تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

علاوه بر افزایش تدریجی تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری، هر ساله بر تعداد رشته های بدون کنکور دانشگاه ها افزوده می شود. به طوری که پذیرش در حدود 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها، بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری انجام می شود. داوطلبانی که در فرآیند ثبت نام بدون کنکور شرکت کرده اند، پس از گذشت مدتی می توانند نسبت به مشاهده نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. در صورتی که افراد در یکی از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده باشند، می بایست مراحل نام نویسی خود در رشته محل قبولی را از طریق سایت دانشگاه مقصد پیگیری نمایند.

نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول، هفته اول مهر ماه اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

دانشگاه های سراسری در نوبت های روزانه و غیر روزانه، رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می کنند. پذیرش داوطلبان در رشته های بدون آزمون، به طور معمول دو نوبت در سال صورت می گیرد و بنابراین نتایج آن نیز به صورت جداگانه اعلام می گردد. برنامه زمانی انتشار نتایج نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه ها به شرح یر می باشد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور مهر ماه

فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 در اواسط مرداد ماه تا اوایل شهریور ماه انجام شد و داوطلبانی که در این پذیرش شرکت کرده اند، جهت دریافت و مشاهده وضعیت قبولی خود می بایست در روز یکشنبه 4 مهر ماه به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری مراجعه نمایند. 

افرادی که پذیرفته شده اند، می بایست در تاریخ مذکور به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند و از نحوه، زمان و مدارک ثبت نام مطلع شوند. قابل توجه است چنانچه موسسه محل پذیرش برنامه زمانی مشخصی برای نام نویسی در سایت خود ارائه نکرده باشد، افراد می توانند مطابق با جدول موجود در اطلاعیه سازمان سنجش، به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند. عدم اقدام به موقع در این راستا، به معنای انصراف قطعی از تحصیل آن ها تلقی می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور بهمن ماه

پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون در بهمن ماه که به نوعی همان تکمیل ظرفیت رشته های ارائه شده در نیمسال اول محسوب می گردد، معمولا در اواخر آذر ماه انجام می شود. شرکت کنندگان در ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400 حدودا یک ماه پس از پایان مهلت نام نویسی و انتخاب رشته می توانند به نتایج خود دست یابند. در حال حاضر تاریخ مشخصی برای انتشار نتایج بدون کنکور نیمسال دوم سال تحصیلی جاری اعلام نشده است.

اما با توجه به روند دوره های پیشین و سال گذشته، احتمال می دهیم که اسامی پذیرفته شدگان این مرحله در نیمه دوم دی ماه منتشر شود. پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته و از زمان دقیق این امر در اسرع وقت مطلع شوید.

راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

با توجه به این که نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال اول به صورت غیرحضوری انجام می شود، نتایج آن نیز به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. همچنین در صورتی که ثبت نام و انتخاب رشته ترم بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی انجام شود، نتایج این مرحله نیز به روش الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس قرار می گیرد.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و در صفحه جدید، بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به آن شوید.
 • در این قسمت با کلیک بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری (مهر / بهمن ماه) سال 1400″، وارد صفحه اعلام نتایج خواهید شد.
 • اکنون با انتخاب یکی از روش های موجود و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، می توانید وارد پورتال شخصی خود شده و با استفاده از یکی از روش های موجود، از نتیجه آزمون خود مطلع شوید.

در صورتی که پس از مشاهده نتیجه خود، در هیچ یک از کد رشته های انتخابی پذیرفته نشده باشید، می توانید شانس خود را مجددا از طریق  ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری امتحان کنید. همان طور که می دانید، دانشگاه های بدون کنکور صرفا به دانشگاه های سراسری محدود نمی شوند و موسسات آموزش عالی غیردولتی بسیاری، اقدام به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند. جهت آشنایی با لیست این دانشگاه ها و آگاهی از شرایط پذیرش در آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 مهر ماه چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج این نیمسال در روز یکشنبه 4 مهر ماه منتشر می گردد.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 از چه طریقی منتشر می شود؟

انتشار نتایج بدون آزمون این دانشگاه ها به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org صورت می گیرد.

3- چه زمانی می توان به نتایج ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه سراسری 1400 دست یافت؟

نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه مذکور، احتمالا در نیمه دوم دی ماه در دسترس قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. سلام وقت بخیر
  من دانشگاه غیر انتفاعی ترم بهمن با سوابق تحصیلی قبول شدم
  ولی هنوز یکی‌ از امتحانات نهایی دی ماه رو ندادم
  و‌ میخواستم ببینم تا کی مهلت ثبت نام در دانشگاه هست تا مدارکم و بتونم تکمیل کنم

  • با سلام و وقت بخیر، جهت ثبت نام در دانشگاه شما در تاریخ ۹۹/۱۰/۲۲ به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنید. لازم به ذکر است، طبق اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش، تمامی داوطلبان باید تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند.

 2. سلام.من یکی از رشته های برحسب سوابق تحصیلی را ثبت نام کردم.
  در یک قسمت معدل کل دیپلم میخواست و در قسمتی دیگر معدل کل پیش دانشگاهی.
  معدل کل دیپلم در که در سمت راست کارنامه نوشته شده،پس معدل کل پیش دانشگاهی چیست؟

  • با سلام، دارندگان دیپلم نظام ۶.۳.۳ و یا نظام قدیم (۴ساله) معدل دیپلم و دارندگان پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی- ترمی واحدی) معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خود را بایستی در زمان ثبت نام وارد کنند.

دریافت مشاوره