تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

تکمیل ظرفیت نقطه امیدی است برای داوطلبانی که در آزمون دکتری سراسری شرکت کرده اند ولی یا در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا از رشته محل پذیرفته شده رضایت چندانی ندارند و ترجیح می دهند یک بار دیگر شانس خود را جهت قبولی در رشته محلی بهتر امتحان کنند. در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 97 ذکر شده بود که از سال جاری دیگر تکمیل ظرفیت دکتری انجام نخواهد شد و این خبر باعث تماس های مکرر داوطلبان با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره شد تا از صحت و یا عدم صحت این اخبار مطلع شوند و بسیاری از داوطلبان می خواستند بدانند که آیا درصد اجرایی شدن این خبر صد در صد است یا خیر ؟ از این رو بر آن شدیم تا با نگارش مقالاتی در رابطه با تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 به ابهامات داوطلبان در رابطه با تکمیل ظرفیت دکتری 97 پایان دهیم. این مقاله را نیز به موضوع اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 اختصاص داده ایم. بنابراین توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری در زمان مقرر فقط از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل مشاهده خواهد بود.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

همانطور که گفته شد دو دسته از داوطلبان تمایل به شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری دارند. یک دسته افرادی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود در انتخاب رشته پذیرفته نشده اند و گروه دیگر داوطلبانی هستند که در اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری، پذیرش آن ها در یکی از کد رشته محل های انتخابیشان محرز گردیده است ولی از رشته محلی که پذیرفته شده اند، رضایت چندانی ندارند و امیدوار هستند با شرکت در تکمیل ظرفیت در رشته محل بهتری پذیرفته شوند. در رابطه با خبری هم که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، لازم به ذکر است که چون این خبر در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده بنابراین کاملا موثق است ولی نمی توان در رابطه با اجرایی شدن و یا اجرایی نشدن این تصمیم نظر قطعی داد چرا که احتمال دارد با وجود ذکر این خبر در دفترچه، اجرایی شدن آن به سال بعد موکول شود پس نمی توان در این رابطه نظر قطعی داد. به همین دلیل ما تمام اطلاعات لازم جهت تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 را طبق تکمیل ظرفیت دکتری سراسری سال 96 در اختیار شما قرار می دهیم. چنانچه در نهایت تصمیم بر اجرایی شدن و یا نشدن این خبر منتشر شد حتما در همین صفحه و در کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری 97 داوطلبانی می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند که در آزمون دکتری 97 ثبت نام و شرکت کرده و دارای نمره کل مثبت باشند. در غیر این صورت مجاز به شرکت در انتخاب رشته نخواهند بود.

زمان و نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 در تاریخ 15 آبان 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. بنابراین اگر امسال نیز تکمیل ظرفیت انجام شود به احتمال زیاد نتایج آن آبان ماه منتشر خواهد شد. ولی از آن جا که فعلا مشخص نیست که امسال تکمیل ظرفیت انجام شود، زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 نیز مشخص نیست. در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 ، حتما این مطلب را بروز و زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 97 را در همین صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد. در رابطه با نحوه مشاهده نتایج نیز لازم به ذکر است که چون نتایج از طریق سازمان سنجش اعلام می شود بنابراین می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس از منوی سمت راست گزینه دکتری تخصصی را انتخاب کنید و سپس بر روی عبارت ” کارنامه نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال 97 ” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای همچون تصویر زیر، پیش روی شما قرار می گیرد و شما به یکی از دو روش زیر می توانید نتایج تکمیل ظرفیت دکتری خود را مشاهده کنید.

اعتراض به نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

چنانچه نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری را مشاهده کردید و متوجه اشکالاتی در اعلام نتایج، همچون عدم اعمال سهمیه و … شدید می توانید اعتراض خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت نمایید. برای این کار ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و در منوی سمت چپ گزینه ” ورود به سیستم پاسخگویی ” را انتخاب نمایید. سپس با کلیک بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” و وارد کردن اطلاعات فردی می توانید وارد سیستم شوید. در منوی سمت راست گزینه ” درخواست جدید ” را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینه دکتری در منوی بالا و 97 در منوی پایین و تایید آن گزینه اعتراض به نتیجه قبولی برای شما فعال خواهد شد. سپس با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره پرونده می توانید اعتراض خود را ثبت نام نمایید. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض، با مشلی مواجه شدید می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز راهنمایی های لازم را انجام دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری