یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99

اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 99
زمان اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99

داوطلبان بسیاری وجود دارند که به تحصیل در رشته پزشکی علاقه مند می باشند اما موفق به قبولی این رشته در کنکور نبوده اند. یکی از راه هایی که این افراد می توانند به آرزوی خود جامه عمل بپوشانند، شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی است. ظرفیت پذیرش این آزمون  همواره محدود بوده و از همین رو تعداد متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی کمتری نیز نسبت به سایر آزمون ها داراست. البته کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی تنها ملاک پذیرش شرکت کنندگان نبوده و نتایج نهایی پس از مصاحبه ای که برای نفرات برتر مرحله اول برگزار می شود منتشر می شود. نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی که همان نتایج نهایی می باشد به صورت لیستی از اسامی پذیرفته شدگان از سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران قابل مشاهده است.

نتایج مصاحبه آزمون کارشناسی به پزشکی سال جاری پس از اجرای مرحله مصاحبه و ارزیابی فراشناختی نهایتا در تاریخ 25 آبان ماه 99 منتشر شد.

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 99

از میان تمام داوطلبانی که در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت کرده اند، به اندازه دو برابر ظرفیت پذیرش دانشگاه ها ، به عنوان پذیرفته شدگان مرحله کتبی انتخاب و به مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 دعوت می شوند. معمولا این تعداد حدود 20 نفر می باشند که پس از مصاحبه تنها یک دوم آن ها مورد قبول و باقی مردود می شوند. نتایج نهایی لیسانس به پزشکی سال جاری در تاریخ 25 آبان ماه منتشر شده و در دسترس داوطلبان قرار گرفت. پذیرفته شدگان نهایی این آزمون می بایست در مهلتی که برای آن ها در نظر گرفته شده است یعنی از تاریخ 27 لغایت 28 آبان نسبت به بارگذاری مدارک تعیین شده در سامانه مربوطه و تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 99

نتایج نهایی به صورت یک لیست از اسامی برگزیدگان بوده و شرکت کنندگان به منظور آگاهی از این اسامی می بایست به سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه کرده و از قسمت آخرین اخبار گزینه “اسامی پذیرفته شدگان نهایی کارشناسی به پزشکی” را انتخاب کنید. در این صفحه می توانید به مشاهده اسامی افراد پذیرفته شده بپردازید.

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون لیسانس به پزشکی 99

داوطلبانی که در این آزمون پذیرفته شده اند، جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نامشان باید به همین سایت مراجعه کرده و با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در بخش “کارشناسی به پزشکی” مطابق مراحل نشان داده شده در راهنمای تصویری زیر با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صفحه ارسال مدارک و ثبت نام دسترسی یابند. توجه داشته باشید که این اقدامات به صورت الکترونیکی بوده و درصورتی که نیاز به مراجعه حضوری باشد از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

 • به سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی به نشانی education.tums.ac.ir  مراجعه کرده و آیکون “کارشناسی به پزشکی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام در دانشگاه دانشجویان لیسانس به پزشکی 99

 • در این صفحه یک لینک قرار داده شده که لازم است مطابق تصویر بر روی آن کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام در دانشگاه دانشجویان لیسانس به پزشکی 99

 • اکنون باید به درج اطلاعات خواسته شده شامل “کد ملی” و “شماره شناسنامه” اقدام نموده و سپس کلید “شروع ثبت نام” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام در دانشگاه دانشجویان لیسانس به پزشکی 99

حالا باید به ارسال مدارکی که در لیست زیر عنوان کرده ایم، اقدام کنید و پس از آن هزینه ثبت نام را واریز نمایید. توجه داشته باشید که ارسال این مدارک می بایست در قالب فایل اسکن شده باشد و بارگذاری عکس داوطلب در فرمت JPEG و با حجم کمتر از 500 KB انجام شود.

 1. مدرک لیسانس و یا گواهی موقت
 2. تصویر تمام صفحات شناسنامه
 3. کارت ملی (هر دو طرف)
 4. گواهی پایان یا ترخیص از طرح
 5. عکس 3 * 4 با مشخصات ذکر شده
 6. کارت پایان خدمت و یا معافیت از دوره ضرورت نظام وظیفه به صورت کارت هوشمند یا گواهی تعویض از مراکز پلیس +10 (برای متقاضیان آقا)
 7.  دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی زیر:
 • تافل با حدنصاب قبولی 500
 • آیلتس با حداقل امتیاز 6
 • ام اس آرتی با حدنصاب قبولی 50
 • ام اچ ال ای با حدنصاب قبولی 50

در مرحله بعد، جهت تکمیل این روند، اطلاعات خواسته شده را فرم ثبت نام خود درج نمایید. نهایتا از سوی سامانه برای شما یک فرم تاییدیه ثبت نام صادر می گردد که لازم است آن را در هنگام ثبت نام حضوری با خود به همراه داشته باشید.

افرادی که مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی 99 را با موفقیت سپری کرده و اسامی آن ها جزء نتایج نهایی لیسانس به پزشکی 99 می باشند می توانند در موعد مقرری که از سوی دانشگاه اعلام می شود اقدام به ثبت نام نمایند. با توجه به این که فرآیند نام نویسی اولیه به صورت الکترونیکی صورت می گیرد، توصیه می شود تمامی مدارک لازم را از قبل به طور صحیحی ارسال نمایید تا در ادامه مراحل دچار مشکل نشوید. جهت اطلاع از جزئیات بیشتر پیرامون امور مربوط به این آزمون می توانید بر روی لینک های موجود در متن مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی چه زمانی اعلام می گردد؟

این نتایج در روز یکشنبه 25 آبان ماه 99 منتشر شد.

2- داوطلبان جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی باید از طریق کدام سایت اقدام نمایند؟

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان می توان به سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه شود.

3- ثبت نام پذیزفته شدگان آزمون لیسانس به پزشکی چگونه و در چه تاریخی انجام می شود؟

این فرآیند در دو مرحله اینترنتی و حضوری و در روزهای 27 و 28 آبان ماه 99 صورت می گیرد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره