تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور /  اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

نتایج بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400
 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

دانشگاه فنی و حرفه ای هر ساله از دو طریق با آزمون و بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید. بنابراین داوطلبان می توانند بر اساس حدنصاب علمی کسب کرده در آزمون این دانشگاه و یا بر اساس سوابق تحصیلی خود اقدام به انتخاب رشته در این مقطع نموده و در یکی از رشته های آن به تحصیل بپردازند.

شرکت کنندگانی که در آزمون مقطع کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای ثبت نام کرده اند، لازم است در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با دریافت کارت ورود به جلسه خود، در محل برگزاری آزمون حاضر شوند. بدیهی است که متقاضیان بدون کنکور این مقطع نیازی به کارت ورود به جلسه نخواهند داشت. پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 و با کنکور آن، پذیرفته شدگان می بایست با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاه قبولی مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.

نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم سال جاری، در روز 8 بهمن ماه 99 و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

با توجه به این که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال جاری به صورت همزمان با نام نویسی برای متقاضیان با آزمون این دوره انجام گرفت، نتایج آن نیز به طور مشترک اعلام شد. بر این اساس  دسترسی به نتایج برای داوطلبانی که با توجه به سوابق تحصیلی خود در رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای انتخاب رشته کرده بودند، در روز 16 مهر 99 ایجاد شد.

همچنین اسامی افراد پذیرفته شده که در این پذیرش بدون کنکور در نیمسال دوم تحصیلی شرکت کرده بودند، در روز 8 بهمن ماه 99 بر روی درگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفت. بر همین مبنا، متقاضیان می توانند جهت مشاهده و دریافت کارنامه خود به سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

همان طور که اشاره کردیم، نتایج با کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای به طور مشترک از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود و داوطلبان برای دریافت کارنامه خود می بایست پس از مراجعه به این سایت، با استفاده از اطلاعات کاربری وارد صفحه شخصی خود شده و مطابق مراحل گفته شده در راهنمای زیر عمل نمایند. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

  • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

 

  • بعد از وارد شدن به صفحه اختصاصی کاردانی فنی و حرفه ای، بر روی لینک فعال شده “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی نظام جدید – بهمن ماه سال 1399” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

 

 

  • در این صفحه باید اطلاعات کاربری خود شامل شماره سریال پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد را در کادر مشخص شده ثبت نموده و کلید “مشاهده نتیجه” را بفشارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

در صورتی که شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده اید یا به آن دسترسی ندارید، می توانید برای بازیابی آن ها با استفاده از ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

لازم به ذکر است پذیرفته شدگان این مرحله می بایست جهت آگاهی از مدارک ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 99، زمان دقیق و نحوه نام نویسی از روز یکشنبه 12 بهمن ماه به سایت دانشگاه یا موسسه آموزشی عالی پذیرنده مراجعه کنند.

اعتراض به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

چنانچه پس از دریافت کارنامه بدون کنکور فنی و حرفه ای خود نسبت به مندرجات آن اعتراضی داشتید، می توانید به صورت غیرحضوری با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و درخواست بررسی مجدد و یا هر گونه تقاضای خود را همراه با مستندات و دلایل منطقی ثبت نمایید.

  • تقاضا در سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش
  • ورود به سیستم میز خدمت سازمان سنجش به نشانی darkhast.sanjesh.org، درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و فشردن دکمه “ثبت”

مرحله اول اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

  • ثبت کردن کد ارسال شده به تلفن همراه در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ثبت”

(چنانچه کد مورد نظر را دریافت نکردید، می توانید بر روی گزینه “ارسال کد جدید” کلیک نمایید.)

مرحله دوم اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش

  • ارسال تصویر متن اعتراض از طریق بارگذاری در قسمت مربوطه

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش

فراموش نکنید که در انتهای هر مرحله کلید “ثبت” را بفشارید.

حدود 24 الی 72 ساعت پس از ارسال درخواست، پاسخ شما توسط سازمان سنجش داده خواهد شد. جهت اطلاع از نتیجه باید به سایت rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

ممکن است پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 تعدادی از داوطلبان از نتیجه قبولی خود رضایت نداشته باشند. در چنین حالتی می توانند در شرایطی که سازمان سنجش اقدام به ارائه رشته هایی در تکمیل ظرفیت بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای می نماید، به ثبت نام در رشته محلی که نسبت به آن تمایل بیشتری دارند، بپردازند.

البته لازم به ذکر است که در دو سال اخیر شاهد حذف این فرآیند بوده ایم اما زمان تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای 99 در صورت برگزاری معمولا اواخر مهرماه و یا اوایل آبان ماه می باشد و پذیرفته شدگان در هریک از دو نیمسال تحصیلی (مهر یا بهمن) وارد دانشگاه خواهند شد.

 

سوالت متداول

1- نتایج پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای در نیمسال دوم سال تحصیلی 99 چه زمانی اعلام می گردد؟

اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای نیمسال دوم، در روز چهارشنبه 8 بهمن ماه صورت گرفت.

2- برای مشاهده کارنامه بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

لینک اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.

3- چنانچه داوطلبان نسبت به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99 معترض باشند، باید چه اقدامی انجام دهند؟

می بایست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه darkhast.sanjesh.org نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره