانی که در فرآیند ثبت نام بدون کنکور 1401 شرکت کرده اند، در موعد مقرر می توانند نسبت به مشاهده نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. در صورتی که افراد در یکی از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده باشند، می بایست مراحل نام نویسی خود در رشته محل قبولی را از طریق سایت دانشگاه مقصد پیگیری نمایند.

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 برای نیمسال اول در اوایل مهر ماه و برای نیمسال دوم در اواسط دی ما منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

دانشگاه های سراسری در نوبت های روزانه و غیر روزانه، رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می کنند. پذیرش داوطلبان در رشته های بدون آزمون به طور معمول دو نوبت در سال صورت می گیرد و بنابراین نتایج آن نیز به صورت جداگانه اعلام می گردد. برنامه زمانی انتشار نتایج نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه ها به شرح یر می باشد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور مهر ماه

داوطلبان پس از ثبت نام در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 در انتظار انتشار نتایج آن می باشند اما هنوز زمان دقیقی برای این فرایند در سال 1401 تعیین نشده است. می توان طبق روال سال های گذشته انتظار داشت که نتایج انتخاب رشته بدون کنکور 1401 برای نیمسال اول در روز های ابتدایی مهر ماه منتشر شود. کسانی که در این فرآیند شرکت کرده اند، جهت دریافت و مشاهده وضعیت قبولی خود می بایست به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری مراجعه نمایند. 

پذیرفته شدگان می بایست در تاریخ مذکور به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و از نحوه، زمان و مدارک ثبت نام مطلع شوند. چنانچه موسسه محل پذیرش برنامه زمانی مشخصی برای نام نویسی در سایت خود ارائه نکرده باشد، افراد می توانند مطابق با جدول موجود در اطلاعیه سازمان سنجش، به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند. عدم اقدام به موقع در این راستا به معنای انصراف قطعی از تحصیل تلقی می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور بهمن ماه

متقاضیان پس از انجام ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1401 در انتظار اعلام نتایج نهایی مربوط به آن می باشند. اخبار مربوط به زمان انتشار نتایج انتخاب رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1401 اعلام نشده اما طبق روند سال گذشته می توان پیش بینی کرد که نتایج مذکور در اواسط دی ماه سال جاری منتشر شود. همچنین پذیرفته شدگان انتخاب رشته نیمسال دوم 1401 می توانند از اواخر دی ماه با مراجعه به سایت اختصاصی دانشگاه محل پذیرش، نسبت به دریافت اطلاعات در خصوص زمان دقیق نام نویسی نهایی و اسامی مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

با توجه به این که نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال اول به صورت غیرحضوری انجام می شود، نتایج آن نیز به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. همچنین در صورتی که ثبت نام و انتخاب رشته ترم بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی انجام شود، نتایج این مرحله نیز به روش الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس قرار می گیرد.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و در صفحه جدید بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به آن شوید.
مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401
مرحله اول مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401
 • در این قسمت با کلیک بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1401″، وارد صفحه اعلام نتایج خواهید شد.
راهنمای دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401
مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401
 • اکنون با درج شماره پرونده و شماره شناسنامه در کادرهای مربوطه، سپس فشردن “مشاهده نتیجه” می توانید وارد پورتال شخصی خود شده و از نتیجه آزمون خود مطلع شوید.
راهنمای دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401
مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

در صورتی که پس از مشاهده نتیجه خود در هیچ یک از کد رشته های انتخابی پذیرفته نشده باشید، می توانید شانس خود را مجددا از طریق  ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 امتحان کنید. همان طور که می دانید، دانشگاه های بدون کنکور صرفا به دانشگاه های سراسری محدود نمی شوند و موسسات آموزش عالی غیردولتی بسیاری، اقدام به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1401 دراوایل مهر ماه به صورت اینترنتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 از چه طریقی منتشر می شود؟

انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org صورت می گیرد.

3- چگونه می توان به سیستم اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 مهر ماه وارد شد؟

با استفاه از (شماره داوطلبی + شماره شناسنامه) و یا (شماره پرونده + شماره شناسنامه) می توانید به این سیستم وارد شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام منو تو انتخاب رشته بهمن ماه قبول شدم،میخواستم ببینم میشه یک ترم بخونم و تغییر رشته بدم؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، در صورت گذراندن حداقل ۲۴ واحد درسی، موافقت واحد دانشگاهی و داشتن دیگر شرایط، مجاز به تغییر رشته خواهید بود.

 2. سلام وقت بخیر
  من دانشگاه غیر انتفاعی ترم بهمن با سوابق تحصیلی قبول شدم
  ولی هنوز یکی‌ از امتحانات نهایی دی ماه رو ندادم
  و‌ میخواستم ببینم تا کی مهلت ثبت نام در دانشگاه هست تا مدارکم و بتونم تکمیل کنم

  • با سلام و وقت بخیر، جهت ثبت نام در دانشگاه شما در تاریخ ۹۹/۱۰/۲۲ به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است، طبق اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش، تمامی داوطلبان باید تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

 3. سلام.من یکی از رشته های برحسب سوابق تحصیلی را ثبت نام کردم.
  در یک قسمت معدل کل دیپلم میخواست و در قسمتی دیگر معدل کل پیش دانشگاهی.
  معدل کل دیپلم در که در سمت راست کارنامه نوشته شده،پس معدل کل پیش دانشگاهی چیست؟

  • با سلام، دارندگان دیپلم نظام ۶.۳.۳ و یا نظام قدیم (۴ساله) معدل دیپلم و دارندگان پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی- ترمی واحدی) معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خود را بایستی در زمان ثبت نام وارد کنند.

دریافت مشاوره